Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
14.04. klo 12:00 SM-maantiejuoksut Ilmoittautuneet
Miehet puolimaraton	
		
51	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö
52	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera
53	Jaakko Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
54	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot
55	Matti Rauma	Turun Urheiluliitto
57	Joonas Harjamäki	Helsingin Kisa-Veikot
59	Jaakko Kero	Turun Urheiluliitto
60	Väinö Klemola	Kuopion Reipas
62	Janne Jokinen	Vaajakosken Kuohu
63	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet
64	Henri Ansio	Finnish Marathon Runners
65	Hannu Granberg	Lahden Ahkera
66	Juuso Hakala	Turun Urheiluliitto
67	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
68	Samuli Huusko	Turun Urheiluliitto
69	Tommi Hytönen	Nurmijärven Yleisurheilu
70	Antti Hyttinen	Vaajakosken Kuohu
71	Markku Kalliokoski	Jyväskylän Kenttäurheilijat
72	Jukka Kero	Turun Urheiluliitto
73	Jonathan Kilpelä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
74	Joonas Kuisma	Tampereen Maratonklubi ry
75	Niklas Lainto	Turun Urheiluliitto
76	Kalle Linnasaari	Turun Urheiluliitto
77	Henri Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
78	Markus Nikander	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
79	Harri Parkkonen	Rauhalahti Road Runners
80	Markus Rajamäki	Elimäen Vauhti
81	Simeon Rissanen	Vantaan Salamat
82	Sami Saku	IF Åland
83	Eero Saleva	Helsingin Kisa-Veikot
84	Kevin Sandell	IK Falken
85	Björn Sandler	IK Falken
86	Niklas Wihlman	Turun Urheiluliitto

Naiset puolimaraton

1	Anne-Mari Hyryläinen	Nagu IF
2	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
5	Mira Tuominen	Forssan Salama
6	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
7	Sofia Muinonen	Espoon Tapiot
9	Kukka-Maaria Mustonen	Kenttäurheilijat -58
10	Johanna Davidila	Lapin Lukko
11	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat
12	Minna Haka-Risku	Vammalan seudun Voima
13	Emma Hakala	Espoon Tapiot
14	Anna-Elina Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
15	Marjut Hirvonen	Espoon Tapiot
16	Mari Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
17	Satu Kähkönen	Siilinjärven Ponnistus
18	Emma Katajalaakso	Kannuksen Ura
19	Soili Kosonen	Espoon Tapiot
20	Saara Malinen	Runners Club
21	Jenni Moskari	Kenttäurheilijat -58
22	Katri Niemistö	Jyväskylän Kenttäurheilijat
23	Natalia Nylund	Lahden Ahkera
24	Nella Paronen	Karhulan Katajaiset
25	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas
26	Josefin Sjölind-Kohtamäki	Helsingfors IFK
27	Katarina Skräddar	Helsingin Jyry
28	Minna Syvälä	Espoon Tapiot
29	Mari Ulkuniemi	Runners Club
30	Mirja Vartiainen	Espoon Tapiot
31	Anna Huostila	Kenttäurheilijat -58

Miehet 19v 10 km
		
101	Eemil Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat
102	Leevi Keronen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
103	Mustafe Muuse	Turun Urheiluliitto
104	Walte Hautala	Lahden Ahkera
106	Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu
107	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja
108	Lasse Eini	Jyväskylän Kenttäurheilijat
109	Olli Harju	Kenttäurheilijat -58
111	Wiljami Itämeri	Turun Urheiluliitto
112	Ravinder Kohtaniemi	Ykspihlajan Reima
113	Valtteri Konttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
114	Mika Kotiranta	Joensuun Kataja
115	Lassi Kuva	Lahden Ahkera
116	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu
118	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset
119	Joona Sointu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu

Naiset 19v 10 km

121	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera
127	Liisa Timonen	Espoon Tapiot
128	Mona Af Forselles	Rekolan Raikas
129	Edith Eikkinen	Kenttäurheilijat -58
130	Senja Heinonen	Kuopion Reipas
131	Melina Lahdenperä	Espoon Tapiot
132	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö
133	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot
134	Iida Pyykönen	Nurmeksen Sepot
135	Eveliina Räisänen	Kuopion Reipas
136	Armi Turtola	Esbo IF

Miehet 17v 10 km

145	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat
148	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto
149	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot
150	Olli Elo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
151	Ville Harju	Kenttäurheilijat -58
152	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
153	Johannes Helander	Limingan Niittomiehet
154	Jiri Juntunen	Limingan Niittomiehet
155	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat
156	Rasmus Krogell	Kenttäurheilijat -58
157	Rasmus Lerstrand	Vasa IS
158	Otto Lintula	Viipurin Urheilijat
159	Atte Nevala	Kenttäurheilijat -58
160	Teo Penttinen	Lahden Ahkera
161	Saska Rauhala	Helsingin Kisa-Veikot
162	Lauri Salminen	Rekolan Raikas
163	Ville-Valtteri Salonen	Nokian Urheilijat
164	Veikka Saren	Someron Esa
165	Akseli Stark	Kenttäurheilijat -58

Naiset 17v 10 km

171	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera
172	Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto
173	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
174	Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura
175	Emma Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
176	Essi Hietula	Tapanilan Erä
177	Nelli Hiippavuori	Turun Urheiluliitto
178	Jenni Korvenpää	Kenttäurheilijat -58
179	Helmi Köykkä	Rekolan Raikas
180	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat
181	Vera Nylander	Siilinjärven Ponnistus
182	Hilda Oila	Espoon Tapiot
183	Emma Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
184	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo
185	Lotta Tarvainen	Kuopion Reipas
186	Nea Tarvo	Espoon Tapiot
187	Aino Tengvall	Rekolan Raikas
188	Taika Uusimäki	Kenttäurheilijat -58