Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
05.05. klo 11:00 SM-maastot Ilmoittautuneet
	Miehet 12 km (44)	

Numero	Nimi	Seura
101	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö
102	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera
103	Jaakko Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
104	Miika Takala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
105	Tommi Hytönen	Nurmijärven Yleisurheilu
106	Matti Rauma	Turun Urheiluliitto
107	Roope Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
108	Jukka Kero	Turun Urheiluliitto
109	Janne Niemi	Janakkalan Jana
110	Pauli Ruostetsaari	Gamlakarleby IF
111	Jaakko Kero	Turun Urheiluliitto
112	Björn Sandler	IK Falken
113	Frederic Tranchand	Turun Toverit
114	Jaakko Piesanen	Saarijärven Pullistus
115	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot
116	Juuso Hakala	Turun Urheiluliitto
117	Joonas Harjamäki	Helsingin Kisa-Veikot
118	Juha Hellsten	Turun Toverit
119	Samuli Huusko	Turun Urheiluliitto
120	Janne Jokinen	Vaajakosken Kuohu
121	Jan Kaas	Gamlakarleby IF
122	Markku Kalliokoski	Jyväskylän Kenttäurheilijat
123	Tapani Kärjä	Kalajoen Junkkarit
124	Arttu Kärkiö	Keiteleen Kunto
125	Jussi Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
126	Jonathan Kilpelä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
127	Matias Korpela	Turun Urheiluliitto
128	Joonas Kuisma	Tampereen Maratonklubi ry
129	Ari-Pekka Lassila	Vetelin Urheilijat
130	Mikael Bergdahl	Gamlakarleby IF
131	Tuomas Ahola	Nivalan Urheilijat
132	Markus Rajamäki	Elimäen Vauhti
133	Samuel Rautiainen	Viipurin Urheilijat
134	Simeon Rissanen	Vantaan Salamat
135	Reijo Ronnila	Heinolan Isku
136	Eero Saleva	Helsingin Kisa-Veikot
137	Juha Sorvisto	Lahden Ahkera
138	Teppo Syrjälä	Tampereen Pyrintö
139	Arttu Syrjäläinen	Nivalan Urheilijat
140	Miika Tenhunen	Nivalan Urheilijat
141	Niklas Wihlman	Turun Urheiluliitto
142	Pasi Huhtala	Tampereen Pyrintö
143	Pekka Antikainen	Turun Toverit
144	Aleksi Anttolainen	Lahden Ahkera
		
		
	M maastojuoksu 4km (61)	
		
1	Jarkko Järvenpää	Tampereen Pyrintö
2	Topi Raitanen	Helsingin Kisa-Veikot
3	Ossi Kekki	Lahden Ahkera
4	Samu Mikkonen	Joensuun Kataja
5	Hannu Granberg	Lahden Ahkera
6	Eero Saleva	Helsingin Kisa-Veikot
7	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera
8	Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot
9	Martti Siikaluoma	Lahden Ahkera
10	Markus Teijula	Naantalin Löyly
11	Panu Jantunen	Helsingin Kisa-Veikot
12	Joonas Harjamäki	Helsingin Kisa-Veikot
13	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet
14	Johannes Brunila	Turun Urheiluliitto
15	Juuso Hakala	Turun Urheiluliitto
16	Harri Hietamäki	Vasa IS
17	Joni Hulkko	Jalasjärven Jalas
18	Samuli Huusko	Turun Urheiluliitto
19	Joonas Hytönen	Lapin Salama
20	Jonas Ingo	Vasa IS
21	Juha Järvelä	Kurikan Ryhti
22	Väinö Klemola	Kuopion Reipas
23	Jere Kommio	Janakkalan Jana
24	Matias Korpela	Turun Urheiluliitto
25	Patrik Kronberg	Vasa IS
26	Joonas Lehtinen	Turun Urheiluliitto
27	Jaakko Leinonen	Ylikiimingin Nuijamiehet
28	Juha Löppönen	Helsingin Jyry
29	Victor Lövdal	Vasa IS
30	Mikko Mäkelä	Vantaan Salamat
31	Samuli Mattila	Hämeenlinnan Tarmo
32	Aleksi Niemelä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
33	Antti Nisonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
34	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet
35	Jari Vanhanen	Sjundeå IF
36	Pyry Pusa	Helsingin Kisa-Veikot
37	Tomi Pyylampi	Joensuun Kataja
38	Jukka Rahkonen	Polvijärven Urheilijat
39	Asmo Ahola	Endurance Ultrarunning Team Finland
40	Antti Ranta-Aho	Vasa IS
41	Matti Rauma	Turun Urheiluliitto
42	Jarkko Ronkainen	Vaasan Vasama
43	Alexi Ruokamo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
44	Sami Saku	IF Åland
45	Kari-Pekka Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
46	Juha Sorvisto	Lahden Ahkera
47	Eemeli Suominen	IF Raseborg
48	Kai Takkunen	Alavieskan Viri
49	Miika Tenhunen	Nivalan Urheilijat
50	Joakim Träskelin	Vasa IS
51	Sami Turkulainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
52	Joni Virkkala	Gamlakarleby IF
53	Markus Vuorela	Kankaanpään Seudun Leisku
54	Niklas Wihlman	Turun Urheiluliitto
55	Christian Vänttinen	Naantalin Löyly
56	Elias Tuominen	Naantalin Löyly
57	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot
58	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot
59	Ollipekka Heikkilä	IF Raseborg
60	Tuomas Puputti	IF Raseborg
61	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet
		
