Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.07. klo 17:30 Elokuun Kisat Ilmoittautuneet
M 800m
Marko Mattila	Veitsiluodon Kisaveikot		2.28,09
Eino Haase	Veitsiluodon Kisaveikot		

M Pituus
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		

M Kuula
Juuso Moilanen	Arctic Athletics Rovaniemi		

M Keihäs
Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot	        75,37	78,41
Aleksi Illikainen Alatornion Pirkat	64,62	64,62
Matias Päri	Limingan Niittomiehet		

N 150m
Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Ellinoora Ylimäki Alatornion Pirkat		

N 400m
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
Adeliina Kemppainen Pohjan Koitto		
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
Iina Takkula	Kuivasjärven Aura	        59,35	59,35

N 1500m
Alina Vuokila	Veitsiluodon Kisaveikot		

N Korkeus
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Saana Peura	Tervolan Terävä		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		

N Pituus
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Saana Peura	Tervolan Terävä		
Katja Kangas	Pohjan Koitto	                5,80	6,12

N Keihäs
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Saana Peura	Tervolan Terävä		
Merja Perätalo	Ylikiimingin Nuijamiehet	43,71	52,51

T9 40m
Vanessa Knutar	Gamlakarleby IF		
Siiri Jäärni	Veitsiluodon Kisaveikot		
Vieno Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Peppi Poutanen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Oona Kesti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Iiirs Saari	Pohjan Koitto		
Saaga Saniola	Pohjan Koitto		
Ida Mustapirtti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat		
Selma Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

T9 Pituus
Vanessa Knutar	Gamlakarleby IF		        3,08
Siiri Jäärni	Veitsiluodon Kisaveikot		
Vieno Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Peppi Poutanen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Oona Kesti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Iiirs Saari	Pohjan Koitto		
Saaga Saniola	Pohjan Koitto		
Ida Mustapirtti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat		
Sini Kramsu	Alatornion Pirkat		
Lilja Ailinpieti Veitsiluodon Kisaveikot		
Linnea Ailinpieti Veitsiluodon Kisaveikot		
Selma Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

P9 40m
Kevin Knutar	Gamlakarleby IF		
Kalle Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot		

P9 Pituus
Kevin Knutar	Gamlakarleby IF		        3,19
Kalle Hirsivaara Veitsiluodon Kisaveikot		

T11 60m
Sivia Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Felicia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

T11 Pituus
Sivia Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Felicia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

T11 Kuula
Sivia Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Felicia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		
Vanessa Knutar	Gamlakarleby IF		        5,13

P11 60m
Niilo Höynälänmaa Lapin Lukko		
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Kaarlo Keränen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Jere Salmi	Veitsiluodon Kisaveikot		

P11 Pituus
Niilo Höynälänmaa Lapin Lukko		
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Kaarlo Keränen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Jere Salmi	Veitsiluodon Kisaveikot		
P11 Kuula
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Kaarlo Keränen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Kevin Knutar	Gamlakarleby IF		
Jere Salmi	Veitsiluodon Kisaveikot		

T13 60m
Anniina Piipponen Veitsiluodon Kisaveikot		
Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
Olivia Laine	Pohjan Koitto		
Linnea Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		

T13 1000m
Saara Kulju	Alatornion Pirkat		
Sivia Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		

T13 Korkeus
Anniina Piipponen Veitsiluodon Kisaveikot		
Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
Olivia Laine	Pohjan Koitto		
Linnea Turunen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		
Felicia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

P13 60m
Aatu Kesti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Santeri Kramsu	Alatornion Pirkat		

P13 1000m
Aatu Kesti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Erik Kulju	Alatornion Pirkat		
Henrik Kulju	Alatornion Pirkat		
Jere Salmi	Veitsiluodon Kisaveikot		

P13 Kuula
Aatu Kesti	Veitsiluodon Kisaveikot		
Alex Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		
Simon Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 100m
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Anna-Sofia Orajärvi Veitsiluodon Kisaveikot		
Nea Salo	Alatornion Pirkat		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		

T15 1000m
Anna-Sofia Orajärvi Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 Pituus
Anna-Sofia Orajärvi Veitsiluodon Kisaveikot		
Lotta Saksi	Veitsiluodon Kisaveikot		

P15 100m
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		

P15 Kuula
Niklas Päri	Limingan Niittomiehet