Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
25.01. klo 09:30 Botnia Junior Games Ilmoittautuneet
Osallistujat löydät myös seuraavasta osoitteesta:http://live.tuloslista.com/7305


Käsiohjelmalistaus
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

M 60m
Christoffer Envall	IK Falken	7,06	6,99
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF		
Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,15	7,13
Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat		
Tha Ta	Larsmo IF		
Edward Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		7,23
Rasmus Envall	IK Falken	7,41	7,37
Samir Demnati	Ikaalisten Urheilijat		6,91
Harri Yli-Huita	Laihian Luja		
Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft		
Eemil Ala-Haapala	Kaustisen Pohjan-Veikot	
	
M 200m
Christoffer Envall	IK Falken		
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF		
Edward Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		23,42
Rasmus Envall	IK Falken		
Samuel Purola	Oulun Pyrintö		
Markus Erkkilä	Kannuksen Ura
		
M 800m
Alex Rauhala	Vasa IS		
Jussi Raittinen	Kurikan Ryhti		1.52,09
Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF		
Joni Virkkala	Gamlakarleby IF		
Viktor Björkell	Vasa IS		
Heikki Kumara	Laihian Luja		
Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö		
Josef Höglund	IK Falken	
	
M 3000m
Sami Saku	IF Åland		9.34,83
Kerkko Visuri	Helsingfors IFK		9.32,86
Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat		
Antti Ranta-Aho	Vasa IS		
Rasmus Lerstrand	Vasa IS		
Jukka Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		
Frej Forsén	Vasa IS		
Robin Kronqvist	IK Falken		
Eemeli Kumara	Laihian Luja		
Björn Sandler	IK Falken		
Konsta Puutio	Gamlakarleby IF	
	
M Korkeus
Christoffer Westman	Gamlakarleby IF		
Sebastian Widjeskog	IF Åsarna
		
M Seiväs
Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat		
Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat	500	500
Santtu Koskiaho	Karijoen Tappara
		
M Pituus
Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		7,24
Harri Yli-Huita	Laihian Luja		
Elmo Savola	Lappajärven Veikot
		
M Kuula
Artur Hämäläinen	Kuortaneen Kunto		
Jonas Solvin	IK Falken		15,49

N 60m
Milla Huusko	Vetelin Urheilijat		
Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		7,75
Maisa Laakso	Vasa IS		7,93
Mathilda Kvist	Vasa IS		
Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat	7,85	7,85
Jonna Peritalo	Evijärven Urheilijat		
Emmi Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		7,54
Alina Strömberg	Larsmo IF		7,74
Simone Wiklund	IF Nykarlebynejden		
Wera Hudd	Vaasan Toverit		
Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat	
	
N 200m
Milla Huusko	Vetelin Urheilijat		
Mathilda Kvist	Vasa IS		
Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat	25,92	25,92
Alina Strömberg	Larsmo IF		25,34
Simone Wiklund	IF Nykarlebynejden		25,60

N 800m
Selina Rintala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Viola Westling	Turun Urheiluliitto		2.13,98
Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo		2.11,76
Andrea Lilja	Vasa IS		
Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot		2.14,25
Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Kaisa Isokääntä	Kalajoen Junkkarit		
Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		2.12,26
Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat
		
N 3000m
Nina Chydenius	Gamlakarleby IF		
Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
Kaisla Keiski	Gamlakarleby IF		
Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
Pinja Koivisto	Kauhavan Wisa		
Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö		
Linnea Harala	Someron Esa		
Roosa Lahtinen	Ylöjärven urheilijat		
N Korkeus
Wera Hudd	Vaasan Toverit		
Emma Nyman	IF Kraft
		
N Pituus
Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		6,13
Jonna Peritalo	Evijärven Urheilijat		
Emmi Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		6,34
Wera Hudd	Vaasan Toverit		
Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat		
Hanna Vornanen	IF Drott		
Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama
		
N Kolmiloikka
Emma Pullola	Vaasan Vasama		
Senni Salminen	Imatran Urheilijat		
Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat		
Jutta Latvala	Kuortaneen Kunto
		
