Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.06. klo 13:00 Akaan Seudun Nuorisokisat Ilmoittautuneet
P3 40m
	Väinö Teinilä	Tammelan Ryske		
	Väinö Koskinen	Urjala		
	Verneri Wähä-Verkkomäki	Akaa		
T3 40m
	Vilja Kovero	Toijalan Vauhti		
	Anni Kovero	Toijalan Vauhti		
	Fanny Lisko	Viialan Valtti		
	Eveliina Pyöttiö	Akaa		
P5 40m
	Juuso Puha	Akaa		
	Elias Pyöttiö	Akaa		
	Sasu Inomaa	Toijalan Vauhti		
	Jare Paasikangas	Akaa		
P5 Pallonheitto
	Juuso Puha	Akaa		
	Elias Pyöttiö	Akaa		
	Sasu Inomaa	Toijalan Vauhti		
	Jare Paasikangas	Akaa		
T5 40m
	Milja-Maria Kuismin	Akaa		
	Virella Ojala	Urjalan Urheilijat		
	Fanny Koskinen	Urjalan Urheilijat		
	Tessa Pylkkänen	Toijalan Vauhti		
	Malla Savinainen	Akaa		
	Venla Skogberg	Akaa		
T5 Pallonheitto
	Pihla Majamäki	Viialan Valtti		
	Milja-Maria Kuismin	Akaa		
	Virella Ojala	Urjalan Urheilijat		
	Fanny Koskinen	Urjalan Urheilijat		
	Tessa Pylkkänen	Toijalan Vauhti		
	Malla Savinainen	Akaa		
	Venla Skogberg	Akaa		
P7 40m
	Tatu Sundström	Toijalan Vauhti		
	Urho Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Eppu Repo	Toijalan Vauhti		
P7 Pituus
	Tatu Sundström	Toijalan Vauhti		
	Urho Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Eppu Repo	Toijalan Vauhti		
T7 40m
	Sofia Viitanen	Viialan Valtti		
	Annukka Ikkala	Akaa		
	Nuppu Pölkki	Toijalan Vauhti		
	Kerttu Kovero	Toijalan Vauhti		
	Nella Koskinen	Urjalan Urheilijat		
	Ruut Lisko	Viialan Valtti		
	Karoliina Boyacioglu	Toijalan Vauhti		
	Anni Vainio	Kangasala		
	Peppi Ristimäki	Viialan Valtti		
	Anni Rantasalo	Toijalan Vauhti		
	Ilona Rahkonen	Toijalan Vauhti		
	Sara Paasikangas	Viialan Valtti		
T7 Pituus
	Elvi Alila	Viialan Valtti		
	Nuppu Pölkki	Toijalan Vauhti		
	Kerttu Kovero	Toijalan Vauhti		
	Nella Koskinen	Urjalan Urheilijat		
	Ruut Lisko	Viialan Valtti		
	Karoliina Boyacioglu	Toijalan Vauhti		
	Anni Vainio	Kangasala		
	Peppi Ristimäki	Viialan Valtti		
	Anni Rantasalo	Toijalan Vauhti		
	Ilona Rahkonen	Toijalan Vauhti		
	Sara Paasikangas	Viialan Valtti		
P9 40m
	Matias Viitanen	Viialan Valtti		
	Oiva Lepo	Viialan Valtti		
	Peetu Repo	Toijalan Vauhti		
	Samuel Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		7,66
	Veikka Paavola	Toijalan Vauhti		
	Linus Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat	7,64	7,40
P9 400m
	Oiva Lepo	Viialan Valtti		
	Peetu Repo	Toijalan Vauhti		
	Veikka Paavola	Toijalan Vauhti		
	Linus Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		
P9 Pituus
	Matias Viitanen	Viialan Valtti		
	Oiva Lepo	Viialan Valtti		
	Peetu Repo	Toijalan Vauhti		
	Samuel Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		2,74
	Veikka Paavola	Toijalan Vauhti		
	Linus Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		3,06
T9 40m
	Fanni Alila	Viialan Valtti		
	Vilma Yli-Koivisto	Toijalan Vauhti		
	Emmi Lönnqvist	Viialan Valtti		
	Enni Sundström	Toijalan Vauhti		8,51
	Peppi Pirttimäki	Lahden Ahkera		8,00
	Eva Helminen	Toijalan Vauhti		
	Pinja Luontila	Tampereen Pyrintö	6,89	6,89
	Senni Rantala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		7,64
	Viia Ojala	Urjalan Urheilijat		7,98
	Emilia Puha	Toijalan Vauhti		
	Hertta Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Heta Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	8,73	8,73
	Ella Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		7,83
	Elli Rantasalo	Toijalan Vauhti		8,08
	Sara Majamäki	Viialan Valtti		7,44
T9 400m
	Fanni Alila	Viialan Valtti		
	Emmi Lönnqvist	Viialan Valtti		
	Peppi Pirttimäki	Lahden Ahkera		
	Eva Helminen	Toijalan Vauhti		
	Senni Rantala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Viia Ojala	Urjalan Urheilijat		
	Emilia Puha	Toijalan Vauhti		
	Ella Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Elli Rantasalo	Toijalan Vauhti		1.40,64
	Sara Majamäki	Viialan Valtti		1.43,37
T9 Pituus
	Emmi Lönnqvist	Viialan Valtti		
	Riina Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko		2,49
	Enni Sundström	Toijalan Vauhti		
	Peppi Pirttimäki	Lahden Ahkera		2,57
	Senni Rantala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		2,88