		
	N maastojuoksu 6km (57)	
		
201	Camilla Richardsson	Vasa IS
202	Kristiina Mäki	Lahden Ahkera
203	Janica Rauma	Forssan Salama
204	Kaisa Tyni	Pyhtään Yritys
205	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi
206	Katri Niemistö	Jyväskylän Kenttäurheilijat
207	Laura Karkkulainen	Pyhäselän Urheilijat
208	Katarina Skräddar	Helsingin Jyry
209	Maria Murtorinne-Taskinen	Kuopion Reipas
210	Annemari Kiekara	Forssan Salama
211	Minna Syvälä	Espoon Tapiot
212	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas
213	Jenni Moskari	Kenttäurheilijat -58
214	Anna Haataja	Oulun Pyrintö
215	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat
216	Emma Hakala	Espoon Tapiot
217	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
218	Linnea Harala	Someron Esa
219	Johanna Harju	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
220	Kirsi Häyrinen	Mikkelin Kilpa-Veikot
221	Taru Häyrinen	Mikkelin Kilpa-Veikot
222	Anna-Elina Heikkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
223	Essi Hjelm	Turun Urheiluliitto
224	Pihla Hokkanen	Kuopion Reipas
225	Heidi Horttanainen	Imatran Urheilijat
226	Johanna Hulkkonen	Kenttäurheilijat -58
227	Mari Hyyppä	Jyväskylän Kenttäurheilijat
228	Noora Hyyrynen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
229	Tiia Istolahti	Vasa IS
230	Sara Jukko	Ikaalisten Urheilijat
231	Milla Kasurinen	Runners Club
232	Marika Krohns	Pudasjärven Urheilijat
233	Mari Laakkonen	Pudasjärven Urheilijat
234	Viivi Lankinen	Turun Urheiluliitto
235	Krista Lindholm	Pudasjärven Urheilijat
236	Sofie Lövdahl	Vasa IS
237	Venla Mäkäräinen	Kuopion Reipas
238	Saara Malinen	Runners Club
239	Sofia Muinonen	Espoon Tapiot
240	Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera
241	Johanna Sällinen	Turun Urheiluliitto
242	Taru Schroderus	Lahden Ahkera
243	Elisa Sihvola	Viipurin Urheilijat
244	Cecilia Storgård	Vasa IS
245	Anni Suominen	Raision Kuula
246	Henni Tofferi	Viipurin Urheilijat
247	Mari Ulkuniemi	Runners Club
248	Satu Uuttu	Kenttäurheilijat -58
249	Kaisa Vainikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
250	Ilona Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut
251	Henna Vanhanen	Pudasjärven Urheilijat
252	Mirja Vartiainen	Espoon Tapiot
253	Amanda Virtanen	Turun Urheiluliitto
254	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö
255	Anna Vuorimaa	Turun Urheiluliitto
256	Satu Rautiainen	Äänekosken Urheilijat
257	Katariina Tuovinen	Kenttäurheilijat -58
		
		
	M22 maastojuoksu 6km (28)	
		
