Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
01.02. klo 12:00 Hipposhallit Ilmoittautuneet
päivitetty 31.1. klo 11:45




LAUANTAI 1.2.2020		
		
		
M 200m		
		
76	Lauri Hietaharju	Joensuun Kataja
439	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto
97	Aki Häkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
96	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
423	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö
95	Teemu Keronen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
101	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
397	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
94	Veikko Laari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
100	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
471	Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat
53	Edward Lindberg	IF Sibbo-Vargarna
102	Dani Lirkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
466	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento
65	Heikki Nieminen	Janakkalan Jana
92	Mikke Paajanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
60	Eerikki Pekkola	Ikaalisten Urheilijat
93	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
376	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
99	Taavi Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
98	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
380	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
M 800m		
		
418	Lauri Hassi	Oriveden Ponnistus
370	Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura
398	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
103	Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
77	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja
363	Jukka Kaukola	Kuopion Reipas
344	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58
482	Severi Kymäläinen	Tampereen Pyrintö
92	Mikke Paajanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
443	Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat
526	Alex Rauhala	Vasa IS
451	Joonas Rinne	Saarijärven Pullistus
413	Elias Tuominen	Naantalin Löyly
		
M 3000m		
		
105	Jussi Eskola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
402	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet
31	Antti Ihamäki	Alajärven Ankkurit
61	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat
78	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja
364	Väinö Klemola	Kuopion Reipas
344	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58
106	Roope Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
343	Arttu Kärkiö	Keiteleen Kunto
79	Samu Mikkonen	Joensuun Kataja
104	Alexi Ruokamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
414	Miika Tenhunen	Nivalan Urheilijat
543	Eero Saleva	Helsingin Kisa-Veikot
		
M 60m aidat
		
419	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus
332	Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku
107	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
28	Juuso Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
M Korkeus		
		
511	Aleksi Klemola	Ullavan Kilpa
483	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö
1	Arttu Mattila	Äänekosken Urheilijat
2	Valtteri Mattila	Äänekosken Urheilijat
399	Matias Mustonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
28	Juuso Toivonen	Ähtärin Urheilijat
512	Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut
		
M Kolmiloikka		
		
66	Iikka Alingue	Janakkalan Jana
520	Aapo Karvinen	Vammalan seudun Voima
382	Simo Lipsanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
35	Veikko Nugraha	Espoon Tapiot
510	Daniel Ofosu	Turun Weikot Yleisurheilu
51	Daniel Sjölind	IF Åsarna
509	Antti Tiekso	Turun Weikot Yleisurheilu
381	Arttu Tyystjärvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
N 200m		
		
535	Jenni Eloranta	Vihdin Viesti
354	Sara Francis	Kiuruveden Urheilijat
118	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
120	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
119	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat
427	Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö
3	Elisa Juntunen	Äänekosken Urheilijat
32	Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat
467	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento
440	Laura Kemppainen	Pohjan Koitto
108	Milla Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
114	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
324	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä
334	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura
116	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
527	Maisa Laakso	Vasa IS
424	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö
428	Laura Loponen	Oulun Pyrintö
365	Mette Lukin	Kuopion Reipas
111	Sanni Mahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
315	Tessa Moisio	Kaipolan Vire
112	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
109	Nea-Mari Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat
405	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot
121	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
117	Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
426	Pinja Purola	Oulun Pyrintö
452	Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus
378	Maria Räsänen	Lapinlahden Veto
110	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
390	Alina Strömberg	Larsmo IF
360	Iina Takkula	Kuivasjärven Aura
115	Pihla Tuhkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
425	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö
		
N 800m		
		
58	Nathalie Blomqvist	IK Falken
383	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
122	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
326	Ninni Löf	Kalajoen Junkkarit
404	Veera Mensonen	Maaningan Mahti
123	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
124	Siiri Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
533	Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot
508	Viola Westling	Turun Urheiluliitto
		
N 3000m		
		
513	Tiina Alhonen	Vaajakosken Kuohu
345	Edith Eikkinen	Kenttäurheilijat -58
347	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
126	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
125	Mari Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
444	Krista Lindholm	Pudasjärven Urheilijat
400	Miia Niittynen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
127	Kiia Paavola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Satu Rautiainen	Äänekosken Urheilijat
505	Sini Tirri	Toijalan Vauhti
431	Karoliina Ukskoski	Perhon Kiri
		
