Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
15.09. klo 12:00 7. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 400 m

Eetu Lindholm                   TuUL                                       
Mustafe Muuse                   TuUL                                  54,62
Juho Haapala                    MaskKa                51,33           51,33
Jere Haapalainen                TampPy                53,52           53,52
Mustafa Al-Jubouri              GamlakIF              55,36           55,36
Jesse Loisa                     LappUM                57,19           56,57
Veli-Matti Mannila              HelsTa                61,99           61,99

M 150 m

Christian Vänttinen             NaantLöy              11,20/100       19,73
Juho Haapala                    MaskKa                11,22/100       17,40
Daniel Ofosu                    TurWei                                19,41
Aaro Auvinen                    TampPy                12,16/100       18,24
Petteri Uusitalo                TuUL                  12,83/100            
Kasper Jokinen                  NaantLöy              12,92/100                     

M 1500 m

Markus Nikander                 LänsiUU             4.06,78         4.06,78
Lasse Minkkinen                 IFRaseb             4.17,75         4.13,15
Samuli Kero                     VammsVoi            4.33,46         4.33,46
Atte Nokka                      OripVe              4.37,35         4.37,35
Nuutti Pirhonen                 TurWei                              5.07,25

M Seiväs
-10 cm 250-260-270-280-290-300 +10 cm

Petri Korander                  VihdVie                 312             325
Niko Uolamo                     ToijVau                 290             295

M Kolmiloikka

Petri Korander                  VihdVie                9,92           10,16
Mauri Merikanto                 HKV                    9,88           14,07

M Moukari

Tuomas Kalliovaara              LänsiUU               60,68           63,88
Oskari Eskola                   SäkU                  58,59           58,59
Jani Pihkanen                   SomE                  57,15           61,14

M Keihäs

Leevi Uusitalo                  RaisKu                71,83           71,83
Eemeli Aarnio                   NaantLöy              60,91           60,91

M17 400 m

Rasmus Haavisto                 MaskKa                53,53           53,53
Mikael Salminen                 NaantLöy              54,28           54,28
Onni Flinkman                   NaantLöy              55,39           55,39
Jermu Vihmakoski                TuUL                  57,27           57,27
Miro Mäkinen                    YlöjU                 58,53           58,53
Konsta Vuorela                  JyväskKU              65,79           65,79
Jere Santaluoto                 RaisKu                                74,59
Niko Uolamo                     ToijVau                                    

M17 150 m

Rasmus Haavisto                 MaskKa                                18,56
Jermu Vihmakoski                TuUL                                  19,27
Mikael Salminen                 NaantLöy              18,11           18,11

M17 Kuula

Mico Ekman                      PiikkKe               14,27           14,27
Markus Huhtala                  PiikkKe               12,21           12,21
Lari Nikkanen                   NaantLöy              10,15           10,15

M17 Kiekko

Lauri Wuorenrinne               IFRaseb               44,29           44,29
Mico Ekman                      PiikkKe               42,21           42,21
Jonathan Lindroos               EspTa                 41,86           41,86
Lari Nikkanen                   NaantLöy              39,61           39,61
Markus Huhtala                  PiikkKe               34,38           34,38
Mikko Huhta                     NurmijYU                                   
Juho Suominen                   PiikkKe                                    

M17 Keihäs

Lauri Wuorenrinne               IFRaseb               59,92           59,92
Niilo Waher                     TuUL                  48,03           48,03
Eetu Jalonen                    SäkU                  44,93           44,93
Niko Uolamo                     ToijVau                               30,40

M19 Moukari

Veikka Rajala                   TampPy                58,74           58,74
Elmeri Eskola                   SäkU                                  49,11

N 400 m

Jenni Kivioja                   IisVi                 56,14           55,55
Meeri Salomaa                   EsboIF                58,63           58,63
Sini Välilä                     PorinYU               66,03           64,70

N 150 m

Johanna Kylmänen                RaisKu                11,77/100       18,95
Enni Henttonen                  TuUL                  12,72/100       20,27
Pinja Naula                     TuUL                  12,89/100       19,53
Maija Pitkänen                  TuUL                  13,11/100       20,50
Reetta Rantakokko               TuUL                  13,15/100       21,05
Sonja Kuusinen                  TuUL                  13,17/100       19,96
Milja Heikura                   TuUL                                  20,56
Carolina Aftab                  TurWei                14,32/100            
Noora Nupponen                  TuUL                                       

N 1500 m

Lotta-Maria Maine               LauttLu             4.39,83         4.39,83
Milla Kasurinen                 RunClub             4.48,32         4.39,21
Johanna Sällinen                TuUL                4.49,03         4.45,89
Muska Sanden                    SalVil              4.56,15         4.56,15
Anna Hyvärinen                  TuUL                5.01,00         4.51,22
Emilia Tala                     ViipU               5.03,48         5.03,48
Jenna Laamanen                  NaantLöy            5.24,49         5.09,59

