Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
18.08. klo 13:00 13v aluehuipentuma, lounainen alue Ilmoittautuneet
Ilman osallistumisoikeutta tehdyt ilmoittautumiset on poistettu.

P13 60m
	Kasperi Puhakka	Naantalin Löyly	8,23	8,23
	Alvar Itämeri	Turun Urheiluliitto	8,24	8,24
	Juuso Oksanen	Urjalan Urheilijat	8,47	8,47
	Oluwashina Onilude	Raision Kuula	9,02	8,87
	Elmo Kuorilehto	Raision Kuula	8,58	8,58
	Tomi Mäkitalo	Kankaanpään Seudun Leisku	8,17	8,17
	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu	8,75	8,75
	Lauri Weckström	Porin Yleisurheilu	7,84	7,84
	Onni Ruusunen	Porin Yleisurheilu	8,92	8,92
	Veikko Paana	Naantalin Löyly	8,58	8,58
	Aleksi Jokela	Tammelan Ryske	8,15	8,15
	Martti Wallenius	Kiukaisten Kisailijat	8,84	8,84
P13 200m
	Alex Karjalainen	Rauman Urheilijat	29,39	29,39
	Otso Luodeslampi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	26,87	26,87
	Niko Kaunisto	Naantalin Löyly	30,20	30,20
	Kasperi Puhakka	Naantalin Löyly	26,89	26,89
	Juuso Oksanen	Urjalan Urheilijat	28,30	28,30
	Tomi Mäkitalo	Kankaanpään Seudun Leisku	27,94	27,94
	Niklas Ranne	Porin Yleisurheilu	29,28	29,28
	Lauri Weckström	Porin Yleisurheilu	25,22	25,22
	Aleksi Jokela	Tammelan Ryske	26,47	26,47
	Martti Wallenius	Kiukaisten Kisailijat	29,14	29,14
P13 1000m
	Miro Mattila	Liedon Parma	3.27,29	3.25,39
	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti	3.03,98	3.03,98
	Taavi Tuominen	Raision Kuula	3.03,63	3.03,63
	Aleksi Ahlfors	Rauman Urheilijat	3.07,20	3.07,20
	Olli Lindroos	Noormarkun Nopsa	3.17,32	3.17,32
	Tino Knuutila	Kankaanpään Seudun Leisku	2.52,19	2.52,19
	Miikka Hautaniemi	Kiukaisten Kisailijat	3.34,32	3.34,32
	Reko Laine	Hämeenlinnan Tarmo	3.14,58	3.14,58
	Hannu Sjöblom	Loimaan Leisku	3.07,59	3.07,59
	Lauri Kilpeläinen	Piikkiön Kehitys	3.28,08	3.23,58
	Joona Koskinen	Viialan Valtti	3.13,88	3.13,88
	Hannes Santavuori	Naantalin Löyly	3.25,10	3.25,10
P13 60m aidat
	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa	10,39	10,39
	Henri Aava	Maarian Mahti	11,44	11,44
	Eelis Kuusjärvi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	10,60	10,60
	Juho Wiljakka	Ikaalisten Urheilijat	10,36	10,36
	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	9,47	9,47
	Jaakko Veijola	Hämeenlinnan Tarmo	11,50	11,50
	Hannu Sjöblom	Loimaan Leisku	10,71	10,71
	Oluwashina Onilude	Raision Kuula	11,58	11,58
	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto	11,83	11,83
P13 200m aidat
	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö	32,20	32,20
	Leevi Ortju	Tampereen Pyrintö	36,64	36,64
	Julius Antola	Turun Urheiluliitto	36,99	36,99
	Luukas Lehtinen	Lapin Salama	33,80	33,80
	Juho Wiljakka	Ikaalisten Urheilijat	34,05	34,05
	Jaakko Veijola	Hämeenlinnan Tarmo	38,61	38,61
P13 Korkeus
	Oliver Ovaskainen	Noormarkun Nopsa	148	148
	Elmeri Autio	Nokian Urheilijat	152	152
	Juho Touru	Forssan Salama	150	150
	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	152	152
	Severi Laine	Lauttakylän Luja	125	127
