Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.07. klo 18:00 Avoimet aluekisat Ilmoittautuneet
N 100m
Minna Kouhia	Hyvinkään seudun Urheilijat	14,47	14,25
N 800m
Minna Kouhia	Hyvinkään seudun Urheilijat		
N Keihäs
Minna Kouhia	Hyvinkään seudun Urheilijat		26,34
M 100m
Tuomas Helin	Lahden Ahkera	11,86	11,42
Amiya Kumar Mallick			
Abhijit Sahu			
M Korkeus
Tuomas Helin	Lahden Ahkera	165	190
Otto Takala	Joutsan Pommi	185	202
M Seiväs
Tuomas Helin	Lahden Ahkera	400	470
Petri Laitinen	Kangasniemen Kalske	383	470
Pietari Outinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	470	475
P9 40m
Roni Hynninen	Hartolan Voima	8,00	8,00
Walle Heimala	Lahden Ahkera	7,52	7,52
Tomas Mäkinen	Lahden Ahkera	7,64	7,64
Aleksi Kaasinen	Lahden Ahkera		
Joel Rännar	IF VOM		
Eetu Kumpulainen	Orimattilan Jymy	7,62	7,62
Oskari Häkli	Raision Kuula	7,48	7,48
Samu Piispanen	Nastolan Naseva	7,31	7,31
Rami Leminen	Heinolan Isku		7,59
Eero Leminen	Heinolan Isku		8,61
P9 600m
Roni Hynninen	Hartolan Voima	2.38,62	2.38,62
Aleksi Kaasinen	Lahden Ahkera		
Samu Piispanen	Nastolan Naseva		2.29,68
Rami Leminen	Heinolan Isku	2.17,39	2.17,39
Janne Tuominen	Heinolan Isku		
Juho Tuominen	Heinolan Isku		
P9 Korkeus
Oskari Häkli	Raision Kuula	95	95
P9 Keihäs
Roni Hynninen	Hartolan Voima		
Walle Heimala	Lahden Ahkera		
Tomas Mäkinen	Lahden Ahkera		
Oskari Häkli	Raision Kuula		
Samu Piispanen	Nastolan Naseva		
Rami Leminen	Heinolan Isku		
T9 40m
Ida Lavia	Joutsan Pommi		
Elsa Kemppainen	Nastolan Naseva	7,22	7,22
Tinja Palo	Kärkölän Kisa-Veikot		8,24
Matilda Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	7,42	7,42
Kaisu Mäkelä	Vantaan Salamat		
T9 600m
Silva Hynönen	Alavuden Urheilijat	2.31,95	2.31,95
Ida Lavia	Joutsan Pommi		
Elsa Kemppainen	Nastolan Naseva	2.11,69	2.11,69
Tinja Palo	Kärkölän Kisa-Veikot		
Katariina Tasa	Vehkalahden Veikot		
T9 Korkeus
Silva Hynönen	Alavuden Urheilijat		
Elsa Kemppainen	Nastolan Naseva	90	90
Tinja Palo	Kärkölän Kisa-Veikot		
Katariina Tasa	Vehkalahden Veikot	106	106
T9 Keihäs
Silva Hynönen	Alavuden Urheilijat		
Elsa Kemppainen	Nastolan Naseva		
Tinja Palo	Kärkölän Kisa-Veikot		
P11 60m
Rasmus Kemppainen	Joutsan Pommi		10,45
Juho Tonteri	Mikkelin Kilpa-Veikot	9,32	9,32
Juho Taavila	Nastolan Naseva	9,47	9,47
Eerik Häkli	Raision Kuula	9,58	9,58
P11 600m
Juho Taavila	Nastolan Naseva		2.26,72
Elias Kemppainen	Nastolan Naseva		2.01,71
Niilo Kemppainen	Nastolan Naseva		2.03,35
P11 Korkeus
Rasmus Kemppainen	Joutsan Pommi		
P11 Kolmiloikka
Juho Tonteri	Mikkelin Kilpa-Veikot	8,83	8,83
Juho Taavila	Nastolan Naseva		7,97
Elias Kemppainen	Nastolan Naseva		8,42
Niilo Kemppainen	Nastolan Naseva		7,49
Erkka-Voitto Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
P11 Keihäs
Juho Taavila	Nastolan Naseva	31,08	31,08
Eerik Häkli	Raision Kuula	25,84	25,84
Elias Kemppainen	Nastolan Naseva	25,02	25,02
Niilo Kemppainen	Nastolan Naseva	26,88	26,88
Erkka-Voitto Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	27,05	27,05
Leevi Kumpumäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat	30,06	30,06
T11 60m
Vilma Salo	Hartolan Voima		
Anni Pärtty	Vehkalahden Veikot	9,25	9,25
Ida Holmila	Helsingin Kisa-Veikot		
Olivia Miller	Hartolan Voima		
Iida Piispanen	Nastolan Naseva	10,14	10,14
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	9,37	9,37
Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	10,86	10,86
Piitu Tourunen	Lahden Ahkera	9,40	9,40