N Seiväs
-15 cm 207-222-237-247-257-267 +10 cm

Emma Hovirinta                  TuUL                    250             250

N Kolmiloikka

Liisa Naskali                   NokU                  12,65           12,87

N Moukari

Tahiti Ojansivu                 TuUL                  51,51           51,51
Anniina Witka                   SomE                  46,87           47,10
Maarit Iso-Jaakkola             PunkalKu              36,40           42,09

N Keihäs

Jatta-Mari Jääskeläinen         TuUL                  57,47           57,47
Julia Valtanen                  RaumU                 54,78           54,78
Minna Hollanti                  GamlakIF              52,02           52,02
Jenni Vuori                     SomE                  50,85           50,85
Emmi Heino                      KarkkPo               46,91           48,58
Janette Kaukonen                KaarUra               40,78           40,78
Matilda Laurila                 SomernVei             33,05           33,05

N17 400 m

Minea Lindén                    LoimLei                               66,71
Emmi Patrikainen                NakkVire                              94,95
Nea Rekola                      TurTo                                      
Liina Ahtiainen                 TuUL                                       
Maiju Mäkelä                    VantSa                69,94           69,94

N17 150 m

Edit Nurminen                   TuUL                  12,81/100            
Olivia Heino                    TuUL                  12,92/100       23,61
Nea Rekola                      TurTo                 13,02/100       19,99
Camilla Engström                TuUL                  14,10/100       21,88
Petra Ojanen                    TuUL                  15,40/100       23,17
Saara Tuominen                  TuUL                                  22,74

N17 1500 m

Liisa Jalava                    TuUL                                       
Juulia Tala                     ViipU               5.11,89         5.11,89
Marianne Salmi                  MäntsU              5.12,56         5.12,56

N17 Korkeus
-5 cm 130-135-140-144-148-151-154-157-160-162 +2 cm

Wolferiina Mörönen              TuUL                    159             159
Saara Virkki                    SomE                    151             151
Maiju Autio                     ToijVau                 148             148
Sara Peltonen                   SäkU                    144             145
Jonna Uolamo                    ToijVau                 137             137

N17 Seiväs
-15 cm 207-222-237-247-257-267 +10 cm

Julia Vuolli                    KoskKai                 330             330
Emmi Uusitalo                   KarkkPo                 312             325
Lotta Sariola                   SomE                    290             310
Klaara Kivistö                  KalajJu                 276             276
Aino Hongisto                   TuUL                    270             270
Jonna Uolamo                    ToijVau                 250             250
Venla Lehtinen                  TuUL                    230             230
Heta Haapanen                   VahdTui                 225             225

N17 Kolmiloikka

Julia Laapio                    TuUL                   9,45            9,45
Emmi Patrikainen                NakkVire               8,76            8,76
Saga Malmio                     PargIF                10,52           10,52
Mathilda Gustafsson             TuUL                  10,05           10,05

N17 Kiekko

Silja Kosonen                   SomE                  42,48           42,48
Rafaela Liski                   TuUL                  36,04           36,52
Petra Ojanen                    TuUL                  32,52           32,52
Saara Tuominen                  TuUL                  24,19           24,19
Sonja Kuusinen                  TuUL                                  15,60

N17 Moukari

Silja Kosonen                   SomE                  72,35           72,35
Ellen Uschanow                  RaisKu                55,70           55,70
Pinja Kärhä                     LoimVoi               53,84           53,84

P11 150 m

2. erä
Valtteri Hyyrynen               TuUL                  21,15           21,15
Lukas Brandt                    NaantLöy              21,32           20,80
Lauri Tahkola                   NaantLöy              21,63           21,63
Riku Uusi-Erkkilä               TampPy                21,80           21,80
Richard Lindqvist               TuUL                  21,88           21,88
Arvi Louramo                    TuUL                  21,99           21,99
Oskari Savolainen               IkaalU                22,28           22,28
Kaspian Lindholm                EsboIF                22,36           22,36

1. erä
Nikolas Lindén                  LoimLei               22,90           22,90
Niklas Ojanen                   TuUL                  23,00           23,00
Walle Heinonen                  TuUL                  23,55           23,55
Kalle Hovikoski                 TuUL                  23,57           23,57
Roope Kirjavainen               TuUL                                  24,15
Antti Ristanen                  LoimLei               24,10           24,10
Frans Nummi                     TuUL                  24,10           24,10
Niklas Lehtinen                 LapSa                 24,62           24,62

