Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
26.01. klo 11:00 Avoimet pm-hallit yleinen ja M/N 17 Ilmoittautuneet
Nro Nimi   	Seura	SB	PB

N 60m
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö	7,87	7,83
Pinja Purola	Oulun Pyrintö	8,38	8,38
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot	7,96	7,85
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö	8,44	8,44
Matilda Sakko	Oulun Pyrintö		8,70
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	8,06	7,87
Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot	8,13	8,07
Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot	7,75	7,75
Katriina Autti	Kuivasjärven Aura		8,58
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	7,84	7,84
Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	8,31	8,31
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura	8,34	8,26
Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura	8,26	8,26
Vilma Jaatinen	Kalajoen Junkkarit		8,36
Viivi Lapinoja	Kokkolan Työväen Urheilijat		8,21
Maria Peura	Tervolan Terävä	8,01	8,01
Lotta Lahtinen	IF Raseborg	8,18	8,18
Anni Kekolahti	Oulun Pyrintö		

N 400m
Pinja Purola	Oulun Pyrintö		1.09,29
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		
Lotta Lahtinen	IF Raseborg		
Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot	1.01,33	1.01,17
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		57,00
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä		
Elina Paavola	Lohtajan Veikot		
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot		57,79

N 1500m
2	Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		
7	Ella Reinikainen	Limingan Niittomiehet		
8	Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö		5.03,92
12	Veera Laaksoviita	Suomussalmen Rasti		
16	Hanna Kyösti	Himangan Urheilijat		
17	Venla Taulavuori	Alatornion Pirkat		
18	Iida Haataja	Pudasjärven Urheilijat		4.45,03
20	Anna Haataja	Oulun Pyrintö		4.47,43
21	Katriina Autti	Kuivasjärven Aura		

N 60m aidat
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö		8,93
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	8,91	8,91
Vilma Jaatinen	Kalajoen Junkkarit		9,60
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä	9,20	9,20
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura		
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura		
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	9,16	9,09
Laura Jokinen	Kuusamon Erä-Veikot		

N Korkeus
Maria Peura	Tervolan Terävä	170	170
Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		168

N Seiväs
Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	400	410

N Pituus
Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		6,13
Maria Peura	Tervolan Terävä	5,63	5,74
Annika Kylmänen	Kuivasjärven Aura		5,57
Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä	5,68	5,74
Ella Kokkinen	Kaipolan Vire		5,03
Anni Kekolahti	Oulun Pyrintö		

N Kolmiloikka
Maria Peura	Tervolan Terävä		11,39
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura		11,58
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura		11,02
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura		10,29
Satu Santaholma	Oulun Pyrintö		11,28
Anni Kekolahti	Oulun Pyrintö		

N Kuula
Ronja Ruotanen	Ylivieskan Kuula		12,84
Venla Ruotanen	Ylivieskan Kuula		10,67
Jenna Vanhala	Kuivasjärven Aura		11,58

N 3000m kävely
18	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
19	Elina Heikkinen	Oulun Pyrintö		14.25,91
20	Aino-Maria Tossavainen	Savonlinnan Riento		
21	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		

M 60m
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö	7,48	7,43
Eetu Rantala	Oulun Pyrintö		6,70
Jere Lehto	Oulun Pyrintö		7,05
Eeli Purola	Oulun Pyrintö		7,85
Samuel Purola	Oulun Pyrintö		6,75
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		8,08
Marko Matinlompolo	Kuivasjärven Aura		
Toni Kneckt	Oulun Pyrintö		7,82
Janne Keskikastari	Oulaisten Huima	7,78	7,76

M 400m
Iiro Pitkänen	Pohjan Koitto		
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat		
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		

M 1500m
2	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		4.26,69
6	Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
7	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		4.00,09
8	Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet		
12	Jarkko Paukkeri	Limingan Niittomiehet		
13	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet		
16	Kalle Turunen	Limingan Niittomiehet		
17	Matti Uusitalo	Kuivasjärven Aura		4.28,10
18	Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat		4.09,67
19	Derow Husen	Oulun Pyrintö		
20	Veeti Soikkeli	Oulun Pyrintö		

M 60m aidat
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		

M Korkeus
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		

M Pituus
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		5,46
Henri Väyrynen	Kajaanin Kipinä		7,85

M Kuula
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		15,83
Kalle Yrjänä	Himangan Urheilijat	12,20	12,20
Juuso Moilanen	Arctic Athletics Rovaniemi		
Kai Koljonen	Haukiputaan Veikot		

