Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy WA  
29.01. pk KV:n hallikisat Kokkola 27.01. 23:59
-
 
31.01. seura Metsä Group Seurakisat Varpaisjärvi -
-
 
31.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
03.02. halli Kupittaan kisat Turku 31.01. 23:59
F
 
03.02. halli Tunturihallit Rovaniemi 27.01. 23:59
-
 
03.02. halli Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat Lahti 25.01. 23:59
-
 
03.02. halli Hipposhallit 2 Jyväskylä 29.01. 23:59
F
 
03.02. pk Hipposhallit 2 - lisälajit Jyväskylä 29.01. 23:59
-
 
03.02. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 4 Mikkeli -
-
 
03.02. pk Kipinän pk Kajaani 01.02. 23:59
-
 
03.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 31.01. 23:59
F
 
03.02. pk Avoimet Helsy-hallit 2 lisälaji Helsinki 31.01. 23:59
-
 
03.-04.02. halli Helsyn nuorten hallimoniottelut Helsinki 31.01. 23:59
F
 
04.02. halli VARSY-hallit 2 Turku 30.01. 23:59
F
 
04.02. pk Hallikisat Himanka 01.02. 23:59
-
 
04.02. pk Ouluhalli Games 3 Oulu 02.02. 23:59
-
 
04.02. halli SantaClaus hallit Rovaniemi 28.01. 23:59
-
 
04.02. halli Etelä-Savon avoimet pm-hallit Savonlinna 31.01. 23:59
F
 
04.02. halli Arena kävelyt, ja Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 1500 metriä Espoo 31.01. 23:59
-
 
04.02. halli Aitajuoksukisat Helsinki 01.02. 23:59
F
 
04.02. pk Aitajuoksukisojen lisälaji Helsinki 01.02. 23:59
-
 
05.02. seura Metsä Group Seurakisat Lapinlahti 04.02. 23:59
-
 
05.02. halli Ruonalan helmihallit 1 Kotka 02.02. 23:59
-
 
06.02. pk Seiväskisa Jyväskylä 05.02. 23:59
-
 
07.02. halli Luolasprintit 2/3 Vantaa 04.02. 23:59
-
 
07.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki 14.02. 23:59
-
 
08.02. seura Metsä Group Seurakisat Järvenpää 07.02. 23:59
-
 
09.02. pk Seiväskisa Helsinki 08.02. 23:59
-
 
09.02. halli Seiväshypyn leirikisa Tanhuvaara 08.02. 23:59
-
 
10.02. halli TuUL kansallinen juniorihallikilpailu Turku 07.02. 23:59
-
 
10.02. halli Areena Indoor Games Joensuu 05.02. 23:59
F
 
10.02. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut M/N 19-17, P/T15, P/T13, P/T11, P/T9 Kouvola 07.02. 23:59
-
 
10.02. halli Pirkanmaan avoimet hallikilpailut Tampere 08.02. 23:59
-
 
10.02. pk Maantiejuoksucup Vantaa -
-
 
10.02. pk Ouluhalli Games 4 Oulu 08.02. 23:59
-
 
10.02. pk Talvisarja Rovaniemi 07.02. 23:59
-
 
10.02. halli Hallitonni Jyväskylä -
-
 
10.02. halli Avoimet - / Öppna NÅID hall mästerskapen i 17, 19 och allmänna klasserna Helsinki 07.02. 23:59
F
 
10.02. pk Mastershallikisa Jyväskylä 06.02. 23:59
-
 
11.02. pk Avoimet pm-hallikilpailut veteraanit Salo 08.02. 23:59
-
 
11.02. halli Kansalliset Tampere 07.02. 23:59
F
 
11.02. pk Raahen Vesan seiväskilpailut Raahe 09.02. 23:59
-
 
11.02. halli Avoimet Pohjanmaan hallikisat II Kuortane 08.02. 23:59
-
 
11.02. po Ungdomsserien inomhus, omgång 2 Eckerö -
-
 
11.02. halli Avoimet Helsyn Junnuviestit Helsinki 06.02. 23:59
-
 
12.02. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki -
-
 
13.-14.02. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
13.02. pk Hyppykisa Rovaniemi 11.02. 23:59
-
 
14.02. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki -
-
 
14.02. pk LUM Intersport hallikisa 3 Lappeenranta 12.02. 23:59
-
 
14.02. pk Hallitonnit Mikkeli 12.02. 23:59
-
 
14.02. pk Stavtävling Korsholm 13.02. 23:59
-
 
14.02. halli PNG Valentine Meet Turku -
D
 
14.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
14.02. pk Kolmiloikkakisa Joensuu 12.02. 23:59
-
 
