Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
04.06. klo 17:30 1. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 200 m

3. erä
Roope Saarinen               EsboIF                                 20,99
Eljas Aalto                  IFSibboV               21,64           21,37
Ville Myllymäki              KanksLei                               21,40
Tuukka Huuskola              EsboIF                                 21,67
Mikke Jaakkola               LänsiUU                22,42           21,86
Isac Wedenberg               BorgåAk                22,11           21,92i
Markus Teijula               NaantLöy                               22,30

2. erä
Lauri Eerola                 LahdA                                  22,39
Max Montin                   TuUL                                   22,85i
Rasmus Vidjeskog             IFRaseb                                22,91
Heikki Äijälä                NousSu                 23,02           22,97
Eero Helppolainen            PorinTa                                23,01i
Akseli Sautila               TuUL                                   23,05
Joonatan Junkkala            VammsVoi                               23,07i

1. erä
Elias Tuominen               NaantLöy                               23,13
Konsta Gröndahl              PaimU                                  23,24
Eetu Kuusela                 TuUL                                   23,27
Tomi Mustonen                TurWei                                 23,38
Krister Laine                TuUL                   24,97i          22,88
Simo Noopila                 MaskKa                 23,95           23,95
Lasse Nordqvist              TurWei                                 24,64

M 800 m

Alex Rauhala                 VasaIS                               1.52,72
Elias Tuominen               NaantLöy                             1.53,74
Robin Lainto                 TuUL                 1.56,95         1.56,95
Elias Vuorinen               TuUL                                 1.57,31
Mikko Salmela                ForssSa              2.07,02         2.04,70
Henri Heikkinen              PaimU                2.07,18         1.57,26
Jere Haapalainen             TampPy                               2.06,96
Iivo Kalajoki                TuUL                                 2.07,53
Kalle Lahtinen               TampPy                               2.07,60
Patrik Järvinen              TampPy               2.08,03         2.08,03
Markus Penttinen             TuUL                                 2.08,34
Lauri Salo                   KoskKai                              2.18,02
Samuli Losoi                 TampPy                                      

M 3000 m

Teppo Syrjälä                TampPy                               8.17,38
Jukka Kero                   TuUL                                 8.31,80
Joni Saarikoski              YlistKV                              9.21,97
Kalle Linnasaari             TuUL                                 9.24,8h
Juho-Kusti Sivosavi          TurWei                               9.34,05
Joonas Hytönen               LapSa                                       

M 400 m aj

Tuomas Lehtonen              LiedPa                                 51,81
Kalle Stylman                LiedPa                                 54,67
Samuli Raikunen              LiedPa                                 55,52
Markus Hurri                 LiedPa                                 57,20

M Korkeus
-5 cm 180-185-190-195-199-203-206-209-211 +2 cm

Daniel Kosonen               TampPy                   212             212
Valtteri Välimäki            UudKK                    206             211
Julius Kuusela               LänsiUU                  195             208
Heikki Pärnä                 TuUL                     191             214

M Kolmiloikka

Kari Majuri                  HarjavJy               12,18           14,61
Niko Mikkola                 PorinYU                11,88           11,88
Mauri Merikanto              HKV                                    14,07
Jami Vepsä                   NaantLöy                               12,77
Aapo Karvinen                VammsVoi                               14,37
Niko Simola                  VammsVoi                               14,73

M Moukari

Oskari Eskola                SäkU                   54,95           54,95
Riku Laukkanen               TampU                                  53,78
Sami Mäkinen                 NaantLöy               24,66           34,92

M Keihäs

Patrik Torn                  PyhäsU                 71,43           71,43
Leevi Uusitalo               RaisKu                 70,01           71,76
Jere Salo                    LauttLu                61,30           71,82
Atte Sailola                 SalVil                                 64,26
Petteri Uusitalo             TuUL                                        

M17 200 m

2. erä
Patrik Jakonen               NakkVire                               23,12
Juho Haapala                 MaskKa                 23,37           23,37
Nuutti Kokko                 TuUL                                   23,46
Jaakko Linnus                TampPy                                 23,89i
Ilmari Vuorela               LaitJy                                 24,44
Rasmus Haavisto              MaskKa                 24,48           24,48

1. erä
Roope Kivelä                 TuUL                                   24,88i
Walter Törnwall              EsboIF                                 25,68
Eemeli Mäntylä               PorinTa                                25,72i     
Jermu Vihmakoski             TuUL                                   26,89i


