Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.06. klo 17:30 2. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 100 m

3. erä
Eljas Aalto                    IFSibboV                               10,81
Samir Demnati                  IkaalU                 11,17           10,88
Eero Helppolainen              PorinTa                                11,25
Christian Vänttinen            NaantLöy                               11,40
Akseli Sautila                 TuUL                   11,60           11,45
Tomi Mustonen                  TurWei                 11,65           11,37

2. erä
Eetu Kuusela                   TuUL                   11,78           11,48
Tuomas Määttä                  TuUL                                   11,60
Antti Tiekso                   TurWei                                 11,62
Simo Noopila                   MaskKa                 11,87           11,66
Aleksi Nieminen                PorinTa                                12,02
Karolus Areva                  TurTo                  12,05           12,05

1. erä
Petteri Uusitalo               TuUL                   12,0h   
Pauli Raitanen                 NaantLöy               12,85           12,16
Matias Niinimaa                NaantLöy                               12,16
Jaakko Juvonen                 TuUL                                   12,17
Ville Aaltonen                 TuUL                                   12,61
Sami Koivunen                  NoormNo                12,99/2018      11,59

M 400 m

Eljas Aalto                    IFSibboV               48,13           47,76
Matti Välimäki                 NoormNo                                46,69
Asseri Välimäki                NoormNo                49,15           49,15
Joel Turkka                    TampPy                 49,97           49,50
Robin Lainto                   TuUL                   50,00           50,00
Eemeli Välimäki                NoormNo                50,35           49,47
Heikki Äijälä                  NousSu                 50,35           50,35
Christian Vänttinen            NaantLöy                               49,67
Jonathan Hyvärinen             HKV                    50,66           50,4h
Lauri Salo                     KoskKai                54,93           54,77
Ali Cheraghi                   IKFalken                               54,85
Oscar Härkönen                 EsboIF                 55,88           55,88
Lasse Nordqvist                TurWei                 55,91           55,68
Robin Dahlström                IFRaseb                                57,06          

M 1500 m

2. erä
Wilho Hautala                  LahdA                                3.54,46
Antti-Pekka Niinistö           LahdA                                3.58,15
Niklas Lainto                  TuUL                 4.07,08         3.59,62
Juuso Hakala                   TuUL                                 4.02,12
Elias Vuorinen                 TuUL                 4.05,05         4.02,50
Tuure Haapanen                 TuUL                                 4:03.20i
Mustafe Muuse                  TuUL                                 4.03,21
Niklas Wihlman                 TuUL                 4:14.47 /2018   4.04,45
Santtu Heikkinen               LempKiYU                             4.07,62
Walte Hautala                  LahdA                4.10,07         4.10,07
Joonas Lehtinen                TuUL                 4:10.61 /2018   3.47,72
Wiljami Itämeri                TuUL                                 4.11,68
Markus Nikander                LänsiUU              4:18.31 /2018   4.14,80
Jaakko Kero                    TuUL                 4.19,67         3.52,61
Robin Lainto                   TuUL                 PACE

1. erä
Iivo Kalajoki                  TuUL                 4.20,65         4.20,65
Henri Heikkinen                PaimU                4.22,79         4.14,10
Pyry Suojanen                  TuUL                 4.23,48         4.23,48
Juha Löppönen                  HelsJy                               4.27,40
Kalle Linnasaari               TuUL                                 4.27,42
Aarni Eijs                     SalVil               4.29,39         4.29,39
Markus Penttinen               TuUL                                 4.29,44
Valtteri Virtanen              TurWei                               4.30,06
Jari Huovinen                  JoensKa              4.31,72         4.25,53
Antti Uusitupa                 TuUL                                 4.35,04
Rami Urho                      TuUL                                 4.36,16
Thomas Sandberg                ÅIFK                 4.46,19         4.37,38
Kalle Oksanen                  MaskKa               4.37,94         4.37,94
Jan Kiljunen                   RistU                                4.42,9h
Kari-Pekka Seppänen            JyväskKU                             4.46,32
Jonathan Ekberg                EsboIF                                      
Aapeli Leppä                   RaisKu                                      

M 110 m aj

Tuomas Määttä                  TuUL                                   15,68
Sami Mäkinen                   NaantLöy               22,66           22,25

M Seiväs
-15 cm 295-310-325...-400-415-430-440-450-460-470-480-490-500-510-515 +5 cm

