Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.07. klo 17:30 5. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 100 m, alkuerät + loppukilpailu

Tuukka Huuskola                 EsboIF             10,72           10,72
Willem Kajander                 BorgåAk            10,74           10,54
Eerikki Pekkola                 IkaalU             10,78           10,73
Jonathan Hyvärinen              HKV                11,13           10,96
Pavel Mäkinen                   HIFK               11,16           11,09
Heikki Äijälä                   NousSu             11,24           11,24
Viktor Kantele                  BorgåAk            11,26           10,98
Oki Vuonoranta                  EsboIF             11,54           10,84
Tuomas Määttä                   TuUL               11,59           11,59
Akseli Sautila                  TuUL               11,60           11,45
Simo Noopila                    MaskKa             11,72           11,66
Karolus Areva                   TurTo              11,73           11,73
Heikki Leppänen                 EsboIF             11,80           11,23
Lauri Moisio                    TuUL               11,78w          11,72
Aleksi Nieminen                 PorinTa            11,92           11,92
Tommi Tauriainen                MietMP             12,05           11,79
Petteri Laitinen                SalVil                             10,79/-00
Heikki Villa                    TuUL                               11,29/-09
Sami Koivunen                   NoormNo            12,52           11,59
Janne Liimatainen               TuUL               12,75           12,75
Eetu Kuisma                     TurKU              12,76           12,76
Veli-Matti Mannila              HelsTa             13,34           12,91
Eetu Lindholm                   TuUL                               14,40

M, M17 400 m

4. erä
Filiph Johansson                GamlakIF           48,56           48,23
Julius Uutela                   HKV                                48,58
Ilari Ryyppö                    TampU              48,87           48,87
Joni Vainio-Kaila               LaitJy             50,04           47,72
Tuomas Lehtonen                 LiedPa             49,14           48,35
Matias Linkoaho                 HKV                49,38           48,18
Robin Lainto                    TuUL               50,00           50,00

3. erä
Niklas Björkenheim              EsboIF             50,87           50,87
Evangelos Spartiotis            EspTa              51,30           51,30
Samuli Raikunen                 LiedPa             51,64           51,56
Nuutti Kokko                    TuUL               52,09           52,09
Wiljami Itämeri                 TuUL                               53,85
Aleksi Hakanen                  LauttLu            53,03           53,03
Niko Kekki                      NoormNo            53,41           53,41

2. erä
Heikki Leppänen                 EsboIF                             54,03
Roope Kivelä                    TuUL                                    
Walter Törnwall                 EsboIF             55,13           55,13
Markku Tervo                    HKV                55,17           55,17
Adnan Vuorinen                  EsboIF             55,18           55,18
Onni Flinkman                   NaantLöy           55,39           55,39

1. erä
Oscar Härkönen                  EsboIF             55,64           55,64
Lasse Minkkinen                 IFRaseb                            55,78
Iivo Kalajoki                   TuUL                               56,55
Stephen Kurki                   NaantLöy                                
Jermu Vihmakoski                TuUL

M 110 m aj

Valtteri Kalliokulju            LiedPa             14,16           14,16
Viktor Kantele                  BorgåAk            14,81           14,16
Elias Ylöstalo                  IFSibboV           15,40           15,07
Tuomas Määttä                   TuUL               15,65           15,65
Oki Vuonoranta                  EsboIF             16,23           15,48
Ville Kattelus                  YlihJu             16,57           16,57

M Korkeus
-5 cm 180-185-190-194-198-201-204-207-210-212 +2 cm

Valtteri Välimäki               UudKK                209             211
Matias Mustonen                 LempKiYU             208             211
Ville Eikkula                   TampPy               195             195
Ville Kattelus                  YlihJu               183             183
Aleksi Hakanen                  LauttLu                              181

M Kuula

Mikko Toiviainen                LoimJa             17,80           17,80
Nico Oksanen                    LoimVoi            17,77           17,77
Arttu Laurila                   TurWei             10,42           10,42

M Keihäs

Pyry Mäkinen                    VeikkVei           66,75           66,75
Sami Virto                      SalVil             55,45           55,45

M17 100 m

2. erä
Evangelos Spartiotis            EspTa              11,38           11,38
Ilmari Vuorela                  LaitJy             11,46           11,46
Jeremi Siimes                   TuUL               11,47           11,47
Patrik Jakonen                  NakkVire           11,48           11,23
Toni Appelqvist                 EsboIF             11,53           11,53
Niklas Björkenheim              EsboIF             11,66           11,66
Roope Kivelä                    TuUL               11,71           11,71
Rami Eura                       NousSu             11,81           11,81