N 60m aidat		
		
45	Matilda Bogdanoff	Helsingfors IFK
361	Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura
535	Jenni Eloranta	Vihdin Viesti
129	Julia Enarvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
119	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat
467	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento
406	Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot
469	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento
448	Veera Möttönen	Raahen Vesa
109	Nea-Mari Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat
80	Marika Partinen	Joensuun Kataja
468	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento
48	Janette Rinne	Helsingin Kisa-Veikot
128	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
384	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
N Seiväs		
		
396	Pinja Koivumäki	Lauttakylän Luja
523	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot
		
N Pituus		
		
120	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
67	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana
441	Katja Kangas	Pohjan Koitto
469	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento
346	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58
112	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
130	Emmi Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
358	Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot
131	Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
80	Marika Partinen	Joensuun Kataja
37	Jonna Peritalo	Evijärven Urheilijat
132	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
316	Sini Sanaslahti	Kaipolan Vire
54	Aino Tapio	IF Sibbo-Vargarna
		
N Kuula		
		
524	Elli Hiltunen	Varkauden Kenttä-Veikot
		
P11 Korkeus		
		
189	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
192	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
348	Amos Gummerus	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
194	Roope Jalasaho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
193	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
190	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
457	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus
475	Eero Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
191	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
11	Arttu Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
P11 Kuula		
		
189	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
192	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
348	Amos Gummerus	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
196	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
432	Tino Hirsiaho	Petäjäveden Petäjäiset
195	Samuli Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
193	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
190	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
457	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus
191	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
11	Arttu Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
T11 Korkeus		
		
198	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
197	Stefania Novik	Jyväskylän Kenttäurheilijat
12	Silja Nyholm	Äänekosken Urheilijat
199	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
321	Iida Tamminen	Kaipolan Vire
200	Kaisa Tonteri	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T11 Kuula		
		
201	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
202	Saimi Muhonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
197	Stefania Novik	Jyväskylän Kenttäurheilijat
203	Anni Sahindal	Jyväskylän Kenttäurheilijat
321	Iida Tamminen	Kaipolan Vire
		
P13 60m aidat		
		
174	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
177	Olli Huttunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
172	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
499	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38
173	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat
175	Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P13 Korkeus		
		
174	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
179	Vilho Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
8	Ville Kankainen	Äänekosken Urheilijat
172	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
499	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38
178	Lauri Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
173	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat
180	Verne Torikka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P13 Kolmiloikka		
		
174	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
179	Vilho Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
177	Olli Huttunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
8	Ville Kankainen	Äänekosken Urheilijat
183	Aaro Kuorelahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
182	Aaro Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
172	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
173	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat
181	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T13 60m aidat		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
320	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire
70	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana
9	Sini Issakainen	Äänekosken Urheilijat
352	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat
151	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
185	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
373	Celina Salonen	Lahden Ahkera
69	Maija Santanen	Janakkalan Jana
186	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T13 Kolmiloikka		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
88	Olivia Fagerholm	Joutsan Pommi
320	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire
456	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus
70	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana
9	Sini Issakainen	Äänekosken Urheilijat
352	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat
185	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
10	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat
188	Alina Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
373	Celina Salonen	Lahden Ahkera
69	Maija Santanen	Janakkalan Jana
186	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
455	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus
187	Hilkka Wuethrich	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P15 60m aidat		
		
157	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
158	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
484	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö
380	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
P15 Korkeus		
		
157	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
530	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat
160	Lauri Liljavirta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
159	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P15 Kolmiloikka		
		
157	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
158	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
160	Lauri Liljavirta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
159	Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
484	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö
		
T15 60m aidat		
		
164	Moona Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
162	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
408	Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot
165	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
163	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat
161	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
152	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
169	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
454	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus
166	Jenna Tuomaala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
389	Tytti Vilpakka	Lapuan Virkiä
168	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T15 Kolmiloikka		
		