Jami Siira                     TampPy                   495             495
Joni Uolamo                    ToijVau                  448             448
Petri Korander                 VihdVie                  302             325

M Pituus

Joska Tommola                  LahdA                   7,22            7,22

M Kuula

Mikko Toiviainen               LoimJa                 17,80           17,80
Nico Oksanen                   LoimVoi                17,51           17,51

M Kiekko

Mika Ruhtinas                  JyväskKU               46,35           48,68
Tuure Hollo                    LänsiUU                                45,60
Pyry Nikkanen                  NaantLöy                               33,16
Topi Laitila                   TeuvRi                                 50,94
Sampo Soini                    TuUL                                   37,05
Petteri Uusitalo               TuUL                                        

M17 100 m

Juho Haapala                   MaskKa                 11,34           11,34
Roope Kivelä                   TuUL                                   11,83
Rami Eura                      NousSu                 11,89           11,89
Toni Appelqvist                EsboIF                 12,03           11,72
Severi Rautio                  RaisKu                                 12,53
Vertti Niemi                   LaitJy                 12,76           12,76
Marius Wasström                IFRaseb                                12,82
Santeri Löytökorpi             RaisKu                                      
Olli Uusitalo                  TuUL                                        

M17 400 m

2. erä
Niklas Björkenheim             EsboIF                 50,87           50,87
Nuutti Kokko                   TuUL                   52,24           52,24
Juho Haapala                   MaskKa                 52,57           52,57
Rasmus Haavisto                MaskKa                 53,53           53,53
Mikael Salminen                NaantLöy               54,28           54,28
Valtteri Keskinen              VihdVie                23,75w/200m           
Ilmari Vuorela                 LaitJy                 24,01/200m           

1. erä
Adnan Vuorinen                 EsboIF                 58,48           58,48
Joona Rasi                     MaskKa                 59,33           58,97
Kristian Pirnes                EsboIF                 59,43           59,43
Patrick Lindberg               VihdVie                                89,02

M17 110 m aj

Jeremi Siimes                  TuUL                   15,48           15,48
Jermu Vihmakoski               TuUL                   16,34           16,34

M17 Pituus

Arttu Tauriainen               PernU                   6,32            6,32
Mathias Gustafsson             TuUL                    6,08            6,08
Jermu Vihmakoski               TuUL                    6,06            6,06
Patrick Lindberg               VihdVie                 6,01            6,01
Marius Wasström                IFRaseb                 5,68            5,68
Rami Eura                      NousSu                  5,60            5,78
Nuutti Kokko                   TuUL                    5,46            6,12
Toni Appelqvist                EsboIF                                  5,88

M17 Kuula

Miika Lahtonen                 MynämI                 16,66           16,66
Taneli Karvonen                MynämI                 15,19           15,19
Mico Ekman                     PiikkKe                13,49           13,49
Markus Huhtala                 PiikkKe                11,59           11,59

M17 Kiekko

Miika Lahtonen                 MynämI                 53,20           53,20
Taneli Karvonen                MynämI                 43,98           43,98
Kaius Kemppainen               TuUL                   42,08           42,08
Lauri Wuorenrinne              IFRaseb                41,55           41,55
Lari Nikkanen                  NaantLöy               39,61           39,61
Mico Ekman                     PiikkKe                36,56           36,56
Markus Huhtala                 PiikkKe                34,38           34,38

M19 Kuula

Miikka Oinonen                 VammsVoi               16,37           16,37
Samuli Kaikkonen               TuUL                   12,59           12,59

M19 Kiekko

Aaro Leinonen                  RymSoi                 52,80           52,80

N 100 m

2. erä
Viola Westling                 TuUL                   12,55           12,49
Ilona Kekkonen                 LahdA                  12,57           12,46
Lotta Vento                    TuUL                                   12,61
Säde Honkala                   TuUL                   12,68           12,43
Ilona Ruohola                  TuUL                   12,70           12,66
Elina Kostiainen               VihdVie                12,77           12,61
Enni Henttonen                 TuUL                   12,86           12,82
Pinja Heinonen                 TampPy                 12,99           12,58

1. erä
Reetta Rantakokko              TuUL                   13,15           13,15
Sanni Kettunen                 SalVil                 13,19           12,60
Maija Pitkänen                 TuUL                   13,30           13,30
Sini Välilä                    PorinYU                13,80           13,68
Ella Savonen                   LoimLei                13,91           13,65