P11 800 m

Niklas Lehtinen                 LapSa               2.49,21         2.49,21
Antti Ristanen                  LoimLei             2.53,66         2.53,66
Niki Sirén                      RaisKu              2.59,04         2.59,04
Atte Virtanen                   LiedPa                              3.01,48
Tuomas Suopajärvi               MaskKa                              3.15,57
Kasper Naski                    NakkVire                            3.02,87
Riku Uusi-Erkkilä               TampPy                              2.54,36
Walle Heinonen                  TuUL                                       
Eero Lahdenkauppi               TuUL                                       
Aatos Oivanen                   TuUL                                       

P11 60 m aj

3. erä
Lauri Tahkola                   NaantLöy              10,14           10,14
Viljami Launonen                NaantLöy              10,33           10,33
Richard Lindqvist               TuUL                  10,37           10,37
Kaspian Lindholm                EsboIF                10,38           10,38
Oskari Savolainen               IkaalU                10,52           10,52
Noel Nikulainen                 LempKiYU              10,52           10,52
Lukas Brandt                    NaantLöy              10,52           10,24
Valtteri Hyyrynen               TuUL                  10,68           10,68

2. erä
Noel Piirainen                  TampPy                11,00           11,00
Arvi Louramo                    TuUL                  11,07           11,07
Eemi Marttila                   MaskKa                11,09           11,09
Max Kostamo                     TuUL                  11,23           11,23
Nikolas Lindén                  LoimLei               11,24           11,24

1. erä
Niklas Lehtinen                 LapSa                 12,01           12,01
Niklas Ojanen                   TuUL                  12,03           12,03
Walle Heinonen                  TuUL                  12,19           12,19
Eero Lahdenkauppi               TuUL                  12,84           12,84
Carlos Mattsson                 TuUL                                  13,06

P11 Korkeus
-5 cm 105-110-115-119-123-126-129-132-135-138-141-144-147-150-152 +2 cm

Viljami Launonen                NaantLöy                146             146
Noel Nikulainen                 LempKiYU                145             145
Carlos Mattsson                 TuUL                    133             133
Noel Piirainen                  TampPy                  126             126
Eemi Marttila                   MaskKa                  125             125
Richard Lindqvist               TuUL                    123             123
Aleksi Heinonen                 OripVe                  119             119
Niklas Ojanen                   TuUL                    117             117
Lukas Brandt                    NaantLöy                114             133
Walle Heinonen                  TuUL                    109             109
Roope Kirjavainen               TuUL                                    109

P11 Pituus

Noel Nikulainen                 LempKiYU               4,53            4,53
Kaspian Lindholm                EsboIF                 4,25            4,25
Nikolas Lindén                  LoimLei                4,25            4,25
Riku Uusi-Erkkilä               TampPy                 4,25            4,25
Richard Lindqvist               TuUL                   4,22            4,25
Max Kostamo                     TuUL                   4,20            4,20
Eero Hakola                     LiedPa                 4,18            4,18
Kalle Hovikoski                 TuUL                   4,09            4,09
Valtteri Hyyrynen               TuUL                   4,07            4,07
Arvi Louramo                    TuUL                   4,03            4,03
Niklas Ojanen                   TuUL                   3,97            3,97
Niklas Lehtinen                 LapSa                  3,85            3,85
Roope Kirjavainen               TuUL                   3,84            3,90
Carlos Mattsson                 TuUL                   3,84            3,84
Walle Heinonen                  TuUL                   3,75            3,75
Frans Nummi                     TuUL                   3,48            3,48
Noah Laapio                     ÅIFK                   3,31            3,51

P11 Kiekko

Niklas Ojanen                   TuUL                  30,66           30,66
Noel Nikulainen                 LempKiYU              25,26           25,26
Paavo Jaakkola                  NakkVire              24,97           24,97
Eero Hakola                     LiedPa                24,76           24,76
Oskari Kankare                  OripVe                24,65           24,65
Valtteri Hyyrynen               TuUL                  22,62           22,62
Jussi Soraluoma                 KaarUra               21,92           21,92
Lukas Wahteristo                LittTU                19,46           19,46
Carlos Mattsson                 TuUL                  18,79           18,79
Max Kostamo                     TuUL                  18,63           18,63
Aatos Oivanen                   TuUL                  18,17           18,17
Niki Sirén                      RaisKu                16,10           16,10
Noel Piirainen                  TampPy                14,28           14,67
Walle Heinonen                  TuUL                  13,50           13,50

P13 150 m

2. erä
Alvar Itämeri                   TuUL                  26,17/200       21,58
Luukas Lehtinen                 LapSa                 28,10/200       20,87
Julius Antola                   TuUL                  28,90/200       22,25
Konsta Vuorela                  JyväskKU              29,50/200       22,91
Riku Naula                      TuUL                  31,10/200       23,04
Miro Mattila                    LiedPa                32,12/200       23,76

