Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.12. klo 15:00 Hämsyn seuraottelu Ilmoittautuneet
Pojat 12 x 60 m

Erä 1
4	0	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Tampereen Pyrintö		

M16 60 m

Erä 1
3	0	Jimi Koivuniemi	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Ville Suoniemi	Tampereen Pyrintö		
5	0	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Roope Turunen	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
3	0	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
4	0	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
5	0	Joonas Koponen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Taavi Leppänen	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Jesse Kivipuro	Tampereen Urheilijat -38		

M16 800 m

Erä 1
2	0	Oskari Aumo	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Tiitus Heinisuo	Ikaalisten Urheilijat		
5	0	Onni Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Joel Turkka	Tampereen Pyrintö		
7	0	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jesse Kivipuro	Tampereen Urheilijat -38		

M16 Pituus

Erä 1
1	0	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
2	0	Joonatan Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Roope Turunen	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
5	0	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Joonas Koponen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Aleksi Savolainen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jimi Koivuniemi	Ikaalisten Urheilijat		
9	0	Ville Suoniemi	Tampereen Pyrintö		

Tytöt 12 x 60 m

Erä 1
2	0	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Tampereen Pyrintö		
6	0	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Viialan Valtti		

N16 60 m

Erä 1
2	0	Kiira Vilenius	Viialan Valtti		
3	0	Nea Lento	Tampereen Pyrintö		
4	0	Ulrika Niemelä	Nokian Urheilijat		
5	0	Erika Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
8	0	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
3	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
4	0	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Inka-Tuuli Amberla	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
6	0	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
7	0	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		

N16 800 m

Erä 1
1	0	Stiina Kokkonen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Jenna Sario	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Kerttu Niinimäki	Viialan Valtti		
4	0	Suvi Rantala	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
6	0	Krista Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Pinja Heinonen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jasmiina Tuomiranta	Tampereen Urheilijat -38		
9	0	Maria Peltoniemi	Tampereen Pyrintö		

N16 Pituus

Erä 1
1	0	Rosa Muurasniemi	Tampereen Pyrintö		
2	0	Suvi Rantala	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Erika Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Nea Lento	Tampereen Pyrintö		
6	0	Anniina Murtonen	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
9	0	Jasmiina Tuomiranta	Tampereen Urheilijat -38		
10	0	Kiira Vilenius	Viialan Valtti		
11	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		

P10 60 m

Erä 1
2	0	Veli Lepo	Viialan Valtti		
3	0	Reko Laine	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Oula Vuori	Tampereen Pyrintö		
8	0	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Aapo Raunio	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Mico Hjerp	Forssan Salama		
5	0	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Akseli Keskitalo	Tampereen Pyrintö		
8	0	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

P10 1000 m

Erä 1
1	0	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Veli Lepo	Viialan Valtti		
3	0	Riku Uusi-Erkkilä	Tampereen Pyrintö		
4	0	Reko Laine	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Eliel Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Vilho Peltotalo	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Jalmari Koskinen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Oskari Savolainen	Ikaalisten Urheilijat		
9	0	Akseli Keskitalo	Tampereen Pyrintö		

P10 Kuula

Erä 1
1	0	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
2	0	Tuomas Lampinen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Aarne Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
4	0	Niilo Kilpinen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Aarni Elomaa	Tampereen Pyrintö		
6	0	Nuutti Nisukangas	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Aapo Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	0	Eliel Kärkkäinen	Ikaalisten Urheilijat		
9	0	Noel Nikulainen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
10	0	Elias Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
11	0	Olli Seppälä	Hämeenlinnan Tarmo		
12	0	Samuel Ruohonen	Tampereen Urheilijat -38		
13	0	Niilo Laukkanen	Tammelan Ryske		
14	0	Aaro Hartikainen	Tampereen Pyrintö		

P12 60 m

Erä 1
1	0	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
2	0	Tapio Suojanen	Viialan Valtti		
3	0	Sisu Hakkarainen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Teemu Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Aleksi Jokela	Tammelan Ryske		
8	0	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	0	Joona Lehtinen	Viialan Valtti		
2	0	Iiro Pekkarinen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Jonne Niemelä	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Topias Savitaipale	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	0	Lenni Torkkel	Forssan Salama		
6	0	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Saku Lehtonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	0	Jesse Riissanen	Tampereen Pyrintö		