M 3000m kävely
22	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
23	Lauri Tossavainen	Savonlinnan Riento		15.43,82

N17 60m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	8,60	8,60
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	8,10	8,10
Ninna Wallin	Oulaisten Huima	8,60	8,60
Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä	8,51	8,51
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö	8,27	8,27
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	8,22	8,15
Tiia-Noora Anttila	Veitsiluodon Kisaveikot	8,31	8,20
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura	9,20	9,20
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	8,05	8,05
Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	8,22	8,14
Terhi Junno	Ylivieskan Kuula		
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö	8,41	8,41
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	8,44	8,44
Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		8,40
Vilma Vesaluoma	Ylivieskan Kuula	8,93	8,93
Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot	8,82	8,63
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto	8,26	8,23
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		8,74
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		9,34
Saana Peura	Tervolan Terävä	8,28	8,28
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet	8,65	8,65
Nelli Mustola	Kalajoen Junkkarit		

N17 300m
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		54,57
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	46,53	46,53
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Ninna Wallin	Oulaisten Huima		
Emmi Heikkinen	Kajaanin Kipinä		
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		48,46
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
Aada Määttälä	Toholammin Urheilijat		42,68
Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot		46,20
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		46,34
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		47,50
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		45,12
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		50,73
Vanessa Juntunen	Suomussalmen Rasti		47,26
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		47,81
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Sanni Iivari	Pohjan Koitto		48,56
Olivia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		
Nelli Mustola	Kalajoen Junkkarit		

N17 800m
1	Elina Paavola	Lohtajan Veikot		
2	Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		
3	Alisa Niemi	Oulun Pyrintö	2.43,47	2.43,47
4	Emma Junno	Ylivieskan Kuula		
5	Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura		
6	Sanni Tohmola	Oulun Pyrintö		

N17 60m aidat
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö	9,90	9,90
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto	9,81	9,40
Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura	9,67	9,67
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		

N17 Korkeus
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		131
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		141
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		136
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		130
Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat	165	167
Janette Malila	Limingan Niittomiehet	148	155
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet	145	145
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö		

N17 Seiväs
Sanni Iivari	Pohjan Koitto	270	270
Ella Niskala	Oulun Pyrintö	300	300
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto	290	305
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö	210	210

N17 Pituus
Venla Laukka	Oulun Pyrintö	4,36	4,36
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö	5,06	5,08
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö	4,67	4,67
Iida Pahtaja	Pohjan Koitto		4,65
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		4,50
Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		
Saana Peura	Tervolan Terävä	5,11	5,11
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	4,93	4,93
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö	3,98	4,07
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö	4,78	4,78
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	5,22	5,22
Nella Karjalainen	Limingan Niittomiehet	4,38	4,53

N17 Kolmiloikka
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Saana Peura	Tervolan Terävä		8,73
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö	9,98	9,98
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö	9,49	9,49
Anna Helander	Limingan Niittomiehet	9,78	9,78
Olivia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

N17 Kuula
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	11,02	11,02
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura	12,38	12,40
Aino Yrjänä	Himangan Urheilijat	8,08	8,08
Enni Aula	Pohjan Koitto	12,85	13,07
Martta Koski-Vähälä	Limingan Niittomiehet		
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		

M17 60m
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima	7,43	7,43
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	8,59	8,59
Heikki Honka	Limingan Niittomiehet		8,80
Otto Turunen	Oulun Pyrintö		

M17 300m
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		

M17 1500m
7	Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		4.12,39
8	Jiri Juntunen	Limingan Niittomiehet		
16	Justus Maalo	Limingan Niittomiehet		
17	Joakim Pitkänen	Pohjan Koitto		
18	Atte Ylipahkala	Kuivasjärven Aura		
19	Juho Keränen	Oulun Pyrintö		4.21,33
20	Miko Kaartinen	Oulun Pyrintö		
21	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat		
22	Juha Niemelä	Oulun Pyrintö		
23	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		
24	Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		

M17 60m aidat
Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
Tomi Simonen	Alavieskan Viri		

M17 Korkeus
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		130
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		

M17 Seiväs
Anton Purola	Oulun Pyrintö	440	440

M17 Pituus
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	4,61	4,61
Heikki Honka	Limingan Niittomiehet		4,45
Eetu Jokela	Alavieskan Viri	6,16	6,16
Tomi Simonen	Alavieskan Viri	5,77	5,77
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet	5,96	5,96
Otto Turunen	Oulun Pyrintö		

M17 Kolmiloikka
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto	12,24	12,24
Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		11,84

M17 Kuula
Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		12,21