1. erä
Aku Nyyssönen                   TurWei                32,59/200       23,18
Jesse Poussa                    TuUL                  32,61/200       24,19
Arttu Viljanen                  ToijVau               32,67/200       24,04
Niklas Tamminen                 TuUL                  32,80/200       23,38
Tomi Kuusisto                   TuUL                                  24,43
Sulo Mellanen                   TuUL                                       

P13 800 m

Hannu Sjöblom                   LoimLei             2.29,44         2.29,44
Aleksi Ahlfors                  RaumU               2.29,90         2.29,90
Hannes Santavuori               NaantLöy            2.30,44         2.30,44
Arttu Viljanen                  ToijVau             2.50,44         2.50,44
Jesse Poussa                    TuUL                2.57,59         2.57,59
Arttu Carne                     TuUL                3.04,19         3.04,19
Nooa Laitinen                   KaarUra                                    
Miro Mattila                    LiedPa                              2.41,04
Tatu Virtanen                   LiedPa                              2.40,15
Niklas Piirainen                TampPy                              3.02,82
Matias Nyman                    TuUL                                3.06,78
Otto Altimir                    TurWei                              3.08,90
Melvin Sandberg                 ÅIFK                                2.46,87

P13 Seiväs
-15 cm 130-145-155-165-175-185-195 +5 cm

Joni Seppänen                   KalVa                   260             260
Elmo Kuorilehto                 RaisKu                  225             225
Paavo Virkki                    SomE                    220             220
Hannu Sjöblom                   LoimLei                 190             190
Lenni Majasuo                   TuUL                    190             190
Kasper Naski                    NakkVire                180             180
Sulo Mellanen                   TuUL                    180             180
Arttu Viljanen                  ToijVau                 160             160

P13 Kolmiloikka

Sulo Mellanen                   TuUL                   8,78            8,78
Theo Gullberg                   VasaIS                 8,78            8,78
Arttu Carne                     TuUL                   7,96            7,96
Matias Nyman                    TuUL                   7,72            7,72
Niklas Piirainen                TampPy                10,75           10,75
Max Kostamo                     TuUL                                       
Lenni Majasuo                   TuUL                                       

P13 Keihäs

Veikko Koski                    PorinYU               43,72           43,72
Tomi Kuusisto                   TuUL                  36,71           36,71
Riku Naula                      TuUL                  36,31           36,31
Nooa Laitinen                   KaarUra               34,07           34,07
Jussi Soraluoma                 KaarUra               31,39           31,39
Lenni Majasuo                   TuUL                  30,98           30,98
Otto Altimir                    TurWei                27,69           27,69
Theo Gullberg                   VasaIS                26,02           26,02
Julius Antola                   TuUL                  25,02           25,02
Jesse Poussa                    TuUL                  24,90           25,84
Elmo Kuorilehto                 RaisKu                23,69           23,69

P15 150 m

Miro Mäkinen                    YlöjU                 11,95/100            
Jimi Aho                        SalVil                12,18/100       19,71
Oskari Salmelainen              MaskKa                12,18/100       18,72
Jaakko Kuoppa                   MaskKa                12,50/100       19,07
Niko Mikkola                    PorinYU               12,99/100       22,59
Joel-Oscar Kammarmäki           ForssSa               14,00/100            
Niko Myllynen                   TurWei                14,33/100            
Eino Koskinen                   LittTU                15,34/100       23,11

P15 2000 m

Aarni Eijs                      SalVil              6.10,3h         6.10,3h
Niko Mikkola                    PorinYU             6.33,75         6.33,75

P15 Korkeus
-5 cm 130-135-140-144-147-150-152 +2 cm

Simon Ekholm                    IFRaseb                 155             155
Sisu Moilanen                   TuUL                                    135

P15 Kolmiloikka

Aarne Autio                     TuUL                  11,03           11,03

P15 Moukari

Mikko Huhta                     NurmijYU              61,74           61,74
Filip Wikholm                   IFRaseb               52,07           52,07
Juho Suominen                   PiikkKe               50,81           50,81
Tomi Kuusisto                   TuUL                  29,20           29,20

P15 Keihäs

Miro Mäkinen                    YlöjU                 42,60           42,60
Sisu Moilanen                   TuUL                  29,06           29,06
Vilho Wuorenrinne               IFRaseb               28,22           28,22

P9 40 m

Lukas Lehtokannel               MaarMa                 6,56            6,56
Vincent Mattsson                TuUL                   6,60            6,60
Eemeli Haikio                   TuUL                   6,88            6,88
Elmo Mäki                       RaisKu                 6,90            6,77
Elliot Palmroos                 NaguIF                 7,11            7,11
Severi Knuutila                 TuUL                   7,21            7,21
Eelis Kotomäki                  TuUL                   7,40            7,40
Niklas Hukka                    ToijVau                7,49            7,49
Juho Männistö                   TuUL                   7,60            7,60
Johannes Jauhiainen             TuUL                                       