M17 800 m

Niklas Björkenheim           EsboIF                                      
Adnan Vuorinen               EsboIF                                      
Henrik Hörkkö                TuUL                                 2.14,56
Mikael Salminen              NaantLöy             2.08,38         2.08,38

M17 400 m aj

Atte Timgren                 HKV                    56,47           56,47

M17 Korkeus
-5 cm 150-155-160-164-167-170-173-176-178 + 2 cm

Martin Mäenpää               LaitJy                                   178
Jermu Vihmakoski             TuUL                     162             166
Johan Grönroos               SjundeåIF                160             160

M17 Kolmiloikka

Toni Appelqvist              EsboIF                                 12,83
Mathias Gustafsson           TuUL                                   11,64

M17 Moukari

Elmeri Eskola                SäkU                   60,79           60,79
Manu Kurri                   NakkVire               53,06           53,06
Reko Tuominen                TarvasjU                                    

M17 Keihäs

Lauri Wuorenrinne            IFRaseb                59,92           59,92
Ilkka Suilamo                SalVil                 51,15           56,60
Niilo Waher                  TuUL                   43,53           43,53
Lari Nikkanen                NaantLöy               38,13           38,13
Eemeli Aarnio                NaantLöy                               66,95

M19 Moukari

Veikka Rajala                TampPy                                 51,22

N 200 m

2. erä
Emma Hyvärinen               TuUL                                   24,59
Annika Mäenpää               NoormNo                                24,93
Pirkitta Marjanen            PorinYU                                25,06i
Frida Hämäläinen             TampPy                                 25,23i
Säde Honkala                 TuUL                                   25,27i
Nea Laine                    TuUL                                   25,57
Venla Saramäki               TuUL                                   25,67
Evelina Ojaniittu            TurWei                 25,71           25,71

1. erä
Olivia Ben Khalifa           TampPy                                 25,93i
Heidi Parikka                HKV                                    26,07
Sanni Kettunen               SalVil                 26,84           26,30
Jonna Kangasniemi            NoormNo                                26,44
Vilma Lindroos               PorinTa                                26,47
Enni Henttonen               TuUL                                   27,12
Maija Pitkänen               TuUL                                   27,88i
Essi Jukakoski               TuUL                                        

N 800 m

2. erä
Marika Aarnio                TurWei                               2.14,75
Anni Suominen                RaisKu                               2.15,43
Veera Mattila                VammsVoi                             2.15,81
Ilona Pulkkinen              TurWei                               2.17,65
Aino Sikkinen                TampPy                               2.18,92
Amanda Virtanen              TuUL                 2.27,75         2.19,40
Heljä-Viivi Unkila           TuUL                                 2.19,49
Lotta-Maria Maine            LauttLu                              2.19,92
Milla Ala-Lahti              LempKiYU                             2.19,94
Anna Hyvärinen               TuUL                                 2.21,57

1. erä
Isabella Latva               RaisKu                               2.22,05
Saara Sillanpää              ForssSa              2.25,22         2.23,25
Viivi Lankinen               TuUL                                 2.24,18
Sonja Vikman                 TuUL                                 2.26,80
Nelli Hiippavuori            TuUL                                 2.27,40
Roosa Marjaniemi             NoormNo              2.37,82         2.29,40
Alisa Pennanen               ForssSa                              2.29,40
Siiri Ojanen                 TuUL                                 2.29,84
Alisa Aalto                  TampPy                               2.53,18
Vivian Kirillow              EsboIF                                      

N 3000 m

Armi Turtola                 EsboIF                                      
Sara-Elise Ruokonen          KuusjHu                             10.30,15
Jenna Laamanen               NaantLöy                                    
Maria Peltoniemi             TampPy                              11.29,37

N 400 m aj

Viivi Lehikoinen             HIFK                                   56,49
Viola Westling               TuUL                                   60,23
Erin Karjalahti              NurmijYU                               61,38
Meeri Salomaa                EsboIF                                 65,17
Aada Aho                     RaisKu                                      
Martta Rautala               ViipU                                       