1. erä
Mikael Salminen                 NaantLöy           12,17           12,17
Walter Törnwall                 EsboIF             12,20           12,20
Leo Vanhanen                    RaumU                              12,29
Olli Uusitalo                   TuUL                                    

M17 3000 m

Akseli Stark                    KU-58            9.50,60         9.50,60

M17 2000 m ej, avoin pm

Antti Reiman                    SalVil                                  
Wäinö Hautala                   LahdA            6.18,36         6.18,36
Oskari Kangasniemi              IkaalU           6:15.43         6:15.43
Samuli Kero                     VammsVoi         6:59.36         6:59.36
Pyry Suojanen                   TuUL             6:59.54         6:59.54

M17 110 m aj

Jeremi Siimes                   TuUL               15,00           15,00
Ari Mahmoudian                  TampPy             21,61           21,61
Jermu Vihmakoski                TuUL               16,34           16,34

M17 Seiväs
-14 cm 304-318-332-346-360-372-384-396-408-420-426 +6 cm

Oskari Henttinen                KokemKV              417             417
Andrei Kiviharju                EsboIF               402             402
Eeli Heikkilä                   TuUL                 386             386
Artjom Kiviharju                EsboIF               340             340

M17 Kolmiloikka

Toni Appelqvist                 EsboIF             12,70           12,83
Mathias Gustafsson              TuUL               12,54           12,54
Jesse Fagerström                KaarUra                            11,05

M17 Kuula

Mico Ekman                      PiikkKe            13,49           13,49
Markus Huhtala                  PiikkKe            12,21           12,21

M17 Keihäs

Niilo Waher                     TuUL               46,95           46,95
Samuel Kotilehto                NaantLöy           40,41           40,41

M19 110 m aj

Aleksi Hakanen                  LauttLu            15,61           15,61

N 100 m, alkuerät + loppukilpailu

Anniina Kortetmaa               JyväskKU           11,59           11,59
Hafsatu Kamara                  SLE                11,70           11,61
Milja Thureson                  TurTo              11,84           11,62
Annika Mäenpää                  NoormNo            11,95           11,95
Merituuli Jääskeläinen          LappUM             12,05           12,05
Maria Räsänen                   LapinlVe           12,11           11,65
Sanni Mahonen                   KeskiUYU           12,13           11,85
Säde Honkala                    TuUL               12,36           12,36
Inkeri Ahokas                   PorinYU            12,45           12,45
Lotta Vento                     TuUL               12,49           12,49
Jutta Luhtala                   TurWei             12,49           12,36
Ilona Ruohola                   TuUL               12,65           12,65
Irina Potinoja                  LohtVei            12,73           12,51
Enni Henttonen                  TuUL               12,80           12,80
Laura Lepistö                   PorinYU            12,86           12,85
Aino Eno                        LauttLu            12,92           12,92
Maija Lehti                     TuUL                               12,91
Reetta Rantakokko               TuUL               13,15           13,15
Siri Savolainen                 NaantLöy           13,23           13,23
Essi Jukakoski                  TuUL               13,80           13,80
Noora Nupponen                  TuUL                                    
Carolina Aftab                  TurWei                                  

N, N17 400 m

2. erä
Milja Thureson                  TurTo              54,88           54,21
Jeanine Nygård                  IFDrott            55,87           55,07
Eveliina Määttänen              KeskiUYU           56,60           54,69
Jessica Rautelin                EsboIF             58,21           55,97
Lotta Nurminen                  TuUL               59,23           59,23
Pritne Lember                   NoormNo            61,06           61,06
Säde Honkala                    TuUL                               62,47
Anni Räty                       TuUL                               62,84

1. erä
Fiia Kajula                     RaisKu                             62,91
Siiri Ojanen                    TuUL               63,04           63,04
Janna Hautala                   LahdA                              63,37
Johanna Nieminen                VammsVoi           64,71           63,68
Inari Leppäniemi                KokemKV            66,73           66,73
Jenni Lautiala                  SalVil                             61,33
Anna Hyvärinen                  TuUL                               64,21
Petra Ojanen                    TuUL                               74,21

N 100 m aj, alkuerät + loppukilpailu

Matilda Bogdanoff               HIFK               13,11           13,11
Anni Siirtola                   HKV                13,60           13,60
Lotta Vento                     TuUL               14,23           14,23
Janette Rinne                   HKV                14,31           14,00
Erin Karjalahti                 NurmijYU           14,56           14,56
Pritne Lember                   NoormNo            15,36           15,36
Aino Eno                        LauttLu            16,08           16,08
Vappu Valtonen                  EspTa              16,87           16,87
Maija Lehti                     TuUL                                    
Edit Nurminen                   TuUL                                    

