Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.07. klo 17:30 INKERI-kisat Ilmoittautuneet
Kilpailu: INKERI-kisat 16.07.2019


Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi			Seura				SB	PB

M 100m
37	Henri Hoskonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,35	12,35
85	Mouctar Diallo		Savonlinnan Riento		11,44	11,44
111	Santeri Vauhkonen	Joutsenon Kullervo		12,31	11,37

M 800m
5	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera			1.57,16	1.57,16
18	Eelis Uitto		Viipurin Urheilijat		1.55,06	1.55,06
50	Jesse Loisa		LUM				2.06,60	2.05,23
62	Konsta Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		1.57,94	1.54,80
63	Kristian Backman	Imatran Urheilijat		1.57,23	1.57,02
109	Samu Heikkonen		LUM				1.56,38	1.56,38
163	Jani Huovinen		Joensuun Kataja			2.14,34	2.02,54

M Korkeus
49	Jesse Huttunen		Savitaipaleen Urheilijat	205	210

M Seiväs
68	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	401	401
119	Tuomas Outinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	485	490

M Pituus
74	Miguel Hulsman		ESP	
97	Otto Pulkkinen		Imatran Urheilijat		6,77	7,00
100	Rasmus Hiltunen		Savonlinnan Riento		6,61	6,61
142	Arttu Tyystjärvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		6,88

M Keihäs
74	Miguel Hulsman		ESP			
177	Vili Valtonen		Imatran Urheilijat		62,11	62,64

N 100m
6	Aliisa Luukkainen	Savonlinnan Riento		12,74	12,74
22	Elina Rönkkö		Savonlinnan Riento		12,95	12,80
33	Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,67	12,46
56	Juulia Kokko		Imatran Urheilijat		12,61	12,40
169	Mette Ukkonen		Savonlinnan Riento		13,41	13,36
174	Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento		14,14	13,92
175	Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,74	12,74
193	Hanna Siiskonen		Joensuun Kataja			12,87	12,79

N Korkeus
79	Milka Riiali		Imatran Urheilijat		165	170
141	Anni Konnu		Imatran Urheilijat		160	162
160	Hilla Mikkilä		Imatran Urheilijat		150	150

N Pituus
6	Aliisa Luukkainen	Savonlinnan Riento		5,60	5,60
22	Elina Rönkkö		Savonlinnan Riento		4,61	4,61
41	Iitu Sutela		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,26	5,40
43	Jaana Sieviläinen	Joensuun Kataja			5,60	6,44
82	Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,32	5,51
102	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		5,47
114	Senni Salminen		Imatran Urheilijat		5,78	6,12
169	Mette Ukkonen		Savonlinnan Riento		5,09	5,29
174	Roosa Rissanen		Savonlinnan Riento			4,34

N Keihäs
71	Meri Rautamies		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	49,41	51,08
82	Minttu Mattinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	33,80	34,76
84	Moona Makkonen		Kerimäen Urheilijat		43,13	43,13
112	Satu Ruuskanen		Savonlinnan Riento		32,92	32,92
122	Venla Peltola		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	46,86	46,86
123	Venla Pirinen		Parikkalan Urheilijat		34,24	34,24
196	Sanni Nokelainen	Jyväskylän K-U

T11 1000m
27	Emma Laine		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		4.27,59
35	Helmi Koivisto		Imatran Urheilijat		4.17,88	4.17,88
69	Matilda Hatakka		Imatran Urheilijat		4.14,03	4.14,03
94	Olga Salnikova		Svetogorsk		
166	Kiira Karttunen		Imatran Urheilijat		4.11,32	4.05,18
167	Kristiina Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		

T11 60m aidat
1	Aino Koho		Imatran Urheilijat		13,93	13,93
26	Emma Könönen		Imatran Urheilijat		12,93	12,93
39	Iida Karhunen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		12,90
44	Jade Hänninen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11,55	11,55
55	Julia Montonen		Imatran Urheilijat		13,81	13,81
69	Matilda Hatakka		Imatran Urheilijat		
78	Milja Vakkila		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11,72	11,72
166	Kiira Karttunen		Imatran Urheilijat		12,13	12,13
170	Mette-Maria Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,36	13,36

T11 Pituus
26	Emma Könönen		Imatran Urheilijat		3,32	3,32
27	Emma Laine		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	3,26	3,31
35	Helmi Koivisto		Imatran Urheilijat		3,39	3,39
39	Iida Karhunen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		3,61
44	Jade Hänninen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,90	3,90
55	Julia Montonen		Imatran Urheilijat		3,37	3,37
66	Lumikki Ahvo		Imatran Urheilijat		2,71	2,71
78	Milja Vakkila		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,93	3,93
87	Neela Hänninen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,31	3,31
126	Vieno Väistö		Imatran Urheilijat		3,24	3,24
166	Kiira Karttunen		Imatran Urheilijat		4,19	4,19
170	Mette-Maria Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,30	3,30

