Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
10.07. klo 17:30 Gatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisat Ilmoittautuneet
Nro 	Nimi (Sukunimi Etunimi) 	Seura 
M 100m		
973	Otto Pulkkinen	Imatran Urheilijat
990	Santeri Vauhkonen Joutsenon Kullervo
991	Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat
992	Joonas Liukkonen Juvan Urheilijat
999	Viljami Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat
1002	Aleksi Sairanen	Kerimäen Urheilijat
1012	Mikko Ryhänen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1043	Veikko Hirvonen	Savonlinnan Riento
1044	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento
1045	Niko Mutikainen	Savonlinnan Riento
1047	Mouctar Diallo	Savonlinnan Riento
M 200m		
972	Henri Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat
990	Santeri Vauhkonen Joutsenon Kullervo
991	Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat
999	Viljami Hietaharju Jyväskylän Kenttäurheilijat
1002	Aleksi Sairanen	Kerimäen Urheilijat
1012	Mikko Ryhänen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1019	Viljami Kaasalainen Mikkelin Kilpa-Veikot
1043	Veikko Hirvonen	Savonlinnan Riento
1044	Erno Mehtonen	Savonlinnan Riento
1045	Niko Mutikainen	Savonlinnan Riento
1047	Mouctar Diallo	Savonlinnan Riento
1048	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento
M 800m		
981	Teemu Ruippo	Joensuun Kataja
982	Jani Huovinen	Joensuun Kataja
1034	Aatu Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat
1049	Joni Jäntti	Savonlinnan Riento
1106	Elmeri Hämäläinen Sulkavan Urheilijat -41
1117	Soini Virtanen	Vihdin Viesti
M 110m aidat		
972	Henri Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat
1035	Niko Tahvanainen Pyhäselän Urheilijat
M Pituus		
973	Otto Pulkkinen	Imatran Urheilijat
991	Juhani Ryynänen	Juuan Urheilijat
1020	Perttu Noponen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1042	Mikko Rummukainen Ristiinan Urheilijat
1048	Rasmus Hiltunen	Savonlinnan Riento
1107	Joni Partanen	Sulkavan Urheilijat -41
M Kuula		
1001	Kalle Savolainen Keiteleen Nuju
1021	Esa Dufva	Mikkelin Kilpa-Veikot
1036	Ville Halonen	Pyhäselän Urheilijat
M Keihäs		
972	Henri Kangasniemi Ikaalisten Urheilijat
1037	Tino Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat
1108	Toni Sirviö	Sulkavan Urheilijat -41
N 100m		
966	Kaisa Mikander	Esbo IF
974	Juulia Kokko	Imatran Urheilijat
993	Anni Kaipainen	Juvan Urheilijat
994	Mimmi Hyppönen	Juvan Urheilijat
1003	Janina Laine	Kerimäen Urheilijat
1013	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1014	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1015	Sani Rantalainen Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1022	Mette Ukkonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1031	Mimmi Ahonen	Puumalan Viri
1050	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento
1051	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento
1052	Iida Mäkelä	Savonlinnan Riento
1053	Riikka Pitkänen	Savonlinnan Riento
1054	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento
1055	Ella KumpulainenSavonlinnan Riento
1056	Elina Rönkkö	Savonlinnan Riento
1057	Netta Salo	Savonlinnan Riento
1058	Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
N 200m		
968	Veera Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat
983	Hertta Heikkinen Joensuun Kataja
984	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja
993	Anni Kaipainen	Juvan Urheilijat
1055	Ella Kumpulainen Savonlinnan Riento
1056	Elina Rönkkö	Savonlinnan Riento
1058	Milla Pirkkalainen Savonlinnan Riento
1059	Etti Mehtonen	Savonlinnan Riento
N 800m		
1060	Nella Mutka	Savonlinnan Riento
1061	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento
1062	Iida-Emilia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1063	Erin Kainulainen Savonlinnan Riento
1064	Ella Kainulainen Savonlinnan Riento
N Korkeus		
975	Anni Konnu	Imatran Urheilijat
976	Milka Riiali	Imatran Urheilijat
980	Ella Junnila	Janakkalan Jana
1010	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
1023	Heljä Halonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1059	Etti Mehtonen	Savonlinnan Riento
N Pituus		
983	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja
984	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja
1003	Janina Laine	Kerimäen Urheilijat
1011	Isla Hahl	Kuopion Reipas
1014	Noora Tiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1015	Sani Rantalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1022	Mette Ukkonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1031	Mimmi Ahonen	Puumalan Viri
1050	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento
1052	Iida Mäkelä	Savonlinnan Riento
1053	Riikka Pitkänen	Savonlinnan Riento
1054	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento
N Kuula		
983	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja
984	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja
1054	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento
1059	Etti Mehtonen	Savonlinnan Riento
1065	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento
N Kiekko		
1032	Tuula Penttinen	Puumalan Viri
1065	Henna Sallinen	Savonlinnan Riento
T9 40m		
969	Inge Luomakoski	Helsingfors IFK
987	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat
988	Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat
1007	Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat
1095	Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento
1099	Helmi Makkonen	Savonlinnan Riento
1100	Anni Saksman	Savonlinnan Riento
1101	Eevi Saksman	Savonlinnan Riento
1102	Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento
1103	Iida Nurmela	Savonlinnan Riento
1116	Emma Barlow	Veikkolan Veikot
T9 Pituus		
987	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat
988	Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat
1007	Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat
1027	Piitu Seppänen	Nokian Urheilijat
1095	Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento
1099	Helmi Makkonen	Savonlinnan Riento
1100	Anni Saksman	Savonlinnan Riento
1101	Eevi Saksman	Savonlinnan Riento
1102	Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento
1103	Iida Nurmela	Savonlinnan Riento
P9 40m		
970	Aaron Adun	Helsingin Kisa-Veikot
971	Samuel Adun	Helsingin Kisa-Veikot
1009	Otto Huttunen	Kerimäen Urheilijat
1097	Luca Kainulainen	Savonlinnan Riento
1098	Huugo Makkonen	Savonlinnan Riento
P9 Kuula		
998	Teo Hietalahti	Juvan Urheilijat
1009	Otto Huttunen	Kerimäen Urheilijat
1098	Huugo Makkonen	Savonlinnan Riento
1121	Elmeri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
P11 60m		
1025	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot
1085	Nico Ikäheimonen	Savonlinnan Riento
1086	Joel Kontio	Savonlinnan Riento
1087	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1088	Otso Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1089	Kasper Yin	Savonlinnan Riento
1112	Johannes Kääriö	Sulkavan Urheilijat -41
P11 1000m		
1004	Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat
1025	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot
1087	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1112	Johannes Kääriö	Sulkavan Urheilijat -41
1121	Elmeri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
P11 Pituus		
1025	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot
1085	Nico Ikäheimonen	Savonlinnan Riento
1086	Joel Kontio	Savonlinnan Riento
1087	Onni Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1088	Otso Nyyssönen	Savonlinnan Riento
T11 60m		
997	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat
1005	Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat
1006	Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat
1040	Veera Sistonen	Rantasalmen Urheilijat
1041	Liana Julkunen	Rantasalmen Urheilijat
1090	Telma Huopainen	Savonlinnan Riento
1091	Sonja Liimatta	Savonlinnan Riento
1092	Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento
1093	Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1094	Venla Juvonen	Savonlinnan Riento
1115	Mea Barlow	Veikkolan Veikot
1123        Maija Halko     Savonlinnan Riento
T11 1000m		
1005	Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat
1006	Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat
1007	Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat
1090	Telma Huopainen	Savonlinnan Riento
1092	Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento
1093	Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1095	Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento
1096	Martta Huttunen	Savonlinnan Riento
1123        Maija Halko             Savonlinnan Riento
T11 Pituus		
997	Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat
1006	Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat
1008	Tiia Käyhkö	Kerimäen Urheilijat
1040	Veera Sistonen	Rantasalmen Urheilijat
1041	Liana Julkunen	Rantasalmen Urheilijat
1090	Telma Huopainen	Savonlinnan Riento
1091	Sonja Liimatta	Savonlinnan Riento
1092	Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento
1093	Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1094	Venla Juvonen	Savonlinnan Riento
1115	Mea Barlow	Veikkolan Veikot
1123        Maija Halko     Savonlinnan Riento
P13 60m		
985	Anton Kettunen	Joensuun Kataja
1071	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento
1079	Oska Yin	Savonlinnan Riento
1080	Onni Rinkinen	Savonlinnan Riento
1118	Valtteri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
1119	Ville Häkämies	Ylämaan Pyrkijät
P13 1000m		
985	Anton Kettunen	Joensuun Kataja
1110	Joonatan Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41
1118	Valtteri Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
