Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
01.08. klo 17:30 5. Tilastopajacup Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M 200 m

3. erä
Roope Saarinen                 EsboIF                  20,99           20,99
Sampo Kiviharju                HämeenlTa               22,35           22,05
Juho Vanhala                   HarjavJy                                22,23
Jermu Tarkiainen               HyvsU                   23,01           23,01
Heikki Äijälä                  NousSu                  23,09           22,97
Markus Jutila                  TampPy                 11,26/100m       30,46

2. erä
Lauri Moisio                   TuUL                    23,68           23,24
Jani Vuotinen                  VahdTui                                 23,46
Markus Hurri                   LiedPa                  23,80           23,80
Petri Tauriainen               PernU                   24,63w          23,82
Aleksi Nieminen                PorinTa                 24,86           24,09
Krister Laine                  TuUL                                    22,88

1. erä
Sami Koivunen                  NoormNo                                 23,43
Mika Ahomäki                   MerikI                                  23,06
Petri Laaksonen M50            TuUL                    27,49           26,41
Sami Mäkinen                   NaantLöy                                28,18
Kimmo Höijer                   TurWei                                       

M 1500 m

Antton Launto                  SauvU                 3.51,83         3.51,59
Niklas Heikkilä                KuusUS                3.56,11         3.56,11
Tuure Haapanen                 TuUL                  4.10,41         4.10,41
Mustafe Muuse                  TuUL                  4.10,51         4.10,51
Lauri Hassi                    OrivPo                4.11,77         4.11,12
Mikko Vesma                    TuUL                  4.13,25         4.13,25
Eetu Lindholm                  TuUL                  4.14,92         4.14,92
Matias Vesma                   TuUL                  4.26,61         4.22,61
Jaakko Lehtinen                KarhKa                4.33,72         4.33,72
Markus Penttinen               TuUL                  4.38,97         4.29,44

M 110 m aj

Valtteri Kalliokulju           LiedPa                  14,50           14,22
Otto Ylöstalo                  IFSibboV                15,54           15,07
Sami Mäkinen                   NaantLöy                22,25           22,25

M Seiväs
-15 cm 285-300-312-324-336-348-360-372-384-396-408-420-430-440-450-455 +5 cm

Matti Hyyppä                   EspTa                     470             470
Otto Ylöstalo                  IFSibboV                  450             471
Jarno Kivioja                  HKV                       410             555
Lassi Saarela                  LänsiUU                   395             400
Andrei Kiviharju               EsboIF                    380             380
Severi Rautio                  RaisKu                    334             334
Artjom Kiviharju               EsboIF                    320             320
Petri Korander                 VihdVie                   310             325

M Pituus

Pauli Raitanen                 NaantLöy                                 5,98
Joona Forsgren                 TuUL                                     7,24

M Kiekko

Topi Laitila                   TeuvRi                  47,85           50,94
Ilkka Jokimaa                  PorinYU                 38,93           38,93
Sampo Soini                    TuUL                    36,32           36,32


M17 200 m

2. erä
Patrik Jakonen                 PorinYU                 23,30           23,30
Juho Haapala                   MaskKa                  23,50           23,50
Iisakki Torppa                 EspTa                   23,69           23,69
Nuutti Kokko                   RaisKu                  23,82           23,82
Karolus Areva                  TurTo                   24,38           24,38
Ilmari Vuorela                 LaitJy                  24,71           24,71

1. erä
Mikael Salminen                NaantLöy                24,74           24,74
Max Montin                     TuUL                    24,80           24,80
Andrei Kiviharju               EsboIF                  25,80           25,80
Rami Eura                      NousSu                                  27,31
Juho Hirsto                    HKV                     27,69           27,69

M17 2000 m ej, avoin pm

Ville Lehtoniemi               PorvU                                 6.53,56
Onni Koskela                   IkaalU                7.11,18         7.11,18


M17 Pituus

Patrik Jakonen                 PorinYU                  6,25            6,48
Iisakki Torppa                 EspTa                    5,97            5,97
Arttu Tauriainen               PernU                    5,82            5,82
Andrei Kiviharju               EsboIF                   5,55            5,55
Eeli Heikkilä                  TuUL                     5,55            5,55
Jermu Vihmakoski               TuUL                     5,52            5,52
Mathias Gustafsson             TuUL                     5,48            5,48

M17 Kiekko

Nuutti Heikkilä                TampPy                  48,50           48,50
Kaius Kemppainen               TuUL                    38,52           38,52
Juho Suominen                  PiikkKe                                      
Kasper Tuominen                PiikkKe                                      
Martin Jahnsson                TuUL                                         

