Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
13.07. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17v Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

N 200m
Pinja Purola	Oulun Pyrintö	27,58	27,31
Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä		28,83
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö	25,37	25,37
Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura	27,20	27,20
Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	27,35	27,35
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö	28,49	28,49
Matilda Sakko	Oulun Pyrintö		28,41
Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot	26,84	26,84
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö	26,62	26,62
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	26,50	26,50
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		29,12
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö	27,52	27,52
Eerika Rahko	Pohjan Koitto	29,11	29,11
Iina Takkula	Kuivasjärven Aura	26,29	26,29
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		26,73
Ninna Wallin	Oulaisten Huima	27,23	27,23
Aino Rajanen	Pohjan Koitto		28,96
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	25,91	25,91
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	25,57	25,49
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		32,34
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	26,52	26,10
Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	25,22	25,22
Sanni Iivari	Pohjan Koitto	29,11	29,11
Maria Peura	Tervolan Terävä	25,80	25,80
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto	27,09	27,04
Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot	24,52	24,32

N 800m
38	Heta Jauhiainen	Kalajoen Junkkarit	2.27,97	2.27,97
44	Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura	2.32,90	2.32,90
51	Ninni Löf	Kalajoen Junkkarit	2.25,19	2.22,84
61	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot	2.27,13	2.23,50
63	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	2.12,11	
85	Helmi Peipinen	Oulun Pyrintö	2.26,32	2.20,00
87	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat	2.25,84	2.24,21
147	Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö	2.23,68	2.23,68
148	Ella Reinikainen	Limingan Niittomiehet	2.38,41	2.38,41
149	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö	2.24,10	2.24,10
150	Enni Petrelius	Pohjan Koitto	2.21,19	2.21,19

N 5000m
4	Susa Savukoski	Alavieskan Viri		
5	Iida Elomaa	Kuivasjärven Aura		21.43,44
6	Nina Chydenius	Gamlakarleby IF		16.37,14
7	Henna Vanhanen	Pudasjärven Urheilijat	18.57,98	18.57,98
8	Raija Poutiainen	Kuivasjärven Aura	19.35,7	19.35,72

N 400m aidat
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura	1.03,17	1.03,17

N Seiväs
Enna Hassinen	Oulun Pyrintö	370	395

N Pituus
Maria Peura	Tervolan Terävä	5,54	5,54
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	4,38	4,83
Ella Kokkinen	Kaipolan Vire	4,83	5,23
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura		5,01
Sini Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	5,83	5,96
Katja Kangas	Pohjan Koitto	5,72	6,12
Laura Jokinen	Kuusamon Erä-Veikot	4,20	5,65

N Kuula
Katja Lapinlampi	Tyrnävän Tempaus		
Marjo Sjögren	Haukiputaan Veikot		9,79
Hanna Vuolteenaho	Ylivieskan Kuula	11,91	12,54
Ronja Ruotanen	Ylivieskan Kuula	12,28	12,84
Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula	11,54	11,54
Jenna Vanhala	Kuivasjärven Aura	10,66	11,58

N Moukari
Tytti Oikarainen	Posion Pyrintö	57,64	58,79

M 200m
Joonas Tikkanen	Pyhäjärven Pohti	24,31	24,31
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö	23,94	23,94
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		
Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö	23,03	23,03
Antti Kokkonen	Oulun Pyrintö		
Ville Makslahti	Luleå Friidrott		
Jaakko Lastumäki	Oulun Ikiliikkujat		
Martti Kaleva	Oulun Ikiliikkujat		
Timo Similä	Oulun Ikiliikkujat		
Sakari Hallia	Oulun Ikiliikkujat		
Pentti Hänninen	Oulun Ikiliikkujat		
Jouko Hassi	Oulun Ikiliikkujat		
Sampo Kelhä	Oulun Ikiliikkujat	
	
M 800m
2	Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		2.53,28
7	Jarkko Paukkeri	Limingan Niittomiehet		2.05,14
8	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet	2.01,11	2.01,11
12	Alexi Ruokamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.01,97	2.00,61
16	Juho Keränen	Oulun Pyrintö	2.03,28	2.03,28
17	Lasse Raudaskoski	Nivalan Urheilijat	2.07,97	2.03,89
18	Derow Husen	Oulun Pyrintö		
19	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet	2.11,57	2.06,02
20	Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
21	Matias Tiiro	Limingan Niittomiehet	1.57,72	1.53,96
22	Mats Olsson	SWE		
27	Antti Juvonen	Oulun Pyrintö	
	
