Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
26.08. klo 12:00 6.Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 100 m

2. erä
Patrik Jakonen                 PorinYU                11,23           11,23
Jani Vuotinen                  VahdTui                11,46           11,46
Pyry Keränen                   KarkkPo                11,47           11,37
Jere Kaakinen                  LempKiYU               11,59           11,46
Simo Noopila                   MaskKa                 11,66           11,66

1. erä
Eetu Kuusela                   TuUL                   11,71           11,48
Lauri Moisio                   TuUL                   11,73           11,72
Petri Tauriainen               PernU                  11,93           11,43
Joonas Salminen                TuUL                   12,06           12,06
Lari Autio                     SalVil                                 12,15
Petri Laaksonen                TuUL                   13,29           13,29

M 800 m

2. erä
Simon Haglund                  IKFalken             1.51,34         1.51,34
Jaakko Lehtilä                 HIFK                 1.53,76         1.53,76
Janne Kanerva                  LahdA                1.55,44         1.55,44
Rain Ridalaan                  EST                                  1.56,88
Wiljami Itämeri                TuUL                 1.58,94         1.58,94
Robin Lainto                   TuUL                 1.59,44         1.59,44
Leevi Kallio                   LahdA                1.59,61         1.59,61
Tuure Haapanen                 TuUL                 1.59,90         1.59,90
Henri Heikkinen                PaimU                2.00,84         1.57,26
Mustafe Muuse                  TuUL                 2.04,12         2.04,12
Jani Henriksson                ViipU                   pace         1.59,29

1. erä
Juuso Hakala                   TuUL                                 2.00,49
Jussi Alastalo                 RiihimKi             2.06,02         2.06,02
Niklas Erkintalo               NoormNo              2.06,81         2.06,81
Wäinö Hautala                  LahdA                2.06,89         2.06,89
Mikko Salmela                  ForssSa              2.06,98         2.04,70
Valtteri Sillanpää             NoormNo              2.08,62         2.07,33
Krister Laine                  TuUL                                 1.59,41
Markus Penttinen               TuUL                 2.10,42         2.08,34
Jonatan Sperryn                EspTa                2.11,24         2.11,24
Petri Laaksonen                TuUL                 2.21,54         2.13,95

M 10 000 m

Arttu Soininen                 EspTa                               29.40,91
Juha Löppönen                  HelsJy                              34.41,8h
Sami Saku                      IFÅland                             35.55,31
Pekka Antikainen               TurTo                               34.17,53
Rami Urho                      TuUL                                36.49,0h
Soini Virtanen                 VihdVie                                     
Samuli Huusko                  LaitasVe            32.38,58        32.16,7h

M 400 m aj

Benjamin Stendahl              EsboIF                                 60,76
Tuomas Lehtonen                LiedPa                 53,15           51,81
Kalle Stylman                  LiedPa                 54,67           54,67
Samuli Raikunen                LiedPa                 55,59           55,52
Markus Hurri                   LiedPa                 57,20           57,20
Jevgeni Aleksandrov            HIFK                   57,23           54,81
Markku Jokinen                 HyvsU                  64,20           54,97
Sami Mäkinen                   NaantLöy               73,41           72,87

M Kolmiloikka

Frans Häggblom                 IKFalken               13,42           13,42
Jami Vepsä                     NaantLöy               12,77           12,77
Kari Majuri                    HarjavJy               12,13           14,61
Lari Autio                     SalVil                                 12,77
Mauri Merikanto                HKV                     9,30           14,07

M Kuula

Nico Oksanen                   LoimVoi                17,50           17,50
Mikko Toiviainen               LoimJa                 16,95           16,95

M Keihäs

Harri Haatainen                LapVi                  69,53           86,63
Leevi Uusitalo                 RaisKu                 68,01           71,76
Pyry Mäkinen                   VeikkVei               61,92           63,44
Petteri Soininen               RaisKu                 43,17           47,49

M17 100 m

Juho Haapala                   MaskKa                 11,54           11,54
Ilmari Vuorela                 LaitJy                 11,90           11,90
Nuutti Kokko                   RaisKu                 11,94           11,94
Lasse Nordqvist                TurWei                 12,17           12,11
Mikael Salminen                NaantLöy               12,24           12,24
Mathias Gustafsson             TuUL                   12,86           12,86
Olli Nissinen                  TurWei                 12,95           12,95
Lenni Lönnqvist                TuUL                                        

M17 800 m

Henrik Hörkkö                  TuUL                                 2.27,36
Matias Vesma                   TuUL                 2.05,23         2.05,23
Nuutti Kokko                   RaisKu               2.13,49         2.13,49
Robin Dahlström                IFRaseb              2.14,39         2.14,37
Mikael Salminen                NaantLöy             2.15,87         2.15,87
Juho Hirsto                    HKV                  2.26,75         2.23,36