306	Otto Kaario	Jyväskylän Kenttäurheilijat
307	Jussi Eskola	Jyväskylän Kenttäurheilijat
308	Kevin Sandell	IK Falken
309	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
310	Antti Ihamäki	Alajärven Ankkurit
311	Niklas Lainto	Turun Urheiluliitto
312	Tomi Lehto	Espoon Tapiot
313	Fabian Af Hällström	Helsingfors IFK
314	Jere Alen	Karkkilan Pojat
315	Hugo Åström	Helsingfors IFK
316	Nico Dahlbacka	Gamlakarleby IF
317	Valtteri Heikkinen	Karhulan Katajaiset
318	Mikko Hirvonen	Joensuun Kataja
319	Vili Holopainen	Joensuun Kataja
320	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet
321	Tobias Jern	Helsingfors IFK
322	Aaro Julkunen	Forssan Salama
323	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja
324	Ville Kinnala	Turun Urheiluliitto
325	Mikko Lähdesmäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat
326	Kalle Linnasaari	Turun Urheiluliitto
327	Markus Nikander	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
328	Atte Nokka	Oripään Vesa
329	Miikka Ojala	Kenttäurheilijat -58
330	Konsta Puutio	Ykspihlajan Reima
331	Ilari Visuri	Helsingfors IFK
332	Elias Vuorinen	Turun Urheiluliitto
333	Juho Ylinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
		
		
	N22 maastojuoksu 4km (35)	
		
401	Saija Seppä	Suolahden Urho
402	Heidi Kuuttinen	IF Kraft
403	Klaara Leponiemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
404	Astrid Snäll	Forssan Salama
405	Mona Jäppinen	Helsingin Kisa-Veikot
406	Sara Kivenmäki	Kuortaneen Kunto
407	Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu
408	Anna Hyvärinen	Turun Urheiluliitto
409	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
410	Enni Jarvala	Kenttäurheilijat -58
411	Lycke Karlsson	Vasa IS
412	Emma Katajalaakso	Kannuksen Ura
413	Essi Kivelä	Espoon Tapiot
414	Veera Klemettinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
415	Helena Knaapi	Espoon Tapiot
416	Maarit Kuhmonen	Tampereen Urheilijat -38
417	Aino Kuljukka	Lahden Ahkera
418	Kaarina Lehtonen	Hyvinkään seudun Urheilijat
419	Andrea Lilja	Vasa IS
420	Ninni Löf	Kalajoen Junkkarit
421	Veera Mensonen	Maaningan Mahti
422	Iiris Moisio	Kuopion Reipas
423	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat
424	Natalia Nylund	Lahden Ahkera
425	Nella Paronen	Karhulan Katajaiset
426	Roosa Pelkonen	Mäntsälän Urheilijat
427	Lotta Penttinen	Espoon Tapiot
428	Sara-Elise Ruokonen	Kuusjoen Humu
430	Erika Storbacka	Vasa IS
431	Jonna Tanskanen	Tampereen Urheilijat -38
432	Sonja Vikman	Turun Urheiluliitto
433	Viola Westling	Turun Urheiluliitto
434	Heidi Plit	Espoon Tapiot
435	Rebecca Immonen	Lahden Ahkera
436	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
		
		
	M19 maastojuoksu 6km (42)	
		
501	Mika Kotiranta	Joensuun Kataja
502	Leevi Keronen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
503	Eemil Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat
504	Mustafe Muuse	Turun Urheiluliitto
505	Benjamin Björkell	Porvoon Urheilijat
506	Frej Forsén	Vasa IS
507	Felix Hannelin	Janakkalan Jana
508	Olli Harju	Kenttäurheilijat -58
509	Walte Hautala	Lahden Ahkera
510	Emil Hautapakka	Espoon Tapiot
511	Juuso Hava	Kenttäurheilijat -58
512	Vilho Helenius	Nokian Urheilijat
513	Wiljami Itämeri	Turun Urheiluliitto
514	Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet
515	Leevi Kallio	Lahden Ahkera
516	Markus Kasanen	Joensuun Kataja
517	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
518	Sakari Koivuniemi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
519	Valtteri Konttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
520	Elias Kortelainen	Joensuun Kataja
521	Eemeli Kumara	Laihian Luja
522	Patrik Kuuttinen	IF Kraft
523	Lassi Kuva	Lahden Ahkera
524	Robin Lainto	Turun Urheiluliitto
525	Tuomas Lehto	Espoon Tapiot
526	Ville Lehtoniemi	Porvoon Urheilijat
527	Oskari Lepistö	Liedon Luja
528	Elias Lyytinen	Sulkavan Urheilijat -41
529	Petteri Mattila	Kauhajoen Karhu
530	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja
531	Vesa Nokka	Oripään Vesa
532	Lasse Nordqvist	Turun Weikot Yleisurheilu
533	Nuutti Pirhonen	Turun Weikot Yleisurheilu
534	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset
535	Tuomas Seppänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
536	Juho-Kusti Sivosavi	Turun Weikot Yleisurheilu
537	Veeti Soikkeli	Oulun Pyrintö
538	Joona Sointu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
539	Lauri Syväranta	Lahden Ahkera
540	Väinö Venetjoki	Gamlakarleby IF
541	Mohis Abdu Ahmed	Seinäjoen Seudun Urheilijat
542	Eetu Lindholm	Turun Urheiluliitto
		