N Korkeus
-5 cm 142-147-151-155-158-161-164-167-170-172 +2 cm

Elina Verainen                  NousSu               156             158

N Kiekko

Lotta-Kaisa Eliander            TuUL               53,96           53,96
Elina Mattila                   TuUL               49,30           52,89
Pauliina Aalto                  RaisKu             49,03           52,86
Pinja Karhunen                  HämeenlTa          48,56           48,56
Rafaela Liski                   TuUL               36,04           36,52
Krista Alm                      LänsiUU            33,38           33,66
Jane Lember                     NoormNo            32,68           32,68
Anna Ekholm                     TuUL               17,72           17,72

N17 100 m

4. erä
Emma Tainio                     PaimU              12,59           12,59
Katja Luukkola                  LeppSi             12,77           12,77
Iida Verainen                   NousSu             12,79           12,79
Edit Nurminen                   TuUL               12,81           12,81
Olivia Heino                    TuUL               12,92           12,92
Ada-Sofia Söderlund             LiedPa             12,96           12,96
Vilma Reunanen                  YlänKi             13,08           13,08

3. erä
Venla Simolin                   EsboIF             13,11           13,11
Ellinoora Riikinsaari           EspTa              13,11           13,05
Ilana Onnela                    NaantLöy           13,11           13,11
Silja Koukonen                  MietMP             13,14           12,81
Nea Rekola                      TurTo              13,15           13,15
Laura Koivukoski                EurajVei           13,21           13,21
Kaisa Äijälä                    NousSu             13,21           13,21

2. erä
Aada-Olivia Oksanen             NoormNo            13,29           13,29
Saara Suonpää                   SomE               13,53           13,32
Emma Sjöberg                    RaisKu             13,61           13,61
Venla Hämäläinen                LiedPa             13,75           13,75
Helmi Eklund                    EspTa              13,77           13,77
Linda Pukari                    TuUL               13,81           13,64
Emma Lindfelt                   TuUL               14,07           14,07

1. erä
Saara Vahtokari                 RaumU              14,25           13,47
Ronja Huppunen                  MaarMa             14,38           14,38
Inari Leppäniemi                KokemKV            14,41           14,41
Camilla Engström                TuUL               14,45           14,14
Miranda Borg                    TuUL               14,63           14,63
Ellen Brusila                   TuUL               14,66           14,49
Petra Ojanen                    TuUL               15,40           15,25

N17 2000 m ej, avoin pm

Vilma Pere                      EurRai                                  
Liisa Jalava                    TuUL                                    
Heljä-Viivi Unkila              TuUL             7.16,79         7.03,29
Lotta-Maria Maine               LauttLu          7.21,22         7.21,22
Nelli Hiippavuori               TuUL             8.04,64         8.04,64
Maria Peltoniemi                TampPy           8.10,78         7.52,28
Maija Virtanen                  EurajVei         8.14,18         8.14,18

N17 100 m aj

2. erä
Iida Verainen                   NousSu             14,54           14,54
Edit Nurminen                   TuUL               14,90           14,90
Laura Koivukoski                EurajVei           14,99           14,99
Maiju Saukkosaari               TampPy             15,15           15,15
Ilana Onnela                    NaantLöy           15,20           15,20

1. erä
Vilma Reunanen                  YlänKi             15,70           15,70
Kaisa Äijälä                    NousSu             15,79           15,79
Henna Jalovaara                 RiihimKi           15,79           15,79
Kerttu Valtonen                 EspTa              16,31           16,31
Ellinoora Riikinsaari           EspTa              16,92           16,92

N17 Korkeus
-5 cm 130-135-139-142-145-148-151-154-157-160-162 +2 cm

Maiju Saukkosaari               TampPy               159             163
Wolferiina Mörönen              TuUL                 159             159
Henna Jalovaara                 RiihimKi             158             158
Henni Liimatta                  MaskKa               155             156
Viivi Perälä                    NaantLöy             153             159
Aino Takala                     NaantLöy             153             153
Anna Pyykkö                     OrivPo               153             153
Melina Riikonen                 NaantLöy             152             152

N17 Seiväs
-14 cm 304-318-332-346-360-372-384-396-408-420-426 +6 cm

Maria Kytölä N22                NurmijYU             380             385
Emma Rovasalo                   HyvsU                378             378