N 400 m

Amira Chokairy                 HKV                                    55,41
Viola Westling                 TuUL                   56,07           56,07
Alisa Aalto                    TampPy                 57,72           56.41i
Sunna Penttinen                TuUL                                   59,70
Vilma Lindroos                 PorinTa                                60,95
Aino Eno                       LauttLu                                61,26
Jonna Kangasniemi              NoormNo                61,83           61,28
Katriina Sonck                 NoormNo                61.84 /2018     58,03
Katri Djerf                    RunClub                                62.64i
Viivi Lankinen                 TuUL                                   65,76

N, N17 1500 m

Maria Söderlund                IFÅland                              4.44,43
Oona-Mari Hakulinen            JyväskKU                             4.49,52
Roosa Marjaniemi               NoormNo                              5.03,36
Milla Kasurinen                RunClub                              4.39,21
Jenni Lautiala                 SalVil                               4.56,31
Anni Räty                      TuUL                                 5.42,20
Sonja Vikman                   TuUL                                 5.22,59
Amanda Virtanen                TuUL                                 4.43,22
Anna Hyvärinen                 TuUL                 5.04,49         4.51,22
Jenna Laamanen                 NaantLöy             5.24,49         5.09,59
Matilda Laurila                SomernVei            6.05,53         6.05,53
Veera Helkama                  SalVil                               6.32,14
Liisa Jalava                   TuUL                                        
Muska Sanden                   SalVil               5.07,04         5.07,04
Maija Virtanen                 EurajVei             5.20,09         5.20,09

N 100 m aj

Sanni Kettunen                 SalVil                                 14,71
Lotta Vento                    TuUL                                   14,85
Pinja Heinonen                 TampPy                 15,09           15,09

N Korkeus
-5 cm 128-133-138-143-148-152-156-160-164-168-171-174-176 +2 cm
Saara Sinervo                  SalVil                   173             181

N Kolmiloikka

Laura Rautiainen               LahdA                  12,38           12,45
Siri Savolainen                NaantLöy               11,90           11,90
Pinja Kössi                    PaimU                  11,45           11,56

N Moukari

Tahiti Ojansivu                TuUL                   48,88           49,60
Emma Pääkkö                    VahdTui                46,39           46,39

N Keihäs

Jatta-Mari Jääskeläinen        TuUL                   52,39           56,47
Julia Valtanen                 RaumU                  50,59           53,41
Janette Kaukonen               KaarUra                38,17           38,17
Matilda Laurila                SomernVei              31,69           31,69
Pilke Kössi                    PaimU                                  36,49

N17 100 m

3. erä
Edit Nurminen                  TuUL                   12,81           12,81
Olivia Heino                   TuUL                   12,92           12,92
Saana Boelius                  TampPy                                 12,93
Emmi Valtonen                  TuUL                                   13,01
Vilma Reunanen                 YlänKi                 13,08           13,08
Ada-Sofia Söderlund            LiedPa                 13,14           13,14
Sonja Kuusinen                 TuUL                   13,17           13,17
Kaisa Äijälä                   NousSu                 13,29           13,27

2. erä
Nea Rekola                     TurTo                  13,33           13,33
Kaisu Seppälä                  SäkU                   13,57           13,57
Charlotta Suoniemi             KiukKi                 13,90           13,68
Ada Ojuva                      TurTo                                  13,80
Venla Poikonen                 KiukKi                 14,07           14,07
Liinu Karjala                  PorinYU                14,09           14,09
Saga Malmio                    PargIF                 14,34           14,27
Daniela Kulanko                EsboIF                 14,38           13,99

1. erä
Saara Vahtokari                RaumU                  14,77           13,47
Elviira Niemelä                TuUL                                   14,59
Miranda Borg                   TuUL                   14,53w               
Inari Leppäniemi               KokemKV                                14,56
Aino Salmi                     EsboIF                                 14,79
Petra Ojanen                   TuUL                   15,67           15,25

N17 400 m

2. erä
Anni Nylund                    IFÅland                                57,55
Nella Varjas                   EspTa                  61,55           60,30
Viivi Patronen                 EspTa                  61,83           61,83
Kaisu Seppälä                  SäkU                   62,65           62,65
Heljä-Viivi Unkila             TuUL                   64,18           61,75
Lotta Nurminen                 TuUL                                        