M17 Moukari

Elmeri Eskola                  SäkU                    55,24           55,24
Lauri Tammi                    VahdTui                 53,03           53,03


M19 Kiekko

Aaro Leinonen                  RymSoi                  52,13           52,13
Verner Perkkola                LaitJy                  44,94           44,94

N 200 m

2. erä
Jenna Jokela                   HIFK                                    24,11
Jeanine Nygård                 IFDrott                 24,41           24,25
Annika Mäenpää                 NoormNo                 25,12           25,12
Säde Honkala                   TuUL                    25,47           25,47
Viola Westling                 TuUL                    25,86w          26,32

1. erä
Carla Liukkonen                EspTa                   26,87i          27,39
Jonna Kangasniemi              NoormNo                 27,61           26,44
Katrin Mertanen                KoskKai                 28,91           26,09
Riikka Honkanen                RaisKu                  29,14           29,14
Miina Rahtu                    LiedPa                  29,53           28,54

N 1500 m

Isabella Latva                 RaisKu                4.50,96         4.50,96
Lotta-Maria Maine              LauttLu               5.00,66         5.00,66
Viivi Lankinen                 TuUL                  5.01,85         5.01,85
Sara-Elise Ruokonen            KuusjHu               5.02,24         4.53,51
Anna Hyvärinen                 TuUL                  5.07,01         4.51,22
Jenni Lautiala                 SalVil                5.15,31         4.56,31
Kaarina Lehtonen               HyvsU                 5.25,62         4.55,65
Sonja Vikman                   TuUL                  5.33,66         5.23,97
Liisa Timonen                  EspTa                 5.43,19         5.43,19
Bea Österman                   TuUL                  5.44,36         5.23,36
Daniela Sandås                 TuUL                                  5.31,22
Venla Turakainen               HelsTa                                5.35,10
Jenni Moskari                  KU-58                                        

N 100 m aj

Sanni Kettunen                 SalVil                  14,71           14,71
Nea Vahanne                    TuUL                    15,58           15,58

N Korkeus
-5 cm 140-145-150-154-158-162-166-170-173-176-178 + 2 cm

Elin Pajunen                   IFÅsar                    179             180
Viivi Voutilainen              TuUL                      174             182
Wolferiina Mörönen             TuUL                      157             157
Melina Riikonen                NaantLöy                  152             152
Aino Takala                    NaantLöy                  152             152
Mirette Riikonen               NaantLöy                  144             146

N Kolmiloikka

Ella Koho                      LiedPa                   9,45            9,88
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                   9,16            9,16
Pinja Kössi                    PaimU                   11,43           11,49
Emma Tuomola                   TuUL                                    10,45

N Kiekko

Elina Mattila                  TuUL                    49,78           52,89
Pauliina Aalto                 RaisKu                  49,31           52,86
Roosa Naula                    TuUL                    44,90           45,64
Tiina Viitakangas              TurWei                  40,19           40,19
Venla Väliharju                TampPy                  39,01           39,01
Rafaela Liski                  TuUL                    34,36           34,36
Krista Alm                     LänsiUU                 33,66           33,66
Daniela Sandås                 TuUL                    31,80           31,80
Rebekka Liski                  TuUL                    30,48           34,14

N Moukari

Tahiti Ojansivu                TuUL                    49,60           49,60

N17 200 m

2. erä
Iida Verainen                  NousSu                  27,17i          27,59
Julia Matchenkova              SalVil                  27,25           27,25
Milja Heikura                  TuUL                    27,76           26,97
Peppi Siirtola                 HKV                     28,11           28,11
Vappu Valtonen                 EspTa                   28,24           27,02
Maija Pitkänen                 TuUL                    28,47           28,47
Pihlamaari Frantti             TuUL                    28,50i              
Helmiina Raninen               LänsiUU                 28,56           28,56

1. erä
Aada-Amanda Martineero         TuUL                    28,53w          29,94
Elina Verainen                 NousSu                  29,05           29,05
Linda Pukari                   TuUL                    29,07w          28,87i
Daniela Sandås                 TuUL                                    30,75
Ida Söderlund                  LiedPa                  32,34i                   
Camilla Engström               TuUL                                    32,99  
Ada Ojuva                      TurTo                                        

N17 1500 m

Maija Virtanen                 EurajVei                                     
Maria Palmu                    TuUL                  5.50,28         5.44,11

N17 2000 m ej, avoin pm

Nelli Hiippavuori              MaarMa                                       
Anni Penttilä                  VeikkVei                              6.45,67
Heljä-Viivi Unkila             TuUL                  7.03,82         7.03,82
Janette Vänttinen              PorvU                 7.32,40         7.32,40
Katri Saavalainen              SysmSi                8.14,81         8.14,81
Iines Aho                      TuUL                  8.14,84         8.14,84
Daniela Löfgren                TuUL                  8.55,08         8.55,08