M 5000m
2	Veeti Soikkeli	Oulun Pyrintö		
3	Chapangwa Lubambo	Kuusamon Erä-Veikot	
	
M 400m aidat
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		1.01,30

M Seiväs
Mika Vimpari	Ylikiimingin Nuijamiehet		475

M Pituus
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö	6,94	6,94
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		5,77
Frans Häggblom	IK Falken	6,58	6,58
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		5,48
Ville Makslahti	Luleå Friidrott		

M Kuula
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot	6,76	6,76
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö	11,41	11,41
Antti-Pekka Rönkkö	Kiimingin Urheilijat	16,06	16,06
Henri Pakisjärvi	Arctic Athletics Rovaniemi	16,57	18,48

M Moukari
Jari Matinolli	Tyrnävän Tempaus		73,62
Petri Rautio	Oulun Pyrintö	63,22	69,85
Jesse Lehto	Kaustisen Pohjan-Veikot	69,20	73,09

M17 100m
Joonas Tikkanen	Pyhäjärven Pohti	11,99	11,89
Mikke Liikanen	Tyrnävän Tempaus	12,08	12,08
Otto Turunen	Oulun Pyrintö	12,25	12,25
Tuomas Horko	Oulun Pyrintö		12,38
Kristian Kahma	Oulun Pyrintö		12,54
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	11,96	11,96
Timi Lempinen	Lapin Lukko	12,35	12,35
Leo Hiltunen	Kuivasjärven Aura		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	12,42	12,42
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		13,85
Elia Nevalainen	Ylivieskan Kuula	11,31	11,31
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	11,33	11,33

M17 800m
2	Justus Maalo	Limingan Niittomiehet	2.38,69	2.38,69
7	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet	2.26,75	2.26,75
8	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	2.14,10	2.13,50
18	Iisakki Siira	Limingan Niittomiehet		
19	Juha Niemelä	Oulun Pyrintö		2.17,52
20	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö	2.18,97	2.18,97
21	Emil Huomo	Oulun Pyrintö	2.25,27	2.25,27

M17 400m aidat
Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy
		
M17 Seiväs
Anton Purola	Oulun Pyrintö	450	450
Petteri Tuomaala	Saloisten Salama	350	350
Janne Juhola	Kalajoen Junkkarit	410	410
Albin Löfgren	Luleå Friidrott	        308
	
M17 Pituus
Otto Turunen	Oulun Pyrintö	5,64	5,74
Kristian Kahma	Oulun Pyrintö		4,87
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura	4,87	4,87
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	5,05	5,05
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura	4,82	4,82
Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö	4,43	4,43

N17 100m
Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä	13,04	13,04
Suvi Heikkinen	Suomussalmen Rasti	13,04	12,97
Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot	12,83	12,83
Eerika Rahko	Pohjan Koitto	13,69	13,69
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	12,52	12,14
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	13,32	13,32
Sanni Iivari	Pohjan Koitto	14,28	13,58
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto	12,99	12,67
Essi Niskala	Oulun Pyrintö	13,11	13,11
Milla Maaninen	Raahen Vesa		13,73
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		14,29
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		12,80
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		13,80
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	13,23	13,23
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	12,75	12,75
Ruusu Saarela	Espoon Tapiot	13,96	13,96
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura	14,32	14,32
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet	13,13	12,99
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		15,57
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet	13,92	13,92
Janette Malila	Limingan Niittomiehet	14,42	14,42
Saana Peura	Tervolan Terävä	13,31	13,21
Anni Karanta	Pohjan Koitto	14,25	14,25
Sara Niukkanen	Pohjan Koitto		14,24
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	13,45	13,45

N17 800m
51	Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto	2.33,22	2.33,22
75	Karoliina Olli	Loimaan Leisku		2.55,73
77	Kerttu Puranen	Limingan Niittomiehet	2.49,45	2.49,45
78	Meeri Korhonen	Oulun Pyrintö	2.41,64	2.41,64
81	Katariina Pyörälä	Iin Yritys		2.37,21
86	Ninna Wallin	Oulaisten Huima	2.28,55	2.28,55