M17 Seiväs

Eeli Heikkilä                  TuUL                     360             360

M17 Kolmiloikka

Mathias Gustafsson             TuUL                   11,64           11,64
Mikko Kuivalainen              EspTa                  11,37           11,37

M17 Keihäs

Viljami Morander               SomernVei              51,74           51,74
Niilo Waher                    TuUL                                        

M19 Kuula

Arttu Laurila                  TurWei                 11,93           11,93

N 100 m

2. erä
Milja Thureson                 TurTo                  11,77           11,62
Jenna Jokela                   HIFK                   12,02           11,74
Annika Mäenpää                 NoormNo                12,04           12,04
Emma Hyvärinen                 TuUL                   12,20           12,20
Säde Honkala                   TuUL                   12,43           12,43
Viola Westling                 TuUL                   12,49           12,49
Anna Mäkelä                    MaarMa                 12,63w          12,44
Kristiina Vuorvirta            EspTa                  12,93           12,28

1. erä
Edit Nurminen                  TuUL                   13,00           13,00
Oona Hujanen                   HKV                                    13,01
Ida Otstavel                   PargIF                 13,02           12,59
Enni Henttonen                 TuUL                   13,31           12,82
Katrin Mertanen                KoskKai                13,63           12,87
Riikka Honkanen                RaisKu                 14,00           13,71
Essi Jukakoski                 TuUL                   14,18           14,18

N 800 m

2. erä
Viola Westling                 TuUL                 2.14,10         2.14,10
Heljä-Viivi Unkila             TuUL                 2.19,49         2.19,49
Helmi Vuorimaa                 LahdA                2.19,85         2.17,96
Janette Vänttinen              PorvU                2.20,21         2.20,21
Fiia Kajula                    RaisKu               2.23,03         2.21,92
Anni Räty                      TuUL                 2.23,52         2.23,52
Amanda Virtanen                TuUL                 2.23,84         2.19,40
Katriina Sonck                 NoormNo                              2.10,43

1. erä
Katri Djerf                    RunClub              2.24,84         2.24,84
Jenni Lautiala                 SalVil               2.25,33         2.19,95
Ilona Pulkkinen                TurWei               2.25,73         2.17,65
Salla Laukkanen                LahdA                                2.25,16
Sara-Elise Ruokonen            KuusjHu              2.26,43         2.25,03
Nelli Hiippavuori              MaarMa               2.28,57         2.27,40
Emma Pasanen                   LahdA                2.28,68         2.28,68
Johanna Nieminen               VammsVoi             2.31,73         2.28,72
Sonja Vikman                   TuUL                 2.33,68         2.26,80

N 400 m aj

Oona Hujanen                   HKV                    60,63           59,57
Pinja Pikkupeura               HIFK                   64,46           64,46
Anna Dahlström                 IFRaseb                69,04           69,04
Emma Hyvärinen                 TuUL                                        

N Pituus

Matilda Bogdanoff              HIFK                    6,01            6,35
Ida Otstavel                   PargIF                  5,36            5,74
Siri Savolainen                NaantLöy                5,32            5,32
Essi Jukakoski                 TuUL                    4,06            4,06
Heini Vainionpää               HIFK                                    5,45

N Kuula

Ida Otstavel                   PargIF                 12,87           12,87
Sara Oraheimo                  IFRaseb                12,49           13,14
Heidi Nevala                   KoskKai                12,25           12,25
Ilona Vuori                    MarttMu                11,62           11,62
Jane Lember                    NoormNo                                     

N Keihäs

Venla Olli                     EurajVei               47,72           48,96
Jenni Vuori                    SomE                   47,11           49,80

N17 100 m

2. erä
Pritne Lember                  NoormNo                12,75           12,75
Helmiina Raninen               LänsiUU                12,90           12,90
Edit Nurminen                  TuUL                   13,00           13,00
Sonja Kuusinen                 TuUL                   13,18           13,18
Emilia Tapionlinna             LahdA                  13,56           13,27
Aino Honkanen                  TuUL                                   13,45
Pihlamaari Frantti             TuUL                   13,56           13,56

1. erä
Ada Ojuva                      TurTo                  14,02           13,80
Camilla Engström               TuUL                   14,14           14,14
Saara Tuominen                 TuUL                   14,73           14,73
Anna Ekholm                    TuUL                   18,79           18,79
Reetta Rantakokko              TuUL                                        

