Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.12. klo 11:00 Jouluhallit Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus - TARKEMPI ERÄJAKO ILMOITETTAAN TÄLLÄ SIVULLA VIIMEISTÄÄN PERJANTAINA

P8 40m
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		
Veikko Alasuutari	Limingan Niittomiehet		
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Lassi Kiimamaa	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lehmikangas	Kempeleen Kiri		

P8 Pituus
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Lassi Kiimamaa	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lehmikangas	Kempeleen Kiri		

T8 40m
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		
Taika Purola	Pudasjärven Urheilijat		
Anni Rauhala	Limingan Niittomiehet		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Enni Härmä	Tyrnävän Tempaus		
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
Siiri Ikäläinen	Ylivieskan Kuula		
Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
Kiira Ságvári	Ylivieskan Kuula		
Tiina Jaakola	Haukiputaan Veikot		
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat		
Mea Tuominen	Haukiputaan Veikot		
Pinja Kovalainen	Haukiputaan Veikot		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Julia Parkkila	Kuivasjärven Aura		
Linda Helppi	Kuivasjärven Aura		
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
Riia Flink	Oulun Pyrintö		
Mea Halonen	Oulun Pyrintö		

T8 Pituus
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	2,64	2,64
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		
Anni Rauhala	Limingan Niittomiehet		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Enni Härmä	Tyrnävän Tempaus		
Siiri Ikäläinen	Ylivieskan Kuula		
Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
Kiira Ságvári	Ylivieskan Kuula		
Tiina Jaakola	Haukiputaan Veikot		
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat		
Mea Tuominen	Haukiputaan Veikot		
Pinja Kovalainen	Haukiputaan Veikot		
Julia Parkkila	Kuivasjärven Aura		
Linda Helppi	Kuivasjärven Aura		
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
Riia Flink	Oulun Pyrintö		

T10 60m
Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
Eva Girault	Kuivasjärven Aura		
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
Netta Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Sofia Väisänen	Oulun Pyrintö		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
Elvi Sorvala	Kuivasjärven Aura	9,99	9,99
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		
Vilja Vehkalahti	Haukiputaan Veikot		
Alexa Vuorinen	Tyrnävän Tempaus		
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Seela Maaranto	Limingan Niittomiehet		
Alina Kyllönen	Kempeleen Kiri		
Emma Lassila	Oulun Pyrintö		
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Tessa Karjalainen	Oulun Pyrintö		

T10 1000m
Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		
Seela Maaranto	Limingan Niittomiehet		
Alina Kyllönen	Kempeleen Kiri		
Peppi Paakkola	Limingan Niittomiehet		

T10 Korkeus
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
Sofia Väisänen	Oulun Pyrintö		
Elvi Sorvala	Kuivasjärven Aura		

T10 Kuula
Netta Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri		

P10 60m
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Otso Hyykoski	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
Juuso Tapio	Tyrnävän Tempaus		
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

P10 1000m
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		

P10 Korkeus
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		

P10 Kuula
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Onni Savolainen	Kuivasjärven Aura		
Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		

T12 60m
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	8,83	8,83
Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
Nea-Maria Niskanen	Limingan Niittomiehet		
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Emma Malinen	Limingan Niittomiehet		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
Iida Korhonen	Sotkamon Jymy		
Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Elsisohvi Suutari	Sotkamon Jymy		
Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		
Ilona Kämäräinen	Limingan Niittomiehet		
Moona Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
Annika Äijälä	Limingan Niittomiehet		
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
Jonna Jäkkö	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	9,05	
Ada Linden	Oulun Pyrintö		
Ella Alavesa	Kiimingin Urheilijat		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		
Safia Mekki	Pohjan Koitto		
Olivia Laine	Pohjan Koitto		
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Emma-Tuulia Eriksson	Oulun Pyrintö		
Pipsa Palatsi	Oulun Pyrintö		
Mimmi Tallavaara	Oulun Pyrintö		
Helmi Hiekkapelto	Oulun Pyrintö		

T12 1000m
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Ilona Kämäräinen	Limingan Niittomiehet		
Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	3.39,28	3.39,28
Jonna Jäkkö	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		
Saimi Manninen	Suomussalmen Rasti		
Laura Rahko	Kuivasjärven Aura		
Alina Jussila	Limingan Niittomiehet		
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		3.24,05
Kerttu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		

T12 Pituus
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	4,21	4,21
Nea-Maria Niskanen	Limingan Niittomiehet		
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
Iida Korhonen	Sotkamon Jymy		
Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Elsisohvi Suutari	Sotkamon Jymy		
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		
Moona Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Ada Linden	Oulun Pyrintö		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		
Safia Mekki	Pohjan Koitto		
Olivia Laine	Pohjan Koitto		
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		
Alisa Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		
Laura Raatikainen	Kuivasjärven Aura		