N Seiväs
-15 cm 335-350-365-380-395-405-415-425-435-440 +5 cm

Wilma Murto                  SalVil                   451             471
Saga Andersson               EsboIF                   430             442
Henriikka Könönen            KuivAu                   415             415
Aino Siitonen                HKV                      400             430
Kiia Jullenmaa               PorinYU                  372             376
Maria Kytölä                 NurmijYU                 367             385

N Pituus

Arlena Mikkonen              TampU                   5,20            5,20
Olivia Mäkinen               TampPy                  4,04            6,00
Heidi Parikka                HKV                                     5,63
Siri Savolainen              NaantLöy                                5,32
Aino Honkamäki               TampU                                   5,74
Janika Jokinen               TampU                                   5,12
Eeva Koivu                   TurTo                                   5,22

N Kiekko

Lotta-Kaisa Eliander         TuUL                   51,97           53,85
Elina Mattila                TuUL                   49,30           52,89
Patricia Kellgren            HIFK                   48,20           48,83
Pinja Karhunen               HämeenlTa              47,66           47,66
Pauliina Aalto               RaisKu                 44,08           52,86
Roosa Naula                  TuUL                   42,29           45,98
Krista Alm                   LänsiUU                33,28           33,66

N17 200 m

3. erä
Linnea Loukola               RaisKu                 27,32           26,13
Edit Nurminen                TuUL                                   26,56
Ilona Ruohola                TuUL                                   26,83i
Emma Tainio                  PaimU                                  26,90
Iida Verainen                NousSu                                 26,94i
Sonja Kuusinen               TuUL                                   27,00
Fiia Kajula                  RaisKu                                 27,58
Kaisa Äijälä                 NousSu                 27,72           27,72

2. erä
Olivia Heino                 TuUL                                   27,72i
Ilana Onnela                 NaantLöy                               27,78
Janika Jokinen               TampU                                  28,22
Aada Puosi                   EurajVei                               28,28i
Vilma Reunanen               YlänKi                 28,32           28,32
Linda Pukari                 TuUL                                   28,57
Elviira Niemelä              TuUL                                   29,37

1. erä
Nelli Hiippavuori            TuUL                                   29,68
Pihla Poikolainen            HyvsU                                  30,59
Saga Malmio                  PargIF                                      
Kaisu Seppälä                SäkU                                        
Miranda Borg                 TuUL                                        
Heljä-Viivi Unkila           TuUL                                        
Camilla Engström             TuUL                                   32,99

N17 800 m

Noomi Malmgren               EsboIF                               2.18,65
Nelli Hiippavuori            TuUL                                 2.27,40
Siiri Ojanen                 TuUL                                 2.29,84
Heljä-Viivi Unkila           TuUL                                 2.19,49
Veera Helkama                SalVil               2.27,07         2.27,07
Saimi Lupala                 IFRaseb              2.30,19         2.23,57
Sini-Minea Saarikoski        KerU                 2.30,21         2.23,29

N17 400 m aj

Helena Saarinen              LiedPa                                 70,29
Margarita Tsubareva          SjundeåIF                                   

N17 Seiväs
-18 cm 192-210-228-246-264-282-300-316-330-344-358-370-380-390-400-405 +5 cm

Essi Melender                VaasVa                   385             385
Silja Andersson              EsboIF                   383             383
Emma Rovasalo                HyvsU                    378             378
Kiia Brandes                 HyvsU                    321             321
Julia Vuolli                 KoskKai                  312             322
Emmi Hietanen                RiihimKi                 280             280
Jenina Luotonen              LaitJy                   229             230
Emma Hovirinta               TuUL                     214             214

N17 Pituus

Kaisa Äijälä                 NousSu                  4,71            4,97
Vilma Rönnemaa               LiedPa                  4,54            4,54
Venla Hämäläinen             LiedPa                  4,25            4,25
Sofia Määttä                 EurajVei                                5,10
Pihla Poikolainen            HyvsU                                   3,91
Ada-Sofia Söderlund          LiedPa                                  4,54
Iida Verainen                NousSu                                  5,06
Emma Tainio                  PaimU                                   5,13
Saga Malmio                  PargIF                                  4,35
Inkeri Ahokas                PorinYU                                 4,94
Ellen Brusila                TuUL                                    4,36

