Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
19.08. klo 15:00 Karhula Games 2018 - Kotkan Tähtikisat Ilmoittautuneet
N 100m
116           Olivia Ettanen        Karhulan Urheilijat         14,06  14,06
152           Tiia Heikkinen        Tampereen Pyrintö           13,29  13,29
106           Nella Hirvonen        Lahden Ahkera               13,40  13,40
104           Nea Hänninen          Karhulan Urheilijat         13,67  13,53
62            Jenna Jokela          Helsingfors IFK             12,03  11,74
91            Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12,35  12,35
100           Milla Kokkonen        Vehkalahden Veikot          13,54  13,54
60            Janna Koskela         Karhulan Katajaiset         13,52  13,16
148           Sini Kuokka           Vehkalahden Veikot          13,57  13,57
52            Iira Laatunen         Viipurin Urheilijat         13,41  13,41
137           Sade Lampila          Karhulan Katajaiset         14,00  14,00
51            Iina Lehtimäki        Tampereen Pyrintö           12,39  12,39
123           Petra Mannonen        Karhulan Katajaiset         13,37  13,37
117           Olivia Marttila       Vantaan Salamat             13,32  13,32
105           Nea Nakari            Vehkalahden Veikot          13,55  13,55
133           Roosa Pirinen         Karhulan Katajaiset                13,77
165           Venla Roimola         Vehkalahden Veikot          14,59  14,59
144           Senni Salorinne       Karhulan Katajaiset                14,97
150           Sofia Shashkina       Karhulan Urheilijat         13,79  13,79

N 400m
128           Rauha Buchwald        Helsingin Kisa-Veikot       58,60  58,60
11            Amira Chokairy        Helsingin Kisa-Veikot       56,12  55,41
129           Riina Heikkonen       Lappeenrannan Urheilu-Miehet57,46  57,46
45            Heini Ikonen          Jyväskylän Kenttäurheilijat 58,14  58,14
66            Jonna Jalkanen        Karhulan Katajaiset         58,01  58,01
91            Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet1.00,17 1.00,17
67            Jonna Kangasniemi     Noormarkun Nopsa            1.01,28 1.01,28
4             Ada Koskelainen       Karhulan Urheilijat         1.08,47 1.08,47
51            Iina Lehtimäki        Tampereen Pyrintö           1.00,13 58,96
38            Eveliina Määttänen    Keski-Uudenmaan Yleisurheilu55,55  54,69
59            Janette Niemi         Jyväskylän Kenttäurheilijat 57,51  57,51
6             Aino Paunonen         Turun Urheiluliitto         54,93  54,84
161           Veera Wiberg          Lahden Ahkera               1.01,151.00,76

N 800m
128           Rauha Buchwald        Helsingin Kisa-Veikot               2.13,46
145           Siiri Heikkilä        Karhulan Katajaiset         2.34,73 2.34,73
125           Pihla Hokkanen        Savonlinnan Riento          2.23,05 2.14,74
35            Ella Koskiniemi       Espoon Tapiot               2.16,60 2.16,60
103           Moona Latvala         Helsingin Kisa-Veikot       2.14,14 2.13,64
33            Elin Mickos           IF Sibbo-Vargarna                   2.26,10
48            Henna Mäkinen         Karhulan Katajaiset                 2.25,30
72            Kerttu Niiranen       Karhulan Katajaiset         2.34,61 2.33,65
107           Nella Paronen         Karhulan Katajaiset                 2.35,44
146           Siiri Rouvila         Porvoon Urheilijat          2.28,28 2.28,28
17            Astrid Snäll          Forssan Salama                      2.18,61
47            Helmi Vuorimaa        Lahden Ahkera               2.19,85 2.17,96