N17,T15 800 m

2. erä
Sofia Piispa N17               SalVil               2.28,79         2.28,79
Alisa Pennanen N17             ForssSa              2.29,40         2.29,40
Liisa Jalava                   TuUL                 2.30,31         2.30,31
Siiri Ojanen                   TuUL                 2.30,49         2.30,49
Iines Aho N17                  TuUL                 2.30,71         2.30,20
Muska Sanden                   SalVil               2.30,89         2.30,72
Elsa Karjalainen               TuUL                3.09,78/1000m    2.38,26
Aino Honkanen N17              TuUL                 2.33,75         2.28,26
Tinja Pirttikoski              TuUL                 2.33,76         2.33,76
Lotta Arro                     KaarUra              2.35,90         2.35,90
Emma Loo                       PargIF               2.36,19         2.36,19

1. erä
Fanny Kero                     IFRaseb              2.37,11         2.37,11
Eveliina Pääkkö                VahdTui              2.38,72         2.38,24
Maria Palmu N17                TuUL                 2.39,73         2.37,92
Liina Ahtiainen                TuUL                 2.41,02         2.41,02
Sol Malka N17                  SalVil               2.41,72         2.41,72
Linnea Kero                    TuUL                 2.44,32         2.44,32
Tilda Vuorinen                 PiikkKe                              2.49,47
Cassandra Nynäs                IFRaseb              2.53,41         2.49,88
Petra Ojanen                   TuUL                 2.56,46         2.50,56

N17 Korkeus
-4 cm 142-146-150-153-156-158 +2 cm

Wolferiina Mörönen             TuUL                     157             157
Taika Vuorinen                 PiikkKe                  154             154
Jenna Kuusivaara               TuUL                     150             156

N17 Pituus

Emma Tainio                    PaimU                   5,01            5,12
Edit Nurminen                  TuUL                    4,94            4,94
Emilia Tapionlinna             LahdA                   4,84            4,84
Ada Ojuva                      TurTo                   4,63            4,81
Anna Ekholm                    TuUL                    3,03            3,03
Helmiina Raninen               LänsiUU                                 4,44

N17 Keihäs

Suvi-Maria Sirola              NaantLöy               43,49           43,49
Matilda Laurila                SomernVei              41,28           41,28
Jenna Westerlund               LaitJy                 31,42           32,13
Jane Lember                    NoormNo                30,15           30,15
Ida Söderlund                  LiedPa                 29,28           29,28
Saara Tuominen                 TuUL                   28,75           28,75
Anna Ekholm                    TuUL                   15,95           15,95
Pritne Lember                  NoormNo                                     

P11 60 m

3. erä
Eemil Siuko                    PunkalKu                8,46            8,46
Jesse Kettunen                 LänsiUU                 8,59            8,59
Lukas Brandt                   NaantLöy                8,60            8,60
Luukas Lehtinen                LapSa                   8,80            8,80
Julius Antola                  TuUL                    8,93            8,93
Valtteri Hyyrynen              TuUL                    9,15            9,15
Lenni Majasuo                  TuUL                    9,21            9,21
Riku Naula                     TuUL                    9,25            9,25

2. erä
Martti Wallenius               KiukKi                  9,34            9,34
Niklas Välilä                  LittTU                  9,39            9,39
Niklas Tamminen                TuUL                    9,61            9,44
Benjamin Björklöf              IFRaseb                 9,62            9,60
Eero Hakola                    LiedPa                  9,63            9,63
Richard Lindqvist              TuUL                    9,69            9,69
Jesse Poussa                   TuUL                    9,69            9,69

1. erä
Felix Kandolin                 TuUL                    9,70            9,70
Noah Laapio                    ÅIFK                    9,78            9,78
Niklas Ojanen                  TuUL                    9,82            9,82
Elias Vuorio                   KimSF                   9,94            9,94
Akseli Koskivainio             MarttMu                10,08           10,08
Carlos Mattsson                TuUL                   10,17           10,17

P11 1000 m

Romet Ridalaan                 EST                  3.23,90         3.23,90
Benjamin Björklöf              IFRaseb              3.36,79         3.36,79
Melvin Sandberg                ÅIFK                 3.38,80         3.38,80
Lukas Forsman                  IFRaseb              3.52,51         3.52,51
Rasmus Fagerström              TuUL                 3.54,11         3.50,75
Jesse Poussa                   TuUL                 3.54,38         3.54,38
Valtteri Hyyrynen              TuUL                 3.54,49         3.54,49
Atte Virtanen                  LiedPa               3.54,86         3.54,86
Tuomas Ankelo                  KalVa                                4.42,19
Carlos Mattsson                TuUL                                        
Matias Nyman                   TuUL                                        
Noah Laapio                    ÅIFK                                        