1. erä
Nelli Hiippavuori              TuUL                                   65,66
Sani Rajala                    EurajVei                               67,00
Inari Leppäniemi               KokemKV                                69,29
Saima Kossa                    SauvU                                       
Siiri Ojanen                   TuUL                                        

N17 100 m aj

Edit Nurminen                  TuUL                                        
Vilma Reunanen                 YlänKi                                      
Laura Koivukoski               EurajVei               15,05           15,01
Liinu Karjala                  PorinYU                19,24           19,24

N17 Korkeus
-5 cm 128-133-138-143-148-152-156-160-164-168-171-174-176 +2 cm
Wolferiina Mörönen             TuUL                     159             159
Melina Riikonen                NaantLöy                 152             152
Kaisa Äijälä                   NousSu                   141             141
Saga Malmio                    PargIF                   137             137

N17 Kolmiloikka

Venla Poikonen                 KiukKi                  9,39            9,39
Ilona Ruohola                  TuUL                   11,61           11,72
Laura Koivukoski               EurajVei                               10,93
Emma Loo                       PargIF                                  9,99

N17 Moukari

Silja Kosonen                  SomE                   71,46           71,46
Marika Virtanen                SomE                   60,51           60,51

P11 60 m

2. erä
Robert Saarela                 RaumU                   8,70            8,70
Valtteri Hyyrynen              TuUL                    8,76            8,76
Voitto Virjonen                TuUL                    9,06            9,06
Kalle Hovikoski                TuUL                    9,20            9,20
Max Kostamo                    TuUL                    9,27            9,27
Niklas Ojanen                  TuUL                    9,38            9,38
Sisu Saarinen                  TuUL                                    9,45i
Nooa Salmi                     TuUL                    9,52            9,52

1. erä
Isak Raunio                    PargIF                  9,70            9,70
Miro Varjonen                  RaisKu                  9,73            9,73
Robin Helenius                 TuUL                    9,75            9,75
Noah Laapio                    ÅIFK                    9,81            9,78
Carlos Mattsson                TuUL                    9,97            9,97
Eemeli Järvinen                TuUL                   10,29           10,29
Nooa Asanti                    TuUL                                        

P11 Seiväs
-10 cm 166-176-186-194-202-210-216-222-228 +6 cm
Voitto Virjonen                TuUL                     214             214
Robin Helenius                 TuUL                     190             190

P11 Kolmiloikka

Kalle Hovikoski                TuUL                                        
Valtteri Hyyrynen              TuUL                                        
Max Kostamo                    TuUL                                        
Noah Laapio                    ÅIFK                                        

P13 60 m

Alvar Itämeri                  TuUL                    8,30            8,30
Julius Antola                  TuUL                    8,71            8,71
Tomi Kuusisto                  TuUL                    9,10            9,10
Eemil Aaltonen                 TuUL                                    9,12
Niklas Tamminen                TuUL                    9,21            9,21
Aatu Kukkonen                  TuUL                                    9,51
Kasperi Puhakka                NaantLöy                               10,11
Max Sjöström                   IFRaseb                                10,19
Arttu Carne                    TuUL                   10,73           10,72

P13 Korkeus
-5 cm 115-120-124-128-132-135-138-141-144-147-150-152 +2 cm
René-Peter Vuorio              MaarMa                   147             147
Jasper Ketoniemi               NaantLöy                 136             138
Felix Kandolin                 TuUL                     135             135
Elias Hyytiä                   LaitJy                   131             131
Carlos Mattsson                TuUL                     129             129
Arttu Carne                    TuUL                     124             124
Max Sjöström                   IFRaseb                                  115

P13 Moukari

Riku Naula                     TuUL                   38,29           38,29
Tomi Kuusisto                  TuUL                   36,44           36,44
Artturi Gauffin                KaarUra                32,34           32,34
Wictor Werner                  IFRaseb                                17,76
Lauri Kurkela                  KaarUra                                17,58
Tatu Parpo                     KaarUra                                22,29
Felix Kandolin                 TuUL                                        

P13 Keihäs

Kasperi Puhakka                NaantLöy               36,35           36,35
Tomi Kuusisto                  TuUL                   35,10           36,51
Aatu Kukkonen                  TuUL                   33,97           33,97
Lauri Kurkela                  KaarUra                31,86           31,86
Otto Altimir                   TurWei                 24,90           24,90
Tatu Parpo                     KaarUra                                28,72
Elias Hyytiä                   LaitJy                                 23,78
Luka Hallenberg                NaantLöy                                    
Julius Antola                  TuUL                                   23,70
Niklas Tamminen                TuUL                                   19,87