171	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
162	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
408	Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
349	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat
7	Iita Kononen	Äänekosken Urheilijat
145	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
68	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana
319	Kerttu Rantakangas	Kaipolan Vire
150	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
170	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
166	Jenna Tuomaala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
168	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M17 300m		
		
44	Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat
138	Lassi Hakonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
139	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
43	Eemil Porvari	Hartolan Voima
		
M17 800m		
		
81	Onni Huovinen	Joensuun Kataja
377	Joona Rissanen	Lapin Lukko
140	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M17 60m aidat		
		
139	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
141	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat
420	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus
		
M17 Korkeus		
		
142	Aku Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
141	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat
420	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus
43	Eemil Porvari	Hartolan Voima
6	Jussi Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
M17 Kolmiloikka		
		
503	Otto Peltokangas	Toholammin Urheilijat
317	Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire
		
N17 300m		
		
82	Veera Kauhanen	Joensuun Kataja
143	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
341	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa
453	Oona Monthan	Saarijärven Pullistus
504	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat
356	Roseline Sesay	Kokkolan Työväen Urheilijat
36	Sanni Suhonen	Espoon Tapiot
40	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo
		
N17 800m		
		
386	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
349	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat
145	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
144	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
472	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat
442	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto
373	Celina Salonen	Lahden Ahkera
41	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo
		
N17 60m aidat		
		
473	Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat
147	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
83	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja
84	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja
502	Saana Peura	Tervolan Terävä
110	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
146	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 Seiväs		
		
351	Ilona Järvenpää	Keuruun Kisailijat
350	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat
315	Tessa Moisio	Kaipolan Vire
379	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot
474	Fanny Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
148	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat
149	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 Pituus		
		
318	Olivia Asikainen	Kaipolan Vire
473	Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat
57	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa
171	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
339	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva
447	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä
143	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
151	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
152	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
68	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana
446	Emilia Malinen	Pylkönmäen Yrittävä
147	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
83	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja
454	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus
502	Saana Peura	Tervolan Terävä
149	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
150	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
153	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
154	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
455	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus
146	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 Kuula		
		
155	Ronja Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
156	Emilia Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
148	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat
336	Gita Reinholm	Karhulan Katajaiset
537	Vilma Räsänen	Viitasaaren Viesti
154	Mimosa Teerijoki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
146	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M19 800m		
		
42	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka
		
M19 60m aidat		
		
29	Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
M19 Korkeus		
		
416	Marcus Kytölä	Nurmijärven Yleisurheilu
5	Heikki Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
M19 Kolmiloikka		
		
134	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
133	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N19 300m		
		
115	Pihla Tuhkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N19 800m		
		
340	Pinja Koivisto	Kauhavan Wisa
407	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot
		
N19 60m aidat		
		
33	Vilma Mäki	Alavuden Urheilijat
385	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
N19 Seiväs		
		
135	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N19 Pituus		
		
118	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
383	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
114	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
136	Eveliina Malinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
501	Maria Peura	Tervolan Terävä
385	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
411	Veera Vastamäki	Multian Jyske
384	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
		
N19 Kuula		
		
137	Aada Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M30+ 200m		
		
205	Jussi Joukainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
206	Juhani Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
204	Jukka Mononen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
412	Reijo Vauhkonen	Muuramen Yritys
		
M30+ 800m		
		
515	Jukka Eskelinen	Vaajakosken Kuohu
50	Harri Hokkanen	Hippoksen Maratonkerho
207	Harri Paananen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
514	Seppo Puttonen	Vaajakosken Kuohu
		
N30+ 200m		
		
217	Johanna Herlevi-Saarukka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
210	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
208	Anna Lee	Jyväskylän Kenttäurheilijat
215	Satu Matilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
213	Anette Mehtälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
211	Jaana Saarinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
209	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
212	Leena Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
216	Reetta Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
214	Anne Yli-Olli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N30+ 800m		
		
517	Niina Akgün	Vaajakosken Kuohu
13	Anu Pietiläinen	Äänekosken Urheilijat
218	Heini Rytkönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
516	Katrin Viinikainen	Vaajakosken Kuohu
		
N40 60m aidat		
		
210	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
213	Anette Mehtälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N45 60m aidat		
		
