Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
19.01. klo 10:00 VARSY:n kansalliset ja Flying Finns kotiratahallitonnit Ilmoittautuneet
M 60m						
	Eero Helppolainen	Porin Tarmo		7,42	7,42
	Aleksi Hakanen		Lauttakylän Luja		7,54	7,54
	Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima			7,75
	Daniel Ofosu		Turun Weikot Yleisurheilu		7,30	7,15
	Lasse Nordqvist		Turun Weikot Yleisurheilu		7,65	7,65
	Niko Kekki		Noormarkun Nopsa		7,37	7,20
	Pyry Keränen		Karkkilan Pojat		7,34	7,20
	Heimo Elonen		Salon Vilpas		8,42	8,42
	Aleksi Nieminen		Porin Tarmo		7,80	7,45
						
M 200m						
	Kalle Stylman		Liedon Parma		23,18	23,18
	Tuomas Lehtonen		Liedon Parma		22,32	22,15
	Markus Hurri		Liedon Parma		24,36	24,36
	Eero Helppolainen	Porin Tarmo			24,20
	Aleksi Hakanen		Lauttakylän Luja			
	Aku Kallio		Lempäälän Kisa Yleisurheilu			25,15
	Joonatan Junkkala	Vammalan seudun Voima			
						
M 3000m						
	Alvar Palmen		Sjundeå IF			
	Eero Heinonen		Turun Urheiluliitto			
	Antti Uusitupa		Turun Urheiluliitto		10.17,82	10.17,82
						
M19 60m						
	Olli Nissinen		Turun Weikot Yleisurheilu			9,97
	Konsta Gröndahl		Paimion Urheilijat		7,65	7,65
	Kristian Nurmi		Porin Tarmo			
	Sakari Vatunen		Porin Tarmo		8,84	8,84
						
M19 200m						
	Konsta Gröndahl		Paimion Urheilijat		25,70	25,70
	Kristian Nurmi		Porin Tarmo			
	Sakari Vatunen		Porin Tarmo			
	Lauri Salo		Kosken Kaiku		25,94	25,94
	Arttu Salonen		Turun Toverit		25,82	25,29
						
M17 60m						
	Juho Haapala		Maskun Kataja		7,59	7,59
	Robert Silenko		Lauttakylän Luja		7,56	7,56
	Ilmari Vuorela		Laitilan Jyske		7,78	7,56
	Vertti Kolkkala		Liedon Parma		7,77	7,76
	Mikael Salminen		Naantalin Löyly		7,86	7,86
	Rasmus Haavisto		Maskun Kataja		7,86	7,61
	Rami Eura		Nousiaisten Susi		7,77	7,77
	Eemeli Piironen		Turun Urheiluliitto			
						
M17 200m						
	Juho Haapala		Maskun Kataja		24,82	24,82
	Robert Silenko		Lauttakylän Luja			
	Ilmari Vuorela		Laitilan Jyske		25,88	25,88
	Rasmus Haavisto		Maskun Kataja		24,95	24,95
	Rami Eura		Nousiaisten Susi		25,94	25,94
	Roope Kivelä		Turun Urheiluliitto		25,96	25,96
	Aarne Laaksonen		Kosken Kaiku			
	Eemeli Piironen		Turun Urheiluliitto			
						
M17 1500m						
	Kalle Oksanen		Maskun Kataja			
	Pyry Suojanen		Turun Urheiluliitto			
						
M17 60m aidat						
	Mathias Gustafsson	Turun Urheiluliitto		9,61	9,61
						
N 60m						
	Taika Koilahti		Turun Weikot Yleisurheilu			7,58
	Johanna Kylmänen	Raision Kuula		7,54	7,54
	Pinja Kössi		Paimion Urheilijat		8,30	8,09
	Elin Pajunen		IF Åsarna			9,06
	Säde Honkala		Turun Urheiluliitto		7,83	7,83
	Viivi Voutilainen	Turun Urheiluliitto			8,51
	Martta Rautala		Viipurin Urheilijat		8,12	7,94
	Sanni Kettunen		Salon Vilpas		8,01	8,01
	Elina Kostiainen	Vihdin Viesti		8,14	7,82
	Lotta Vento		Turun Urheiluliitto			
	Nea Laine		Turun Urheiluliitto			
						
N 200m						
	Säde Honkala		Turun Urheiluliitto		25,91	25,91
	Jenni Eloranta		Vihdin Viesti			
						
N 3000m						
	Amanda Virtanen		Turun Urheiluliitto			10.18,64
	Johanna Sällinen	Turun Urheiluliitto			10.36,91
						
N 60m aidat						
	Sanni Kettunen		Salon Vilpas			
	Jenni Eloranta		Vihdin Viesti		9,65	9,65
	Maria Kytölä		Nurmijärven Yleisurheilu		9,14	9,14
	Lotta Vento		Turun Urheiluliitto			
						