N17 Kuula

Petra Ojanen                    TuUL                9,93           10,56
Saara Tuominen                  TuUL                9,83            9,83
Henna Jalovaara                 RiihimKi            8,54            8,54
Anna Ekholm                     TuUL                8,02            8,02
Annukka Saalismaa               PudasjU            15,28           15,28
Oona Viljanen                   OrivPo             14,67           14,67
Ilona Vuori                     MarttMu            13,81           13,81
Daniela Sandås                  TuUL               12,89           12,89
Minttu Laurila                  TuUL               12,09           12,09
Pinja Rintamaa                  LiedPa             10,45           10,45
Siiri Laukkanen                 TammRy             10,32           10,33
Eevi-Maria Hautala              TuUL               10,02           10,02

N17 Keihäs

Pinja Kianta                    LempKiYU           45,00           47,68
Henna Jalovaara                 RiihimKi           32,93           33,88
Anni Myllymäki                  RaisKu             32,49           32,49
Ida Söderlund                   LiedPa             32,18           32,18
Kaisa Äijälä                    NousSu             27,41           27,41
Hilla Liimatainen               TuUL               24,75           24,83
Saara Tuominen                  TuUL               23,12           28,75
Anna Ekholm                     TuUL               15,79           15,95
Maya-Maria Hautala              TuUL                               28,28
Wolferiina Mörönen              TuUL                                    

P11 60 m aj

2. erä
Lauri Tahkola                   NaantLöy           10,38           10,38
Viljami Launonen                NaantLöy           10,50           10,50
Robert Saarela                  RaumU              10,66           10,66
Richard Lindqvist               TuUL               11,26           11,26
Arvi Louramo                    TuUL               11,38           11,38
Niklas Ojanen                   TuUL                               12,66
Roope Kirjavainen               TuUL                               12,77
Leevi Lakanmaa                  TuUL               12,93           12,93

1. erä
Eero Lahdenkauppi               TuUL                               13,01
Walle Heinonen                  TuUL               13,14           13,14
Veeti Laine                     KalVa                              13,73
Eero Kaunisto                   NaantLöy                                
Onni Ketola                     TuUL                                    
Max Kostamo                     TuUL                                    
Noah Laapio                     ÅIFK                                    

P11 Korkeus
-4 cm 97-101-105-109-113-116-119-122-125-128-130 +2 cm

Lauri Tahkola                   NaantLöy             129             133
Richard Lindqvist               TuUL                 123             123
Veeti Laine                     KalVa                116             122
Niklas Ojanen                   TuUL                 112             112
Santeri Soininen                TuUL                 112             112
Noah Laapio                     ÅIFK                 108             109
Arvi Louramo                    TuUL                 100             100
Walle Heinonen                  TuUL                                    
Kalle Hovikoski                 TuUL                                    
Leevi Lakanmaa                  TuUL                                 104

P11 Kolmiloikka

Robert Saarela                  RaumU               9,10            9,10
Lauri Tahkola                   NaantLöy            9,04            9,04
Kalle Hovikoski                 TuUL                8,95            8,95
Max Kostamo                     TuUL                8,76            8,76
Richard Lindqvist               TuUL                8,43            8,43
Noah Laapio                     ÅIFK                6,90            6,90
Walle Heinonen                  TuUL                                    
Arvi Louramo                    TuUL                                    
Santeri Soininen                TuUL                                    

P11 Kiekko

Niklas Ojanen                   TuUL               30,66           30,66
Roope Kirjavainen               TuUL               26,74           26,74
Leevi Lakanmaa                  TuUL               19,89           19,89
Noah Laapio                     ÅIFK               17,03           17,03
Patrik Rantala                  LittTU             16,42           16,42
Veeti Laine                     KalVa              14,20           14,20
Max Kostamo                     TuUL               13,55           13,72
Walle Heinonen                  TuUL               13,12           13,12
Viljami Launonen                NaantLöy                           25,87
Santeri Soininen                TuUL                                    

P13 60 m aj

Eero Sormunen                   HKV                 9,77            9,77
Julius Antola                   TuUL               11,08i                
Jesse Poussa                    TuUL               11,82           11,82
Luukas Lehtinen                 LapSa              12,07           12,07
Henri Aava                      MaarMa             12,13           12,13
Sulo Mellanen                   TuUL               12,26           12,26
Arttu Carne                     TuUL               13,31           13,31
Matias Nyman                    TuUL               13,94           13,94