P11 Korkeus
-5 cm 100-105-109-113-117-121-125-128-131-133 +2 cm

Jesse Kettunen                 LänsiUU                  132             132
Niklas Tamminen                TuUL                     131             131
Luukas Lehtinen                LapSa                    130             130
Felix Kandolin                 TuUL                     123             123
Carlos Mattsson                TuUL                     123             123
Benjamin Björklöf              IFRaseb                  122             122
Jesse Poussa                   TuUL                     120             120
Roope Kirjavainen              TuUL                     108             108
Noah Laapio                    ÅIFK                     108             108
Elias Vuorio                   KimSF                    077             095

P11 Kuula

Riku Naula                     TuUL                   10,73           10,73
Luukas Lehtinen                LapSa                   8,91            8,91
Jesse Poussa                   TuUL                    8,45            8,45
Niklas Välilä                  LittTU                  8,04            8,04
Julius Antola                  TuUL                    7,60            7,60
Eero Hakola                    LiedPa                  7,25            7,25
Martti Wallenius               KiukKi                  6,70            6,76
Carlos Mattsson                TuUL                    6,49            6,49
Valtteri Hyyrynen              TuUL                    6,30            6,30
Matias Nyman                   TuUL                    4,79            4,79

P11 Kiekko

Riku Naula                     TuUL                   37,80           37,80
Luukas Lehtinen                LapSa                  29,94           29,94
Jesse Kettunen                 LänsiUU                27,67           27,67
Jesse Poussa                   TuUL                   25,70           27,11
Viljami Launonen               NaantLöy               24,71           24,71
Roope Kirjavainen              TuUL                   23,92           23,92
Niklas Ojanen                  TuUL                   20,82           20,82
Wictor Werner                  IFRaseb                20,46           20,46
Carlos Mattsson                TuUL                   17,58           17,58
Martti Wallenius               KiukKi                 15,25           15,25

P13 60 m

Eero Honkanen                  TuUL                    8,35            8,35
Aarne Autio                    TuUL                    8,45            8,45
Otso Juvonen                   TuUL                    9,08            9,08
Eemil Aaltonen                 TuUL                    9,12            9,12
Rasmus Tenovuo                 TuUL                    9,32            9,32
Tomi Kuusisto                  TuUL                    9,34            9,34
Kasper Kouvonen                TuUL                                    9,33

P13 1000 m

Jussi Ankelo                   KalVa                2.59,92         2.59,92
Aleksi Ahlfors                 RaumU                3.12,23         3.12,23
Jere Soininen                  EsboIF               3.16,84         3.16,84
Joona Soininen                 EsboIF               3.17,99         3.17,99
René-Peter Vuorio              MaarMa               3.17,99         3.17,99
Lauri Röntynen                 TuUL                 3.20,64         3.20,64
Riku Uusitalo                  TuUL                                 3.22,86
Anton Pennanen                 EsboIF               3.23,43         3.23,43
Tatu Virtanen                  LiedPa               3.24,61         3.24,61
Edwin Itämeri                  TuUL                 3.26,1h         3.26,1h
Eero Honkanen                  TuUL                                 3.32,20
Rasmus Tenovuo                 TuUL                                 3.37,67

P13 200 m aj

Aarne Autio                    TuUL                   32,93           32,93
Eero Honkanen                  TuUL                   35,91           35,91
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                                37,53
Eemil Aaltonen                 TuUL                   39,03           39,03
Otso Juvonen                   TuUL                                        

P13 Korkeus
-4 cm 122-126-130-134-138-141-143 +2 cm

René-Peter Vuorio              MaarMa                   144             144

P13 Kuula

Tomi Kuusisto                  TuUL                    9,03            9,03
Lauri Kurkela                  KaarUra                 7,88            7,88
Petrus Jakonen                 PorinYU                15,63           15,63
Filip Wikholm                  IFRaseb                11,18           11,18
Jonne Niemelä                  IkaalU                 11,18           11,18
Simon Björklöf                 IFRaseb                10,78           10,78
Eemil Aaltonen                 TuUL                                        

P13 Kiekko

Mico Lampinen                  SomE                   46,96           46,96
Petrus Jakonen                 PorinYU                44,23           44,23
Jonne Niemelä                  IkaalU                 33,61           33,61
Filip Wikholm                  IFRaseb                33,21           33,21
Tomi Kuusisto                  TuUL                   32,77           32,77
Simon Björklöf                 IFRaseb                31,72           31,72
Eelis Aramo                    HyvsU                  27,28           27,28
Artturi Gauffin                KaarUra                26,07           26,07
Tatu Parpo                     KaarUra                25,62           25,62
Juhana Paasikivi               NaantLöy               24,92           24,92
Lauri Kurkela                  KaarUra                23,10           23,10

P15 100 m

2. erä
Roope Kivelä                   TuUL                   11,83           11,83
Rasmus Haavisto                MaskKa                 12,03           12,03
Rami Eura                      NousSu                 12,14           12,14
Adrian Vuorio                  KimSF                  12,33           12,33
Eeli Heikkilä                  TuUL                   12,55           12,55
Juuso Mäkipere                 LiedPa                 12,56           12,56
Jermu Vihmakoski               TuUL                   12,67           12,67