P12 1000 m

Erä 1
1	0	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
2	0	Tapio Suojanen	Viialan Valtti		
3	0	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
4	0	Lenni Torkkel	Forssan Salama		
5	0	Jaakko Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Sisu Hakkarainen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Urho Keskiruusi	Ikaalisten Urheilijat		
8	0	Tami Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat		
9	0	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		
10	0	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
11	0	Julius Niemelä	Nokian Urheilijat		

P12 Korkeus

Erä 1
1	0	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
2	0	Jaakko Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Teemu Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Jonne Niemelä	Ikaalisten Urheilijat		
5	0	Akseli Mäkelä	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Juho Talvitie	Tampereen Pyrintö		
7	0	Joona Lehtinen	Viialan Valtti		
8	0	Aaron Halme	Tampereen Pyrintö		
9	0	Eelis Harjunmaa	Tampereen Pyrintö		
10	0	Mikael Viitanen	Viialan Valtti		
11	0	Eeti Hänninen	Hämeenlinnan Tarmo		

P14 60 m

Erä 1
1	0	Anssi Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
3	0	Venni Olshin	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Ukko Korhonen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		
6	0	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		
8	0	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		

P14 800 m

Erä 1
2	0	Jussi Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Veeti Saarinen	Tammelan Ryske		
4	0	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö		

P14 Korkeus

Erä 1
1	0	Veeti Vainionpää	Ikaalisten Urheilijat		
2	0	Eino Perämaa	Tampereen Pyrintö		
3	0	Jussi Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Manu Mäenpää	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	0	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Arvi Väre	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Ville Väliharju	Tampereen Pyrintö		
8	0	Samu Kauppi	Tammelan Ryske		
9	0	Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

P14 Kuula

Erä 1
1	0	Venni Olshin	Ikaalisten Urheilijat		
2	0	Vili Välimäki	Tammelan Ryske		
3	0	Henrik Kiviniemi	Tampereen Pyrintö		
4	0	Mikko Saukkokoski	Ikaalisten Urheilijat		
5	0	Teemu Palonen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Leevi Lampén	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Daniel Saaristo	Ikaalisten Urheilijat		
8	0	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	0	Jaakko Linnus	Tampereen Pyrintö		
10	0	Ukko Korhonen	Hämeenlinnan Tarmo		
11	0	Anssi Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		

T10 60 m

Erä 1
3	0	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
5	0	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Saara Kuha	Viialan Valtti		
8	0	Emilia Leino	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
3	0	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
4	0	Maria Djusko	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Kiira Kilpinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
7	0	Tilda Leppämäki	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Elli Sivonen	Viialan Valtti		

Erä 3
3	0	Kamilla Alitalo	Ikaalisten Urheilijat		
4	0	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
5	0	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
6	0	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Vilja Hujanen	Viialan Valtti		
8	0	Emmiina Eho	Tampereen Urheilijat -38		

T10 1000 m

Erä 1
1	0	Vilmiina Virtanen	Viialan Valtti		
2	0	Tilda Leppämäki	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Saara Kuha	Viialan Valtti		
4	0	Elli Sivonen	Viialan Valtti		
5	0	Milla Kulmala	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Martha Laikola	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Elma Naapuri	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Venla Mennala	Hämeenlinnan Tarmo		
9	0	Miranda Lehtimäki	Forssan Salama		
10	0	Camilla Uschanov	Hämeenlinnan Tarmo		
11	0	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö		
12	0	Emilia Aho	Tampereen Pyrintö		
13	0	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
14	0	Iida Kastarinen	Tampereen Pyrintö		

