Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.05. klo 13:00 Lajipäiväkisat Ilmoittautuneet
M 200 m

Erä 1
3	28	Samu Summanen	ImU		
4	11	Kristian Backman	ImU		
5	66	Eetu Pohjonen	LappUM		
6	74	Mikko Ryhänen	LappUM		
7	101	Teemu Taipale	LappUM		
8	194	Juho Venäläinen	ImU		

M 10 000 m

Erä 1
1	91	Tomi Immonen	RunClub		
2	2	Arttu Soininen	EspTa		
3	47	Samu Heikkonen	LappUM		
4	84	Atte Nokka	OripVe		

M Korkeus

Erä 1
1	92	Jesse Huttunen	SavitU		
2	1	Miguel Hulsman	ESP		

M Pituus

Erä 1
1	1	Miguel Hulsman	ESP		
2	26	Otto Pulkkinen	ImU		

M Kuula

Erä 1
1	1	Miguel Hulsman	ESP		
2	117	Lenni Kääriä	YlämPy		

M17 800 m

Erä 1
1	161	Mika Karkkonen	ImU		
2	37	Saku Miettinen	JoutsKu		

M17 Korkeus

Erä 1
1	24	Otso Mikkilä	ImU		

M17 Pituus

Erä 1
1	24	Otso Mikkilä	ImU		
2	12	Lauri Honkanen	ImU		

M17 Kuula

Erä 1
1	12	Lauri Honkanen	ImU		

M19 Kuula

Erä 1
1	35	Eero Virtanen	ImU		
2	87	Ville Halonen	PyhäsU		

N 200 m

Erä 1
2	7	Henna Siiskonen	JoensKa		
3	6	Nelli Anttonen	ImU		
4	62	Minttu Mattinen	LappUM		
5	34	Aino Venäläinen	ImU		
6	27	Venla Savolainen	ImU		

N 10 000 m

Erä 1
1	94	Satu Kähkönen	SiilPo		
2	51	Emma Jyrkinen	LappUM		
3	50	Elena Jyrkinen	LappUM		
4	177	Heidi Horttanainen	ImU		

N Korkeus

Erä 1
1	62	Minttu Mattinen	LappUM		

N Kuula

Erä 1
1	93	Henna Sallinen	SavonlRie		
2	62	Minttu Mattinen	LappUM		

N17 800 m

Erä 1
1	162	Essi Urpalainen	ImU		

N17 100 m aj

Erä 1
3	68	Sani Rantalainen	LappUM		
4	81	Essi Vehmaa	LappUM		
5	199	Sofia Lindholm	LappUM		

N17 Korkeus

Erä 1
1	23	Hilla Mikkilä	ImU		

N17 Pituus

Erä 1
1	81	Essi Vehmaa	LappUM		
2	19	Anniina Kuukka	ImU		
3	30	Milla Uitti	ImU		
4	68	Sani Rantalainen	LappUM		
5	77	Noora Tiainen	LappUM		
6	23	Hilla Mikkilä	ImU		
7	184	Milka Riiali	ImU		

N17 Kuula

Erä 1
1	23	Hilla Mikkilä	ImU		

P11 1000 m

Erä 1
1	5	Miska Anttonen	ImU		
2	41	Kasperi Rinta-Jaskari	JoutsKu		
3	98	Elmeri Kinnunen	YlämPy		
4	170	Artiem Kovin			
5	155	Mikael Venäläinen	ImU		
6	180	Oskari Kuusisto	ImU		

P11 60 m aj

Erä 1
3	136	Santeri Hartikainen	ImU		
4	180	Oskari Kuusisto	ImU		
5	192	Eino Berg	ImU		
6	191	Veeti Lähde	ImU		

P11 Korkeus

Erä 1
1	5	Miska Anttonen	ImU		

P11 Pituus

Erä 1
1	98	Elmeri Kinnunen	YlämPy		
2	5	Miska Anttonen	ImU		
3	114	Janne Lukkarinen	ImU		
4	136	Santeri Hartikainen	ImU		
5	155	Mikael Venäläinen	ImU		
6	180	Oskari Kuusisto	ImU		
7	192	Eino Berg	ImU		
8	191	Veeti Lähde	ImU		