N 100m aidat
89            Matilda Bogdanoff     Helsingfors IFK             13,49  13,12
58            Janette Hanski        Karhulan Urheilijat         14,47  14,47
135           Saara Keskitalo       Espoon Tapiot               13,88  13,88
18            Camilla Kohl          Espoon Tapiot               14,72  14,67
83            Maria Kytölä          Nurmijärven Yleisurheilu           15,32
33            Elin Mickos           IF Sibbo-Vargarna           14,67  14,67
85            Marika Partinen       Joensuun Kataja             13,79  13,79

N Korkeus
39            Gabriela Kosonen      Tampereen Pyrintö           172    181
149           Sini Lällä            Jyväskylän Kenttäurheilijat 173    184
82            Linda Sandblom        HIK Friidrott               184    193
34            Elina Smolander       Lapuan Virkiä               186    186
168           Viivi Voutilainen     Turun Urheiluliitto         174    182
54            Ilona Äyräväinen      Karhulan Katajaiset         180    181

N Pituus
58            Janette Hanski        Karhulan Urheilijat         5,55   5,63
114           Noora Hautamäki       Pyhtään Yritys              5,35   5,46
135           Saara Keskitalo       Espoon Tapiot               5,47   5,62
142           Sara Kettunen         Helsingin Kisa-Veikot       5,36   5,96
39            Gabriela Kosonen      Tampereen Pyrintö           5,36   5,36
83            Maria Kytölä          Nurmijärven Yleisurheilu           5,69
12            Anne-Mari Lehtiö      Kenttäurheilijat -58        6,17   6,35
85            Marika Partinen       Joensuun Kataja             5,75   6,20
54            Ilona Äyräväinen      Karhulan Katajaiset         5,25   5,50

N Kuula
58            Janette Hanski        Karhulan Urheilijat         13,66  13,66
65            Jessica Meriheinä     Liljendal IK                13,09  14,11
85            Marika Partinen       Joensuun Kataja             11,34  11,34
166           Vera Räsänen          Iitin Pyrintö               12,29  12,69

N Moukari
41            Hannamari Kinnunen    Jyväskylän Kenttäurheilijat 55,50  55,50
55            Inga Linna            Riihimäen Kisko             68,79  68,79
46            Heli Rinnekari        Nurmijärven Yleisurheilu    61,38  62,55
74            Krista Tervo          Karhulan Katajaiset         69,42  69,42

N Keihäs
140           Sanne Erkkola         Turun Urheiluliitto         50,58  52,44
92            Mette Gerkman         Espoon Tapiot               42,96  42,96
136           Saara Lipsanen        Lappeenrannan Urheilu-Miehet56,66  56,66
94            Miia Makkonen         Sysmän Sisu                 51,08  52,43
44            Heidi Nokelainen      Joensuun Kataja             56,73  62,13
90            Meri Rautamies        Karhulan Katajaiset         50,17  51,08
166           Vera Räsänen          Iitin Pyrintö               33,02  33,49

M 100m
120           Otto Ahlfors          Ikaalisten Urheilijat       10,49  10,44
111           Niklas Bryggare       Helsingin Kisa-Veikot       11,32  11,11
169           Viljami Kaasalainen   Mikkelin Kilpa-Veikot       10,52  10,52
1             Aatu Koivisto         Naantalin Löyly             11,52  11,40
119           Oskari Lakka          Lappeenrannan Urheilu-Miehet11,73  11,69
69            Joona Luotonen        IF Sibbo-Vargarna           10,96  10,96
93            Micke Nikkanen        Espoon Tapiot               11,34  10,97
98            Mikko Ryhänen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet11,40  11,32
42            Hannes Siitonen       Helsingin Kisa-Veikot       10,95  10,76
25            Eero Soikkeli         Vehkalahden Veikot          12,87  12,87
15            Antti Tanhuamäki      Savonlinnan Riento          12,56  11,66
141           Santeri Tanner        Länsi-Uudenmaan Urheilijat  11,29  11,29