214	Anne Yli-Olli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N50 60m aidat		
		
215	Satu Matilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
209	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N70 60m aidat		
		
310	Terhi Kokkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
		
		
		
		
SUNNUNTAI 2.2.2020		
		
		
M 60m		
		
357	Konsta Alatupa	Kokkolan Työväen Urheilijat
62	Samir Demnati	Ikaalisten Urheilijat
470	Benjamin Heinonen	Savonlinnan Riento
220	Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
332	Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku
522	Riku Illukka	Vantaan Salamat
96	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
397	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
94	Veikko Laari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
471	Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat
417	Oskari Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
55	Joona Luotonen	IF Sibbo-Vargarna
107	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
466	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento
333	Ville Myllymäki	Kankaanpään Seudun Leisku
65	Heikki Nieminen	Janakkalan Jana
92	Mikke Paajanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
476	Viljami Parpala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
60	Eerikki Pekkola	Ikaalisten Urheilijat
429	Samuel Purola	Oulun Pyrintö
391	Tha Ta	Larsmo IF
376	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
98	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
219	Jesse Väyrynen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M 400m		
		
39	Mustafa Al-Jubouri	Gamlakarleby IF
138	Lassi Hakonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
418	Lauri Hassi	Oriveden Ponnistus
419	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus
38	Filiph Johansson	Gamlakarleby IF
96	Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
95	Teemu Keronen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
486	Kalle Lahtinen	Tampereen Pyrintö
100	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
102	Dani Lirkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
92	Mikke Paajanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
366	Juho Pirskanen	Kuopion Reipas
443	Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat
485	Kalle Raitala	Tampereen Pyrintö
500	Ilari Ryyppö	Tampereen Urheilijat -38
34	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat
221	Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
445	Joonas Tikkanen	Pyhäjärven Pohti
415	Eemeli Välimäki	Noormarkun Nopsa
		
M 1500m		
		
103	Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
344	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58
482	Severi Kymäläinen	Tampereen Pyrintö
		
M Seiväs		
		
56	Anton Kunnas	IF Sibbo-Vargarna
328	Petri Laitinen	Kangasniemen Kalske
222	Pietari Outinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
30	Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat
28	Juuso Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
M Pituus		
		
369	Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto
536	Eero Haapala	Viipurin Urheilijat
419	Juuso Hassi	Oriveden Ponnistus
59	Frans Häggblom	IK Falken
55	Joona Luotonen	IF Sibbo-Vargarna
223	Tuomas Rouvali	Jyväskylän Kenttäurheilijat
449	Mikko Rummukainen	Ristiinan Urheilijat
85	Kalle Salminen	Joensuun Kataja
224	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
374	Joska Tommola	Lahden Ahkera
71	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana
		
M Kuula		
		
436	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku
479	Lauri Lindqvist	Siilinjärven Ponnistus
329	Ville Siiskonen	Kangasniemen Kalske
28	Juuso Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
N 60m		
		
392	Jenny Asplund	Larsmo IF
361	Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura
129	Julia Enarvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
354	Sara Francis	Kiuruveden Urheilijat
325	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä
489	Viivi Hellman	Tampereen Pyrintö
524	Elli Hiltunen	Varkauden Kenttä-Veikot
120	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
119	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat
427	Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö
441	Katja Kangas	Pohjan Koitto
108	Milla Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
324	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä
334	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura
116	Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
527	Maisa Laakso	Vasa IS
346	Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58
488	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö
111	Sanni Mahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
14	Maiju Manninen	Äänekosken Urheilijat
487	Titta Mehtänen	Tampereen Pyrintö
112	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
130	Emmi Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
63	Jenna Nevanperä	Ilmajoen Kisailijat
109	Nea-Mari Neziri	Jyväskylän Kenttäurheilijat
405	Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot
528	Jeanine Nygård	Vasa IS
523	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot
403	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot
117	Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
132	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
378	Maria Räsänen	Lapinlahden Veto
128	Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
46	Jasmin Showlah	Helsingfors IFK
507	Milja Thureson	Turun Toverit
362	Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura
425	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö
		