1. erä
Eemeli Piironen                TuUL                   12,90           12,90
Mikko Kuivalainen              EspTa                  12,96           12,96
Jonathan Lindroos              EspTa                  13,26           13,26
Taneli Hemmilä                 SalVil                 13,27           13,27
Aaro Laaksonen                 TuUL                                   13,74
Elmeri Kero                    TuUL                   14,33           14,33

P15 800 m

Aaro Laaksonen                 TuUL                 2.12,04         2.12,04
Aarni Eijs                     SalVil               2.13,99         2.13,99
Elmeri Kero                    TuUL                 2.20,29         2.20,29
Niko Mikkola                   PorinYU              2.21,07         2.21,07
Sisu Moilanen                  TuUL                 2.30,01         2.30,01
Tuomo Kulmala                  MaskKa               2.30,07         2.30,07

P15 300 m aj

Jermu Vihmakoski               TuUL                   43,30           43,30

P15 Korkeus
-4 cm 122-126-130-134-138-141-143 +2 cm

Oliver Forsman                 IFRaseb                  145             145
Aaro Laaksonen                 TuUL                                     124

P15 Pituus

Arttu Tauriainen               PernU                   5,82            5,82
Rami Eura                      NousSu                  5,78            5,78
Oliver Heikkinen               IFRaseb                 5,23            5,23
Niko Mikkola                   PorinYU                 5,14            5,14
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                 4,73            4,73
Adrian Vuorio                  KimSF                                   3,75
Elmeri Kero                    TuUL                                    4,10

P15 Kiekko

Kosti Saine                    KanksLei               54,42           54,42
Max Lampinen                   SomE                   51,22           51,22
Jonathan Lindroos              EspTa                  49,00           49,00
Emil Mellanen                  TuUL                   46,74           46,74
Lari Nikkanen                  NaantLöy               44,09           44,09
Markus Huhtala                 PiikkKe                38,44           38,44
Juho Suominen                  PiikkKe                37,49           37,49
Elias Sairio                   KanksLei               31,38           31,38

P9 Korkeus
-4 cm 098-102-105-108-111-114-117-120-122 +2 cm

Richard Lindqvist              TuUL                     121             121
Paavo Virkki                   SomE                     112             112
Vincent Mattsson               TuUL                     112             112
Niklas Ojanen                  TuUL                     104             104
Elmo Mäki                      RaisKu                   099             099
Voitto Virjonen                TuUL                                     086
Onni Ketola                    TuUL                                        

P9 Pituus

Voitto Virjonen                TuUL                    4,30            4,30
Richard Lindqvist              TuUL                    4,00            4,00
Niklas Ojanen                  TuUL                    3,61            3,61
Elmo Mäki                      RaisKu                  3,48            3,48
Otso Parkkinen                 TuUL                    2,68            2,68

P9 Kuula

Voitto Virjonen                TuUL                    8,16            8,16
Niklas Ojanen                  TuUL                    7,53            7,53
Paavo Virkki                   SomE                    6,09            6,09
Richard Lindqvist              TuUL                    5,95            5,95
Vincent Mattsson               TuUL                    5,72            5,72
Elmo Mäki                      RaisKu                  5,16            5,16

T11 60 m

4. erä
Enni Virjonen                  TuUL                    8,57            8,57
Adriana Kalymialaris           HIFK                    8,74            8,74
Erika Juselius                 HämeenlTa               9,01            9,01
Ronja Räsänen                  NoormNo                 9,02            9,02
Vendela Hagström               TuUL                    9,12            9,12
Eden Kytö                      NaantLöy                9,18            9,18

3. erä
Siiri Äänismaa                 TurWei                  9,29            9,29
Oona Lampinen                  LiedPa                  9,31            9,31
Judith Miranda                 TuUL                    9,39            9,39
Matilda Mehto                  NaantLöy                9,47            9,39
Maisa Ilvonen                  TuUL                    9,50            9,50
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                    9,56            9,56

2. erä
Pihla Kaijula                  TuUL                    9,61            9,61
Meeri Haapio                   TuUL                    9,64            9,64
Malin Saarto                   TuUL                    9,75            9,75
Saima Ahonen                   TuUL                    9,97            9,96
Anna Jääskeläinen              TuUL                    9,98            9,98
Stella Lehtisalo               TuUL                   10,04           10,04

1. erä
Venla Ruohola                  TuUL                   10,10           10,10
Helmi Koivumäki                TuUL                   10,12           10,12
Josefiina Tenovuo              TuUL                   10,12           10,12
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                   10,13           10,13
Maija Wallenius                KiukKi                 10,51           10,51
Joanna Lepistö                 TuUL                   10,51           10,51
Lotta Kero                     TuUL                   11,09           11,09