P7 40m
Albin Julin	IF VOM		
Ebbot Nordström	Malax IF		
Dominic Rotkirch	Vasa IS
		
T7 40m
Molly Antus	IF VOM		
Iris Nordmyr	IF VOM		
Nellie Viitasalo	IF Åsarna		
Emelie Viitasalo	IF Åsarna		
Nia Piirto	Kurikan Ryhti		
Malviina Oja-Nisula	Kurikan Ryhti		
Serafiina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Signe Träskelin	Malax IF		
Amelia Rosenback	Vasa IS		
Alva Lindholm	Vasa IS		
Linnea Hagman	Vasa IS		
Aino Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
Ester Saarinen	Vaasan Vasama
		
P9 40m
Eetu Kuusi	Palosaaren Urheiluseura		
Walter Backa	Vasa IS		
Elias Vesterback	IF Fyren		
Luie Nordström	Malax IF		
Robin Knutar	Gamlakarleby IF		
Hugo Hagman	Vasa IS		
Axel Laurén	IF Åsarna		
Måns Cederberg	Malax IF		
Victor Säll	Vasa IS		
Leo Granbäck	Malax IF		
Nick Österberg	Vasa IS		
Matias Aho	Vaasan Vasama		
Melker Strandvall	IK Falken		
Leevi Perälä	Teuvan Rivakka		
Juuso Suokko	Lapuan Virkiä		
Joel Rännar	IF VOM		
Olle Julin	IF VOM	
Niko Saaranluoma Kauhajoen Karhu
	
P9 Pituus
Walter Backa	Vasa IS		
Elias Vesterback	IF Fyren		
Luie Nordström	Malax IF		
Robin Knutar	Gamlakarleby IF		
Hugo Hagman	Vasa IS		
Axel Laurén	IF Åsarna		
Måns Cederberg	Malax IF		
Victor Säll	Vasa IS		
Leo Granbäck	Malax IF		
Nick Österberg	Vasa IS		
Melker Strandvall	IK Falken		
Leevi Perälä	Teuvan Rivakka		
Joel Rännar	IF VOM		
Ebbot Nordström	Malax IF		
Isac Lindell	IF Åsarna		
Olle Julin	IF VOM
Niko Saaranluoma Kauhajoen Karhu	
	
P9 Kuula
Walter Backa	Vasa IS		
Elias Vesterback	IF Fyren		
Luie Nordström	Malax IF		
Robin Knutar	Gamlakarleby IF		
Hugo Hagman	Vasa IS		
Axel Laurén	IF Åsarna		
Måns Cederberg	Malax IF		
Victor Säll	Vasa IS		
Leo Granbäck	Malax IF		
Nick Österberg	Vasa IS		
Leevi Perälä	Teuvan Rivakka		
Juuso Suokko	Lapuan Virkiä		
Isac Lindell	IF Åsarna		
Olle Julin	IF VOM	
	
T9 40m
Fanny Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Wilma Sparv	Vasa IS		
Sofia Koski	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Ellen Krook	Malax IF		
Signe Holmberg	Vasa IS		
Aava Nevasaari	Vaasan Vasama		
Elvira Nordmyr	IF VOM		
Viivi Rahko	Vaasan Toverit		
Iiris Huuki	Vaasan Vasama		
Linnea Lindh	Vasa IS	
	
T9 Pituus
Fanny Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Wilma Sparv	Vasa IS		
Sofia Koski	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Ellen Krook	Malax IF		
Signe Holmberg	Vasa IS		
Linnéa Hagman	Vasa IS		
Aava Nevasaari	Vaasan Vasama		
Viivi Rahko	Vaasan Toverit		
Linnea Lindh	Vasa IS		
Ellen Talmat	Vaasan Vasama		
Elvira Nordmyr	IF VOM		
Ester Saarinen	Vaasan Vasama	
	
T9 Kuula
Fanny Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Sofia Koski	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Ellen Krook	Malax IF		
Signe Holmberg	Vasa IS		
Linnéa Hagman	Vasa IS		
Inez Häggblom	Vasa IS		
Kerttu Kivimäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Linnea Lindh	Vasa IS		
Elvira Nordmyr	IF VOM		
Linn Latvala	Vasa IS		
Ester Saarinen	Vaasan Vasama
		
