Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
27.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset - saarenkylän kentän 30 vuotisjuhlakisat Ilmoittautuneet
Nimi     	        Seura	        SB	PB
N 100m
Jandeh Jallow	        Oulun Pyrintö      12,04	12,04
Anni Grekula	        Raahen Vesa	   12,79	12,79
Carita Barsk	        Espoon Tapiot	   12,59	12,59
Ellinoora Ylimäki	Alatornion Pirkat  12,79	12,79
Iiris Törrönen	        Kuivasjärven Aura  13,24	13,10
Taru Väisänen	        Oulun Pyrintö	   12,60	12,60
Kiia Perkaus	        Pohjan Koitto		        14,39
Aino Rajanen	        Pohjan Koitto	   13,64	13,64
Sanni Hirttiö	        Pohjan Koitto		        15,53
Emma Mäkikallio	        Pohjan Koitto	   12,52	12,14
Suvi Heikkinen	        Suomussalmen Rasti 13,04	12,97
Anni Karanta	        Pohjan Koitto	   14,10	14,10
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Milla Nevalainen        Pohjan Koitto

N 200m
Anni Grekula	        Raahen Vesa	                27,48
Ellinoora Ylimäki	Alatornion Pirkat		26,63
Iiris Törrönen	        Kuivasjärven Aura   27,20	27,20
Aino Rajanen	        Pohjan Koitto	    28,26	28,26
Emma Mäkikallio	        Pohjan Koitto	    25,91	25,91
Suvi Heikkinen	        Suomussalmen Rasti  27,30	27,30
Emmi Heikkinen	        Kajaanin Kipinä	    27,59	27,59
Maria Peura	        Tervolan Terävä	    25,80	25,80
Saana Peura	        Tervolan Terävä	    27,46	27,46
Tiina Taskinen	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Iina Takkula	        Kuivasjärven Aura		
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
Sanni Iivari	        Pohjan Koitto	
Iida Pahtaja            Pohjan Koitto	

N 400m
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö	    1.01,55	1.01,55
Pinja Purola	        Oulun Pyrintö	    1.02,65	1.02,65
Elina Paavola	        Lohtajan Veikot	    1.02,06	1.02,06
Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		1.07,37

N 800m
Laura Pietilä	        Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.38,33

N 3000m
Alina Vuokila	        Veitsiluodon Kisaveikot		11.57,51
Jenni Ojala	        Pohjan Koitto	    11.15,19	11.15,19
Johanna Matintalo	Turun Urheiluliitto	
Enni Petrelius          Pohjan Koitto
	
N 100m aidat
Maria Peura	        Tervolan Terävä	    15,61	15,61
Krista Sjögren	        Oulun Pyrintö	    17,55	17,43

N Korkeus
Maria Peura	        Tervolan Terävä	    171	        171
Saana Peura	        Tervolan Terävä	    162	        162
Venla Polojärvi	        Pohjan Koitto	    140	        140

N Seiväs
Kiia Perkaus	        Pohjan Koitto	    300	        305

N Pituus
Anni Karanta	        Pohjan Koitto	    4,35	4,37
Maria Peura	        Tervolan Terävä	    5,60	5,60
Saana Peura	        Tervolan Terävä	    5,19	5,19
Sanni Iivari	        Pohjan Koitto	    4,31	4,35
Olivia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot	5,85	5,85

N Keihäs
Krista Sjögren	        Oulun Pyrintö	    30,07	30,07

M 100m
Tuukka Tuohino	        Pohjan Koitto	    13,47	12,79
Juha-Pekka Holm	        Kivijärven Kivekkäät 14,21	13,99
Teemu Mattola	        Raahen Vesa	    12,62	12,62
Niko Kangasoja	        Oulun Pyrintö	    11,37	11,37
Mikke Paajanen	        Mikkelin Kilpa-Veikot		

M 200m
Juha-Pekka Holm	        Kivijärven Kivekkäät		29,36
Niko Kangasoja	        Oulun Pyrintö	   23,03	23,03
Joona Rissanen	        Lapin Lukko		        27,85
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto	   24,14	24,14
Mikke Paajanen	        Mikkelin Kilpa-Veikot		
Iiro Pitkänen           Pohjan Koitto

M 400m
Joona Rissanen	        Lapin Lukko	   54,21	54,21
Eemeli Kaartinen	Kenttäurheilijat -58		50,70
Antti Kokkonen	        Oulun Pyrintö	   52,06	47,95
Mikke Paajanen	        Mikkelin Kilpa-Veikot		