	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38	140	140
	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu	156	156
	Aaro Juhola	Turun Toverit	133	133
	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti	147	147
	Niko Kaunisto	Naantalin Löyly	133	133
	Veikko Paana	Naantalin Löyly	145	145
P13 Seiväs
	Veeti Salminen	Someron Esa	215	215
	Oliver Helenius	Someron Esa	230	230
	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	260	260
	Lauri Meskanen	Porin Yleisurheilu	190	190
	Joni Seppänen	Kalannin Vankka	260	260
	Elmo Kuorilehto	Raision Kuula	225	225
	Lenni Majasuo	Turun Urheiluliitto	190	190	
P13 Pituus
	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo	4,77	4,77
	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo	4,84	4,84
	Joni Seppänen	Kalannin Vankka	4,37	4,37
	Aaro Juhola	Turun Toverit	4,10	4,10
	Luukas Lehtinen	Lapin Salama	4,92	4,92
	Eelis Kuusjärvi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	4,68	4,68
	Tino Knuutila	Kankaanpään Seudun Leisku	4,78	4,78
	Alex Karjalainen	Rauman Urheilijat	4,33	4,33
	Aatu Kuusisto	Vammalan seudun Voima	4,54	4,54
P13 Kolmiloikka
	Aatu Kukkonen	Turun Urheiluliitto	8,81	8,81
	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima	8,72	8,72
	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo	10,11	10,11
	Oliver Ovaskainen	Noormarkun Nopsa	9,22	9,22
	Elmeri Autio	Nokian Urheilijat	10,08	10,08
	Samuel Jussila	Noormarkun Nopsa	10,21	10,21
	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö	10,75	10,75
	Taavi Tuominen	Raision Kuula	10,47	10,47
P13 Kuula
	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko	12,51	12,51
	Mico Lampinen	Someron Esa	15,14	15,14
	Valtteri Valtonen	Laitilan Jyske	12,35	12,35
	Lauri Kurkela	Kaarinan Ura	9,22	9,22
	Niilo Laukkanen	Tammelan Ryske	9,43	9,43
P13 Kiekko
	Niklas Mäntylä	Vammalan seudun Voima	28,70	28,70
	Juho Kallio	Noormarkun Nopsa	23,56	24,03
	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto	35,85	35,85
	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura	32,96	32,96
	Roni Mikkilä	Nakkilan Vire	27,85	27,85
	Jussi Koskela	Kangasalan Kisa	30,00	30,00
	Miiro Tähkänen	Merikarvian Into	31,63	31,63
	Kustaa Salmela	Kalannin Vankka	31,92	31,92
	Riku Naula	Turun Urheiluliitto	39,74	39,74
	Kalle Äijälä	Pälkäneen Luja-Lukko	45,25	45,25
	Mico Lampinen	Someron Esa	62,08	62,08
	Valtteri Valtonen	Laitilan Jyske	36,70	36,70
	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo	31,03	31,03
P13 Moukari
	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu	33,45	33,45
	Tomi Kuusisto	Turun Urheiluliitto	36,44	36,44
	Artturi Gauffin	Kaarinan Ura	40,79	40,79
	Miiro Tähkänen	Merikarvian Into	26,26	26,26
	Riku Naula	Turun Urheiluliitto	38,29	38,29
	Otso Luodeslampi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	40,36	40,36
P13 Keihäs
	Nooa Laitinen	Kaarinan Ura	33,54	33,54
	Ville Rekola	Tammelan Ryske	46,16	46,16
	Veikko Koski	Porin Yleisurheilu	42,93	42,93
	Aatu Kukkonen	Turun Urheiluliitto	35,79	35,79
