Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
22.02. klo 09:00 Nuorten SM-hallit Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus 
Nuorten SM-hallit 22-23.2.2020 Helsinki
	
742 ilmoittautunutta 1196 lajisuoritusta
		
Nro	Nimi 		Seura		SB	PB

N17 60m	
			
33	Daniela Kulanko	Esbo IF		8,77	8,70
34	Ella Paukku	Esbo IF		8,05	8,05
35	Emilia Tallqvist	Esbo IF		8,76	8,76
55	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot	7,81	7,81
56	Julia Ihantola	Espoon Tapiot	7,87	7,87
57	Ellinoora Riikinsaari	Espoon Tapiot		8,22
58	Anna Pursiainen	Espoon Tapiot	7,45	7,45
71	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot	8,14	8,09
103	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	8,50	8,46
104	Liina Tervo	Helsingfors IFK	8,10	7,98
105	Aino Koskela	Helsingfors IFK		8,39
129	Sofia Shashkina	Helsingin Kisa-Veikot	8,51	8,51
130	Sara-Julia Hellsten	Helsingin Kisa-Veikot	8,23	8,23
144	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat	8,58	8,45
81	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	8,11	8,03
156	Belinda Stenroos	IF Nykarlebynejden	8,09	8,09
170	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	8,10	7,92
182	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat	8,15	8,15
189	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat	7,99	7,99
190	Milla Uitti	Imatran Urheilijat	8,62	8,62
191	Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat	8,29	8,28
200	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana	8,56	8,56
213	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja	8,40	8,40
214	Aava Kipinä	Joensuun Kataja	8,75	8,75
215	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja	8,43	8,43
216	Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja	8,63	8,63
217	Tiia Säde	Joensuun Kataja	8,45	8,45
218	Riika Tirkkonen	Joensuun Kataja	8,12	8,12
259	Minea Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,13	8,08
260	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,36	8,36
273	Tessa Moisio	Kaipolan Vire	7,92	7,92
317	Venla Lindroos	Keravan Urheilijat	9,04	9,04
327	Sara Veijalainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8,58
371	Senja Roos	Lahden Ahkera		7,96	7,96
442	Katja Luukkola	Leppävaaran Sisu	7,86	7,86
444	Ada-Sofia Söderlund	Liedon Parma	8,22	8,22
456	Anniina Salokannel	Maskun Kataja		
458	Silja Koukonen	Mietoisten Maununpojat	8,00	8,00
488	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö	8,34	8,34
489	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	8,10	8,10
490	Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	8,16	7,87
495	Emma Tainio	Paimion Urheilijat	7,83	7,83
510	Ella Tuohiniemi	Porin Tarmo	8,19	8,19
511	Aada Juhala	Porin Tarmo	8,66	8,52
516	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu	8,02	8,02
540	Helmi Lievonen	Riihimäen Kisko		8,26
541	Elisa Alastalo	Riihimäen Kisko		8,69
562	Emma Halonen	Savonlinnan Riento	8,61	8,61
566	Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,06	8,06
567	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	8,13	8,13
575	Tilda Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	8,26	8,26
578	Jelizaveta Tsubareva	Sjundeå IF	8,10	8,10
607	Ella Leino	Tampereen Pyrintö	8,98	8,98
608	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö	7,81	7,81
630	Oona Vasilev	Tapanilan Erä	8,46	8,40
638	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat	8,17	8,17
655	Daniela Fernandez Furu	Turun Urheiluliitto	8,02	8,02
656	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto	8,07	8,07
680	Nea Korhonen	Valkealan Kajo	8,23	8,23
681	Aliisa Lautala	Valkealan Kajo	8,68	8,60
682	Kirsikka Salmi	Valkealan Kajo	8,26	8,26
688	Takwa Adam	Vantaan Salamat	8,49	8,39
689	Micaela Hänninen	Vantaan Salamat	8,26	8,26
690	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		8,87
691	Olivia Marttila	Vantaan Salamat	8,10	8,10
692	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		8,46
710	Milla Kokkonen	Vehkalahden Veikot	8,62	8,40
711	Nea Nakari	Vehkalahden Veikot	8,52	8,52
713	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat	8,40	8,21
N17 800m			
36	Noomi Malmgren	Esbo IF		2.24,71	2.21,36
59	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot	2.34,67	2.34,67
103	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	2.37,71	2.34,75
131	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot	2.38,84	2.35,53
132	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot	2.36,03	2.32,60
133	Hanna-Maija Siltanen	Helsingin Kisa-Veikot	2.31,90	2.31,90
134	Elina Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot	2.19,24	
140	Maisa Mikkola	Helsingin Tarmo	2.41,59	2.41,59
82	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo	2.28,68	2.28,65
171	Ella Mykkänen	Iisalmen Visa		
172	Sini Karjalainen	Iisalmen Visa	2.22,28	
219	Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		
261	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.26,76
296	Ida Heikkinen	Karhulan Urheilijat	2.56,08	2.56,08
297	Olivia Ettanen	Karhulan Urheilijat		
333	Inari Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	2.55,31
343	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura	2.17,62	2.17,62
372	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera	2.32,91	2.32,91
373	Ilona Mononen	Lahden Ahkera	2.15,17	2.15,17
374	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera	2.18,34	2.18,34
413	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.23,92	2.23,92
449	Elina Paavola	Lohtajan Veikot	2.34,40	2.34,40
491	Kerttu Salmi	Oulun Pyrintö		
505	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto	2.17,58	2.17,58
548	Veera Helkama	Salon Vilpas		2.29,02
549	Muska Sanden	Salon Vilpas	2.24,75	2.24,75
568	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.22,56
683	Nelli Viskari	Valkealan Kajo	2.37,40	2.37,40

N17 Korkeus			
60	Lotta Putkiranta	Espoon Tapiot	175	175
106	Iina Holopainen	Helsingfors IFK	169	169
142	Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat	165	168
164	Victoria Lindberg	IF Sibbo-Vargarna	156	157
192	Anni Konnu	Imatran Urheilijat	160	162
262	Amanda Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	155	155
395	Jenina Luotonen	Laitilan Jyske	155	155
457	Henni Liimatta	Maskun Kataja	159	159
465	Viivi Perälä	Naantalin Löyly	160	160
498	Nita Rasi	Pihtiputaan Tuisku	161	161
501	Alina Virtanen	Piikkiön Kehitys	156	160
506	Neea-Maria Joki	Pohjan Koitto	165	165
512	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo	163	163
542	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko	165	165
567	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	161	161
569	Silja Arohonka	Seinäjoen Seudun Urheilijat	166	166
576	Emma Kammonen	Siilinjärven Ponnistus	163	163
609	Lotta Mäkelä	Tampereen Pyrintö	145	145
634	Saana Peura	Tervolan Terävä	164	164
706	Janna Siegfrids	Vasa IS	163	163
732	Gerli Kumar	Viipurin Urheilijat	164	164

N17 Kolmiloikka			
74	Oona Syyri	Forssan Salama	10,70	10,73
220	Siiri Nyyssönen	Joensuun Kataja	11,16	11,16
260	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,33	11,33
263	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10,85	10,85
328	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	11,10	11,10
375	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera	11,32	11,32
414	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
570	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,70	11,70
610	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö		10,99
611	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö	10,68	10,68
634	Saana Peura	Tervolan Terävä	11,54	11,64
669	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	11,12	11,12
1	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat	11,23	11,23

N17 3000m kävely			
61	Ellen Seisto	Espoon Tapiot	14.55,64	14.55,64
318	Aava Sevonkari	Keravan Urheilijat	17.15,14	17.15,14
423	Heta Veikkola	Lapuan Virkiä		
525	Cindy Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	15.24,54	15.24,54
536	Helmi Köykkä	Rekolan Raikas	16.45,54	16.45,54
537	Taika Nurro	Rekolan Raikas	17.34,54	17.33,73
538	Anna-Maj Vierikko	Rekolan Raikas	17.50,74	17.50,74
631	Essi Hietula	Tapanilan Erä		
657	Liina Ahtiainen	Turun Urheiluliitto	16.14,54	16.14,54