T12 Kuula
Jutta Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
Iida Korhonen	Sotkamon Jymy		
Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Elsisohvi Suutari	Sotkamon Jymy		
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		
Moona Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		
Mimmi Jakola	Kuivasjärven Aura		
Jenna Kamula	Oulun Pyrintö		
Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		
Iina Pasuri	Kiimingin Urheilijat		
Jenni Tolonen	Rantsilan Raikas		
Venla Siltala	Kuivasjärven Aura		

T12 4x100m viesti
Limingan Niittomiehet 1 	
Limingan Niittomiehet 2 	
Limingan Niittomiehet 3 	
Oulun Pyrintö 	

P12 60m
Veeti Purola	Pudasjärven Urheilijat		
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		9,14
Arsi Lehtola	Oulun Pyrintö		
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri		
Christian Vuorinen	Tyrnävän Tempaus		
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Samu Tauriainen	Oulun Pyrintö		
Oliver Jokipii	Oulun Pyrintö		

P12 1000m
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Jani Tytärniemi	Reisjärven Pilke		
Iisakki Siira	Limingan Niittomiehet		
Otto Passoja	Kuivasjärven Aura		

P12 Pituus
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		4,66
Arsi Lehtola	Oulun Pyrintö		
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri		
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Oliver Jokipii	Oulun Pyrintö		

P12 Kuula
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö		
Jaakko Heikka	Sotkamon Jymy		
Aatu Lesonen	Sotkamon Jymy		
Samu Tauriainen	Oulun Pyrintö		

P12 4x100m viesti
Oulun Pyrintö

P14 60m
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
Anton Kahma	Oulun Pyrintö		
Kalle Riihiaho	Oulun Pyrintö		
Valtteri Niemelä	Oulun Pyrintö		
Lauri Niemi	Oulun Pyrintö		
Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet		
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
Kasperi Lahdenkauppi	Oulun Pyrintö		
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
Miska Sonkamuotka	Oulun Pyrintö		

P14 800m
Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		
Justus Maalo	Limingan Niittomiehet		
Jimi Kenttälä	Oulun Pyrintö		
Miska Sonkamuotka	Oulun Pyrintö		

P14 Seiväs
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
Matias Tornberg	Raahen Vesa		

P14 4x100m viesti
Oulun Pyrintö 	

T14 60m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Lotta Mikkonen	Kuivasjärven Aura		8,93
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		
Saana Turunen	Sotkamon Jymy		
Pinja Pitkälä	Limingan Niittomiehet		
Iiris Kämäräinen	Limingan Niittomiehet		
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Hilma Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Janette Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Oona Antila	Sotkamon Jymy		
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
Milla Kumpula	Veitsiluodon Kisaveikot		
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Katariina Honkaperä	Reisjärven Pilke		
Vilma Vesaluoma	Ylivieskan Kuula		

T14 800m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
Meri Sundström	Oulun Pyrintö		
Venni Lassila	Oulun Pyrintö		
Inka Elamaa	Kuivasjärven Aura		

T14 Seiväs
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Aamu Uusitalo	Himangan Urheilijat	260	260
Aada Kivistö	Kalajoen Junkkarit		240
Klaara Kivistö	Kalajoen Junkkarit		210

T14 4x100m viesti
Kuhmon Kiva 	
Sotkamon Jymy 	
Limingan Niittomiehet 1 
Limingan Niittomiehet 2 	
Limingan Niittomiehet 3 

M17 60m
Elia Nevalainen	Ylivieskan Kuula		7,66
Jonne Kemppainen	Kuivasjärven Aura		7,77
Tuomas Horko	Oulun Pyrintö		
Kristian Kahma	Oulun Pyrintö		
Otso Heikkinen	Sotkamon Jymy		
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima		
Sami Rönty	Sotkamon Jymy		
Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	7,56	7,56
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö		7,43
Janne Keskikastari	Oulaisten Huima	7,85	7,76

M17 800m
Juho Keränen	Oulun Pyrintö		
Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		
Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet		
Jiri Juntunen	Limingan Niittomiehet		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		
Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		
Atte Ylipahkala	Kuivasjärven Aura		
Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		
Emil Huomo	Oulun Pyrintö		

M17 Seiväs
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Anton Purola	Oulun Pyrintö		421
Juuso Tornberg	Raahen Vesa		

M17 Pituus
Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,98	5,98
Markus Lindeman	Sotkamon Jymy		