N17 Kuula

Petra Ojanen                 TuUL                    9,93           10,56
Saara Tuominen               TuUL                    9,14            9,59
Annukka Saalismaa            PudasjU                14,63           15,02
Linnea Loukola               RaisKu                 11,63           12,03
Rafaela Liski                TuUL                   10,26           11,05
Liinu Jokela                 PernU                  10,04           10,04
Vilma Lindgren               LänsiUU                10,01           10,01

N17 Kiekko

Silja Kosonen                SomE                   40,90           42,08
Rafaela Liski                TuUL                   36,04           36,52
Ida Söderlund                LiedPa                                      
Marika Virtanen              SomE                                   29,50
Elviira Niemelä              TuUL                                        
Petra Ojanen                 TuUL                                   27,38

P11 60 m

2. erä
Lukas Brandt                 NaantLöy                9,02            8,60
Robert Saarela               RaumU                   8,86            8,86
Viljami Launonen             NaantLöy                9,38            8,93
Anton Laine                  MaskKa                                  9,03
Voitto Virjonen              TuUL                                    9,15i
Arvi Louramo                 TuUL                                    9,27i
Max Kostamo                  TuUL                                    9,39i 

1. erä
Niklas Ojanen                TuUL                    9,88            9,49i
Eerik Häkli                  RaisKu                  9,75            9,59
Roope Kirjavainen            TuUL                                    9,99
Niklas Lehtinen              LapSa                  10,03           10,03
Leevi Lakanmaa               TuUL                                   10,08
Carlos Mattsson              TuUL                                   10,17
Frans Nummi                  TuUL                                        

P11 1000 m

Samuli Saarikoski            KerU                                 3.30,96
Niklas Lehtinen              LapSa                                3.36,60
Atte Virtanen                LiedPa                               3.54,86
Lukas Brandt                 NaantLöy                             3.34,39
Max Kostamo                  TuUL                                        
Leevi Lakanmaa               TuUL                                 3.48,85
Carlos Mattsson              TuUL                                 4.08,91
Frans Nummi                  TuUL                                        
Niklas Ojanen                TuUL                                 3.42,50
Robert Saarela               RaumU                3.33,74         3.33,74
Tuomas Suopajärvi            MaskKa               3.54,2h         3.54,2h
Noah Laapio                  ÅIFK                 4.11,1h         4.00,88

P11 Pituus

Voitto Virjonen              TuUL                    4,45            4,45
Eerik Häkli                  RaisKu                  3,79            3,79
Nikolas Lindén               LoimLei                 3,57            3,88
Miro Varjonen                RaisKu                                  3,21
Max Kostamo                  TuUL                                    3,31
Arvi Louramo                 TuUL                                        
Carlos Mattsson              TuUL                                    3,59
Santeri Soininen             TuUL                                        

P11 Keihäs

Viljami Launonen             NaantLöy               33,44           33,44
Niklas Lehtinen              LapSa                  28,47           28,47
Noah Laapio                  ÅIFK                   23,41           23,41
Niklas Ojanen                TuUL                   22,82           22,82
Eerik Häkli                  RaisKu                 22,53           22,53
Miro Varjonen                RaisKu                                 15,46
Onni Ketola                  TuUL                                        
Roope Kirjavainen            TuUL                                   21,50
Max Kostamo                  TuUL                                   11,10
Leevi Lakanmaa               TuUL                                   19,69
Arvi Louramo                 TuUL                                        
Carlos Mattsson              TuUL                                   18,07
Frans Nummi                  TuUL                                        
Kaapo Ojala                  TuUL                                        
Santeri Soininen             TuUL                                        
Voitto Virjonen              TuUL                                   17,83

P13 60 m

2. erä
Eemil Siuko                  PunkalKu                                8,30i
Jesse Kettunen               LänsiUU                                 8,47i
Luukas Lehtinen              LapSa                   8,85            8,80
Riku Naula                   TuUL                                    8,83i
Julius Antola                TuUL                                    8,85i
Tomi Kuusisto                TuUL                                    9,09i

1. erä
Lenni Majasuo                TuUL                                    9,14i
Niklas Tamminen              TuUL                                    9,29i
Aleksi Ahlfors               RaumU                   9,37            9,37
Jesse Poussa                 TuUL                                    9,69
Matias Nyman                 TuUL                                   10,63

