Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.08. klo 18:00 Uran nelisataset ja keihäs Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (SukunimiEtunimi)	Seura	SB	PB
N 400m				
	Heta Jauhiainen	Kalajoen Junkkarit	1.03,73	1.03,68
	Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat	1.00,76	1.00,76
	Elina Paavola	Lohtajan Veikot	1.02,06	1.02,06
	Emma Junno	Ylivieskan Kuula		1.21,22
	Hanna Kyösti	Himangan Urheilijat	1.06,62	1.06,62
	Kaisa Isokääntä	Kalajoen Junkkarit		
N Korkeus				
	Annika Peltola	Kalajoen Junkkarit	145	145
	Hilda Haavisto	Kannuksen Ura	150	153
	Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat	168	168
	Mia Känsäkangas	Kokkolan Veikot	161	161
	Vilma Knutar	Kokkolan Veikot	153	153
M 400m				
	Mustafa Al-Jubouri	Gamlakarleby IF	55,85	55,85
	Markku Ainali	Kokkolan Veikot	1.06,71	55,58
	Jani Simoinen	Halsuan Toivo		59,51
	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat	55,65	55,65
	Tapani Kärjä	Kalajoen Junkkarit		53,07
	Gerhard Stenroos	IF Drott		
	Sten Haglund	IF Drott		
	Aimo Järvelä	Evijärven Urheilijat		
	Juhani Tikkalahti	Evijärven Urheilijat		
M Keihäs				
	Rasmus Yli-Kotila	Kannuksen Ura	66,09	66,09
P11 400m				
	Luka Kykyri	Kälviän Tarmo		1.16,32
	Leo Rautio	Nivalan Urheilijat		
	Eeli Kuutti	Kannuksen Ura		
	Elias Björkbacka	Vetelin Urheilijat		
	Artturi Junnola	Kälviän Tarmo		
	Elia Katajalaakso	Kannuksen Ura		1.20,78
P11 Keihäs				
	Luka Kykyri	Kälviän Tarmo	30,49	30,49
	Jere Murto	Alavieskan Viri	45,88	45,88
	Oskari Peltokangas	Toholammin Urheilijat	25,89	25,89
	Heikki Nuorala	Kalajoen Junkkarit	32,95	32,95
	Jesse Seppälä	Ylivieskan Kuula	26,16	26,16
	Ville Isokääntä	Alavieskan Viri	23,06	23,06
	Leevi Niininen	Vetelin Urheilijat	23	23
T11 400m				
	Jemina Eskola	Kannuksen Ura		
	Laura Aho	Reisjärven Pilke		
	Lauriina Kortetmaa	Kannuksen Ura		1.21,38
	Minea Perttu	Ylivieskan Kuula		
T11 Keihäs				
	Jemina Eskola	Kannuksen Ura	19,9	19,9
	Laura Aho	Reisjärven Pilke	18,57	19,07
	Lauriina Kortetmaa	Kannuksen Ura	14,02	14,18
P13 400m				
	Kasper Björkbacka	Vetelin Urheilijat		
	Sisu Peltoniemi	Kaustisen Pohjan-Veikot		1.08,41
	Teemu Simoinen	Halsuan Toivo		1.11,62
	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot		1.06,03
	Eino Niininen	Vetelin Urheilijat		
	Lauri Niininen	Vetelin Urheilijat		1.12,55
P13 Keihäs				
	Teemu Simoinen	Halsuan Toivo	38,62	38,62
	Eino Niininen	Vetelin Urheilijat	33,13	33,13
	Lauri Niininen	Vetelin Urheilijat	33,47	33,47
	Jere Seppälä	Ylivieskan Kuula	39,27	39,27
	Roni Luokkanen	Himangan Urheilijat	39,78	39,78
T13 400m				
	Vilma Knutar	Kokkolan Veikot		1.14,67
	Vanessa Store	Kälviän Tarmo		1.08,37
	Minka Mäkitalo	Kannuksen Ura		1.24,84
	Hanna Vornanen	IF Drott		
	Essi Koivisto	Vetelin Urheilijat		1.16,26
	Elmiina Katajalaakso	Kannuksen Ura		1.17,42
T13 Keihäs				
	Vilma Knutar	Kokkolan Veikot		7,5
	Minka Mäkitalo	Kannuksen Ura	21,07	21,07
	Hanna Vornanen	IF Drott	30,97	30,97
	Emilia Ilola	Kannuksen Ura	24,32	24,32
	Helmi Jauhiainen	Reisjärven Pilke	37,35	37,35
	Fanny Taira	Kurikan Ryhti	39,47	39,47
P15 400m				
	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		58,25
	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		1.00,53
	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat		59,98
	Tatu Junno	Ylivieskan Kuula		1.22,72
P15 Keihäs				
	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat		36
T15 400m				
	Reija-Elina Jylhä	Halsuan Toivo		1.08,94
	Iida Rautio	Nivalan Urheilijat		1.12,45
	Assi Hakala	Himangan Urheilijat		1.09,06
	Milla Utriainen	Kaustisen Pohjan-Veikot	1.04,79	1.04,79
	Oona Kangasvieri	Kannuksen Ura		1.13,33
	Siiri Aho	Ylivieskan Kuula		
	Terhi Junno	Ylivieskan Kuula		1.16,57
N17 400m				
	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot	1.04,71	1.04,71
	Ninna Wallin	Oulaisten Huima	1.00,69	1.00,69