T11 1000 m

Roosa Fagerström               TuUL                 3.26,56         3.26,56
Amanda Rauvola                 TuUL                 3.29,29         3.29,29
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                 3.42,57         3.42,57
Malin Saarto                   TuUL                 3.48,57         3.48,57
Lotta Adel                     TuUL                 3.50,70         3.50,70
Theresia Johansson             PargIF               3.50,78         3.50,78
Josefiina Salonen              TuUL                                 4.00,75
Iida Lehto                     TuUL                 4.12,01         4.09,04
Rosa Karlsson                  TuUL                 4.16,50         4.04,76
Mette Ahonen                   TuUL                 4.18,65         4.18,65
Veera Lehtonen                 TuUL                 4.32,92         4.32,92
Lotta Kero                     TuUL                                 4.41,69

T11 Korkeus
-5 cm 105-110-114-118-122-126-129-132-135-138-140 +2 cm

Adriana Kalymialaris           HIFK                     145             145
Erika Juselius                 HämeenlTa                141             141
Iida Ruoho                     TuUL                     132             132
Erin Björklöf                  IFRaseb                  126             126
Linnea Sariola                 SomE                     125             125
Erika Lehti                    TuUL                     121             121
Meeri Haapio                   TuUL                     117             117
Anni Koskinen                  LittTU                   115             115
Minttu Kordelin                KalVa                    112             112
Mirelle Hirsiniemi             TuUL                     112             112
Helmi Koivumäki                TuUL                     110             110
Judith Miranda                 TuUL                                     108
Rosa Karlsson                  TuUL                                     100
Malin Saarto                   TuUL                                     096
Veera Lehtonen                 TuUL                     090             090
Mette Ahonen                   TuUL                                        
Roosa Fagerström               TuUL                                        

T11 Kolmiloikka

Adriana Kalymialaris           HIFK                    9,70            9,70
Erika Juselius                 HämeenlTa               9,03            9,03
Roosa Fagerström               TuUL                                    8,10
Iida Ruoho                     TuUL                                    7,80
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                    7,68            7,68
Siiri Äänismaa                 TurWei                                  7,54
Minttu Kordelin                KalVa                                       
Maija Wallenius                KiukKi                                      
Alisa Launonen                 NaantLöy                                    
Jenna Hirvikorpi               TuUL                                        
Venla Ruohola                  TuUL                                        
Josefiina Salonen              TuUL                                        
Josefiina Tenovuo              TuUL                                        
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                                      

T11 Kiekko

Pinja Kärhä                    LoimJa                 39,43           39,43
Venla Kärhä                    LoimJa                 30,63           30,63
Matilda Mehto                  NaantLöy               28,69           28,69
Nessa Rannikko                 SalVil                 28,03           28,03
Venla Manner                   TuUL                   23,68           23,68
Judith Miranda                 TuUL                   21,53           21,53
Wilma Werner                   IFRaseb                18,34           18,34
Lumina Uschanow                RaisKu                 18,31           18,31
Venla Katvesoja                VehmKi                 17,72           17,72
Olivia Suutari                 UudKK                  17,17           17,17
Senja Kärhä                    LoimJa                 17,07           17,07
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                 16,20           16,20
Venla Ruohola                  TuUL                   15,69           15,69
Iisa Aramo                     HyvsU                  13,63           13,63
Josefiina Tenovuo              TuUL                   11,82           11,82
Joanna Lepistö                 TuUL                   10,95           10,95
Helmi Koivumäki                TuUL                                        

T13 60 m

4. erä
Mariella Laakso                TurTo                   8,14            8,14
Eveliina Laakso                TurTo                   8,47            8,47
Carmen Welling                 TuUL                    8,55            8,55
Venla Hämäläinen               LiedPa                  8,65            8,65
Pinja Rintamaa                 LiedPa                  8,70            8,70
Henriikka Heinonen             TuUL                    8,98            8,98
Salla Mäkipere                 LiedPa                  9,01            9,01
Lotta Kirjavainen              TuUL                    9,01            9,01

3. erä
Emilin Ayelbassa               TuUL                    9,02            9,02
Maija Männistö                 TuUL                    9,03            9,03
Bodil Wikholm                  IFRaseb                 9,12            9,06
Lotta Helkearo                 TuUL                    9,15            9,15
Ella Rajamäki                  TuUL                    9,19            9,19
Felicia Malanin                TuUL                    9,24            9,24