N17 400m aidat
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö	1.15,26	1.15,26
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	1.09,05	1.08,57
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura	1.14,61	1.14,61

N17 Seiväs
Ella Niskala	Oulun Pyrintö	320	320
Friida Kivistö	Kalajoen Junkkarit	340	340
Klaara Kivistö	Kalajoen Junkkarit	270	270
Emilia Tuomaala	Saloisten Salama	355	355
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto	300	305
Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot	342	355

N17 Pituus
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	4,52	4,52
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura	3,98	3,98
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	4,56	4,57
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	5,40	5,40
Ruusu Saarela	Espoon Tapiot	4,30	4,30
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet	4,62	4,96
Siiri Lithovius	Limingan Niittomiehet	4,92	5,05
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	4,86	4,86
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet	4,63	4,85
Saana Peura	Tervolan Terävä	5,19	5,19
Anni Karanta	Pohjan Koitto		4,37
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	5,07	5,21
Anna Helander	Limingan Niittomiehet	4,45	4,45
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	5,40	5,40
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	4,61	4,61

N17 Kuula
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	12,58	12,58
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	13,36	13,36
Anette Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	14,30	14,54
Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	15,28	15,28

N17 Moukari
Anni Liikanen	Kuusamon Erä-Veikot	47,15	47,15
Kati Siitonen	Kuusamon Erä-Veikot	42,24	43,62
Wilma Makslahti	Luleå Friidrott		

M19 Kuula
Valtteri Päätalo	Lumijoen Lumiukot	13,03	13,03
Joonas Karppinen	Kuivasjärven Aura	12,44	12,44

N19 Kuula
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	8,64	8,64

M 100m
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö	11,93	11,83
Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö	11,52	11,52
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö	12,01	11,77
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	11,33	11,33
Eeli Purola	Oulun Pyrintö	11,08	11,08
Janne Keskikastari	Oulaisten Huima		12,14

M 400m
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		
Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet		
Iiro Pitkänen	Pohjan Koitto	53,92	53,92
Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		51,83
Antti Kokkonen	Oulun Pyrintö		
Mats Olsson	SWE		

M 1500m
2	Jarkko Paukkeri	Limingan Niittomiehet		4.15,24
4	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet	4.07,37	4.07,37
5	Alexi Ruokamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.08,50	4.08,50
6	Lasse Raudaskoski	Nivalan Urheilijat	4.19,86	4.14,88
7	Derow Husen	Oulun Pyrintö		
8	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet	4.17,76	4.13,02
13	Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
14	Matias Tiiro	Limingan Niittomiehet		4.05,74
17	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet		4.54,62
18	Juha Niemelä	Oulun Pyrintö	4.40,20	4.40,20
19	Ari-Pekka Lassila	Vetelin Urheilijat		
20	Abdale Omar	Haparanda skt		

M 110m aidat
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö	17,39	16,87
Jere Lehto	Oulun Pyrintö		14,49

M Korkeus
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot	125	135
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		170
Herman Haavisto	Kannuksen Ura		200

M Kolmiloikka
Daniel Sjölind	IF Åsarna	14,67	15,49

M Kiekko
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö	36,75	36,75
Antti-Pekka Rönkkö	Kiimingin Urheilijat		32,02
Henri Pakisjärvi	Arctic Athletics Rovaniemi	42,14	51,19
Mikko Martinmäki	Raahen Vesa	47,94	51,98

M Keihäs
Aleksi Illikainen	Alatornion Pirkat	56,48	59,78
Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot	75,37	78,41

N 100m
Pinja Purola	Oulun Pyrintö	13,03	13,03
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö	12,04	12,04
Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura	13,24	13,10
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	12,60	12,60
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö	12,79	12,79
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		13,11
Aino Rajanen	Pohjan Koitto	13,64	13,64
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	12,26	12,26
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	13,08	12,93
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot	12,15	12,15
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	12,57	12,50
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	12,54	12,49
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		13,13
Carita Barsk	Espoon Tapiot		13,10
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö	13,00	13,00

