Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
19.01. klo 12:00 Parayleisurheilun SM-hallikilpailut Ilmoittautuneet
M Down T21 60 m

  46 Eliel Nikkola                       Vehmaisten Urheilijat                                         
  48 Juho Oksman                         Karhulan Katajaiset                                           
  65 Jani Töyrylä                        Iitin Pyrintö                                                 

M KV T20 200 m

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             
  25 Kai Koljonen                        Haukiputaan Veikot                                            
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               

M KV T20 400 m

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             
  25 Kai Koljonen                        Haukiputaan Veikot                                            
  45 Ville Mäntynen                      Tampereen Pyrintö                                             
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               

M KV T20 800 m

  33 Jyri Lehtonen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         
  51 Ville Pere                          Nokian Urheilijat                                             
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               

M KV T20 1500 m

  33 Jyri Lehtonen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         
  51 Ville Pere                          Nokian Urheilijat                                             

M KV T20 3000 m kävely

  25 Kai Koljonen                        Haukiputaan Veikot                                            
  55 Tuomas Ringman                      Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               

M Down F21 Pituus

  46 Eliel Nikkola                       Vehmaisten Urheilijat                                         
  48 Juho Oksman                         Karhulan Katajaiset                                           
  65 Jani Töyrylä                        Iitin Pyrintö                                                 

M KV F20 Kuula

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             
  25 Kai Koljonen                        Haukiputaan Veikot                                            
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               
  64 Jari Tissari                        Hankasalmen Hanka                                             

M KV F20 Keihäs

  25 Kai Koljonen                        Haukiputaan Veikot                                            
  57 Marko Ruotsalainen                  Oulaisten Huima                                               
  64 Jari Tissari                        Hankasalmen Hanka                                             

M LV T37 60 m

  30 Eetu Kuisma                         Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M LV T37 200 m

  30 Eetu Kuisma                         Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M LV F37  Pituus

  30 Eetu Kuisma                         Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M19 LV F57 Keihäs

  21 Santeri Karvo                       Espoon Tapiot                                                 

M LV T54 60 m kelaus

  56 Niko Ristiranta                     Kuusankosken Kisa                                             

M LV T53 200 m kelaus

  61 Henry Sundholm                      Turun Urheiluliitto                                           

M LV T53 400 m kelaus

  61 Henry Sundholm                      Turun Urheiluliitto                                           

M Down F21 Kuula

  46 Eliel Nikkola                       Vehmaisten Urheilijat                                         
  48 Juho Oksman                         Karhulan Katajaiset                                           

M KV T20 60 m

  55 Tuomas Ringman                      Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

M Down T21 200 m

  46 Eliel Nikkola                       Vehmaisten Urheilijat                                         
  48 Juho Oksman                         Karhulan Katajaiset                                           
  65 Jani Töyrylä                        Iitin Pyrintö                                                 

M50 LV avoin 800 m pysty

  44 Pekka Mäkinen                       Riihimäen Kisko                                               

M KV F20 Pituus

  45 Ville Mäntynen                      Tampereen Pyrintö                                             
  55 Tuomas Ringman                      Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

M19 KV F20 Kuula

  14 Eros Hänninen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   

M19 Down F21 Keihäs

  42 Veeti Mustalahti                    Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   
  59 Elmari Siirilä                      Vetelin Urheilijat                                            

M NV T12 60 m

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M NV T12 400 m

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  
  53 Timo Pulkkinen                      Varkauden Invalidit                                           

M NV T12 1500 m

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M NV F12 Pituus

  66 Ville Ylinen                        Helsingin Kisa-Veikot                                         

M NV F12 Kuula

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M NV F12  Keihäs

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M19 Down T21 60 m

  15 Samuel Jalo                         Lauttakylän Luja                                              
  17 Iiro Kallio                         NuPS                                                          
  42 Veeti Mustalahti                    Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   
  59 Elmari Siirilä                      Vetelin Urheilijat                                            

M19 Down T21 200 m

  15 Samuel Jalo                         Lauttakylän Luja                                              
  17 Iiro Kallio                         NuPS                                                          

M LV T37 800 m

  16 Toni Järvinen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         

M19 Down F21 Pituus

  15 Samuel Jalo                         Lauttakylän Luja                                              
  17 Iiro Kallio                         NuPS                                                          
  42 Veeti Mustalahti                    Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

