Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
16.07. klo 17:30 4. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
417 ilmoittautunutta, 625 lajisuoritusta

Rimankorotukset ja alustavat eräjaot

M 200 m 18

3. erä

   Eljas Aalto                 IFSibboV                 21,58           21,37
   Tuomas Lehtonen             LiedPa                   21,75           21,75
   Willem Kajander             BorgåAk                  21,80           21,54
   Matias Linkoaho             HKV                      22,15           21,65
   Jonathan Hyvärinen          HKV                      22,66           22,12
   Evangelos Spartiotis        EspTa                    22,69           22,69
   Max Montin                  TuUL                     22,74           22,74
   Christian Vänttinen         NaantLöy                 23,25           22,75

2. erä

   Pavel Mäkinen               HIFK                     23,31           22,42
   Samuli Raikunen             LiedPa                   23,39           23,39
   Santeri Tanner              LänsiUU                  23,71           22,97
   Rasmus Vidjeskog            IFRaseb                  23,75           22,91
   Joonas Jäppinen             EspTa                    23,85           23,85

1. erä

   Karolus Areva               TurTo                    23,93           23,93
   Lauri Siltanen              HIFK                                     23,84
   Markku Tervo                HKV                                           
   Robin Lainto                TuUL                                     24,14
   Petteri Uusitalo            TuUL                                          

M, M17 1500 m 25

2. erä

   Janne Kanerva               LahdA                  3.56,24         3.56,24
   Elias Vuorinen              TuUL                   3.57,91         3.57,91
   Antti-Pekka Niinistö        LahdA                  3.58,36         3.58,15
   Niklas Lainto               TuUL                   4.01,40         3.59,62
   Joonas Lehtinen             TuUL                   4.01,89         3.47,72
   Vincent Quednau             HKV                    4.03,50         4.03,10
   Wiljami Itämeri             TuUL                   4.05,94         4.05,94
   Mustafe Muuse               TuUL                   4.07,60         4.03,21
   Niklas Wihlman              TuUL                                   4.04,45
   Robin Lainto (pace)         TuUL                                   4.25,44
   Juho-Kusti Sivosavi         TurWei                 4.15,18         4.15,18
   Rasmus Krogell M17          KU-58                  4.16,30         4.16,30

1. erä

   Iivo Kalajoki               TuUL                   4.20,65         4.20,65
   Valtteri Virtanen           TurWei                 4.26,34         4.26,34
   Lasse Minkkinen             IFRaseb                4.27,50         4.13,15
   Miikka Ojala                KU-58                  4.28,14         4.28,14
   Markus Penttinen            TuUL                   4.34,76         4.29,44
   Antti Reiman M17            SalVil                 4.38,68         4.38,68
   Thomas Sandberg             ÅIFK                   4.40,41         4.37,38
   Elmeri Kero M17             TuUL                   4.44,87         4.44,87
   Aapeli Leppä M17            RaisKu                 4.59,32         4.59,32
   Jani Ylisaukko-oja          ArcticA                9:38.03/3000    4.08,68
   Lauri Salo                  KoskKai                4:41.28i                       
   Tuukka Mäkinen              LauttLu                                       
   Tuomo Kulmala M17           MaskKa                 2:15.74/800                       

M 3000 m ej

   Väinö Klemola               KuopRei                9.54,63         9.24,18
   Teppo Syrjälä               TampPy                 9.59,09         8.45,25
   Joona Sointu                LempKiYU              10.07,16        10.07,16
   Vilho Helenius              NokU                  10.13,19        10.06,77
   Juuso Hava                  KU-58                                         
   Johannes Brunila            TuUL                                   9.33,68
   Eero Heinonen               TuUL                                   9.44,35
   Mustafe Muuse               TuUL                                          

M 400 m aj

   Lauri Eneh                  TampU                    53,80           53,80
   Edward Lindberg             IFSibboV                 55,16           53,90
   Jevgeni Aleksandrov         HIFK                     56,77           54,81
   Lasse Nordqvist             TurWei                   62,59           62,59
   Santeri Tanner              LänsiUU                  64,58           57,10
   Atte Timgren                HKV                                           

M Seiväs

-15 cm -274-289-304-319-334-346-358 - - 442-450-458-466-474-482-487 +5 cm

   Jami Siira                  TampPy                     495             495
   Iiro Suutarinen             ÄhtU                       470             470
   Johannes Mäkelä             HKV                        340             340
   Petri Korander              VihdVie                    302             325

M Pituus

   Eetu Kuisma                 TurKU                     4,47            4,47
   Matias Niinimaa             NaantLöy                                  6,14
   Daniel Ofosu                TurWei                                    6,80

M Kuula

   Mikko Toiviainen            LoimJa                   17,80           17,80
   Nico Oksanen                LoimVoi                  17,77           17,77

M Kiekko

   Topi Laitila                TeuvRi                   46,82           50,94
   Aaro Leinonen               RymSoi                   45,45           45,85
   Sampo Soini                 TuUL                     37,49           37,49
   Pyry Nikkanen               NaantLöy                 35,91           35,91