15.02. pk Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 5. osakilpailu Helsinki 14.02. 23:59
-
 
16.02. pk Hallikisat Himanka 14.02. 23:59
-
 
16.-18.02. pk SAUL SM-hallit Jyväskylä 07.02. 23:59
-
 
17.02. halli Avoimet Satakunnan Piirihallit Pori 15.02. 23:59
-
 
17.-18.02. SM SM-hallit Tampere 11.02. 23:59
D
 
17.02. pk Imatran 3-loikkakisa Imatra 15.02. 23:59
-
 
17.02. pk Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Helsinki 12.02. 23:59
-
 
18.02. SM Moukarinheiton talvimestaruuskilpailu, KISA SIIRRETTY Kaustinen 11.02. 23:59
E
 
18.02. seura Metsä Group Seurakisat Iisalmi 15.02. 23:59
-
 
18.02. pk Pituuskilpailu Joensuu 15.02. 23:59
-
 
19.02. seura Metsä Group Seurakisat Keitele -
-
 
19.02. halli Ruonalan helmihallit 2 Kotka 16.02. 23:59
-
 
19.02. pk Pokaryn kuukausikisat Joensuu 17.02. 23:59
-
 
20.02. pk PeeÄssän salikisat 1/4 Kuopio -
-
 
21.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
22.02. pk PeeÄssän salikisat 2/4 Kuopio -
-
 
24.02. pk Karhuhalli keihäs Pori 22.02. 23:59
-
 
24.-25.02. SM SM-hallit M/N22-19-17 Mustasaari 18.02. 23:59
F
 
24.02. pk Iin testijuoksu Ii 22.02. 23:59
-
 
25.02. pk VARSY:n pm-junnuottelut Turku 20.02. 23:59
-
 
25.02. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
26.02. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus 25.02. 23:59
-
 
26.02. seura Metsä Group Seurakisat Varpaisjärvi -
-
 
27.02. pk Motonet -kuukausikisa Joensuu 22.02. 23:59
-
 
28.02. seura Metsä Group Seurakisat Leppävirta -
-
 
28.02. pk Seiväskisa Jyväskylä 27.02. 23:59
-
 
28.02. pk Nuorten aitasprintit Pori 26.02. 23:59
-
 
28.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
29.02. seura Metsä Group Seurakisat Järvenpää 28.02. 23:59
-
 
29.02. pk Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 6. osakilpailu Helsinki 28.02. 23:59
-
 
29.02. seura Metsä Group Seurakisat KAAVI -
-
 
02.-03.03. pk VARSY:n pm-hallihuipentuma Turku 27.02. 23:59
-
 
02.03. halli Paran TalviCup Espoo 25.02. 23:59
-
 
02.03. halli Avoimet - / Öppna NÅID hall mästerskapen I 9-15 årsklasser Helsinki 28.02. 23:59
-
 
03.03. halli Keväthallit Savonlinna 29.02. 23:59
-
 
03.03. halli Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 2000 metriä Espoo 29.02. 23:59
-
 
03.03. halli OP Pohjola Junior GP Helsinki 29.02. 23:59
-
 
04.03. pk Kokkolan Veikkojen hallikisat Kokkola 02.03. 23:59
-
 
04.03. pk Pokaryn kuukausikisat Joensuu 02.03. 23:59
-
 
05.03. pk Kiekkokisa Joensuu -
-
 
06.03. halli Luolasprintit 3/3 Vantaa 03.03. 23:59
-
 
06.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
08.-10.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 04.03. 23:59
F
 
09.03. pk Esbo IF avoin seurakisa - klubbtävling Espoo/Esbo 07.03. 23:59
-
 
09.03. pk Mikkelin talvijuoksusarjan osakilpailu 5 Mikkeli -
-
 
09.03. pk Talvisarja Rovaniemi 06.03. 23:59
-
 
10.03. pk SAUL:n SM-hallimoniottelut Helsinki 01.03. 23:59
-
 
10.03. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
11.03. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus 10.03. 23:59
-
 
11.03. seura Metsä Group Seurakisat Lapinlahti 10.03. 23:59
-
 
11.03. seura Metsä Group Seurakisat Keitele -
-
 
12.03. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 10.03. 23:59
-
 
12.03. pk PeeÄssän salikisat 3/4 Kuopio -
-
 
13.03. seura Metsä Group Seurakisat Tuusula 12.03. 23:59
-
 
13.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
14.03. pk PeeÄssän salikisat 4/4 Kuopio -
-
 
14.03. pk Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 7. osakilpailu Helsinki 13.03. 23:59
-
 