M17 60m				
8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri	7,32	7,32
14	Emil Stade	Borgå Akilles	7,59	7,59
29	Walter Törnwall	Esbo IF		8,04
51	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot	7,30	7,30
52	Henri Matikainen	Espoon Tapiot	7,55	7,55
53	Jonatan Sperryn	Espoon Tapiot	7,57	7,57
85	Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat	7,26	7,26
101	Rasmus Kujala	Helsingfors IFK	7,80	7,58
122	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot	7,33	7,33
123	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot	7,57	7,57
124	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot	7,75	7,75
125	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot	7,47	7,47
126	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot	7,81	7,81
161	Rasmus Martin	IF Sibbo-Vargarna	7,37	7,37
180	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat	7,44	7,44
208	Aatu Holopainen	Joensuun Kataja	7,63	7,63
209	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja	7,28	7,28
255	Aku Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,88	7,88
256	Leevi-Kalle Heikkilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,40	7,28
257	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,29	7,29
281	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	7,45	7,45
316	Samuel Räty	Keravan Urheilijat		
360	Anton Mustonen	Lahden Ahkera	7,59	7,59
361	Daniel Keane	Lahden Ahkera	7,18	7,18
362	Jere Hongisto	Lahden Ahkera	7,79	7,79
408	Akseli Eskelinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,48	7,48
409	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,44	7,44
410	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,37	7,33
422	Juho Kallio	Lapuan Virkiä	7,38	7,38
426	Sel Dway	Larsmo IF	7,54	7,54
455	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja	7,49	7,49
463	Stephen Kurki	Naantalin Löyly	7,64	7,64
477	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus	7,93	7,93
479	Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	7,32	7,32
484	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö	7,08	7,08
496	Aleksi Tauriainen	Perniön Urheilijat	7,46	7,46
515	Niklas Viikisalo	Porin Yleisurheilu	7,31	7,31
529	Arttu Heilala	Raahen Vesa	7,70	7,70
598	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	7,70	7,70
599	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	8,04	8,04
600	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	7,80	7,80
601	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	7,77	7,77
602	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö	7,89	7,89
603	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	7,74	7,74
604	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	7,82	7,82
636	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat	7,68	7,68
651	Roope Kivelä	Turun Urheiluliitto	7,49	7,49
705	Ive Ntumba	Vasa IS	7,25	7,25
724	Henri Korhonen	Viipurin Urheilijat	7,28	7,28
725	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat	7,62	7,62
726	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat	7,74	7,74
727	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat	7,44	7,44
743	Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat	7,65	7,65

M17 800m			
15	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		2.19,26
30	Kristian Pirnes	Esbo IF		
31	Adnan Vuorinen	Esbo IF	2.06,31	2.06,31
102	Miro Kallio	Helsingfors IFK	2.15,06	2.14,40
127	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot	2.07,53	2.07,53
157	Nooa Kenttä	IF Raseborg		
210	Onni Huovinen	Joensuun Kataja	2.06,63	2.06,63
211	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja		2.25,45
363	Mohamed Abdalla	Lahden Ahkera		
364	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera	2.17,74	2.17,74
365	Teemu Mälkiä	Lahden Ahkera		
366	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera	2.00,76	2.00,76
390	Heikki Kumara	Laihian Luja	1.57,89	1.57,89
402	Joona Rissanen	Lapin Lukko	2.01,12	2.01,12
411	Martti Majuri	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
398	Andreas Kärkkäinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.08,76	2.08,76
399	Markus Serenius	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.02,57	2.02,57
400	Oiva Ylä-Jarkko	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	2.15,96	2.15,96
464	Onni Flinkman	Naantalin Löyly	2.12,48	2.12,48
485	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		
486	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	2.14,89	2.08,97
487	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö	2.24,38	2.18,26
520	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat	2.22,52	2.22,52
524	Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	2.28,98
598	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		2.16,66
604	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	2.08,08	2.08,08
605	Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö		
728	Karlos Kemppaala	Viipurin Urheilijat	2.04,19	2.04,19
729	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
730	Aleksi Nokkanen	Viipurin Urheilijat		2.14,42
731	Jibriil Roble	Viipurin Urheilijat		

M17 Seiväs			
16	Niklas Tallqvist	Borgå Akilles	405	410
32	Artjom Kiviharju	Esbo IF	340	340
128	Johannes Mäkelä	Helsingin Kisa-Veikot	360	360
162	Otto Junnila	IF Sibbo-Vargarna	420	420
258	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	350	350
278	Janne Juhola	Kalajoen Junkkarit	410	410
280	Otto Hiivola	Kalannin Vankka	435	435
303	Joona Ali-Haapala	Kaustisen Pohjan-Veikot	390	390
326	Miro Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	336	336
332	Oskari Henttinen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	430	430
367	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera	421	421
368	Atte Tuominen	Lahden Ahkera	325	325
391	Juho Alasaari	Laihian Luja	520	520
394	Akseli Hyytiä	Laitilan Jyske	410	410
412	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	412	412
434	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	381	381
477	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus	255	255
600	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	430	430
652	Eeli Heikkilä	Turun Urheiluliitto	435	435

M17 Pituus			
84	Eemil Porvari	Hartolan Voima	6,43	6,47
153	Adrian Björkgren	IF Drott	6,61	6,61
181	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat	5,53	5,62
187	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat	6,13	6,13
188	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat	6,55	6,55
212	Sakari Vallius	Joensuun Kataja	6,13	6,13
281	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	5,90	5,90
310	Leo Rautiainen	Kenttäurheilijat -58	6,45	6,45
311	Samuel Shams	Kenttäurheilijat -58	5,97	5,97
369	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera	6,18	6,18
370	Eelis Snåre	Lahden Ahkera	6,40	6,40
497	Arttu Tauriainen	Perniön Urheilijat	6,54	6,54
529	Arttu Heilala	Raahen Vesa	6,10	6,10
559	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento	5,94	5,94
637	Otto Peltokangas	Toholammin Urheilijat	
653	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto	6,28	6,28
674	Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit	6,08	6,08
721	Patrick Lindberg	Vihdin Viesti	6,12	6,12

M17 Kuula			
126	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot	10,00	10,00
163	Robin Hildén	IF Sibbo-Vargarna	12,69	12,69
280	Otto Hiivola	Kalannin Vankka	13,16	13,16
289	Eliel Mulari	Karhulan Katajaiset	12,14	12,14
310	Leo Rautiainen	Kenttäurheilijat -58	14,41	14,41
337	Linus Nurminen	Kristiinan Urheilijat	16,22	16,22
460	Miika Lahtonen	Mynämäen Isku	17,33	17,33
500	Mico Ekman	Piikkiön Kehitys	14,58	14,58
546	Lauri Pimiä	Saarijärven Pullistus	11,80	11,80
560	Veeti Hietalahti	Savonlinnan Riento	12,81	12,81
561	Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento	16,14	16,14
574	Riku Tenhunen	Siilinjärven Ponnistus	12,89	12,89
599	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö	10,38	10,38
601	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö	11,76	11,76
602	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö	9,10	9,10
606	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö	13,12	13,12
654	Niilo Waher	Turun Urheiluliitto	13,57	13,57

M17 3000m kävely			
54	Sajan Irincheev	Espoon Tapiot	13.24,04	13.24,04
86	Miska Johansson	Heinolan Isku	17.44,34	17.44,34
672	Akseli Leino	Urjalan Urheilijat		

N19 60m				
49	Jenny Sario	Espoon Tapiot	8,13	8,07
98	Silja Jaatinen	Helsingfors IFK	8,04	8,04
99	Sandra Piippo-Pinho	Helsingfors IFK	7,76	7,72
119	Sara Siltala	Helsingin Kisa-Veikot	7,76	7,76
120	Petra Häggqvist	Helsingin Kisa-Veikot	7,79	7,79
199	Emma Kuikka	Janakkalan Jana	8,46	8,46
228	Anniina Haapala	Joutsan Pommi	8,27	8,27
249	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,82	7,82
250	Kerttu Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,36	8,36
277	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä	7,56	7,56
287	Senni Salorinne	Karhulan Katajaiset	8,73	8,73
324	Ella Perälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8,37	8,37
325	Nelli Järvinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	8,14	8,00
341	Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	7,97	7,79
397	Helmiina Raninen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	7,97	7,91
482	Pinja Purola	Oulun Pyrintö	8,05	8,05
509	Vilma Lindroos	Porin Tarmo	7,97	7,97
513	Pirkitta Marjanen	Porin Yleisurheilu	7,69	7,69
531	Johanna Kylmänen	Raision Kuula	7,43	7,43
556	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento	7,75	7,75
583	Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	8,12	8,07
597	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö	8,00	8,00
648	Olivia Heino	Turun Urheiluliitto	8,05	8,05
649	Edit Nurminen	Turun Urheiluliitto	8,03	8,03
650	Maija Pitkänen	Turun Urheiluliitto	8,16	8,15
704	Cornelia Berg	Vasa IS		8,23
723	Vilja Ketolainen	Viipurin Urheilijat	8,45	8,21