M17 200 m

   Jeremi Siimes               TuUL                     23,63           23,63
   Nuutti Kokko                TuUL                     23,71           23,46
   Roope Kivelä                TuUL                     23,91           23,91
   Ilmari Vuorela              LaitJy                   24,01           24,01
   Rasmus Haavisto             MaskKa                   24,48           24,48
   Patrick Lindberg            VihdVie                  24,88           24,88
   Jacob Långbacka             EspTa                                    28,25
   Marius Wasström             IFRaseb                                  26,00

M17 400 m aj

   Jermu Vihmakoski            TuUL                     63,47           63,47
   Rasmus Haavisto             MaskKa                   64,13           64,13

M17 Pituus

   Arttu Tauriainen            PernU                     6,32            6,32
   Jermu Vihmakoski            TuUL                      6,22            6,22
   Evangelos Spartiotis        EspTa                     6,20            6,46
   Patrick Lindberg            VihdVie                   6,15            6,15
   Mathias Gustafsson          TuUL                      6,08            6,08
   Nuutti Kokko                TuUL                      6,06            6,12
   Rami Eura                   NousSu                    6,00            6,00
   Marius Wasström             IFRaseb                   5,68            5,68
   Aapo Nikkola                HKV                       5,27            5,27
   Kristofer Aaltonen          HKV                                       5,31
   Vertti Kolkkala             LiedPa                                    5,87

M17 Kiekko

   Lauri Wuorenrinne           IFRaseb                  44,29           44,29
   Kaius Kemppainen            TuUL                     42,08           42,08
   Niilo Waher                 TuUL                     33,90           33,90

M17 Keihäs

   Eemeli Aarnio               NaantLöy                 65,99           66,95
   Niilo Waher                 TuUL                     44,80           44,80
   Eetu Jalonen                SäkU                                     29,76

M19 Kuula

   Aaro Leinonen               RymSoi                   16,85           16,85
   Samuli Kaikkonen            TuUL                     13,61           13,61

N 200 m 20

3. erä

   Johanna Kylmänen            RaisKu                   24,35           24,35
   Milja Thureson              TurTo                    24,49           23,65
   Anna Pursiainen             EspTa                    24,74           24,74
   Aino Paunonen               TuUL                     54.59/400       24,84
   Pirkitta Marjanen           PorinYU                  25,05           25,05
   Annika Mäenpää              NoormNo                  25,17           24,93
   Säde Honkala                TuUL                     25,38           25,38
   Jonna Berghem               HangöIK                  25,50           23,76

2. erä

   Noora Toivo                 ToijVau                  25,62           24,93
   Aada Aho                    RaisKu                   25.37w   
   Viola Westling              TuUL                     25.95i          26,32
   Ella Räsänen                EsboIF                   25,94           23,79
   Heidi Parikka               HKV                      26,10           26,07
   Kira Kruuti                 HKV                      26,11           24,82
   Tiia Tammisalo              EsboIF                   26,16           25,20

1. erä

   Kamilla Nurminen            HKV                      26,43           25,56
   Sofia Määttä                EurajVei                 26,48           26,48
   Enni Henttonen              TuUL                     26,68           26,68
   Marika Aarnio               TurWei                   26,95           26,95
   Maija Pitkänen              TuUL                     27,08           27,08

N, N17 1500 m 20

2. erä

   Heljä-Viivi Unkila          TuUL                   4.40,03         4.40,03
   Sini Tirri                  ToijVau                4.44,00         4.44,00
   Jemina Forss                TampPy                 4.47,31         4.41,13
   Viivi Lankinen              TuUL                   4.47,54         4.47,54
   Ella Koskiniemi             EspTa                  4.47,96i        4.47,01
   Milla Kasurinen             RunClub                4.49,21         4.39,21
   Elma Hannikainen            HKV                    4.50,08         4.49,87
   Nora Kytäjä                 LempKiYU               5.06,81/ej                      
   Anni Räty                   TuUL                   4.58,25         4.58,25
   Katariina Liipo             EsboIF                 4.59,62         4.59,62

1. erä

   Muska Sanden                SalVil                 5.02,32         5.02,32
   Ilona Pulkkinen             TurWei                 5.04,36         5.03,63
   Nelli Hiippavuori           TuUL                   5.14,41         5.03,23
   Juulia Tala N17             ViipU                  5.20,03         5.20,03
   Jenna Laamanen              NaantLöy               5.24,49         5.09,59
   Alisa Pennanen              ForssSa                2.28,34/800     5.19,16
   Helmi Karjainen             LempKiYU               2.30,27/800     4.55,34
   Fiia Kajula                 RaisKu                 2.26,36/800     5.39,42
   Laura Hievanen              RunClub                2.35,54/800     5.08,72
   Emilia Tala N17             ViipU                  5.23,06i                       

N 3000 m ej

   Aino Kuljukka               LahdA                 10.57,99        10.34,41
   Anni Suominen               RaisKu                11.09,22        10.33,25
   Sara-Elise Ruokonen         KuusjHu               11.10,17        11.10,17
   Silja Rönkä                 LahdA                 11.36,08        11.36,08
   Aino Sikkinen               TampPy                12.08,44        12.08,44
   Saara Malinen               RunClub               12.36,84        12.11,75
   Anna Hyvärinen              TuUL                  12.48,13        11.35,98
   Mira Tuominen               ForssSa                               10.24,47
   Linnea Harala               SomE                                  10.55.62       

