Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
25.06. klo 17:30 Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1 Ilmoittautuneet
Ilmoittautuneet, tilanne 24.6.2019 klo 08.00

Nro 	Nimi (Etunimi Sukunimi) 	Seura 	SB	PB

P9 1000m
56	Topias Jauho	Joutsenon Kullervo		
178	Pavel Karpov	Svetogorsk		
57	Joona Lippojoki	Joutsenon Kullervo		
177	Semion Makaseev	Svetogorsk		
96	Sisu Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.09,69	4.09,69
54	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja	3.53,08	3.53,08
126	Viljami Pitkänen	Savitaipaleen Urheilijat		4.01,57
100	Tuomas Pokkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P9 60m aidat
176	Egor Ionov	Viborg		
57	Joona Lippojoki	Joutsenon Kullervo		
96	Sisu Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
105	Lenni Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P9 Pituus
170	Aleksi Hafdallah	Imatran Urheilijat		
178	Pavel Karpov	Svetogorsk		
177	Semion Makaseev	Svetogorsk		
96	Sisu Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,60	3,60
54	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja	2,91	2,91
126	Viljami Pitkänen	Savitaipaleen Urheilijat		2,48
100	Tuomas Pokkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
105	Lenni Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,68	3,68
171	Martti Uosukainen	Imatran Urheilijat		

P9 Keihäs
57	Joona Lippojoki	Joutsenon Kullervo		
100	Tuomas Pokkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
105	Lenni Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T9 1000m
179	Rita Chuchavina	Svetogorsk		
61	Kristiina Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		
116	Ava Tukiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T9 60m aidat
75	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
77	Juliette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
92	Elsa Napari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
61	Kristiina Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		
113	Salla Tarkiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
T9 Pituus
179	Rita Chuchavina	Svetogorsk		
75	Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,16	3,16
162	Lola Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
164	Lela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
77	Juliette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2,61	2,61
143	Valpuri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät		
92	Elsa Napari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,21	3,21
62	Ronja Seppälä	Joutsenon Kullervo	2,91	2,91
113	Salla Tarkiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,25	3,25
116	Ava Tukiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2,96	2,96

T9 Keihäs
77	Juliette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
92	Elsa Napari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P11 1000m
4	Miska Anttonen	Imatran Urheilijat		
55	Eelis Jauho	Joutsenon Kullervo		
142	Elmeri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät	3.36,71	3.36,71
180	Artiem Kovin	Svetogorsk		
87	Simi Liukka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
88	Santeri Löppönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
59	Kasperi Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo	3.47,19	3.47,19
111	Perttu Sipari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4.14,12
36	Jesper Vallin	Imatran Urheilijat	3.49,72	3.49,72
49	Mikael Venäläinen	Imatran Urheilijat	3.49,98	3.49,98

P11 60m aidat
167	Oskari Kuusisto	Imatran Urheilijat		
88	Santeri Löppönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P11 Kolmiloikka
180	Artiem Kovin	Svetogorsk		

P11 Moukari
142	Elmeri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät		
108	Eino Sainio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P11 Keihäs
4	Miska Anttonen	Imatran Urheilijat		
167	Oskari Kuusisto	Imatran Urheilijat		
59	Kasperi Rinta-Jaskari	Joutsenon Kullervo		11,91
108	Eino Sainio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	27,56	27,56
36	Jesper Vallin	Imatran Urheilijat		14,65
49	Mikael Venäläinen	Imatran Urheilijat		17,98

T11 1000m
63	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4.28,77
175	Matilda Husu	Imatran Urheilijat		
185	Diana Ivanova	Svetogorsk		
78	Iida Karhunen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.39,98	3.38,85
13	Kiira Karttunen	Imatran Urheilijat		4.05,18
169	Helmi Koivisto	Imatran Urheilijat		
184	Olga Salinikova	Svetogorsk		

T11 60m aidat
63	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		13,41
183	Ksenia Danilenko	Viborg		
74	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
78	Iida Karhunen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		12,90
13	Kiira Karttunen	Imatran Urheilijat		
15	Aino Koho	Imatran Urheilijat		
169	Helmi Koivisto	Imatran Urheilijat		
81	Mette-Maria Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		14,06
19	Emma Könönen	Imatran Urheilijat	13,27	13,27
91	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
28	Julia Montonen	Imatran Urheilijat	13,81	13,81
58	Noora Pietilä	Joutsenon Kullervo		
106	Linnea Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	15,72	15,37
184	Olga Salinikova	Svetogorsk		
115	Teresa Toivanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
118	Milja Vakkila	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
168	Maria Vento	Imatran Urheilijat		