	Viia Ojala	Urjalan Urheilijat		2,76
	Emilia Puha	Toijalan Vauhti		
	Hertta Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Heta Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
	Ella Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		3,04
	Elli Rantasalo	Toijalan Vauhti		2,48
	Sara Majamäki	Viialan Valtti		2,71
P11 60m
	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat -68	9,81	9,81
	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö		9,63
	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		9,32
	Samu Pentinniemi	Viialan Valtti		10,04
	Eelis Numminen	Toijalan Vauhti		9,38
	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		9,53
P11 400m
	Leevi Pein	Kankaanpään Seudun Leisku		
	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat -68		1.26,61
	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		1.17,49
	Samu Pentinniemi	Viialan Valtti		1.25,99
	Eelis Numminen	Toijalan Vauhti		1.25,88
P11 Pituus
	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		3,87
	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat -68	3,59	3,59
	Noel Piirainen	Tampereen Pyrintö	3,67	3,72
	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		3,82
	Samu Pentinniemi	Viialan Valtti		3,59
	Eelis Numminen	Toijalan Vauhti		3,74
	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		3,97
P11 Kuula
	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat	8,56	8,56
	Tomas Timonen	Kangasalan Urheilijat -68	7,83	7,83
	Jimi Pirttimäki	Lahden Ahkera		8,03
	Eelis Numminen	Toijalan Vauhti		6,22
	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat	8,74	8,74
T11 60m
	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko	9,35	9,35
	Nanna Salovaara	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		10,68
	Sofia Pirttimäki	Lahden Ahkera		12,56
	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat	9,53	9,42
	Sini Alku	Vehmaisten Urheilijat	9,90	9,90
	Elli Kurkikangas	Tammelan Ryske	9,29	9,29
	Neea Keso	Tampereen Pyrintö	9,40	9,32
	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö	9,13	9,13
	Sara Paavola	Toijalan Vauhti		11,60
	Jenna Minkkinen	Pälkäneen Luja-Lukko		10,41
	Pihla Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
	Milja Välläri	Toijalan Vauhti	9,81	9,81
T11 400m
	Helmi Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		1.36,34
	Nanna Salovaara	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		1.30,81
	Sofia Pirttimäki	Lahden Ahkera		1.41,37
	Jenna Minkkinen	Pälkäneen Luja-Lukko		
	Milja Välläri	Toijalan Vauhti		
T11 Pituus
	Wenica Ijäs	Toijalan Vauhti		
	Milla Sannamo	Toijalan Vauhti		2,46
	Helmi Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		2,71
	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko	4,30	4,30
	Nanna Salovaara	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		3,30
	Sofia Pirttimäki	Lahden Ahkera		2,66
	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat	3,93	4,00
	Sini Alku	Vehmaisten Urheilijat	3,83	3,83
	Elli Kurkikangas	Tammelan Ryske	4,06	4,06
	Neea Keso	Tampereen Pyrintö	4,06	4,18
	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö	4,35	4,35
	Sara Paavola	Toijalan Vauhti		3,04
	Jenna Minkkinen	Pälkäneen Luja-Lukko		3,28
	Milja Välläri	Toijalan Vauhti	3,70	3,70
T11 Kuula
	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske	8,23	8,23
	Wenica Ijäs	Toijalan Vauhti		
	Milla Sannamo	Toijalan Vauhti	4,57	4,68
	Helmi Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	5,12	5,12
	Ruth Toivola	Riihimäen Kisko	10,06	10,06
	Sofia Pirttimäki	Lahden Ahkera		3,81
	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat	7,09	7,09
	Sini Alku	Vehmaisten Urheilijat		6,08
	Neea Keso	Tampereen Pyrintö	8,72	8,72
	Milja Välläri	Toijalan Vauhti		5,04
P13 60m
	Justus Vihinen	Espoo		
	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		9,64
	Veli Lepo	Viialan Valtti		9,78
	Roni Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		9,82
	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		9,04
P13 800m
	Justus Vihinen	Espoo		
	Joona Koskinen	Viialan Valtti		2.55,38