N, N17 400 m aj

   Meeri Salomaa               EsboIF                   60,77           60,77
   Martta Rautala              ViipU                    60,80           60,80
   Nella Varjas  N17           EspTa                    65,47           65,47
   Iida Verainen N17           NousSu                   65,98           65,98
   Ilana Onnela N17            NaantLöy                 66,71           66,71

N Seiväs

-15 cm 327-342-354-366-378-386-394-402-408-414 +6 cm

   Aino Siitonen               HKV                        400             430
   Elina Lampela               OulPy                      400             432
   Maria Kytölä                NurmijYU                   380             385
   Pinja Koivumäki             LauttLu                    375             375

N Kolmiloikka

   Emmi Ronkainen              KeskiUYU                  9,76            9,81
   Siri Savolainen             NaantLöy                 11,93           11,93

N Moukari

   Heli Rinnekari              NurmijYU                 62,67           62,67
   Johanna Witka               SomE                     59,40           62,70
   Kati Rinnekari              NurmijYU                 53,60           53,60
   Josefine Lundström          IFRaseb                  49,87           49,87
   Tahiti Ojansivu             TuUL                     49,86           49,86
   Emma Pääkkö                 VahdTui                  46,39           46,39
   Jessica Preiman             SWE                      40.19           42.82                     
   Tiina Rinnekari             NurmijYU                                 62,67

N Keihäs

   Jatta-Mari Jääskeläinen     TuUL                     57,47           57,47
   Sanne Erkkola               TuUL                     55,15           55,15
   Venla Olli                  EurajVei                 45,80           48,96
   Heidi Parikka               HKV                      35,21           40,75
   Matilda Laurila             SomernVei                31,69           31,69
   Wolferiina Mörönen          TuUL                                          

N17 200 m 18

3. erä

   Pinja Naula                 TuUL                     26,59           26,16
   Pinja Ruoho                 LahdA                    27,01           27,01
   Linnea Loukola              RaisKu                   27,17           26,13
   Siiri Ojanen                TuUL                     27,75w          30,77
   Ada-Sofia Söderlund         LiedPa                   28,05           28,05
   Olivia Salmelainen          MaskKa                   28,23           28,01

2. erä

   Nea Rekola                  TurTo                    28,34           28,34
   Julia Saarinen              UudKK                    13,22/100       29,02
   Linda Pukari                TuUL                     28,51w          28,57
   Minea Lindén                LoimLei                  13,82/100       29,48
   Iida Pohjalainen            UudKK                    13,88/100       31,26
   Emma Lindfelt               TuUL                     29,51           29,51

1. erä

   Camilla Engström            TuUL                     30,03           30,03
   Aada Vuoriaho               LaitJy                   30,05           30,05
   Miranda Borg                TuUL                     30,30           30,30
   Liisa Jalava                TuUL                     30,93w          31,56
   Petra Ojanen                TuUL                     32,91           31,91
   Ellen Brusila               TuUL                                     33,07

N17 Seiväs

-15 cm 215-230-242-254-262-270-278-286-298-304-312-320-328-333 +5 cm
 
   Kiia Brandes                HyvsU                      321             321
   Julia Vuolli                KoskKai                    315             322
   Vilma Mikkola               KeskiUYU                   295             330
   Emma Hovirinta              TuUL                       250             250

N17 Kolmiloikka

   Ella Hemmilä                LaitJy                    9,69            9,69
   Aleksandra Viljanen         HKV                       9,67           10,02
   Ilona Ruohola               TuUL                     12,01           12,01

N17 Kiekko

   Rafaela Liski               TuUL                     36,04           36,52
   Saskia Nahi                 EspTa                    32,72           33,86
   Petra Ojanen                TuUL                     31,86           31,86
   Elviira Niemelä             TuUL                     26,37           26,37
   Saara Tuominen              TuUL                                          

N17 Moukari

   Silja Kosonen               SomE                     71,46           71,46
   Marika Virtanen             SomE                     60,51           60,51
   Elisa Huhta                 NurmijYU                 40,38           40,38
   Veera Santanen              RaisKu                   39,72           39,72

P11 60 m 23

3. erä

   Robert Saarela              RaumU                     8,63            8,63
   Valtteri Hyyrynen           TuUL                      8,76            8,76
   Voitto Virjonen             TuUL                      8,96            8,96
   Arvi Louramo                TuUL                      8,99            8,99
   Anton Laine                 MaskKa                    9,02            9,02
   Kalle Hovikoski             TuUL                      9,20            9,20
   Max Kostamo                 TuUL                      9,22            9,22
   Einari Vuorela              LaitJy                    9,24            9,24

2. erä

   Nooa Salmi                  TuUL                      9,33            9,33
   Eero Hakola                 LiedPa                    9,35            9,35
   Niklas Ojanen               TuUL                      9,36            9,36
   Richard Lindqvist           TuUL                      9,40            9,40
   Walle Heinonen              TuUL                      9,41            9,41
   Joona Auremaa               NaantLöy                  9,45            9,45
   Nikolas Lindén              LoimLei                   9,51            9,42
   Arttu Rantala               NakkVire                  9,61            9,61