P11 60m
Oskar Sparv	Vaasan Vasama		
Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Aatu Rantala	Vaasan Toverit		
Alex Ljungberg	IF Åsarna		
Jere Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
Jacob Tuuf	Malax IF		
Eddie Wallin	Vasa IS		
Jussi Jokela	Palosaaren Urheiluseura		
Alex Furu	Gamlakarleby IF		
Oliver Backgren	Vasa IS		
Eero Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Joona Suokko	Lapuan Virkiä		
Liam Nyholm	Vasa IS		
Niko Mononen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Valtteri Huuki	Vaasan Vasama		
William Latvala	Vasa IS		
Elia Sjöblom	Vasa IS
		
P11 Pituus
Oskar Sparv	Vaasan Vasama		
Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Aatu Rantala	Vaasan Toverit		
Alex Ljungberg	IF Åsarna		
Jere Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
Jacob Tuuf	Malax IF		
Alex Furu	Gamlakarleby IF		
Eero Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Joona Suokko	Lapuan Virkiä		
Liam Nyholm	Vasa IS		
Niko Mononen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Robin Pokorny	Malax IF		
Julius Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
Valtteri Huuki	Vaasan Vasama		
Elia Sjöblom	Vasa IS	
	
P11 Kuula
Jere Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Alex Ljungberg	IF Åsarna		
Jere Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu		
Joona Suokko	Lapuan Virkiä		
Liam Nyholm	Vasa IS		
Robin Pokorny	Malax IF		
Julius Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
Anton Åberg	Vasa IS		
Eino Kivimäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
William Latvala	Vasa IS		
Arne Söderlund	Vasa IS	
	
T11 60m
Anni Poikus	Laihian Luja		10,54
Olivia Rytylä	Vasa IS		
Julia Nordman	Vasa IS		
Iida-Maria Taittonen	Laihian Luja		
Ellinor Ollqvist	IF Åsarna		
Jenna Pyykkö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Jenna Moisio	Laihian Luja		
Ilona Myllymäki	Vaasan Vasama		
Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Maarit Saarela	Alajärven Ankkurit		
Matilda Finneman	Vasa IS		
Tyra Back	Vasa IS		
Mathilda Lindholm	Vasa IS		
Liia Lehiö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Amanda Vesterback	IF Fyren		
Olivia Härtull	Larsmo IF		
Ella Kotimäki	Palosaaren Urheiluseura		
Maisa Aro	Laihian Luja		
Lithea Ek	Tjöck IK		
Frida Häggblom	Vasa IS		
Julia Strandvall	IF Åsarna		
Anna Koski	Lapuan Virkiä		
Venla Lehto	IF Drott		9,65
Wendela Salonsaari	Malax IF		
Ylva Isomaa	IF Drott		
Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Martta Oja-Nisula	Kurikan Ryhti		
Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
Camilla Viitamäki	Ilmajoen Kisailijat		
Mina Linsa	Vasa IS		
Nelli Mitts	Vasa IS		
Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Iris Cederlöf	Vaasan Vasama		
Carla Björkgren	IF Drott		
Thilda Koivuharju	Vasa IS	
	