N 400m		
		
534	Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot
490	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö
383	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
3	Elisa Juntunen	Äänekosken Urheilijat
440	Laura Kemppainen	Pohjan Koitto
47	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK
428	Laura Loponen	Oulun Pyrintö
528	Jeanine Nygård	Vasa IS
442	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto
124	Siiri Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
360	Iina Takkula	Kuivasjärven Aura
507	Milja Thureson	Turun Toverit
506	Noora Toivo	Toijalan Vauhti
533	Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot
52	Simone Wiklund	IF Nykarlebynejden
		
N 1500m		
		
386	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
225	Heidi Haapamäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
327	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo
122	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
491	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö
529	Andrea Lilja	Vasa IS
326	Ninni Löf	Kalajoen Junkkarit
404	Veera Mensonen	Maaningan Mahti
367	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas
123	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
4	Satu Rautiainen	Äänekosken Urheilijat
		
N Korkeus		
		
227	Gabriela Kosonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
406	Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot
226	Sini Lällä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
49	Linda Sandblom	HIK Friidrott
375	Heta Tuuri	Lahden Ahkera
337	Ilona Äyräväinen	Karhulan Katajaiset
		
N Kolmiloikka		
		
67	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana
409	Lotta Kirvesmies	Mikkelin Kilpa-Veikot
86	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja
112	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
448	Veera Möttönen	Raahen Vesa
131	Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
121	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
501	Maria Peura	Tervolan Terävä
132	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
64	Senni Salminen	Imatran Urheilijat
		
P9 40m		
		
290	Paavo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
295	Peetu Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
24	Sakari Laaksonen	Äänekosken Urheilijat
267	Jesse Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
292	Konsta Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
291	Eemeli Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
293	Sisu Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
289	Eero Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
25	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat
294	Eetu Vesiaho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P9 1000m		
		
296	Nuutti Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
267	Jesse Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
464	Jooas Oittinen	Saarijärven Pullistus
292	Konsta Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
291	Eemeli Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
289	Eero Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
294	Eetu Vesiaho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P9 Kuula		
		
290	Paavo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
24	Sakari Laaksonen	Äänekosken Urheilijat
267	Jesse Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
26	Otto Makkonen	Äänekosken Urheilijat
464	Jooas Oittinen	Saarijärven Pullistus
293	Sisu Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
294	Eetu Vesiaho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T9 40m		
		
297	Iita Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
540	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti
298	Lilja Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
299	Mirella Lundell	Jyväskylän Kenttäurheilijat
27	Veera Manner	Äänekosken Urheilijat
199	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
300	Ronja Schulman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
301	Pinja Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
302	Fanni Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T9 1000m		
		
540	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti
298	Lilja Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
199	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
301	Pinja Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
302	Fanni Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T9 Kuula		
		
297	Iita Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
540	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti
299	Mirella Lundell	Jyväskylän Kenttäurheilijat
27	Veera Manner	Äänekosken Urheilijat
199	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
301	Pinja Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T11 60m		
		
283	Senni Arkilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
201	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
282	Ella Harni	Jyväskylän Kenttäurheilijat
285	Emma Heberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
288	Lilja Hienonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
198	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
281	Elna Jaakkola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
279	Martta Jeskanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
277	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
275	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
342	Veera Luoma	Kauhavan Wisa
286	Anna Njie	Jyväskylän Kenttäurheilijat
197	Stefania Novik	Jyväskylän Kenttäurheilijat
12	Silja Nyholm	Äänekosken Urheilijat
287	Julia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
278	Inka Rautiainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
276	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
203	Anni Sahindal	Jyväskylän Kenttäurheilijat
284	Venla Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
274	Lucinda Smith	Jyväskylän Kenttäurheilijat
22	Peppi Soiluaho	Äänekosken Urheilijat
321	Iida Tamminen	Kaipolan Vire
280	Venla Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T11 1000m		
		
87	Noora Hukka	Joensuun Kataja
277	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
521	Sara Karimäki	Vammalan seudun Voima
342	Veera Luoma	Kauhavan Wisa
287	Julia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
276	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
23	Alma Salonen	Äänekosken Urheilijat
274	Lucinda Smith	Jyväskylän Kenttäurheilijat
321	Iida Tamminen	Kaipolan Vire
280	Venla Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T11 Kolmiloikka		
		