N17 100 m aj

Laura Koivukoski               EurajVei                15,11           15,11
Vappu Valtonen                 EspTa                   15,45           14,47
Peppi Siirtola                 HKV                                          
Anna Ekholm                    TuUL                                         

N17 Seiväs
-15 cm 270-285-295-305-315-325-335-345-355-360 +5 cm

Emma Rovasalo                  HyvsU                     360             360
Iida Tolonen                   HyvsU                     340             340
Vilma Mikkola                  KeskiUYU                  323             323
Kiia Brandes                   HyvsU                     320             320
Amanda Laurila                 SomernVei                 310             320
Yvonn Lindholm                 HyvsU                     302             302

N17 Pituus

Elina Verainen                 NousSu                   4,88            4,88
Minja Dahlberg                 TuUL                     4,68            5,18
Anna Ekholm                    TuUL                     3,03            3,03
Ada Ojuva                      TurTo                                    4,81
Saara Tuominen                 TuUL                                         

N17 Kuula

Silja Kosonen                  SomE                    11,99           11,99
Venla Väliharju                TampPy                  11,96           11,96
Daniela Sandås                 TuUL                    11,70           11,70
Emma Pääkkö                    VahdTui                 11,30           11,30
Rafaela Liski                  TuUL                    11,05           11,05
Ada Rönnemaa                   LiedPa                   9,53            9,67
Saara Tuominen                 TuUL                     9,19            9,19
Anna Ekholm                    TuUL                     7,54            7,54

N17 Moukari

Silja Kosonen                  SomE                    64,52           64,52
Emma Pääkkö                    VahdTui                 46,20           46,20
Elina Verainen                 NousSu                  44,83           44,83
Elisa Huhta                    NurmijYU                37,65           37,65

P11 60 m

3. erä
Eemil Siuko                    PunkalKu                 8,51            8,51
Luukas Lehtinen                LapSa                    8,83            8,83
Julius Antola                  TuUL                     8,93            8,93
Riku Naula                     TuUL                     9,25            9,25
Lenni Majasuo                  TuUL                     9,38            9,38
Niklas Välilä                  LittTU                   9,43            9,43
Joel Myllyntaus                JyväskKU                 9,45            9,45

2. erä
Jens-Aarne Kero                IFRaseb                  9,57            9,57
Jesse Poussa                   TuUL                     9,69            9,69
Noah Laapio                    ÅIFK                     9,78            9,78
Niklas Ojanen                  TuUL                     9,95            9,95
Richard Lindqvist              TuUL                    10,01           10,01

1. erä
Roope Kirjavainen              TuUL                    10,07           10,07
Leevi Lakanmaa                 TuUL                    10,08           10,08
Carlos Mattsson                TuUL                    10,17           10,17
Arttu Carne                    TuUL                    10,72           10,72
Eerik Häkli                    RaisKu                                       
Eero Lahdenkauppi              TuUL                                         

P11 1000 m

Tatu Virtanen                  LiedPa                3.24,61         3.24,61
Eero Lahdenkauppi              TuUL                  3.36,01         3.36,01
Benjamin Björklöf              IFRaseb               3.41,70         3.41,70
Melvin Sandberg                ÅIFK                  3.43,99         3.40,21
Leevi Lakanmaa                 TuUL                  3.48,85         3.48,85
Atte Virtanen                  LiedPa                4.00,86         4.00,86
Felix Kandolin                 TuUL                                         
Roope Kirjavainen              TuUL                                  4.06,51
Carlos Mattsson                TuUL                                         
Jesse Poussa                   TuUL                                  4.16,27

P11 Pituus

Luukas Lehtinen                LapSa                    4,92            4,92
Eemil Siuko                    PunkalKu                 4,69            4,69
Julius Antola                  TuUL                     4,15            4,17
Richard Lindqvist              TuUL                     4,00            4,00
Niklas Välilä                  LittTU                   3,97            3,97
Anton Laine                    MaskKa                   3,88            3,88
Benjamin Björklöf              IFRaseb                  3,84            3,84
Joel Myllyntaus                JyväskKU                 3,84            3,84
Jesse Poussa                   TuUL                     3,79            3,79
Lenni Majasuo                  TuUL                     3,63            3,63
Niklas Ojanen                  TuUL                     3,61            3,61
Carlos Mattsson                TuUL                     3,59            3,59
Eerik Häkli                    RaisKu                   3,53            3,53
Melvin Sandberg                ÅIFK                     3,44            3,44
Leevi Lakanmaa                 TuUL                     3,34            3,34
Noah Laapio                    ÅIFK                     3,33            3,33
Arttu Carne                    TuUL                     3,32            3,32
Gabriel Ranta                  TuUL                     3,30            3,30
Felix Kandolin                 TuUL                                         