1. erä

   Niklas Lehtinen             LapSa                     9,67            9,67
   Carlos Mattsson             TuUL                      9,68            9,68
   Noah Laapio                 ÅIFK                      9,81            9,78
   Leevi Lakanmaa              TuUL                      9,98            9,98
   Eero Lahdenkauppi           TuUL                                     10,27
   Tuomas Suopajärvi           MaskKa                   10,45           10,45
   Lauri Savola                TuUL                     10,94           10,94

P11 1000 m

   Arttu Rantala               NakkVire               3.24,31         3.24,31
   Niklas Ojanen               TuUL                   3.24,41         3.24,41
   Niklas Lehtinen             LapSa                  3.28,54         3.28,54
   Eero Lahdenkauppi           TuUL                   3.30,94         3.30,94
   Aarne Hannikainen           HKV                    3.31,27         3.31,27
   Robert Saarela              RaumU                  3.33,74         3.33,74
   Max Kostamo                 TuUL                   3.36,46         3.36,46
   Tuomas Suopajärvi           MaskKa                 3.48,50         3.48,50
   Noah Laapio                 ÅIFK                   3.56,55         3.56,55
   Vilho Pentilä               KauhajKa               4.01,40         4.01,40
   Eero Kaunisto               NaantLöy                               3.44,76
   Artjom Riekkinen            TuUL                                          

P11 Pituus

   Voitto Virjonen             TuUL                      4,55            4,55
   Max Kostamo                 TuUL                      4,20            4,20
   Eero Kaunisto               NaantLöy                  4,19            4,19
   Richard Lindqvist           TuUL                      4,12            4,25
   Nikolas Lindén              LoimLei                   4,11            4,11
   Eero Hakola                 LiedPa                    4,07            4,07
   Valtteri Hyyrynen           TuUL                      4,07            4,07
   Arvi Louramo                TuUL                      4,03            4,03
   Niklas Ojanen               TuUL                      3,97            3,97
   Joona Auremaa               NaantLöy                  3,96            3,96
   Kalle Hovikoski             TuUL                      3,86            3,86
   Anton Laine                 MaskKa                    3,84            3,88
   Roope Kirjavainen           TuUL                      3,84            3,90
   Carlos Mattsson             TuUL                      3,84            3,84
   Niklas Lehtinen             LapSa                     3,80            3,80
   Walle Heinonen              TuUL                      3,75            3,75
   Leevi Lakanmaa              TuUL                      3,49            3,49
   Einari Vuorela              LaitJy                    3,48            3,48

P11 Kuula

   Lukas Brandt                NaantLöy                  9,27            9,27
   Voitto Virjonen             TuUL                      8,31            8,31
   Eero Hakola                 LiedPa                    8,05            8,05
   Niklas Ojanen               TuUL                      7,69            7,69
   Anton Laine                 MaskKa                    7,55            7,55
   Santeri Rantala             NakkVire                  7,01            7,01
   Niklas Lehtinen             LapSa                     6,94            6,94
   Max Kostamo                 TuUL                      6,84            6,84
   Carlos Mattsson             TuUL                      6,82            6,82
   Leevi Lakanmaa              TuUL                      6,77            6,77
   Valtteri Hyyrynen           TuUL                      6,37            6,37
   Noah Laapio                 ÅIFK                      5,94            5,94
   Walle Heinonen              TuUL                      5,92            5,92
   Arvi Louramo                TuUL                      5,64            5,64
   Lauri Savola                TuUL                                          

P11 Moukari

   Santeri Rantala             NakkVire                                      
   Robert Saarela              RaumU                                         
   Roope Kirjavainen           TuUL                                          
   Richard Lindqvist           TuUL                                          
   Carlos Mattsson             TuUL                                          
   Niklas Ojanen               TuUL                                          

P13 60 m 20

3. erä

   Eemil Siuko                 PunkalKu                  8,17            8,17
   Viljam Nylund               ÅIFK                      8,28            8,28
   Alvar Itämeri               TuUL                      8,30            8,30
   Jesse Kettunen              LänsiUU                   8,33            8,33
   Otso Luodeslampi            LempKiYU                  8,38            8,38
   Eino Sormunen               HKV                       8,48            8,48

2. erä

   Luukas Lehtinen             LapSa                     8,64            8,64
   Julius Antola               TuUL                      8,71            8,71
   Eero Sormunen               HKV                       8,74            8,56
   Riku Naula                  TuUL                      8,84            8,84
   Eemil Aaltonen              TuUL                      8,88            8,88
   Lenni Majasuo               TuUL                      9,15            9,15
   Niklas Tamminen             TuUL                      9,21            9,21

1. erä

   Theo Gullberg               VasaIS                    9,29            9,29
   Niko Kaunisto               NaantLöy                  9,33            9,33
   Jesse Poussa                TuUL                      9,48            9,48
   Matias Nyman                TuUL                     10,27           10,27
   Arttu Carne                 TuUL                     10,73           10,72
   Alexander Broman            VasaIS                                    9,59
   Aron Engström               ÅIFK                                          

