Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.07. klo 18:00 Fyrrypinkaasut Ilmoittautuneet
M 100m (5) 1 erä

Mattias Asp Vasa IS
David Bamm Vasa IS 
Jussi Raittinen Kurikan Ryhti 
Anton Sandvik Vasa IS 
Teemu Tuomela Alajärven Ankkurit


M 800m (2)

David Bamm Vasa IS 
Matti Raittinen Kurikan Ryhti  


N 100m (8) 2 erää

Emma Källbacka IF VOM 
Sofia Keski-Nikkola Vähänkyrön Viesti 
Anni Mäenpää Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Heidi Nyrhinen Vähänkyrön Viesti 
Emma Rintamäki Vähänkyrön Viesti 
Anni Takamaa Lapuan Virkiä 
Sanni Yli-Kiikka Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Meri Suomalainen Teuvan Rivakka

N 800m (2)

Emma Källbacka IF VOM 
Anni Takamaa Lapuan Virkiä 


N moukari (3)

Elina Lappalainen Vähänkyrön Viesti 
Jennifer Söderlund Malax IF 
Maija Valli Kurikan Ryhti  


N17 800m (4)

Seliina Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit  
Aada Mikkilä Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Selina Rintala Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Sirja Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti 

N17 seiväs

Tuuli Kujala Seinäjoen Seudun Urheilijat ulkop


P15 100m (1) 1 erä

Veeti Pihlaja Seinäjoen Seudun Urheilijat 


P15 seiväs (3)

Otto Laukas Vähänkyrön Viesti  
Robin Liljeqvist IF Nykarlebynejden  
Matias Onnenlehto Kyrön Voima  


T15 80m aj (3) 1 erä

Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa 
Sofia Mattila Lapuan Virkiä  
Sirja Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti  

T15 3-loikka (1)

Meri Suomalainen Teuvan Rivakka ulkop


T15 seiväs (4)

Emilia Liljeqvist IF Nykarlebynejden  
Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot  
Jenna-Justiina Mäenpää Lappajärven Veikot  
Heidi Nyrhinen Vähänkyrön Viesti  


T15 moukari (4)

Viivi Louko Lapuan Virkiä 
Sanni-Maria Mäkelä Noormarkun Nopsa 
Ella-Maria Marttila Vähänkyrön Viesti 
Anna Villför IF Femman 

P13 60m (2) 1 erä

Elmeri Autio Nokian Urheilijat  
Otto Laukas Vähänkyrön Viesti 

P13 200m aj (1)

Kaleva Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti  


P13 3-loikka (4)

Elmeri Autio Nokian Urheilijat 
Oskari Kärki Vaasan Vasama 
Samuli Rintamäki Vähänkyrön Viesti 
Kaleva Tyystjärvi Vähänkyrön Viesti  


P13 kuula (3)

Samuli Rintamäki Vähänkyrön Viesti
Jone Nevala Vähänkyrön Viesti
Emil Laaksonen Vähänkyrön Viesti


T13 60m (12) 2 erää

Malin Cederholm IF Nykarlebynejden  
Linnea Hirvelä Lapuan Virkiä 
Sofia Keski-Nikkola Vähänkyrön Viesti 
Veera Ketonen Ilmajoen Kisailijat 
Oona-Maria Köykkä Ilmajoen Kisailijat 
Seliina Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit 
Siiri Kvist Seinäjoen Seudun Urheilijat  
Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot 
Milja Mäkiranta Vähänkyrön Viesti 
Elsi Pukkinen Vaasan Toverit  
Vilma Takanen Kuortaneen Kunto  
Viivi Visuri Laihian Luja 


T13 200m aj (7) 2 erää

Malin Cederholm IF Nykarlebynejden 
Veera Ketonen Ilmajoen Kisailijat 
Oona-Maria Köykkä Ilmajoen Kisailijat 
Janna-Juulia Mäenpää Lappajärven Veikot  
Milja Mäkiranta Vähänkyrön Viesti 
Aliina Ojaniemi Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Katariina Leppäaho Alajärven Ankkurit

T13 3-loikka (9)

Malin Cederholm IF Nykarlebynejden 
Linnea Hirvelä Lapuan Virkiä 
Emma Krook Malax IF 
Siiri Kvist Seinäjoen Seudun Urheilijat  
Emilia Liljeqvist IF Nykarlebynejden 
Annie Lundén IF Drott 
Milja Mäkiranta Vähänkyrön Viesti  
Elsi Pukkinen Vaasan Toverit 
Katariina Leppäaho Alajärven Ankkurit


T13 kuula (5)

Malin Cederholm IF Nykarlebynejden 
Molly Forslund Vasa IS  
Emma Krook Malax IF 
Siiri Kvist Seinäjoen Seudun Urheilijat  
Milja Mäkiranta Vähänkyrön Viesti  
Maiju Taittonen Vähänkyrön Viesti 


P11 60m (6) 1 erä

Jesse Autio Vähänkyrön Viesti 
Robin Liljeqvist IF Nykarlebynejden  
Norman Obama Kurikan Ryhti 
Matias Onnenlehto Kyrön Voima  
Elmeri Turunen Kauhajoen Karhu 
Aarne Moiso Kaipolan Vire 


P11 150m (3) 1 erä

Oscar Lundén IF Drott 
Matias Onnenlehto Kyrön Voima 
Elmeri Turunen Kauhajoen Karhu 


P11 pituus (6)

Jesse Autio Vähänkyrön Viesti
Robin Liljeqvist IF Nykarlebynejden 
Oscar Lundén IF Drott 
Julius Mäkiranta Vähänkyrön Viesti 
Norman Obama Kurikan Ryhti 
Matias Onnenlehto Kyrön Voima 