N19 400m			
27	Meeri Salomaa	Esbo IF	58,10	58,10
50	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot		
100	Vilma Hakala	Helsingfors IFK		1.01,59
121	Vilma Berg	Helsingin Kisa-Veikot	
251	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
407	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	58,86	58,68
474	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu	58,07
483	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
503	Laura Kemppainen	Pohjan Koitto	59,49	59,49
504	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
531	Johanna Kylmänen	Raision Kuula		58,25
557	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	

N19 3000m			
70	Melina Lahdenperä	Espoon Tapiot		
75	Alisa Pennanen	Forssan Salama		
78	Kaisla Keiski	Gamlakarleby IF		
173	Katariina Kärkkäinen	Iisalmen Visa		
177	Nathalie Blomqvist	IK Falken		
227	Lotta Tarvainen	Joensuun Kataja		
267	Alisa Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.18,27
350	Miia Ruhkanen	Kuopion Reipas		
382	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera	10.16,94	10.16,94
430	Lotta-Maria Maine	Lauttakylän Luja	10.30,47	10.30,47
459	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot	
521	Janette Vänttinen	Porvoon Urheilijat	10.25,91	10.25,91
534	Ellinoora Tuominen	Rauman Urheilijat		
665	Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto	10.37,75	10.37,75

N19 Seiväs			
252	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	340	340
288	Vilma Hannula	Karhulan Katajaiset	350	350
298	Minttu Koskiaho	Karijoen Tappara	390	400
300	Emmi Uusitalo	Karkkilan Pojat	315	325
514	Kiia Jullenmaa	Porin Yleisurheilu	395	407
677	Essi Melender	Vaasan Vasama	407	407
717	Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot	340	355

N19 Kolmiloikka			
28	Siiri Metsälä	Esbo IF	10,70	10,70
253	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,86	12,22
254	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,09	11,09
342	Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	12,51	12,70
558	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento	12,05	12,05
624	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38	11,92	11,92
633	Maria Peura	Tervolan Terävä	12,04	12,42

N19 3000m kävely			
393	Maria Antola	Laitilan Jyske		
668	Venla-Nora Nirkkonen	Turun Weikot Yleisurheilu	

M19 60m				
24	Toni Appelqvist	Esbo IF	7,39	7,35
97	Abdinain Moalin	Helsingfors IFK	7,52	7,52
80	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo	6,99	6,99
151	Alexander Björkgren	IF Drott	7,08	7,00
152	Johannes Åhman	IF Drott	7,43	7,43
150	Fredrik Björkqvist	IF Åsarna	7,29	7,29
178	Mikko Mäkipää	Ikaalisten Urheilijat	7,28	7,28
179	Taavi Leppänen	Ikaalisten Urheilijat	7,24	7,15
243	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,35	7,35
244	Aki Häkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,11	7,11
245	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,97	6,97
246	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,12	7,12
282	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku	6,98	6,97
295	Samuli Hänninen	Karhulan Urheilijat	7,42	7,42
309	Veeti Katainen	Kenttäurheilijat -58	7,26	7,26
348	Richard Liemula	Kuopion Reipas	7,38	7,38
349	Elias Sopo	Kuopion Reipas	7,09	7,09
356	Eero Peltola	Lahden Ahkera		7,42
357	Juuso Pyyhtiä	Lahden Ahkera	7,37	7,37
392	Ilmari Vuorela	Laitilan Jyske	7,26	7,26
403	Thanakon Singpet	Lapinlahden Veto	7,45	7,45
428	Robert Silenko	Lauttakylän Luja	7,25	7,25
502	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	7,49	7,49
577	Sebastian Björkman	Sjundeå IF	7,23	7,23
591	Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö	7,47	7,47
592	Ari Mahmoudian	Tampereen Pyrintö	7,74	7,74
593	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö	7,25	7,25
594	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö	7,16	7,16
595	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö	7,51	7,51
645	Max Montin	Turun Urheiluliitto	7,18	7,18
646	Jeremi Siimes	Turun Urheiluliitto	7,18	7,18
679	Olli Palmumaa	Valkealan Kajo	7,61	7,61
701	Albin Lundberg	Vasa IS	7,17	7,17
702	Christoffer Pått	Vasa IS	7,48	7,48

M19 400m			
13	Max Tallqvist	Borgå Akilles	51,83	51,83
25	Andrei Kiviharju	Esbo IF	56,02	56,02
26	Niklas Björkenheim	Esbo IF	50,25	50,25
83	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka	
118	Lassi Kaukonen	Helsingin Kisa-Veikot	51,58
152	Johannes Åhman	IF Drott		
160	Oliver Enqvist	IF Sibbo-Vargarna	54,72	54,72
247	Dani Lirkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	52,86	52,86
315	Oskari Jacobsson	Keravan Urheilijat	53,59	53,59
323	Henrik Tapio	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	56,07	56,07
358	Olli Ahlgren	Lahden Ahkera	51,71	51,71
594	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
595	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
596	Kalle Lahtinen	Tampereen Pyrintö	54,09	54,09
629	Tomas Jatsko	Tapanilan Erä	53,79	53,79
635	Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	52,89	52,89
647	Nuutti Kokko	Turun Urheiluliitto	51,79	51,79
719	Valtteri Keskinen	Vihdin Viesti	52,98	52,98
722	Eelis Uitto	Viipurin Urheilijat	50,42	50,42

M19 3000m			
139	Aleksanteri Sihvonen	Helsingin Kisa-Veikot	
183	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat	8.54,54	8.54,54
221	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja		9.23,38
290	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset	9.12,19	9.12,19
293	Akseli Virtanen	Karhulan Katajaiset	9.34,65	9.34,65
378	Walte Hautala	Lahden Ahkera	8.54,51	8.54,51
379	Matias Mononen	Lahden Ahkera		
437	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
494	Veeti-Valtteri Soikkeli	Oulun Pyrintö		
613	Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö	9.09,51	9.09,51
639	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat	
659	Mustafe Muuse	Turun Urheiluliitto		8.46,28
660	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto	8.51,32	8.51,32
707	Frej Forsén	Vasa IS		

M19 Korkeus			
472	Joona Koski	Nummen Kipinä	186	186
581	Anton Grönroos	Sjundeå IF	178	178
2	Heikki Vuorinen	Äänekosken Urheilijat	187	187
3	Arttu Mattila	Äänekosken Urheilijat	213	216

M19 Pituus			
178	Mikko Mäkipää	Ikaalisten Urheilijat	5,95	5,96
185	Otto Pulkkinen	Imatran Urheilijat	6,79	6,79
246	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,86	6,86
248	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6,56	6,81
301	Tomi Valkama	Kauhavan Wisa	6,77	6,92
359	Karim Echahid	Lahden Ahkera	6,90	6,90
502	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	5,91	5,91
555	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento	6,54	6,68
591	Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö	6,24	6,24
593	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		6,03
673	Jere Virta	Vaasan Toverit	5,90	5,95
720	Aaron Utulahti	Vihdin Viesti	5,76	5,97
4	Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat	6,51	6,52

