Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
20.01. klo 12:00 Vammaisyleisurheilun avoimet SM-hallikilpailut liikunta-, näkö-, ja kehitysvammaisille sekä elinsiirron saaneille Ilmoittautuneet
Kehitysvammaiset
LUOKKA T/F20
MIEHET
KV T20 60 m
•	39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 200 m
•	25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
KV T20 400 m
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	31 Jyri Lehtonen Helsingin Kisa-Veikot
KV T20 800 m
•	2 Ville Pere Nokian Urheilijat
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
KV T20 1500 m
•	2 Ville Pere Nokian Urheilijat
•	25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
KV T20 3000 m kävely
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 Pituus
•	39 Tuomo Ringman Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 Korkeus
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
KV F20 Kuula (7,26kg)
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	25 Kai Koljonen Haukiputaan Veikot
•	29 Jani Tissari Hankasalmen Hanka
KV F20 Keihäs (800gr)
•	14 Marko Ruotsalainen Oulaisten Huima
•	29 Jani Tissari Hankasalmen Hanka
M19
KV T20 60 m
•	40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa
KV T20 200 m
•	40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa
KV T20 Pituus
•	40 Aku Hyvärinen Kuusankosken Kisa
NAISET
KV T20 60 m
•	38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 200 m
•	38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 400 m
•	38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 3000 m kävely
•	38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat
KV T20 Pituus
•	38 Noora Koponen Seinäjoen Seudun Urheilijat
N19
KV T20 60 m
•	18 Nea Tilli Riihimäen Kisko
KV T20 400 m
•	18 Nea Tilli Riihimäen Kisko
KV T20 Pituus
•	18 Nea Tilli Riihimäen Kisko
KV F20 Kuula (4,00kg)
•	18 Nea Tilli Riihimäen Kisko
 
DOWN-LUOKKA (T/F21)
MIEHET
Down T21 60 m
•	26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
•	32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
•	37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat
•	42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa
Down T21 200 m
•	26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
Down T21 Pituus
•	26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
•	32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
•	37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat
Down F21 Kuula (4,00kg)
•	26 Juho Oksman Karhulan Katajaiset
•	32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
•	37 Eliel Nikkola Vehmaisten Urheilijat
•	42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa
Down F21 Keihäs (600gr)
•	32 Jani Töyrylä Iitin Pyrintö
•	42 Joonas Elo Kuusankosken Kisa
M19
Down T21 60 m
•	1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
•	17 Oliver Patama Turun Seudun Kenttäurheililiat
•	35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat
•	41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja
Down T21 200 m
•	41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja
Down T21 Pituus
•	1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
•	41 Samuel Jalo Lauttakylän Luja
Down T21 Korkeus
•	1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
Down F21 Kuula (4,00kg)
•	1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
•	17 Oliver Patama Turun Seudun Kenttäurheilijat
•	35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat
Down F21 Keihäs (600gr)
•	1 Veeti Mustalahti Seinäjoen Seudun Urheilijat
•	35 Elmeri Siirilä Vetelin Urheilijat
N19
Down T21 60 m
•	11 Roosa Kukkumäki Kankaanpään Seudun Leisku
Down F21 Kuula (3,00kg)
•	11 Roosa Kukkumäki Kankaanpään Seudun Leisku


Liikuntavammaiset
MIEHET
LV T34 60 m kelaus
•	59 Henry Manni Länsi-Uudenmaan Urheilijat
LV T37 60 m
•	61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheillijat
LV T54 60 m kelaus
•	22 Niko Ristiranta Kuusankosken Kisa
•	58 Tuomo Himanka Kalajoen Junkkarit
LV T37 200 m
•	61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheillijat
LV T53 200 m kelaus
•	57 Henry Sundholm Turun Urheiluliitto
LV T37 800 m
•	13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
LV T53 400 m kelaus
•	57 Henry Sundholm Turun Urheiluliitto
LV F37 Pituus
•	61 Eetu Kuisma Turun Seudun Kenttäurheillijat
LV F33 Kuula tuoli (3,00kg)
•	24 Janne Silvo Turun Urheiluliitto
LV F34 Kuula tuoli (4,00kg)
•	13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
LV F54 Kuula tuoli (4,00kg)
•	7 Petri Hirvasniemi Kempeleen Pyrintö
LV F33-34 Keihäs tuoli (600gr)
•	24 Janne Silvo Turun Urheiluliitto
•	13 Toni Järvinen Helsingin Kisa-Veikot
LV F54 Keihäs tuoli (600gr)
•	7 Petri Hirvasniemi Kempeleen Pyrintö
LV F57 Keihäs tuoli (600gr)
•	66 Santeri Karvo Espoon Tapiot

M19
LV T54 60 m kelaus
•	30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo
LV T54 200 m kelaus
•	30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo
LV T54 400 m kelaus
•	30 Jesse Anttila Hämeenlinnan Tarmo
M50
LV T44 Pituus
•	60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys
LV T44 Korkeus
•	60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys
LV F42 Kuula (5,00kg)
•	65 Timo Lumiainen Porin Pyrintö
LV F44 Kuula (5,00kg)
•	60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys
LV F42 Keihäs (600gr)
•	65 Timo Lumiainen Porin Pyrintö
LV F44 Keihäs (600gr)
•	60 Pentti Takala Helsingin Invalidien Yhdistys
LV Avoin 1500 m
•	6 Pekka Mäkinen Riihimäen Kiista-Veikot