P11 1000m
25	Elmeri Kinnunen		Ylämaan Pyrkijät		3.36,71	3.36,71
51	Johannes Kääriö		Sulkavan Urheilijat -41		3.42,75	3.35,13
57	Juuso Laine		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	3.59,44	3.59,44
58	Kasperi Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		3.47,19	3.47,19
90	Nico Ikäheimonen	Savonlinnan Riento		3.41,54	3.41,54
143	Artjem Kovin		Svetogorsk		
172	Miska Anttonen		Imatran Urheilijat		3.53,17	3.53,17

P11 Kuula
25	Elmeri Kinnunen		Ylämaan Pyrkijät		6,20	6,20
77	Mikael Venäläinen	Imatran Urheilijat			5,40

T13 60m
24	Ella Repo		Parikkalan Urheilijat		9,62	9,62
28	Emma Moilanen		Imatran Urheilijat		9,17	9,17
42	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat		9,92	9,89
88	Nella Tuominen		Taipalsaaren Kisa		9,31	9,31
93	Ogunlade E Meriken	Svetogorsk		
98	Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,52	9,52
115	Siiri Väyrynen		Imatran Urheilijat		9,11	9,11
164	Jemina Nurmela		Luumäen Pojat			9,97	9,97
199	Venla Virrantuomi	HKV					9,23

T13 1000m
21	Eevi Laatikainen	Imatran Urheilijat		4.02,93	3.59,70
42	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat		3.48,17	3.36,47
93	Ogunlade E Meriken	Svetogorsk		
106	Saimi Kivelä		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.37,45	3.37,45
115	Siiri Väyrynen		Imatran Urheilijat		3.43,16	3.43,16

T13 Korkeus
28	Emma Moilanen		Imatran Urheilijat			120
31	Erika Pellinen		Imatran Urheilijat		135	135
39	Iida Karhunen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	131	131
42	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat			105
115	Siiri Väyrynen		Imatran Urheilijat			115
164	Jemina Nurmela		Luumäen Pojat			120	120

T13 Kuula
24	Ella Repo		Parikkalan Urheilijat		6,63	6,63
162	Janette Kaplas		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,43	7,43
190	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		

P13 60m
4	Aleksi Hilska		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,22	8,22
54	Juho Venäläinen		Imatran Urheilijat		8,13	8,13
61	Kimi Eskelinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,31	8,31
91	Nikita Aleksandrov	Svetogorsk		
176	Vilho Ojalainen		Imatran Urheilijat		9,71	9,71
180	Vini Aarnikko		Imatran Urheilijat		9,17	9,17
183	Vsevolod Lukjanenkov	Svetogorsk		

P13 1000m
15	Danila Fedotov		Svetogorsk		
52	Joonatan Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		3.08,84	3.08,84
165	Joonatan Venäläinen	Imatran Urheilijat		2.58,69	2.57,06
183	Vsevolod Lukjanenkov	Svetogorsk		

P13 Korkeus
4	Aleksi Hilska		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	160	160
29	Erik Lipsanen		Imatran Urheilijat		147	147

P13 Kuula
3	Akseli Kinnunen		Ylämaan Pyrkijät		9,84	9,84
91	Nikita Aleksandrov	Svetogorsk		
118	Teemu Sinkkonen		Imatran Urheilijat		11,07	11,07
176	Vilho Ojalainen		Imatran Urheilijat		6,44	6,44
180	Vini Aarnikko		Imatran Urheilijat		6,63	6,63
188	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		

P15 300m
59	Kasperi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	37,77	37,77
101	Rasmus Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		46,19
154	Eetu Pohjonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	39,69	39,69

P15 800m
121	Valtteri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät		2.28,35	2.28,35
151	Daniil Afanasiev	Svetogorsk		
161	Jami Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		3.01,50	3.01,50
195	Aleksi Nokkanen		Viipurin Urheilijat			2.21,81

P15 Pituus
59	Kasperi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	6,31	6,31
103	Roope Kuparinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,41	4,41
117	Sisu Mikkilä		Imatran Urheilijat		6,33	6,33
178	Ville Häkämies		Ylämaan Pyrkijät		4,34	4,37