T11 Kolmiloikka
175	Matilda Husu	Imatran Urheilijat		
74	Jade Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,09	8,09
185	Diana Ivanova	Svetogorsk		
78	Iida Karhunen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,77	8,77
13	Kiira Karttunen	Imatran Urheilijat		
81	Mette-Maria Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	6,46	6,46
19	Emma Könönen	Imatran Urheilijat		
106	Linnea Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		6,06
174	Vieno Väistö	Imatran Urheilijat		

T11 Moukari
76	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
91	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T11 Keihäs
63	Elizaveta Burchina	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,79	11,16
76	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	19,50	19,50
15	Aino Koho	Imatran Urheilijat		
81	Mette-Maria Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	8,12	8,12
91	Elli Minkkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		5,34
106	Linnea Ruti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11,99	11,99
115	Teresa Toivanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,23	9,23

T13 200m
183	Ksenia Danilenko	Viborg		
65	Aino Hannikainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
70	Katja Honkanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
18	Anna Kullberg	Imatran Urheilijat		
85	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
23	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat		
86	Janessa Liukka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
27	Emma Moilanen	Imatran Urheilijat		
101	Peppi Pyyhtiä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
109	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T13 1000m
21	Eevi Laatikainen	Imatran Urheilijat	4.04,08	3.59,70
23	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat	3.50,37	3.36,47
86	Janessa Liukka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4.15,99
161	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	3.28,48	3.28,48

T13 60m aidat
65	Aino Hannikainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
70	Katja Honkanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10,79	10,79
85	Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10,48	10,48
101	Peppi Pyyhtiä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,52	12,52
52	Siiri Väyrynen	Imatran Urheilijat		11,79

T13 Seiväs
23	Isabella Laverty	Imatran Urheilijat		
27	Emma Moilanen	Imatran Urheilijat		
52	Siiri Väyrynen	Imatran Urheilijat		

T13 Kolmiloikka
18	Anna Kullberg	Imatran Urheilijat		
86	Janessa Liukka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
27	Emma Moilanen	Imatran Urheilijat		
125	Ella Repo	Parikkalan Urheilijat	8,10	8,10
109	Hanna Sedig	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		9,34
41	Veera Vallin	Imatran Urheilijat		8,00

T13 Kuula
76	Janette Kaplas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,09	7,09
125	Ella Repo	Parikkalan Urheilijat		6,00
41	Veera Vallin	Imatran Urheilijat	7,75	8,25

P13 200m
188	Nikita Aleksandrov	Svetogorsk		
187	Danila Fedotov	Svetogorsk		
68	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		28,95
24	Erik Lipsanen	Imatran Urheilijat		29,24
98	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		31,39
44	Juho Venäläinen	Imatran Urheilijat		27,50
43	Joonatan Venäläinen	Imatran Urheilijat		29,58

P13 1000m
187	Danila Fedotov	Svetogorsk		
141	Akseli Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät	3.33,10	3.33,10
186	Vsevolod Lukianenkov	Svetogorsk		
160	Valtteri Mäkelä	Joensuun Kataja	3.09,77	3.09,77
102	Tiitus Qvintus	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.49,86	3.49,86
43	Joonatan Venäläinen	Imatran Urheilijat	3.04,34	2.57,06

P13 60m aidat
68	Aleksi Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,43	9,43
24	Erik Lipsanen	Imatran Urheilijat	10,35	10,31
98	Aatu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		11,89

P13 Kolmiloikka
2	Vini Aarnikko	Imatran Urheilijat		
188	Nikita Aleksandrov	Svetogorsk		
24	Erik Lipsanen	Imatran Urheilijat		9,56
186	Vsevolod Lukianenkov	Svetogorsk		
124	Veikka Neuvonen	Parikkalan Urheilijat		
30	Vilho Ojalainen	Imatran Urheilijat		
102	Tiitus Qvintus	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P13 Kuula
2	Vini Aarnikko	Imatran Urheilijat		
141	Akseli Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät	9,64	9,64
30	Vilho Ojalainen	Imatran Urheilijat		5,76
34	Teemu Sinkkonen	Imatran Urheilijat		10,25

P13 Moukari
141	Akseli Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät	34,64	34,64