	Joona Salminen	Tammelan Ryske	39,60	39,60
	Juho Kallio	Noormarkun Nopsa	34,58	36,95
	Roni Mikkilä	Nakkilan Vire	34,95	34,95
	Jussi Koskela	Kangasalan Kisa	38,09	38,09
	Kustaa Salmela	Kalannin Vankka	41,07	41,07
	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	41,26	41,26
	Juho Touru	Forssan Salama	41,83	41,83
	Veikka Loikas	Porin Yleisurheilu	32,45	32,45
	Henri Aava	Maarian Mahti	35,88	35,88
T13 60m
	Aada-Olivia Oksanen	Noormarkun Nopsa	8,33	8,33
	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat	8,39	8,39
	Matilda Mehto	Naantalin Löyly	8,65	8,65
	Emmi Sirén	Parkanon Urheilijat	8,62	8,62
	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu	8,68	8,68
	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö	8,29	8,29
	Maria Ranne	Turun Urheiluliitto	8,53	8,53
	Henriikka Laine	Maskun Kataja	8,46	8,46
	Oona Turunen	Kankaanpään Seudun Leisku	8,71	8,71
	Unnaveera Hämäläinen	Turun Weikot Yleisurheilu	8,08	8,08
	Erika Pyykkö	Forssan Salama	8,24	8,24
	Enni Virjonen	Turun Urheiluliitto	8,38	8,38
T13 200m
	Elle Kariniemi	Lauttakylän Luja	28,44	28,44
	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	27,82	27,82
	Laura Touru	Forssan Salama	28,56	28,56
	Aada Salonen	Porin Yleisurheilu	30,40	30,40
	Aada-Olivia Oksanen	Noormarkun Nopsa	27,50	27,50
	Emmi Savenius	Vehmaisten Urheilijat	26,77	26,77
	Emmi Sirén	Parkanon Urheilijat	28,91	28,91
	Milja Miikkulainen	Porin Yleisurheilu	29,88	29,88
	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö	26,90	26,90
	Maria Ranne	Turun Urheiluliitto		
	Henriikka Laine	Maskun Kataja	28,74	28,74
	Unnaveera Hämäläinen	Turun Weikot Yleisurheilu	27,72	27,72
T13 1000m
	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto	3.17,44	3.17,44
	Emilia Helmi	Noormarkun Nopsa	3.49,46	3.39,11
	Sanni Tuominen	Someron Esa	3.35,42	3.33,50
	Maija Oksa	Viialan Valtti	3.24,07	3.24,07
	Siiri Mäkelä	Lauttakylän Luja	3.36,81	3.34,36
	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat	3.23,34	3.23,34
	Pinja Kykkänen	Vehmaisten Urheilijat	3.33,99	3.33,99
	Karoliina Olli	Loimaan Leisku	3.12,55	3.12,55
	Sofia Sivunen	Porin Yleisurheilu	3.09,05	3.09,05
	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama	3.20,03	3.20,03
	Siiri Pohjamies	Urjalan Urheilijat	3.35,14	3.33,62
	Jenni Friman	Porin Tarmo	3.37,83	3.37,83
	Linnea Kero	Turun Urheiluliitto	3.18,57	3.18,57
T13 60m aidat
	Kärki Olivia	Lauttakylän Luja	9,82	9,82
	Vanessa Salminen	Forssan Salama	10,56	10,56
	Emilin Ayelbassa	Turun Urheiluliitto	10,57	10,57
	Lotta Salmi	Rauman Urheilijat	12,57	12,57
	Elli Mannila	Rauman Urheilijat	12,46	12,46
	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö	10,21	10,21
	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo	9,81	9,81
	Salla Mäkipere	Liedon Parma	9,98	9,98
	Emmi Tiljander	Naantalin Löyly	9,81	9,81
	Juliana Hartikainen	Turun Urheiluliitto	10,45	10,45
	Maisa Aarikka	Porin Yleisurheilu	11,13	11,13
	Siiri Mäkelä	Lauttakylän Luja	10,21	10,21
	Elle Kariniemi	Lauttakylän Luja	10,21	10,21
T13 200m aidat
