Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.01. klo 11:00 Nuorten pm-kisojen lisälajit Ilmoittautuneet
M 60 m aj

0	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja		
0	Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma		
0	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		




M17 300 m

0	Ilari Hiltunen	Kaarinan Ura		
0	Jesse Fagerström	Kaarinan Ura		
0	Henrik Hörkkö	Turun Urheiluliitto		
0	Roope Kivelä	Turun Urheiluliitto		
0	Mikael Salminen	Naantalin Löyly		
0	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto		
0	Aleksi Viitamäki	Liedon Parma		
0	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja		40,56
0	Juho Haapala	Maskun Kataja		38,98
0	Nuutti Kokko	Turun Urheiluliitto		40,17
0	Ilmari Vuorela	Laitilan Jyske		40,23
0	Iivo Kalajoki	Turun Urheiluliitto		
0	Aleksi Salminen	Turun Toverit		

M17 1500 m

0	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto		
0	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto	 4.09,11	 4.09,11
0	Aarni Eijs	Salon Vilpas		 5.09,47
0	Pyry Suojanen	Turun Urheiluliitto	 4.31,10	 4.31,10
0	Kalle Oksanen	Maskun Kataja	 4.47,46	 4.47,46
0	Tuomo Kulmala	Maskun Kataja		

M17 60 m aj

0	Jermu Vihmakoski	Turun Urheiluliitto	 9,04	 9,04

M17 3000 m kävely

0	Samuel Marku	Vahdon Tuisku		

M17 Seiväs

0	Eeli Heikkilä	Turun Urheiluliitto	385	385
0	Oliver Helenius	Turun Urheiluliitto	340	345

M17 Kolmiloikka

0	Ilari Hiltunen	Kaarinan Ura		
0	Jesse Fagerström	Kaarinan Ura		10,19
0	Mathias Gustafsson	Turun Urheiluliitto		11,45

M17 Kuula

0	Niilo Waher	Turun Urheiluliitto	11,50	11,50
0	Miika Lahtonen	Mynämäen Isku	15,02	15,02
0	Taneli Karvonen	Mynämäen Isku	14,46	14,46
0	Kaius Kemppainen	Turun Urheiluliitto	12,33	12,36
0	Mico Ekman	Piikkiön Kehitys	10,72	12,24
0	Markus Huhtala	Piikkiön Kehitys	10,08	10,08

M19 200 m

0	Lasse Nordqvist	Turun Weikot Yleisurheilu		25,20
0	Pauli Raitanen	Naantalin Löyly		31,87
0	Karolus Areva	Turun Toverit		29,55
0	Konsta Gröndahl	Paimion Urheilijat	24,62	24,62
0	Robin Lainto	Turun Urheiluliitto		26,76
0	Jami Vepsä	Naantalin Löyly		27,81
0	Olli Nissinen	Turun Weikot Yleisurheilu		
0	Arttu Salonen	Turun Toverit	25,98	25,29

M19 1500 m

0	Wiljami Itämeri	Turun Urheiluliitto		 4.23,10
0	Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu		 4.25,03
0	Vesa Nokka	Oripään Vesa		 4.51,90
0	Lauri Salo	Kosken Kaiku		



M19 Kolmiloikka

0	Aapo Karvinen	Vammalan seudun Voima		13,89

M19 Kuula

0	Aaro Leinonen	Rymättylän Soihtu		16,46
0	Samuli Kaikkonen	Turun Urheiluliitto		

N 200 m

0	Enni Henttonen	Turun Urheiluliitto		


N 60 m aj

0	Julia Enarvi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
0	Noora Kauranen	Hämeenlinnan Tarmo		
0	Ida Otstavel	Pargas If		
0	Heidi Parikka	Helsingin Kisa-Veikot		

N 3000 m kävely

0	Venla-Nora Nirkkonen	Turun Weikot Yleisurheilu		16.08,42
0	Sanna Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		17.01,9hot
0	Jenni Lahtinen	Ikurin Vire		14.56,39ot
0	Jonna Korpi	Ikurin Vire		16.17,81
0	Jonna Voronkoff	Laitilan Jyske		


N Pituus

0	Wilma Jungar	Esbo If		
0	Ida Otstavel	Pargas If		
0	Ella Savonen	Loimaan Leisku		

N Kuula

0	Suvi Arvela	Vehmaan Kiisto		

N17 300 m

0	Fiia Kajula	Raision Kuula		
0	Julia Matchenkova	Salon Vilpas		
0	Viveka Loukola	Raision Kuula		
0	Elsa Karjalainen	Turun Urheiluliitto		
0	Sirke Seitsonen	Raision Kuula		46,15
0	Helena Saarinen	Liedon Parma		44,85
0	Pinja Naula	Turun Urheiluliitto		
0	Camilla Engström	Turun Urheiluliitto		
0	Miranda Borg	Turun Urheiluliitto		
0	Emma Lindfelt	Turun Urheiluliitto		
0	Taika Vuorinen	Piikkiön Kehitys		45,54
0	Tilda Vuorinen	Piikkiön Kehitys		47,42