2. erä
Hilma Karonen                  LiedPa                  9,26            9,26
Marianelle Gumolon             TurWei                  9,27            9,27
Cassandra Nynäs                IFRaseb                 9,34            9,30
Julia Laapio                   TuUL                    9,41            9,41
Eveliina Virtanen              TuUL                    9,41            9,41
Linnea Kero                    TuUL                    9,44            9,44

1. erä
Mathilda Gustafsson            TuUL                    9,56            9,56
Annika Koistinen               TuUL                                    9,57
Matilda Silfver                IFRaseb                 9,74            9,74
Carolina Friman                IFRaseb                 9,85            9,85
Aada Haavisto                  TuUL                    9,89            9,89
Anni Harilainen                TurWei                  9,96            9,96
Erica Höglund                  TuUL                   10,26           10,26

T13 1000 m

Selene Rossi                   EspTa                3.10,26         3.10,26
Ea Vuori                       MäntsU               3.12,32         3.12,32
Linnea Kero                    TuUL                 3.22,22         3.22,22
Aino Karsila                   UudKK                3.25,43         3.21,01
Veera Kokkala                  TuUL                 3.29,03         3.28,86
Suvi Leppänen                  RaisKu               3.29,54         3.27,82
Emilia Johansson               PargIF               3.33,78         3.33,78
Kiia Ihanmäki                  LaitJy               3.33,99         3.33,99
Jill Friberg                   IFRaseb              3.34,32         3.33,32
Annika Koistinen               TuUL                 3.36,23         3.36,23
Matilda Silfver                IFRaseb              3.42,71         3.42,71
Pinja Siljanto                 TuUL                 3.43,5h         3.40,46
Carolina Friman                IFRaseb              3.56,72         3.56,72

T13 200 m aj

3. erä
Verna Vuorela                  LaitJy                 31,91           31,91
Saima Kossa                    SauvU                  32,19           32,19
Lotta Metsärinta               LaitJy                 33,03           33,03
Emma Sjöberg                   RaisKu                 34,63w
Camilla Silen                  TuUL                   34,88           34,88
Adriana Kalymialaris           HIFK                   35,36           35,36
Sara Ahlfors                   HIFK                   35,55           35,55

2. erä
Lotta Kirjavainen              TuUL                   36,41           36,41
Salla Mäkipere                 LiedPa                 36,63           36,63
Mathilda Gustafsson            TuUL                   37,41           37,41
Maija Männistö                 TuUL                   37,73           37,73
Julia Laapio                   TuUL                   39,56w               
Rania Toivonen                 UudKK                  40,30           40,30
Venla Hämäläinen               LiedPa                                 41,51

1. erä
Aada Haavisto                  TuUL                   41,87           41,87
Emilin Ayelbassa               TuUL                                        
Henriikka Heinonen             TuUL                                        
Linnea Kero                    TuUL                               
Ella Rajamäki                  TuUL                                        
Eveliina Virtanen              TuUL                                        

T13 Seiväs
-12 cm 194-206-216-226-236-244-252-258 +6 cm

Linnea Sariola                 SomE                     250             250
Emma Sjöberg                   RaisKu                   242             242
Saara Virkki                   SomE                     220             220
Aino Karsila                   UudKK                    210             210
Enni Virjonen                  TuUL                                        

T13 Kolmiloikka

Pinja Rintamaa                 LiedPa                                  9,63
Carmen Welling                 TuUL                                    9,49
Pinja Siljanto                 TuUL                    9,30            9,30
Felicia Ayelbassa              TuUL                    9,15            9,15
Emelie Bergholm                IFRaseb                 9,01            9,01
Hilma Karonen                  LiedPa                  8,90            8,90
Erica Höglund                  TuUL                    8,42            8,42
Aada Haavisto                  TuUL                    8,40            8,40
Sara Ahlfors                   HIFK                                        
Julia Laapio                   TuUL                                        

T13 Kiekko

Ellen Uschanow                 RaisKu                 46,34           46,34
Mea Toivonen                   UudKK                  41,12           41,12
Minttu Laurila                 TuUL                   36,28           36,28
Rania Toivonen                 UudKK                  35,35           35,35
Marianelle Gumolon             TurWei                 31,48           31,48
Maya-Maria Hautala             TuUL                   29,41           29,41
Inkeri Karttila                LiedPa                 27,52           27,52
Vilma Rönnemaa                 LiedPa                 25,56           25,56
Enni Haulisto                  TuUL                   23,19           23,19
Jill Friberg                   IFRaseb                21,80           21,80
Erica Höglund                  TuUL                   19,60           19,60

T15 100 m

3. erä
Ilona Ruohola                  TuUL                   12,66           12,66
Emma Tainio                    PaimU                  12,75           12,69
Pinja Naula                    TuUL                   12,85           12,85
Carla Liukkonen                EspTa                  12,97           12,97
Ellinoora Riikinsaari          EspTa                  13,05           13,05
Alisa Tikkanen                 EspTa                  13,09           13,09