P11 kiekko (4)

Einar Evijoki Vasa IS 
Robin Liljeqvist IF Nykarlebynejden 
Julius Mäkiranta Vähänkyrön Viesti 
Hannez Sarin IF Femman  


T11 60m (16) 2 erää

Mira Alanen Vähänkyrön Viesti 
Linn Bergström IF Nykarlebynejden 
Sara Cederholm IF Nykarlebynejden 
Angelina Heinäheimo Lapuan Virkiä 
Vilhelmiina Koivula Alavuden Urheilijat 
Elsa Koivusalo Vähänkyrön Viesti 
Emmi Koski Lapuan Virkiä 
Ella Kotimäki Palosaaren Urheiluseura 
Elin Krook Malax IF 
Janika Långsjö Lapuan Virkiä 
Hanna Laturi Vähänkyrön Viesti 
Minja Mäkelä Noormarkun Nopsa 
Siiri Perälä Teuvan Rivakka 
Alisa Takamaa Lapuan Virkiä 
Martta Toivio Uuraisten Urheilijat 
Ronja Kempas


T11 150m (11) 2 erää

Linn Bergström IF Nykarlebynejden 
Sara Cederholm IF Nykarlebynejden  
Angelina Heinäheimo Lapuan Virkiä 
Ella Kotimäki Palosaaren Urheiluseura  
Janika Långsjö Lapuan Virkiä 
Hanna Laturi Vähänkyrön Viesti 
Inez Lundfors Malax IF 
Jenna-Justiina Mäenpää Lappajärven Veikot
Siiri Perälä Teuvan Rivakka 
Alisa Takamaa Lapuan Virkiä 
Ronja Kempas


T11 pituus (15)

Mira Alanen Vähänkyrön Viesti
Linn Bergström IF Nykarlebynejden 
Sara Cederholm IF Nykarlebynejden 
Angelina Heinäheimo Lapuan Virkiä 
Vilhelmiina Koivula Alavuden Urheilijat
Elsa Koivusalo Vähänkyrön Viesti
Ella Kotimäki Palosaaren Urheiluseura 
Janika Långsjö Lapuan Virkiä 
Hanna Laturi Vähänkyrön Viesti 
Inez Lundfors Malax IF 
Jenna-Justiina Mäenpää Lappajärven Veikot 
Siiri Perälä Teuvan Rivakka 
Alisa Takamaa Lapuan Virkiä
Martta Toivio Uuraisten Urheilijat  
Viivi Visuri Laihian Luja 


T11 kiekko (8)

Mira Alanen Vähänkyrön Viesti
Linn Bergström IF Nykarlebynejden  
Sara Cederholm IF Nykarlebynejden  
Angelina Heinäheimo Lapuan Virkiä 
Vilhelmiina Koivula Alavuden Urheilijat  
Emmi Koski Lapuan Virkiä 
Hanna Laturi Vähänkyrön Viesti
Minja Mäkelä Noormarkun Nopsa 


P9 40m (8) 1 erä

Juuso Autio Vähänkyrön Viesti 
Tobias Cederholm IF Nykarlebynejden 
Eevert Evijoki Vasa IS  
Alex Lundfors Malax IF 
Luie Nordström Malax IF 
Leevi Perälä Teuvan Rivakka 
Touko Raunio Kyrön Voima 
Joona Suokko Lapuan Virkiä -


P9 400m (7)

Tobias Cederholm IF Nykarlebynejden 
Eevert Evijoki Vasa IS
Samuel Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit 
Alex Lundfors Malax IF 
Luie Nordström Malax IF 
Leevi Perälä Teuvan Rivakka 
Touko Raunio Kyrön Voima 


P9 pituus (9)

Juuso Autio Vähänkyrön Viesti 
Tobias Cederholm IF Nykarlebynejden 
Eevert Evijoki Vasa IS  
Samuel Kuoppa-Aho Alajärven Ankkurit
Alex Lundfors Malax IF 
Luie Nordström Malax IF  
Leevi Perälä Teuvan Rivakka 
Touko Raunio Kyrön Voima
Joona Suokko Lapuan Virkiä 


P9 kuula (6)

Tobias Cederholm IF Nykarlebynejden 
Eevert Evijoki Vasa IS 
Alex Lundfors Malax IF 
Luie Nordström Malax IF 
Leevi Perälä Teuvan Rivakka 
Joona Suokko Lapuan Virkiä / 


T9 40m (7) 1 erä

Taimi Koskenkorva Ilmajoen Kisailijat 
Anna Koski Lapuan Virkiä 
Ellen Krook Malax IF 
Lilja Metsäranta Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Sara Vakkila Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Camilla Viitamäki Ilmajoen Kisailijat 
Ella Mettälä Kauhajoen Karhu

T9 400m (6) 1 erä

Taimi Koskenkorva Ilmajoen Kisailijat 
Anna Koski Lapuan Virkiä 
Ellen Krook Malax IF 
Lilja Metsäranta Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Hanna Sjöberg IF VOM 
Ella Mettälä Kauhajoen Karhu


T9 pituus (7)

Taimi Koskenkorva Ilmajoen Kisailijat 
Anna Koski Lapuan Virkiä 
Ellen Krook Malax IF 
Lilja Metsäranta Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Hanna Sjöberg IF VOM 
Sara Vakkila Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Camilla Viitamäki Ilmajoen Kisailijat 


T9 kuula (6)

Anna Koski Lapuan Virkiä
Ellen Krook Malax IF 
Lilja Metsäranta Seinäjoen Seudun Urheilijat 
Ellen Sarin IF Femman 
Hanna Sjöberg IF VOM  
Sara Vakkila Seinäjoen Seudun Urheilijat