		
	N19 maastojuoksu 4km (34)	
		
602	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera
603	Edith Eikkinen	Kenttäurheilijat -58
604	Mona Af Forselles	Rekolan Raikas
605	Milla Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
606	Nathalie Blomqvist	IK Falken
607	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö
608	Ida Haapala	Nurmijärven Yleisurheilu
609	Heidi Haapamäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat
610	Reetta Joronen	Savonlinnan Riento
611	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö
612	Julia Kekkonen	Kenttäurheilijat -58
613	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot
614	Vilma Kyyrö	Keravan Urheilijat
615	Julia Laitinen	Iisalmen Visa
616	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö
617	Isabella Latva	Raision Kuula
618	Nea Lilja	Jyväskylän Kenttäurheilijat
619	Maria Määttänen	Espoon Tapiot
620	Anniina Mahkonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
621	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
622	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot
623	Neea Nurmi	Espoon Tapiot
624	Alisa Pennanen	Forssan Salama
625	Eveliina Räisänen	Kuopion Reipas
626	Venla Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
627	Silja Rönkä	Lahden Ahkera
628	Miia Ruhkanen	Kuopion Reipas
629	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö
630	Saara Sillanpää	Forssan Salama
631	Liisa Timonen	Espoon Tapiot
632	Sini Tirri	Toijalan Vauhti
633	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera
634	Sara Niittyviita	Lahden Ahkera
		
		
	M17 maastojuoksu 4km (79)	
		
