Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
23.06. klo 13:00 Kansainväliset 83.Saarijärven Juhannuskisat Ilmoittautuneet
M 100 m

Erä 1
 2  141 Viljami Parpala                     Seinäjoen Seudun Urheilijat                          11,15
 3  235 Karim Jaiteh                        Helsingin Tarmo                        11,58         11,40
 4   32 Viljami Hietaharju                  Jyväskylän Kenttäurheilijat                          11,10
 5  190 Tha Ta                              Larsmo IF                              11,15         11,15
 6  215 Eero-Matias Viitala                 Kannuksen Ura                          11,40         11,40

Erä 2
 3  196 Antti Tanhuamäki                    Savonlinnan Riento                     12,27         11,66
 4  172 Juho Rönkä                          Janakkalan Jana                                      11,16
 5  115 Joonas Liukkonen                    Juvan Urheilijat                       11,21         11,12
 6   66 Ilpo Kantanen                       Suonenjoen Vasama                      11,37         11,37

M 400 m

Erä 1
 1    0 Mohamed Abouettahery                Marokko                                47,90              
 2  170 Ilari Ryyppö                        Tampereen Urheilijat -38               48,87         48,87
 3    9 Christoffer Envall                  IK Falken                              48,04         47,90
 4   47 Filiph Johansson                    Gamlakarleby IF                        48,67         48,23
 5    7 Lauri Eerola                        Lahden Ahkera                          48,75         48,75
 6  155 Juho Pirskanen                      Kuopion Reipas                                       48,64

Erä 2
 1  246 Elmo Savola                         Lappajärven Veikot                                   48,84
 2   76 Teemu Keronen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat            49,89         49,05
 3  102 Samuli Lehtinen                     Lahden Ahkera                                        49,93
 4  165 Kalle Raitala                       Tampereen Pyrintö                      50,83         49,80
 5  118 Samuli Losoi                        Tampereen Pyrintö                                    50,89
 6  210 Pietari Valoranta                   Jyväskylän Kenttäurheilijat                          51,63

Erä 3
 1  783 Janne Kanerva                       Lahden Ahkera                                        51,88
 2  215 Eero-Matias Viitala                 Kannuksen Ura                          52,52         52,38
 3   64 Roope Kangasvieri                   Toholammin Urheilijat                                51,72
 4  178 Tarmo Savola                        Lappajärven Veikot                     52,69         52,53
 5  114 Dani Lirkki                         Jyväskylän Kenttäurheilijat                          52,68
 6  227 Lassi Hakonen                       Pihtiputaan Tuisku                                        

M 800 m

Erä 1
 1   28 Samu Heikkonen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet                       1.58,97
 2  120 Elias Lyytinen                      Sulkavan Urheilijat -41                            2.09,86

M 3000 m

Erä 1
 1   44 Jonas Ingo                          Vasa IS                              9.23,52       9.12,02
 2   15 Frej Forsén                         Vasa IS                             10.04,51       9.39,16
 3   36 Joni Hulkko                         Jalasjärven Jalas                    9.24,66       8.35,59

M 400 m aj

Erä 1
 2    5 Jonni Blomqvist                     Borgå Akilles                          53,07         52,50
 3  206 Joni Vainio-Kaila                   Laitilan Jyske                         51,90         51,09
 4   82 Vesa Kittilä                        Pyhäjoen Wirta                         53,51         53,21
 5  106 Tuomas Lehtonen                     Liedon Parma                           54,39         51,81
 6    8 Lauri Eneh                          Tampereen Urheilijat -38               54,04         53,90

Erä 2
 2  188 Kalle Stylman                       Liedon Parma                           54,70         54,67
 3   29 Aleksi Heimonen                     Tampereen Urheilijat -38               56,37         53,70
 4  164 Samuli Raikunen                     Liedon Parma                           55,61         55,52
 5  189 Iiro Surkka                         Jyväskylän Kenttäurheilijat                          56,96
 6   38 Markus Hurri                        Liedon Parma                           57,04         57,04