M 3000m
Lauri Vuorinen	        IF Raseborg	    9.45,69
Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö	    11.06,91	10.44,85
Eino Haase	        Veitsiluodon Kisaveikot		

M Seiväs
Antti Kois	        Alavieskan Viri	   380	490

M Kolmiloikka
Aleksi Huotari	        Pohjan Koitto	   13,63	13,63

M Kuula
Juuso Moilanen	        Arctic Athletics Rovaniemi	13,08	13,08


P5 40m
Joel Petrelius	        Lapin Lukko		
Roni Jurvelin			
Toivo Ollila	        Lapin Veikot		
Luukas Sainio	        Lapin Lukko	
	
P5 Pallonheitto
Joel Petrelius	        Lapin Lukko		
Roni Jurvelin			
Toivo Ollila	        Lapin Veikot		
Luukas Sainio	        Lapin Lukko	
	
T5 40m
Ellen Hiltunen			
Nanna Vaattovaara			
Juuli Ollila	        Pohjan Koitto		
Vivienne Knutar			
Victoria Knutar			

T5 Pallonheitto
Nanna Vaattovaara			
Juuli Ollila	        Pohjan Koitto		
Vivienne Knutar			
Victoria Knutar		
	
P7 40m
Elias Hiltunen			
Niklas Fordell			
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF		
Julius Ikäläinen	Pohjan Koitto		
Olli-Petteri Repo	Pohjan Koitto
Jere Kerola	       Oulun Pyrintö		
	
P7 Pallonheitto
Elias Hiltunen			
Jere Kerola	        Oulun Pyrintö		
Niklas Fordell			
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF		
Julius Ikäläinen	Pohjan Koitto		
Olli-Petteri Repo	Pohjan Koitto	
	
T7 40m
Selma Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Karoliina Lesharkole	Pohjan Koitto		
Eeva Koskiniemi	        Pohjan Koitto		
Aada Hyrkäs	        Lapin Lukko		
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Saana Daavittila	Pohjan Koitto		
Iina Jurvelin			
Ellen Hovila	        Lapin Lukko		
Sanni Ollila	        Lapin Veikot	
	
T7 Pallonheitto
Karoliina Lesharkole	Pohjan Koitto		
Eeva Koskiniemi	        Pohjan Koitto		
Aada Hyrkäs	        Lapin Lukko		
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Saana Daavittila	Pohjan Koitto		
Iina Jurvelin	
Seela Oinas             Pohjan Koitto		

T9 40m
Iiirs Saari	        Pohjan Koitto		
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	    6,95	6,95
Vanessa Knutar	        Gamlakarleby IF		
Justiina Aho	        Pohjan Koitto	    6,96	6,96
Lara Sainio	        Lapin Lukko	    7,61	7,61

T9 600m
Vanessa Knutar	        Gamlakarleby IF		
Justiina Aho	        Pohjan Koitto		
Lara Sainio	        Lapin Lukko		
Karin Hovila	        Lapin Lukko		

T9 Pituus
Iiris Saari	        Pohjan Koitto	    3,17	3,17
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	    3,62	3,62
Vanessa Knutar	        Gamlakarleby IF	    3,08	3,08
Justiina Aho	        Pohjan Koitto	    3,39	3,39
Lara Sainio	        Lapin Lukko	    2,80	2,80
Karin Hovila	        Lapin Lukko	    2,74	2,74
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	    2,50	2,50
Sini Kramsu	        Alatornion Pirkat   2,24	2,41
Selma Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot	
	
T9 Kuula
Vanessa Knutar	       Gamlakarleby IF		
Justiina Aho	       Pohjan Koitto		        4,32
Lara Sainio	       Lapin Lukko	    4,29	4,29
Sini Kramsu	       Alatornion Pirkat		2,82
Sofianna Lassila       Pohjan Koitto		
Saaga Saniola          Pohjan Koitto

P9 40m
Kalle Hirsivaara       Veitsiluodon Kisaveikot	6,88	6,88
Juho Daavittila	       Pohjan Koitto	        7,19	7,19
Roni Kerola	       Oulun Pyrintö		
Santeri Puljula	       Lapin Lukko			

P9 600m
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	
	
P9 Pituus
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF	         2,97	 2,97
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot  3,74	 3,74
Juho Daavittila	        Pohjan Koitto	         2,87	 2,87
Elias Hyypiö	        Lapin Lukko		
Roni Kerola	        Oulun Pyrintö		
Santeri Puljula	        Lapin Lukko		