P9 Korkeus
084-088-092-096-100-104-108-111-114-117-120-122 +2 cm

Vincent Mattsson                TuUL                    121             121
Elmo Mäki                       RaisKu                  109             109
Eelis Kotomäki                  TuUL                    106             106
Niki Sirén                      RaisKu                  102             102
Severi Knuutila                 TuUL                    093             093
Elliot Palmroos                 NaguIF                  086             086
Lukas Lehtokannel               MaarMa                                  106
Johannes Jauhiainen             TuUL                                       
Onni Vuotila                    TuUL                                       

P9 Pituus

Lukas Lehtokannel               MaarMa                 3,99            3,99
Vincent Mattsson                TuUL                   3,93            3,93
Elmo Mäki                       RaisKu                 3,73            3,73
Elliot Palmroos                 NaguIF                 3,49            3,49
Eemeli Haikio                   TuUL                   3,24            3,24
Juho Männistö                   TuUL                   3,01            3,01
Severi Knuutila                 TuUL                   3,00            3,00
Niklas Hukka                    ToijVau                2,94            2,94
Onni Vuotila                    TuUL                   2,20            2,20
Johannes Jauhiainen             TuUL                                       
Eelis Kotomäki                  TuUL                                       

P9 Kuula

Lukas Wahteristo                LittTU                 8,01            8,01
Elmo Mäki                       RaisKu                 7,89            7,89
Vincent Mattsson                TuUL                   7,06            7,06
Leo Priewert                    TuUL                   6,06            6,06
Severi Knuutila                 TuUL                   5,67            5,67
Johannes Jauhiainen             TuUL                   4,80            4,80
Juho Männistö                   TuUL                   4,53            4,53


T11 150 m

4. erä
Emma Helminen                   UudKK                 21,52           21,52
Anni Pakkanen                   MäntsU                22,28           22,28
Milja Välläri                   ToijVau               22,58           22,58
Venla Mattila                   ToijVau               22,65           22,65
Siiri Äänismaa                  TurWei                22,68           22,68
Vilma Koski                     PorinYU               22,78           22,78
Julia Suolaniemi                ToijVau               22,78           22,78
Josefiina Tenovuo               TuUL                  23,42           23,42

3. erä
Sienna Hundeshagen              ÅIFK                  23,54           23,54
Liina Laine                     LauttLu               23,68           23,68
Rauha Rajainmäki                PorinYU               23,75           23,75
Loviisa Granö                   LiedPa                24,14           24,14
Milja Aaltonen                  VehmKi                24,80           24,80
Helmi Äärelä                    NakkVire                              25,42
Helmi Koivumäki                 TuUL                                  25,48

2. erä
Natalia Osowska                 ToijVau               25,61           25,61
Fanny Alari                     LiedPa                25,74           25,74
Pihla Lammela                   TuUL                  25,74           25,74
Malin Saarto                    TuUL                  25,75           24,24
Vilmiina Mattila                NakkVire              26,08           26,08
Venla Ruohola                   TuUL                                  26,29

1. erä
Anni Salomäki                   MaskKa                28,66           28,66
Helmi Kaunismäki                TuUL                  28,89           28,89
Minttu Kordelin                 KalVa                                      
Kiia Mäkinen                    PorinYU                                    
Wenica Ijäs                     ToijVau                                    

T11 800 m

Milja Välläri                   ToijVau             3.17,0h         3.17,0h
Alicia Palomäki                 IFRaseb                             3.12,65
Loviisa Granö                   LiedPa                                     
Alissa Naski                    NakkVire                            3.43,55
Ilona Utriainen                 RaisKu                                     
Wenica Ijäs                     ToijVau                                    
Venla Mattila                   ToijVau                                    
Mette Ahonen                    TuUL                                       
Lotta Kero                      TuUL                                3.30,94
Veera Lehtonen                  TuUL                                3.33,99
Emma Helminen                   UudKK                               2.54,59

T11 60 m aj

3. erä
Alisa Launonen                  NaantLöy              10,28           10,28
Anni Pakkanen                   MäntsU                10,44           10,44
Vilma Koski                     PorinYU               10,96           10,96
Sienna Hundeshagen              ÅIFK                  11,16           11,16
Venla Ruohola                   TuUL                  11,20           11,20
Helmi Äärelä                    NakkVire              11,27           11,27
Liina Laine                     LauttLu               11,35           11,35
Sara Honkakangas                LaitJy                11,40           11,40

2. erä
Helmi Koivumäki                 TuUL                  12,05           12,05
Rauha Rajainmäki                PorinYU               12,34           12,34
Venla Murto                     NakkVire              12,64           12,64
Martta Koskivainio              MarttMu               14,03           14,03
Natalia Osowska                 ToijVau                               14,08
Minttu Lautkankare              NaantLöy              14,19           14,19