702	Veikka Saren	Someron Esa
707	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto
708	Sulo Aalto	Janakkalan Jana
709	Daniel Äikäs	Helsingin Kisa-Veikot
710	Carl Björkendahl	Porvoon Urheilijat
711	Johannes Ehrs	IF VOM
712	Olli Elo	Jyväskylän Kenttäurheilijat
713	Johan Friman	Vasa IS
714	Petrus Genas	Vasa IS
715	Rasmus Haavisto	Maskun Kataja
716	Aaron Häggman	IF VOM
717	Aapo Harala	Tampereen Pyrintö
718	Ville Harju	Kenttäurheilijat -58
719	Wäinö Hautala	Lahden Ahkera
720	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat
721	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
722	Juuso Honkanen	Nastolan Naseva
723	Veikko Huuskonen	Posion Pyrintö
724	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka
725	Oskari Jacobsson	Keravan Urheilijat
726	Iivo Kalajoki	Turun Urheiluliitto
727	Luca Kallela	Viipurin Urheilijat
728	Miro Kallio	Helsingfors IFK
729	Topias Kemppi	Espoon Tapiot
730	Juho Keränen	Oulun Pyrintö
731	Samuli Kero	Vammalan seudun Voima
732	Eetu Korhonen	Imatran Urheilijat
733	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat
734	Santeri Kortejärvi	Borgå Akilles
735	Onni Koskela	Ikaalisten Urheilijat
736	Rasmus Krogell	Kenttäurheilijat -58
737	Heikki Kumara	Laihian Luja
738	Tuukka Kupiainen	Tampereen Pyrintö
739	Simo Laine	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
740	Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
741	Matias Lautamäki	Janakkalan Jana
742	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot
743	Rasmus Lerstrand	Vasa IS
744	Otto Lintula	Viipurin Urheilijat
745	Justus Luonela	Lahden Ahkera
746	Aapo Maasilta	Porvoon Urheilijat
747	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
748	Onni Mäkelä	Kälviän Tarmo
749	Elias Mäkinen	Tampereen Pyrintö
750	Leonard Markén	IF VOM
751	Ike Melnits	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
752	Atte Nevala	Kenttäurheilijat -58
753	Jaakko Nyholm	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
754	Taavi Nyström	Hämeenlinnan Tarmo
755	Aaro Ojala	Kuusankosken Kisa
756	Kalle Oksanen	Maskun Kataja
757	Teo Penttinen	Lahden Ahkera
758	Jesse Pihamäki	Espoon Tapiot
759	Teemu Pihlajamäki	Lapuan Virkiä
760	Jussi Raasakka	Espoon Tapiot
761	Aleksi Rajaniemi	Lahden Ahkera
762	Jussi Rantala	Pohjan Koitto
763	Joona Rasi	Maskun Kataja
764	Saska Rauhala	Helsingin Kisa-Veikot
765	Aarni Ronkainen	Jämsänkosken Ilves
766	Samuli Rousku	Maskun Kataja
767	Tuomas Ruuskanen	Mäntsälän Urheilijat
768	Ilmari Sainio	Janakkalan Jana
769	Abdirahiim Salah	Helsingfors IFK
770	Lauri Salminen	Rekolan Raikas
771	Ville-Valtteri Salonen	Nokian Urheilijat
772	Touko Seppä	Turun Urheiluliitto
773	Markus Serenius	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
774	Aleksanteri Sihvonen	Helsingin Kisa-Veikot
775	Akseli Stark	Kenttäurheilijat -58
776	Pyry Suojanen	Turun Urheiluliitto
777	Pyry Terä	Lahden Ahkera
778	Okko Tiilikainen	Viipurin Urheilijat
779	Sebastian Torkkel	Viipurin Urheilijat
780	Atte Urvanta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
781	Lenni Väisänen	Kenttäurheilijat -58
782	Otto Vilpponen	Kuopion Reipas
783	Okko Vuorikoski	Lahden Ahkera
784	Konsta Mäntyvaara	Tampereen Pyrintö
		
		
	N17 maastojuoksu 4km (74)	
		
801	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
802	Enni Katajalaakso	Kannuksen Ura
803	Heljä-Viivi Unkila	Turun Urheiluliitto
806	Janette Vänttinen	Porvoon Urheilijat
807	Veera Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat
808	Lotta Tarvainen	Kuopion Reipas
809	Aino Koskimäki	Keravan Urheilijat
810	Aino Tengvall	Rekolan Raikas
811	Anna-Maj Vierikko	Rekolan Raikas
812	Elena Jyrkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
813	Ella Tiihonen	Espoon Tapiot
814	Elna Rikkinen	Lahden Ahkera
815	Elsa Ankelo	Turun Urheiluliitto
816	Elsa Näpänkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
817	Elvi Warwick	Kaipolan Vire
818	Emilia Tala	Viipurin Urheilijat
819	Emma Hietaranta	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
820	Emma Junno	Ylivieskan Kuula
821	Emma Rainio	Jyväskylän Kenttäurheilijat
822	Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
823	Emmi Kiljunen	Lahden Ahkera
824	Essi Hietula	Tapanilan Erä
825	Hanna Kyösti	Himangan Urheilijat
826	Hanna-Maija Siltanen	Helsingin Kisa-Veikot
827	Helmi Karjainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
828	Helmi Köykkä	Rekolan Raikas
829	Henna Korpi	Aavasaksan Urheilijat
830	Ida Heikkinen	Karhulan Katajaiset
831	Iiris Helander	Jyväskylän Kenttäurheilijat
832	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
833	Jenni Ojala	Pohjan Koitto
834	Juulia Tala	Viipurin Urheilijat
835	Kaisla Keiski	Gamlakarleby IF
836	Kajsa Henriksén	Nurmijärven Yleisurheilu
837	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot
838	Katri Saavalainen	Sysmän Sisu
839	Kerttu Puranen	Limingan Niittomiehet
840	Krista Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo
841	Liina Viitasaari	Gamlakarleby IF
842	Liisa Jalava	Turun Urheiluliitto
843	Lotta-Maria Maine	Lauttakylän Luja
844	Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö
845	Miina-Maria Tuomala	Jyväskylän Kenttäurheilijat
846	Mikaela Jokela	Espoon Tapiot
847	Minja Nietula	Viipurin Urheilijat
848	Muska Sanden	Salon Vilpas
849	Nea Tarvo	Espoon Tapiot
850	Nella Varjas	Espoon Tapiot
851	Nelli Hiippavuori	Turun Urheiluliitto
852	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot
853	Pinja Koivisto	Kauhavan Wisa
854	Pinja Kourula	Janakkalan Jana
855	Rita Simola	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
856	Saimi Lupala	IF Raseborg
857	Sanni Markkanen	Helsingin Kisa-Veikot
858	Sara Kinnunen	Lahden Ahkera
859	Selina Rintala	Seinäjoen Seudun Urheilijat
860	Senja Gustafsson	Kauhavan Wisa
861	Siiri Ojanen	Turun Urheiluliitto
862	Sini Rahkonen	Polvijärven Urheilijat
863	Sofia Piispa	Salon Vilpas
864	Sonja Hakala	Hämeenlinnan Tarmo
865	Suvi Rantala	Hämeenlinnan Tarmo
866	Taika Uusimäki	Kenttäurheilijat -58
867	Varpu-Sofia Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
868	Veera Helkama	Salon Vilpas
869	Venla Harala	Tampereen Pyrintö
870	Venla Häkkinen	Joensuun Kataja
871	Venla Kankainen	Gamlakarleby IF
872	Venla Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo
873	Vera Nylander	Siilinjärven Ponnistus
874	Vilja Suntiala	Janakkalan Jana
875	Vilma Pere	Euran Raiku
876	Viola Gustafsson	Kauhavan Wisa
		