P13 Kolmiloikka

Eero Sormunen                   HKV                10,66           10,66
Eino Sormunen                   HKV                10,65           10,65
Niklas Välilä                   MaarMa              8,44            8,44
Martti Wallenius                KiukKi              8,39            8,39
Sulo Mellanen                   TuUL                8,32            8,32
Arttu Carne                     TuUL                7,96            7,96
Luukas Lehtinen                 LapSa                                   
Aatu Kukkonen                   TuUL                                    
Matias Nyman                    TuUL                                    

P13 Kuula

Artturi Gauffin                 KaarUra             9,81            9,81
Tomi Kuusisto                   TuUL                9,51            9,51
Henri Aava                      MaarMa              8,75            8,75
Eino Sormunen                   HKV                 8,52            8,52
Jesse Poussa                    TuUL                8,24            8,24
Eero Vuorinen                   PiikkKe             7,50            7,50
Aatu Kukkonen                   TuUL                7,08            7,08
Eerik Lehtinen                  LauttLu            10,43           10,43
Eero Sormunen                   HKV                10,23           10,23

P13 Keihäs

Eero Sormunen                   HKV                41,75           41,75
Eerik Lehtinen                  LauttLu            36,89           36,89
Tomi Kuusisto                   TuUL               36,71           36,71
Eino Sormunen                   HKV                34,75           34,75
Aatu Kukkonen                   TuUL               33,97           33,97
Niklas Välilä                   MaarMa             32,37           32,92
Niilo Laukkanen                 TammRy             32,04           32,04
Lenni Majasuo                   TuUL               30,98           30,98
Severi Laine                    LauttLu            26,40           26,40
Julius Antola                   TuUL               25,02           25,02
Jesse Poussa                    TuUL               24,90           25,84
Niklas Ojanen                   TuUL               23,24           23,24
Niklas Tamminen                 TuUL               20,64           20,64
Martti Wallenius                KiukKi             20,06           21,89

P15 300 m

Lassi Pihlavisto                HKV                                     
Jens-Aarne Kero                 IFRaseb                                 
Martti Wallenius                KiukKi                                  
Luukas Lehtinen                 LapSa                                   
Alvar Itämeri                   TuUL                                    
Elmeri Kero                     TuUL                               46,39

P14 1500 m ej, avoin pm

Sami Porrasoja                  RaisKu                                  
Jere Santaluoto                 RaisKu                                  
Samuel Marku                    VahdTui                                 
Sisu Moilanen                   TuUL             5:30.23         5:30.23
Lauri Röntynen                  TuUL             5:50.04         5:47.87

P15 1500 m ej, avoin pm

Niklas Antola                   LaitJy                           5:27.02
Niko Mikkola                    PorinYU                                 
Elmeri Kero                     TuUL             5.08,96         5.08,96

P15 100 m aj

Lassi Pihlavisto                HKV                14,06           14,06
Otto Hiivola                    KalVa              14,33           14,33
Aapo Nikkola                    HKV                14,71           14,71
Aarne Autio                     TuUL                                    

P15 Korkeus

Daniel Vuoristo                 VehmKi               169             169
Sampo Niinimäki                 SalVil               144             144
Topias Koivunen                 TuUL                 140             140
Aapo Kalajoki                   RaisKu                               144

P15 Seiväs
-15 cm 305-320-330-340-350-360 +10 cm

Otto Hiivola                    KalVa                430             430
Johannes Mäkelä                 HKV                  346             346

P15 Kuula

Antti Jokela                    HumppVei            9,90            9,90
Sami Porrasoja                  RaisKu              9,30            9,30
Henrik Lehtinen                 LauttLu            15,74           15,74
Petrus Jakonen                  NakkVire           15,12           15,12
Aapo Kalajoki                   RaisKu             13,98           13,98
Miki Makkonen                   LänsiUU            13,18           13,18
Mikko Huhta                     NurmijYU           12,99           12,99
Lauri Kakko                     SomE                                7,96
Aatu Penttilä                   TuUL                                    

P15 Keihäs

Miki Makkonen                   LänsiUU            57,23           57,23
Petrus Jakonen                  NakkVire           49,17           49,17
Aapo Nikkola                    HKV                48,08           48,08

P9 40 m

Lukas Lehtokannel               MaarMa              6,56            6,56
Elmo Mäki                       RaisKu              6,90            6,77
Elliot Palmroos                 NaguIF              7,19            7,19
Leon Östman                     TurKU               7,24            7,24
Patrik Rantala                  LittTU              7,47            7,47
Juho Männistö                   TuUL                7,60            7,60
Roope Säkkinen                  TuUL                                    
Emil Vuorio                     TuUL                                    