M17 4x100m viesti
Oulun Pyrintö 	
Sotkamon Jymy
		
N17 60m
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Pinja Purola	Oulun Pyrintö		8,38
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Lotta Lahtinen	IF Raseborg		8,28
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		
Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
Iida Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		8,15
Iiris Törrönen	Oulun Pyrintö		
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
Silja-Liisa Schroderus	Sotkamon Jymy		
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Saana Peura	Tervolan Terävä		
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		
Lilja Keränen	Kuivasjärven Aura		
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura		7,90
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		
Ninna Wallin	Oulaisten Huima	8,60	8,60
Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		
Sanni Iivari	Pohjan Koitto	
Helmi Peipinen  Oulun Pyrintö	

N17 800m
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		
Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö		
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
Sanni Tohmola	Oulun Pyrintö		
Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
Olivia Koivuniemi	Kuivasjärven Aura		
Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura		

N17 Seiväs
Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		
Ella Niskala	Oulun Pyrintö		
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto		
Friida Kivistö	Kalajoen Junkkarit		312

N17 Pituus
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Saana Peura	Tervolan Terävä		
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura		5,24
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		

N17 4x100m viesti
Sotkamon Jymy	
Oulun Pyrintö 2 	
Oulun Pyrintö 1
	
P8 150m
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Puhti Törrö	Oulun Pyrintö		
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lehmikangas	Kempeleen Kiri		

T8 150m
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		
Emmi Polvi	Laitasaaren Veto		
Taika Purola	Pudasjärven Urheilijat		
Anni Rauhala	Limingan Niittomiehet		
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet		
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		
Aino Korhonen	Sotkamon Jymy		
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat		
Mea Tuominen	Haukiputaan Veikot		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö		
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		
Riia Flink	Oulun Pyrintö		
Mea Halonen	Oulun Pyrintö		

P10 200m
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Otso Hyykoski	Oulun Pyrintö		

P10 Pituus
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		
Otso Hyykoski	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Sisu Törrö	Oulun Pyrintö	3,75	3,75

T10 200m
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
Sofia Väisänen	Oulun Pyrintö		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
Elvi Sorvala	Kuivasjärven Aura		
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		
Seela Maaranto	Limingan Niittomiehet		
Alisa Luukkonen	Rantsilan Raikas		
Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
Ronja Partanen	Tyrnävän Tempaus		

T10 Pituus
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		
Netta Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Sofia Väisänen	Oulun Pyrintö		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
Elvi Sorvala	Kuivasjärven Aura	3,68	3,68
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		
Vilja Vehkalahti	Haukiputaan Veikot		
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Seela Maaranto	Limingan Niittomiehet		
Olivia Lehmikangas	Kempeleen Kiri		
Alisa Luukkonen	Rantsilan Raikas		
Emma Juntunen	Suomussalmen Rasti		
Ronja Partanen	Tyrnävän Tempaus	3,15	3,15
Pihla Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Anna Niiranen	Oulun Pyrintö		3,42
Anni Kääriäinen	Tyrnävän Tempaus		
Tessa Karjalainen	Oulun Pyrintö		

P12 200m
Veeti Purola	Pudasjärven Urheilijat		
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Iisakki Siira	Limingan Niittomiehet		
Samu Tauriainen	Oulun Pyrintö		

P12 60m aidat
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		10,34
Otso Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri		
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Samu Tauriainen	Oulun Pyrintö		

P12 Korkeus
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Juuso Mäkelä	Oulun Pyrintö		154
Jere Rautiainen	Oulun Pyrintö		
Teemu Koskela	Kempeleen Kiri		
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Samu Tauriainen	Oulun Pyrintö		

T12 200m
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	30,10	30,10
Nea-Maria Niskanen	Limingan Niittomiehet		
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Emma Malinen	Limingan Niittomiehet		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy		
Ilona Kämäräinen	Limingan Niittomiehet		
Lotta Granit	Sotkamon Jymy		
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Ellen Telén	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	31,81	31,81
Jonna Jäkkö	Länsi-Uudenmaan Urheilijat	29,85	
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		
Alina Jussila	Limingan Niittomiehet		
Venla Siltala	Kuivasjärven Aura		
Pipsa Palatsi	Oulun Pyrintö		
Helmi Hiekkapelto	Oulun Pyrintö		

T12 60m aidat
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
Alisa Okkonen	Kuivasjärven Aura		
Iida Korhonen	Sotkamon Jymy		
Moona Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Jonna Jäkkö	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet		
Anniina Jernvall	Kempeleen Kiri		
Helmi Pöllänen	Limingan Niittomiehet		