198	Pihla Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
277	Kiira Kahilainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
275	Elli Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
342	Veera Luoma	Kauhavan Wisa
202	Saimi Muhonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
276	Ella Roimela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
203	Anni Sahindal	Jyväskylän Kenttäurheilijat
321	Iida Tamminen	Kaipolan Vire
280	Venla Vienola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P11 60m		
		
189	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
192	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
196	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
266	Jiri Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
265	Niilo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
194	Roope Jalasaho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
264	Eetu Keto-Tokoi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
195	Samuli Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
498	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö
269	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
268	Aaron Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
193	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
267	Jesse Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
21	Tuukka Mikkonen	Äänekosken Urheilijat
190	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
457	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus
191	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
395	Topi Turpeinen	Laukaan Urheilijat
11	Arttu Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
P11 1000m		
		
189	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
271	Julius Auvinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
270	Kasper Ekonoja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
196	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
539	Miska Hokajärvi	Viitasaaren Viesti
266	Jiri Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
264	Eetu Keto-Tokoi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
269	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
193	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
21	Tuukka Mikkonen	Äänekosken Urheilijat
457	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus
191	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
395	Topi Turpeinen	Laukaan Urheilijat
273	Verneri Valtonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
272	Milo Äyrämö	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P11 Kolmiloikka		
		
189	Veikko Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
271	Julius Auvinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
192	Onni Erkkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
348	Amos Gummerus	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
266	Jiri Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
265	Niilo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
498	Jere Kinnunen	Tampereen Pyrintö
268	Aaron Kärkkäinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
193	Joel Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
21	Tuukka Mikkonen	Äänekosken Urheilijat
190	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
191	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
11	Arttu Vuorinen	Äänekosken Urheilijat
		
T13 60m		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
257	Derja Dost	Jyväskylän Kenttäurheilijat
320	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire
256	Jenny Grönholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
74	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana
9	Sini Issakainen	Äänekosken Urheilijat
253	Marikki Karsten	Jyväskylän Kenttäurheilijat
75	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana
151	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
185	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
10	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat
17	Juulia Nyholm	Äänekosken Urheilijat
188	Alina Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
18	Viana Porrassalmi	Äänekosken Urheilijat
255	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
254	Iitu Riekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
541	Ida Saarinen	Vilppulan Veikot
373	Celina Salonen	Lahden Ahkera
69	Maija Santanen	Janakkalan Jana
186	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
251	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
250	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat
455	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus
252	Viivi Väätänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
187	Hilkka Wuethrich	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T13 1000m		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
259	Lumi Harjulehto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
261	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat
75	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana
323	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire
462	Mianna Liimatainen	Saarijärven Pullistus
258	Erika Parkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
255	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
69	Maija Santanen	Janakkalan Jana
19	Elsa Sihvonen	Äänekosken Urheilijat
260	Oona Venäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T13 Korkeus		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
320	Nelli Flyktman	Kaipolan Vire
70	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana
185	Joanna Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
323	Eleonora Levaniemi	Kaipolan Vire
20	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat
262	Matilda Pietiläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
255	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
541	Ida Saarinen	Vilppulan Veikot
186	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
250	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat
463	Iina Suomäki	Saarijärven Pullistus
263	Nelli Tuunanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T13 Kuula		
		
184	Eeva Alonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
201	Jenny Björkberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat
259	Lumi Harjulehto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
261	Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat
74	Hanna Henttonen	Janakkalan Jana
70	Inka Hämäläinen	Janakkalan Jana
253	Marikki Karsten	Jyväskylän Kenttäurheilijat
481	Aino Kinnunen	Suolahden Urho
75	Meeri Koliseva	Janakkalan Jana
151	Nea Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
10	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat
254	Iitu Riekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
186	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
251	Hilla Savioja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
250	Essi Suni	Jyväskylän Kenttäurheilijat
252	Viivi Väätänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P13 60m		
		
174	Hannes Bottas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
177	Olli Huttunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
246	Urho Järvinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
183	Aaro Kuorelahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
182	Aaro Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
247	Matti Laiho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
172	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
16	Joona Liimatainen	Äänekosken Urheilijat
245	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
248	Eino Sajavaara	Jyväskylän Kenttäurheilijat
178	Lauri Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
173	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat
181	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P13 1000m		
		