P15 100 m

2. erä
Oliver Öhman                   IFRaseb                11,71           11,71
Aatu Penttilä                  TuUL                   12,56           12,56
Leo Vanhanen                   RaumU                                  12,78
Aarne Autio                    TuUL                   12,88           12,88
Remi Holvitie                  KalVa                  13,08           13,08
Taneli Hemmilä                 SalVil                 13,16           13,16

1. erä
Vilho Ahtinen                  TuUL                   13,38           13,38
Jaakko Kuoppa                  MaskKa                                 13,41
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                13,85           13,85
Alvar Itämeri                  TuUL                                   14,46
Hassan Abdi                    NaantLöy               15,89           15,89

P15 2000 m

Remi Holvitie                  KalVa                                       
Jussi Ankelo                   KalVa                6.47,59         6.47,59
Lauri Saarinen                 KalVa                6.47,99         6.47,99
Sisu Moilanen                  TuUL                 6.53,05         6.53,05

P15 100 m aj

Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi                                 15,11
Akseli Hyytiä                  LaitJy                 15,16           15,16
Jaakko Kuoppa                  MaskKa                                 16,05
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                                     
Aapo Kalajoki                  RaisKu                                      
Aarne Autio                    TuUL                                        

P15 Korkeus
-5 cm 127-132-136-140-144-148-152-156-160-163-166-169-172-175-177 +2 cm
Johan Grönroos                 SjundeåIF                176             176
Daniel Vuoristo                VehmKi                                   166
Riku Uusitalo                  TuUL                     163             163
Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi                   158             158
Topias Koivunen                TuUL                     135             135
Kasper Kouvonen                TuUL                     120             120
Sampo Niinimäki                SalVil                                   132


P15 Kolmiloikka

Rasmus Tenkanen                IFRaseb                10,10           10,10
Akseli Hyytiä                  LaitJy                                 10,85
Vilho Ahtinen                  TuUL                                    9,23
Aarne Autio                    TuUL                                        
Topias Koivunen                TuUL                                    8,67

P15 Moukari

Juho Suominen                  PiikkKe                50,22           50,22
Reko Tuominen                  TarvasjU               49,01           49,01
Filip Wikholm                  IFRaseb                45,17           45,17

P9 40 m

2. erä
Vincent Mattsson               TuUL                    6,76            6,61
Lukas Lehtokannel              MaarMa                                  6,76
Axel Raunio                    PargIF                  6,94            6,94
Elmo Mäki                      RaisKu                  7,05            6,77
Aamos Tuhkala                  NaantLöy                7,28            7,28
Alex Lehtonen                  NaantLöy                7,31            7,31

1. erä
Oskar Snickars                 NaguIF                                  8,00
Juho Männistö                  TuUL                                    8,02
Tomas Haulisto                 NaantLöy                8,05            8,05
Matias Jalovaara               NaantLöy                8,06            8,06
Elliot Palmroos                NaguIF                                      
Leon Östman                    TurKU                                       

P9 Pituus

Vincent Mattsson               TuUL                    3,67            3,69
Lukas Lehtokannel              MaarMa                  3,44            3,44
Aamos Tuhkala                  NaantLöy                3,42            3,42
Axel Raunio                    PargIF                  3,34            3,52
Alex Lehtonen                  NaantLöy                3,17            3,17
Tomas Haulisto                 NaantLöy                2,82            2,82
Matias Jalovaara               NaantLöy                2,76            2,76
Eemeli Rönnemaa                LiedPa                                  3,13
Elliot Palmroos                NaguIF                                      
Elmo Mäki                      RaisKu                                  3,60
Juho Männistö                  TuUL                                    2,30
Daniel Stenholm                TuUL                                        

P9 Kuula

Elmo Mäki                      RaisKu                  7,73            7,73
Tomas Haulisto                 NaantLöy                7,38            7,38
Vincent Mattsson               TuUL                    7,06            7,06
Alex Lehtonen                  NaantLöy                5,88            5,88
Axel Raunio                    PargIF                  5,84            5,84
Leon Östman                    TurKU                   5,29            5,29
Lukas Lehtokannel              MaarMa                  5,28            5,28
Eemeli Rönnemaa                LiedPa                  4,93            4,93
Matias Jalovaara               NaantLöy                4,58            4,58
Daniel Stenholm                TuUL                                        

