Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.07. klo 18:00 Op Oulu Tiistaikisa III Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

N Kuula
Annukka Saalismaa	Pudasjärven Urheilijat	12,23	12,23

P9 200m
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		
Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja		
Aaro Hihnala	Oulun Pyrintö	
	
P9 800m
2	Vilho Schmitt	Laitasaaren Veto		
8	August Schmitt	Laitasaaren Veto		
16	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja		
17	Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö
		
T9 200m
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Tiina Jaakola	Haukiputaan Veikot		
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö		
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Wilma Aarnio	Salon Vilpas		
Wilhelmina Juntto	Haaparanta skt		
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö
		
T9 800m
6	Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
9	Wilhelmina Juntto	Haaparanta skt		
11	Wilma Aarnio	Salon Vilpas		
13	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
17	Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		
18	Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
20	Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
21	Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
22	Eevi Juka	Laitasaaren Veto
		
T11 800m
23	Greta Aarnio	Salon Vilpas		
24	Veera Ahokas	Oulun Pyrintö	
	
T11 200m aidat
Veera Ahokas	Oulun Pyrintö		
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		
Vilja Vehkalahti	Haukiputaan Veikot		
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	
	
P11 800m
18	Bukoleke Kasindo	Oulun Pyrintö		
19	Henrik Kulju	Alatornion Pirkat		
20	Matias Tihinen	Laitasaaren Veto		
21	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		3.21,93
22	Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		2.55,82

P11 200m aidat
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Matias Tihinen	Laitasaaren Veto		
Onni Junkkari	Oulun Pyrintö		
Bukoleke Kasindo	Oulun Pyrintö		
Akseli Schmitt	Laitasaaren Veto
		
P11 Seiväs
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		115
Matias Tornberg	Raahen Vesa	245	245
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura	220	225

T13 800m
25	Saara Kulju	Alatornion Pirkat	3.09,12	3.09,12
26	Selma Mäkäräinen	Kempeleen Kiri		
27	Aino-Maisa Järvenpää	Oulun Pyrintö		2.58,37
28	Pipsa Palatsi	Oulun Pyrintö	
	
T13 200m aidat
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		41,78

P13 800m
23	Noa Korhonen	Oulun Pyrintö	2.27,64	2.27,64
24	Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		2.50,44
25	Erik Kulju	Alatornion Pirkat	2.32,52	2.32,52
26	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet	2.27,14	2.27,14
27	Topi Timonen	Oulun Pyrintö	2.25,61	2.25,61
28	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	2.50,11	2.50,11

P13 200m aidat
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		39,13
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		32,70

P13 Seiväs
Lauri Tornberg	Raahen Vesa	235	235

P15 300m aidat
Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		
Samuli Takkunen	Alavieskan Viri	42,35	42,35

P15 1500m esteet
12	Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
65	Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		5.15,26

P15 Seiväs
Eetu Tornberg	Raahen Vesa	265	280
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		230

T15 300m aidat
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	45,90	44,69
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö
		
T15 1500m esteet
134	Enni Petrelius	Pohjan Koitto	5.06,85	5.06,85

T15 Seiväs
Eerika Rahko	Pohjan Koitto	270	270

M17 Seiväs
Juuso Tornberg	Raahen Vesa	315	315
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		

N17 400m
Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		
Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura	
Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö	
	
N17 400m aidat
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	1.09,05	1.08,57
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		1.10,90
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		1.16,65
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
Helmi Peipinen	Oulun Pyrintö
		
N17 Seiväs
Ella Niskala	Oulun Pyrintö	320	320
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto	300	305
Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot	342	355
Enna Hassinen	Oulun Pyrintö	360	395