P11 Kuula

Erä 1
1	41	Kasperi Rinta-Jaskari	JoutsKu		
2	114	Janne Lukkarinen	ImU		
3	136	Santeri Hartikainen	ImU		
4	155	Mikael Venäläinen	ImU		

P13 1000 m

Erä 1
1	97	Akseli Kinnunen	YlämPy		
2	168	Vsevolod Lukianenkov			
3	169	Danila Fedotov			

P13 60 m aj

Erä 1
3	103	Eeli Valtonen	ImU		
4	48	Aleksi Hilska	LappUM		
5	154	Erik Lipsanen	ImU		

P13 Korkeus

Erä 1
1	154	Erik Lipsanen	ImU		

P13 Pituus

Erä 1
1	48	Aleksi Hilska	LappUM		
2	3	Vini Aarnikko	ImU		
3	103	Eeli Valtonen	ImU		
4	113	Samu Leikonen	ImU		
5	102	Vilho Ojalainen	ImU		
6	188	Väinö Berg	ImU		

P13 Kuula

Erä 1
1	97	Akseli Kinnunen	YlämPy		
2	113	Samu Leikonen	ImU		
3	188	Väinö Berg	ImU		

P15 800 m

Erä 1
3	99	Valtteri Kinnunen	YlämPy		
4	40	Jami Rinta-Jaskari	JoutsKu		
5	31	Joonatan Vallin	ImU		

P15 100 m aj

Erä 1
3	73	Konsta Rutonen	LappUM		
4	82	Kasperi Vehmaa	LappUM		
5	83	Rasmus Vehmaa	LappUM		

P15 Pituus

Erä 1
1	83	Rasmus Vehmaa	LappUM		
2	82	Kasperi Vehmaa	LappUM		

P15 Kuula

Erä 1
1	100	Aaro Turkia	YlämPy		
2	99	Valtteri Kinnunen	YlämPy		
3	96	Ville Häkämies	YlämPy		

P9 40 m

Erä 1
1	183	Otto Berg	ImU		
2	70	Lenni Ruti	LappUM		
3	115	Valtteri Hartikainen	ImU		

P9 1000 m

Erä 1
1	70	Lenni Ruti	LappUM		
2	115	Valtteri Hartikainen	ImU		
3	175	Semien Makaseev			
4	183	Otto Berg	ImU		

P9 Pituus

Erä 1
1	70	Lenni Ruti	LappUM		
2	115	Valtteri Hartikainen	ImU		
3	183	Otto Berg	ImU		

T11 1000 m

Erä 1
2	137	Netta Keltanen	ImU		
3	152	Helmi Koivisto	ImU		
4	54	Iida Karhunen	LappUM		
5	21	Emma Könönen	ImU		
6	16	Kiira Karttunen	ImU		
7	171	Eva Shibaeva			
8	174	Valentina Tropina			
9	172	Diana Ivanova			
10	173	Olga Salinikova			

T11 60 m aj

Erä 1
3	112	Lumikki Ahvo	ImU		
4	143	Julia Montonen	ImU		
5	16	Kiira Karttunen	ImU		
6	71	Linnea Ruti	LappUM		
7	21	Emma Könönen	ImU		

T11 Korkeus

Erä 1
1	54	Iida Karhunen	LappUM		
2	16	Kiira Karttunen	ImU		
3	71	Linnea Ruti	LappUM		
4	137	Netta Keltanen	ImU		

T11 Pituus

Erä 1
1	16	Kiira Karttunen	ImU		
2	56	Mette-Maria Kotilainen	LappUM		
3	71	Linnea Ruti	LappUM		
4	112	Lumikki Ahvo	ImU		
5	152	Helmi Koivisto	ImU		
6	143	Julia Montonen	ImU		
7	187	Aino Koho	ImU		

T11 Kuula

Erä 1
1	52	Janette Kaplas	LappUM		
2	71	Linnea Ruti	LappUM		
4	137	Netta Keltanen	ImU		

