Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
16.06. klo 12:00 Eeles Landström Games Ilmoittautuneet
M 100m 
  Aleksi Kuusinen 	Tampereen Pyrintö  	11,09 
  Esa Hakala 		Tampereen Pyrintö 	14,24 13,67 
  Samuli Lehtinen 	Lahden Ahkera 		10,92 10,69 
  Karim Jaiteh 		Helsingin Tarmo 	11,58 11,58 
  Juho Toivari 		Janakkalan Jana 	12,59 12,59 
  Eino Perämaa 		Tampereen Pyrintö 	12,80 12,51 
  Heikki Nieminen 	Janakkalan Jana 	11,51 10,73 
  Patrik Järvinen 	Tampereen Pyrintö 	12,51 12,51 
  Mikhail Paramonov 	LAC TV Unterstrass Zürich 12,06 12,06 
 
 M 200m 
  Aleksi Kuusinen 	Tampereen Pyrintö  	22,46 
  Samuli Lehtinen 	Lahden Ahkera 		22,59 21,68 
  Karim Jaiteh 		Helsingin Tarmo   
  Juho Toivari 		Janakkalan Jana   
  Eino Perämaa 		Tampereen Pyrintö  	26,32 
  Heikki Nieminen 	Janakkalan Jana  	21,96 
  Patrik Järvinen 	Tampereen Pyrintö  	26,78 
  Juho Rönkä 		Janakkalan Jana  	22,61 
 
 M 3000m 
  Riku-Antti Naskali 	Kylmäkosken Veikot  	9.55,09 
 
 M Seiväs 
  Olli Rannikko 	Nokian Urheilijat 	500 538 
  Petri Laitinen 	Kangasniemen Kalske 	383 470 
  Joonas Jokivartio 	Jyväskylän Kenttäurheilijat 483 510 
  Jami Siira 		Tampereen Pyrintö 	495 495 
 
 M Pituus 
  Esa Hakala 		Tampereen Pyrintö 	5,00 5,14 
  Matti Saunanen 	Ikaalisten Urheilijat 	3,24 4,28 
  Lasse Hämelahti 	Janakkalan Jana 	6,87 6,94 
  Teemu Salminen 	Toijalan Vauhti  	5,51 
  Iikka Alingue 	Janakkalan Jana 	6,97 7,31 
  Niko Uolamo 		Toijalan Vauhti 	5,14 5,14 
 
 M Kuula 
  Matti Saunanen 	Ikaalisten Urheilijat 	8,01 8,69 
  Teemu Salminen 	Toijalan Vauhti 	10,09 10,98 
  Lauri Laasala 	Toijalan Vauhti 	12,55 12,55 
  Jussi Tukeva 		Jalasjärven Jalas 	15,66 16,36 
  Olli Niemi 		Kangasalan Kisa 	14,07 15,03 
 
 M Keihäs 
  Matti Saunanen 	Ikaalisten Urheilijat 	30,36 34,16 
  Henri-Jussi Kurvinen 	Vehmaisten Urheilijat 	68,58 68,58 
  Markus Rajaniemi 	Lahden Ahkera 		53,20 53,20 
  Henri Korhonen 	Maaningan Mahti 	64,03 66,78 
  Petri Satto 		Janakkalan Jana 	49,28 64,38 
  Jere Salo 		Lauttakylän Luja 	63,63 71,82 
 
 N 100m 
  Tiia Heikkinen 	Tampereen Pyrintö 	13,24 13,20 
  Iiris Törrönen 	Kuivasjärven Aura 	13,24 13,10 
  Nea Laine 		Turun Urheiluliitto  	12,57 
  Johanna Nieminen 	Vammalan seudun Voima  	14,04 
  Iira Bützow 		Viipurin Urheilijat 	13,11 13,11 
  Kati Oikarinen 	Runners Club 		15,26 12,52 
  Reetta Hämäläinen 	Lahden Ahkera  		12,81 
  Silja Laaksonen 	Helsingin Tarmo 	12,74 12,72 
  Amanda Lapinleimu 	Toijalan Vauhti 	13,23 12,86 
  Emma Tuomala 		Helsingfors IFK  	12,83 
  Elle Kariniemi 	Lauttakylän Luja   
  Leili Amini 		Helsingin Tarmo   
  Sari Pikkarainen 	Janakkalan Jana 	15,16 13,63 
  Ella Savonen 		Loimaan Leisku 		13,91 13,65 
  Jenna-Riina Virolainen Tampereen Urheilijat-38 12,66 
  Arlena Mikkonen 	Tampereen Urheilijat-38 13,19 13,19 
  Sofia Järvelin 	Alavuden Urheilijat 	12,62 12,29 
  Jutta Latvala 	Kuortaneen Kunto   
 