179	Vilho Hietala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
182	Aaro Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
247	Matti Laiho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
172	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
248	Eino Sajavaara	Jyväskylän Kenttäurheilijat
173	Tommi Sivill	Jyväskylän Kenttäurheilijat
181	Elias Tiihonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
140	Konsta Vuorela	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
P13 Kuula		
		
434	Nico Hirsiaho	Petäjäveden Petäjäiset
480	Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho
176	Max Laurinmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat
249	Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
245	Valtteri Paksuniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
433	Eetu Saramäki	Petäjäveden Petäjäiset
		
P15 60m		
		
388	Kimi Eskelinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
338	Perttu Grönvall	Karhulan Katajaiset
89	Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi
157	Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
158	Luukas Kyrönlahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
160	Lauri Liljavirta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
234	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
228	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
235	Johannes Sell	Jyväskylän Kenttäurheilijat
394	Mikko Turpeinen	Laukaan Urheilijat
90	Valtteri Virtanen	Joutsan Pommi
		
P15 1000m		
		
338	Perttu Grönvall	Karhulan Katajaiset
236	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat
394	Mikko Turpeinen	Laukaan Urheilijat
		
P15 Kuula		
		
234	Lenni Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
538	Topi Räsänen	Viitasaaren Viesti
237	Lassi Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T15 60m		
		
164	Moona Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
72	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana
171	Emmiina Hiltunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
162	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
165	Justine Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
350	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat
447	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä
163	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat
161	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
240	Helmi Kiraly	Jyväskylän Kenttäurheilijat
152	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
238	Eevi Korhonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
73	Tuuli Kulju	Janakkalan Jana
145	Christine Kuusisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
241	Alisa Lyyra	Jyväskylän Kenttäurheilijat
454	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus
460	Peppi Perkiö	Saarijärven Pullistus
91	Veera Reponen	Joutsan Pommi
150	Noora Salmi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
170	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
239	Aino Tyynysniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
168	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T15 1000m		
		
242	Josefina Airaksinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
243	Nella Aronta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T15 Korkeus		
		
164	Moona Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
162	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
350	Tuuli Järvinen	Keuruun Kisailijat
163	Aljona Karamzina	Jyväskylän Kenttäurheilijat
359	Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot
169	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
454	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus
244	Ella Saalasti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
T15 Kuula		
		
164	Moona Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
72	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana
162	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
167	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
353	Minttu Järvinen	Keuruun Kisailijat
161	Siiri Kihlman	Jyväskylän Kenttäurheilijat
240	Helmi Kiraly	Jyväskylän Kenttäurheilijat
152	Saga Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
73	Tuuli Kulju	Janakkalan Jana
169	Vilja Liimatainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
241	Alisa Lyyra	Jyväskylän Kenttäurheilijat
461	Tilda Pimiä	Saarijärven Pullistus
244	Ella Saalasti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
170	Selma Seppälä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
239	Aino Tyynysniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
168	Eevi Ylitalo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 60m		
		
318	Olivia Asikainen	Kaipolan Vire
331	Niina Hepo-Oja	Kangasniemen Kalske
15	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat
531	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat
143	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
233	Hilma Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
232	Amanda Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
446	Emilia Malinen	Pylkönmäen Yrittävä
477	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat
315	Tessa Moisio	Kaipolan Vire
504	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat
147	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
430	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö
148	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat
437	Aino Pikki	Pihtiputaan Tuisku
149	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
110	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
153	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
356	Roseline Sesay	Kokkolan Työväen Urheilijat
478	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
146	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 1500m		
		
144	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
41	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo
		
N17 Korkeus		
		
410	Heljä Halonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
525	Janitaa Junttanen	Varkauden Kenttä-Veikot
232	Amanda Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
477	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat
497	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö
502	Saana Peura	Tervolan Terävä
438	Nita Rasi	Pihtiputaan Tuisku
496	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö
146	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N17 Kolmiloikka		
		