1. erä
Lotta Kero                      TuUL                  14,50           14,50
Milla Sannamo                   ToijVau               16,48           16,48
Niina Paasikas                  KiukKi                                     
Fanny Alari                     LiedPa                                     
Jade Hukka                      ToijVau                                    

T11 Korkeus
-5 cm 100-105-110-115-119-122-125-128-130 +2 cm

Sara Honkakangas                LaitJy                  128             128
Niina Pettersson                TuUL                    125             125
Emma Helminen                   UudKK                   123             123
Josefiina Tenovuo               TuUL                    121             121
Venla Murto                     NakkVire                120             120
Linda Ojala                     PiikkKe                 119             119
Helmi Koivumäki                 TuUL                    117             117
Liina Laine                     LauttLu                 115             115
Helmi Äärelä                    NakkVire                111             111
Mimmi Mäkinen                   TampPy                  092             092

T11 Kolmiloikka

Alisa Launonen                  NaantLöy               9,36            9,36
Anni Pakkanen                   MäntsU                 8,87            8,87
Sienna Hundeshagen              ÅIFK                   8,71            8,71
Julia Suolaniemi                ToijVau                8,37            8,37
Sara Honkakangas                LaitJy                 8,31            8,31
Josefiina Tenovuo               TuUL                   8,30            8,30
Vera Ahlfors                    HIFK                   8,03            8,03
Venla Mattila                   ToijVau                7,82            7,82
Maija Wallenius                 KiukKi                 7,80            7,80
Venla Ruohola                   TuUL                   7,61            7,61
Niina Paasikas                  KiukKi                 7,42            7,42
Nella Lahtonen                  MynämI                 7,12            7,12
Vilmiina Mattila                NakkVire               6,98            6,98
Minttu Kordelin                 KalVa                  6,22            6,24
Ellen Taponen                   SalVil                                     
Mimmi Mäkinen                   TampPy                                     
Milla Sannamo                   ToijVau                                    
Milja Välläri                   ToijVau                                    
Mette Ahonen                    TuUL                                       
Malin Saarto                    TuUL                                       
Siiri Äänismaa                  TurWei                                 8,17

T11 Kiekko

Venla Katvesoja                 VehmKi                30,08           30,08
Kiia Mäkinen                    PorinYU               28,90           28,90
Mila Mäkinen                    PorinYU               28,71           28,71
Emma Helminen                   UudKK                 23,48           23,48
Helmi Äärelä                    NakkVire              22,30           22,30
Niina Pettersson                TuUL                  21,05           21,05
Minttu Kordelin                 KalVa                 20,21           20,21
Fanny Alari                     LiedPa                18,42           18,42
Wenica Ijäs                     ToijVau               17,36           17,36
Venla Ruohola                   TuUL                  16,72           16,72
Milja Aaltonen                  VehmKi                15,84           15,84
Helmi Koivumäki                 TuUL                  15,56           15,56
Veera Lehtonen                  TuUL                  14,35           14,35
Vilmiina Mattila                NakkVire              14,21           14,21
Venla Mattila                   ToijVau                                    
Milla Sannamo                   ToijVau                                    

T13 150 m

3. erä
Erika Pyykkö                    ForssSa               27,18/200       20,86
Unnaveera Hämäläinen            TurWei                27,72/200       20,76
Henriikka Laine                 MaskKa                28,17/200       21,19
Maria Ranne                     TuUL                  28,21/200       21,23
Maija Männistö                  TuUL                  29,10/200       22,40
Roosa Fagerström                TuUL                  29,23/200       21,41
Emilin Ayelbassa                TuUL                                  22,02

2. erä
Fatou Faal                      TurWei                29,28/200       22,33
Lili Jokela                     PernU                 29,68/200       21,95
Saara Fahlbom                   TuUL                  29,90/200       23,82
Iina Lokisto                    SalVil                30,34/200       23,43
Wilma Onnela                    TuUL                  30,29w/200      23,53
Marianelle Koskinen             TurWei                31,26/200       22,86
Mirelle Hirsiniemi              TuUL                  31,47/200       23,65

1. erä
Juliana Hartikainen             TuUL                  31,73/200       23,75
Ida Leppänen                    TuUL                  31,95/200       26,36
Sanelma Kantola                 TuUL                  32,26/200            
Alisa Salomäki                  MaskKa                32,26w/200      25,89
Vilja Hujanen                   ViialVa               34,33/200       27,86
Essi Mäkilä                     NaantLöy                              25,39
Lotta Sannamo                   ToijVau                               27,92