P15 300m
191	Daniil Afanasiev	Svetogorsk		
71	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	41,44	41,44
135	Ville Häkämies	Ylämaan Pyrkijät	48,00	48,00
151	Valtteri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät		
82	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
84	Roope Kuparinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	46,56	46,56
192	Yrii Omutov	Svetogorsk		
99	Eetu Pohjonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	39,69	39,69
107	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	36,96	36,96
37	Joonatan Vallin	Imatran Urheilijat	42,27	42,27
121	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		46,19
120	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	38,03	38,03

P15 100m aidat
71	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	14,74	14,74
107	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,24	13,24
121	Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	15,01	15,01
120	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	14,05	14,05

P15 Seiväs
71	Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	382	382

P15 Kolmiloikka
191	Daniil Afanasiev	Svetogorsk		
135	Ville Häkämies	Ylämaan Pyrkijät		9,03
192	Yrii Omutov	Svetogorsk		

P15 Kuula
135	Ville Häkämies	Ylämaan Pyrkijät	6,53	6,53
122	Oliver Jaatinen	Parikkalan Urheilijat	12,70	12,70
154	Aaro Turkia	Ylämaan Pyrkijät	8,13	8,13

P15 Moukari
151	Valtteri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät	21,34	21,34
152	Jere Ronkanen	Ylämaan Pyrkijät	22,22	22,22
154	Aaro Turkia	Ylämaan Pyrkijät	34,57	34,57

T15 300m
3	Salla Ahonen	Imatran Urheilijat		49,29
5	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat		45,52
69	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	45,00	45,00
194	Victoriia Kalaida	Svetogorsk		
79	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		48,08
93	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	48,36	48,36
97	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	47,24	47,24
33	Venla Savolainen	Imatran Urheilijat		
112	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		54,57
117	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	47,39	47,39
119	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
42	Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat		44,36

T15 80m aidat
69	Elisa Hilska	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,74	12,74
134	Silja Häkämies	Ylämaan Pyrkijät	14,98	14,98
79	Anne-Karin Kilkki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,00	13,00
16	Anni Konnu	Imatran Urheilijat	13,55	12,93
90	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	12,42	11,87
97	Anniina Piitulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,74	13,74
112	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
119	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	13,84	13,84

T15 Korkeus
16	Anni Konnu	Imatran Urheilijat	160	162
93	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	145	145
29	Senja Ojalainen	Imatran Urheilijat	137	137
103	Tytti Repo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	150	150

T15 Kolmiloikka
134	Silja Häkämies	Ylämaan Pyrkijät		
194	Victoriia Kalaida	Svetogorsk		
155	Emmi Karttunen	Imatran Urheilijat		
90	Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10,51	10,78
112	Pinja Tahvanainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10,39	10,39
117	Sara Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,51	9,51
119	Rosa Valkendorff	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	9,95	10,34

T15 Kuula
66	Anna Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,63	7,63
7	Miia Hottinen	Imatran Urheilijat	9,35	9,35
11	Miisa Huuhtanen	Imatran Urheilijat	8,20	8,20
155	Emmi Karttunen	Imatran Urheilijat		
22	Erika Lankinen	Imatran Urheilijat	8,43	8,43
93	Essi Niinimäki	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	7,32	7,32
29	Senja Ojalainen	Imatran Urheilijat	7,01	7,01

T15 Moukari
7	Miia Hottinen	Imatran Urheilijat		
172	Sini Tiussa	Imatran Urheilijat		

N17 200m
196	Daria Fedotova	Svetogorsk		
94	Maiju Nousiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	29,58	28,54
95	Iines Peltonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		28,81
103	Tytti Repo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

N17 Korkeus
25	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat	150	150
31	Milka Riiali	Imatran Urheilijat	165	170

N17 Kolmiloikka
196	Daria Fedotova	Svetogorsk		
25	Hilla Mikkilä	Imatran Urheilijat		8,56
123	Emmi Neuvonen	Parikkalan Urheilijat		9,84
114	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10,81	10,88
35	Milla Uitti	Imatran Urheilijat	10,01	10,36

M17 200m
64	Akseli Eskelinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	24,89	24,89
195	Dmitrii Golubev	Svetogorsk		
6	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		26,81
12	Mika Karkkonen	Imatran Urheilijat		
1	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot	25,22	25,22

M17 Korkeus
165	Miguel Hulsman	ESP		
12	Mika Karkkonen	Imatran Urheilijat		158
1	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot	170	170
26	Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat	189	189

M17 Kolmiloikka
195	Dmitrii Golubev	Svetogorsk		
6	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat		10,89
12	Mika Karkkonen	Imatran Urheilijat		

M19 Kuula
50	Eero Virtanen	Imatran Urheilijat	15,35	15,35

#	Nimi	Seura	SB	PB