M Pituus

Erä 1
 1  168 Tuomas Rouvali                      Jyväskylän Kenttäurheilijat             6,96          7,37
 2   39 Frans Häggblom                      IK Falken                               6,58          6,58
 3  134 Jimi Nukala                         Vasa IS                                 7,08          7,30
 4  178 Tarmo Savola                        Lappajärven Veikot                                    6,51
 5   87 Joona Kokkola                       Valtimon Vasama                                       7,60
 6  246 Elmo Savola                         Lappajärven Veikot                                     729
 7  250 Eero Haapala                        Viipurin Urheilijat                                       

M Kolmiloikka

Erä 1
 1   66 Ilpo Kantanen                       Suonenjoen Vasama                                    14,93
 2  183 Niko Simola                         Vammalan seudun Voima                  14,64         14,73
 3   34 Rasmus Hiltunen                     Savonlinnan Riento                     13,83         13,83
 4   69 Aapo Karvinen                       Vammalan seudun Voima                  14,76         14,76
 5  143 Aleksi Pelto                        Tampereen Urheilijat -38                             14,95
 6  144 Kristian Peltola                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            13,98         13,98
 7   98 Oliver Kärki                        Vaasan Vasama                          14,78         14,78
 8  226 Juho Nieminen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 9  238 Antti Inkinen                       Imatran Urheilijat                                        

M Kuula

Erä 1
 1  198 Panu Tirkkonen                      Keiteleen Kunto                        16,58         18,27
 2   58 Matti Kahilainen                    Pihtiputaan Tuisku                     14,77         15,83
 3    2 Eero Ahola                          Porin Yleisurheilu                     17,94         18,11
 4  239 Jonas Solvin                        IK Falken                              14,88         14,88

M Keihäs

Erä 1A
 1   16 Johan Grobler                       Etelä-Afrikka                          76.46         80,59
 2  101 Suhan Lee                           Etelä-Korea                                          74,04
 3   81 Jami Kinnunen                       Äänekosken Urheilijat                  75,63         78,44
 4   77 Toni Keränen                        Limingan Niittomiehet                  74,63         78,86
 5  146 Sami Peltomäki                      Alajärven Ankkurit                     75,93         80,36
 6   59 Zhu Kai                             Kiina                                  77.21         79.46
 7   78 Jani Kiiskilä                       Veitsiluodon Kisaveikot                74,12         78,41
 8   12 Lassi Etelätalo                     Joensuun Kataja                        81,95         84,98
 9  191 Teo Takala                          IF Raseborg                            77,97         77,97
10  163 Liu Qizhen                          Kiina                                  81.85         82.22
11  169 Antti Ruuskanen                     Pielaveden Sampo                       85,15         88,98

Erä 2B
 1   63 Eetu Kangas                         Seinäjoen Seudun Urheilijat            62,46         68,56
 2   54 Juho Järvinen                       Karstulan Kiva                         65,88         65,88
 3   70 Joni Karvinen                       Joensuun Kataja                        68,88         80,04
 4  220 Liu Zhekai                          Kiina                                  69.25         72.73
 5   31 Niu Heqing                          Kiina                                  71.49         75.43
 6  186 Alexander Skorpen                   Norja                                  69.60         69,60
 7   19 Hu Haoran                           Kiina                                  75.66         75.83


M17 800 m

Erä 1
 3   43 Onni Ikonen                         Hankasalmen Hanka                    2.09,78       2.09,78
 4   71 Eemeli Katajalaakso                 Kannuksen Ura                                      2.12,73
 5  245 Josef Höglund                       IK Falken                            2.05,32       2.03,71
 6  128 Anssi Mustonen                      Koiviston Kipinä                                   2.28,65

M17 Kuula

Erä 1
 1  152 Lauri Pimiä                         Saarijärven Pullistus                  11,15         11,15
 2  237 Toni Haapapuro                      Pihtiputaan Tuisku                                        

N 100 m

Erä 1
 2   13 Neea Flyktman                       Kaipolan Vire                                        12,74
 3   92 Essi Kurtti                         Oulun Pyrintö                          13,41         12,97
 4   46 Jandeh Jallow                       Oulun Pyrintö                          12,21         12,21
 5  157 Veera Pudas                         Veitsiluodon Kisaveikot                12,29         12,29
 6  147 Jonna Peritalo                      Evijärven Urheilijat                                 12,91
 7    3 Jenny Asplund                       Larsmo IF                                            12,69

