Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
20.07. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut 1. osa Ilmoittautuneet
N 100m
Tuuli Kujala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	13,41	13,05
Sofia Järvelin	Alavuden Urheilijat	12,29	12,29
Maria Herrala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,54	12,54
Oona Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,91
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		13,33
Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat		12,96
Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä	12,66	12,66
Jonna Alkula	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,55	12,14
Malva Nylund	Vasa IS	13,19	12,85
Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus	13,17	13,04
Irina Potinoja	Lohtajan Veikot	12,75	12,51

N 400m
Malva Nylund	Vasa IS	57,05	57,05
Jeanine Nygård	IF Drott	55,87	55,07
Heidi Haapamäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		1.03,83
Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	1.01,70	1.01,64
Wilma Lassfolk	IF Kraft	56,76	55,70

N 100m aidat
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	15,51	15,51
Sanni Säntti	Ilmajoen Kisailijat	15,69	15,05

N Korkeus
Valentina Lemettinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	160	163
Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus	160	166
Emma Nyman	IF Kraft	171	171
Wera Hudd	Vaasan Toverit	155	155

N Kolmiloikka
Janita Leppäranta	Kristiinan Urheilijat	11,45	12,01

N Moukari
Maija Valli	Kurikan Ryhti	58,20	58,20
Jennifer Söderlund	Malax IF	39,78	43,24
Veera Sihvonen	Virtain Urheilijat		

N Keihäs
Wera Hudd	Vaasan Toverit	23,65	26,71
Heli Pynnönen	Hankasalmen Hanka	49,90	49,90
Anniina Mäkelä	Alavuden Urheilijat	43,56	48,00
Ronja Koivisto	Kauhavan Wisa	34,63	41,94
Rebecca Ljung	Larsmo IF	50,26	50,26
Heidi Lähdemäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	40,49	40,62
Janette Lepistö	Lehtimäen Jyske		

M 100m
Viljami Parpala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,17	11,15
Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura	11,32	11,32
Viljami Hietaharju	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,22	11,10
Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto	11,35	11,06
Aleksi Ala-Prinkkilä	IF Kraft	10,79	10,67
Christoffer Envall	IK Falken	10,82	10,75
Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna		
Antti Tuomela	Laihian Luja		

M 400m
Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura	51,75	51,75
Christoffer Envall	IK Falken	48,04	47,90
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	51,61	51,61
Jani Torsti	Harjavallan Jymy	1.08,88	1.04,67
Joni Huhtala	Kauhavan Wisa	55,63	55,63
Roope Rapo	Harjavallan Jymy		
Heikki Kumara	Laihian Luja		1.23,04
Jussi Raittinen	Kurikan Ryhti	51,91	50,85
Matti Raittinen	Kurikan Ryhti		51,99
Veeti Lehtiniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat	57,99	54,92
Niklas Heikkilä	Kuusankosken Urheiluseura		
Topi Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		1.00,01
Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna		
Leevi Kormano	Teuvan Rivakka		

M 1500m
Juha Järvelä	Kurikan Ryhti		3.54,62

M 3000m esteet
Joakim Träskelin	Vasa IS	10.17,60	9.34,63
Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF		

M Seiväs
Antti Kois	Alavieskan Viri	380	490
Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat	470	470
Johan-Antti Kivilahti	Haapajärven Kiilat	455	495
Mikko Paavola	Alajärven Ankkurit	525	525
Jere Keskinen	Vaasan Toverit	510	515

M Pituus
Janne Etelämäki	Kuortaneen Kunto		7,46
Christoffer Pått	Vasa IS		
Antti Tuomela	Laihian Luja		

M Kuula
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku	14,89	15,83
Jussi Tukeva	Jalasjärven Jalas	16,30	16,36
Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat	15,17	15,17
Niklas Loukola	Seinäjoen Seudun Urheilijat	15,90	17,14
Kalle Yrjänä	Himangan Urheilijat	12,20	12,20
Mika Flinkkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	14,93	17,67

M Kiekko
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku	37,87	42,33
Jussi Tukeva	Jalasjärven Jalas	39,12	44,35
Niklas Loukola	Seinäjoen Seudun Urheilijat		41,53
Kalle Yrjänä	Himangan Urheilijat	34,26	34,26
Veikko Laitinen	Keuruun Kisailijat	46,07	52,61
Seppo Paavola	Seinäjoen Seudun Urheilijat		53,74
Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat		
Juhani Hauta-Aho	Töysän Veto		45,87
Raine Munukka	Kuortaneen Kunto	56,78	62,40
Robin Karlsson	Vasa IS	38,52	43,52