M 400m
118           Olli Ahlgren          Kuusankosken Kisa           51,00  51,00
96            Mikael Granqvist      IF Sibbo-Vargarna           50,09  50,09
22            Eemeli Kaartinen      Kenttäurheilijat -58        53,12  50,70
169           Viljami Kaasalainen   Mikkelin Kilpa-Veikot
24            Eemil Koso            Tampereen Pyrintö           48,98  48,98
14            Anton Kunnas          IF Sibbo-Vargarna                  49,58
88            Matias Linkoaho       Helsingin Kisa-Veikot       49,70  48,18
70            Juho Pirskanen        Kuopion Reipas              48,87  48,64
98            Mikko Ryhänen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet52,86  52,03
132           Roope Saarinen        Esbo IF                            48,02
15            Antti Tanhuamäki      Savonlinnan Riento          56,70  53,28
141           Santeri Tanner        Länsi-Uudenmaan Urheilijat  53,03  52,60

M 800m
75            Kristian Backman      Imatran Urheilijat          1.57,02 1.57,02
147           Simon Haglund         IK Falken                   1.51,34 1.51,34
171           Wäinö Hautala         Lahden Ahkera               2.06,89 2.06,89
172           Walte Hautala         Lahden Ahkera               2.06,17 2.05,51
173           Wilho Hautala         Lahden Ahkera               1.58,24 1.56,34
112           Niklas Heikkilä       Kuusankosken Urheiluseura   1.54,25 1.54,25
159           Valtteri Heikkinen    Karhulan Katajaiset                 2.14,78
79            Leevi Kallio          Lahden Ahkera               2.00,72 2.00,72
61            Janne Kanerva         Lahden Ahkera               1.55,44 1.55,44
31            Elias Kortelainen     Joensuun Kataja             2.04,12 2.04,12
78            Lassi Kuva            Lahden Ahkera               2.02,55 1.59,43
30            Eino Könönen          Joensuun Kataja             2.02,00 2.02,00
16            Antton Launto         Sauvon Urheilijat           1.53,04 1.52,29
57            Jaakko Lehtilä        Helsingfors IFK             1.53,76 1.53,76
64            Jesse Loisa           Lappeenrannan Urheilu-Miehet2.05,26 2.05,26
19            Daniel Lundmark       Helsingfors IFK                     1.55,65
77            Lasse Minkkinen       IF Raseborg                 2.01,86 2.01,86
70            Juho Pirskanen        Kuopion Reipas              1.55,83 1.54,66
156           Tuomas Puputti        IF Raseborg                 1.54,58 1.54,58
113           Niko Putkinen         Karhulan Katajaiset         2.03,88 2.03,88
27            Eetu Pöyry            Tampereen Pyrintö           1.57,75 1.56,94
8             Alex Rauhala          Vasa IS                     1.53,29 1.52,72
151           Teemu Ruippo          Joensuun Kataja             1.57,13 1.55,54
131           Roni Rämä             Lahden Ahkera               2.12,44 2.12,44
99            Mikko Salmela         Forssan Salama              2.08,42 2.04,70
127           Pyry Terä             Valkealan Kajo              2.03,59 2.03,59
32            Elias Tuominen        Naantalin Löyly             1.53,74 1.53,74
63            Jere Vilenius         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu1.55,15 1.55,15

M 110m aidat
124           Petri Ihander         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       16,03

M 3000m esteet
139           Samu Heikkonen        Lappeenrannan Urheilu-Miehet10.00,1 10.00,1
23            Eemil Helander        Jyväskylän Kenttäurheilijat
86            Markus Nikander       Länsi-Uudenmaan Urheilijat          10.28,8

M Seiväs
154           Tommi Holttinen       Someron Esa                 555    555
124           Petri Ihander         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       440
158           Urho Kujanpää         Tampereen Pyrintö           555    555
14            Anton Kunnas          IF Sibbo-Vargarna           495    495
155           Tuomas Outinen        Lappeenrannan Urheilu-Miehet490    490
28            Eetu Turakainen       Turun Urheiluliitto         521    535
153           Tomas Wecksten        Karhulan Urheilijat         555    555