M19 Kuula			
47	Kaius Kaleva	Espoon Tapiot	11,54	11,54
48	Aaro Viitala	Espoon Tapiot	11,19	11,19
143	Jermu Tarkiainen	Hyvinkään seudun Urheilijat	
186	Eero Virtanen	Imatran Urheilijat	15,72	15,72
340	Joonas Karppinen	Kuivasjärven Aura	12,66	12,66
473	Marcus Kytölä	Nurmijärven Yleisurheilu	13,98	13,98
535	Ilmari Pehkonen	Rekolan Raikas	12,16	12,16
544	Joonas Pulkkinen	Ristiinan Urheilijat	13,12	13,12
593	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		
684	Miikka Oinonen	Vammalan seudun Voima	16,43	16,43
720	Aaron Utulahti	Vihdin Viesti	11,06	11,06
741	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat	17,44	17,44

M19 5000m kävely			
462	Jerry Jokinen	Naantalin Löyly	21.59,14	21.59,14
703	Rasmus Lerstrand	Vasa IS	23.35,94	23.35,94
742	Lauri Joukas	Yläneen Kiri		

N22 60m				
9	Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat	7,79	7,79
11	Noora Juslin	Borgå Akilles		8,03
18	Kaisa Mikander	Esbo IF	7,97	7,87
19	Molly Pastewka	Esbo IF	8,23	8,23
20	Sofie Westerberg	Esbo IF	8,55	8,47
44	Carita Barsk	Espoon Tapiot	7,82	7,82
45	Saara Keskitalo	Espoon Tapiot	7,53	7,53
77	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		7,89
92	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK	7,28	7,28
93	Henriikka Parpala	Helsingfors IFK	7,68	7,47
115	Petra-Sofia Laakso	Helsingin Kisa-Veikot	8,05	7,88
116	Anni Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot	7,79	7,69
184	Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat	8,08	8,08
235	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,06	8,06
236	Sanni Mahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,75	7,60
237	Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,45	7,45
275	Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä	7,61	7,57
276	Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	8,14	8,14
285	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura	7,90	7,90
331	Sara Francis	Kiuruveden Urheilijat	7,57	7,45
339	Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura	7,96	7,96
425	Alina Strömberg	Larsmo IF	7,75	7,74
448	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot	7,89	7,76
450	Ella Savonen	Loimaan Leisku	8,56	8,30
480	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	7,87	7,87
547	Sanni Kettunen	Salon Vilpas	7,98	7,98
585	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	7,67	7,67
586	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö	7,93	7,85
587	Olivia Mäkinen	Tampereen Pyrintö	7,78	7,78
642	Enni Henttonen	Turun Urheiluliitto	8,04	8,04
643	Säde Honkala	Turun Urheiluliitto	7,83	7,69
667	Evelina Ojaniittu	Turun Weikot Yleisurheilu	7,88	7,84
678	Karoliina Kujanpää	Valkeakosken Haka		7,80
693	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	7,89	7,87
697	Maisa Laakso	Vasa IS	7,98	7,93
715	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	7,65	7,65
738	Miina Palonen	Viitasaaren Viesti	7,86	7,86

N22 400m			
94	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK	55,27	55,27
117	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot	57,04
176	Hanna Frostdahl	IK Falken	1.02,22	1.02,22
237	Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	54,98
238	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	58,56
321	Hertta Hankimaa	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	1.01,75	59,69
355	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera	1.01,16	1.01,16
588	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö	59,88	58,66
589	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		57,68
698	Mathilda Kvist	Vasa IS		59,93
716	Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot	

N22 1500m			
206	Siiri Silvennoinen	Joensuun Kataja		5.14,00
238	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.49,28	4.49,28
239	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.49,70
308	Enni Jarvala	Kenttäurheilijat -58	4.56,66	4.56,66
322	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
353	Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu	4.52,10	4.51,88
451	Veera Mensonen	Maaningan Mahti	4.47,00	4.42,28
590	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö	5.02,16	4.56,67
644	Sunna Penttinen	Turun Urheiluliitto		4.44,94
699	Andrea Lilja	Vasa IS	4.51,52	4.51,52

N22 Seiväs			
21	Saga Andersson	Esbo IF	426	442
427	Pinja Koivumäki	Lauttakylän Luja	390	390
481	Elina Lampela	Oulun Pyrintö	435	435
693	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	430	430
700	Sofie Westerlund	Vasa IS	360	388

N22 Pituus			
12	Amanda Liljendal	Borgå Akilles	5,47	5,61
22	Teresa Pollari	Esbo IF		4,85
73	Jonna Peritalo	Evijärven Urheilijat	5,40	5,40
95	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK	5,53	6,01
184	Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat	5,43	5,43
198	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana	5,32	5,32
207	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja	5,93	5,93
235	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,53	5,53
240	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,61	5,99
241	Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,95	5,95
242	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,17	5,38
294	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	5,39	5,45
406	Minttu Mattinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,39	5,39
587	Olivia Mäkinen	Tampereen Pyrintö	5,78	5,83
738	Miina Palonen	Viitasaaren Viesti	5,40	5,47

N22 Kuula			
12	Amanda Liljendal	Borgå Akilles	13,19	13,19
23	Susanna Törrönen	Esbo IF	11,98	14,23
96	Andrea Österman	Helsingfors IFK	12,99	12,99
294	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat	13,51	14,00
406	Minttu Mattinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,10	12,10
452	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti	14,91	14,91
554	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento	14,25	14,44
712	Suvi Arvela	Vehmaan Kiisto	13,97	13,97
740	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		14,79

N22 3000m kävely			
46	Enni Nurmi	Espoon Tapiot		13.07,98
421	Anniina Kivimäki	Lapuan Virkiä		
523	Peppi Ahponen	Pyhäselän Urheilijat	

M22 60m				
17	Tuukka Huuskola	Esbo IF	6,86	6,86
88	Pavel Mäkinen	Helsingfors IFK	7,04	7,02
159	Mikael Granqvist	IF Sibbo-Vargarna	7,28	7,28
195	Lasse Hämelahti	Janakkalan Jana		7,01
196	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana	7,12	7,12
229	Joonas Liukkonen	Juvan Urheilijat	7,16	7,07
230	Pietari Valoranta	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,06	7,06
231	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,15	7,13
232	Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,00
305	Leo Uusimäki	Kenttäurheilijat -58	6,97	6,97
335	Konsta Alatupa	Kokkolan Työväen Urheilijat	6,91	6,91
354	Joska Tommola	Lahden Ahkera	7,17	7,17
424	Tha Ta	Larsmo IF	7,15	7,13
508	Eero Helppolainen	Porin Tarmo	7,02	7,02
553	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento	6,90	6,90
687	Riku Illukka	Vantaan Salamat	6,83	6,83
694	Mahance Muisa	Vasa IS	7,72	7,72
695	David Bamm	Vasa IS	7,37	7,21

M22 400m			
10	Jonni Blomqvist	Borgå Akilles		51,06
91	Daniel Lundmark	Helsingfors IFK		50,05
89	Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		49,99
90	Anton Tallbacka	Helsingfors IFK		51,03
113	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot	50,22	49,91
112	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot	50,36
233	Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat	52,43	52,28
234	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	54,05	54,05
306	Elias Jrad	Kenttäurheilijat -58	
443	Tuomas Lehtonen	Liedon Parma	49,36	49,33
461	Christian Vänttinen	Naantalin Löyly		
470	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	
696	Kabongu Tshibangu	Vasa IS		54,85

M22 1500m			
76	Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF		4.19,19
113	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot	
114	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot	
175	Robin Kronqvist	IK Falken	3.58,39	3.58,39
204	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja		
205	Mika Kotiranta	Joensuun Kataja		4.17,30
307	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58	4.26,30	4.26,30
352	Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura	3.58,14
405	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.58,71	3.58,71
433	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
441	Samuel Fishaye	Leppävaaran Sisu	4.13,11	4.12,48

M22 Korkeus			
584	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö	215	215
M22 Kolmiloikka			

197	Iikka Alingue	Janakkalan Jana	15,94	15,94
666	Antti Tiekso	Turun Weikot Yleisurheilu	15,10	15,10

M22 5000m kävely			
41	Joni Hava	Espoon Tapiot		
42	Jaakko Määttänen	Espoon Tapiot		
43	Jere Niemi	Espoon Tapiot		23.14,95