P13 1000 m

Luukas Lehtinen              LapSa                                3.14,18
Miro Mattila                 LiedPa                               3.25,39
Tatu Virtanen                LiedPa                               3.19,94
Aleksi Ahlfors               RaumU                                3.07,58
Edwin Itämeri                TuUL                                 3.26,1h
Jesse Poussa                 TuUL                                 3.54,38
René-Peter Vuorio            MaarMa               3.10,3h         3.10,3h
Hannu Sjöblom                LoimLei              3.14,6h         3.14,6h

P13 Pituus

Niklas Välilä                MaarMa                  4,00            4,00
Luukas Lehtinen              LapSa                                   4,68
Jesse Kettunen               LänsiUU                                 3,52
Eemil Siuko                  PunkalKu                                    
Aleksi Ahlfors               RaumU                                       
Julius Antola                TuUL                                        
Tomi Kuusisto                TuUL                                    4,24
Lenni Majasuo                TuUL                                        
Matias Nyman                 TuUL                                        
Jesse Poussa                 TuUL                                        

P13 Kuula

Artturi Gauffin              KaarUra                 9,63            9,63
Tomi Kuusisto                TuUL                    9,51            9,51
Luukas Lehtinen              LapSa                   9,07            9,07
Lauri Kurkela                KaarUra                 8,98            8,98
Wictor Werner                IFRaseb                 6,48            6,48
Riku Naula                   TuUL                   10,47           10,47
Jesse Poussa                 TuUL                                        

P13 Kiekko

Riku Naula                   TuUL                   37,15           37,15
Tomi Kuusisto                TuUL                   34,56           34,56
Niklas Välilä                MaarMa                 27,20           27,20
Artturi Gauffin              KaarUra                26,83           26,83
Lauri Kurkela                KaarUra                25,92           25,92
Wictor Werner                IFRaseb                20,00           20,00
Severi Laine                 LauttLu                                18,80
René-Peter Vuorio            MaarMa                                 20,42
Jesse Poussa                 TuUL                                        

P15 200 m

Jimi Aho                     SalVil                 25,46           25,46
Oskari Salmelainen           MaskKa                 25,90           25,90
Alvar Itämeri                TuUL                                   27,91
Sisu Moilanen                TuUL                                   29,94
Eemil Siuko                  PunkalKu                               31,55

P15 800 m

Niko Mikkola                 PorinYU                              2.18,55
Lauri Röntynen               TuUL                                 2.43,03
Riku Uusitalo                TuUL                                 2.18,87

P15 300 m aj

Rasmus Tenkanen              IFRaseb                                     
Jaakko Kuoppa                MaskKa                                      

P15 Seiväs
-15 cm 160-175-190-205-220-235-250-265-280-295-310-325-340-350 +10 cm

Otto Hiivola                 KalVa                    413             421
Verneri Vesala               ForssSa                  340             350
Topias Koivunen              TuUL                     193             216

P15 Pituus

Otto Hiivola                 KalVa                   5,19            5,55
Rasmus Tenkanen              IFRaseb                 4,58            4,73
Miro Leinonen                RaisKu                                  4,10
Topias Koivunen              TuUL                                    4,10

P15 Kuula

Petrus Jakonen               NakkVire               14,66           14,66

P15 Kiekko

Juho Suominen                PiikkKe                44,91           44,91
Petrus Jakonen               NakkVire               39,04           39,04

T11 60 m

Alisa Launonen               NaantLöy                                9,14
Meea Kettunen                LänsiUU                 9,9h            9,9h
Inka Laukkanen               TuUL                                        
Sofia Lehtinen               TuUL                                        
Emma Suovanen                VahdTui                                     

T11 1000 m

Helka Heinonen               LiedPa                               4.05,56
Iida Vähätalo                NaantLöy                             3.38,75
Inka Laukkanen               TuUL                                        
Sofia Lehtinen               TuUL                                        
Sara Honkakangas             LaitJy               4.04,2h         3.57,17

T11 Pituus

Alisa Launonen               NaantLöy                4,43            4,43
Meea Kettunen                LänsiUU                 3,30            3,55
Sara Honkakangas             LaitJy                  3,22            3,22
Oona Koivunen                TuUL                                    3,50
Sofia Lehtinen               TuUL                                    2,73
Emma Suovanen                VahdTui                                 3,61
Niina Pettersson             TuUL                                    3,82