P13 Korkeus		
1080	Onni Rinkinen	Savonlinnan Riento
1120	Akseli Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
P13 Moukari		
1105	Isko Kovanen	Savonlinnan Riento
1120	Akseli Kinnunen	Ylämaan Pyrkijät
1122	Aaro Turkia	Ylämaan Pyrkijät
T13 60m		
967	Frilander Nelly	Haukivuoren Kisailijat
986	Rita Räisänen	Joroisten Urheilijat
1026	Peppi Seppänen	Nokian Urheilijat
1029	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1030	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1074	Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento
1081	Oona Immonen	Savonlinnan Riento
1082	Jemina Nikkanen	Savonlinnan Riento
1083	Essi Nurmela	Savonlinnan Riento
1109	Suvi Vehomäki	Sulkavan Urheilijat -41
T13 1000m		
987	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat
1033	Pinja Yläharju	Puumalan Viri
1081	Oona Immonen	Savonlinnan Riento
1082	Jemina Nikkanen	Savonlinnan Riento
1083	Essi Nurmela	Savonlinnan Riento
1084	Lotta Kairikko	Savonlinnan Riento
1111	Matilda Salonen	Sulkavan Urheilijat -41
T13 Korkeus		
986	Rita Räisänen	Joroisten Urheilijat
1029	Emma Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1030	Sanni Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1083	Essi Nurmela	Savonlinnan Riento
T13 Moukari		
989	Veera Paroinen	Joroisten Urheilijat
1000	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
P15 100m		
1018	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1066	Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento
1067	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento
1068	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento
1069	Jooseppi Sallinen	Savonlinnan Riento
1070	Kai Yin	Savonlinnan Riento
1113	Pietari Ruuskanen	Varkauden Kenttä-Veikot
P15 100m aidat		
977	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat
1067	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento
1068	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento
P15 Pituus		
977	Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat
1018	Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1067	Miska Käyhkö	Savonlinnan Riento
1068	Väinö Ripatti	Savonlinnan Riento
1071	Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento
1072	Kalle Huttunen	Savonlinnan Riento
P15 Moukari		
1066	Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento
1069	Jooseppi Sallinen	Savonlinnan Riento
1113	Pietari Ruuskanen	Varkauden Kenttä-Veikot
1114	Juho Koponen	Varkauden Kenttä-Veikot
T15 100m		
968	Veera Kauhanen	Heinäveden Yleisurheilijat
978	Milla Uitti	Imatran Urheilijat
996	Elle-Roosa Piispa	Juvan Urheilijat
1024	Emmi Karjalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1028	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1061	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento
1062	Iida-Emilia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1073	Helmi Laine	Savonlinnan Riento
1074	Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento
1075	Siiri Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1076	Emma Halonen	Savonlinnan Riento
1109	Suvi Vehomäki	Sulkavan Urheilijat -41
T15 80m aidat		
975	Anni Konnu	Imatran Urheilijat
1023	Heljä Halonen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1063	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento
1073	Helmi Laine	Savonlinnan Riento
T15 Pituus		
978	Milla Uitti	Imatran Urheilijat
979	Nelli Anttonen	Imatran Urheilijat
996	Elle-Roosa Piispa	Juvan Urheilijat
1024	Emmi Karjalainen	Mikkelin Kilpa-Veikot
1028	Venla Lehtonen	Nurmijärven Yleisurheilu
1061	Heidi Tyrväinen	Savonlinnan Riento
1062	Iida-Emilia Kaiponen	Savonlinnan Riento
1063	Erin Kainulainen	Savonlinnan Riento
1073	Helmi Laine	Savonlinnan Riento
1075	Siiri Nyyssönen	Savonlinnan Riento
1076	Emma Halonen	Savonlinnan Riento
1077	Anni Väkeväinen	Savonlinnan Riento
T15 Moukari		
1078	Vilma Härkönen	Savonlinnan Riento
N17 100m aidat		
1013	Essi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1050	Niina Karttunen	Savonlinnan Riento
1051	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento
N17 Kolmiloikka		
1010	Noora Sihvonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
1016	Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1058	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento
N17 Kuula		
995	Noora Laakso	Juvan Urheilijat
1000	Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
1017	Eeva Laine	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1039	Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat
1051	Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento
1058	Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento
N17 Moukari		
1017	Eeva Laine	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
1104	Minttu Kovanen	Savonlinnan Riento
M17 Kolmiloikka		
1038	Jimi Huuho	Pyhäselän Urheilijat