T11 60 m

2. erä
Josefiina Tenovuo              TuUL                    9,13            9,13
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                    9,40            9,40
Venla Aaltonen                 MynämI                  9,43            9,43
Linnea Nieminen                LiedPa                  9,81            9,81
Hertta Perttunen               TarvasjU                                9,86
Joanna Lepistö                 TuUL                    9,90            9,90
Helka Heinonen                 LiedPa                  9,97            9,97

1. erä
Venla Ruohola                  TuUL                   10,01           10,01
Emma Suovanen                  VahdTui                10,03           10,03
Sara Honkakangas               LaitJy                 10,08           10,08
Helmi Perttunen                TarvasjU                               10,09
Veera Lehtonen                 TuUL                                   10,68
Minttu Kordelin                KalVa                  10,84           10,84
Emmi Poskiparta                TuUL                                        

T11 Pituus

Josefiina Tenovuo              TuUL                    4,23            4,23
Niina Pettersson               TuUL                    3,90            3,90
Venla Aaltonen                 MynämI                  3,88            3,88
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                    3,85            3,85
Oona Koivunen                  TuUL                    3,65            3,65
Emma Suovanen                  VahdTui                 3,65            3,65
Nella Lahtonen                 MynämI                  3,64            3,64
Veera Keskinen                 VihdVie                 3,58            3,58
Joanna Lepistö                 TuUL                    3,53            3,53
Sara Honkakangas               LaitJy                  3,51            3,51
Helka Heinonen                 LiedPa                  3,46            3,46
Linnea Nieminen                LiedPa                  3,46            3,46
Olivia Suutari                 UudKK                   3,26            3,26
Minttu Kordelin                KalVa                   3,24            3,24
Pihla Lammela                  TuUL                    3,12            3,12
Mette Ahonen                   TuUL                                    3,35
Inka Laukkanen                 TuUL                                        
Veera Lehtonen                 TuUL                                    3,11
Emmi Poskiparta                TuUL                                        
Venla Ruohola                  TuUL                                    3,36

T11 Kuula

Venla Manner                   TuUL                    9,50            9,50
Niina Pettersson               TuUL                    8,68            8,68
Olivia Suutari                 UudKK                   7,91            7,91
Joanna Lepistö                 TuUL                    6,64            6,64
Josefiina Tenovuo              TuUL                    6,41            6,63
Linnea Nieminen                LiedPa                  6,25            6,25
Sara Honkakangas               LaitJy                  5,86            5,86
Mette Ahonen                   TuUL                    5,00            5,00
Minttu Kordelin                KalVa                                   5,62

T13 60 m

3. erä
Maria Ranne                    TuUL                    8,53            8,53
Ella-Sofia Hyövelä             LiedPa                  8,59            8,59
Maija Männistö                 TuUL                    8,70            8,70
Lili Jokela                    PernU                   8,72            8,72
Lotta Kantonen                 TuUL                    8,75            8,75
Julia Pihlström                TuUL                    8,80            8,80
Matilda Mehto                  NaantLöy                8,82            8,82
Elviira Tarvainen              MaskKa                  8,84            8,84

2. erä
Roosa Fagerström               TuUL                    8,84            8,84
Salla Mäkipere                 LiedPa                  8,86            8,86
Eden Kytö                      NaantLöy                8,88            8,88
Aada Vuoriaho                  LaitJy                  8,96            8,96
Marianelle Gumolon             TurWei                  9,21            9,21
Judith Miranda                 TuUL                    9,27            9,27
Sanelma Kantola                TuUL                    9,41            9,41
Pinja Siljanto                 TuUL                    9,46            9,46

1. erä
Anni Aapasalo                  TuUL                    9,49            9,49
Isabella Edelman               NurmijYU                9,50            9,50
Paola Reunanen                 TuUL                                    9,50
Karoliina Reunanen             KuusjHu                 9,62            9,62
Anna Leinonen                  TuUL                    9,83            9,83
Juliana Hartikainen            TuUL                                    9,84
Perla Reunanen                 TuUL                    9,89            9,89
Erica Höglund                  TuUL                                   10,22