T12 Korkeus
Saara Rahlan	Pyhäjoen Wirta		
Kaisa Keränen	Oulun Pyrintö		
Milja Lumijärvi	Limingan Niittomiehet		
Iina-Reeta Kaikkonen	Oulun Pyrintö	135	135
Ruut Salmi	Kuivasjärven Aura		
Elsisohvi Suutari	Sotkamon Jymy		
Moona Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Ada Linden	Oulun Pyrintö		
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		150
Mimmi Jakola	Kuivasjärven Aura		
Helmi Pöllänen	Limingan Niittomiehet		

T14 200m
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		
Saana Turunen	Sotkamon Jymy		
Pinja Pitkälä	Limingan Niittomiehet		
Iiris Kämäräinen	Limingan Niittomiehet		
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Hilma Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Janette Heikkinen	Kuhmon Kiva		
Sofia Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
Vilma Vesaluoma	Ylivieskan Kuula		
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
Alina Hummasti	Saloisten Salama		
Ainasylvia Kari	Saloisten Salama		

T14 2000m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Veera Piltonen	Kempeleen Kiri		

T14 60m aidat
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Saana Turunen	Sotkamon Jymy		
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		

T14 Pituus
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Emilia Rauhala	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Essi Niskala	Oulun Pyrintö		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Inka Hurskainen	Sotkamon Jymy		
Saana Turunen	Sotkamon Jymy		
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
Oona Antila	Sotkamon Jymy		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Pauliina Autti	Kuivasjärven Aura		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
Milla Kumpula	Veitsiluodon Kisaveikot		
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
Jatta Nurmela	Kuivasjärven Aura		
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Meri Sundström	Oulun Pyrintö		
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		

T14 Kuula
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Saana Turunen	Sotkamon Jymy		
Milla Kumpula	Veitsiluodon Kisaveikot		
Anna-Sofia Orajärvi	Veitsiluodon Kisaveikot		
Veera Piltonen	Kempeleen Kiri		
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Essi Mikkonen	Siikalatvan Urheilijat		

P14 200m
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Jonne Kovaniemi	Oulun Pyrintö		
Arttu Savilaakso	Limingan Niittomiehet		
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
Veeti Saarela	Oulun Pyrintö		

P14 2000m
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		
Justus Maalo	Limingan Niittomiehet		
Janne Jernvall	Kempeleen Kiri		
Jimi Kenttälä	Oulun Pyrintö		
Miska Sonkamuotka	Oulun Pyrintö		

P14 60m aidat
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		
Veeti Saarela	Oulun Pyrintö		

P14 Pituus
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
Jaakko Honka	Limingan Niittomiehet		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
Antti Kinnunen	Oulun Pyrintö		
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		
Janne Jernvall	Kempeleen Kiri		

P14 Kuula
Eeli Tohmola	Oulun Pyrintö		
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura		
Veeti Saarela	Oulun Pyrintö		
Teemu Kaipainen	Sotkamon Jymy		
Niklas Päri	Limingan Niittomiehet		

N17 300m
Pinja Purola	Oulun Pyrintö		44,40
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		
Eeva Kilpeläinen	Oulun Pyrintö		
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
Soyoung Teatini	Oulun Pyrintö		
Nea Palokangas	Kuivasjärven Aura		
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		
Ninna Wallin	Oulaisten Huima		
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
Sanni Tohmola	Oulun Pyrintö		
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Pinja Kangas	Limingan Niittomiehet		
Iina Takkula	Oulun Pyrintö		

N17 3000m
Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö		
Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		
Veera Laaksoviita	Suomussalmen Rasti		
Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Heini Niva	Oulun Pyrintö	
Helmi Peipinen  Oulun Pyrintö	

N17 60m aidat
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Sofia Härkönen	Oulun Pyrintö		
Adeliina Kemppainen	Pohjan Koitto		
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura		8,95
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		

N17 Korkeus
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Maria Peura	Tervolan Terävä		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		

N17 Kuula
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
Jenna Vanhala	Kuivasjärven Aura		

M17 300m
Tuomas Horko	Oulun Pyrintö		
Kristian Kahma	Oulun Pyrintö		
Otso Heikkinen	Sotkamon Jymy		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Elmeri Lesonen	Sotkamon Jymy		
Konsta Kekäläinen	Veitsiluodon Kisaveikot		

M17 3000m
Juho Keränen	Oulun Pyrintö		
Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		
Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet		
Jiri Juntunen	Limingan Niittomiehet		
Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		
Atte Ylipahkala	Kuivasjärven Aura		
Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		
Veeti Soikkeli	Oulun Pyrintö		
Derow Husen	Oulun Pyrintö		
Kalle Turunen	Kuivasjärven Aura		
Emil Huomo	Oulun Pyrintö		

M17 Korkeus
Sami Rönty	Sotkamon Jymy		
Markus Lindeman	Sotkamon Jymy		

M17 Kuula
Roope Turunen	Sotkamon Jymy