	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma	31,78	31,78
	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske	34,88	34,88
	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa	33,96	33,96
	Linnea Salo	Nokian Urheilijat	35,60	35,60
	Wilma Onnela	Turun Urheiluliitto	34,20	34,20
	Inka Kuusela	Tammelan Ryske	35,16	35,16
	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske	34,55	34,55
	Maija Männistö	Turun Urheiluliitto	35,66	35,66
	Maija Oksa	Viialan Valtti	34,97	34,97
	Enni Virjonen	Turun Urheiluliitto	31,88	31,88
T13 Korkeus
	Rania Toivonen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	155	155
	Emmi Vidqvist	Ulvila Sport Team	135	135
	Saara Virkki	Someron Esa	151	151
	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	146	146
	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto	143	143
	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo	173	173
	Aada Haavisto	Turun Urheiluliitto	145	145
	Elli Ajosenpää	Maskun Kataja	146	146
	Inka Kuusela	Tammelan Ryske	142	142
	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo	151	151
T13 Seiväs
	Linnea Sariola	Someron Esa	271	271
	Anni Koskinen	Littoisten Työväen Urheilijat	220	220
	Heta Haapanen	Vahdon Tuisku	225	225
	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	240	240
	Viivi Komu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	185	185
	Venla Lehtinen	Turun Urheiluliitto	223	223
	Saara Virkki	Someron Esa	235	235
	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	261	261
	Nuppu Willman	Noormarkun Nopsa	260	260
T13 Pituus
	Sohvi Palomäki	Rauman Urheilijat		
	Nelli Mäenpää	Rauman Urheilijat	4,40	4,40
	Neea Nummi	Kiukaisten Kisailijat	4,40	4,40
	Emilia Rättö	Hämeenlinnan Tarmo	4,59	4,59
	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma	4,75	4,75
	Kärki Olivia	Lauttakylän Luja	4,88	4,88
	Salla Mäkipere	Liedon Parma	4,59	4,59
	Emmi Tiljander	Naantalin Löyly	5,03	5,03
	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto	4,32	4,32
	Erika Pyykkö	Forssan Salama	4,96	4,96
T13 Kolmiloikka
	Sanni Siltala	Maskun Kataja	9,39	9,39
	Unni Leinonen	Tampereen Pyrintö	9,38	9,38
	Hilma Karonen	Liedon Parma	9,48	9,48
	Aino Anttila	Nakkilan Vire	7,91	7,91
	Inkeri Rantapelkonen	Kiukaisten Kisailijat	8,42	8,42
	Neea Nummi	Kiukaisten Kisailijat	9,10	9,10
	Pinja Siljanto	Turun Urheiluliitto	9,76	9,76
	Elli Ajosenpää	Maskun Kataja	9,19	9,64
	Linnea Salo	Nokian Urheilijat	9,36	9,36
	Kiia Ihanmäki	Laitilan Jyske	9,65	9,65
	Elli Mannila	Rauman Urheilijat	8,60	8,60
	Oona Moisio	Tampereen Pyrintö	9,82	9,82
	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	10,22	10,22
	Oona Turunen	Kankaanpään Seudun Leisku	8,72	8,72
T13 Kuula
	Pinja Kärhä	Loimaan Voima	12,37	12,37
	Aada Vuoriaho	Laitilan Jyske	10,55	10,55
	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team	11,57	11,57
	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske	10,30	10,30
	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu	9,60	9,60
	Enni Haulisto	Turun Urheiluliitto	11,07	11,07