		
	P15 maastojuoksu 4km (56)	
		
905	Eemeli Katajalaakso	Kannuksen Ura
907	Martti Majuri	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
908	Otto Ahonen	Tampereen Pyrintö
909	Jimi Alastalo	Pyhäselän Urheilijat
910	Jussi Ankelo	Kalannin Vankka
911	Onni Anttila	Karkkilan Pojat
912	Oliver Asikainen	Helsingin Kisa-Veikot
913	Jalmari Bergqvist	Maaningan Mahti
914	Aarni Eijs	Salon Vilpas
915	Robin Fransman	IF Sibbo-Vargarna
916	Kalle Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
917	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö
918	Risto Hakkarainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
919	Reko Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat
920	Aapeli Hatanpää	Viipurin Urheilijat
921	Joona Heiskanen	Kenttäurheilijat -58
922	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58
923	Otto Hiivola	Kalannin Vankka
924	Remi Holvitie	Kalannin Vankka
925	Emil Jacobsson	Keravan Urheilijat
926	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö
927	Pietari Jussinmäki	Halsuan Toivo
928	Andreas Kärkkäinen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
929	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto
930	Mikael Koivisto	Keravan Urheilijat
931	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat
932	Pyry Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
933	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja
934	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera
935	Eerik Mäkelä	Lahden Ahkera
936	Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet
937	Vinski Malinen	Mikkelin Kilpa-Veikot
938	Niko Mikkola	Porin Yleisurheilu
939	Sisu Moilanen	Turun Urheiluliitto
940	Anssi Mustonen	Koiviston Kipinä
941	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
942	Aleksi Nokkanen	Viipurin Urheilijat
943	Anton Packalen	Helsingin Kisa-Veikot
944	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet
945	Rasmus Remesaho	Toholammin Urheilijat
946	Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
947	Lauri Saarinen	Kalannin Vankka
948	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat
949	Veeti Saarinen	Tammelan Ryske
950	Jaakko Salomäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
951	Veeti Savolainen	Keravan Urheilijat
952	Iisakki Siira	Limingan Niittomiehet
953	Jaakko Siltala	Helsingin Kisa-Veikot
954	Atte Tuominen	Lahden Ahkera
955	Riku Uusitalo	Turun Urheiluliitto
956	Konsta Uuttera	Tampereen Pyrintö
957	Juho Virkajärvi	Kaipolan Vire
958	Oiva Ylä-Jarkko	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
959	Miki Niemensivu	Lauttakylän Luja
960	Olli Leino	Keravan Urheilijat
961	Tuomas Leinamo	Tampereen Pyrintö
		
		
	T15 maastojuoksu 4km (81)	
		