P9 Pituus

Lukas Lehtokannel               MaarMa              3,73            3,73
Elmo Mäki                       RaisKu              3,73            3,73
Elliot Palmroos                 NaguIF              3,49            3,49
Patrik Rantala                  LittTU              3,32            3,32
Juho Männistö                   TuUL                3,00            3,00
Roope Säkkinen                  TuUL                                    
Emil Vuorio                     TuUL                                    

P9 Kuula

Elmo Mäki                       RaisKu              7,89            7,89
Lukas Lehtokannel               MaarMa              7,05            7,05
Leon Östman                     TurKU               6,07            6,07
Leo Priewert                    TuUL                6,06            6,06
Patrik Rantala                  LittTU              5,70            5,70
Juho Männistö                   TuUL                3,77            3,77
Elliot Palmroos                 NaguIF                                  
Emil Vuorio                     TuUL                                    

T11 60 m aj

2. erä
Vilma Luontila                  TampPy             10,04           10,04
Sienna Hundeshagen              ÅIFK               11,22           11,22
Venla Ruohola                   TuUL               11,34           11,34
Sara Honkakangas                LaitJy             11,40           11,40
Alisa Launonen                  NaantLöy           11,61           10,91
Liina Laine                     LauttLu            11,83           11,42

1. erä
Helmi Koivumäki                 TuUL               12,48           12,48
Rosaliina Hiltunen              VantSa             12,60           12,60
Maija Wallenius                 KiukKi             13,10           13,10
Elina Hakuni                    NaantLöy                                
Minttu Lautkankare              NaantLöy                                
Lotta Kero                      TuUL                                    

T11 Korkeus
-5 cm 90-95-99-103-107-111-114-117-120-123-126-128 +2 cm

Niina Pettersson                TuUL                 125             125
Sara Honkakangas                LaitJy               124             124
Emma Suovanen                   VahdTui              118             118
Helmi Koivumäki                 TuUL                 116             116
Elina Hakuni                    NaantLöy             115             115
Minttu Kordelin                 KalVa                113             113
Nella Lahtonen                  MynämI               108             108
Josefiina Tenovuo               TuUL                                 108
Joanna Lepistö                  TuUL                                 091
Kiia Mäkinen                    PorinYU                                 

T11 Kolmiloikka

Sienna Hundeshagen              ÅIFK                8,31            8,31
Maija Wallenius                 KiukKi              7,80            7,80
Venla Ruohola                   TuUL                7,51            7,51
Sara Honkakangas                LaitJy                                  
Nella Lahtonen                  MynämI                                  
Josefiina Tenovuo               TuUL                                7,60

T11 Kiekko

Venla Manner                    TuUL               30,53           30,53
Kiia Mäkinen                    PorinYU            28,90           28,90
Mila Mäkinen                    PorinYU            28,71           28,71
Venla Katvesoja                 VehmKi             24,42           24,42
Niina Pettersson                TuUL               21,05           21,05
Liina Laine                     LauttLu            19,41           19,41
Nella Lahtonen                  MynämI             18,32           18,32
Vilma Luontila                  TampPy             17,14           20,44
Venla Ruohola                   TuUL               16,11           16,11
Veera Lehtonen                  TuUL               13,86           13,86
Minttu Kordelin                 KalVa              13,53           13,53
Joanna Lepistö                  TuUL               11,73           11,73
Maija Wallenius                 KiukKi                                  
Helmi Koivumäki                 TuUL                               12,72
Josefiina Tenovuo               TuUL                               15,53

T13 60 m aj

3. erä
Juliana Hartikainen             TuUL               10,60           10,60
Rania Toivonen                  UudKK              10,63           10,63
Kiia Ihanmäki                   LaitJy             10,72           10,72
Elviira Tarvainen               MaskKa             10,76           10,76
Melissa Palmroth                LaitJy             11,14           11,14
Maija Männistö                  TuUL               11,17           11,17

2. erä
Wilma Onnela                    TuUL               11,39           11,39
Tilda Salmi                     RaisKu             11,38i                
Malla Tuomola                   ForssSa            11,68           11,67
Linnea Kero                     TuUL               11,89           11,89
Ida Leppänen                    TuUL               12,42           12,42
Roosa Fagerström                TuUL               12,97           12,97

1. erä
Aava Koskinen                   TuUL               13,16i               
Erica Höglund                   TuUL               13,17i          14,28
Amanda Rauvola                  TuUL               13,58           13,58
Aada Lautanala                  VehmKi             13,79           13,79
Anna Jääskeläinen               TuUL                                    
Anna Leinonen                   TuUL                                    