T13 800 m

Linnea Kero                     TuUL                2.35,30         2.35,30
Roosa Fagerström                TuUL                2.35,48         2.35,48
Ella Kause                      PorinYU             2.35,56         2.33,76
Wilma Onnela                    TuUL                2.39,55         2.39,55
Saara Fahlbom                   TuUL                2.46,69         2.46,69
Maija Männistö                  TuUL                2.47,33         2.47,33
Mirelle Hirsiniemi              TuUL                2.49,82         2.47,58
Pinja Siljanto                  TuUL                2.51,07         2.51,07
Erika Pyykkö                    ForssSa                             2.42,50
Iida Ruoho                      TuUL                                2.45,15

T13 Pituus

Erika Pyykkö                    ForssSa                4,96            4,96
Lili Jokela                     PernU                  4,44            4,44
Elviira Tarvainen               MaskKa                 4,39            4,39
Juliana Hartikainen             TuUL                   4,26            4,26
Pinja Siljanto                  TuUL                   4,17            4,17
Carmen Welling                  TuUL                   4,04            4,33
Sanelma Kantola                 TuUL                   4,00            4,00
Ida Leppänen                    TuUL                   3,89            3,89
Wilma Onnela                    TuUL                   3,85            3,85
Anni Koskinen                   LittTU                 3,80            3,80
Vilja Hujanen                   ViialVa                3,51            3,51
Fatou Faal                      TurWei                 3,36            3,52
Alexandra Alari                 LiedPa                 3,35            3,35
Iida Ruoho                      TuUL                                       

T13 Kuula

Vilma Laaksonen                 PorinYU                9,60            9,60
Judith Miranda                  TuUL                   8,88            8,88
Roosa Fagerström                TuUL                   7,63            7,63
Myrmidia Mörönen                TuUL                   7,35            7,35
Vilja Hujanen                   ViialVa                7,11            7,11
Mirelle Hirsiniemi              TuUL                   6,83            6,83
Alexandra Alari                 LiedPa                 6,69            6,69
Lotta Sannamo                   ToijVau                6,05            6,05
Carmen Welling                  TuUL                  11,48           11,48
Venla Kärhä                     LoimVoi               11,47           11,47
Roosa Haanpää                   ViialVa               11,35           11,35
Elviira Tarvainen               MaskKa                11,34           11,34
Enni Haulisto                   TuUL                  11,07           11,07
Sara Soini                      KalVa                 11,04           11,04
Marianelle Koskinen             TurWei                10,73           10,73

T13 Moukari

Venla Kärhä                     LoimVoi               49,14           49,14
Roosa Haanpää                   ViialVa               41,56           41,56
Enni Haulisto                   TuUL                  33,94           33,94
Lumina Uschanow                 RaisKu                32,17           32,17
Vilma Laaksonen                 PorinYU               30,01           30,01
Venla Katvesoja                 VehmKi                27,75           27,75
Anni Koskinen                   LittTU                24,88           24,88
Alexandra Alari                 LiedPa                22,94           22,94
Wilma Werner                    IFRaseb               21,52           21,52
Lotta Sannamo                   ToijVau               11,30           13,98
Emilin Ayelbassa                TuUL                                  16,80
Saara Fahlbom                   TuUL                                       
Sanelma Kantola                 TuUL                                       
Maija Männistö                  TuUL                                  12,20
Wilma Onnela                    TuUL                                       
Carmen Welling                  TuUL                                  14,51

T15 150 m

2. erä
Venla Hämäläinen                LiedPa                13,57/100       21,10
Minea Lindén                    LoimLei               13,80/100       21,76
Henni Liimatta                  MaskKa                13,86/100       20,89
Lotta Kirjavainen               TuUL                  14,02/100       21,43
Felicia Ayelbassa               TuUL                  14,14/100       22,42
Mea Virta                       TurWei                14,50/100                     
Sanni Niskanen                  ViialVa               14,52/100       29,66
Vilma Rönnemaa                  LiedPa                14,58/100       22,49

1. erä
Angielou Koskinen               TurWei                14,84/100       22,68
Reetta Ääri                     SäkU                  14,94/100       24,51
Sara Peltonen                   SäkU                  14,98/100       23,91
Jenni Sormunen                  IkaalU                15,12/100       22,43
Essi Salmi                      TuUL                  16,35/100       27,39
Alisa Salmi                     TuUL                                       

T15 2000 m

Maiju Mäkelä                    VantSa                                     
Alisa Salmi                     TuUL                8.33,60         8.33,60
Sanni Niskanen                  ViialVa             8.36,72         8.36,72

T15 Kuula

Neea Suhonen                    ViialVa                9,74            9,74
Veera Santanen                  RaisKu                 9,16            9,16
Minttu Laurila                  TuUL                  12,37           12,37
Iiris Veijola                   HämeenlTa             12,33           12,33
Henni Liimatta                  MaskKa                10,25           10,25