T11 600m
Anni Pärtty	Vehkalahden Veikot		2.04,38
Olivia Miller	Hartolan Voima		
Iida Piispanen	Nastolan Naseva		2.08,68
Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	2.24,20	2.24,20
Maria Tasa	Vehkalahden Veikot		2.02,86
Jenni Tuominen	Lahden Ahkera		2.24,57
T11 Korkeus
Vilma Salo	Hartolan Voima		88
Ida Holmila	Helsingin Kisa-Veikot		
Olivia Miller	Hartolan Voima	106	106
Iida Piispanen	Nastolan Naseva	103	104
Piitu Tourunen	Lahden Ahkera	115	115
Maria Tasa	Vehkalahden Veikot		
T11 Kolmiloikka
Vilma Salo	Hartolan Voima		
Olivia Miller	Hartolan Voima		
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		7,82
Piitu Tourunen	Lahden Ahkera		7,85
Silva Hynönen	Alavuden Urheilijat	6,51	6,51
T11 Keihäs
Vilma Salo	Hartolan Voima	13,25	13,25
Olivia Miller	Hartolan Voima		7,85
Iida Piispanen	Nastolan Naseva	12,75	12,75
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	24,99	24,99
Moona Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	14,02	14,02
Piitu Tourunen	Lahden Ahkera	24,29	24,29
Kiira Johansson	Heinolan Isku	21,75	21,75
P13 60m
Tobias Moreno	Lahden Ahkera	9,47	9,07
Benedict Seppälä	Joutsan Pommi	8,04	8,04
Eelis Hynninen	Hartolan Voima	9,74	9,74
Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,61	8,61
Markus Porvari	Hartolan Voima	8,54	8,54
Olli Hovatov	Asikkalan Raikas		9,77
Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,13	9,13
P13 600m
Tobias Moreno	Lahden Ahkera		2.22,39
Markus Porvari	Hartolan Voima		1.58,82
Joonas Kumpulainen	Orimattilan Jymy		
P13 Korkeus
Tobias Moreno	Lahden Ahkera	125	125
Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
Eelis Hynninen	Hartolan Voima	120	120
Markus Porvari	Hartolan Voima		140
Veeti Pakkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	142	142
P13 Seiväs
Eelis Hynninen	Hartolan Voima	240	240
P13 Kolmiloikka
Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
Eelis Hynninen	Hartolan Voima		7,40
Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,34	9,34
P13 Keihäs
Tobias Moreno	Lahden Ahkera	29,57	29,57
Benedict Seppälä	Joutsan Pommi	46,01	46,01
Eelis Hynninen	Hartolan Voima	20,53	22,92
Antto-Ville Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	48,24	48,24
T13 60m
Veera Reponen	Joutsan Pommi	8,31	8,31
Elli Lavia	Joutsan Pommi		9,90
Maiju Mäkelä	Vantaan Salamat	9,12	9,12
Emma Kumpulainen	Orimattilan Jymy	9,13	9,13
Emmi Piispanen	Nastolan Naseva	9,10	9,00
Nanna Huvinen	Heinolan Isku		9,58
Iida Rautio	Vantaan Salamat		
T13 600m
Veera Reponen	Joutsan Pommi		2.11,60
Elli Lavia	Joutsan Pommi		2.17,90
Maiju Mäkelä	Vantaan Salamat	1.54,16	1.54,16
Emma Kumpulainen	Orimattilan Jymy	1.53,42	1.53,42
Emmi Piispanen	Nastolan Naseva		1.55,37
Nanna Huvinen	Heinolan Isku		2.14,36
Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat		2.07,84
T13 Korkeus
Nanna Huvinen	Heinolan Isku	131	131
T13 Seiväs
Karoliina Hirvelä	Jämsänkosken Ilves	280	280
T13 Kolmiloikka
Emmi Piispanen	Nastolan Naseva		
Elsi Konstari	Jämsänkosken Ilves	10,30	10,30
Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera		8,33
Iida Rautio	Vantaan Salamat		
T13 Keihäs
Emmi Piispanen	Nastolan Naseva	19,26	19,26
Nanna Huvinen	Heinolan Isku	27,28	27,28
Miriam Puolimatka	Vehmaisten Urheilijat	19,08	19,08
Karoliina Hirvelä	Jämsänkosken Ilves	25,19	25,75
Alisa Rauhamaa	Lahden Ahkera	30,97	30,97
P15 100m
Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi	12,76	12,76
Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire	13,64	13,64
Ville Kyrönlahti Kangasniemen Kalske
P15 800m
Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi		3.06,44
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö	2.26,91	2.26,91
Anton Rännar	IF VOM		
Petrus Tasa	Vehkalahden Veikot		2.34,17
Väinö Koistinen	Joutsan Pommi		3.13,73
P15 Seiväs
Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera	390	390
P15 Kolmiloikka
Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi		
Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire	11,02	11,02
Ville Kyrönlahti Kangasniemen Kalske
P15 Keihäs
Tuomas Rauhala	Kaipolan Vire	33,38	33,38
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö	32,15	32,15
Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera	31,48	31,48
T15 100m
Sohvi Laine	Lahden Ahkera	13,65	13,65
Emilia Fågel	Hartolan Voima		
Noora Mäyrä	Hartolan Voima		
T15 Korkeus
Viivi Kupiainen	Hartolan Voima	158	159
Birgit Tuomola	Lahden Ahkera		145
T15 Seiväs
Viivi Kupiainen	Hartolan Voima	280	300
Nelli Pajula	Jyväskylän Kenttäurheilijat	331	331
T15 Keihäs
Sohvi Laine	Lahden Ahkera		31,12
Viivi Kupiainen	Hartolan Voima	28,55	33,74
Birgit Tuomola	Lahden Ahkera	28,62	28,88
Sinja Johansson	Lahden Ahkera	29,59	29,59
Tuuli Summanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	43,06	43,06
M17 100m
Eemil Porvari	Hartolan Voima	11,85	11,76
Eelis Snåre	Lahden Ahkera	11,71	11,71
Juuso Pyyhtiä	Lahden Ahkera	11,41	11,41
Elmeri Arvaja	Lahden Ahkera	11,67	11,67
Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera		12,51
Tuukka Ingers	Lahden Ahkera	11,96	11,96
M17 Korkeus
Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera	170	170
M17 Kolmiloikka
Eelis Snåre	Lahden Ahkera	13,09	13,09
Manu Metsäkangas	Lahden Ahkera	13,32	13,32
Michael Rännar	IF VOM	12,18	12,18
M17 Keihäs
Eemil Porvari	Hartolan Voima	76,45	76,45
Tuukka Ingers	Lahden Ahkera		
N17 100m
Nea Savola	Lahden Ahkera	14,24	13,98
Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	13,59	13,59
Venla Laine	Lahden Ahkera	13,35	13,33
Jasmin Salenius	Kangasniemen Kalske	13,48	13,48
Niina Hepo-Oja	Kangasniemen Kalske		13,00
N17 800m
Alisa Virtanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.14,35	2.09,68
Katri Saavalainen	Sysmän Sisu		2.30,56
N17 Korkeus
Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	150	150
Jasmin Salenius	Kangasniemen Kalske	142	142
Varpu-Sofia Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		136
N17 Kolmiloikka
Veera Jokinen	Karstulan Kiva		
N17 Keihäs
Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	25,99	25,99
Jasmin Salenius	Kangasniemen Kalske	30,90	30,90
Niina Hepo-Oja	Kangasniemen Kalske		
Varpu-Sofia Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	45,57	45,57
N19 100m
Anniina Haapala	Joutsan Pommi	13,16	13,16
N19 Kolmiloikka
Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		11,72
N19 Keihäs
Pihla Johansson	Lahden Ahkera	34,59	34,59
Jemina Ollikka	Lahden Ahkera	41,77	41,77
M19 100m
Henrik Porvari	Hartolan Voima		12,29
Karim Echahid	Lahden Ahkera	11,24	11,24
Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera		11,86
Eetu Oksanen	Joutsan Pommi		
M19 800m
Henrik Porvari	Hartolan Voima		2.12,82
M19 Korkeus
Karim Echahid	Lahden Ahkera	184	184
M19 Seiväs
Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera	490	490
M19 Keihäs
Eetu Oksanen	Joutsan Pommi		
M40 Keihäs
Heikki Häkli	Raision Kuula