T13 Korkeus
-5 cm 116-121-126-130-133-136-139-142-145-148-151-153 +2 cm

Charlotte Kajander              HIFK                 150             150
Rania Toivonen                  UudKK                149             149
Pinja Siljanto                  TuUL                 143             143
Juliana Hartikainen             TuUL                 140             140
Aada Haavisto                   TuUL                 135             135
Sanelma Kantola                 TuUL                 133             133
Aava Koskinen                   TuUL                 133             133
Iida Ruoho                      TuUL                 133             133
Mimosa Manner                   VehmKi               133             133
Linnea Kero                     TuUL                 131             135
Anni Koskinen                   LittTU               130             130
Saara Fahlbom                   TuUL                 130             130
Roosa Fagerström                TuUL                 129             129
Ida Leppänen                    TuUL                 125             125
Erica Höglund                   TuUL                 120             120
Anni Aapasalo                   TuUL                                    
Anna Leinonen                   TuUL                                 116
Myrmidia Mörönen                TuUL                                    

T13 Pituus

Erika Pyykkö                    ForssSa             4,96            4,96
Lili Jokela                     PernU               4,42            4,42
Emelie Bergholm                 IFRaseb             4,39            4,39
Verna Huppunen                  MaarMa              4,37            4,37
Kiia Ihanmäki                   LaitJy              4,29            4,29
Miisa Tuomola                   ForssSa             4,22            4,22
Linnea Kero                     TuUL                4,20            4,20
Malla Tuomola                   ForssSa             4,07            4,07
Aida Gaye                       TuUL                3,83            3,83
Ida Leppänen                    TuUL                3,80            3,80
Amanda Rauvola                  TuUL                3,79            3,79
Anna Jääskeläinen               TuUL                3,76            3,76
Erica Höglund                   TuUL                3,71            3,75
Anna Leinonen                   TuUL                3,49            3,49
Mirelle Hirsiniemi              TuUL                3,43            3,43
Anni Aapasalo                   TuUL                                    
Cornelia Vuorio                 TuUL                                    

T13 Kuula

Pamela Rantala                  LittTU              9,62            9,62
Emelie Bergholm                 IFRaseb             9,52            9,52
Ella-Sofia Hyövelä              LiedPa              9,24            9,24
Salla Mäkipere                  LiedPa              8,70            8,70
Melissa Palmroth                LaitJy              8,46            8,46
Erica Höglund                   TuUL                8,15            8,15
Roosa Fagerström                TuUL                7,63            7,63
Aava Koskinen                   TuUL                7,11            7,11
Myrmidia Mörönen                TuUL                7,10            7,10
Amanda Rauvola                  TuUL                6,85            6,85
Carmen Welling                  TuUL               11,48           11,48
Elviira Tarvainen               MaskKa             11,00           11,00
Maya-Maria Hautala              TuUL               10,44           10,44
Anni Aapasalo                   TuUL                                    
Anna Leinonen                   TuUL                                    
Cornelia Vuorio                 TuUL                                    

T15 300 m

Elli Vainio                     NaantLöy                           43,58
Sani Rajala                     EurajVei           44,85           44,85
Petranella Poranen              KerU               45,01           45,01
Maisa-Kaisla Tuomola            ForssSa            45,64           45,64
Fanny Kero                      IFRaseb            46,89           46,53
Mathilda Gustafsson             TuUL               47,97           47,97
Mea Toivonen                    UudKK                                   
Liina Ahtiainen                 TuUL                                    
Linnea Kero                     TuUL                                    

T14 1500 m ej, avoin pm

Emma Tuominen                   TuUL                                    
Mila Jokinen                    VammsVoi                                
Minea Linden                    LoimLei          5:32.36         5:32.36
Tinja Pirttikoski               TuUL             6:02.66         6:02.66

T15 1500 m ej, avoin pm

Iida Ruoho                      TuUL                                    
Essi Hokkanen                   TurWei                           6:23.05
Aino Lausniemi                  LauttLu          5:40.21         5:40.21

T15 80 m aj

Viveka Loukola                  RaisKu             11,47           11,47
Siiri Siirtola                  HKV                12,24           12,24
Charlotte Kajander              HIFK               12,70           12,70
Emmi Pohjolainen                LauttLu            12,94           12,94
Peppiina Hiltunen               VantSa             13,10           13,10
Mea Toivonen                    UudKK              13,38           13,38
Vilma Rönnemaa                  LiedPa             13,69           13,69
Henni Liimatta                  MaskKa             14,09w          14,35
Martta Valtonen                 EspTa              14,68           14,68