P13 1000 m

   Aleksi Ahlfors              RaumU                  3.08,00         3.07,58
   Hannu Sjöblom               LoimLei                3.08,88         3.08,88
   Miro Mattila                LiedPa                 3.27,29         3.25,39
   Theo Gullberg               VasaIS                 3.30,22         3.30,22
   Jesse Poussa                TuUL                   3.34,06         3.34,06
   Melvin Sandberg             ÅIFK                   3.36,04         3.36,04
   Tuomas Ankelo               KalVa                  3.59,83         3.59,83
   Matias Nyman                TuUL                                   4.14,53
   Aron Engström               ÅIFK                                          

P13 Korkeus

-5 cm 112-117-122-126-130-134-138-141-144-145 +2 cm

   Viljami Launonen            NaantLöy                   145             145
   Jesse Kettunen              LänsiUU                    141             141
   Felix Kandolin              TuUL                       140             140
   Hannu Sjöblom               LoimLei                    138             138
   Voitto Virjonen             TuUL                       136             136
   Arttu Carne                 TuUL                       125             125
   Jesse Poussa                TuUL                       124             124
   Severi Laine                LauttLu                    120             127
   Theo Gullberg               VasaIS                     120             120

P13 Pituus

   Eero Sormunen               HKV                       5,22            5,22
   Eino Sormunen               HKV                       5,02            5,22
   Luukas Lehtinen             LapSa                     4,84            4,84
   Jesse Kettunen              LänsiUU                   4,74            4,74
   Eemil Siuko                 PunkalKu                  4,73            4,73
   Julius Antola               TuUL                      4,17            4,17
   Niklas Välilä               MaarMa                    4,04            4,04
   Jesse Poussa                TuUL                      3,73            3,73
   Matias Nyman                TuUL                      3,39            3,39
   Eemil Aaltonen              TuUL                                      3,87
   Arttu Carne                 TuUL                                          
   Felix Kandolin              TuUL                                          
   Niklas Tamminen             TuUL                                          
   Aron Engström               ÅIFK                                          

P13 Moukari

   Riku Naula                  TuUL                     38,29           38,29
   Otso Luodeslampi            LempKiYU                 38,16           38,16
   Artturi Gauffin             KaarUra                  32,98           32,98
   Wictor Werner               IFRaseb                                  17,76
   Jesse Poussa                TuUL                                          

P15 100 m

   Aapo Nikkola                HKV                      12,10           12,10
   Oskari Salmelainen          MaskKa                   12,31           12,31
   Aleksi Tauriainen           PernU                    12,35           12,35
   Aapo Kalajoki               RaisKu                   12,54           12,54
   Aatu Penttilä               TuUL                     12,56           12,56
   Niklas Vuori                ForssSa                  14,15           14,15
   Lukas Brandt                NaantLöy                                 14,19

P15 800 m

   Aarni Eijs                  SalVil                                 2.13,99
   Jussi Ankelo                KalVa                  2.16,44         2.16,44
   Sisu Moilanen               TuUL                   2.26,13         2.26,13
   Luukas Lehtinen             LapSa                  2.30,82         2.30,82

P15 300 m aj

   Aarne Autio                 TuUL                                          
   Topias Koivunen             TuUL                                          
   Kasper Kouvonen             TuUL                                          
   Riku Uusitalo               TuUL                                          

P15 Kolmiloikka

   Topias Koivunen             TuUL                      9,25            9,25
   Vilho Ahtinen               TuUL                     10,92           10,92

P15 Kiekko

   Mikko Huhta                 NurmijYU                 51,98           51,98
   Juho Suominen               PiikkKe                  48,00           48,00
   Olavi Yli-Mannila           AlajA                    46,61           46,61
   Elias Sairio                KanksLei                 45,26           45,26
   Aapo Kalajoki               RaisKu                   41,60           41,60
   Jani Laakso                 TammRy                   39,81           39,81
   Filip Wikholm               IFRaseb                  37,82           37,82
   Simon Björklöf              IFRaseb                  32,34           32,34
   Niklas Vuori                ForssSa                  29,32           29,32
   Christoffer von Schantz     IFRaseb                  27,67           27,67

P15 Moukari

   Mikko Huhta                 NurmijYU                 60,87           60,87
   Olavi Yli-Mannila           AlajA                    54,41           54,41
   Juho Suominen               PiikkKe                  50,22           50,22
   Jani Laakso                 TammRy                   46,46           46,46
   Filip Wikholm               IFRaseb                  45,17           45,17
   Eemil Sairio                KanksLei                 34,29           35,18
   Christoffer von Schantz     IFRaseb                  34,00           34,00

T11 60 m 21

3. erä

   Alisa Launonen              NaantLöy                  8,85            8,85
   Emma Helminen               UudKK                     9,01            9,01
   Minea Auremaa               TuUL                      9,20            9,20
   Sienna Hundeshagen          ÅIFK                      9,25            9,25
   Rauha Rajainmäki            PorinYU                   9,31            9,31
   Siiri Äänismaa              TurWei                    9,37            9,29
   Iida Vähätalo               NaantLöy                  9,42            9,42

2. erä

   Ellen Taponen               SalVil                    9,45            9,45
   Sara Kunnas                 RaumU                     9,46            9,46
   Livia Kytömaa               EspTa                     9,65i          10,34
   Eevi Pohjolainen            LauttLu                   9,70            9,70
   Loviisa Granö               LiedPa                    9,79            9,79
   Venla Ruohola               TuUL                      9,79            9,79
   Linnea Nieminen             LiedPa                    9,81            9,81