M19 Down F21 Kuula

  17 Iiro Kallio                         NuPS                                                          
  42 Veeti Mustalahti                    Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   
  59 Elmari Siirilä                      Vetelin Urheilijat                                            

M Down F21 Keihäs

  65 Jani Töyrylä                        Iitin Pyrintö                                                 

M KV F20 60 m

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             

M19 KV T20 200 m

   4 Väinö Berg                          Imatran Urheilijat                                            
   7 Eevert Haakana                      Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M NV T11 800 m

  36 Jari Linnavuori                     Turunseudun Kenttäurheilijat                                  
  53 Timo Pulkkinen                      Varkauden Invalidit                                           

M NV T11 3000 m kävely

  53 Timo Pulkkinen                      Varkauden Invalidit                                           

M KV F20 Korkeus

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             

M KV T20 Pituus

  13 Aku Hyvärinen                       Kuusankosken Kisa                                             

M LV F34 Kuula

  16 Toni Järvinen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         
  39 Tuomas Manni                        Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M LV F34 Keihäs

  16 Toni Järvinen                       Helsingin Kisa-Veikot                                         
  39 Tuomas Manni                        Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M19 KV F20 60 m

   4 Väinö Berg                          Imatran Urheilijat                                            
   7 Eevert Haakana                      Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M19 KV F20 Pituus

   7 Eevert Haakana                      Turunseudun Kenttäurheilijat                                  

M50 LV F44  Korkeus

  62 Pentti Takala                       Helsingin Invalidi Yhdistys                                   

M50 LV F44  Pituus

  62 Pentti Takala                       Helsingin Invalidi Yhdistys                                   

M50 LV F44  Kuula

  62 Pentti Takala                       Helsingin Invalidi Yhdistys                                   

M50 LV F44 Keihäs

  62 Pentti Takala                       Helsingin Invalidi Yhdistys                                   

N KV T20 200 m

  27 Noora Koponen                       Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

N KV T20 400 m

  27 Noora Koponen                       Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

N KV T20 800 m

  27 Noora Koponen                       Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

N NV avoin 1500 m

   9 Pauliina Hatunen                    Tampereen seudun Näkövammaiset                                

N KV F20 Keihäs

  18 Meri-Tuuli Kanerva                  Turun Suedun Kenttäurheilijat                                 

N NV T11 60 m

  49 Ronja Pahaoja                       Helsingin Kisa-Veikot                                         

N LV T38 200 m

  22 Hanna Kasurinen                     Helsingin Kisa-Veikot                                         

N LV F38  Pituus

  22 Hanna Kasurinen                     Helsingin Kisa-Veikot                                         

N19 LV F38 Pituus

   3 Vilma Berg                          Helsingin Kisa-Veikot                                         

N LV avoin Keihäs tuoli

  28 Iina Koskela                        Haukiputaan Veikot                                            

N19 NV T13 60 m

  37 Iida Lounela                        Helsingin Kisa-Veikot                                         

N19 NV T13 200 m

  37 Iida Lounela                        Helsingin Kisa-Veikot                                         

N NV F11  Pituus

  49 Ronja Pahaoja                       Helsingin Kisa-Veikot                                         

N19 NV F13 Pituus

  37 Iida Lounela                        Helsingin Kisa-Veikot                                         

N19 KV T20 60 m

  63 Nea Tilli                           Riihimäen Kisko                                               

N19 KV F20 Pituus

  63 Nea Tilli                           Riihimäen Kisko                                               

N19 KV F20 Kuula

  63 Nea Tilli                           Riihimäen Kisko                                               

N Down T21 60 m

  31 Roosa Kukkumäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                                     

N19 LV T38 400 m

   3 Vilma Berg                          Helsingin Kisa-Veikot                                         

N Down F21 Pituus

  31 Roosa Kukkumäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                                     

N Down F21 Kuula

  31 Roosa Kukkumäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                                     

N Down F21 Keihäs

  31 Roosa Kukkumäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                                     

M20-39 ES  60 m

   2 Risto Aholainen                     Espoon Tapiot                                                 
   8 Timo Halmesmäki                     Otalammen Metsänpojat                                         

M20-39 ES 200 m

   8 Timo Halmesmäki                     Otalammen Metsänpojat                                         

M20-39 ES Korkeus

   2 Risto Aholainen                     Espoon Tapiot                                                 
  54 Mika Rajamäki                       LahtiSport                                                    