P11 Kuula

Luukas Lehtinen                LapSa                    8,84            8,84
Jesse Poussa                   TuUL                     8,45            8,45
Carlos Mattsson                TuUL                     6,28            6,28
Gabriel Ranta                  TuUL                     6,17            6,17
Riku Naula                     TuUL                    10,73           10,73
Noah Laapio                    ÅIFK                                         

P11 Keihäs

Lenni Majasuo                  TuUL                    27,20           27,20
Jesse Poussa                   TuUL                    25,84           25,84
Benjamin Björklöf              IFRaseb                 21,48           21,48
Niklas Ojanen                  TuUL                    20,06           20,06
Julius Antola                  TuUL                    19,31           19,31
Anton Laine                    MaskKa                  19,22           19,22
Leevi Lakanmaa                 TuUL                    17,47           17,47
Carlos Mattsson                TuUL                    16,31           16,31
Eerik Häkli                    RaisKu                  15,94           15,94
Noah Laapio                    ÅIFK                    10,90           10,90

P13 200 m

Oliver Öhman                   IFRaseb                 24,78           24,78
Aarne Autio                    TuUL                    27,39           27,39
Oskari Salmelainen             MaskKa                                  30,19
Alex Fagerlund                 IFRaseb                                 30,40
Rasmus Tenovuo                 TuUL                    31,16           31,16
Jens-Aarne Kero                IFRaseb                                 32,89
Jere Santaluoto                RaisKu                                  33,37
Luukas Lehtinen                LapSa                                        

P13 60 m aj

Eero Honkanen                  TuUL                     9,76            9,76
Aarne Autio                    TuUL                     9,94            9,94
Konsta Manninen                KestjNS                 10,20           10,20
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                 10,92           10,92

P13 Pituus

Eero Honkanen                  TuUL                     4,84            4,84
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                  4,73            4,73
Alex Fagerlund                 IFRaseb                  4,69            4,69
Konsta Manninen                KestjNS                  4,63            4,63
Tomi Kuusisto                  TuUL                     4,24            4,24
Rasmus Tenovuo                 TuUL                     3,72            3,72
Topias Koivunen                TuUL                                         

P13 Kuula

Petrus Jakonen                 PorinYU                 15,63           15,63
Simon Björklöf                 IFRaseb                 10,33           10,33
Reko Tuominen                  TarvasjU                10,23           10,23
Oskari Salmelainen             MaskKa                   9,89            9,89
Tomi Kuusisto                  TuUL                     9,03            9,03
Jesse Lietsala                 OrivPo                   7,95            7,95
Lauri Kurkela                  KaarUra                  7,75            7,75
Artturi Gauffin                KaarUra                  7,64            7,64

P13 Keihäs

Petrus Jakonen                 PorinYU                 42,99           42,99
Jasper Aho                     NaantLöy                38,60           38,60
Niko Sinervo                   TurTo                   38,02           38,02
Reko Tuominen                  TarvasjU                36,63           36,63
Tomi Kuusisto                  TuUL                    36,51           36,51
Simon Björklöf                 IFRaseb                 31,46           31,46
Santeri Ketola                 LiedPa                  30,88           30,88
Lauri Kurkela                  KaarUra                 29,95           29,95

P15 100 m

Roope Kivelä                   TuUL                    11,89           11,89
Rami Eura                      NousSu                  12,26           12,26
Juho Kivistö                   PorinYU                 12,73           12,73
Mikko Murto                    YlöjU                   12,79           12,79
Juho Leppä                     SomE                    13,07           12,98
Jimi Aho                       SalVil                                  13,82
Jani Laakso                    TammRy                  14,21           14,21

P15 300 m

Roope Kivelä                   TuUL                    39,40           39,40
Andreas Kärkkäinen             LänsiUU                 41,01           41,01
Juuso Mäkipere                 LiedPa                                  47,93
Petri Laaksonen M50            TuUL                                         

P14-15 1500 m ej, avoin pm

Wäinö Hautala                  LahdA                 4.38,01         4.38,01
Lauri Saarinen P14             KalVa                                        
Konsta Manninen P14            KestjNS                               5.24,43
Niklas Antola P14              LaitJy                                       
Elmeri Kero P14                TuUL                                         
Lauri Röntynen P14             TuUL                                         

P15 100 m aj

Jermu Vihmakoski               TuUL                    15,01           15,01
Eeli Heikkilä                  TuUL                    15,67           15,67
Otto Hiivola                   KalVa                   15,95           15,95