P15 Kuula
178	Ville Häkämies		Ylämaan Pyrkijät		6,65	6,65

T15 300m
2	Aino Venäläinen		Imatran Urheilijat		42,39	42,39
7	Anna Minkkinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		50,35
23	Elisa Hilska		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	45,00	45,00
40	Iines Peltonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		48,63
81	Minttu Ahvo		Imatran Urheilijat		
105	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	46,69	46,69
135	Anni Berg		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	45,09	45,09
155	Essi Niinimäki		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	48,24	48,24
199	Venla Virrantuomi	HKV					57,74

T15 800m
98	Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.38,76	2.38,76
99	Pinja Yläharju		Puumalan Viri			2.26,86	2.26,86
108	Salla Ahonen		Imatran Urheilijat		2.33,99	2.33,99
135	Anni Berg		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.34,34	2.34,34
186	Sofia Sund		Imatran Urheilijat		

T15 Pituus
40	Iines Peltonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,58	4,58
70	Meeri Riiali		Imatran Urheilijat		5,10	5,10
105	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,82	4,82
113	Senja Ojalainen		Imatran Urheilijat		4,14	4,14
116	Silja Häkämies		Ylämaan Pyrkijät		4,11	4,11
134	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,73	4,73
141	Anni Konnu		Imatran Urheilijat		4,57	4,69
155	Essi Niinimäki		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,09	4,09

T15 Kuula
23	Elisa Hilska		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,47	9,59
30	Erika Lankinen		Imatran Urheilijat		8,53	8,53
75	Miisa Huuhtanen		Imatran Urheilijat		8,20	8,20
113	Senja Ojalainen		Imatran Urheilijat		7,01	7,01
155	Essi Niinimäki		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,70	7,70
192	Miia Hottinen		Imatran Urheilijat		8,63	8,63
197	Nina Suonamo		Karhukan Katajaiset		9,48	9,48		

M17 100m
65	Lauri Honkanen		Imatran Urheilijat		12,05	12,05
76	Mika Karkkonen		Imatran Urheilijat			13,00
95	Olli Palmumaa		Valkealan Kajo			12,30	12,25
117	Sisu Mikkilä		Imatran Urheilijat		12,45	12,45
198	Patrick Haga		Valkealan Kajo			

M17 800m
76	Mika Karkkonen		Imatran Urheilijat		2.29,30	2.29,30
96	Onni Huovinen		Joensuun Kataja		
107	Saku Miettinen		Joutsenon Kullervo		2.09,58	2.09,58
152	Dmitri Golubjev		Svetogorsk		

M17 Pituus
65	Lauri Honkanen		Imatran Urheilijat		5,90	5,90

N17 100m
7	Anna Minkkinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		14,74
11	Anniina Kuukka		Imatran Urheilijat			14,47		
70	Meeri Riiali		Imatran Urheilijat			13,57
79	Milka Riiali		Imatran Urheilijat		13,32	13,32
120	Tytti Repo		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,84	13,84
124	Venla Roimola		Vehkalahden Veikot		14,11	14,11
125	Venla Savolainen	Imatran Urheilijat		13,54	13,54
134	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	14,00	13,68
168	Marlena Nieminen	Karhulan Katajaiset		13,38	13,27
171	Milla Uitti		Imatran Urheilijat			13,87
173	Nelli Anttonen		Imatran Urheilijat		13,06	13,05
185	Aliisa Lautala		Valkealan Kajo			13,84	13,84	
187	Sandra Pahkala		Valkealan Kajo				15,74
194	Heini Käyhty		LUM				13,86	13,86	

N17 800m
16	Darja Fedotova		Svetogorsk		
34	Heidi Tyrväinen		Savonlinnan Riento		2.38,69	2.38,69

N17 Pituus
11	Anniina Kuukka		Imatran Urheilijat		4,61	4,61
33	Essi Vehmaa		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,49	5,49
86	Neea Käyhkö		Savonlinnan Riento		5,86	5,86
92	Noora Tiainen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,29	5,31
160	Hilla Mikkilä		Imatran Urheilijat		4,73	4,73
171	Milla Uitti		Imatran Urheilijat		5,27	5,27
175	Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	5,36	5,36

N17 Keihäs
16	Darja Fedotova		Svetogorsk		
36	Henna Pirinen		Parikkalan Urheilijat		34,82	34,82
160	Hilla Mikkilä		Imatran Urheilijat			23,79
184	Sini Tiussa		Imatran Urheilijat		
191	Anastasia Stasilovich	Svetogorsk
	Emilia Peltoheimo	KarhKa		

M19 Kuula
19	Eero Virtanen		Imatran Urheilijat		15,35	15,35
179	Ville Halonen	P	yhäselän Urheilijat		16,81	16,81