T10 Kuula

Erä 1
1	0	Eliza Kusnierz	Hämeenlinnan Tarmo		
2	0	Neea Keso	Tampereen Pyrintö		
3	0	Vilmiina Virtanen	Viialan Valtti		
4	0	Vilja Välimäki	Tammelan Ryske		
5	0	Vilma Luontila	Tampereen Pyrintö		
6	0	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Kamilla Hillman	Ikaalisten Urheilijat		
8	0	Elma Naapuri	Hämeenlinnan Tarmo		
9	0	Sini Rantala	Tampereen Pyrintö		
10	0	Vilja Hujanen	Viialan Valtti		
11	0	Emmiina Eho	Tampereen Urheilijat -38		
12	0	Erika Juselius	Hämeenlinnan Tarmo		
13	0	Niia Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
14	0	Roosa Haanpää	Viialan Valtti		
15	0	Kiira Kilpinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
16	0	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

T12 60 m

Erä 1
1	0	Zlata Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Lima Kaki	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Malla Tuomola	Forssan Salama		
4	0	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		
7	0	Roosa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
8	0	Elli Kalela	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		

Erä 2
1	0	Maija Oksa	Viialan Valtti		
2	0	Seela Paavilainen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Amanda Lehtimäki	Forssan Salama		
5	0	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
8	0	Saana Rajasalo	Ikaalisten Urheilijat		

T12 1000 m

Erä 1
1	0	Sanni Niskanen	Viialan Valtti		
2	0	Sirkku Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Zlata Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		
5	0	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Carita Kivimäki	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Maisa-Kaisla Tuomola	Forssan Salama		
8	0	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
9	0	Malla Tuomola	Forssan Salama		
10	0	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
11	0	Monamaria Pyhältö	Tampereen Pyrintö		
12	0	Jenna Karinen	Tampereen Pyrintö		

T12 Korkeus

Erä 1
1	0	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
2	0	Anni Forss	Tampereen Pyrintö		
3	0	Viivi Välimäki	Tammelan Ryske		
4	0	Krista Lehti	Tampereen Pyrintö		
5	0	Aino Aalto	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Iiris Veijola	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Miisa Tuomola	Forssan Salama		
9	0	Jenni Sormunen	Ikaalisten Urheilijat		
10	0	Saana Rajasalo	Ikaalisten Urheilijat		
11	0	Sanni Niskanen	Viialan Valtti		
12	0	Maija Oksa	Viialan Valtti		
13	0	Lima Kaki	Tampereen Urheilijat -38		

T14 60 m

Erä 1
3	0	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
4	0	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		
7	0	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
3	0	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
4	0	Anni Tiensuu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	0	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Anniina Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Stacy Mushiete	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Noora Suojanen	Viialan Valtti		

T14 800 m

Erä 1
1	0	Viivi Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Stacy Mushiete	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Eerika Heiskala	Tampereen Pyrintö		
4	0	Emma Remes	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Adele Vainio	Ikaalisten Urheilijat		
6	0	Aurora Salonen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
8	0	Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
9	0	Anni Nurminen	Tampereen Pyrintö		

T14 Pituus

Erä 1
1	0	Josefina Salmi	Ikaalisten Urheilijat		
2	0	Adele Vainio	Ikaalisten Urheilijat		
3	0	Vilma Itälinna	Tampereen Pyrintö		
4	0	Erika Välkkynen	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
8	0	Noora Suojanen	Viialan Valtti		
9	0	Ella Leino	Tampereen Urheilijat -38		
10	0	Elli Salonen	Tampereen Urheilijat -38		
11	0	Johanna Välimäki	Ikaalisten Urheilijat		
12	0	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
13	0	Emilia Kilpinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
14	0	Nadija Vasylenko	Tampereen Urheilijat -38		

T14 Kuula

Erä 1
1	0	Henna Salminen	Tammelan Ryske		
2	0	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
3	0	Elli Salonen	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Arlea Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Siiri Elomaa	Tampereen Pyrintö		
6	0	Emma Remes	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Moona Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Johanna Välimäki	Ikaalisten Urheilijat		
9	0	Anu Lehtinen	Tampereen Urheilijat -38		
10	0	Anniina Ahvenharju	Hämeenlinnan Tarmo		
11	0	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
12	0	Ella Ala-Lahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
13	0	Siiri Laukkanen	Tammelan Ryske		
14	0	Silja Rossi	Tampereen Pyrintö