M Pituus
69            Joona Luotonen        IF Sibbo-Vargarna           7,10   7,10
95            Miika Mäkinen         Riihimäen Kisko             7,30   7,32
130           Roni Ollikainen       Helsingin Kisa-Veikot       7,75   8,05

P11 60m
157           Urho Grönvall         Karhulan Katajaiset         10,73  10,73
115           Olavi Kiiski          Karhulan Katajaiset         9,50   9,50
163           Veikka Porkka         Karhulan Katajaiset         9,91   9,91
97            Mikko Purola          Pyhtään Kisa                9,75   9,75
2             Aatu Räsänen          Karhulan Katajaiset         9,54   9,54
71            Juho Soikkeli         Valkealan Kajo              9,14   9,14
20            Daniel Wennerstrand   Karhulan Urheilijat         10,98  10,81

P11 1000m
26            Eetu Autio            Karhulan Katajaiset         3.30,09 3.30,09
167           Vesta Ivanova         Karhulan Katajaiset
115           Olavi Kiiski          Karhulan Katajaiset         3.40,69 3.38,24
163           Veikka Porkka         Karhulan Katajaiset         3.34,87 3.34,87
2             Aatu Räsänen          Karhulan Katajaiset

P11 Pituus
162           Veeti Hartikka        Pyhtään Kisa                3,40   3,40
115           Olavi Kiiski          Karhulan Katajaiset         4,21   4,21
163           Veikka Porkka         Karhulan Katajaiset         3,42   3,46
97            Mikko Purola          Pyhtään Kisa                3,88   3,88
2             Aatu Räsänen          Karhulan Katajaiset         3,94   3,94
71            Juho Soikkeli         Valkealan Kajo              4,08   4,08
20            Daniel Wennerstrand   Karhulan Urheilijat         3,16   3,23

P11 Kuula
157           Urho Grönvall         Karhulan Katajaiset         6,09   6,09
162           Veeti Hartikka        Pyhtään Kisa                6,03   6,03
134           Ruben Lingenfelter    Karhulan Katajaiset
163           Veikka Porkka         Karhulan Katajaiset                5,06
97            Mikko Purola          Pyhtään Kisa                7,99   7,99
20            Daniel Wennerstrand   Karhulan Urheilijat         5,18   5,18

T11 60m
53            Iisa Auranen          Karhulan Katajaiset         9,75   9,65
50            Iida Heino            Pyhtään Yritys              9,50   9,50
37            Erin Kellola          Karhulan Katajaiset         9,42   9,42
109           Nelli Kokkonen        Vehkalahden Veikot          9,48   9,48
101           Minea Nurminen        Karhulan Katajaiset         9,87   9,86
164           Venla Nykänen         Karhulan Katajaiset         9,37   9,37

T11 1000m
53            Iisa Auranen          Karhulan Katajaiset         3.49,46 3.41,85
101           Minea Nurminen        Karhulan Katajaiset         3.46,01 3.46,01

T11 Pituus
53            Iisa Auranen          Karhulan Katajaiset         3,77   3,77
50            Iida Heino            Pyhtään Yritys              3,90   3,90
37            Erin Kellola          Karhulan Katajaiset         3,83   3,83
56            Irem Köksal           Karhulan Urheilijat         4,20   4,20
174           Zehra Köksal          Karhulan Urheilijat         3,05   3,05
143           Selma Lindén          Anjalan Liitto              3,27   3,27
5             Ada Niemeläinen       Karhulan Urheilijat         3,03   3,03
101           Minea Nurminen        Karhulan Katajaiset         3,59   3,59
164           Venla Nykänen         Karhulan Katajaiset         3,91   3,91

T11 Kuula
53            Iisa Auranen          Karhulan Katajaiset         9,02   9,02
36            Emilia Lehtinen       Karhulan Urheilijat         7,33   7,33
80            Leia Lommi            Karhulan Urheilijat         7,23   7,23
101           Minea Nurminen        Karhulan Katajaiset         6,24   6,24
164           Venla Nykänen         Karhulan Katajaiset         7,48   7,48
108           Nelli Åström          Karhulan Urheilijat         8,77   8,77