T15 Kiekko

Pinja Naula                     TuUL                  48,20           48,22
Iiris Veijola                   HämeenlTa             47,09           47,09
Ellen Uschanow                  RaisKu                39,95           39,95
Minttu Laurila                  TuUL                  39,38           39,38
Pinja Kärhä                     LoimVoi               38,20           38,20
Eevi-Maria Hautala              TuUL                  35,47           35,47
Veera Santanen                  RaisKu                30,32           30,32
Vilma Rönnemaa                  LiedPa                27,90           27,90
Angielou Koskinen               TurWei                25,51           25,51
Neea Suhonen                    ViialVa               25,02           26,97
Emma Backlund                   HKV                                        

T15 Keihäs

Emma Backlund                   HKV                   39,19           39,19
Maya-Maria Hautala              TuUL                  37,62           37,62
Ella Kause                      PorinYU               37,50           37,50
Neea Suhonen                    ViialVa               36,38           36,38
Sofia Talvensaari               KalVa                 32,47           32,47
Henni Liimatta                  MaskKa                32,46           32,46
Jonna Uolamo                    ToijVau               28,27           28,65
Julia Laapio                    TuUL                  19,67           19,67
Mathilda Gustafsson             TuUL                                  10,00
Alisa Salmi                     TuUL                                       
Essi Salmi                      TuUL                                       
Aada Vaahtoranta                TuUL                                       

T9 40 m

3. erä
Siina Kossa                     SauvU                  6,83            6,83
Vera Ahlfors                    HIFK                   6,86            6,86
Ella Forslund                   LittTU                 6,96            6,96
Iina Kause                      PorinYU                7,00            7,00
Ilona Utriainen                 RaisKu                 7,05            7,05
Adele Åberg                     NaguIF                 7,07            7,07
Isabel Lindqvist                TuUL                   7,09            7,09

2. erä
Vilma Lehtinen                  LittTU                 7,11            7,11
Minttu Lautkankare              NaantLöy               7,14            7,14
Vilmiina Mattila                NakkVire               7,23            7,23
Kandela Keltti                  TuUL                   7,53            7,53
Tara Ruohola                    TuUL                   7,73            7,73
Nia Sjöroos                     TuUL                   7,90            7,90

1. erä
Lilja Ahtiainen                 TuUL                                   7,98
Hilda Mattila                   NaantLöy               8,11            8,11
Kerttu Kordelin                 KalVa                  8,16            8,16
Anna Leskinen                   TuUL                   8,17            8,17
Stella Heinonen                 TuUL                   8,45            8,45

T9 Korkeus
-4 cm 088-092-096-100-104-107-110-113-116-118 +2 cm

Matleena Metsäranta             LittTU                  107             107
Ronja Korpiaho                  MarttMu                 104             104
Minttu Lautkankare              NaantLöy                104             104
Adele Åberg                     NaguIF                  103             103
Siina Kossa                     SauvU                   100             100
Vilmiina Mattila                NakkVire                095             095
Alissa Naski                    NakkVire                095             095
Wilma Mattila                   MaskKa                  094             094
Kandela Keltti                  TuUL                    091             091
Vilma Lehtinen                  LittTU                                  088
Isabel Lindqvist                TuUL                                       

T9 Pituus

Iina Kause                      PorinYU                3,80            3,80
Matleena Metsäranta             LittTU                 3,60            3,60
Vilma Lehtinen                  LittTU                 3,43            3,43
Isabel Lindqvist                TuUL                   3,43            3,43
Adele Åberg                     NaguIF                 3,36            3,36
Wilma Mattila                   MaskKa                 3,25            3,25
Viola Soini                     KalVa                  3,22            3,22
Ella Forslund                   LittTU                 3,20            3,20
Kandela Keltti                  TuUL                   3,18            3,18
Ronja Korpiaho                  MarttMu                3,04            3,04
Alissa Naski                    NakkVire               2,88            2,88
Hilda Mattila                   NaantLöy               2,87            2,87
Nia Sjöroos                     TuUL                   2,84            2,84
Anna Leskinen                   TuUL                   2,60            2,60
Kerttu Kordelin                 KalVa                  2,45            2,50
Stella Heinonen                 TuUL                   1,91            1,91

T9 Kuula

Senja Kärhä                     LoimVoi                8,48            8,48
Iina Kause                      PorinYU                7,42            7,42
Vilmiina Mattila                NakkVire               6,57            6,57
Minttu Lautkankare              NaantLöy               5,65            5,65
Vilma Lehtinen                  LittTU                 4,74            4,74
Kerttu Kordelin                 KalVa                  4,14            4,14
Anna Leskinen                   TuUL                   3,65            3,65
Nia Sjöroos                     TuUL                   3,59            3,59
Stella Heinonen                 TuUL                   2,78            2,78
Ella Forslund                   LittTU