T11 Keihäs

Sara Honkakangas             LaitJy                 22,45           22,45
Liina Jälkö                  OripVe                 20,05           22,47
Vanessa Vesala               ForssSa                                19,82
Lumina Uschanow              RaisKu                                 17,53
Sofia Lehtinen               TuUL                                        
Niina Pettersson             TuUL                                   19,25

T13 60 m

4. erä
Unnaveera Hämäläinen         TurWei                                  8,42
Rania Toivonen               UudKK                   8,70            8,54i
Henriikka Laine              MaskKa                                  8,55i
Mimosa Heikura               TuUL                                    8,58
Emmi Tiljander               NaantLöy                                8,64i
Maria Ranne                  TuUL                                    8,65i
Ella-Sofia Hyövelä           LiedPa                  8,85            8,67i

3. erä
Lili Jokela                  PernU                                   8,83
Lotta Kantonen               TuUL                                    8,83i
Maija Männistö               TuUL                    9,05            8,87i
Julia Pihlström              TuUL                                    8,92i 
Salla Mäkipere               LiedPa                  9,05            9,01
Emilin Ayelbassa             TuUL                                    9,02
Aada Vuoriaho                LaitJy                  9,08            9,08

2. erä
Elviira Tarvainen            MaskKa                  9,20            9,10i
Hilma Karonen                LiedPa                                  9,12i
Ella Dolietis                ÅIFK                                    9,12i
Marianelle Gumolon           TurWei                  9,54            9,27
Linnea Kero                  TuUL                                    9,31i
Judith Miranda               TuUL                                    9,35i
Liisi Halén                  LänsiUU                                 9,40i

1. erä
Ida Leppänen                 TuUL                                    9,44i
Aada Haavisto                TuUL                                    9,48i
Isabella Edelman             NurmijYU                                9,49i
Kiia Ihanmäki                LaitJy                  9,55            9,55
Sanelma Kantola              TuUL                                    9,69i
Anni Koskinen                LittTU                                 10,01i
Stella Lehtisalo             TuUL                                   10,04

T13 1000 m

Kiia Ihanmäki                LaitJy                               3.32,32
Celina Salonen               NastNa                               3.33,42
Aada Haavisto                TuUL                                        
Maija Männistö               TuUL                                 3.57,4h
Iida Ruoho                   TuUL                                 3.40,27
Karoliina Olli               LoimLei              3.19,1h         3.19,1h
Linnea Kero                  TuUL                 3.21,3h         3.21,3h
Amanda Rauvola               TuUL                 3.25,4h         3.25,4h

T13 Korkeus
-5 cm 116-121-125-129-132-135-138-140 +2 cm

Aada Vuoriaho                LaitJy                   141             141
Kiia Ihanmäki                LaitJy                   137             137
Hilma Karonen                LiedPa                   137             137
Iida Ruoho                   TuUL                     133             133
Linnea Kero                  TuUL                     131             135
Aada Haavisto                TuUL                     126             126
Julia Pihlström              TuUL                     126             126
Ida Leppänen                 TuUL                     125             125
Maija Männistö               TuUL                     123             123

T13 Pituus

Lili Jokela                  PernU                   4,39            4,39
Ella-Sofia Hyövelä           LiedPa                  4,33            4,33
Salla Mäkipere               LiedPa                  4,22            4,22
Isabella Edelman             NurmijYU                3,44            3,79
Erika Pyykkö                 ForssSa                                 4,79
Anni Koskinen                LittTU                                      
Henriikka Laine              MaskKa                                  3,77
Elviira Tarvainen            MaskKa                                  4,06
Emmi Tiljander               NaantLöy                                4,70
Josefina Blomberg            NaguIF                                  4,06
Emilin Ayelbassa             TuUL                                        
Aada Haavisto                TuUL                                    3,59
Mimosa Heikura               TuUL                                        
Erica Höglund                TuUL                                    3,75
Sanelma Kantola              TuUL                                    3,69
Linnea Kero                  TuUL                                    4,09
Ida Leppänen                 TuUL                                        
Judith Miranda               TuUL                                        
Amanda Rauvola               TuUL                                        
Marianelle Gumolon           TurWei                                  3,87
Rania Toivonen               UudKK                                   4,55

