Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
26.06. klo 17:00 Saul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisa Ilmoittautuneet
ALUSTAVAT ERÄJAOT

NAISET

N 100m - Alkuerät
Erä 1
Järj.	N:o	Nimi	Seura	PB	SB
1 Salme Pihjala	        Espoon Tapiot	16,50	
2 Hilda Oila	        Espoon Tapiot	15,00
3 Leena Tenhu	        Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,48
4 Sinikka Illaru	Vihdin Viesti	16,12	16,39
5 Hannamari Hurtig-PutkonenNurmijärven Yleisurheilu	15,90
6 Anne Virkalahti	Jyväskylän Kenttäurheilijat	15,61	

Erä 2
1 Kati Oikarinen	Runners Club	12,52	15,26
2 Ingela Nygård Jungar	Esbo IF	14,86	
3 Elisa Valtanen	Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat ry	13,64	
4 Pinja Ekström	        Lahden Ahkera	14,45	
5 Inca Viljakainen	Länsi-Uudenmaan urheilijat	17,79	17,79
6 Sari Pikkarainen	Janakkalan Jana		15,03

Erä 3
1 Suvi-Tuuli Saarnio	Helsingin Kisa-Veikot	13,82	
2 Iina-Lydia Pihlainen	Esbo IF	14,33	14,69
3 Emelie Österman	Helsingfors IFK	12,95	13,57
4 Katrin Mertanen	Kosken Kaiku		13,60
5 Laura Nurminen	Janakkalan Jana		14,51
6 Virpi Vähäkangas	Keravan Urheilijat	14,25	14,58

MIEHET

M 100m - Alkuerät
Erä 1

Järj.	N:o	Nimi	Seura	PB	SB
1 William Vuonoranta	Esbo IF		
2 Georg Dunkel	        Helsingin Kisa-Veikot	14,20	15,64
3 Tuomo Ilomäki	        Viherlaakson Veikot		
4 Jouko Teinilä	        Perniön Urheilijat	16,60	
5 Kauno Anttila	        Spove		
6 Ermo Kalevo	        Varsinais-Suomen Veteraaniurh	15,17	18,60

Erä 2
1 Rasmus Vuonoranta	Esbo IF		
2 Jorma Manninen	Mikkelin Kilpa-Veikot	11,80	
3 Juha Meriläinen	Kunto-Pirkat		14,11
3 Heimo Elonen	        Salon Vilpas	13,51	13,89
5 Esa Salminen	        Helsingin Kisa-Veikot	12,75	13,16
6 Harri Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo	10,95	12,90

Erä 3
1 Kimmo Vainio	        Lahtisport	12,96	
2 Ville Ryhänen	        Esbo IF	12,77	
3 Jarmo Nissilä	        Helsingin Kisa-Veikot	12,33	
4 Harri Huotari	        Helsingin Kisa-Veikot	12,05	12,63
5 Janne Liimatainen	Turun Urheiluliitto	12,92	12,92
6 Pasi Tupasalo	        LahtiSport		13,11

Erä 4

1 Markku Tervo	        Helsingin Kisa-Veikot	12,02	12,02
2 Heikki Leppänen	Esbo IF	11,23	
3 Oki Vuonoranta	Esbo IF		11,54
4 Jari Suikka	        Helsingin Kisa-Veikot	10,64	
5 Petri Tauriainen	Perniön Urheilijat	11,43	11,88
6 Elias Nurmela	        Espoon Tapiot	11,71	11,71

Tulostettu: 07.23 26.6.2019