P9 Kuula
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF	         4,45	 4,45

T11 60m
Saana Ollila	        Lapin Veikot	         9,92	9,92
Nelli Poikela	        Pohjan Koitto		
Iiris Saari	        Pohjan Koitto		
Saaga Saniola	        Pohjan Koitto	         9,73	9,73
Amelia Tapio	        Pohjan Koitto		
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto	         9,27	9,27

T11 1000m
Saana Ollila	        Lapin Veikot	        4.14,60	4.14,60
Enni Jokkala	        Porvoon Urheilijat		
Peppi Paakkola	        Limingan Niittomiehet	3.56,14	3.56,14

T11 60m aidat
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto		        13,06
Felicia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		11,92

T11 Korkeus
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto	        121	121
Felicia Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot	125	125
Vanessa Knutar	        Gamlakarleby IF		

T11 Pituus
Saana Ollila	        Lapin Veikot		
Nelli Poikela	        Pohjan Koitto	        3,49	3,49
Amelia Tapio	        Pohjan Koitto		
Dagmar Kontiosalo	Pohjan Koitto	        4,14	4,14
Enni Jokkala	        Porvoon Urheilijat	2,83	2,83
Felicia Bojang  	Veitsiluodon Kisaveikot	4,07	4,07

T11 Kuula
Enni Jokkala	        Porvoon Urheilijat	4,19	4,19
Hertta Vähäkari	        Pohjan Koitto		

P11 60m
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	        9,84	9,84
Pete Karppinen	        Lapin Lukko	        9,54	9,54
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	9,76	9,76
Nuutti Säily	        Lapin Lukko	        9,89	9,89
Llyod Ojo	        Lapin Lukko	        8,93	8,93
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		

P11 1000m
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	        3.49,87	3.49,87
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto	        3.44,94	3.44,94
Aamos Oinas	        Pohjan Koitto	        3.57,01	3.57,01

P11 60m aidat
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot		11,18
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		

P11 Korkeus
Pete Karppinen	        Lapin Lukko		
Llyod Ojo	        Lapin Lukko		
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto	     
Kevin Knutar	        Gamlakarleby IF		
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		

P11 Seiväs
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko		
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	242	242
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	180	180

P11 Pituus
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	        3,58	3,58
Pete Karppinen	        Lapin Lukko	        3,50	3,50
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	3,54	3,54
Nuutti Säily	        Lapin Lukko	        3,45	3,45
Llyod Ojo	        Lapin Lukko	        4,29	4,29
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto	        3,24	3,24
Aamos Oinas	        Pohjan Koitto	        3,28	3,28
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	4,63	4,63
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto	
Niko Vatanen            Lapin Lukko	

P11 Kuula
Pete Karppinen	        Lapin Lukko		
Llyod Ojo	        Lapin Lukko		
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto		
Aamos Oinas	        Pohjan Koitto	        4,85	4,85
Nikolai Mursu	        Pohjan Koitto		

P11 Kiekko
Pete Karppinen	        Lapin Lukko		
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto	        12,14	12,14
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot		23,48

P11 Keihäs
Sebastian Palojärvi	Pohjan Koitto		12,11
Onni Hirsivaara	        Veitsiluodon Kisaveikot	31,11	31,11

T13 60m
Milla Kangas	        Oulun Pyrintö	        8,47	8,47
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	        8,53	8,53
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        8,83	8,83
Anni Lintelä	        Pohjan Koitto	        9,41	9,41
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	        8,78	8,78
Ella Martimo	        Veitsiluodon Kisaveikot	9,07	9,07
Senja Sotaheimo	        Pohjan Koitto		
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	8,43    8,43	

T13 1000m
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat	3.34,52	3.34,52
Laura Ojala	        Pohjan Koitto	        4.01,14	3.50,21
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        3.28,73	3.28,73
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        3.37,13	3.37,13
Heta Ruotsala	        Pohjan Koitto		
Hilpi Ruotsala	        Pohjan Koitto	
	
T13 60m aidat
Olivia Laine	        Pohjan Koitto		
Anni Lintelä	        Pohjan Koitto		
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto		
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto		
Safia Mekki	        Pohjan Koitto		

T13 Korkeus
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        136	136
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	        140	140
Senja Sotaheimo 	Pohjan Koitto		105