P15 Seiväs

Otto Hiivola                   KalVa                     421             421
Artjom Kiviharju               EsboIF                    320             320
Eero Honkanen                  TuUL                      190             190

P15 Kolmiloikka

Jaakko Kuoppa                  MaskKa                  10,04           10,04

P15 Kuula

Mico Ekman                     PiikkKe                 14,27           14,27
Miki Makkonen                  LänsiUU                 12,27           12,27
Niilo Waher                    TuUL                    11,76           11,76
Väinö Lupala                   IFRaseb                 11,75           11,75
Markus Huhtala                 PiikkKe                 11,51           11,51
Robin Hildén                   IFSibboV                11,06           11,06

P15 Keihäs

Otto Hiivola                   KalVa                   59,89           59,89
Miki Makkonen                  LänsiUU                 47,79           47,79
Emil Mellanen                  TuUL                    46,68           46,68
Atte Bohm                      NaantLöy                46,12           46,12
Niilo Waher                    TuUL                    45,74           45,74
Samuel Kotilehto               NaantLöy                44,83           44,83
Eetu Jalonen                   SäkU                    44,79           44,79
Robin Hildén                   IFSibboV                39,03           39,03
Väinö Lupala                   IFRaseb                 33,92           33,92

T11 60 m

3. erä
Vendela Hagström               TuUL                     9,12            9,12
Alisa Launonen                 NaantLöy                 9,41            9,41
Martta Ylönen                  TuUL                     9,48            9,48
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                     9,56            9,56
Pihla Kaijula                  TuUL                     9,75            9,75
Malin Saarto                   TuUL                     9,75            9,75
Ida Leppänen                   TuUL                     9,83            9,83
Juliana Hartikainen            TuUL                     9,84            9,84

2. erä
Saima Ahonen                   TuUL                     9,97            9,96
Anna Jääskeläinen              TuUL                     9,98            9,98
Rosa Karlsson                  TuUL                     9,98            9,98
Stella Lehtisalo               TuUL                    10,04           10,04
Venla Ruohola                  TuUL                    10,10           10,10
Josefiina Tenovuo              TuUL                    10,12           10,12

1. erä
Jenna Hirvikorpi               TuUL                    10,13           10,13
Iida Ruoho                     TuUL                    10,14           10,14
Anna Leinonen                  TuUL                    10,19           10,19
Olivia Suutari                 UudKK                   10,73           10,73
Veera Lehtonen                 TuUL                    11,20           11,20

T11 1000 m

Iida Ruoho                     TuUL                  3.41,19         3.41,19
Malin Saarto                   TuUL                  3.48,57         3.48,57
Anni Saarinen                  KalVa                 3.49,15         3.49,15
Lotta Adel                     TuUL                  3.50,70         3.50,70
Ida Leppänen                   TuUL                                  4.12,32
Helmi Koskela                  IkaalU                4.24,33         4.24,33

T11 Pituus

Judith Miranda                 TuUL                     4,33            4,33
Josefiina Tenovuo              TuUL                     3,96            3,96
Niina Pettersson               TuUL                     3,82            3,82
Martta Ylönen                  TuUL                     3,73            3,73
Saima Ahonen                   TuUL                     3,71            3,71
Malin Saarto                   TuUL                     3,62            3,62
Anna Jääskeläinen              TuUL                     3,58            3,58
Jenna Hirvikorpi               TuUL                     3,54            3,54
Rosa Karlsson                  TuUL                     3,51            3,51
Ida Leppänen                   TuUL                     3,48            3,48
Sienna Hundeshagen             ÅIFK                     3,42            3,42
Olivia Suutari                 UudKK                    3,18            3,21
Veera Lehtonen                 TuUL                     3,11            3,11
Venla Ruohola                  TuUL                     3,11            3,36

T11 Kuula

Pinja Kärhä                    LoimJa                  12,08           12,08
Venla Kärhä                    LoimJa                  11,18           11,18
Enni Virjonen                  TuUL                     9,31            9,31
Venla Manner                   TuUL                     8,28            8,28
Saima Ahonen                   TuUL                     7,74            7,74
Jenna Hirvikorpi               TuUL                     7,60            7,60
Erin Björklöf                  IFRaseb                  7,58            7,58
Senja Kärhä                    LoimJa                   7,30            7,30
Venla Katvesoja                VehmKi                   7,01            7,01
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                   6,95            6,95
Niina Pettersson               TuUL                     6,72            6,72
Miina Valtonen                 PaimU                    6,11            6,11
Josefiina Tenovuo              TuUL                     6,09            6,09
Ida Leppänen                   TuUL                     5,78            5,78
Stella Lehtisalo               TuUL                     5,65            5,65
Lotta Adel                     TuUL                     5,55            5,55
Venla Ruohola                  TuUL                     5,28            5,28