	Veli Lepo	Viialan Valtti		2.59,58
	Roni Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		3.13,57
P13 Korkeus
	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	143	143
	Veli Lepo	Viialan Valtti	120	120
	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti	122	122
	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		139
P13 Keihäs
	Justus Vihinen	Espoo		
	Eelis Numminen	Toijalan Vauhti		22,31
	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat	23,42	23,42
	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	27,43	28,95
	Roni Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	16,54	16,54
T13 60m
	Julia Viitanen	Viialan Valtti		
	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		8,51
	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		9,01
	Lotta Sannamo	Toijalan Vauhti		10,76
	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		8,95
	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		8,78
T13 800m
	Maija Oksa	Viialan Valtti		2.57,96
	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	2.39,53	2.39,53
T13 Pituus
	Julia Viitanen	Viialan Valtti		
	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö	4,15	4,38
	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		4,38
	Lotta Sannamo	Toijalan Vauhti		
	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
T13 Keihäs
	Eevi Vatka	Toijalan Vauhti	27,06	27,06
	Anni Viljanen	Toijalan Vauhti	38,57	38,57
	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske	31,64	33,08
	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera	34,61	34,61
P15 100m
	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		15,29
	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	13,03	13,03
	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		14,07
	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat	11,92	11,92
	Saku Lehtonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		13,87
	Mikko Murto	Ylöjärven Urheilijat	12,59	12,59
	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		13,23
	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	12,60	12,60
P15 300m
	Mikael Viitanen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö	42,53	42,53
	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	41,82	41,82
P15 Pituus
	Mikael Viitanen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
	Niklas Piirainen	Tampereen Pyrintö		4,45
	Eemil Kulmala	Vehmaisten Urheilijat		4,21
	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		5,19
	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		4,64
	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat	5,24	5,24
P15 Keihäs
	Eetu Koskinen	Viialan Valtti		
	Samu Kauppi	Tammelan Ryske	47,37	47,37
	Vili Välimäki	Tammelan Ryske	43,72	43,72
	Miro Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat	36,71	36,71
T15 100m
	Sylvia Ilvesaro	Vesilahti		
	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat	14,01	14,01
	Vivian Tran	Helsingfors IFK		13,72
	Inka Pöyry	Helsingfors IFK	12,55	12,55
	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK	13,10	12,64
	Sohvi Kenttälä	Vehmaisten Urheilijat	14,07	13,25
	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo	13,31	13,31
	Ella Kokko	Toijalan Vauhti		
	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera		14,32
	Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		14,17
	Jonna Uolamo	Toijalan Vauhti		
T15 300m
	Sylvia Ilvesaro	Vesilahti		
	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
	Vivian Tran	Helsingfors IFK		
	Inka Pöyry	Helsingfors IFK		40,93
	Teresa Perttilä	Helsingfors IFK		
	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		43,91
T15 Korkeus
	Helmi Hujanen	Viialan Valtti		130
	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo	144	144
	Ella Kokko	Toijalan Vauhti		
	Jonna Uolamo	Toijalan Vauhti		135
T15 Kuula
	Viivi Taipale	Pälkäneen Luja-Lukko		9,65
	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö	11,98	12,14
	Siiri Pein	Kankaanpään Seudun Leisku	10,05	10,05
	Helmi Hujanen	Viialan Valtti		6,16
	Jonna Uolamo	Toijalan Vauhti	9,10	9,1