T13 Kolmiloikka

Emelie Bergholm                IFRaseb                 9,64            9,64
Hilma Karonen                  LiedPa                  9,47            9,47
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                                  9,16
Matilda Mehto                  NaantLöy                                7,49
Emmi Tiljander                 NaantLöy                                9,80
Isabella Edelman               NurmijYU                                7,91
Roosa Fagerström               TuUL                                        
Erica Höglund                  TuUL                                    8,42
Judith Miranda                 TuUL                                        
Maija Männistö                 TuUL                                        
Pinja Siljanto                 TuUL                                    9,45
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                                      

T13 Kiekko

Pinja Kärhä                    LoimVoi                40,95           40,95
Rania Toivonen                 UudKK                  39,75           39,75
Matilda Mehto                  NaantLöy               34,19           34,19
Maya-Maria Hautala             TuUL                   32,21           32,21
Elviira Tarvainen              MaskKa                 30,89           31,75
Marianelle Gumolon             TurWei                 28,79           31,48
Sofia Talvensaari              KalVa                  23,24           24,32
Emelie Bergholm                IFRaseb                23,04           25,76
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                 20,93           20,93
Anni Koskinen                  LittTU                 19,96           19,96
Wilma Werner                   IFRaseb                19,47           19,47
Eden Kytö                      NaantLöy               14,77           15,43
Vilma Jokinen                  LiedPa                                 16,16
Erica Höglund                  TuUL                                   19,60
Judith Miranda                 TuUL                                   21,53
Myrmidia Mörönen               TuUL                                        
Enni Virjonen                  TuUL                                   17,87

T13 Keihäs

Rania Toivonen                 UudKK                  33,01           33,37
Maya-Maria Hautala             TuUL                   32,45           32,45
Aada Vuoriaho                  LaitJy                 31,86           31,86
Elviira Tarvainen              MaskKa                 31,86           31,86
Sofia Talvensaari              KalVa                  31,24           31,24
Enni Virjonen                  TuUL                   28,28           28,28
Isla Lehtonen                  NaantLöy               24,94           24,94
Juliana Hartikainen            TuUL                   22,56           22,56
Emmi Tiljander                 NaantLöy               22,30           22,30
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                 21,32           21,32
Isabella Edelman               NurmijYU               19,48           19,48
Vilma Jokinen                  LiedPa                 19,10           19,10
Judith Miranda                 TuUL                   18,57           18,57
Myrmidia Mörönen               TuUL                   11,20           11,20
Roosa Fagerström               TuUL                                        
Erica Höglund                  TuUL                                   16,95
Lotta Kantonen                 TuUL                                   17,37
Venla Lehtinen                 TuUL                                   10,57
Maija Männistö                 TuUL                                   11,75

T15 100 m

3. erä
Pinja Naula                    TuUL                   12,92           12,85
Tinja Pirttikoski              TuUL                   13,44           13,44
Emma Sjöberg                   RaisKu                 13,74           13,74
Vilma Harilainen               TurWei                 13,54w          14,28
Inka Ekbom                     SalVil                 13,83           13,83
Venla Hämäläinen               LiedPa                 13,93           13,89
Fanny Kero                     IFRaseb                13,82w          14,08
Viivi Salmelainen              LiedPa                 14,03           14,03

2. erä
Lotta Helkearo                 TuUL                   14,06           14,06
Emmi Tiljander                 NaantLöy                               14,24
Annika Laulumaa                LaitJy                 14,36           14,36
Rania Toivonen                 UudKK                                  14,40
Minea Lindén                   LoimLei                                14,56
Ella Rajamäki                  TuUL                                   14,63
Ines Blomberg                  NaguIF                 14,47w               

1. erä
Angielou Gumolon               TurWei                 14,84           14,84
Mathilda Gustafsson            TuUL                   14,89           14,89
Sara Snickars                  NaguIF                 15,16           15,16
Julia Laapio                   TuUL                   15,48           15,48
Helmi Heinonen                 LiedPa                                      
Saimi Koskivainio              MarttMu                                     
Essi Salmi                     TuUL                                        

T15 2000 m

Kiia Ihanmäki                  LaitJy                                      
Liina Ahtiainen                TuUL                                 7.52,01
Maisa Mikkola                  HelsTa               8.01,21         8.01,21
Alisa Salmi                    TuUL                 9.04,66         9.04,66

T15 Seiväs
-14 cm 178-192-206-218-230-242-252-262-272-282-292-302-308 +6 cm
Hertta Ahonen                  TuUL                     296             296
Aino Hongisto                  TuUL                     260             260
Emma Hovirinta                 TuUL                     250             250
Emma Sjöberg                   RaisKu                   243             243
Essi Hokkanen                  TurWei                   240             240
Venla Lehtinen                 TuUL                     200             212