T11 Pituus
Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot		
Anni Poikus	Laihian Luja		3,19
Olivia Rytylä	Vasa IS		
Iida-Maria Taittonen	Laihian Luja		
Ellinor Ollqvist	IF Åsarna		
Jenna Pyykkö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Jenna Moisio	Laihian Luja		
Ilona Myllymäki	Vaasan Vasama		
Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Maarit Saarela	Alajärven Ankkurit		
Matilda Finneman	Vasa IS		
Tyra Back	Vasa IS		
Mathilda Lindholm	Vasa IS		
Liia Lehiö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Amanda Vesterback	IF Fyren		
Olivia Härtull	Larsmo IF		
Ella Kotimäki	Palosaaren Urheiluseura		
Maisa Aro	Laihian Luja		
Lithea Ek	Tjöck IK		
Frida Häggblom	Vasa IS		3,53
Julia Strandvall	IF Åsarna		
Venla Lehto	IF Drott		
Wendela Salonsaari	Malax IF		
Ylva Isomaa	IF Drott		
Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Martta Oja-Nisula	Kurikan Ryhti		
Izabelle Viitasalo	IF Åsarna		
Camilla Viitamäki	Ilmajoen Kisailijat		
Nelli Mitts	Vasa IS		
Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Siri Ahlskog	IF Åsarna		
Julia Lindell	IF Åsarna		
Jennifer Holmbäck	IF Åsarna		
Carla Björkgren	IF Drott		
Thilda Koivuharju	Vasa IS		
Iris Cederlöf	Vaasan Vasama		
T11 Kuula
Anni Poikus	Laihian Luja		
Iida-Maria Taittonen	Laihian Luja		
Jenna Pyykkö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Jenna Moisio	Laihian Luja		
Angelina Heinäheimo	Lapuan Virkiä		
Matilda Finneman	Vasa IS		
Tyra Back	Vasa IS		
Mathilda Lindholm	Vasa IS		
Liia Lehiö	Nurmijärven Yleisurheilu		
Amanda Vesterback	IF Fyren		
Maisa Aro	Laihian Luja		
Frida Häggblom	Vasa IS		
Wendela Salonsaari	Malax IF		
Isabella Flocco	Gamlakarleby IF		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Helmi Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Siri Ahlskog	IF Åsarna		
Julia Lindell	IF Åsarna		
Jennifer Holmbäck	IF Åsarna		
Hanna Siirilä	Alajärven Ankkurit		
Senja Kärhä	Someron Esa		
Thilda Koivuharju	Vasa IS
		
T13 60m
Ellen Vainio	Vasa IS		
Cecilia Arpiainen	Vaasan Toverit		
Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
Mella Snellman	Larsmo IF		
Emilia Mäkelä	Palosaaren Urheiluseura		
Aava Raudaskoski	Kokkolan Työväen Urheilijat		
Stella Ehnström	Vasa IS		
Meyah Thylin	Larsmo IF		
Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Ella Wallin	Vasa IS		
Angelina Laurén	IF Åsarna		
Emmi Koski	Lapuan Virkiä		
Elsi Pukkinen	Vaasan Toverit		
Lotta Lithén	Vasa IS		
Linnea Strandvall	IK Falken		
Siiri Perälä	Teuvan Rivakka		
Camilla Vähä-Laakso	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Elin Krook	Malax IF		
Carolina Åhman	IF Drott		
Agnes Herlin	Malax IF		
Frida Isojärvi	Kalajoen Junkkarit		
Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä		
Vanessa Pada	Vasa IS		
Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
Julia Åbro	IF Nykarlebynejden		
Petra Isoluoma	Kurikan Ryhti		
Amelie Koivuluoma	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Alicja Musielak	Vaasan Vasama		
Selma Bertula	Vasa IS	
	
T13 800m
Angelina Laurén	IF Åsarna		
Siiri Perälä	Teuvan Rivakka		
Vendela Norrgård	Vasa IS		
Milla Peltola	Kauhajoen Karhu		
Julia Åbro	IF Nykarlebynejden		
Wilma Nyman	IF Kraft		
Tuva Nylund	Vasa IS		
T13 Korkeus
Ellen Vainio	Vasa IS		
Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
Elin Krook	Malax IF		
Agnes Herlin	Malax IF		
Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä		
Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
Anniina Viitasaari	Alajärven Ankkurit		145
Emma Krook	Malax IF		
Emma Latvala	Lappajärven Veikot	135	135
T13 Seiväs
Jenna-Justiina Mäenpää	Lappajärven Veikot		
Tilda Åberg	Vasa IS		
Hanna Laturi	Vähänkyrön Viesti		
Viola Takala	Alajärven Ankkurit
		
T13 Pituus
Ellen Vainio	Vasa IS		
Cecilia Arpiainen	Vaasan Toverit		
Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
Mella Snellman	Larsmo IF		
Meyah Thylin	Larsmo IF		
Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Ella Wallin	Vasa IS		
Angelina Laurén	IF Åsarna		
Elsi Pukkinen	Vaasan Toverit		
Lotta Lithén	Vasa IS		
Linnea Strandvall	IK Falken		
Elin Krook	Malax IF		
Agnes Herlin	Malax IF		
Frida Isojärvi	Kalajoen Junkkarit		
Vanessa Pada	Vasa IS		
Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
Vendela Norrgård	Vasa IS		
Emma Latvala	Lappajärven Veikot		
Tilda Åberg	Vasa IS		
Ellie Heino	Palosaaren Urheiluseura		
Petra Isoluoma	Kurikan Ryhti	
	