1. erä

   Fanny Alari                 LiedPa                    9,98            9,98
   Emma Suovanen               VahdTui                  10,03           10,03
   Helmi Koivumäki             TuUL                     10,10i          10,12
   Siiri Luukka                LiedPa                   10,12           10,12
   Lotta Kero                  TuUL                     10,67           10,67
   Niina Paasikas              KiukKi                   10,43i          10,57
   Aada Lehtinen               MaskKa                                   10,67

T11 1000 m

   Iida Vähätalo               NaantLöy               3.32,27         3.32,27
   Livia Kytömaa               EspTa                  3.36,57         3.36,57
   Sara Honkakangas            LaitJy                 3.43,75         3.43,75
   Vilma Pentilä               KauhajKa               3.44,14         3.44,14
   Neela Ihanmäki              LaitJy                 3.49,08         3.49,08
   Olivia Suutari              UudKK                  3.50,27         3.50,27
   Paola Kero                  TuUL                   3.50,28         3.50,28
   Eevi Pohjolainen            LauttLu                3.51,21         3.47,28
   Lotta Kero                  TuUL                                   4.41,69
   Emma Helminen               UudKK                                  3.39,65
   Odelia Suutari              UudKK                                  4.46,16

T11 Pituus

   Siiri Äänismaa              TurWei                    4,44            4,44
   Emma Helminen               UudKK                     4,13            4,13
   Milla Aarnio                NaantLöy                  4,12            4,12
   Sara Kunnas                 RaumU                     3,87            3,87
   Ellen Taponen               SalVil                    3,86            3,86
   Sienna Hundeshagen          ÅIFK                      3,85            3,85
   Rauha Rajainmäki            PorinYU                   3,82            3,82
   Siiri Luukka                LiedPa                    3,77            3,77
   Oona Koivunen               TuUL                      3,65            3,65
   Emma Suovanen               VahdTui                   3,65            3,65
   Neela Ihanmäki              LaitJy                    3,64            3,64
   Fanny Alari                 LiedPa                    3,56            3,56
   Niina Paasikas              KiukKi                    3,55            3,55
   Linnea Nieminen             LiedPa                    3,52            3,52
   Vilma Pentilä               KauhajKa                  3,49            3,49
   Alisa Hemmilä               LaitJy                    3,48            3,48
   Venla Ruohola               TuUL                      3,47            3,47
   Vanessa Vesala              ForssSa                   3,35            3,35
   Pihla Lammela               TuUL                      3,23            3,23
   Lotta Kero                  TuUL                      3,07            3,07
   Inka Laukkanen              TuUL                      3,07            3,07
   Ellen Roine                 RaisKu                    2,97            2,97
   Emmi Poskiparta             TuUL                      2,81            2,81
   Loviisa Granö               LiedPa                                        
   Aada Lehtinen               MaskKa                                    3,08
   Helmi Koivumäki             TuUL                                      3,56

T11 Kuula

   Venla Manner                TuUL                      9,53            9,53
   Iida Vähätalo               NaantLöy                  7,20            7,20
   Eevi Pohjolainen            LauttLu                   7,17            7,17
   Fanny Alari                 LiedPa                    6,89            6,89
   Ellen Taponen               SalVil                    6,86            6,86
   Liina Jälkö                 OripVe                    6,74            6,74
   Vanessa Vesala              ForssSa                   6,66            6,66
   Rauha Rajainmäki            PorinYU                   6,45            6,45
   Minttu Kordelin             KalVa                     6,44            6,44
   Elena Höglund               TuUL                      5,03            5,03
   Emmi Poskiparta             TuUL                                          

T11 Keihäs

   Elena Höglund               TuUL                      9,62            9,62
   Emma Helminen               UudKK                    26,07           26,07
   Liina Jälkö                 OripVe                   22,61           22,61
   Sara Honkakangas            LaitJy                   22,45           22,45
   Vanessa Vesala              ForssSa                  21,35           21,35
   Venla Katvesoja             VehmKi                   20,47           20,47
   Alisa Launonen              NaantLöy                 20,43           20,43
   Olivia Suutari              UudKK                    20,08           20,89
   Minttu Kordelin             KalVa                    19,09           19,09
   Odelia Suutari              UudKK                    13,28           13,28
   Niina Paasikas              KiukKi                   11,88           11,88
   Linnea Nieminen             LiedPa                                   15,43
   Milla Aarnio                NaantLöy                                 25,69
   Ellen Roine                 RaisKu                                    7,92
   Ellen Taponen               SalVil                                   13,65
   Pihla Lammela               TuUL                                          
   Inka Laukkanen              TuUL                                          
   Venla Ruohola               TuUL                                     14,50

T13 60 m 37

5. erä

   Rania Toivonen              UudKK                     8,37            8,37
   Henriikka Laine             MaskKa                    8,48            8,48
   Maria Ranne                 TuUL                      8,53            8,53
   Enni Virjonen               TuUL                      8,53            8,53
   Carmen Welling              TuUL                      8,64i           8,55
   Maija Männistö              TuUL                      8,70            8,70
   Lili Jokela                 PernU                     8,72            8,72
   Julia Pihlström             TuUL                      8,80            8,80