Erä 2
 2  782 Pinja Hirvilahti                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                          12,71
 3   99 Maisa Laakso                        IF Drott                               12,41         12,41
 4  203 Iiris Törrönen                      Kuivasjärven Aura                      13,24         13,10
 5   26 Annika Haverinen                    Kajaanin Kipinä                        12,06         11,89
 6  779 Milla Koistinen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 7  785 Matilda Sakko                       Oulun Pyrintö                                        13,80

N 400 m

Erä 1
 1   42 Heini Ikonen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            58,57         58,14
 2  135 Jeanine Nygård                      IF Drott                                             55,07
 3    4 Mette Baas                          Veitsiluodon Kisaveikot                56,17         54,85
 4   10 Sanna Erkinheimo                    Lahden Ahkera                                        54,09
 5  137 Malva Nylund                        Vasa IS                                57,05         57,05
 6  150 Veera Perälä                        Seinäjoen Seudun Urheilijat            58,19         55,82

Erä 2
 2  228 Eveliina Ojala                      Soinin Sisu                            58,64         57,35
 3  205 Erika Utriainen                     Veitsiluodon Kisaveikot                              59,96
 4   27 Riina Heikkonen                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet           59,05         57,46
 5   51 Elisa Juntunen                      Äänekosken Urheilijat                  59,87         59,87
 6  159 Pinja Purola                        Oulun Pyrintö                          63,01         63,01

Erä 3
 3  119 Mette Lukin                         Kuopion Reipas                                       60,22
 4  193 Iina Takkula                        Kuivasjärven Aura                                    60,87
 5  781 Heta Jauhiainen                     Kalajoen Junkkarit                                        
 6  218 Taru Väisänen                       Oulun Pyrintö                          64,29         64,29

N 800 m

Erä 1
 1  158 Veera Puosi                         Jyväskylän Kenttäurheilijat          2.34,37       2.34,37

N 3000 m

Erä 1
 1  142 Johanna Peiponen                    Rovaniemen Lappi                                   9.14,82
 2  204 Heljä-Viivi Unkila                  Turun Urheiluliitto                                9.57,49
 3   33 Emma Hietaranta                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet        10.19,40      10.19,40
 4   74 Emma Katajalaakso                   Kannuksen Ura                       10.14,10      10.08,68
 5   50 Sara Jukko                          Ikaalisten Urheilijat               12.27,51      12.15,67
 6   20 Linnea Harala                       Someron Esa                         10.06,16       9.56,99
 7  240 Oona-Mari Hakulinen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat                               


N Kolmiloikka

Erä 1
 1  156 Riikka Pitkänen                     Savonlinnan Riento                                   12,06
 2    6 Suvi Eerikäinen                     Janakkalan Jana                                      12,04
 3  200 Elina Torro                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet                         13,72
 4  173 Selma Saarinen                      Lappajärven Veikot                     11,95         12,09
 5  132 Veera Möttönen                      Raahen Vesa                                          12,51
 6   86 Ella Kokkinen                       Kaipolan Vire                          10,62         11,32
 7  166 Gia Reinholm                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                          12,14
 8  126 Jessica Miettinen                   Joensuun Kataja                        12,72         12,72
 9  778 Saara Hakanen                       Helsingin Kisa-Veikot                                     

N Kuula

Erä 1
 1  780 Emilia Kangas                       Seinäjoen seudun Urheilijat                               

N Moukari

Erä 1
 1   80 Hannamari Kinnunen                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            53,83         55,50
 2  185 Kiia Siponen                        Äänekosken Urheilijat                  50,21         50,21
 3  113 Inga Linna                          Riihimäen Kisko                        64,44         68,79
 4  175 Johanna Salmela                     Jyväskylän Kenttäurheilijat            61,82         67,08
 5  197 Krista Tervo                        Karhulan Katajaiset                    70,18         70,18
 6   88 Aada Koppeli                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            55,55         55,55
 7  236 Julia Kivinen                       Kaustisen Pohjan-Veikot                58,89         58,89