410	Heljä Halonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
435	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo
15	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat
459	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus
497	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö
147	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
502	Saana Peura	Tervolan Terävä
496	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö
532	Silja Saarinen	Vehmaisten Urheilijat
153	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
478	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
		
M17 60m		
		
393	Sel Dway	Larsmo IF
387	Akseli Eskelinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
138	Lassi Hakonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
494	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö
423	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö
493	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö
139	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
142	Aku Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
330	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske
141	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat
231	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
322	Simo Piirainen	Kaipolan Vire
421	Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima
445	Joonas Tikkanen	Pyhäjärven Pohti
		
M17 1500m		
		
494	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö
495	Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö
		
M17 Seiväs		
		
542	Otto Junnila	IF Sibbo-Vargarna
		
M17 Pituus		
		
142	Aku Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
330	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske
141	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M17 Kuula		
		
493	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö
141	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat
231	Atte Leppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
322	Simo Piirainen	Kaipolan Vire
458	Lauri Pimiä	Saarijärven Pullistus
		
M19 60m		
		
439	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto
97	Aki Häkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
102	Dani Lirkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
93	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
134	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
133	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
368	Elias Sopo	Kuopion Reipas
450	Matias Taavitsainen	Ristiinan Urheilijat
		
M19 1500m		
		
42	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka
		
M19 Pituus		
		
439	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto
101	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
228	Lassi Nalkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
134	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
133	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat
29	Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat
		
M19 Kuula		
		
101	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
416	Marcus Kytölä	Nurmijärven Yleisurheilu
		
N19 60m		
		
118	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat
492	Pinja Heinonen	Tampereen Pyrintö
229	Kerttu Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
114	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat
137	Aada Koppeli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
230	Jasmine Kortelahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat
424	Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö
136	Eveliina Malinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
501	Maria Peura	Tervolan Terävä
468	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento
426	Pinja Purola	Oulun Pyrintö
135	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N19 1500m		
		
340	Pinja Koivisto	Kauhavan Wisa
		
N19 Korkeus		
		
335	Hilda Haavisto	Kannuksen Ura
501	Maria Peura	Tervolan Terävä
		
M30+ 60m		
		
304	Seppo Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
205	Jussi Joukainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
308	Iivari Järvinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
422	Janne Keskikastari	Oulaisten Huima
306	Mikko Koli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
206	Juhani Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
307	Pessi Lyyra	Jyväskylän Kenttäurheilijat
204	Jukka Mononen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
303	Sami Mönkölä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
305	Veikko Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
412	Reijo Vauhkonen	Muuramen Yritys
		
M30+ 400m		
		
205	Jussi Joukainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
401	Aku Kallio	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
206	Juhani Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat
465	Eino Manninen	Saarijärven Pullistus
303	Sami Mönkölä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
M30+ 3000m		
		
515	Jukka Eskelinen	Vaajakosken Kuohu
371	Jari Hakola	Kyyjärven Kyky
355	Tarmo Hyttinen	Koiviston Kipinä
519	Matti Lehtonen	Vaajakosken Kuohu
518	Aimo Mäkinen	Vaajakosken Kuohu
207	Harri Paananen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
514	Seppo Puttonen	Vaajakosken Kuohu
309	Tero Sillanpää	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N30+ 60m		
		
313	Essi Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
217	Johanna Herlevi-Saarukka	Jyväskylän Kenttäurheilijat
311	Johanna Kalho	Jyväskylän Kenttäurheilijat
310	Terhi Kokkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
312	Suvi Kuukkanen-Raaska	Jyväskylän Kenttäurheilijat
210	Virpi Kämäräinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
208	Anna Lee	Jyväskylän Kenttäurheilijat
211	Jaana Saarinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
209	Kirsti Siekkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
212	Leena Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
214	Anne Yli-Olli	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
N30+ 400m		
		
218	Heini Rytkönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
212	Leena Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
216	Reetta Tenhu	Jyväskylän Kenttäurheilijat
516	Katrin Viinikainen	Vaajakosken Kuohu
		
N30+ 3000m		
		
517	Niina Akgün	Vaajakosken Kuohu
314	Suvi Puttonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
516	Katrin Viinikainen	Vaajakosken Kuohu