N17 300m			
33	Daniela Kulanko	Esbo IF		
34	Ella Paukku	Esbo IF		
35	Emilia Tallqvist	Esbo IF		
36	Noomi Malmgren	Esbo IF		43,45
56	Julia Ihantola	Espoon Tapiot		44,12
58	Anna Pursiainen	Espoon Tapiot		42,64
71	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot		
103	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	45,31	45,31
106	Iina Holopainen	Helsingfors IFK		43,27
109	Laura Einamo	Helsingfors IFK		43,88
110	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		40,89
131	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot	
132	Mona Korelin	Helsingin Kisa-Veikot	46,67
133	Hanna-Maija Siltanen	Helsingin Kisa-Veikot	
137	Iida Lounela	Helsingin Kisa-Veikot	51,12
138	Emilia Voutilainen	Helsingin Kisa-Veikot	48,89
134	Elina Mettälä	Helsingin Kisa-Veikot	42,50	
81	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo	44,65	44,65
189	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat		
191	Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat		
213	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		
214	Aava Kipinä	Joensuun Kataja		
217	Tiia Säde	Joensuun Kataja		
218	Riika Tirkkonen	Joensuun Kataja		
226	Veera Kauhanen	Joensuun Kataja	43,12	43,12
270	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	41,99
273	Tessa Moisio	Kaipolan Vire		
291	Maria Suntio	Karhulan Katajaiset		
302	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa	41,99	41,99
333	Inari Leppäniemi	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
386	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		
396	Carolina Grönroos	Laitilan Jyske		
418	Anna Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
419	Maiju Nousiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
442	Katja Luukkola	Leppävaaran Sisu		
488	Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
493	Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
495	Emma Tainio	Paimion Urheilijat		
505	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		54,49
532	Aada Aho	Raision Kuula	41,67	41,67
533	Viveka Loukola	Raision Kuula	43,38	43,38
562	Emma Halonen	Savonlinnan Riento	
568	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	42,61
578	Jelizaveta Tsubareva	Sjundeå IF		
580	Margarita Tsubareva	Sjundeå IF		
607	Ella Leino	Tampereen Pyrintö		
611	Jenna Saarilahti	Tampereen Pyrintö		
619	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		41,30
628	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38	
638	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat	41,83	41,73
655	Daniela Fernandez Furu	Turun Urheiluliitto	44,37	44,37
656	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto		42,63
662	Siiri Ojanen	Turun Urheiluliitto	43,59	43,59
688	Takwa Adam	Vantaan Salamat		
689	Micaela Hänninen	Vantaan Salamat		
690	Peppiina Hiltunen	Vantaan Salamat		
691	Olivia Marttila	Vantaan Salamat		46,53
692	Emmi Parhiala	Vantaan Salamat		

N17 1500m			
59	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot		
61	Ellen Seisto	Espoon Tapiot		
140	Maisa Mikkola	Helsingin Tarmo	5.41,52	5.41,52
82	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo	5.12,23	5.12,23
171	Ella Mykkänen	Iisalmen Visa		
172	Sini Karjalainen	Iisalmen Visa	5.07,87	
219	Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		
261	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5.13,29
296	Ida Heikkinen	Karhulan Urheilijat	5.46,01	5.46,01
343	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
373	Ilona Mononen	Lahden Ahkera		
374	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		
413	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.58,05	4.58,05
440	Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
469	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat		
491	Kerttu Salmi	Oulun Pyrintö		
507	Sini Rahkonen	Polvijärven Urheilijat	
539	Aino Tengvall	Rekolan Raikas	5.26,45	5.26,45
548	Veera Helkama	Salon Vilpas		5.09,70
549	Muska Sanden	Salon Vilpas	5.07,40	5.07,40
632	Essi Hietula	Tapanilan Erä		

N17 60m aidat			
55	Minea Fogelholm	Espoon Tapiot	8,46	8,46
57	Ellinoora Riikinsaari	Espoon Tapiot		10,29
69	Kerttu Valtonen	Espoon Tapiot	10,04	10,04
104	Liina Tervo	Helsingfors IFK	8,81	8,81
105	Aino Koskela	Helsingfors IFK	9,03	9,03
106	Iina Holopainen	Helsingfors IFK	8,69	8,69
109	Laura Einamo	Helsingfors IFK	9,29	9,29
144	Noora Hietala	Hyvinkään seudun Urheilijat	9,68	9,68
200	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana	9,50	9,50
215	Peppi-Rosa Penttinen	Joensuun Kataja	9,49	9,49
216	Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja	9,62	9,62
262	Amanda Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,40	9,40
263	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,32	9,32
270	Heidi Salminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,54	8,54
319	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat	10,72	10,72
372	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera	9,83	9,83
387	Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	9,75	9,75
414	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
420	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,83	9,83
432	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja	9,61	9,61
471	Iida Verainen	Nousiaisten Susi	9,03	9,00
489	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	9,09	9,09
570	Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,30
578	Jelizaveta Tsubareva	Sjundeå IF	9,10	9,10
608	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö	8,50	8,50
620	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö	8,36	8,36
688	Takwa Adam	Vantaan Salamat	9,66	9,66

N17 Seiväs			
147	Emma Rovasalo	Hyvinkään seudun Urheilijat	382	382
148	Kiia Brandes	Hyvinkään seudun Urheilijat	304	321
271	Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	342	342
272	Fiinu Puustinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	342	342
299	Miisa Koskiaho	Karijoen Tappara	360	370
330	Vilma Mikkola	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	340	340
334	Minttu Peltonen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	300	300
542	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko	350	350
621	Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö	325	325
663	Emma Hovirinta	Turun Urheiluliitto	284	284
664	Hertta Ahonen	Turun Urheiluliitto	308	308

N17 Pituus			
71	Sofia Määttä	Eurajoen Veikot	5,48	5,48
104	Liina Tervo	Helsingfors IFK		5,00
105	Aino Koskela	Helsingfors IFK		5,15
170	Minttu Eskelinen	Iisalmen Visa	5,35	5,69
190	Milla Uitti	Imatran Urheilijat	4,84	4,94
260	Riikka Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,28	5,28
263	Johanna Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,61	5,61
273	Tessa Moisio	Kaipolan Vire	5,38	5,38
274	Olivia Asikainen	Kaipolan Vire	5,32	5,32
375	Pinja Ruoho	Lahden Ahkera	5,42	5,42
386	Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera	5,28	5,36
471	Iida Verainen	Nousiaisten Susi	5,37	5,37
489	Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	5,11	5,11
516	Inkeri Ahokas	Porin Yleisurheilu		5,21
540	Helmi Lievonen	Riihimäen Kisko	5,21	5,21
566	Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,67	5,67
567	Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,61	5,61
608	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö	5,53	5,53
610	Sanni Lento	Tampereen Pyrintö	5,02	5,21
619	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö	5,57	5,57
620	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö	5,81	5,81
622	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		5,36
628	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38	5,13	5,13
634	Saana Peura	Tervolan Terävä	5,42	5,42
1	Piia Kalliomäki	Äänekosken Urheilijat	5,22	5,22

N17 Kuula			
111	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK	13,05	13,05
149	Laila Lehtinen	Hyvinkään seudun Urheilijat	11,31	11,31
174	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö	14,48	14,48
203	Jenniina Virtanen	Janakkalan Jana	9,25	9,25
214	Aava Kipinä	Joensuun Kataja	10,08	10,08
292	Gita Reinholm	Karhulan Katajaiset	13,02	13,02
304	Salla Koskimäki	Kaustisen Pohjan-Veikot	14,70	14,70
314	Meea Meronen	Kenttäurheilijat -58	11,22
320	Senja Laakso	Keravan Urheilijat	8,18	8,18
351	Tiia Matila	Kuortaneen Kunto	13,24	13,24
387	Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	11,63	11,63
388	Veera Koskinen	Lahden Ahkera	11,42	11,42
389	Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	13,30	13,30
420	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,76	9,76
432	Emmi Pohjolainen	Lauttakylän Luja	12,85	12,85
447	Jonna Virén	Liljendal IK	11,92	11,92
457	Henni Liimatta	Maskun Kataja	11,26	11,26
478	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus	14,67	14,67
528	Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat	12,10	12,10
620	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö	15,46	15,46
623	Charlotta Pettersson	Tampereen Pyrintö	12,28	12,28
739	Vilma Räsänen	Viitasaaren Viesti	14,57	14,57

