Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
26.06. klo 18:00 M/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet) Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 100 m

Arttu Paananen               HKV                11,03           10,98
Joni Vainio-Kaila            LaitJy                             11,09
Tuomas Lehtonen              LiedPa                             11,13
Eero Helppolainen            PorinTa                            11,25
Eetu Kuusela                 TuUL                               11,48
Kalle Stylman                LiedPa                             11,51
Tomi Mustonen                TurWei             11,63           11,37
Lauri Moisio                 TuUL               11,73           11,72
Petri Tauriainen             PernU              11,99           11,43
Aleksi Nieminen              PorinTa                            12,08

M 400 m

Markus Teijula               NaantLöy           47,85           47,63
Christian Vänttinen          NaantLöy           49,67           49,67
Elias Tuominen               NaantLöy           49,97           49,97
Asseri Välimäki              NoormNo            50,96           50,96
Jevgeni Aleksandrov          HIFK                               50,78
Harald Spoof                 TuUL               52,47           51,56
Jarkko Pesola                HKV                                51,33
Nuutti Pirhonen              SalVil                             58,86

M 1500 m

Otto Loukkalahti             IFRaseb                          3.51,63
Pekka Antikainen             TurTo            4.03,56         4.01,88
Vilho Kilpeläinen            PiikkKe          4.05,49         4.05,49
Valtteri Lehtonen            TuUL             4.12,65         4.09,92
Juho-Kusti Sivosavi          TurWei                           4.24,10
Valtteri Virtanen            TurWei           4.30,06         4.30,06
Antti Uusitupa               TuUL                             4.35,92
Atte Nokka                   OripVe           4.48,40         4.43,64
Vesa Nokka                   OripVe                           4.57,17

M 110 m aj

Sami Mäkinen                 NaantLöy           22,58           22,33

M Seiväs
-15 cm 400-415-425-435-...-495-505-515-525-530 +5 cm

Tommi Holttinen              SomE                 555             555
Eetu Turakainen              TuUL                 521             535
Tuure Hollo                  LänsiUU              420             482

M Pituus

Juha Sola                    NaantLöy            7,05            7,37
Daniel Ofosu                 TurWei              6,72            6,78
Matias Niinimaa              NaantLöy            6,14            6,14
Antti Tiekso                 TurWei                              7,08

M Moukari

Henri Liipola                SomE               75,13           75,31
Jani Pihkanen                SomE               55,83           61,14

M Keihäs

Leevi Uusitalo               RaisKu             64,04           71,76
Aleksi Marttila              MietMP             60,27           61,55
Tuure Hollo                  LänsiUU                            59,92
Petteri Soininen             RaisKu                             47,49
Tuomas Laaksonen             TuUL                               81,73

M17 100 m

Juho Haapala                 MaskKa             11,54           11,54
Konsta Gröndahl              PaimU              11,70           11,70
Roope Kivelä                 TuUL               11,94           11,94
Ilmari Vuorela               LaitJy             11,96           11,96
Jeremi Siimes                TuUL               12,07           12,07
Lasse Nordqvist              TurWei             12,17           12,11
Mikael Salminen              NaantLöy           12,24           12,24
Karolus Areva                TurTo              12,29           12,29
Arttu Salonen                TurTo              12,32           11,90
Robin Lainto                 TuUL                               12,48
Eeli Heikkilä                TuUL                               12,84
Severi Rautio                RaisKu             13,05           13,05
Olli Nissinen                TurWei             14,19           14,19

M17 400 m

2. erä
Heikki Äijälä                NousSu             51,88           51,88
Robin Lainto                 TuUL               52,19           52,19
Nuutti Kokko                 RaisKu             53,33           53,33
Wiljami Itämeri              TuUL                               53,95
Lasse Nordqvist              TurWei                             55,68
Juho Haapala                 MaskKa            38,44/300m                     
Rasmus Haavisto              MaskKa            39,20/300m                      

1. erä
Iivo Kalajoki                RaisKu                             59,58
Sakari Vatunen               PorinTa                            63,83
Pyry Suojanen                TuUL                               68,10
Kalle Oksanen                MaskKa                                  
Joona Rasi                   MaskKa                                  
Mikael Salminen              NaantLöy                                