NAISET
LV T54 60 m kelaus
•	36 Amanda Kotaja Vampulan Urheilijat
LV T38 400 m
•	62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
LV T38 Pituus
•	62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
LV F38 Kuula (3,00kg)
•	62 Hanna Kasurinen Helsingin Kisa-Veikot
•	63 Lilli Vehmas Kärkölän Kisa-Veikot
LV F55 Kuula tuoli (3,00kg)
•	55 Jasmine Repo Jyväskylän Kenttäurheilijat
LV F51 Keilanheitto tuoli (397gr)
•	12 Sari Karjalainen Lapin Lukko
LV F55 Keihäs tuoli (600gr)
•	55 Jasmine Repo Jyväskylän Kenttäurheilijat
LV Avoin Keihäs tuoli (600gr)
•	56 Iina Koskela Haukiputaan Veikot
N19
LV T38 60 m
•	3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot
LV T38 200 m
•	3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot
LV T38 Pituus
•	3 Vilma Berg Helsingin Kisa-Veikot
 
Elinsiirron saaneet
MIEHET
ES 20–39 60 m
•	51 Timo Halmesmäki Otalammen Metsäpojat
ES 20–39 200 m
•	51 Timo Halmesmäki Otalammen Metsäpojat
ES 20–39 Pituus
•	8 Risto Aholainen Espoon Tapiot
•	16 Mika Rajamäki Lahden Ahkera
ES 20–39 Korkeus
•	8 Risto Aholainen Espoon Tapiot
•	16 Mika Rajamäki Lahden Ahkera
ES 20–39 Keihäs (800gr)
•	8 Risto Aholainen Espoon Tapiot
ES 40–49 60 m
•	15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot
•	50 Paavo Koskenkorva Downtown 65
ES 40–49 200 m
•	15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot
ES 40–49 400 m
•	50 Paavo Koskenkorva Downtown 65
ES 40–49 Korkeus
•	54 Kimmo Mustonen Espoon Tapiot
ES 40–49 Kuula (5,00kg)
•	15 Mika Kirjavainen Espoon Tapiot
•	50 Paavo Koskenkorva Downtown 65

ES 40–49 Keihäs (800gr)
•	50 Paavo Koskenkorva Downtown 65
ES 50–59 60 m
•	27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
•	47 Arto Kairajärvi
ES 50–59 3000 m kävely
•	10 Reino Luokkanen Espoon Tapiot
ES 50–59 Pituus
•	47 Arto Kairajärvi
ES 50–59 Korkeus
•	49 Arto Aho UUMU
ES 50–59 Kuula (4,00kg)
•	9 Teijo Hietanen Syke
•	10 Reino Luokkanen Espoon Tapiot
•	27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
•	28 Juha-Matti Koskinen UUMU
•	47 Arto Kairajärvi
•	48 Heikki Heinänen UUMU
•	49 Arto Aho UUMU
ES 50–59 Keihäs (600gr)
•	27 Jarmo Leväinen Kenttäurheilijat -58
•	47 Arto Kairajärvi
•	49 Arto Aho UUMU
ES 60+ 3000 m kävely
•	34 Esko Sohlo Espoon Tapiot
NAISET
ES 20–39 60 m
•	20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
•	67 Pinja Ekström Runnes Club
ES 20–39 200 m
•	20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
•	67 Pinja Ekström Runnes Club
ES 20–39 Pituus
•	20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
ES 20–39 Kuula (4,00kg)
•	20 Lotta Pukkila Espoon Tapiot
•	64 Tuisku-Tuulia Leinonen Tampereen Pyrintö
ES 40–49 60 m
•	21 Mila Gustavsson-Lilius Espoon Tapiot
•	53 Johanna Kankaanpää PirMu
ES 40–49 200 m
•	53 Johanna Kankaanpää PirMu
ES 40–49 Kuula (4,00kg)
•	53 Johanna Kankaanpää PirMu
ES 50–59 60 m
•	52 Tuija Helander Syke
 
Näkövammaiset
MIEHET
NV T11-12 400 m
•	43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV T11 800 m
•	43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset
NV T11 3000 m kävely
•	43 Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset
NV T12 60 m
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV T12 200 m
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV T12 1500 m
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV F12 Kuula (7,26kg)
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV F12 Keihäs (800gr)
•	23 Jari Linnavuori Turun Seudun Kenttäurheilijat
NV Avoin Kuula (7,26kg)
•	46 Ville Ylinen Helsingin Kisa-Veikot
M19
NV Avoin 200 m
•	5 Pyry Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
NV Avoin 800 m
•	5 Pyry Lahtinen Jyväskylän Kenttäurheilijat
•	
NAISET
NV T11-13 60 m
•	44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot
•	33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat
NV T11 200 m
•	44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot
NV T13 400 m
•	33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat
NV T13 Pituus
•	33 Iida Lounela Ilmajoen Kisailijat
NV F12 Kuula (4,00kg)
•	19 Katja Heikkinen Päijät-Hämeen Näkövammaiset
NV F11-12 Keihäs (600gr)
•	44 Juuli Väisänen Helsingin Kisa-Veikot
•	45 Heidi Sailola Salon Vilpas