N Keihäs

Erä 1
 1  116 Rebecca Ljung                       Larsmo IF                              48,80         50,07
 2  154 Jin Pingping                        Kiina                                  55.59         56.03
 3  180 Hae An Seo                          Etelä-Korea                                          57,61
 4  145 Venla Peltola                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet           46,70         46,70
 5  184 Inka Sinivuori                      Jyväskylän Kenttäurheilijat            38,07         38,19
 6  161 Sofia Pölkky                        Seinäjoen Seudun Urheilijat            49,05         49,05
 7  162 Dai Qianqian                        Kiina                                  56.20         56.20
 8  111 Ge Lijuan                           Kiina                                  56.40         57.11
 9  112 Li Lingwei                          Kiina                                  49.07         66,25
10  211 Jo-Ane Van Dyk                      Etelä-Afrikka                                        57,32
11  219 Yu Yuzehen                          Kiina                                  62.30         62,30
12  160 Heli Pynnönen                       Hankasalmen Hanka                      49,90         49,90
13  122 Miia Makkonen                       Sysmän Sisu                            51,92         52,43
14   45 Jelena Jaakkola                     Soinin Sisu                            51,12         58,89

N17 100 m

Erä 1
 1  179 Riikka Savolainen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat                          13,72
 2  151 Aino Pikki                          Pihtiputaan Tuisku                     14,08         14,08
 3  105 Enni Lehtomäki                      Oulun Pyrintö                          12,79         12,79
 4  139 Veera Paasovaara                    Oulun Pyrintö                          13,00         12,82
 5  234 Nea Huvila                          Jyväskylän Kenttäurheilijat            12,95         12,95
 6  104 Eveliina Lehtola                    Oulun Pyrintö                          12,84         12,84
 7   57 Maria Jääskä                        Kaustisen Pohjan-Veikot                13,02         12,74
 8   61 Piia Kalliomäki                     Äänekosken Urheilijat                  13,49         13,33

N17 800 m

Erä 1
 2  216 Alisa Virtanen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat          2.17,55       2.09,68
 3  140 Elina Paavola                       Lohtajan Veikot                      2.28,22       2.28,22
 3  125 Jenna Maukonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat          2.25,47       2.25,47
 4   18 Elma Hannikainen                    Helsingin Kisa-Veikot                2.20,84       2.20,55
 4  136 Vera Nylander                       Siilinjärven Ponnistus               2.29,35       2.28,31
 5   83 Pinja Koivisto                      Kauhavan Wisa                                      2.26,71
 5  248 Melissa Kykyri                      Kälviän Tarmo                                             
 6   22 Iida Haukilahti                     Vetelin Urheilijat                                 2.26,56
 6  233 Pinja Kotinurmi                     Lahden Ahkera                                             

N17 Pituus

Erä 1
 1   49 Veera Jokinen                       Karstulan Kiva                                        4,41
 2  179 Riikka Savolainen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat             4,91          4,91
 3   61 Piia Kalliomäki                     Äänekosken Urheilijat                   5,21          5,26
 4  104 Eveliina Lehtola                    Oulun Pyrintö                                         5,08
 5  139 Veera Paasovaara                    Oulun Pyrintö                           5,30          5,30
 6   30 Nenna Helppolainen                  Pielaveden Sampo                        4,82          4,91
 7   56 Sonja Jääskeläinen                  Karstulan Kiva                          4,75          4,75
 8  123 Emilia Malinen                      Pylkönmäen Yrittävä                                   4,42
10   57 Maria Jääskä                        Kaustisen Pohjan-Veikot                 4,64          5,13

P11 60 m

Erä 1
 1  208 Valtteri Valkola                    Saarijärven Pullistus                  10,61         10,61
 2  776 Elias Oittinen                      Saarijärven Pullistus                                     
 3   17 Aarne Hannikainen                   Helsingin Kisa-Veikot                   9,89          9,78
 4   40 Niilo Hämäläinen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat             9,68          9,68
 5  129 Joel Myllyntaus                     Jyväskylän Kenttäurheilijat             9,26          9,18
 6   65 Ville Kankainen                     Äänekosken Urheilijat                   9,94          9,81
 7   41 Paavo Hämäläinen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            11,09         11,09