	Emilia Muuvila	Kiukaisten Kisailijat	10,85	10,85
	Sara Soini	Kalannin Vankka	10,41	10,41
	Mea Rosenvall	Nakkilan Vire	9,49	9,49
	Laura Touru	Forssan Salama	9,69	9,69
T13 Kiekko
	Aivika Kullas	Perniön Urheilijat	33,23	33,23
	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja	36,71	36,71
	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu	27,45	27,45
	Ella Kause	Porin Yleisurheilu	25,63	25,63
	Roosa Haanpää	Viialan Valtti	33,34	33,34
	Elli Isometsä	Kankaanpään Seudun Leisku	21,32	21,40
	Rania Toivonen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	40,58	40,58
	Emmi Vidqvist	Ulvila Sport Team		
	Vanessa Salminen	Forssan Salama	32,84	32,84
	Matilda Mehto	Naantalin Löyly	38,97	38,97
T13 Moukari
	Maya-Maria Hautala	Turun Urheiluliitto	32,43	32,43
	Venla Kärhä	Loimaan Voima	46,10	46,10
	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske	29,38	29,38
	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka	42,90	42,90
	Eevi Vatka	Toijalan Vauhti	26,32	26,32
	Roosa Haanpää	Viialan Valtti	41,56	41,56
	Elli Isometsä	Kankaanpään Seudun Leisku	21,39	21,39
	Pinja Kärhä	Loimaan Voima	49,59	49,59
	Aada Vuoriaho	Laitilan Jyske	40,72	40,72
	Vilma Laaksonen	Porin Yleisurheilu	22,28	22,28
	Mea Rosenvall	Nakkilan Vire	35,31	35,31
T13 Keihäs
	Aivika Kullas	Perniön Urheilijat	37,90	37,90
	Elviira Tarvainen	Maskun Kataja	36,53	36,53
	Ida Mäenpää	Rauman Urheilijat	28,18	28,18
	Julia Vuori	Forssan Salama	32,93	32,93
	Iida Mikkelsson	Porin Yleisurheilu	32,14	32,14
	Ella Kause	Porin Yleisurheilu	37,23	37,23
	Miina Paija	Urjalan Urheilijat	29,47	29,47
	Maya-Maria Hautala	Turun Urheiluliitto	36,21	36,21
	Alisa Syrjälä	Tammelan Ryske	29,46	29,46
	Rebecca Nelimarkka	Ulvila Sport Team	33,48	33,48
	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske	34,90	34,90
	Sara Soini	Kalannin Vankka	29,81	29,81
	Nelli Mäenpää	Rauman Urheilijat	31,83	31,83
	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo	43,06	43,06
	Erica Syrjälä	Tammelan Ryske	42,10	42,10
P/T13 4x200m viesti
Naantalin Löyly 3
Julius Aaltonen, Roosa Välimäki, Hannes Santavuori, Essi Mäkilä
Porin Yleisurheilu 3
Veikka Loikas, Vilma Laaksonen, Lauri Meskanen, Iida Mikkelsson
Tammelan Ryske 2
Niilo Laukkanen, Alisa Syrjälä, Ville Rekola, Inka Kuusela
Naantalin Löyly 2
Jasper Ketoniemi, Isla Lehtonen, Niko Kaunisto, Eden Kytö
Porin Yleisurheilu 2
Onni Ruusunen, Aada Salonen, Veikko Koski, Maisa Aarikka
Kiukaisten Kisailijat
Miikka Hautaniemi, Inkeri Rantapelkonen, Martti Wallenius, Neea Nummi
Tammelan Ryske
Aleksi Jokela, Erica Syrjälä, Joona Salminen, Viivi Välimäki
Porin Yleisurheilu
Lauri Weckström, Milja Miikkulainen, Niklas Ranne, Sofia Sivunen
Turun Urheiluliitto
Alvar Itämeri, Fia Casagrande, Julius Antola, Saara Fahlbom
Naantalin Löyly
Veikko Paana, Matilda Mehto, Kasperi Puhakka, Emmi Tiljander
Someron Esa
Veeti Salminen, Sanni Tuominen, Oliver Helenius, Saara Virkki
Hämeenlinnan Tarmo
Tuomas Rättö, Emilia Rättö, Eeti Hänninen, Aino Aalto