T11 Keihäs

Enni Virjonen                  TuUL                    24,23           24,23
Rosa Karlsson                  TuUL                    21,56           21,56
Juliana Hartikainen            TuUL                    19,94           19,94
Olivia Suutari                 UudKK                   19,40           19,40
Niina Pettersson               TuUL                    19,25           19,25
Ellen Lahtivuo                 VehmKi                  18,69           18,69
Venla Manner                   TuUL                    17,59           17,59
Aava Koskinen                  TuUL                    17,20           17,20
Lumina Uschanow                RaisKu                  16,87           16,87
Miina Valtonen                 PaimU                   15,22           15,80
Venla Ruohola                  TuUL                    11,92           11,92
Veera Lehtonen                 TuUL                    10,05           10,05
Josefiina Tenovuo              TuUL                     8,94            9,64
Judith Miranda                 TuUL                                    15,35
Malin Saarto                   TuUL                                    13,14
Venla Katvesoja                VehmKi                                  10,64

T13 200 m

5. erä
Mariella Laakso                TurTo                   27,66           27,66
Elsa Karjalainen               TuUL                    27,95w          28,92
Verna Vuorela                  LaitJy                  28,48           28,48
Erika Pyykkö                   ForssSa                 28,60           28,60
Fanny Kero                     IFRaseb                 28,68w          29,77
Eveliina Laakso                TurTo                   29,13           29,09
Mea Toivonen                   UudKK                   29,32           28,85

4. erä
Sani Rajala                    EurajVei                29,39           29,39
Saara Fahlbom                  TuUL                    29,42           29,42
Sara Ahlfors                   HIFK                    29,55           29,55
Rania Toivonen                 UudKK                   29,58           29,58
Camilla Silen                  TuUL                    30,05           30,05
Henriikka Laine                MaskKa                  30,12           30,12
Maija Männistö                 TuUL                    30,29           30,29

3. erä
Salla Mäkipere                 LiedPa                  31,05           31,05
Venla Hämäläinen               LiedPa                  31,10           31,10
Oona Kitula                    TuUL                    31,19           30,81
Veera Kokkala                  TuUL                    31,19           30,96
Linnea Kero                    TuUL                    31,71           31,71
Emilin Ayelbassa               TuUL                    9,02/60m             
Felicia Ayelbassa              TuUL                    9,19/60m        32,17

2. erä
Jenniina Eronen                EspTa                   32,15           32,15
Julia Laapio                   TuUL                    32,59           32,59
Annika Koistinen               TuUL                    9,31/60m             
Viola Hintikka                 UudKK                   9,31/60m             
Eveliina Virtanen              TuUL                    9,41/60m        32,68
Pinja Siljanto                 TuUL                    9,56/60m        33,25

1. erä
Sanelma Kantola                TuUL                    34,06           34,06
Heta Mäkinen                   TuUL                    34,35           34,35
Pamela Rantala                 LittTU                  9,75/60m        32,80
Selma Lupala                   IFRaseb                 9,77/60m             
Alisa Salmi                    TuUL                   10,51/60m             
Essi Salmi                     TuUL                   10,39/60m        35,85 

T13 60 m aj

3. erä
Verna Vuorela                  LaitJy                   9,51            9,51
Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa                  9,86            9,86
Ella-Sofia Hyövelä             LiedPa                   9,86            9,86
Mea Toivonen                   UudKK                    9,95            9,95
Iida Kujanpää                  TampPy                   9,97            9,96
Saima Kossa                    SauvU                   10,03           10,03
Camilla Silen                  TuUL                    10,35           10,35
Elsa Karjalainen               TuUL                                    10,90

2. erä
Sani Rajala                    EurajVei                11,22           11,22
Emilin Ayelbassa               TuUL                    11,23           11,23
Tinja Pirttikoski              TuUL                                    11,55
Julia Laapio                   TuUL                    11,64           11,64
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                  11,66           11,66
Pinja Siljanto                 TuUL                    11,77           11,77
Pamela Rantala                 LittTU                  11,96           11,96
Jenniina Eronen                EspTa                   12,07           12,07

1. erä
Henriikka Heinonen             TuUL                    12,33           12,33
Mathilda Gustafsson            TuUL                    12,55           12,12
Linnea Kero                    TuUL                    13,73           13,73
Aada Haavisto                  TuUL                    13,99           13,99
Lotta Kirjavainen              TuUL                                         
Mea Bang                       TuUL                                         
Ella Rajamäki                  TuUL                                         
Eveliina Virtanen              TuUL                                         