M17 300m			
29	Walter Törnwall	Esbo IF	38,32	38,32
30	Kristian Pirnes	Esbo IF	39,11	39,11
31	Adnan Vuorinen	Esbo IF	39,27	39,27
51	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		40,66
52	Henri Matikainen	Espoon Tapiot		
66	Johannes Hakala	Espoon Tapiot		
67	Sampo Väyrynen	Espoon Tapiot		40,77
85	Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat	36,71	36,71
122	Miki Laakso	Helsingin Kisa-Veikot	36,18	36,18
124	Pyry Koskiniemi	Helsingin Kisa-Veikot	39,94	39,94
155	Sebastian Nordberg	IF Kraft		39,10
209	Rasmus Lehikoinen	Joensuun Kataja		
223	Matias Ahtinen	Joensuun Kataja		
268	Lassi Hakonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	38,80	38,80
316	Samuel Räty	Keravan Urheilijat		
360	Anton Mustonen	Lahden Ahkera		
365	Teemu Mälkiä	Lahden Ahkera		
384	Tuukka Ingers	Lahden Ahkera	38,24	38,24
402	Joona Rissanen	Lapin Lukko		41,53
409	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
398	Andreas Kärkkäinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	37,96	37,96
401	Simo Laine	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	36,50	36,50
455	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja	38,06	38,06
463	Stephen Kurki	Naantalin Löyly	38,84	38,84
484	Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö		
486	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	37,72	37,72
598	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
599	Pyry Iltanen	Tampereen Pyrintö		
600	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
601	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
602	Oskar Toomet	Tampereen Pyrintö		
606	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		38,26
636	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat	41,25	41,25
705	Ive Ntumba	Vasa IS	36,64	36,64
724	Henri Korhonen	Viipurin Urheilijat	37,50	37,50
725	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat	39,60	39,60
726	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat	40,07	40,07
727	Iivo Hämäläinen	Viipurin Urheilijat	38,34	38,34
728	Karlos Kemppaala	Viipurin Urheilijat	38,88	38,88
729	Miska Koponen	Viipurin Urheilijat		
733	Otto Lintula	Viipurin Urheilijat	37,24	37,24
734	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat	39,48	39,48
735	Olli Laitinen	Viipurin Urheilijat		50,44
736	Nikolay Rinas	Viipurin Urheilijat	
	
M17 1500m			
15	Oscar Nyholm	Borgå Akilles		
40	Jonathan Ekberg	Esbo IF		
102	Miro Kallio	Helsingfors IFK		
127	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot	
136	Mikael Koskinen	Helsingin Kisa-Veikot	
157	Nooa Kenttä	IF Raseborg		
211	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja		
224	Otto Vilpponen	Joensuun Kataja		
269	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	
364	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera		
366	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera		
385	Justus Luonela	Lahden Ahkera		
390	Heikki Kumara	Laihian Luja		
411	Martti Majuri	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.30,42	4.30,42
399	Markus Serenius	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	4.23,58	4.23,58
400	Oiva Ylä-Jarkko	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	4.45,99	4.45,99
485	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		
519	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu		
520	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat	4.46,01	4.46,01
524	Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	
552	Aarni Eijs	Salon Vilpas	4.24,35	4.24,35
604	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	4.34,34	4.26,95
730	Aleksi Nokkanen	Viipurin Urheilijat	4.35,71	4.35,71

M17 60m aidat			
8	Tomi Simonen	Alavieskan Viri	8,59	8,59
51	Joonas Jäppinen	Espoon Tapiot		
53	Jonatan Sperryn	Espoon Tapiot	8,43	8,43
84	Eemil Porvari	Hartolan Voima	8,32	8,32
123	Aapo Nikkola	Helsingin Kisa-Veikot	8,80	8,80
125	Lassi Pihlavisto	Helsingin Kisa-Veikot	8,38	8,38
126	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot	9,26	9,26
153	Adrian Björkgren	IF Drott	8,30	8,30
158	Oliver Forsman	IF Raseborg	9,81	9,81
212	Sakari Vallius	Joensuun Kataja	8,47	8,47
257	Juho Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,51	8,51
258	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,68	8,68
281	Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	
310	Leo Rautiainen	Kenttäurheilijat -58	8,37	8,37
410	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,77	8,77
422	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		8,90
477	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus	9,10	9,10
559	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento	9,17	8,96
598	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö	8,77	8,77
600	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö	8,69	8,69
603	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	8,86	8,86
651	Roope Kivelä	Turun Urheiluliitto	8,66	8,66
653	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto	8,84	8,84
721	Patrick Lindberg	Vihdin Viesti	9,16	9,16
725	Mortti Metsäkoivu	Viipurin Urheilijat	9,01	9,01
726	Benjamin Saukkonen	Viipurin Urheilijat	9,09	9,09
734	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat		

M17 Korkeus			
68	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot	172	172
126	Paavo Niinikoski	Helsingin Kisa-Veikot	162	172
158	Oliver Forsman	IF Raseborg	163	163
225	Eetu Paasikivi	Joensuun Kataja	165	165
255	Aku Kulju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	172	172
258	Joonas Lapinkero	Jyväskylän Kenttäurheilijat	177	177
326	Miro Heikkonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	160	160
332	Oskari Henttinen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu	181	181
336	Jere Nyström	Korian Ponsi	188	188
434	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	192	192
477	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus	177	177
579	Johan Grönroos	Sjundeå IF	178	178
709	Max Myntti	Vasa IS	180	180
737	Zakaria Sabally	Viipurin Urheilijat		

M17 Kolmiloikka			
16	Niklas Tallqvist	Borgå Akilles		
84	Eemil Porvari	Hartolan Voima	13,73	13,73
168	Emil Nylund	IF Sibbo-Vargarna	12,27	12,27
169	Michael Rännar	IF VOM	12,52	12,52
187	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat	12,34	12,34
188	Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat		11,62
208	Aatu Holopainen	Joensuun Kataja	12,43	12,43
369	Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera	13,29	13,29
370	Eelis Snåre	Lahden Ahkera	13,07	13,34
637	Otto Peltokangas	Toholammin Urheilijat	12,93	12,93
653	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto	12,18	12,18

N19 200m			
27	Meeri Salomaa	Esbo IF	26,37	26,37
37	Wilma Jungar	Esbo IF		27,32
64	Olivia Chandras	Espoon Tapiot	29,48	28,71
98	Silja Jaatinen	Helsingfors IFK	26,29	26,29
99	Sandra Piippo-Pinho	Helsingfors IFK	25,52	25,52
100	Vilma Hakala	Helsingfors IFK	25,93	25,93
119	Sara Siltala	Helsingin Kisa-Veikot	25,11	25,11
120	Petra Häggqvist	Helsingin Kisa-Veikot	26,21	26,21
145	Riina Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat	28,69	28,69
228	Anniina Haapala	Joutsan Pommi	27,82	27,82
249	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,06	26,06
254	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	27,06	27,06
277	Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä	24,90	24,90
287	Senni Salorinne	Karhulan Katajaiset	28,12	28,12
324	Ella Perälä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
325	Nelli Järvinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	26,79	26,79
329	Kerttu Latvala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
345	Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		27,73
407	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	26,40
397	Helmiina Raninen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	27,30	27,30
482	Pinja Purola	Oulun Pyrintö	26,74	26,74
503	Laura Kemppainen	Pohjan Koitto	25,71	25,71
504	Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	25,92	25,92
509	Vilma Lindroos	Porin Tarmo	26,64	26,64
513	Pirkitta Marjanen	Porin Yleisurheilu		
531	Johanna Kylmänen	Raision Kuula	25,51	25,37
583	Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	27,11	27,11
615	Pinja Heinonen	Tampereen Pyrintö	27,02	26,64
640	Nea Rekola	Turun Toverit	28,56	28,56

N19 800m			
50	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot	2.21,73	2.21,73
65	Viivi Patronen	Espoon Tapiot	2.31,63	2.31,63
75	Alisa Pennanen	Forssan Salama	2.38,05	2.37,36
78	Kaisla Keiski	Gamlakarleby IF	2.34,55	2.34,55
173	Katariina Kärkkäinen	Iisalmen Visa		
177	Nathalie Blomqvist	IK Falken	2.11,90	2.10,69
267	Alisa Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.10,92
279	Kaisa Isokääntä	Kalajoen Junkkarit		
382	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera		2.14,75
407	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.16,93	2.16,93
430	Lotta-Maria Maine	Lauttakylän Luja		2.29,58
438	Milla Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.30,30
459	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot	2.29,97	2.29,97
483	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		2.28,84
551	Sofia Piispa	Salon Vilpas	2.30,25	2.30,25
571	Selina Rintala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	