N19 60m						
	Reetta Rantakokko	Turun Urheiluliitto		8,37	8,37
	Essi Jukakoski		Turun Urheiluliitto			
						
N17 60m						
	Anna Ekholm		Turun Urheiluliitto		11,52	11,52
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat		8,93	8,62
	Saana Boelius		Tampereen Pyrintö		8,38	8,37
	Camilla Engström	Turun Urheiluliitto		9,20	8,94
	Olivia Salmelainen	Maskun Kataja		8,39	8,39
	Laura Koivukoski	Eurajoen Veikot			8,62
	Ada-Sofia Söderlund	Liedon Parma		8,50	8,50
	Helena Saarinen		Liedon Parma		8,66	8,42
	Iida Verainen		Nousiaisten Susi		8,28	8,28
	Ada Ojuva		Turun Toverit			
						
N17 200m						
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat			
	Camilla Engström	Turun Urheiluliitto			
	Olivia Salmelainen	Maskun Kataja		28,76	28,76
	Saara Suonpää		Someron Esa		28,76	28,50
	Fiia Kajula		Raision Kuula		28,23	28,23
	Aada Aho		Raision Kuula			
	Linnea Loukola		Raision Kuula		26,54	26,54
	Ada Ojuva		Turun Toverit			
						
N17 1500m						
	Liisa Jalava		Turun Urheiluliitto			
						
N17 60m aidat						
	Laura Koivukoski	Eurajoen Veikot			
	Iida Verainen		Nousiaisten Susi			
	Aada Aho		Raision Kuula			
						
P11 1000m						
	Tuomas Suopajärvi	Maskun Kataja		4.05,41	4.05,41
	Atte Virtanen		Liedon Parma		3.57,25	3.36,52
						
T11 1000m						
	Moonika Riihimäki	Tampereen Pyrintö		4.20,06	4.20,06
	Sara Honkakangas	Laitilan Jyske		4.05,02	4.05,02
	Iida Vähätalo		Naantalin Löyly		3.49,39	3.45,77
	Helka Heinonen		Liedon Parma		4.15,42	4.15,42
						
P13 1000m						
	Marius Riihimäki	Tampereen Pyrintö			
	Taavi Tuominen		Raision Kuula		3.33,92	3.33,92
	Tatu Virtanen		Liedon Parma		3.31,09	3.20,41
						
T13 1000m						
	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas		3.22,88	3.22,88
	Linnea Kero		Turun Urheiluliitto		3.28,31	3.28,31
	Nanna Kukkula		Kalannin Vankka		3.49,61	3.49,61
	Kiia Ihanmäki		Laitilan Jyske		3.40,55	3.40,55
	Roosa Fagerström	Turun Urheiluliitto		3.37,72	3.28,54
	Amanda Rauvola		Turun Urheiluliitto		3.39,93	3.30,43
						
P15 60m						
	Jimi Aho		Salon Vilpas		8,39	8,39
	Jaakko Kuoppa		Maskun Kataja		8,19	8,19
	Oskari Salmelainen	Maskun Kataja		8,27	7,97
	Samuel Marku		Vahdon Tuisku			11,76
	Taneli Hemmilä		Salon Vilpas		8,47	8,47
						
P15 200m						
	Jimi Aho		Salon Vilpas			
	Jaakko Kuoppa		Maskun Kataja			
	Oskari Salmelainen	Maskun Kataja			
	Samuel Marku		Vahdon Tuisku			
	Taneli Hemmilä		Salon Vilpas			
						
P15 1000m						
	Samuel Marku		Vahdon Tuisku			
	Aarni Eijs		Salon Vilpas		3.06,74	3.06,74
	Sisu Moilanen		Turun Urheiluliitto		3.09,97	3.09,97
						
T15 60m						
	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		8,67	8,63
	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu		8,78	8,52
	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		8,65	8,65
	Rania Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		9,04	9,04
	Viivi Salmelainen	Liedon Parma		9,07	9,02
	Emma Sjöberg		Raision Kuula		8,97	8,54
	Inka Ekbom		Salon Vilpas		9,11	8,73
	Eveliina Laakso		Turun Toverit		8,49	8,49
	Mariella Laakso		Turun Toverit		8,17	8,17
						
T15 200m						
	Venla Hämäläinen	Liedon Parma		31,97	31,97
	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut		29,67	29,67
	Rania Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut			
	Inka Ekbom		Salon Vilpas			
	Eveliina Laakso		Turun Toverit			
	Mariella Laakso		Turun Toverit			
	Ella-Sofia Hyövelä	Liedon Parma			37,61
	Lotta Helkearo		Turun Urheiluliitto			37,74
	Salla Mäkipere		Liedon Parma			39,72
	Helmi Heinonen		Liedon Parma			41,11
						
T15 1000m						
	Helmi Heinonen		Liedon Parma		3.24,10	3.24,10
	Veera Kokkala		Turun Urheiluliitto		3.26,42	3.26,42