T13 Korkeus
-5 cm 117-122-127-132-136-140-143-145 +2 cm

Annika Uusiperhe               PiikkKe                   142             142
Viola Hintikka                 UudKK                     140             140
Elli Ajosenpää                 MaskKa                    139             139
Rania Toivonen                 UudKK                     137             137
Linnea Kero                    TuUL                      135             135
Carmen Welling                 TuUL                      135             135
Emilin Ayelbassa               TuUL                      133             133
Sara Ahlfors                   HIFK                      131             131
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                    129             129
Mette Grusander                RaisKu                    128             128
Mea Bang                       TuUL                      128             128
Miisa Tuomola                  ForssSa                   127             127
Malla Tuomola                  ForssSa                   125             125
Vilma Rönnemaa                 LiedPa                                    125
Aada Haavisto                  TuUL                                      106

T13 Pituus

Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa                  4,98            4,98
Pinja Rintamaa                 LiedPa                   4,89            4,89
Iida Kujanpää                  TampPy                   4,71            4,71
Erika Pyykkö                   ForssSa                  4,61            4,61
Sara Ahlfors                   HIFK                     4,38            4,38
Vilma Rönnemaa                 LiedPa                   4,25            4,25
Elli Ajosenpää                 MaskKa                   4,18            4,18
Oona Kitula                    TuUL                     4,16            4,16
Pinja Siljanto                 TuUL                     4,15            4,15
Camilla Silen                  TuUL                     4,13            4,13
Minttu Arola                   LiedPa                   4,09            4,09
Malla Tuomola                  ForssSa                  4,00            4,00
Viola Hintikka                 UudKK                    4,00            4,00
Maija Männistö                 TuUL                     3,99            3,99
Ella Rajamäki                  TuUL                     3,98            3,98
Salla Mäkipere                 LiedPa                   3,93            3,93
Venla Hämäläinen               LiedPa                   3,89            3,98
Lotta Helkearo                 TuUL                     3,87            3,87
Linnea Kero                    TuUL                     3,86            3,86
Ella-Sofia Hyövelä             LiedPa                   3,81            3,81
Saara Fahlbom                  TuUL                     3,73            3,73
Sanelma Kantola                TuUL                     3,69            3,69
Jenniina Eronen                EspTa                    3,59            3,59
Aada Haavisto                  TuUL                     3,59            3,59
Henriikka Heinonen             TuUL                     3,51            3,51
Heta Mäkinen                   TuUL                     3,26            3,26
Felicia Ayelbassa              TuUL                                     3,94
Elsa Karjalainen               TuUL                                     4,05
Annika Koistinen               TuUL                                     3,84
Tinja Pirttikoski              TuUL                                     3,90
Elsi Tuominen                  TuUL                                         
Emma Tuominen                  TuUL                                         

T13 Kuula

Ellen Uschanow                 RaisKu                  11,30           11,30
Carmen Welling                 TuUL                    10,59           10,59
Oona Kaskinen                  TuUL                    10,24           10,24
Pamela Rantala                 LittTU                   9,44            9,44
Maya-Maria Hautala             TuUL                     9,17            9,17
Enni Haulisto                  TuUL                     8,88            8,88
Veera Santanen                 RaisKu                   8,55            8,55
Jenniina Eronen                EspTa                    6,74            6,74

T13 Keihäs

Mea Toivonen                   UudKK                   38,50           38,50
Sani Rajala                    EurajVei                35,65           35,65
Iida Kujanpää                  TampPy                  34,10           34,10
Maisa-Kaisla Tuomola           ForssSa                 32,67           34,01
Ada Jokinen                    MarttMu                 32,66           32,66
Maya-Maria Hautala             TuUL                    31,37           31,99
Saima Kossa                    SauvU                   30,70           30,70
Pinja Rintamaa                 LiedPa                  25,48           27,33
Sara Ahlfors                   HIFK                    24,96           24,96
Veera Santanen                 RaisKu                  22,87           23,08
Oona Kaskinen                  TuUL                    21,98           21,98
Miisa Tuomola                  ForssSa                                 19,93

T15 100 m

2. erä
Vilma Väliharju                TampPy                  13,32           13,32
Ada-Sofia Söderlund            LiedPa                  13,39           13,39
Olivia Salmelainen             MaskKa                  13,49           13,49
Lotta Nurminen                 TuUL                    13,59           13,59
Siiri Eloluoto                 RaisKu                  13,72           13,72
Viivi Salmelainen              LiedPa                  14,26           14,26

1. erä
Henni Liimatta                 MaskKa                  14,51           13,98
Aino Koivisto                  TuUL                    14,61           14,61
Liisa Jalava                   TuUL                                    14,69
Petra Ojanen                   TuUL                    15,35           15,25
Lotta Helkearo                 TuUL                                    15,46