N19 60m aidat			
72	Laura Koivukoski	Eurajoen Veikot	9,19	9,19
341	Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	8,82	8,74
342	Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	8,69	8,69
346	Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura	10,00	10,00
415	Tanja Kokkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,68	8,57
416	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,70	8,70
417	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,27	9,27
439	Pinja Lehtinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	9,14	9,14
474	Erin Karjalahti	Nurmijärven Yleisurheilu	8,75	8,75
517	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu		9,38
556	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento	8,66	8,66
565	Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento	8,95	8,95
597	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö	9,04	9,04
627	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38	9,46	9,46
649	Edit Nurminen	Turun Urheiluliitto	9,06	9,06

N19 Korkeus			
193	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat	155	155
194	Milka Riiali	Imatran Urheilijat	163	170
286	Hilda Haavisto	Kannuksen Ura	156	156
383	Venla Pulkkanen	Lahden Ahkera	178	178
475	Essi Kärhä	Nurmijärven Yleisurheilu	160	160
476	Nea Kylmänen	Nurmijärven Yleisurheilu	158	158
543	Henna Jalovaara	Riihimäen Kisko	158	158
557	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	172	172
572	Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	160	163
616	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö	159	163
617	Salla Tuominen	Tampereen Pyrintö	169	169
633	Maria Peura	Tervolan Terävä	169	171
661	Wolferiina Mörönen	Turun Urheiluliitto	161	161

N19 Pituus			
28	Siiri Metsälä	Esbo IF	4,58	4,58
37	Wilma Jungar	Esbo IF		5,26
72	Laura Koivukoski	Eurajoen Veikot	5,15	5,15
145	Riina Virtanen	Hyvinkään seudun Urheilijat	4,60	4,93
146	Saara Rantanen	Hyvinkään seudun Urheilijat	4,63	4,63
194	Milka Riiali	Imatran Urheilijat	5,48	5,48
249	Laura Koivisto	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,53	5,53
253	Wilhelmiina Harju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,72	5,72
416	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,45	5,45
417	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,30	5,30
431	Henna Kaunistola	Lauttakylän Luja	4,59	4,59
439	Pinja Lehtinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	5,35	5,35
517	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu		5,56
518	Nelli-Rosa Korpua	Porin Yleisurheilu		5,34
557	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	6,13	6,13
558	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento	5,53	5,53
597	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		5,27
618	Hanna Peltola	Tampereen Pyrintö	5,23	5,23
624	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38	5,34
633	Maria Peura	Tervolan Terävä	5,66	5,74
676	Kaisa Pukkinen	Vaasan Toverit	5,23	5,23
714	Meri Järvensivu	Vehmaisten Urheilijat	4,65	4,65

N19 Kuula			
7	Eucabeth Kivikangas	Alajärven Ankkurit	13,17	13,17
38	Emma Uosukainen	Esbo IF	9,74	10,29
39	Iida Uosukainen	Esbo IF	8,98	8,98
87	Veera Laamanen	Heinolan Isku		
201	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana	13,09	13,09
202	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana	10,90	10,90
347	Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	11,36	11,36
446	Felicia Meriheinä	Liljendal IK	11,76	11,76
453	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti	11,78	11,78
454	Ilona Vuori	Marttilan Murto	12,03	12,03
517	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu	11,79	11,79
522	Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	13,38	13,38
572	Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	10,27	10,27
573	Emilia Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat	14,65	14,65
582	Silja Kosonen	Someron Esa	12,54	12,54
708	Linn Sund	Vasa IS	13,53	13,53

M19 200m			
13	Max Tallqvist	Borgå Akilles	23,17	23,17
26	Niklas Björkenheim	Esbo IF		
97	Abdinain Moalin	Helsingfors IFK	23,78	23,78
118	Lassi Kaukonen	Helsingin Kisa-Veikot	22,32	22,18
80	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo	
152	Johannes Åhman	IF Drott		
160	Oliver Enqvist	IF Sibbo-Vargarna	24,21	24,21
167	Carl-Ivar Back	IF Sibbo-Vargarna	24,81	24,81
185	Otto Pulkkinen	Imatran Urheilijat		
243	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,51
244	Aki Häkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23,64	23,64
245	Arttu Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,85	22,85
247	Dani Lirkki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23,26	23,26
248	Jonatan Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,55	22,55
295	Samuli Hänninen	Karhulan Urheilijat	24,67	24,67
309	Veeti Katainen	Kenttäurheilijat -58	23,41	23,41
312	Timi Lankinen	Kenttäurheilijat -58	24,02	24,02
323	Henrik Tapio	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	24,49	24,49
348	Richard Liemula	Kuopion Reipas		30,07
349	Elias Sopo	Kuopion Reipas		
357	Juuso Pyyhtiä	Lahden Ahkera	24,45	24,45
428	Robert Silenko	Lauttakylän Luja		24,38
502	Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	24,06	24,06
577	Sebastian Björkman	Sjundeå IF		
595	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
626	Julius Lehto	Tampereen Urheilijat -38	
629	Tomas Jatsko	Tapanilan Erä	23,62	23,62
645	Max Montin	Turun Urheiluliitto	23,11	23,11
647	Nuutti Kokko	Turun Urheiluliitto		25,77
719	Valtteri Keskinen	Vihdin Viesti	24,05	24,05

M19 800m			
83	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka	2.07,74	2.07,74
221	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja		2.05,33
222	Roni Tirkkonen	Joensuun Kataja		2.00,88
290	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset	2.06,32	2.05,28
313	Atte Nevala	Kenttäurheilijat -58	1.59,23
315	Oskari Jacobsson	Keravan Urheilijat	2.04,16	2.04,16
344	Juho Keränen	Kuivasjärven Aura		2.07,20
358	Olli Ahlgren	Lahden Ahkera	1.59,17	1.59,17
378	Walte Hautala	Lahden Ahkera	2.03,30	2.03,30
379	Matias Mononen	Lahden Ahkera	2.01,38	2.01,38
380	Lauri Syväranta	Lahden Ahkera	2.01,84	2.01,60
381	Okko Vuorikoski	Lahden Ahkera	2.07,40	2.07,40
436	Joona Sointu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.05,88
437	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	1.55,09	1.55,09
445	Aleksi Viitamäki	Liedon Parma		2.10,12
613	Julius Mäkinen	Tampereen Pyrintö		1.55,38
635	Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	2.01,91
639	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat	2.10,17	2.05,75
659	Mustafe Muuse	Turun Urheiluliitto		2.01,25
660	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto	1.58,74	1.58,74
703	Rasmus Lerstrand	Vasa IS		
707	Frej Forsén	Vasa IS		
718	Eino Haase	Veitsiluodon Kisaveikot	2.06,50	2.06,50
722	Eelis Uitto	Viipurin Urheilijat	1.53,26	1.53,26

M19 60m aidat			
97	Abdinain Moalin	Helsingfors IFK		
108	Eero Ilomäki	Helsingfors IFK	7,86	7,86
151	Alexander Björkgren	IF Drott	8,43	8,43
150	Fredrik Björkqvist	IF Åsarna	8,64	8,64
282	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku	8,11	8,03
359	Karim Echahid	Lahden Ahkera	8,12	8,12
591	Juho Kahelin	Tampereen Pyrintö	8,86	8,86
593	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö	8,57	8,57
4	Ville Toivonen	Ähtärin Urheilijat	8,66	8,66

M19 Seiväs			
473	Marcus Kytölä	Nurmijärven Yleisurheilu	501
492	Anton Purola	Oulun Pyrintö	455	455
499	Joonatan Kemppainen	Pihtiputaan Tuisku	475	475
564	Severi Niittymäki	Savonlinnan Riento	460	460
614	Jami Siira	Tampereen Pyrintö	495	495
701	Albin Lundberg	Vasa IS	453	453