N 400m
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö	1.01,55	1.01,55
Iina Takkula	Kuivasjärven Aura	1.00,09	1.00,09
Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura	1.07,68	1.07,68
Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	1.00,87	1.00,87
Ida Harila	Haparanda skt		
Helmi Peipinen	Oulun Pyrintö		1.00,75

N 1500m
5	Ella Reinikainen	Limingan Niittomiehet		
6	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö		4.59,97
7	Enni Petrelius	Pohjan Koitto		
8	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot	5.19,97	5.08,53
14	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat		4.44,10
17	Raija Poutiainen	Kuivasjärven Aura		
18	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		4.55,68
19	Kerttu Puranen	Limingan Niittomiehet	5.40,79	5.40,79
20	Jenni Keränen	Oulun Pyrintö		5.14,08
21	Krista Lindholm	Pudasjärven Urheilijat		5.04,59
22	Ida Esperi	Haparanda skt	
	
N 100m aidat
Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula	18,23	18,23
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	14,09	
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	14,58	14,58
Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	15,00	15,00
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	15,26	15,26

N Korkeus
Maria Peura	Tervolan Terävä	171	171
Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula	163	174
Jenni Komulainen	Kuopion Reipas	166	166
Hilda Haavisto	Kannuksen Ura	150	153

N Kolmiloikka
Maria Peura	Tervolan Terävä	12,25	12,25
Ella Kokkinen	Kaipolan Vire	10,62	11,32
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura	11,09	11,49
Hanna Jämsä	Toholammin Urheilijat	12,19	12,82
Johanna Hokkanen	Kangasniemen Kalske	12,49	12,61

N Keihäs
Marjo Sjögren	Haukiputaan Veikot		34,83
Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula	30,03	30,03
Merja Perätalo	Ylikiimingin Nuijamiehet	43,71	52,51

N 5000m kävely
Elina Heikkinen	Oulun Pyrintö	25.04,36	24.24,22

T15 2000m
6	Meeri Korhonen	Oulun Pyrintö		8.21,80

T15 80m aidat
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	15,10	15,10
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	13,56	13,56
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	14,37	14,37
Ruusu Saarela	Espoon Tapiot	13,49	13,49
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	12,96	12,96
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet	13,80	13,80
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	14,74	14,74

M17 400m
Juho Keränen	Oulun Pyrintö		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		55,93

M17 3000m
1	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		
2	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	
	
M17 Korkeus
Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö	120	120
Anton Kahma	Oulun Pyrintö	170	172
Otto Mikola	Oulun Pyrintö	155	156

M17 Kolmiloikka
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	13,63	13,63
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	10,18	10,18
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		8,60
Ilmari Tervaskanto	Oulun Pyrintö	8,61	8,61
Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		12,47

M17 Kiekko
Tommi Sliden	Yppärin Urheilijat	33,00	33,00

M17 Keihäs
Mikke Liikanen	Tyrnävän Tempaus		
Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura	53,80	53,80
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet	
	
N17 400m
Ninna Wallin	Oulaisten Huima		
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		
Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto	1.03,72	1.03,72

N17 100m aidat
Saana Peura	Tervolan Terävä	16,74	16,74
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		15,36
Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura	16,27	15,28

N17 Korkeus
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	145	145
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	145	145
Janette Malila	Limingan Niittomiehet	150	155
Saana Peura	Tervolan Terävä	162	162
Anna Helander	Limingan Niittomiehet	145	145
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	153	153
Venla Polojärvi	Pohjan Koitto		130

N17 Kolmiloikka
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		8,97
Ruusu Saarela	Espoon Tapiot		
Saana Peura	Tervolan Terävä	11,10	11,10
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	10,65	11,10
Anna Helander	Limingan Niittomiehet	9,56	9,96
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	9,70	9,70
Meri Sundström	Oulun Pyrintö		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		9,07

N17 Kiekko
Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat		35,17
Anni Liikanen	Kuusamon Erä-Veikot	26,44	31,29
Enni Aula	Pohjan Koitto	45,02	45,02

N17 Keihäs
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö	32,65	32,65
Viivi Myllyaho	Kuivasjärven Aura	27,92	27,92

N17 3000m kävely
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura	17.31,91	17.31,91

N19 100m aidat
Maria Peura	Tervolan Terävä	15,61	15,61
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		17,43
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura	17,27	17,27

N19 Keihäs
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	27,20	28,59