T15 300 m

2. erä	  
Pinja Naula                    TuUL                    41,56           41,56
Sofia Määttä                   EurajVei                42,95           42,95
Kaisa Äijälä                   NousSu                  44,34           44,34
Venla Lehtonen                 NurmijYU                46,00           46,00
Hille Kankaanpää               KeskiUYU                46,31           46,31
Tilda Vuorinen                 PiikkKe                 47,35           47,35
Eveliina Pääkkö                VahdTui                 47,51           47,51

1. erä
Lotta Kirjavainen              TuUL                    29,41/200m            
Henni Liimatta                 MaskKa                  29,88/200m           
Iida Haajanen                  KeskiUYU                48,65           48,65
Jeannette Latva                RaisKu                  49,54           47,65
Mathilda Gustafsson            TuUL                    51,46           51,46

T14-15 1500 m ej, avoin pm

Vilma Pere                     EurRai                5.12,44         5.12,44
Veera Mattila                  VammsVoi              5.16,76         5.14,77
Pauliina Koivuniemi T14        VammsVoi              5.38,28         5.38,28
Saimi Lupala                   IFRaseb               5.39,94         5.23,38
Krista Manninen T14            KestjNS               5.44,09         5.44,09
Liisa Jalava                   TuUL                  5.57,24         5.57,24
Essi Hokkanen T14              TurWei                6.31,05         6.31,05
Alina Loikas                   TuUL                  6.34,26         6.34,26

T15 80 m aj

2. erä
Carla Liukkonen                EspTa                   11,70           11,70
Iida Verainen                  NousSu                  12,21           11,64
Sandra Björklöf                IFRaseb                                 12,58
Kaisa Äijälä                   NousSu                  12,84           12,84
Anna Pyykkö                    OrivPo                  12,98           12,90
Noora Hietala                  HyvsU                   13,07           13,07

1. erä
Aada Puosi                     EurajVei                13,29           13,29
Kerttu Valtonen                EspTa                   13,36           12,72
Kiia Brandes                   HyvsU                   13,41           13,41
Saimi Lupala                   IFRaseb                                 13,47
Henni Liimatta                 MaskKa                  14,52           14,52
Emma Loo                       PargIF                  14,89           14,89

T15 Korkeus
-5 cm 130-135-140-145-149-152-155-157 +2 cm

Taika Vuorinen                 PiikkKe                   154             154
Alina Virtanen                 PiikkKe                   149             149
Hertta Ahonen                  TuUL                      143             143
Aino Hongisto                  TuUL                      137             137

T15 Pituus

Ilona Ruohola                  TuUL                     5,39            5,39
Anna Pyykkö                    OrivPo                   5,14            5,14
Noora Hietala                  HyvsU                    5,07            5,18
Krista Manninen T14            KestjNS                  5,04            5,04
Vilma Väliharju                TampPy                   5,03            5,03
Saimi Koskivainio              MarttMu                  4,93            4,93
Emma Loo                       PargIF                   4,69            4,69
Ada-Sofia Söderlund            LiedPa                   4,54            4,54
Viivi Salmelainen              LiedPa                   4,52            4,56
Henni Liimatta                 MaskKa                   4,52            4,52
Kerttu Valtonen                EspTa                    4,42            4,42
Iida Haajanen                  KeskiUYU                 4,35            4,35
Aino Koivisto                  TuUL                     4,31            4,31
Ellen Brusila                  TuUL                                     3,88
Ines Mäki-Kuutti               TuUL                                     4,19

T15 Kiekko

Nellinoora Maunula             HIFK                    48,69           48,69
Pinja Naula                    TuUL                    44,43           44,43
Ellen Uschanow                 RaisKu                  38,40           38,40
Petra Pikkarainen              RiihimKi                35,91           35,91
Marika Virtanen                SomE                    35,38           35,38
Petra Ojanen                   TuUL                    35,16           35,16
Sanni Krapi                    LoimJa                  32,49           32,49
Pihla Sipilä                   TuUL                    28,55           29,88
Eevi-Maria Hautala             TuUL                    28,40           28,40
Maya-Maria Hautala             TuUL                    26,31           26,31
Elviira Niemelä                TuUL                    25,38           25,38
Vilma Valtonen                 PaimU                   22,29           22,29
Matilda Mehto                  NaantLöy                                     

T15 Moukari

Marika Virtanen                SomE                    57,10           57,10
Ellen Uschanow                 RaisKu                  49,51           49,51
Petra Pikkarainen              RiihimKi                41,60           41,60
Sandra Björklöf                IFRaseb                                 30,03