N17 1500 m

0	Tinja Pirttikoski	Turun Urheiluliitto		
0	Liisa Jalava	Turun Urheiluliitto		
0	Siiri Ojanen	Turun Urheiluliitto		
0	Nelli Hiippavuori	Turun Urheiluliitto		 5.15,05
0	Iina Pohjola	Turun Toverit		

N17 60 m aj

0	Iida Verainen	Nousiaisten Susi	 9,59	 9,59
0	Wilma Jungar	Esbo IF	 9,26	 9,26
0	Kaisa Äijälä	Nousiaisten Susi	 9,88	 9,88
0	Emmi Valtonen	Turun Urheiluliitto	 9,56	 9,52
0	Saga Malmio	Pargas IF		

N17 3000 m kävely

0	Liina Ahtiainen	Turun Urheiluliitto		17.50,50
0	Linnea Ellä	Kalannin Vankka		17.34,05
0	Linda Ellä	Kalannin Vankka		

N17 Seiväs

0	Essi Hokkanen	Turun Weikot Yleisurheilu		230
0	Riikka Virkki	Someron Esa	280	295
0	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		225
0	Emmi Uusitalo	Karkkilan Pojat	305	325
0	Emma Sjöberg	Raision Kuula	243	243
0	Hertta Ahonen	Turun Urheiluliitto	290	290
0	Aino Hongisto	Turun Urheiluliitto	240	250
0	Emma Hovirinta	Turun Urheiluliitto		
0	Julia Vuolli	Kosken Kaiku	293	322

N17 Pituus

0	Iida Verainen	Nousiaisten Susi		5,12
0	Ellen Brusila	Turun Urheiluliitto		3,42
0	Ilona Ruohola	Turun Urheiluliitto		5,11
0	Kaisa Äijälä	Nousiaisten Susi	4,56	4,56
0	Linnea Loukola	Raision Kuula		5,09
0	Viveka Loukola	Raision Kuula		4,71
0	Helena Saarinen	Liedon Parma		4,82
0	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	5,04	5,04
0	Aino Koivisto	Turun Urheiluliitto		3,96
0	Saimi Koskivainio	Marttilan Murto		4,65
0	Saga Malmio	Pargas IF		
0	Henni Liimatta	Maskun Kataja	4,19	4,63
0	Ada Ojuva	Turun Toverit		4,77

N17 Kuula

0	Liinu Jokela	Perniön Urheilijat	8,97	9,32
0	Rafaela Liski	Turun Urheiluliitto	10,26	11,05
0	Ilona Vuori	Marttilan Murto	12,82	13,47
0	Daniela Sandås	Turun Urheiluliitto	11,87	11,87
0	Kaisa Äijälä	Nousiaisten Susi	11,08	11,30
0	Linnea Loukola	Raision Kuula		12,03
0	Minttu Laurila	Turun Urheiluliitto	11,29	11,29
0	Elviira Niemelä	Turun Urheiluliitto		9,37
0	Oona Kaskinen	Turun Urheiluliitto	9,62	9,62
0	Silja Kosonen	Someron Esa		12,45
0	Marika Virtanen	Someron Esa		9,43
0	Saara Tuominen	Turun Urheiluliitto		9,59
0	Henni Liimatta	Maskun Kataja		9,62	9,62
0	Ada Ojuva	Turun Toverit		10,72

N19 200 m

0	Sofia Triipponen	Raision Kuula		
0	Sanni Kettunen	Salon Vilpas		26,78
0	Essi Jukakoski	Turun Urheiluliitto		
0	Reetta Rantakokko	Turun Urheiluliitto		

N19 1500 m

0	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera		

N19 60 m aj

0	Elina Verainen	Nousiaisten Susi	 9,96	 9,96
0	Saara Keskitalo	Espoon Tapiot		 8,75
0	Sanni Kettunen	Salon Vilpas	 	9,28	 9,28

N19 Seiväs

0	Amanda Laurila	Somerniemen Veikot	290	320

N19 Pituus

0	Elina Verainen	Nousiaisten Susi	4,62	4,74
0	Ella Koho	Liedon Parma		4,86

N19 Kuula

0	Elina Verainen	Nousiaisten Susi	10,23	10,23