T13 Kuula
Ronja Ljungberg	IF Åsarna		
Siiri Perälä	Teuvan Rivakka		
Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		
Vendela Norrgård	Vasa IS		
Emma Krook	Malax IF		
Hanna Laturi	Vähänkyrön Viesti		
Ria Kangasluoma	Lapuan Virkiä	9,41	9,41
Nina Mäkinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,46	7,46
Pinja Kärhä	Someron Esa		
Venla Kärhä	Someron Esa	
	
P13 60m
Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Olli Ketola	Vaasan Vasama		9,40
Samuli Rintamäki	Vähänkyrön Viesti		
Juuso Koski	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Aaro Kangas	Kälviän Tarmo		
Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Anton Furu	Gamlakarleby IF		
Paul Hjulfors	Larsmo IF		
Erik Anderson	Vasa IS		
Nikola Bäck	Vasa IS		8,85
Eeli Bengs	Vasa IS	
	
P13 800m
Anton Furu	Gamlakarleby IF		
Oskar Sparv	Vaasan Vasama		
Ville Ikola	Alahärmän Kisa		
Nyman Hugo	IF Kraft		
Joona Palokangas	Vaasan Vasama
		
P13 Korkeus
Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Ville Ikola	Alahärmän Kisa		
Theo Gullberg	Vasa IS		
Aapo Mäntylä	Vähänkyrön Viesti
		
P13 Seiväs
Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu
		
P13 Pituus
Joona Paananen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Olli Ketola	Vaasan Vasama		
Juuso Koski	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Aaro Kangas	Kälviän Tarmo		
Atte Salminen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Paul Hjulfors	Larsmo IF		
Erik Anderson	Vasa IS		
Nikola Bäck	Vasa IS		5,00
Eeli Bengs	Vasa IS		
Ville Ikola	Alahärmän Kisa		
Theo Gullberg	Vasa IS		
Jens Glasberg	Malax IF		
Jimmy Cederlöf	Vaasan Vasama		
Joona Palokangas	Vaasan Vasama		
P13 Kuula
Olli Ketola	Vaasan Vasama		
Theo Gullberg	Vasa IS		
Jaakko Salomäenpää	Vaasan Vasama		
Joona Palokangas	Vaasan Vasama
		
T15 60m
Susanna Kivioja	Ilmajoen Kisailijat		
Kaisa Tuovinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Kiia Perttula	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Elin Jakobsson	IF Åsarna		
Vilma Björkskog	Larsmo IF		
Emma Rintamäki	Vähänkyrön Viesti		
Sofia Mattila	Lapuan Virkiä		
Elizabeth Fogde	Malax IF		
Vilhelmina Sjölind	IF Åsarna		
Vilma Knutar	Gamlakarleby IF		
Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
Vilma Jokela	Palosaaren Urheiluseura		
Hanna Håkans	Vasa IS		
Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
Elina Myllymäki	Vaasan Vasama		
Milja-Maria Lahti	Alajärven Ankkurit		
Sari Rantoja	Alavuden Urheilijat		
Tytti Vilpakka	Lapuan Virkiä		
Ciia Karlsson	IF Femman		
Ellen Storgård	IF Femman		
Julia Groop	IF Kraft
		
T15 800m
Hanna Vornanen	IF Drott		
Elizabeth Fogde	Malax IF		
Tilde Nordman	Vasa IS		
Anni Takamaa	Lapuan Virkiä		
Seliina Kuoppa-Aho	Alajärven Ankkurit		
Jamira Suarez	IF Drott		
Tilde Stråka	IF Nykarlebynejden		
Milla Utriainen	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Matilda Myllymäki	Kälviän Tarmo		
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		
Aleksandra Huhtala	Porin Yleisurheilu
		
T15 Korkeus
Elizabeth Fogde	Malax IF		
Vilma Knutar	Gamlakarleby IF	155	155
Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot		
Molly Forslund	Vasa IS		
Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		
Elisabeth Kvist	Vasa IS		
Elvira Åbrandt	Vasa IS		
Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti
		