M19 Kolmiloikka			
24	Toni Appelqvist	Esbo IF	12,22	12,39
243	Luukas Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,17	13,17
246	Kristian Peltola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	14,35	14,35
527	Jimi Huuho	Pyhäselän Urheilijat	13,52	13,52
686	Aapo Karvinen	Vammalan seudun Voima	14,87	14,87
720	Aaron Utulahti	Vihdin Viesti	12,71	12,90

N22 200m			
9	Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat	25,79	25,79
18	Kaisa Mikander	Esbo IF	26,06	25,84
19	Molly Pastewka	Esbo IF	26,95	26,95
20	Sofie Westerberg	Esbo IF	28,43	27,43
92	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		25,12
93	Henriikka Parpala	Helsingfors IFK		
94	Viivi Lehikoinen	Helsingfors IFK	24,82	24,36
107	Nea Mattila	Helsingfors IFK	24,84	24,35
117	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot	25,31	24,94
135	Heidi Parikka	Helsingin Kisa-Veikot	27,05	26,22
166	Elin Mickos	IF Sibbo-Vargarna	26,39	25,90
236	Sanni Mahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	25,92	24,82
237	Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	24,00	23,98
242	Pinja Hirvilahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	26,40	26,23
276	Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	27,29	27,29
285	Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura	25,77	25,77
331	Sara Francis	Kiuruveden Urheilijat	25,23	24,39
339	Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura	27,24	27,24
425	Alina Strömberg	Larsmo IF		25,34
480	Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	25,73	25,73
586	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö		26,56
589	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		25,02
642	Enni Henttonen	Turun Urheiluliitto	27,00	27,00
643	Säde Honkala	Turun Urheiluliitto	26,31	25,79
667	Evelina Ojaniittu	Turun Weikot Yleisurheilu	26,02
697	Maisa Laakso	Vasa IS	26,50	26,10
715	Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	25,79	25,79
716	Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot	24,64	24,54

N22 800m			
141	Venla Turakainen	Helsingin Tarmo		2.37,50
176	Hanna Frostdahl	IK Falken	2.19,42	2.16,01
206	Siiri Silvennoinen	Joensuun Kataja		2.35,93
239	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.14,48
264	Siiri Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.16,33	2.16,33
308	Enni Jarvala	Kenttäurheilijat -58	2.24,14	2.24,14
322	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	2.15,35
355	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera		2.24,63
451	Veera Mensonen	Maaningan Mahti	2.21,14	2.18,67
588	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		2.13,54
590	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö	2.15,10	2.15,10
644	Sunna Penttinen	Turun Urheiluliitto	2.20,36	2.16,99
670	Marika Aarnio	Turun Weikot Yleisurheilu	2.19,05
671	Ilona Pulkkinen	Turun Weikot Yleisurheilu	2.21,40
699	Andrea Lilja	Vasa IS		2.26,78

N22 3000m			
322	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10.24,92	10.24,92
353	Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu		10.19,99
612	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		10.39,88

N22 60m aidat			
11	Noora Juslin	Borgå Akilles	9,03	8,86
45	Saara Keskitalo	Espoon Tapiot	8,39	8,39
77	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		9,15
115	Petra-Sofia Laakso	Helsingin Kisa-Veikot	8,87	8,63
116	Anni Siirtola	Helsingin Kisa-Veikot	8,45	8,28
135	Heidi Parikka	Helsingin Kisa-Veikot	9,01	8,99
265	Nora-Julia Isoluoma	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,71	8,71
266	Julia Enarvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,46	8,24
276	Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	9,02	9,02
294	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat		8,88
406	Minttu Mattinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,11	9,11
547	Sanni Kettunen	Salon Vilpas	8,81	8,81
550	Nelli Korelin	Salon Vilpas		
585	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö	8,55	8,55
693	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	8,74
698	Mathilda Kvist	Vasa IS		8,79
738	Miina Palonen	Viitasaaren Viesti		

N22 Korkeus			
77	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF	154	157
154	Emma Nyman	IF Kraft	171	171
404	Jutta Väkeväinen	Lappajärven Veikot		
406	Minttu Mattinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	161	161
587	Olivia Mäkinen	Tampereen Pyrintö	168	169
625	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38	163	168

N22 Kolmiloikka			
22	Teresa Pollari	Esbo IF		9,87
95	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK	12,82	12,82
198	Petra Kallionpää	Janakkalan Jana	11,19	11,19
207	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja	12,43	12,47
235	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,11	12,11
240	Gia Reinholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,58	12,10
241	Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	12,44	12,44
338	Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat	11,78	11,78
377	Laura Rautiainen	Lahden Ahkera		12,40
468	Siri Savolainen	Naantalin Löyly	11,65	11,65
530	Veera Möttönen	Raahen Vesa	11,84	11,84
563	Riikka Pitkänen	Savonlinnan Riento	11,88	11,88

M22 200m			
10	Jonni Blomqvist	Borgå Akilles		23,27
17	Tuukka Huuskola	Esbo IF	21,62	21,62
88	Pavel Mäkinen	Helsingfors IFK	22,78	22,78
89	Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		22,84
90	Anton Tallbacka	Helsingfors IFK		22,84
112	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot	22,12
159	Mikael Granqvist IF Sibbo-Vargarna	22,76	22,68
230	Pietari Valoranta Jyväskylän Kenttäurheilijat	22,67	22,67
233	Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23,21	23,21
234	Rikhard Lehtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	24,00	24,00
443	Tuomas Lehtonen	Liedon Parma	22,74	22,15
470	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	22,76	22,76
508	Eero Helppolainen	Porin Tarmo		23,84
553	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento	22,74	22,74
641	Harald Spoof	Turun Urheiluliitto	23,87	23,50
687	Riku Illukka	Vantaan Salamat		22,22
694	Mahance Muisa	Vasa IS		
696	Kabongu Tshibangu	Vasa IS		25,18

M22 800m			
76	Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF	1.57,61	1.57,61
91	Daniel Lundmark	Helsingfors IFK	1.56,77	1.56,77
113	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot	1.52,39	1.52,39
114	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot	1.58,98
204	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja	1.57,62	1.57,62
352	Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura	1.57,85	1.55,20
376	Lassi Kuva	Lahden Ahkera	1.57,40	1.57,40
405	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.00,59	2.00,59
433	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.01,91
461	Christian Vänttinen	Naantalin Löyly		1.57,87
466	Elias Tuominen	Naantalin Löyly	1.55,25	1.55,25
685	Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima	2.03,46

M22 3000m			
175	Robin Kronqvist	IK Falken		
204	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja		
205	Mika Kotiranta	Joensuun Kataja		8.43,76
307	Antton Koivisto	Kenttäurheilijat -58	10.03,80	10.03,80
352	Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura	8.43,59
405	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8.49,29	8.49,29
429	Tuukka Mäkinen	Lauttakylän Luja		
433	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	
435	Leevi Keronen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	8.37,55	8.37,55
441	Samuel Fishaye	Leppävaaran Sisu	9.25,37	9.06,42

M22 60m aidat			
62	Mark Szücs-Bártfai	Espoon Tapiot		8,42
232	Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,29	8,12
283	Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun Leisku	8,25	8,25
284	Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku	8,60	8,54

M22 Seiväs			
6	Mikko Paavola	Alajärven Ankkurit	541	541
63	Matti Hyyppä	Espoon Tapiot	490	490
79	Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat	510	510
165	Anton Kunnas	IF Sibbo-Vargarna	522	522
658	Eetu Turakainen	Turun Urheiluliitto	525	535
675	Jere Keskinen	Vaasan Toverit	532	532
5	Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat	480	480

M22 Pituus			
195	Lasse Hämelahti	Janakkalan Jana		6,95
196	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana	6,98	7,08
197	Iikka Alingue	Janakkalan Jana	7,00	7,03
231	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,09	7,10
305	Leo Uusimäki	Kenttäurheilijat -58	6,96	6,96
354	Joska Tommola	Lahden Ahkera	7,00	7,00
666	Antti Tiekso	Turun Weikot Yleisurheilu	6,95

M22 Kuula			
467	Pyry Nikkanen	Naantalin Löyly		10,66
526	Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat	14,75	15,16
545	Aaro Leinonen	Rymättylän Soihtu		13,56