P11 400 m

Erä 1
 3   17 Aarne Hannikainen                   Helsingin Kisa-Veikot                                77,90
 4   40 Niilo Hämäläinen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            76,28         76,28
 5  776 Elias Oittinen                      Saarijärven Pullistus                                     
 6  107 Hannes Leinonen                     Utajärven Urheilijat                                      

Erä 2
 3  129 Joel Myllyntaus                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 4   41 Paavo Hämäläinen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            84,77         84,77
 5   65 Ville Kankainen                     Äänekosken Urheilijat                                     

P11 Pituus

Erä 1
 1  208 Valtteri Valkola                    Saarijärven Pullistus                   3,19          3,19
 2  129 Joel Myllyntaus                     Jyväskylän Kenttäurheilijat             3,94          3,94
 3   25 Reino Hautanen                      Pylkönmäen Yrittävä                     3,21          3,21
 4  107 Hannes Leinonen                     Utajärven Urheilijat                    2,80          2,80
 5   65 Ville Kankainen                     Äänekosken Urheilijat                                 4,00
 6   17 Aarne Hannikainen                   Helsingin Kisa-Veikot                   3,96          3,96

P13 100 m

Erä 1
 2  133 Arsi Niskanen                       Äänekosken Urheilijat                                     
 3  181 Benedict Seppälä                    Joutsan Pommi                                        14,10
 4  232 Aaro Kangas                         Kälviän Tarmo                                             
 5  243 Patrik Kinnunen                     Saarijärven Pullistus                                     
 6  103 Arsi Lehtola                        Oulun Pyrintö                                        15,19

P13 1000 m

Erä 1
 1  241 Topi Mattila                        Pälkäneen-LujaLukko                                       
 2  244 Patrik Rautiainen                   Äänekosken Urheilijat                                     
 3   94 Santtu Kynnäs                       Saarijärven Pullistus                3.30,89       3.30,89
 4   21 Aapo Haukilahti                     Vetelin Urheilijat                   3.44,75       3.44,75
 5  249 Luka Kykyri                         Kälviän Tarmo                                             
 6  225 Eemil Saari                         Jyväskylän Kenttäurheilijat                               

P13 Korkeus

Erä 1
 1  133 Arsi Niskanen                       Äänekosken Urheilijat                                     
 2  224 Niko Seamark                        Saarijärven Pullistus                                     

P15 100 m

Erä 1
 1  214 Matias Viikilä                      Saarijärven Pullistus                                15,01
 2  167 Rasmus Remesaho                     Toholammin Urheilijat                                12,09
 3  100 Pyry Lahtinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat            12,97         12,62
 4  194 Samuli Takkunen                     Alavieskan Viri                        12,01         12,01
 5   95 Ville Kyrönlahti                    Kangasniemen Kalske                    11,92         11,92
 6   11 Jarmo Eromäki                       Haukivuoren Kisailijat                 11,48         11,48
 7  784 Anton Kahma                         Oulun Pyrintö                                        12,28
 8   23 Kristian Hautakoski                 Alavieskan Viri                                           

P15 300 m

Erä 1
 2  194 Samuli Takkunen                     Alavieskan Viri                                      39,56
 3   11 Jarmo Eromäki                       Haukivuoren Kisailijat                               38,92
 5  100 Pyry Lahtinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                          41,11
 6  167 Rasmus Remesaho                     Toholammin Urheilijat                                39,57

Erä 2
 3   23 Kristian Hautakoski                 Alavieskan Viri                                           
 4  187 Vilho Stenman                       Uuraisten Urheilijat                   42,70         42,70
 5   95 Ville Kyrönlahti                    Kangasniemen Kalske                                  41,65

P15 Keihäs

Erä 1
 1   24 Otto Hautanen                       Pylkönmäen Yrittävä                    51,66         51,66
 2  214 Matias Viikilä                      Saarijärven Pullistus                  33,15         33,15
 3   79 Aleksi Kinnunen                     Suolahden Urho                         34,38         34,38