T13 1000 m

Erä 1
1	57	Peppi-Lotta Kotilainen	LappUM		
2	39	Minttu Redsven	JoutsKu		
3	111	Eevi Laatikainen	ImU		
4	108	Siiri Väyrynen	ImU		
6	179	Isabella Laverty	ImU		
7	195	Saimi Kivelä	LappUM		
8	196	Tiitu Hjerppe	LappUM		

T13 60 m aj

Erä 1
3	58	Sara Kyllönen	LappUM		
4	14	Emilia Huittinen	ImU		

T13 Korkeus

Erä 1
1	39	Minttu Redsven	JoutsKu		
2	14	Emilia Huittinen	ImU		
3	106	Pellinen Erika	ImU		
4	185	Alisa Nerman	ImU		

T13 Pituus

Erä 1
1	75	Hanna Sedig	LappUM		
2	33	Veera Vallin	ImU		
3	57	Peppi-Lotta Kotilainen	LappUM		
4	151	Lotta Mutikainen	ImU		
5	186	Ada Honkaniemi	ImU		
6	195	Saimi Kivelä	LappUM		

T13 Kuula

Erä 1
1	33	Veera Vallin	ImU		

T15 800 m

Erä 1
2	86	Pinja Yläharju	PuumVi		
3	29	Sofia Sund	ImU		
4	4	Salla Ahonen	ImU		
5	78	Sara Vainikka	LappUM		
6	45	Anni Berg	LappUM		
7	178	Minttu Ahvo	ImU		

T15 80 m aj

Erä 1
2	65	Anniina Piitulainen	LappUM		
3	55	Anne-Karin Kilkki	LappUM		
4	95	Silja Häkämies	YlämPy		
5	79	Rosa Valkendorff	LappUM		
6	49	Elisa Hilska	LappUM		
7	76	Pinja Tahvanainen	LappUM		
8	59	Milja Mahlavuori	LappUM		

T15 Korkeus

Erä 1
1	69	Tytti Repo	LappUM		
2	63	Essi Niinimäki	LappUM		
3	15	Miisa Huuhtanen	ImU		
4	22	Erika Lankinen	ImU		
5	18	Anni Konnu	ImU		
6	105	Senja Ojalainen	ImU		

T15 Pituus

Erä 1
1	64	Iines Peltonen	LappUM		
2	79	Rosa Valkendorff	LappUM		
3	59	Milja Mahlavuori	LappUM		
4	55	Anne-Karin Kilkki	LappUM		
5	69	Tytti Repo	LappUM		
6	49	Elisa Hilska	LappUM		
7	63	Essi Niinimäki	LappUM		
8	95	Silja Häkämies	YlämPy		
9	107	Emmi Karttunen	ImU		
10	18	Anni Konnu	ImU		
11	194	Tuuli Summanen	LappUM		

T15 Kuula

Erä 1
1	15	Miisa Huuhtanen	ImU		
2	13	Miia Hottinen	ImU		
3	85	Siiri Martikainen	PuumVi		
4	22	Erika Lankinen	ImU		
5	105	Senja Ojalainen	ImU		
6	107	Emmi Karttunen	ImU		

T9 40 m

Erä 1
1	167	Eevi Aarnikko	ImU		
2	141	Minja Honkaniemi	ImU		
3	90	Helmi Siitonen	RistU		
4	42	Kristiina Rinta-Jaskari	JoutsKu		
5	44	Ronja Seppälä	JoutsKu		
6	43	Martta Saarnio	JoutsKu		
7	36	Oona Eskelinen	JoutsKu		
8	142	Kristiina Brofeldt	ImU		

T9 1000 m

Erä 1
1	42	Kristiina Rinta-Jaskari	JoutsKu		

T9 Pituus

Erä 1
1	36	Oona Eskelinen	JoutsKu		
2	43	Martta Saarnio	JoutsKu		
3	90	Helmi Siitonen	RistU		
4	141	Minja Honkaniemi	ImU		
5	142	Kristiina Brofeldt	ImU