1003	Nora Kytäjä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu
1005	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera
1006	Liina Ahtiainen	Turun Urheiluliitto
1007	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1008	Eeva Eisanen	Helsingin Tarmo
1009	Ida Finell	Borgå Akilles
1010	Emelie Hägglund	Borgå Akilles
1011	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot
1012	Olivia Hänninen	Espoon Tapiot
1013	Roosa Heikkinen	Karhulan Katajaiset
1014	Anniina Henttonen	Janakkalan Jana
1015	Jemina Herranen	Kuopion Reipas
1016	Liina Hyyppä	Kälviän Tarmo
1017	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
1018	Carla Jalkanen	Borgå Akilles
1019	Lotta Jalonen	Janakkalan Jana
1020	Jenni Johnsson	Lahden Ahkera
1021	Jessica Junkkala	Vammalan seudun Voima
1022	Terhi Junno	Ylivieskan Kuula
1023	Sini Karjalainen	Iisalmen Visa
1024	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat
1025	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera
1026	Silva Kemppi	Espoon Tapiot
1027	Fanny Kero	IF Raseborg
1028	Miina Kilpeläinen	Viipurin Urheilijat
1029	Sanni Koivisto	Lahden Ahkera
1030	Pauliina Koivuniemi	Vammalan seudun Voima
1031	Emma Korhonen	IF Femman
1032	Heli Korpi	Aavasaksan Urheilijat
1033	Katarina Krapf	Helsingin Kisa-Veikot
1034	Viveka Kuivalahti	Vehmaisten Urheilijat
1035	Kristiina Kunnari	Seinäjoen Seudun Urheilijat
1036	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo
1037	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus
1038	Venla Läderberg	Lahden Ahkera
1039	Ilona Lampila	Vammalan seudun Voima
1040	Emmi Lampio	Keravan Urheilijat
1041	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat
1042	Aino Lausniemi	Lauttakylän Luja
1043	Vanessa Lindberg	Riihimäen Kisko
1044	Minea Lindén	Loimaan Leisku
1045	Helmi Lipsanen	Janakkalan Jana
1046	Jessica Ljungberg	Helsingin Tarmo
1047	Melissa Lönnström	Borgå Akilles
1048	Krista Manninen	Lahden Ahkera
1049	Maisa Mikkola	Helsingin Tarmo
1050	Matilda Myllymäki	Kälviän Tarmo
1051	Hilja Niemi	Janakkalan Jana
1052	Nea Niemi	Porvoon Urheilijat
1053	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat
1054	Rosa Niittyviita	Lahden Ahkera
1055	Elena Okkonen	Tampereen Pyrintö
1056	Enni Petrelius	Pohjan Koitto
1057	Iida Piiroinen	Helsingin Kisa-Veikot
1058	Tinja Pirttikoski	Turun Urheiluliitto
1059	Elli Pitkänen	Kuopion Reipas
1060	Petranella Poranen	Keravan Urheilijat
1061	Anni Rajala	Viipurin Urheilijat
1062	Ella Rajamäki	Turun Urheiluliitto
1063	Merianna Rantakokko	Viipurin Urheilijat
1064	Aino Risku	Keravan Urheilijat
1065	Elsa Rönkkö	Keravan Urheilijat
1066	Amanda Rontu	Keravan Urheilijat
1067	Selene Rossi	Espoon Tapiot
1068	Enni-Sofia Saari	Ylivieskan Kuula
1069	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat
1070	Ida-Sofia Simola	Hämeenlinnan Tarmo
1071	Lumia Soininen	Espoon Tapiot
1072	Veera Sumuvuori	Seinäjoen Seudun Urheilijat
1073	Ida Suuronen	Borgå Akilles
1074	Saana Talsta	Helsingin Kisa-Veikot
1075	Riika Tirkkonen	Kuopion Reipas
1076	Emma Tuominen	Turun Urheiluliitto
1077	Birgit Tuomola	Lahden Ahkera
1078	Sirja Tyystjärvi	Vähänkyrön Viesti
1080	Pihla Väisänen	Keravan Urheilijat
1081	Nina Välimäki	Vammalan seudun Voima
1082	Heta Virkajärvi	Kaipolan Vire
1083	Ea Vuori	Lahden Ahkera
1084	Teodora Westerlund	IF Drott
1085	Salla Isoherranen	Veikkolan Veikot