T11 60 m

Erä 1
 1  182 Venla Siekkinen                     Keiteleen Nuju                          9,60          9,60
 2  195 Sini Takkunen                       Alavieskan Viri                         9,54          9,54
 3  207 Aino-Maria Valkola                  Saarijärven Pullistus                   9,34          9,34
 4   52 Emma Juntunen                       Suomussalmen Rasti                      8,76          8,76
 5   48 Viola Jokiaho                       Ähtärin Urheilijat                      9,30          9,30
 6   14 Nelli Flyktman                      Kaipolan Vire                           8,79          8,79
 7   96 Livia Kähtävä                       Alavieskan Viri                         8,90          8,90
 8  121 Enni Makkonen                       Äänekosken Urheilijat                   9,91          9,80

Erä 2
 1   55 Vilma Järvinen                      Karstulan Kiva                                       11,25
 2  124 Iina Manner                         Äänekosken Urheilijat                  10,14         10,14
 3  138 Meea Oikari                         Saarijärven Pullistus                   9,93          9,93
 4  221 Sara Haapakoski                     Saarijärven Pullistus                                     
 5  174 Essi Sahlström                      Keiteleen Nuju                          9,97          9,97
 6   91 Riina Kuorelahti                    Saarijärven Pullistus                  11,64         11,64
 7   97 Netta Kähtävä                       Alavieskan Viri                        10,04         10,04

T11 400 m

Erä 1
 1   48 Viola Jokiaho                       Ähtärin Urheilijat                                        
 2  108 Helmi Leinonen                      Utajärven Urheilijat                                      
 3   84 Annika Koivuniemi                   Kauhavan Wisa                                        81,92
 4  195 Sini Takkunen                       Alavieskan Viri                                           
 5   52 Emma Juntunen                       Suomussalmen Rasti                                   77,37
 6  182 Venla Siekkinen                     Keiteleen Nuju                                       82,21

Erä 2
 2  121 Enni Makkonen                       Äänekosken Urheilijat                                     
 3   14 Nelli Flyktman                      Kaipolan Vire                                             
 4  247 Olivia Puranen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 5  174 Essi Sahlström                      Keiteleen Nuju                                            
 6   91 Riina Kuorelahti                    Saarijärven Pullistus                                     

T11 Pituus

Erä 1
 1  182 Venla Siekkinen                     Keiteleen Nuju                          3,55          3,55
 2  124 Iina Manner                         Äänekosken Urheilijat                   3,47          3,47
 3   48 Viola Jokiaho                       Ähtärin Urheilijat                      4,04          4,04
 4   52 Emma Juntunen                       Suomussalmen Rasti                      4,41          4,41
 5   96 Livia Kähtävä                       Alavieskan Viri                         4,65          4,65
 6   91 Riina Kuorelahti                    Saarijärven Pullistus                   2,94          2,94
 7  138 Meea Oikari                         Saarijärven Pullistus                   3,27          3,45
 8  108 Helmi Leinonen                      Utajärven Urheilijat                    3,09          3,09
 9  121 Enni Makkonen                       Äänekosken Urheilijat                   3,15          3,51
10  174 Essi Sahlström                      Keiteleen Nuju                          3,71          3,71
11   14 Nelli Flyktman                      Kaipolan Vire                           4,39          4,39
12  207 Aino-Maria Valkola                  Saarijärven Pullistus                   4,03          4,04
13   55 Vilma Järvinen                      Karstulan Kiva                                            
14  130 Sara Myllyntaus                     Jyväskylän Kenttäurheilijat             3,08          3,08
15  221 Sara Haapakoski                     Saarijärven Pullistus                                     
16  242 Martta Mattila                      Pälkäneen-LujaLukko                                       

T13 100 m

Erä 1
 1  222 Senni Haapakoski                    Saarijärven Pullistus                                     
 2  777 Emilia Arvola                       Kärsämäen Kataja                                          
 3  148 Lotta Perkiö                        Saarijärven Pullistus                  14,87         14,87
 4   89 Nea Koppeli                         Jyväskylän Kenttäurheilijat            14,06         14,06
 5  109 Joanna Leppänen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 6  153 Tilda Pimiä                         Saarijärven Pullistus                  14,51         14,25
 7   68 Hetaliina Karkiainen                Keuruun Kisailijat                                   16,40
 8  202 Jenniina Tuura                      Kalajoen Junkkarit                                        