2. erä
Daniela Fernandez Furu         TuUL                   13,46           13,46
Lotta Nurminen                 TuUL                   13,59           13,59
Verna Vuorela                  LaitJy                 13,82           13,82
Mea Toivonen                   UudKK                                       
Nora Koskela-Koivisto          KeskiUYU               14,32           13,85
Alina Loikas                   TuUL                   14,34           14,34
Sara Ahlfors                   HIFK                   14,36           14,36

1. erä
Ellen Brusila                  TuUL                   14,49           14,49
Aino Koivisto                  TuUL                   14,61           14,61
Angielou Gumolon               TurWei                 15,30           15,30
Petra Ojanen                   TuUL                   15,35           15,25
Säde Engblom                   TurTo                                       

T15 300 m aj

Nora Koskela-Koivisto          KeskiUYU               53,05           52,05
Sanni Rautio                   RaisKu                                      
Liina Ahtiainen                TuUL                                        

T15 Seiväs
-12 cm 280-292-304-306-316-326-336-346-356-362 +6 cm

Pinja Koivumäki                LauttLu                  375             375
Emma Rovasalo                  HyvsU                    360             360
Julia Vuolli                   KoskKai                  322             322
Amanda Laurila                 SomernVei                310             320
Lotta Sariola                  SomE                     310             310
Riikka Virkki                  SomE                     295             295
Hertta Ahonen                  TuUL                     290             290
Isabelle Hellström             PargIF                                      

T15 Kolmiloikka

Emma Rovasalo                  HyvsU                  10,54           10,54
Saimi Koskivainio              MarttMu                10,41           10,41
Amanda Ekblom                  HIFK                   10,04           10,04
Ines Mäki-Kuutti               TuUL                   10,00           10,00
Emma Loo                       PargIF                  9,99            9,99
Alina Loikas                   TuUL                    9,79            9,79
Venla Poikonen                 KiukKi                  9,30            9,30
Angielou Gumolon               TurWei                  8,91            8,91

T15 Keihäs

Emilia Karell                  SjundeåIF              54,67           54,67
Roosa Jälkö                    OripVe                 40,68           40,68
Ellen Uschanow                 RaisKu                 35,13           35,13
Malin Karell                   SjundeåIF              34,16           34,16
Ada Pöllänen                   NaantLöy               34,15           34,15
Anni Myllymäki                 RaisKu                 33,95           33,95
Sanni Rautio                   RaisKu                 33,21           33,21
Säde Engblom                   TurTo                  33,00           33,00
Ada Jokinen                    MarttMu                32,66           32,66
Maya-Maria Hautala             TuUL                   32,20           32,20
Eevi-Maria Hautala             TuUL                   25,99           29,10

T9 Korkeus
-4 cm 098-102-105-108-111-114-117-120-122 +2 cm

Emma Suovanen                  VahdTui                  115             115
Meea Kettunen                  LänsiUU                  112             112
Wilhelmiina Mäkelä             MarttMu                  103             103
Minttu Lautkankare             NaantLöy                 097             097
Elena Höglund                  TuUL                     086             086
Kerttu Kordelin                KalVa                                       
Livia Immonen                  TuUL                                        
Martta Karlsson                TuUL                                        
Vanessa Viitanen               TuUL                                        

T9 Pituus

Meea Kettunen                  LänsiUU                 3,55            3,55
Emma Suovanen                  VahdTui                 3,53            3,53
Lumina Uschanow                RaisKu                  3,47            3,47
Siina Kossa                    SauvU                   3,47            3,47
Maija Wallenius                KiukKi                  3,35            3,35
Martta Karlsson                TuUL                    3,17            3,17
Minttu Lautkankare             NaantLöy                3,08            3,08
Martta Koskivainio             MarttMu                 2,97            2,97
Elena Höglund                  TuUL                    2,86            2,86
Vilma Lehtinen                 LittTU                  2,84            2,84
Wilhelmiina Mäkelä             MarttMu                 2,80            2,84
Lilja Ahtiainen                TuUL                                        
Livia Immonen                  TuUL                                        
Vanessa Viitanen               TuUL                                        

T9 Kuula

Lumina Uschanow                RaisKu                  7,39            7,39
Senja Kärhä                    LoimJa                  7,30            7,30
Wilhelmiina Mäkelä             MarttMu                 6,79            6,79
Liina Jälkö                    OripVe                  6,13            6,13
Meea Kettunen                  LänsiUU                 5,84            5,84
Elena Höglund                  TuUL                    4,04            4,04
Livia Immonen                  TuUL                    2,89            2,89
Martta Karlsson                TuUL                                        
Linnea Lehtisalo               TuUL