T13 Seiväs
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        220	220

T13 Pituus
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	        5,03	5,03
Olivia Laine	        Pohjan Koitto	        4,48	4,48
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	        4,09	4,21
Ella Martimo	        Veitsiluodon Kisaveikot	4,17	4,17
Aino Jokkala	        Porvoon Urheilijat		
Sointu Oinas	        Pohjan Koitto	        4,18	4,18
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        4,17	4,17
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	4,59    4,59
Milla Kangas            Oulun Pyrintö
	
T13 Kuula
Anni Lintelä	        Pohjan Koitto	        5,70	5,70
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	        7,19	7,19
Emma Lesharkole	        Pohjan Koitto		6,24
Taru Repo	        Pohjan Koitto		

T13 Kiekko
Emma Lesharkole	        Pohjan Koitto	        25,62	25,62
Taru Repo	        Pohjan Koitto		

T13 Keihäs
Olivia Laine	        Pohjan Koitto		        18,92
Ella Martimo	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Senja Sotaheimo	        Pohjan Koitto		        18,35
Helmi Kunnari	        Pohjan Koitto	         16,96	16,96
Lyra Rautio	        Pohjan Koitto	         18,34	18,34
Taru Repo	        Pohjan Koitto		

P13 60m
Santeri Kramsu	        Alatornion Pirkat	9,65	9,24
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

P13 60m aidat
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

P13 Korkeus
Alex Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	
	
P13 Pituus
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	
	
P13 Kuula
Alex Bojang	        Veitsiluodon Kisaveikot		
Aatu Lesonen	        Sotkamon Jymy	       7,59	7,65
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto	
	
P13 Kiekko
Aaron Rissanen	        Lapin Lukko	       37,19	37,19

P13 Keihäs
Santeri Kramsu	        Alatornion Pirkat		20,04
Waltteri Söderlund	Lapin Lukko	       28,73	28,73
Aleksanteri Mursu	Pohjan Koitto		

T15 100m
Emmi Heikkinen	        Kajaanin Kipinä	       13,04	13,04
Pinja Suutari	        Lapin Veikot	       13,96	13,96
Sara Niukkanen	        Pohjan Koitto	       14,24
Milla Kangas	        Oulun Pyrintö	       13,78	13,78
Safia Mekki	        Pohjan Koitto	       13,71    13,71

T15 2000m
Peppi Hoppula	        Lapin Veikot		

T15 80m aidat
Eerika Rahko	        Pohjan Koitto		
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto	        14,17	14,17
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot	12,89	12,89

T15 Korkeus
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot	150	153

T15 Seiväs
Eerika Rahko	        Pohjan Koitto	        270	270

T15 Pituus
Sara Niukkanen	        Pohjan Koitto		4,55
Iida Pahtaja	        Pohjan Koitto		4,86
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot	4,67	4,67
Lotta Saksi	        Veitsiluodon Kisaveikot		

T15 Kuula
Lotta Saksi	        Veitsiluodon Kisaveikot	
	
T15 Keihäs
Enni Petrelius	        Pohjan Koitto	        25,25	29,53

P15 Kuula
Valtteri Raudasoja	Pohjan Koitto	        7,12	7,27
Mika Niskala	        Pohjan Koitto	        10,26	10,26

P15 Kiekko
Valtteri Raudasoja	Pohjan Koitto	        20,29	20,29

P15 Keihäs
Mika Niskala	        Pohjan Koitto	        54,56	54,56
Samuel Lassila	        Pohjan Koitto	        44,30	44,30
Santeri Kotila	        Pohjan Koitto		

N17 100m aidat
Saana Peura	        Tervolan Terävä	        16,73	16,73
Venla Polojärvi	        Pohjan Koitto		
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto	        15,68	15,36

N17 Kuula
Enni Aula	        Pohjan Koitto	        13,71	13,71

N17 Kiekko
Enni Aula	        Pohjan Koitto	        45,02	45,02

M17 110m aidat
Leo Rautiainen	        Kenttäurheilijat -58	16,55	16,55

M17 400m aidat
Elmeri Lesonen	        Sotkamon Jymy	1.00,37	1.00,37

M17 Kuula
Leo Rautiainen	        Kenttäurheilijat -58	12,57	12,57

M17 Kiekko
Leo Rautiainen	        Kenttäurheilijat -58	35,04	35,04

M17 Keihäs
Leo Rautiainen	        Kenttäurheilijat -58	47,97	47,97