T15 Seiväs
-15 cm 230-245-260-270-280-290-300-310-320-325 +5 cm

Helmi Eklund                    EspTa                325             325
Hertta Ahonen                   TuUL                 296             296
Minttu Peltonen                 KokemKV              290             290
Lotta Sariola                   SomE                 290             310
Aino Hongisto                   TuUL                 262             262

T15 Pituus

Inkeri Ahokas                   PorinYU             5,46            5,46
Aino-Maria Ainasoja             HIFK                5,13            5,13
Hille Kankaanpää                KeskiUYU            4,76            4,76
Malin Lindroth                  EsboIF              4,61            4,61
Viivi Salmelainen               LiedPa              4,60            4,60
Emmi Pohjolainen                LauttLu             4,57            4,65
Elli Vainio                     NaantLöy            4,53            4,53
Ina Appelqvist                  EsboIF              4,51            4,51
Lotta Helkearo                  TuUL                4,33            4,33
Ella Rajamäki                   TuUL                4,27            4,35
Lotta Kirjavainen               TuUL                3,92            3,92
Eveliina Virtanen               TuUL                                3,78

T15 Kiekko

Anette Saalismaa                PudasjU            49,43           49,43
Minttu Laurila                  TuUL               38,93           38,93
Mea Toivonen                    UudKK              37,76           37,88
Sanni Krapi                     LoimJa             35,47           35,47
Eevi-Maria Hautala              TuUL               34,91           34,91
Matilda Mehto                   NaantLöy           28,83           28,83
Vilma Valtonen                  PaimU              26,27           26,27
Emmi Pohjolainen                LauttLu                            31,46
Pinja Rintamaa                  LiedPa                                  

T9 40 m

3. erä
Jasmin Vaskelainen              LaitJy              6,63            6,63
Pinja Luontila                  TampPy              6,74            6,74
Jade Terho                      TuUL                6,88            6,88
Venla Vainio                    NaantLöy            6,94            6,94
Mila-Marissa Vaskelainen        LaitJy              7,01            7,01
Isabel Lindqvist                TuUL                7,16            7,16
Adele Åberg                     NaguIF              7,17            7,17

2. erä
Minttu Lautkankare              NaantLöy            7,26            7,26
Linnea Lehtisalo                TuUL                7,34            7,34
Siiri Vellonen                  TuUL                7,95            7,95
Vanessa Rauvola                 LiedPa              7,99            7,99
Nia Sjöroos                     TuUL                8,01            8,01

1. erä
Anna Leskinen                   TuUL                8,17            8,17
Elena Höglund                   TuUL                                8,22
Melissa Mehto                   NaantLöy                                
Stella Heinonen                 TuUL                                    
Tara Ruohola                    TuUL                                    

T9 Pituus

Neela Ihanmäki                  LaitJy              3,69            3,69
Mila-Marissa Vaskelainen        LaitJy              3,46            3,46
Adele Åberg                     NaguIF              3,36            3,36
Minttu Lautkankare              NaantLöy            3,33            3,33
Isabel Lindqvist                TuUL                3,33            3,33
Jade Terho                      TuUL                3,28            3,37
Venla Vainio                    NaantLöy            3,19            3,19
Linnea Lehtisalo                TuUL                3,15            3,15
Elena Höglund                   TuUL                2,91            2,91
Nia Sjöroos                     TuUL                2,84            2,84
Vanessa Rauvola                 LiedPa              2,82            2,82
Anna Leskinen                   TuUL                2,60            2,60
Stella Heinonen                 TuUL                                    
Emma Ketola                     TuUL                                    

T9 Kuula

Mila Mäkinen                    PorinYU             6,90            6,90
Neela Ihanmäki                  LaitJy              5,59            5,59
Minttu Lautkankare              NaantLöy            5,04            5,04
Elena Höglund                   TuUL                5,03            5,03
Siiri Vellonen                  TuUL                4,52            4,52
Vanessa Rauvola                 LiedPa              4,45            4,45
Adele Åberg                     NaguIF              4,27            4,27
Linnea Lehtisalo                TuUL                4,03            4,03
Anna Leskinen                   TuUL                3,65            3,65
Isabel Lindqvist                TuUL                3,61            3,61
Nia Sjöroos                     TuUL                3,44            3,44
Stella Heinonen                 TuUL                2,54            2,54
Melissa Mehto                   NaantLöy