T13 60m
110           Niia-Sofia Auranen    Karhulan Katajaiset         9,31   9,31
121           Peipi Kääpä           Karhulan Katajaiset         9,67   9,67
138           Salma Mäntynen        Karhulan Katajaiset         9,03   9,03
87            Marlena Nieminen      Karhulan Katajaiset         8,33   8,33
73            Kerttu Nykänen        Karhulan Katajaiset         9,75   9,75
126           Pihla Suntio          Karhulan Katajaiset                9,80

T13 1000m
9             Aliisa Kiiski         Karhulan Katajaiset         3.23,96 3.23,96
29            Eeva Peurala          Karhulan Katajaiset
84            Maria Wennerstrand    Karhulan Urheilijat         3.32,73 3.32,73

T13 Pituus
110           Niia-Sofia Auranen    Karhulan Katajaiset         4,00   4,00
40            Halla Koiranen        Karhulan Urheilijat         3,46   3,46
21            Edit Merivirta        Karhulan Katajaiset         4,19   4,19
138           Salma Mäntynen        Karhulan Katajaiset         4,25   4,25
87            Marlena Nieminen      Karhulan Katajaiset         4,72   4,72
43            Heidi Nieminen        Karhulan Katajaiset         4,31   4,31
73            Kerttu Nykänen        Karhulan Katajaiset         3,86   3,86
49            Hilla Saarinen        Espoon Tapiot               5,14   5,14
126           Pihla Suntio          Karhulan Katajaiset         3,98   3,98

T13 Kuula
110           Niia-Sofia Auranen    Karhulan Katajaiset         9,12   9,12
10            Amalia Lindén         Anjalan Liitto              10,03  10,03
126           Pihla Suntio          Karhulan Katajaiset         7,25   7,25

P13 60m
122           Perttu Grönvall       Karhulan Katajaiset         9,46   9,46
81            Lenni Haavisto        Karhulan Katajaiset         8,33   8,33
13            Anton Hagel           Karhulan Katajaiset         9,34   9,34
170           Ville Häkämies        Ylämaan Pyrkijät            8,63   8,63
7             Akseli Kinnunen       Ylämaan Pyrkijät            9,58   9,58
160           Valtteri Kinnunen     Ylämaan Pyrkijät            9,05   9,05
102           Miro Naski            Karhulan Katajaiset                9,68
3             Aatu Sihvonen         Karhulan Katajaiset         9,64   9,64

P13 1000m
122           Perttu Grönvall       Karhulan Katajaiset         3.18,06 3.18,06
102           Miro Naski            Karhulan Katajaiset         3.32,82 3.28,72

P13 Pituus
122           Perttu Grönvall       Karhulan Katajaiset         4,16   4,16
13            Anton Hagel           Karhulan Katajaiset         3,96   3,96
68            Joona Holkko          Karhulan Urheilijat         3,05   3,05
170           Ville Häkämies        Ylämaan Pyrkijät            4,37   4,37
7             Akseli Kinnunen       Ylämaan Pyrkijät
160           Valtteri Kinnunen     Ylämaan Pyrkijät                   3,65
3             Aatu Sihvonen         Karhulan Katajaiset         4,10   4,10

P13 Kuula
122           Perttu Grönvall       Karhulan Katajaiset         6,40   6,40
68            Joona Holkko          Karhulan Urheilijat         4,76   4,76
170           Ville Häkämies        Ylämaan Pyrkijät            7,02   7,02
7             Akseli Kinnunen       Ylämaan Pyrkijät            8,34   8,34
160           Valtteri Kinnunen     Ylämaan Pyrkijät            7,77   7,77
76            Kristian Lehtinen     Karhulan Urheilijat         4,79   4,79
3             Aatu Sihvonen         Karhulan Katajaiset         7,79   7,79