Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.07. klo 12:00 Pohjois-Karjalan seuracup 2. piirikilpailu Ilmoittautuneet
Kiihtelysvaara 21.7.2019

klo 12:00 Pohjois-Karjalan seuracup 2. piirikilpailu
 
Ilmoittautuneita urheilijoita 121 henk. (204 lajisuoritusta)

Ulkopuoliset kilpailijat näkyviin iltaan (19.7.) mennessä, samoin viestijoukkueet:

M17 800m (3)
		
Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat
Onni Huovinen	Joensuun Kataja
Eetu Paasikivi	Joensuun Kataja

M17 pituus (4)
Niklas Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat
Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat UP
Benjamin Oittinen Pyhäselän Urheilijat
Sakari Vallius	Joensuun Kataja

M17 keihäs (2)
Juha Karjunen	Pyhäselän Urheilijat
Miro Tanninen	Joensuun Kataja

N17 800m (3)
Venla Häkkinen	Joensuun Kataja
Riikka Jokinen	Pyhäselän Urheilijat
Veera Kontkanen	Joensuun Kataja

N17 pituus (3)
Emilia Kiiski Joensuun Kataja
Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat UP
Jasmina Venäläinen Pyhäselän Urheilijat

N17 keihäs (5)
Ira Hirvonen Outokummun Partio
Nea Immonen Joensuun Kataja
Vienna Kettunen	Pyhäselän Urheilijat UP
Sini Lehikoinen Pyhäselän Urheilijat
Reetta Ryynänen	Pyhäselän Urheilijat UP

P15 300m (6)
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja
Toni Juntunen	Pyhäselän Urheilijat
Kaapo Karttunen Pyhäselän Urheilijat UP
Topi Kela Joensuun Kataja
Väinö Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat UP
Pietari Sippola	Liperin Taimi

P15 100m aj (2)
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja
Roope Maaninka	Pyhäselän Urheilijat

P15 3-loikka (2)
Väinö Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja
Jimi Huuho 19 Pyhäselän Urheilijat UP

P15 moukari (2)
Eeli Kinnunen Joensuun Kataja
Lassi Valta Pyhäselän Urheilijat
Roope Maaninka Pyhäselän Urheilijat UP

T15 300m (4)
Enni Heikkinen	Liperin Taimi
Vienna Kettunen	Pyhäselän Urheilijat
Venla Simonen Joensuun Kataja
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat UP

T15 80m aj (2)
Aava Kipinä Joensuun Kataja
Reetta Ryynänen Pyhäselän Urheilijat

T15 3-loikka (3)
Sara-Sofia Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Tiia Säde Joensuun Kataja
Meeri Torssonen	Liperin Taimi

T15 moukari (5)
Janna Huuho Pyhäselän Urheilijat
Krista Karttunen Polvijärven Urheilijat
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja
Sallamari Leskinen Liperin Taimi
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat

T15 1000m kävely (4)
Sallamari Leskinen Liperin Taimi
Iida Sallinen Pyhäselän Urheilijat
Alina Tikka Joensuun Kataja
Elina Valta Pyhäselän Urheilijat

P/T 4 x 800 m sekaviesti:
Joensuun Kataja
Aatu Holopainen, Venla Simonen, Tuukka Viinisalo, Aava Kipinä
Pyhäselän Urheilijat
Lassi Valta, Sara-Sofia Hyvönen, Väinö Kontkanen, Iida Sallinen

P13 200m (12)
Aku Alastalo Pyhäselän Urheilijat UP
Kaapo Ikonen Liperin Taimi
Jesse Puhakka Pyhäselän Urheilijat
Toni Juntunen	Pyhäselän Urheilijat UP
Kaapo Karttunen	Pyhäselän Urheilijat
Santeri Kekarainen Joensuun Kataja
Anton Kettunen	Joensuun Kataja UP
Valtteri Mäkelä	Joensuun Kataja
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja UP
Niklas Nykyri	Joensuun Kataja UP
Otto Sivonen	Joensuun Kataja
Viljami Tuunanen Polvijärven Urheilijat

P13 60m aj (7)
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi
Santeri Kekarainen Joensuun Kataja UP
Anton Kettunen	Joensuun Kataja
Milo Kuivalainen Pyhäselän Urheilijat
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja UP
Topias Mustonen	Joensuun Kataja UP
Niklas Nykyri	Joensuun Kataja UP

P13 seiväs (4)
Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat
Santeri Kekarainen Joensuun Kataja UP
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja UP
Topias Mustonen	Joensuun Kataja

P13 kuula (7)
Santeri Kekarainen Joensuun Kataja UP
Eeli Mustonen	Joensuun Kataja UP
Topias Mustonen	Joensuun Kataja UP
Niklas Nykyri	Joensuun Kataja
Aleksanteri Sippola Liperin Taimi
Miko Sivonen Pyhäselän Urheilijat
Viljami Tuunanen Polvijärven Urheilijat

P13 1000m kävely (2)
Aapo Heikkinen	Liperin Taimi
Milo Kuivalainen Pyhäselän Urheilijat

T13 200m (13)
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja UP
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja UP
Emma Kröger	Joensuun Kataja
Elina Likhanova	Liperin Taimi
Sara Martikainen Pyhäselän Urheilijat UP
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja UP
Pinja Myller  Pyhäselän Urheilijat UP
Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat
Olivia Panhelainen Joensuun Kataja
Jessica Pappinen Joensuun Kataja
Heli Puustinen	Pyhäselän Urheilijat
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Anni Vänskä	Pyhäselän Urheilijat