4. erä

   Saara Fahlbom               TuUL                      8,81            8,81
   Fia Casagrande              TuUL                      8,83            8,83
   Aada Kalliola               RaisKu                    8,87            8,87
   Malla Tuomola               ForssSa                   8,89            8,89
   Miisa Tuomola               ForssSa                   8,90            8,90
   Hilma Karonen               LiedPa                    8,92            8,92
   Oona Lampinen               LiedPa                    9,01            9,01
   Ida Mäki                    VirttNou                  9,04            9,00

3. erä

   Josefina Blomberg           NaguIF                    9,06w           9,17
   Veera Sovijärvi             LiedPa                    9,08w           9,67
   Marianelle Koskinen         TurWei                    9,18            9,18
   Wilma Onnela                TuUL                      9,21i           9,76
   Kiia Ihanmäki               LaitJy                    9,27            9,27
   Judith Miranda              TuUL                      9,27            9,27
   Emma-Lotta Roine            RaisKu                    9,29            9,29
   Amanda Rauvola              TuUL                      9,30            9,30

2. erä

   Meeri Haapio                TuUL                      9,32            9,32
   Aada Haavisto               TuUL                      9,32            9,32
   Heta Mäkinen                TuUL                      9,45            9,45
   Isabella Edelman            NurmijYU                  9,50            9,50
   Anna Jääskeläinen           TuUL                      9,61            9,61
   Erica Höglund               TuUL                      9,76i          10,22
   Mirelle Hirsiniemi          TuUL                     31,71/200        9,90

1. erä

   Aida Gaye                   TuUL                     32,27/200                     
   Stella Lehtisalo            TuUL                      9,82            9,82
   Anna Leinonen               TuUL                      9,83            9,83
   Erika Lehti                 TuUL                      9,87            9,87
   Alexandra Alari             LiedPa                   10,85           10,60
   Maya Åkerholm               TuUL                                          

T13 1000 m

   Alisa Emaldynova            SalVil                 3.06,56         3.06,56
   Linnea Kero                 TuUL                   3.18,57         3.18,57
   Amanda Rauvola              TuUL                   3.23,86         3.23,86
   Kiia Ihanmäki               LaitJy                 3.28,84         3.28,84
   Maija Männistö              TuUL                   3.39,84         3.39,84
   Pinja Siljanto              TuUL                   3.43,0h         3.40,46
   Wilma Onnela                TuUL                   3.43,59         3.43,59
   Alisa Salomäki              MaskKa                 4.06,37         4.06,37
   Ella-Sofia Hyövelä          LiedPa                                 3.35,87
   Aida Gaye                   TuUL                                          
   Rania Toivonen              UudKK                                  3.24,08

T13 Korkeus

-5 cm 112-117-122-126-130-134-138-141-144-145 +2 cm

   Mia Flink                   EspTa                      151             151
   Erika Lehti                 TuUL                       139             139
   Aada Haavisto               TuUL                       135             135
   Mimosa Manner               VehmKi                     133             133
   Miisa Tuomola               ForssSa                    131             131
   Saara Fahlbom               TuUL                                          
   Mirelle Hirsiniemi          TuUL                                       120

T13 Kolmiloikka

   Pinja Siljanto              TuUL                      9,76            9,76
   Mia Flink                   EspTa                     9,58            9,58
   Hilma Karonen               LiedPa                    9,48            9,48
   Kiia Ihanmäki               LaitJy                    8,98            9,16
   Maija Männistö              TuUL                      8,98            8,98
   Erica Höglund               TuUL                      8,63            8,63
   Isabella Edelman            NurmijYU                  8,43            8,43
   Malla Tuomola               ForssSa                   8,30            8,30
   Elviira Tarvainen           MaskKa                    8,29            8,29
   Ellen Lahtivuo              VehmKi                    7,43            7,43
   Aada Haavisto               TuUL                                      8,40
   Stella Lehtisalo            TuUL                                          
   Anna Leinonen               TuUL                                          
   Rania Toivonen              UudKK                                     9,59
   Ida Mäki                    VirttNou                                      

T13 Kuula

   Marianelle Koskinen         TurWei                    9,79            9,79
   Enni Virjonen               TuUL                      9,49            9,49
   Julia Vuori                 ForssSa                   8,96            8,96
   Josefina Blomberg           NaguIF                    8,56            8,56
   Henriikka Heinonen          TuUL                      8,34            8,34
   Wilma Onnela                TuUL                      8,20            8,20
   Erica Höglund               TuUL                      8,15            8,15
   Judith Miranda              TuUL                      7,69            7,69
   Myrmidia Mörönen            TuUL                      7,10            7,10
   Wilma Werner                IFRaseb                   6,77            6,77
   Emma-Lotta Roine            RaisKu                    6,64            6,64
   Alexandra Alari             LiedPa                    6,06            6,28
   Heta Mäkinen                TuUL                      6,01            6,01
   Pinja Kärhä                 LoimVoi                  12,33           12,33
   Carmen Welling              TuUL                     11,48           11,48
   Enni Haulisto               TuUL                     11,07           11,07
   Elviira Tarvainen           MaskKa                   11,00           11,00
   Venla Kärhä                 LoimVoi                  10,91           10,91
   Maya-Maria Hautala          TuUL                     10,44           10,44
   Meeri Haapio                TuUL                                          