T15 Seiväs
Hanna Vornanen	IF Drott	235	235
Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		
Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti		
Edith Carlsson	Vasa IS		
Aamu Uusitalo	Himangan Urheilijat		
Ilona Takala	Alajärven Ankkurit		
T15 Pituus
Veera Ketonen	Ilmajoen Kisailijat		
Sanja Mäenpää	Ilmajoen Kisailijat		
Hanna Lindberg	IF Femman		
Elin Jakobsson	IF Åsarna		
Vilma Björkskog	Larsmo IF		
Emma Rintamäki	Vähänkyrön Viesti		
Sofia Mattila	Lapuan Virkiä		
Elizabeth Fogde	Malax IF		
Alisa Koivukangas	Evijärven Urheilijat		
Vilma Jokela	Palosaaren Urheiluseura		
Hanna Håkans	Vasa IS		
Oona-Maria Köykkä	Ilmajoen Kisailijat		
Elina Myllymäki	Vaasan Vasama		
Sari Rantoja	Alavuden Urheilijat		
Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti		
Roosa Leino	Vaasan Vasama	
	
T15 Kuula
Hanna Lindberg	IF Femman		
Elina Myllymäki	Vaasan Vasama		
Elina Myllymäki	Vaasan Vasama		
Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		
Ella Mäntylä	Vähänkyrön Viesti		
Emilia Räfså	IF Kraft		
Rauha Birhane	Vaasan Toverit		
Carina Timberg	Vasa IS
		
P15 60m
Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Vertti Åkerblom	Gamlakarleby IF		
Davin Flocco	Gamlakarleby IF		
Valter Forsell	Gamlakarleby IF		
Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF		
Nante Korkatti	Gamlakarleby IF		
Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
Viktor Store	Gamlakarleby IF		
Joel Blomqvist	IF Fyren		
Nico Källberg	Vasa IS		
Benjamin Holmbäck	IF Åsarna		
Oliver Nordberg	IF Kraft		
Emil Groop	IF Kraft
		
P15 800m
Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Valter Forsell	Gamlakarleby IF		
Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
Nante Korkatti	Gamlakarleby IF		
Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
Viktor Store	Gamlakarleby IF		
Lauri Hiisvirta	Vaasan Vasama		
Albin Söderman	IF Drott		2.23,73
Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.26,02	2.26,02
Joona Hirvinen	Kälviän Tarmo		
Oliver Nordberg	IF Kraft
		
P15 Pituus
Oliver Metsälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Vertti Åkerblom	Gamlakarleby IF		
Anton Hietapakka	Gamlakarleby IF
	
P15 Kuula
Joel Blomqvist	IF Fyren		
Benjamin Holmbäck	IF Åsarna		
Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		
Antti Hautaniemi	Ilmajoen Kisailijat		
Emil Groop	IF Kraft
		
M17 60m
Elias Rintanen	Vasa IS		
Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		7,38
Sel Dway	Larsmo IF		
Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		
Ive Ntumba	Vasa IS		
Joona Ali-Haapala	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Adrian Björkgren	IF Drott		7,53

M17 200m
Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
Elias Rintanen	Vasa IS		
Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna		23,40
Sel Dway	Larsmo IF		
Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		
Ive Ntumba	Vasa IS		
Benjamin Olli	Vasa IS		
Sebastian Nordberg	IF Kraft		
Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö
		
M17 3000m
Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
Mikko Korpela	Kauhajoen Karhu	
	
M17 Korkeus
Max Myntti	Vasa IS
		
M17 Seiväs
Joona Ali-Haapala	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit	
	
M17 Pituus
Adrian Björkgren	IF Drott		6,49
Benjamin Olli	Vasa IS		
Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit
		
M17 Kolmiloikka
Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
Michael Rännar	IF VOM	
	
M17 Kuula
Linus Nurminen	Kristiinan Urheilijat
		
N17 60m
Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		8,22
Inka Rekonen	Turun Toverit	8,39	8,39
Vilma Vesaluoma	Ylivieskan Kuula		
Petra Väkeväinen	Lappajärven Veikot		
Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat		8,06
Ida Wiklund	Vasa IS		
Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Anni Mäenpää	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Amanda Forss	IF Femman		
Hanna Back	IF Nykarlebynejden		
Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		
Belinda Stenroos	IF Nykarlebynejden		
Hilja Nuormaa	Vaasan Vasama
		