T15 Pituus

Vilma Harilainen               TurWei                  5,03            5,03
Helena Koivu                   TurTo                   4,84            4,84
Saimi Koskivainio              MarttMu                 4,76            5,03
Janette Jussila                UudKK                   4,52            4,54
Venla Hämäläinen               LiedPa                  4,35            4,35
Lotta Helkearo                 TuUL                    4,33            4,33
Josefina Blomberg              NaguIF                  4,18            4,18
Julia Laapio                   TuUL                    3,82            3,82
Helmi Heinonen                 LiedPa                                  3,61
Viivi Salmelainen              LiedPa                                  4,56
Minea Lindén                   LoimLei                                 4,28
Ines Blomberg                  NaguIF                                      
Sara Snickars                  NaguIF                                  3,83
Emma Loo                       PargIF                                  4,69
Lotta Ravanti                  TurTo                                   4,57
Felicia Malanin                TuUL                                        
Tinja Pirttikoski              TuUL                                    4,22
Ella Rajamäki                  TuUL                                    4,35
Emma Tuominen                  TuUL                                    4,17
Iida Virtanen                  TuUL                                    4,63
Aino Karsila                   UudKK                                   4,41

T15 Kiekko

Pinja Naula                    TuUL                   43,39           48,22
Minttu Laurila                 TuUL                   37,52           37,52
Sanni Krapi                    LoimJa                 35,29           35,29
Eevi-Maria Hautala             TuUL                   32,70           32,70
Oona Kaskinen                  TuUL                   31,80           31,80
Ella Päiviö                    TurWei                 18,91           18,91
Vilma Rönnemaa                 LiedPa                                      
Veera Santanen                 RaisKu                                      
Angielou Gumolon               TurWei                                 22,07

T9 40 m

2. erä
Jade Terho                     TuUL                                    6,92
Venla Vainio                   NaantLöy                6,99            6,99
Adele Åberg                    NaguIF                  7,31            7,31
Iina Jokinen                   LiedPa                  7,34            7,34
Laura Sovijärvi                LiedPa                  7,39            7,39
Jadessa Wasström               NaantLöy                7,39            7,39
Minttu Lautkankare             NaantLöy                7,50            7,50

1. erä
Linnea Lehtisalo               TuUL                                    7,58
Siiri Helle                    NaantLöy                7,66            7,66
Kerttu Kordelin                KalVa                   8,16            8,16
Karla Reunanen                 TuUL                                        
Nia Sjöroos                    TuUL                                        
Kandela Keltti                 TuUL                                        

T9 Pituus

Laura Sovijärvi                LiedPa                  3,43            3,43
Iina Jokinen                   LiedPa                  3,36            3,36
Adele Åberg                    NaguIF                  3,30            3,30
Minttu Lautkankare             NaantLöy                3,29            3,29
Venla Vainio                   NaantLöy                3,19            3,19
Siiri Helle                    NaantLöy                3,13            3,13
Wilma Mattila                  MaskKa                  3,12            3,12
Hilda Mattila                  NaantLöy                2,80            2,80
Kerttu Kordelin                KalVa                   2,44            2,50
Elena Höglund                  TuUL                                    2,86
Kandela Keltti                 TuUL                                        
Linnea Lehtisalo               TuUL                                        
Anna Leskinen                  TuUL                                        
Karla Reunanen                 TuUL                                        
Nia Sjöroos                    TuUL                                        
Jade Terho                     TuUL                                    3,37

T9 Kuula

Senja Kärhä                    LoimVoi                 7,64            7,64
Laura Sovijärvi                LiedPa                  5,96            6,07
Iina Jokinen                   LiedPa                  5,70            5,70
Elena Höglund                  TuUL                    5,03            5,03
Odelia Suutari                 UudKK                   4,94            4,94
Minttu Lautkankare             NaantLöy                4,83            4,83
Siiri Helle                    NaantLöy                4,31            4,31
Adele Åberg                    NaguIF                  4,27            4,27
Linnea Lehtisalo               TuUL                    4,03            4,03
Kerttu Kordelin                KalVa                   4,00            4,00
Anna Leskinen                  TuUL                    3,57            3,57
Karla Reunanen                 TuUL                    3,32            3,32
Nia Sjöroos                    TuUL                    2,92            2,92