T13 60m aj (8)
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja
Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat UP
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja UP
Sara Martikainen Pyhäselän Urheilijat
Sonja Purmonen	Liperin Taimi
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Iiris Voutilainen Joensuun Kataja
Nella Voutilainen Joensuun Kataja UP

T13 seiväs (6)
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja UP
Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat
Elina Ruusuvuori Liperin Taimi
Iiris Voutilainen Joensuun Kataja UP
Nella Voutilainen Joensuun Kataja

T13 kuula (11)
Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja UP
Emma Kröger Joensuun Kataja UP
Sallamari Leskinen Liperin Taimi
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja
Pinja Myller  Pyhäselän Urheilijat
Erin Nykyri Joensuun Kataja
Eena Pesonen Liperin Taimi
Kerttu Pirhonen Pyhäselän Urheilijat
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Noora Tiilikainen Pyhäselän Urheilijat 
Oona Tolvanen	Liperin Taimi

T13 1000m kävely (4)
Sara Martikainen Pyhäselän Urheilijat
Eena Pesonen	Liperin Taimi
Noora Tiilikainen Pyhäselän Urheilijat
Nella Voutilainen Joensuun Kataja

T/P 13 4 x 600 m sekaviesti:
Joensuun Kataja
Valtteri Mäkelä, Iiris Voutilainen, Anton Kettunen, Nella Voutilainen
Liperin Taimi
Aleksanteri Sippola, Elina Likhanova, Aapo Heikkinen, Elina Ruusuvuori
Pyhäselän Urheilijat
Jesse Puhakka, Heli Puustinen, Aku Alastalo, Noora Tiilikainen

P11 150m (14)
Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat 
Topias Juntunen	Pyhäselän Urheilijat
Jerkko Kinnunen	Pyhäselän Urheilijat
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat
Tomi Koponen	Outokummun Partio
Arttu Kylmänen	Pyhäselän Urheilijat UP
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat UP
Santtu Piitulainen Joensuun Kataja
Elmo Purmonen	Pyhäselän Urheilijat
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Paavo Saalasti	Liperin Taimi
Toivo Takanen	Joensuun Kataja UP
Veikka Viinisalo Joensuun Kataja UP
Voitto Voutilainen Joensuun Kataja

P11 60m aj (8)
Patrik Hirvonen	Joensuun Kataja
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat
Leevi Partanen	Joensuun Kataja UP
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat
Matias Pietarinen Liperin Taimi
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Toivo Takanen	Joensuun Kataja

P11 korkeus (7)
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat
Arttu Kylmänen	Pyhäselän Urheilijat
Leevi Partanen	Joensuun Kataja
Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Toivo Takanen	Joensuun Kataja UP
Eetu Tolvanen	Liperin Taimi

P11 kuula (7)
Paavo Maaninka	Pyhäselän Urheilijat
Oskari Pakarinen Pyhäselän Urheilijat UP
Riko Pippuri	Liperin Taimi
Toivo Takanen	Joensuun Kataja UP
Aleksi Tanskanen Pyhäselän Urheilijat
Veikka Viinisalo Joensuun Kataja
Voitto Voutilainen Joensuun Kataja UP

P11 1000m kävely (3)
Riko Pippuri	Liperin Taimi
Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat
Voitto Voutilainen Joensuun Kataja

T11 150m (15)
Anette Alastalo Pyhäselän Urheilijat
Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat
Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat
Noora Hukka	Joensuun Kataja UP
Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat
Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat
Krista Martikainen Pyhäselän Urheilijat UP
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat
Inna Nykyri	Joensuun Kataja UP
Mette Oinonen	Joensuun Kataja UP
Julia Parviainen Pyhäselän Urheilijat
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat 
Siiri Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat
Ronja Vattulainen Polvijärven Urheilijat

T11 60m aj (9)
Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat UP
Noora Hukka	Joensuun Kataja
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat
Martta Muuttoranta Liperin Taimi UP
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat
Inna Nykyri	Joensuun Kataja UP
Mette Oinonen	Joensuun Kataja UP
Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat
Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja UP

T11 korkeus (7)
Josefiina Kauhanen Joensuun Kataja
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat UP
Martta Muuttoranta Liperin Taimi UP
Mette Oinonen Joensuun Kataja
Ida Pelli Polvijärven Urheilijat
Marianne Puustinen Pyhäselän Urheilijat
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat UP

T11 kuula (5)
Jasmin Huuho Pyhäselän Urheilijat UP
Ida-Liina Hyvönen Pyhäselän Urheilijat
Krista Martikainen Pyhäselän Urheilijat
Martta Muuttoranta Liperin Taimi
Inna Nykyri Joensuun Kataja

T11 1000m kävely (5)
Jenny Miettinen	Pyhäselän Urheilijat
Martta Muuttoranta Liperin Taimi
Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat
Mette Oinonen	Joensuun Kataja
Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat

T/P 11 4 x 600 m sekaviesti
Joensuun Kataja
Voitto Voutilainen, Nuuna Piipponen, Santtu Piitulainen, Noora Hukka
Polvijärven Urheilijat
Aleksis Kivelä, Ida Pelli, Niilo Pelli, Ronja Vattulainen
Pyhäselän Urheilijat
Topias Juntunen, Maiju Hirvonen, Jerkko Kinnunen, Marianne Puustinen