T13 Moukari

Pinja Kärhä                  LoimVoi                47,42           47,42
Venla Kärhä                  LoimVoi                44,29           44,29
Roosa Haanpää                ViialVa                39,83           39,83
Aada Vuoriaho                LaitJy                 35,27           35,27
Maya-Maria Hautala           TuUL                   31,54           31,54
Lumina Uschanow              RaisKu                 29,76           29,76
Venla Manner                 TuUL                   27,04           27,04
Senja Kärhä                  LoimVoi                19,71           19,71
Wilma Werner                 IFRaseb                                15,82

T15 200 m

3. erä
Pinja Naula                  TuUL                                   26,16
Inkeri Ahokas                PorinYU                                26,29i
Sofia Määttä                 EurajVei                               26,55i
Erika Pyykkö                 ForssSa                27,38           27,38
Mariella Laakso              TurTo                                  27,41i
Maisa-Kaisla Tuomola         ForssSa                                27,80
Mea Toivonen                 UudKK                  28,61           28,61
Emma Sjöberg                 RaisKu                                 28,68

2. erä
Fanny Kero                   IFRaseb                                28,78
Aada Juhala                  PorinTa                                28,04
Ella-Sofia Hyövelä           LiedPa                                 29,00i
Eveliina Laakso              TurTo                                  29,09
Lotta Kirjavainen            TuUL                                   29,19i
Lotta Helkearo               TuUL                                   30,24i
Vilma Rönnemaa               LiedPa                 30,50           30,50
Mea Virta                    TurWei                 31,10           31,10

1. erä
Eveliina Virtanen            TuUL                                   31,49i
Angielou Gumolon             TurWei                                 31,56
Aamu Airisto                 LaitJy                                 32,26
Felicia Ayelbassa            TuUL                                   32,14
Julia Laapio                 TuUL                                   32,59
Elin Kari                    NaguIF                                      
Maria Pukkila                PorinTa                                     

T15 800 m

Maisa-Kaisla Tuomola         ForssSa                              2.22,82
Helmi Heinonen               LiedPa                               2.36,49
Tinja Pirttikoski            TuUL                                 2.33,13
Ella Rajamäki                TuUL                                 2.36,50
Emma Tuominen                TuUL                                 2.52,68
Eveliina Pääkkö              VahdTui                              2.38,24
Ilona Lampila                VammsVoi                             2.28,10
Annika Laulumaa              LaitJy               2.43,71         2.35,28

T15 300 m aj

2. erä
Carla Liukkonen              EspTa                                  44,86i
Viveka Loukola               RaisKu                                 45,94
Emmi Hietanen                RiihimKi                               48,21
Amanda Rontu                 KerU                                   51,10i
Saima Kossa                  SauvU                                  52,77
Sanni Rautio                 RaisKu                                 54,97
Martta Valtonen              EspTa                                  55,40i

1. erä
Essi Hokkanen                TurWei                                 55,66
Minea Lindén                 LoimLei                                55,72
Hilla Saarinen               HIFK                                        
Verna Vuorela                LaitJy                                      
Ylva Sivaro                  SjundeåIF                                   
Jelizaveta Tsubareva         SjundeåIF                                   
Mathilda Gustafsson          TuUL                                        

T15 Korkeus
-4 cm 118-122-126-130-134-138-142-145-148-150 +2 cm

Annika Uusiperhe             PiikkKe                  149             149
Sara Snickars                NaguIF                   121             129

T15 Kolmiloikka

Lotta Kirjavainen            TuUL                    9,40            9,40
Julia Laapio                 TuUL                    8,82            8,82
Helena Koivu                 TurTo                  10,06           10,14
Ella Hemmilä                 LaitJy                                      
Ella Tuohiniemi              PorinTa                                10,08
Emma Sjöberg                 RaisKu                                  8,37
Riikka Virkki                SomE                                    9,75
Felicia Ayelbassa            TuUL                                    9,15
Ella Rajamäki                TuUL                                    9,72

T15 Kuula

Amanda Rontu                 KerU                    9,84            9,84
Oona Kaskinen                TuUL                    9,62            9,62
Angielou Gumolon             TurWei                  8,25            8,64
Anette Saalismaa             PudasjU                13,90           14,54
Minttu Laurila               TuUL                   12,00           12,00
Emmi Hietanen                RiihimKi               11,58           11,58
Mea Toivonen                 UudKK                  11,55           11,55

T15 Moukari

Ellen Uschanow               RaisKu                 53,62           53,62
Aino Saarinen                KalVa                                  31,04
Emma Vahtola                 PargIF