T13 1000 m

Erä 1
 1   37 Lotta Hulkko                        Jalasjärven Jalas                    3.48,60       3.37,23
 2  110 Mianna Liimatainen                  Saarijärven Pullistus                3.58,38       3.48,44
 3   68 Hetaliina Karkiainen                Keuruun Kisailijat                   3.24,95       3.22,39
 4   73 Elmiina Katajalaakso                Kannuksen Ura                        3.43,37       3.38,40
 5  212 Melina Vertala                      Jyväskylän Kenttäurheilijat          3.28,75       3.28,75
 6  176 Marianne Salmi                      Mäntsälän Urheilijat                 3.14,35       3.14,35

T13 Korkeus

Erä 1
 1  176 Marianne Salmi                      Mäntsälän Urheilijat                                   120
 2  148 Lotta Perkiö                        Saarijärven Pullistus                    153           153
 3  222 Senni Haapakoski                    Saarijärven Pullistus                                     
 4  223 Iina Suomäki                        Saarijärven Pullistus                                     

T15 100 m

Erä 1
 1  149 Peppi Perkiö                        Saarijärven Pullistus                  14,05         14,05
 2  117 Laura Loponen                       Oulun Pyrintö                                        12,93
 3  131 Aada Määttälä                       Toholammin Urheilijat                  13,19         13,19
 4  213 Minea Vertala                       Jyväskylän Kenttäurheilijat            13,00         13,00
 5   90 Saga Koppeli                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            13,60         13,60
 6  127 Sofia Moreno                        Pylkönmäen Yrittävä                    13,93         13,93
 8  230 Alisa Seilonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                               

T15 300 m

Erä 1
 1  230 Alisa Seilonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat            42,76         41,98
 2  199 Riika Tirkkonen                     Kuopion Reipas                         42,34         42,34
 3   85 Eerika Koivuniemi                   Kauhavan Wisa                          40,59         40,59
 4  131 Aada Määttälä                       Toholammin Urheilijat                  41,58         41,58
 5  213 Minea Vertala                       Jyväskylän Kenttäurheilijat            42,48         42,48
 6  117 Laura Loponen                       Oulun Pyrintö                          42,27         40,93

Erä 2
 1  127 Sofia Moreno                        Pylkönmäen Yrittävä                                  50,8h
 2  192 Anni Takamaa                        Lapuan Virkiä                          46,72         46,72
 3   18 Elma Hannikainen                    Helsingin Kisa-Veikot                  43,96         43,96
 4   93 Helmiina Kynnäs                     Saarijärven Pullistus                  46,50         46,50
 5   53 Reija-Elina Jylhä                   Halsuan Toivo                                        47,26
 6   90 Saga Koppeli                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                               

Erä 3
 1   67 Helmi Karkiainen                    Keuruun Kisailijat                                        
 2  153 Tilda Pimiä                         Saarijärven Pullistus                                55,9h
 3  231 Sofia Mattila                       Lapuan Virkiä                                             
 4  229 Mimosa Teerijoki                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                               
 5  171 Ella Råstedt                        Esbo IF                                                   
 6  217 Anni Vuori                          Saarijärven Pullistus                                     

T15 Korkeus

Erä 1
 1   93 Helmiina Kynnäs                     Saarijärven Pullistus                    148           150
 2  209 Vilma-Riina Valkola                 Saarijärven Pullistus                    133           133
 3   35 Vilma Honkonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              140           140
 4   67 Helmi Karkiainen                    Keuruun Kisailijat                       140           140
 5   62 Emma Kammonen                       Siilinjärven Ponnistus                   156           156
 6  201 Miina Turpeinen                     Vesannon Urheilijat                      145           145

T15 Keihäs

Erä 1
 1  171 Ella Råstedt                        Esbo IF                                32,09         32,09
 2   35 Vilma Honkonen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat            32,05         32,05
 3  177 Veera Sauna-Aho                     Kuortaneen Kunto                       46,89         46,89
 4   62 Emma Kammonen                       Siilinjärven Ponnistus                 32,33         32,33
 5   93 Helmiina Kynnäs                     Saarijärven Pullistus                  47,19         47,19
 6  229 Mimosa Teerijoki                    Jyväskylän Kenttäurheilijat