M17 100m
Valtteri Louko	Lapuan Virkiä	11,23	11,23
Aleksi Luomala	Kauhavan Wisa	12,41	12,41
Aaro Syväniemi	Ilmajoen Kisailijat		12,65
Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö	13,01	13,01
Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit	12,28	12,28
Ive Ntumba	Vasa IS	11,57	11,57
Santeri Yliselä	Lapuan Virkiä	12,45	12,45
Elias Rintanen	IF VOM	11,92	11,92
Taavi Lauttamus	Kauhavan Wisa	12,43	12,43
Jonne Leppinen	Kurikan Ryhti	11,99	11,99

M17 400m
Juho Seppälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		55,78
Mika Ketola	Alahärmän Kisa	57,39	57,39

M17 1500m
Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat	4.17,62	4.17,62

M17 400m aidat
Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		

M17 2000m esteet
Onni Mäkelä	Kälviän Tarmo		6.49,10

M17 Pituus
Aaro Syväniemi	Ilmajoen Kisailijat	6,28	6,28
Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö	5,59	5,59
Sameli Pukkinen	Vaasan Toverit	5,96	5,96
Santeri Yliselä	Lapuan Virkiä	5,29	5,29
Konsta Heikkilä	Reisjärven Pilke	5,67	5,67
Jere Virta	Vaasan Toverit	5,81	5,81
Tuomas Jokela	Kristiinan Urheilijat		5,71
Atte Kortehisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,72	5,72
Roope Saari	Kuortaneen Kunto	6,20	6,20

M17 Kuula
Mika Ketola	Alahärmän Kisa	9,80	9,80
Linus Nurminen	Kristiinan Urheilijat	15,97	15,97
Toni Haapapuro	Pihtiputaan Tuisku	13,93	13,93
Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		12,25

M17 Kiekko
Linus Nurminen	Kristiinan Urheilijat		
Toni Haapapuro	Pihtiputaan Tuisku	37,27	39,98
Juho-Joel Mäenpää	Lappajärven Veikot	42,82	42,82
Joona Turpeinen	Pihtiputaan Tuisku	41,37	41,37
Johannes Kiviranta	Kankaanpään Seudun Leisku		

N17 100m
Nelli Mustola	Kalajoen Junkkarit		13,06
Tessa Moisio	Kaipolan Vire	12,91	12,91
Maria Jääskä	Kaustisen Pohjan-Veikot	12,74	12,74
Sofia Ylinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,74	12,74
Ida Wiklund	Vasa IS	13,97	13,97
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula	13,22	13,18
Sara Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,91	12,91
Ella Honkanen	Teuvan Rivakka		14,44
Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	13,07	13,07
Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,85	12,85
Sonja Puumalainen Säkylän Urheililjat 13,42

N17 400m
Reija-Elina Jylhä	Halsuan Toivo		1.08,94
Senja Gustafsson	Kauhavan Wisa	1.08,45	1.08,45
Veera Sumuvuori	Seinäjoen Seudun Urheilijat	
Sonja Puumalainen Säkylän urheilijat	

N17 1500m
Reija-Elina Jylhä	Halsuan Toivo		5.13,48
Viola Gustafsson	Kauhavan Wisa		

N17 3000m
Pinja Koivisto	Kauhavan Wisa		

N17 Korkeus
Fina Backholm	Vasa IS	153	158
Janna Siegfrids	Vasa IS	163	163
Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat	168	168
Silja Arohonka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

N17 Kolmiloikka
Sofia Ylinen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	10,80	10,88
Aada Mikkilä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		11,22
Meeri Elomaa	Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,52	11,52
Saana Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,50	11,50

N17 Moukari
Amanda Kätkänaho	Teuvan Rivakka	50,47	50,47
Aliisa Syväkoski	Kaustisen Pohjan-Veikot	50,66	51,48
Veera Koskinen	Kaustisen Pohjan-Veikot	55,34	55,74
Emmanuela Koomson	IF Länken	54,61	54,61
Tiia Matila	Kuortaneen Kunto	30,77	30,77
Jaana Leppinen	Karijoen Tappara	49,75	49,75
Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat		
Carolina Granö	IK Falken		
Heli Pynnönen	Hankasalmen Hanka		

N17 Keihäs
Anni-Linnea Alanen	Vaasan Vasama	57,12	57,12
Elin Källberg	Vasa IS	46,63	49,67
Kiia Koivisto	Laihian Luja	35,56	35,56
Viivi Raatikainen	Äänekosken Urheilijat	42,04	46,11