M17 1500 m

Wiljami Itämeri              TuUL             4.13,62         4.13,62
Tuure Haapanen               TuUL                             4.14,22
Mustafe Muuse                TuUL                             4.18,18

M17 110 m aj

Elias Saru                   TuUL                                    

M17 Seiväs
-10 cm 350-360-368-376-384-392-400-405 +5 cm

Otto Hiivola                 KalVa                390             390
Juho Ruuskanen               EspTa                375             375

M17 Pituus

Jeremi Siimes                TuUL                5,83            5,83
Arttu Tauriainen             PernU               5,82            5,82
Mathias Gustafsson           TuUL                5,48            5,48
Nuutti Kokko                 RaisKu                              5,59
Vertti Kolkkala              LiedPa                              5,50
Severi Rautio                RaisKu                              5,06
Elias Saru                   TuUL                                4,62

M17 Moukari

Lauri Tammi                  VahdTui            52,69           52,69
Samuel Kotilehto             NaantLöy           28,27           28,27

M17 Keihäs

Eemeli Aarnio                NaantLöy           66,95           66,95
Roni Samsten                 MaskKa                             53,94
Alexander Mäkelä             TuUL               51,64           51,64
Ilkka Suilamo                SalVil             51,18           51,18
Viljami Morander             SomernVei                          47,28
Lauri Tammi                  VahdTui                            39,25
Samuel Kotilehto             NaantLöy                           35,75
Taneli Karvonen              MynämI                                  

N 100 m

Johanna Kylmänen             RaisKu             11,87           11,87
Taika Koilahti               TurWei             12,07           11,76
Eeva Paavilainen             TurWei             12,10           12,10
Milja Thureson               TurTo              12,14           11,62
Sanni Kettunen               SalVil             12,60           12,60
Lotta Vento                  TuUL               12,70           12,61
Elina Kostiainen             VihdVie            13,01           12,61
Sini Saari                   LänsiUU            13,15           12,61
Nea Vahanne                  TuUL               13,70           13,56
Essi Jukakoski               TuUL               14,18           14,18
Yvonn Lindholm               HyvsU                              13,55
Ella Koho                    LiedPa                             13,96
Anna Mäkelä                  MaarMa                             12,44
Säde Honkala                 TuUL                               12,71
Greta Neffling               TurWei                             13,00

N 400 m

Milja Thureson               TurTo              55,99           55,99
Jeanine Nygård               IFDrott            56,13           55,07
Johanna Kylmänen             RaisKu             56,14           56,14
Ilona Pulkkinen              TurWei                             58,97
Evelina Ojaniittu            TurWei             60,34           60,34
Amanda Virtanen              TuUL                               62,61
Ella Koho                    LiedPa                             67,08
Ella Schrey                  TuUL                               72,06

N 1500 m

Roosa Hämäläinen             KälvTa                           4.39,12
Amanda Virtanen              TuUL                             4.43,22
Anna Hyvärinen               TuUL             5.07,01         4.51,22
Sara-Elise Ruokonen          KuusjHu          5.02,24         4.53,51
Jenni Lautiala               SalVil                           4.56,31
Viivi Lankinen               TuUL             5.01,85         5.01,85
Bea Österman                 TuUL                             5.23,36
Sonja Vikman                 TuUL                             5.23,97

N 100 m aj

Sanni Kettunen               SalVil             14,71           14,71
Lotta Vento                  TuUL               15,20           14,86
Yvonn Lindholm               HyvsU                              16,22

N Korkeus
-5 cm 155-160-164-168-172-175-178-180 +2 cm

Viivi Voutilainen            TuUL                 173             182
Anna Ekholm                  TuUL                                    

N Kolmiloikka

Siri Savolainen              NaantLöy           11,61           11,61

N Moukari

Johanna Witka                SomE               61,12           62,27
Josefine Lundström           IFRaseb            47,82           47,82

N Keihäs

Anna Ekholm                  TuUL                                    
Marika Salmi                 TurWei                                  