 N 200m 
  Tiia Heikkinen 	Tampereen Pyrintö  	27,02 
  Iiris Törrönen 	Kuivasjärven Aura 	27,27 27,27 
  Nea Laine 		Turun Urheiluliitto 	26,84 25,57 
  Iira Bützow 		Viipurin Urheilijat 	27,80 27,52 
  Kati Oikarinen 	Runners Club  		25,73 
  Reetta Hämäläinen 	Lahden Ahkera  		27,14 
  Silja Laaksonen 	Helsingin Tarmo 	26,93 26,46 
  Amanda Lapinleimu 	Toijalan Vauhti  	26,66 
  Emma Tuomala 		Helsingfors IFK  	26,48 
  Leili Amini 		Helsingin Tarmo   
  Sari Pikkarainen 	Janakkalan Jana  	28,17 
  Sofia Järvelin 	Alavuden Urheilijat 	25,90 25,62 
  Iina Takkula 		Kuivasjärven Aura 	26,84 26,51 
  Noora Toivo 		Toijalan Vauhti 	25,62 24,93 
  Sanna Erkinheimo 	Lahden Ahkera 		25,24 24,46 
  Yalda Amini 		Helsingin Tarmo   
  Linnea Loukola 	Raision Kuula 		27,17 26,13 
  Liinu Karjala 	Porin Yleisurheilu   
 
 N 800m 
  Johanna Nieminen 	Vammalan seudun Voima  		2.28,72 
  Veera Puosi 		Jyväskylän Kenttäurheilijat 	2.43,05 2.38,29 
  Elisa Juntunen 	Äänekosken Urheilijat  		2.28,66 
  Jenna Enholm 		Nokian Urheilijat  		2.38,46 
 
 N 3000m 
  Saara Sillanpää 	Forssan Salama  		10.37,29 
  Klaara Leponiemi 	Lempäälän Kisa Yleisurheilu  	10.11,29 
  Amanda Virtanen 	Turun Urheiluliitto 		10.36,07 10.20,47 
  Sara Jukko 		Ikaalisten Urheilijat  		12.15,67 
  Maarit Kuhmonen 	Tampereen Urheilijat-38 	10.14,30 10.14,30 
  Liisa Timonen 	Espoon Tapiot  			12.36,51 
  Helmi Karjainen 	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 	10.58,54 10.52,19 
 
 N Pituus 
  Elle Kariniemi 	Lauttakylän Luja   
  Ella Savonen 		Loimaan Leisku  		4,70 
  Jenna-Riina Virolainen Tampereen Urheilijat-38  	4,85 
  Miia Uskalinmäki 	Tampereen Pyrintö  		4,62 
  Petra Kallionpää 	Janakkalan Jana 		4,93 5,03 
  Moona Mäkelä 		Hämeenlinnan Tarmo  		5,07 
  Anne Huiko 		Tampereen Pyrintö   
 
 N Kuula 
  Melanie Soukko 	Ikaalisten Urheilijat 		8,86 10,15 
  Marika Lähteenmäki 	Ikaalisten Urheilijat  		11,27 
  Emilia Kangas 	Seinäjoen Seudun Urheilijat 	14,19 14,19 
  Heidi Nevala 		Kosken Kaiku 			11,57 12,25 
 
 N Kiekko 
  Krista Alm 		Länsi-Uudenmaan Urheilijat 	33,28 33,66 
  Nilla Rättyä 		Janakkalan Jana 		37,24 37,24 
  Krista Uusi-Kinnala 	Laitilan Jyske 			48,84 53,48 
  Roosa Naula 		Turun Urheiluliitto 		42,80 45,98 
  Anu Virtanen 		Janakkalan Jana 		20,07 22,63 
  Pihla Karhunen 	Hämeenlinnan Tarmo  		36,10 
  Pinja Karhunen 	Hämeenlinnan Tarmo 		48,56 48,56 
  Petra Pikkarainen 	Riihimäen Kisko 		30,59 30,59 
 
 N Keihäs 
  Miia Uskalinmäki 	Tampereen Pyrintö 		29,26 30,76 
  Marika Lähteenmäki 	Ikaalisten Urheilijat  		43,68 
  Sara Syrjälä 		Tammelan Ryske 			28,40 29,50 
  Anne Huiko 		Tampereen Pyrintö   
 
 M17 Kuula 
  Niko Uolamo 		Toijalan Vauhti   
 
 M17 Keihäs 
  Niko Uolamo 		Toijalan Vauhti  	30,40 
  Niilo Waher 		Turun Urheiluliitto 	44,80 44,80 
  Joar Söderholm 	Helsingfors IFK 	48,45 52,70 
 
 N17 Kuula 
  Meri Elomaa 		Tampereen Pyrintö 	13,39 13,39 
  Siiri Elomaa 		Tampereen Pyrintö 	11,74 11,74 
  Silja Rossi 		Tampereen Pyrintö 	12,15 12,15 
  Charlotta Pettersson 	Tampereen Pyrintö 	11,44 11,69 
  Inka Vatka 		Toijalan Vauhti   
 
 N17 Keihäs 
  Iida Ovaskainen 	Riihimäen Kisko  	36,73 
  Peppi Koppanen 	Tammelan Ryske 		46,52 46,52 
  Meri Elomaa 		Tampereen Pyrintö  	39,33 
  Siiri Elomaa 		Tampereen Pyrintö 	46,28 46,28 
  Silja Rossi 		Tampereen Pyrintö  	39,68 
  Charlotta Pettersson 	Tampereen Pyrintö 	32,19 32,19 
  Inka Vatka 		Toijalan Vauhti   
  Neea Suhonen 		Viialan Valtti  	30,29