N17 200m
Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		
Vilma Vesaluoma	Ylivieskan Kuula		
Petra Väkeväinen	Lappajärven Veikot		
Ida Wiklund	Vasa IS		
Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Veera Ketonen	Ilmajoen Kisailijat		
Susanna Kivioja	Ilmajoen Kisailijat		
Emma Loo	Pargas IF		27,98
Sanja Mäenpää	Ilmajoen Kisailijat		
Lina Lithén	Vasa IS		
Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	27,06	
Amanda Bertula	Vasa IS		
Hanna Lindberg	IF Femman		
Nea Kopsala	Kannuksen Ura		
Kaisa Tuovinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Kiia Perttula	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa
		
N17 3000m
Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo
		
N17 Korkeus
Silja Arohonka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo		160
Janna Siegfrids	Vasa IS		
Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat		
Hilja Nuormaa	Vaasan Vasama	
	
N17 Seiväs
Fanny Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Alisa Luostarinen	Kälviän Tarmo
		
N17 Pituus
Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot		
Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Emma Loo	Pargas IF		
Hanna Back	IF Nykarlebynejden		
Hilja Nuormaa	Vaasan Vasama	
	
N17 Kolmiloikka
Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Elin Jakobsson	IF Åsarna		
Vilma Björkskog	Larsmo IF
		
N17 Kuula
Charlotta Sandkulla	IF Åsarna		
Janna Siegfrids	Vasa IS		
Tiia Matila	Kuortaneen Kunto		
Hilja Nuormaa	Vaasan Vasama	
	
M19 60m
Jere Virta	Vaasan Toverit		
Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat		
Anton Sandvik	Vasa IS		
Pyry Suutarinen	Ähtärin Urheilijat		
Tomi Valkama	Kauhavan Wisa	7,44	7,44
Sebastian Björkman	Sjundeå IF		7,28
Johannes Åhman	IF Drott		
Christoffer Pått	Vasa IS		
Alexander Björkgren	IF Drott		7,00
Fredrik Björkqvist	IF Åsarna		7,41
Roope Saari	Kuortaneen Kunto		
Ville Saari	Kuortaneen Kunto
		
M19 200m
Viktor Björkell	Vasa IS		
Pyry Suutarinen	Ähtärin Urheilijat		
Sebastian Björkman	Sjundeå IF		22,76
Johannes Åhman	IF Drott		23,54
Alexander Björkgren	IF Drott		22,90
Fredrik Björkqvist	IF Åsarna		23,03
Alfons Söderman	IF Drott		24,35

M19 Korkeus
Anton Grönroos	Sjundeå IF
		
M19 Seiväs
Joonatan Kemppainen	Pihtiputaan Tuisku	475	475

M19 Pituus
Jere Virta	Vaasan Toverit		
Anton Sandvik	Vasa IS		
Christoffer Pått	Vasa IS		
Roope Saari	Kuortaneen Kunto		
Ville Saari	Kuortaneen Kunto
		
M19 Kuula
Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
N19 60m
Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama		
Vilma Mäki	Alavuden Urheilijat		
Kaisa Pukkinen	Vaasan Toverit		
Fina Backholm	Vasa IS		
Nelli Mustola	Vasa IS	
	
N19 200m
Vilma Mäki	Alavuden Urheilijat		
Madeleine Glasberg	Vasa IS		
Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Elli-Noora Puustinen	Kannuksen Ura		
Nelli Mustola	Vasa IS		
N19 Korkeus
Fina Backholm	Vasa IS
		
N19 Seiväs
Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Minttu Koskiaho	Karijoen Tappara		
Miisa Koskiaho	Karijoen Tappara		
N19 Pituus
Kaisa Pukkinen	Vaasan Toverit		
Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Ida Backman	IF Drott
		
N19 Kuula
Fina Backholm	Vasa IS		
Linn Sund	Vasa IS		
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
#	Nimi	Seura	SB	PB

© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.19 - 21.01.2020 18.06.33