N17 100 m

Pinja Naula                  TuUL               12,87           12,87
Heljä Hänninen               NaantLöy           12,88           12,88
Silja Koukonen               MietMP             13,08           12,81
Alina Tuomela                KuopRei            13,19           13,19
Ilana Onnela                 NaantLöy           13,28           13,28
Iida Verainen                NousSu             13,28           12,98
Saana Boelius                PorinTa            13,29           13,18
Christenvie Nzoko            TurTo              13,33           13,33
Maija Pitkänen               TuUL               13,40           13,40
Olivia Salmelainen           MaskKa             13,49           13,49
Pihlamaari Frantti           TuUL               13,61           13,61
Linda Pukari                 TuUL               13,64           13,64
Kaisa Äijälä                 NousSu             13,71           13,71
Nea Rekola                   TurTo              14,06           13,98
Aada-Amanda Martineero       TuUL               14,20           14,02
Camilla Engström             TuUL               14,77           14,77
Ada Ojuva                    TurTo                              13,80
Anna Ekholm                  TuUL                                    
Saara Tuominen               TuUL                                    

N17 400 m

2. erä
Sofia Triipponen             RaisKu                             62,00
Ida-Maria Hallongren         RaisKu                             64,69
Linnea Loukola               RaisKu                             66,42
Milja Heikura                TuUL                               74,32
Heljä-Viivi Unkila           TuUL                                    

1. erä
Sonja Kuusinen               TuUL                                    
Julia Matchenkova            SalVil                                  
Helena Saarinen              LiedPa                                  
Silja Goman                  NousSu                                  
Sofia Piispa                 SalVil                                  

N17 1500 m

Heljä-Viivi Unkila           TuUL                             4.52,22
Isabella Latva               RaisKu           4.54,61         4.54,54
Nelli Hiippavuori            MaarMa           5.03,23         5.03,23
Jeannette Latva              RaisKu                           5.17,11
Iines Aho                    TuUL                             5.23,03
Venla-Nora Nirkkonen         TurWei           5.33,08         5.33,08
Maria Palmu                  TuUL                             5.44,11
Lotta-Maria Maine            LauttLu                                 
Daniela Löfgren              TuUL                                    

N17 100 m aj

Emmi Valtonen                TuUL               15,81           15,81
Elina Verainen               NousSu             16,13           16,13
Iida Verainen                NousSu                                  

N17 Korkeus
-5 cm 140-145-149-152-155-158-160 +2 cm

Elina Verainen               NousSu               157             158
Wolferiina Mörönen           TuUL                 157             157
Taika Vuorinen               PiikkKe              154             154
Melina Riikonen              NaantLöy             152             152
Henna Jalovaara              RiihimKi             150             150
Ada Ojuva                    TurTo                146             146
Julia Vuolli                 KoskKai              144             150

N17 Kolmiloikka

Helena Saarinen              LiedPa              9,98           10,89
Wolferiina Mörönen           TuUL                9,67            9,67
Emma Loo                     PargIF              9,62            9,62
Alina Loikas                 TuUL                9,15            9,43
Ellen Brusila                TuUL                8,79            8,79
Teea Kainulainen             SalVil              8,73            8,73

N17 Moukari

Silja Kosonen                SomE               64,52           64,52
Marika Virtanen              SomE               55,64           56,77
Lara Långström               SomE               44,52           48,12
Emma Pääkkö                  VahdTui            43,44           45,45
Heidi Nevala                 KoskKai                            51,44

N17 Keihäs

Julia Valtanen               RaumU              53,48           58,11
Matilda Laurila              SomernVei          40,38           40,38
Annika Jalo                  PaimU              35,49           41,78
Linnea Loukola               RaisKu             34,46           34,46
Ilona Vuori                  MarttMu                            28,18
Pilke Kössi                  PaimU                              37,03
Anni Myllymäki               RaisKu                                  
Sanni Rautio                 RaisKu                                  
Henna Jalovaara              RiihimKi                                
Ada Ojuva                    TurTo                                   
Saara Tuominen               TuUL                                    
Emmi Valtonen                TuUL