Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.01. klo 15:00 Seiväshypyn talvikarnevaalit Ilmoittautuneet
Menn A-competition (9 athletes) Saturday 18.30
Heights men 460, 480, 500, 515, 530, 540 +5 cm

9  Urho Kujanpää	Tampereen Pyrintö	PB 555
11 Tommi Holttinen	Someron Esa		PB 555
8  Eetu Turakainen	Turun Urheiluliitto	PB 535
1  Joonas Jokivartio 	JKU		        PB 510
3  Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa	PB 501
2  Anton Kunnas	        IF Sibbo-Vargarna	PB 500
4  Santtu Koskiaho 	Karijoen Tappara	PB 520
10 Jami Siira		Tampereen Pyrintö	PB 480
103 Timi Katila         Tapanilan Erä	        PB 472

Women A-competition  (8 athletes) Saturday 18.30
Heights Women 	340-355-370 385 400 410 420 430 +5cm

17 Saga Andersson	Esbo IF		        PB 416
14 Minna Nikkanen	Someron Esa		PB 461
16 Maria Kytölä	        Nurmijärven YleisurheiluPB 380	
19 Laura Ollikainen	VarkKV		        PB 395
15 Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	PB 410
18 Aino Siitonen	HKV		        PB 430
12 Anna Gordon 	        Iso-Britannia		PB 400
13 Kaede Ohkawa	        Japan		        PB 370

Friday 18.30
Heights B-men	380-400-420-430-440-+10 cm
B-competition (12 athletes) (men 22, 19)
8  Eetu Turakainen	Turun Urheiluliitto	PB 535
2  Anton Kunnas	        IF Sibbo-Vargarna	PB 500
7  Petri Ihander	Keski-Uudenmaan Yu	PB 470
5  Petri Laitinen	Kangasniemen Kalske	PB 461 
6  Jere Liskojärvi	Helsingin Tarmo	        PB 450
10 Jami Siira		Tampereen Pyrintö	PB 480
3  Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa	PB 501
82 Severi Niittymäki	Savonlinnan Riento	PB 420 
83 Iiro Suutarinen	Ähtärin Urheilijat	PB 470 
84 Juuso Toivonen	Ähtärin Urheilijat	PB 500 
81 Joni Uolamo	        Toijalan Vauhti	        PB 445
85 Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera	        PB 460 

Women B-competition 16 athletes (women 22,19, 17)		
88 Pinja Koivumäki	Lauttakylän Luja		375
15 Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		410
16 Maria Kytölä	        Nurmijärven Yleisurheilu	380
17 Saga Andersson	Esbo IF			        442 
80 Matilda Koponen	Tampereen Urheilijat -38	320
60 Silja Andersson	Esbo IF			        355
59 Kiia Brandes	        Hyvinkään seudun Urheilijat	320
65 Vilma Hannula	Karhulan Katajaiset		325
63 Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot		355
66 Nea Kylmänen	        Nurmijärven Yleisurheilu	300 
67 Heini Mäenpää	Tampereen Pyrintö		300
61 Essi Melender	Vaasan Vasama		        365 
62 Tessa Moisio	        Kaipolan Vire		        290 
58 Emma Rovasalo	HSU			        360 
64 Emmi Uusitalo	Karkkilan Pojat		        325 
101 Elena Canomeras     Sveitsi                         350

C-competition Men 17 (11 athletes) 

69 Juho Alasaari	Laihian Luja		470 / -
75 Eeli Heikkilä	Turun Urheiluliitto	383 / 383
71 Oliver Helenius	Turun Urheiluliitto	345 
70 Oskari Henttinen	Kokemäen Kova-Väki 	400 
76 Otto Junnila	        IF Sibbo-Vargarna	355 
68 Joonatan Kemppainen	Pihtiputaan Tuisku	400 
74 Andrei Kiviharju	Esbo IF		        384 
72 Artjom Kiviharju	Esbo IF		        320 
78 Albin Lundberg	Vasa IS		        450 
73 Niklas Tallqvist	Borgå Akilles	        405
77 Aaron Utulahti	Vihdin Viesti		360

35 + sekä 11 – 15 -sarjat pe klo 15.00

91 N35 Anne-Mari Vallioniemi 	Riihimäen Kisko	270

93 M55 Jukka-Pekka Hassinen	Runners Club
92 M55 Risto Järvi		Esbo IF
94 M55 Petri Korander		Vihdin Viesti
95 M55 Tero Kuparinen		Kenttäurheilijat -58
96 M65 Seppo Saarela		Riihimäen Kisko

P11 Seiväs
25 Robin Helenius	Turun Urheiluliitto
26 Paavo Virkki	        Someron Esa
27 Urho Aro	        Helsingin Kisa-Veikot
28 Voima Kenttä	        IF Raseborg

P13 Seiväs
35 Christian Lindberg	Riihimäen Kisko
36 Olavi Kiiski	        Karhulan Katajaiset
37 Eelis Hynninen	Hartolan Voima

T13 Seiväs
29 Saara Virkki	        Someron Esa
30 Lumi Kenttä	        IF Raseborg
31 Sora Kenttä	        IF Raseborg
32 Tähkä-Alina Koskela	Riihimäen Kisko
33 Linnea Sariola	Someron Esa
34 Jemina Nikkanen	Savonlinnan Riento
102 Mila Heikkonen      Keski-Uudenmaan Yu

P15 Seiväs
51 Joonatan Lindberg	Riihimäen Kisko
52 Aatu Sihvonen	Karhulan Katajaiset
53 Eliel Mulari	        Karhulan Katajaiset
54 Eemil Hallikainen	Kaavin Kaiku
55 Pietari Hallikainen	Kaavin Kaiku
56 Martti Hyvärinen	Lappeenrannan Urheilumiehet
57 Atte Tuominen	Lahden Ahkera
97 Miro Heikkonen       Lappeenrannan Urheilumiehet
98 Eerik Mäkelä         Lahden Ahkera
99 Otso Väyrynen        Keski-Uudenmaan Yu

T15 Seiväs
38 Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko
39 Minttu Peltonen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
40 Aino Pyykkö	        Lieksan Urheilijat
41 Nelli Pajula	        Jyväskylän Kenttäurheilijat
42 Riikka Virkki	Someron Esa
43 Viivi Kupiainen	Hartolan Voima
44 Helmi Eklund	        Espoon Tapiot
45 Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti
46 Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö
47 Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko
48 Maisa Moisio	        Kaipolan Vire
49 Tuuli Saraniemi	Lieksan Urheilijat
50 Lotta Sariola	Someron Esa
100 Emmi Hietanen       Riihimäen Kisko