T15 100 m 33

5. erä

   Carla Liukkonen             EspTa                    12,85           12,85
   Pinja Naula                 TuUL                     12,89           12,85
   Christenvie Nzoko           TurTo                    12,95           12,95
   Erika Pyykkö                ForssSa                  13,13           13,13
   Silja Koukonen              MietMP                   13,08/2018      12,81
   Julia Saarinen              UudKK                    13,22           13,22
   Unnaveera Hämäläinen        TurWei                   13,30           13,30
   Enni Virjonen               TuUL                     13,37           13,37

4. erä

   Aada Juhala                 PorinTa                  13,41           13,41
   Mea Toivonen                UudKK                    13,41           13,41
   Salla Mäkipere              LiedPa                    8,62/60        15,03
   Maisa-Kaisla Tuomola        ForssSa                  13,53           13,53
   Emma Sjöberg                RaisKu                   13,61           13,61
   Sara Ahlfors                HIFK                     13,63           13,63
   Helmi Eklund                EspTa                    13,77           13,77

3. erä

   Emmi Pohjolainen            LauttLu                  13,78           13,78
   Emmi Tiljander              NaantLöy                 13,80           13,80
   Minea Lindén                LoimLei                  13,82           13,82
   Iida Pohjalainen            UudKK                    13,88           13,88
   Hille Kankaanpää            KeskiUYU                 13,90           13,90
   Lotta Helkearo              TuUL                     13,98           13,98

2. erä

   Lotta Kirjavainen           TuUL                     14,02           14,02
   Aino Karsila                UudKK                    14,05           14,05
   Lotta Metsärinta            LaitJy                   14,08w          13,62
   Pinja Rintamaa              LiedPa                    8,91i/60       13,97
   Saimi Koskivainio           MarttMu                  14,26           14,26
   Ines Blomberg               NaguIF                   14,59           14,59

1. erä

   Mea Virta                   TurWei                   14,61           14,61
   Aamu Airisto                LaitJy                   14,73           14,73
   Vilma Rönnemaa              LiedPa                    9,33i/60                    
   Angielou Koskinen           TurWei                   14,84           14,84
   Isabella Edelman            NurmijYU                 15,13           15,13
   Sara Snickars               NaguIF                   15,15           15,15

T15 800 m

   Emma Tuominen               TuUL                   2.45,34         2.45,34
   Julia Kaasalainen           LauttLu                2.53,59         2.53,59
   Annika Koistinen            TuUL                                   2.45,38
   Ella Rajamäki               TuUL                                   2.36,50
   Alisa Salmi                 TuUL                                          
   Essi Salmi                  TuUL                                   3.05,80
   Eveliina Virtanen           TuUL                                   2.54,34

T15 300 m aj

   Maisa-Kaisla Tuomola        ForssSa                                       
   Emma Loo                    PargIF                                        
   Ilona Lampila               VammsVoi                                      
   Viveka Loukola              RaisKu                   45,64           45,64
   Carla Liukkonen             EspTa                    45,94           45,56
   Carolina Grönroos           LaitJy                   48,23           48,23
   Saima Kossa                 SauvU                    50,42           50,42
   Essi Hokkanen               TurWei                   52,73           52,73

T15 Pituus

   Sofia Määttä                EurajVei                  5,14            5,14
   Vilma Harilainen            TurWei                    5,06            5,06
   Emmi Tiljander              NaantLöy                  5,03            5,03
   Mea Toivonen                UudKK                     5,02            5,02
   Erika Pyykkö                ForssSa                   4,96            4,96
   Sara Ahlfors                HIFK                      4,91            4,91
   Saimi Koskivainio           MarttMu                   4,82            5,03
   Hille Kankaanpää            KeskiUYU                  4,76            4,76
   Emma Loo                    PargIF                    4,68            4,69
   Viivi Salmelainen           LiedPa                    4,60            4,60
   Ella-Sofia Hyövelä          LiedPa                    4,59            4,59
   Emmi Pohjolainen            LauttLu                   4,57            4,65
   Vilma Rönnemaa              LiedPa                    4,54            4,54
   Aada Vuoriaho               LaitJy                    4,50            4,50
   Lotta Helkearo              TuUL                      4,33            4,33
   Salla Mäkipere              LiedPa                    4,25            4,25
   Aino Karsila                UudKK                     4,22            4,41
   Sara Snickars               NaguIF                    3,83            3,83

T15 Kuula

   Oona Kaskinen               TuUL                      9,62            9,62
   Angielou Koskinen           TurWei                    8,90            8,90
   Emmi Pohjolainen            LauttLu                  11,85           11,85
   Pinja Rintamaa              LiedPa                   10,45           10,45
   Henni Liimatta              MaskKa                   10,25           10,25
   Eevi-Maria Hautala          TuUL                     10,02           10,02

T15 Keihäs

   Anni Myllymäki              RaisKu                   40,94           40,94
   Malin Karell                SjundeåIF                39,38           39,38
   Emmi Pohjolainen            LauttLu                  38,04           40,14
   Henni Liimatta              MaskKa                   32,46           32,46
   Vilma Rönnemaa              LiedPa                   31,81           31,81