M20-39 ES Kuula

  24 Mikael Kock                         Maxmo Sk                                                      

M20-39 ES Keihäs

  24 Mikael Kock                         Maxmo Sk                                                      
  54 Mika Rajamäki                       LahtiSport                                                    

M40-49 ES 60 m

  23 Mika Kirjavainen                    Espoon Tapiot                                                 
  26 Jani Konttila                       Hietamäen Dojo                                                

M40-49 ES 200 m

  23 Mika Kirjavainen                    Espoon Tapiot                                                 

M40-49 ES 3000 m kävely

  20 Marko Karttunen                                                                                   

M40-49 ES Korkeus

  29 Paavo Koskenkorva                   Downtown 65                                                   

M20-39 ES Pituus

   2 Risto Aholainen                     Espoon Tapiot                                                 

M40-49 ES Kuula

  23 Mika Kirjavainen                    Espoon Tapiot                                                 
  26 Jani Konttila                       Hietamäen Dojo                                                
  29 Paavo Koskenkorva                   Downtown 65                                                   

M40-49 ES Keihäs

  29 Paavo Koskenkorva                   Downtown 65                                                   

M50-59 ES 60 m

  41 Pasi Mustajoki                      Tampereen Pyrintö                                             

M50-59 ES 3000 m kävely

  38 Reino Luokkanen                     Espoon Tapiot                                                 

M50-59 ES Korkeus

   6 Hannu Eronen                        HCP Golf                                                      
  43 Kimmo Mustonen                      Espoon Tapiot                                                 

M50-59 ES Kuula

   1 Arto Aho                            Syke                                                          
   6 Hannu Eronen                        HCP Golf                                                      
  10 Heikki Heinänen                     UUMO                                                          
  12 Teijo Hietanen                      Syke                                                          
  32 Sören Lavast                                                                                      
  35 Jarmo Leväinen                      Kenttäurheilijat -58                                          
  41 Pasi Mustajoki                      Tampereen Pyrintö                                             

M50-59 ES Keihäs

   1 Arto Aho                            Syke                                                          
   6 Hannu Eronen                        HCP Golf                                                      
  32 Sören Lavast                                                                                      
  35 Jarmo Leväinen                      Kenttäurheilijat -58                                          

M60+ ES 3000 m kävely

  60 Esko Sohlo                          Espoon Tapiot                                                 

M NV F11 Kuula

  50 Petteri Peitso                      Seinäjoen Seudun Urheilijat                                   

M60+ ES  Keihäs

  40 Pentti Miettinen                    Syke                                                          

M NV T12 200 m

  66 Ville Ylinen                        Helsingin Kisa-Veikot                                         

N20-39 ES  Kuula

  34 Tusiku-Tuulia Leinonen              Tampereen Pyrintö                                             
  52 Lotta Pukkila                       Espoon Tapiot                                                 

N20-39 ES Keihäs

  52 Lotta Pukkila                       Espoon Tapiot                                                 

N40-49 ES 60 m

  19 Johanna Kankaanpää                  Kunto-Pirkat                                                  

N40-49 ES 200 m

  19 Johanna Kankaanpää                  Kunto-Pirkat                                                  

N40-49 ES Kuula

  19 Johanna Kankaanpää                  Kunto-Pirkat                                                  

N50-59 ES Kuula

  11 Tuija Helander                      Syke                                                          

N20-39 ES 60 m

   5 Pinja Ekström                       Lahden Ahkera                                                 

N20-39 ES 200 m

   5 Pinja Ekström                       Lahden Ahkera                                                 

N NV F12 Keihäs

  58 Heidi Sailola                       Salon Vilpas                                                  

N NV F11 Keihäs

  49 Ronja Pahaoja                       Helsingin Kisa-Veikot                                         

N KV T20 60 m

  18 Meri-Tuuli Kanerva                  Turun Suedun Kenttäurheilijat                                 

N19 ES 60 m

  47 Alina Nyholm                        Turun Weikot Yleisurheilu                                     

N19 ES Pituus

  47 Alina Nyholm                        Turun Weikot Yleisurheilu                                     

N19 ES Kuula

  47 Alina Nyholm                        Turun Weikot Yleisurheilu