15.03. pk Seiväskisa Himanka 13.03. 23:59
-
 
15.03. pk Ouluhalli Games 5 Oulu 14.03. 23:59
-
 
16.03. SM Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut Kotka 10.03. 23:59
F
 
16.03. pk Heittokilpailut Kurikka 14.03. 23:59
-
 
16.03. halli Junior Indoor Meeting - JIM Jyväskylä 11.03. 23:59
F
 
16.03. am Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue Vantaa 12.03. 23:59
-
 
16.03. maantie Maantiejuoksucup Vantaa 12.03. 23:59
-
 
16.03. halli Avoimet Helsyn Junnuhallien kävelyt Helsinki 13.03. 23:59
-
 
16.-17.03. halli Helsyn Junnuhallit Helsinki 13.03. 23:59
-
 
17.03. pk Palkintokeskuskisa Turku 12.03. 23:59
-
 
17.03. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut T/P9, 11, 13 ja 15, N/M17 ja 19 Kotka 10.03. 23:59
-
 
17.03. pk Moukarin talvikisat ALAVUS 14.03. 23:59
-
 
17.03. pk PeeÄssä-Luolakisa 2 Iisalmi 14.03. 23:59
-
 
17.03. po Ungdomsserien inomhus, omgång 3 Eckerö -
-
 
18.03. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus 17.03. 23:59
-
 
23.03. pm Iin testijuoksu - Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus maantiejuoksu Ii 20.03. 23:59
-
 
23.03. pk Lohjan Talvijuoksusarja 5/5 Lohja -
-
 
23.03. pk Toholammin talvijuoksut Toholampi 20.03. 23:59
-
 
23.03. halli Uudyn junnuhallit Helsinki 19.03. 23:59
-
 
24.03. pk Avoimet nuorten pm-hallit Lahti, Nastola 21.03. 23:59
-
 
24.03. pk Avoimet sisuikäisten pm-hallit Kuortane 21.03. 23:59
-
 
24.03. halli Keväthallit Helsinki 20.03. 23:59
-
 
25.03. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus 24.03. 23:59
-
 
25.03. seura Metsä Group Seurakisat Keitele -
-
 
27.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
29.03. ak Lohjan Heitto Cup 2024 1.osa, moukari Lohja 27.03. 23:59
-
 
01.04. halli HämSY:n hallihuipentuma Tampere 28.03. 23:59
-
 
01.04. maantie Tulppaanijuoksu Turku 29.03. 23:59
-
 
01.04. pk 52. Malmijuoksu Joensuu 30.03. 23:59
-
 
01.04. pk Härkälän lenkki Somero 29.03. 23:59
-
 
03.04. seura Metsä Group Seurakisat LEPPÄVIRTA -
-
 
03.04. seura Metsä Group Seurakisat Varpaisjärvi -
-
 
04.04. seura Metsä Group Seurakisat Järvenpää 03.04. 23:59
-
 
04.04. seura Metsä Group Seurakisat Varpaisjärvi -
-
 
04.04. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
05.04. halli Ruonalan urheiluhallin seiväshyppykisa Kotka 31.03. 23:59
-
 
06.04. pk Karhuhalli keihäs 2 Pori 04.04. 23:59
-
 
06.04. pk Mikkelin talvijuoksusarjan osakilpailu 6 Mikkeli -
-
 
06.04. halli Paran TalviCup Espoo 31.03. 23:59
-
 
07.04. pm Pm maatiejuoksut, Uudy Karkkila 04.04. 23:59
-
 
07.04. pk PeeÄssä-Luolakisat 3 Iisalmi 04.04. 23:59
-
 
07.04. halli Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 3000 metriä Espoo 04.04. 23:59
-
 
07.04. pk IFR halltävling Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 05.04. 23:59
-
 
08.04. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki 07.04. 23:59
-
 
10.04. pk KLL:n Pohjanmaan alakoulujen hallimestaruuskilpailut Kuortane 05.04. 23:59
-
 
11.04. pk Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 8. osakilpailu Helsinki 10.04. 23:59
-
 
12.04. halli Ruonalan hallimoniottelu, T/P9, 11, 13 ja 15 Kotka 08.04. 23:59
-
 
13.04. SM SM-maantiejuoksut Lahti 05.04. 23:59
B
 
13.04. pk SAUL SM-maantiejuoksu Lahti 05.04. 23:59
-
 
13.04. pk Lahtijuoksu - avoin 10 km Lahti 05.04. 23:59
-
 
14.04. maantie Helsinki Spring Marathon HSM 2024 Helsinki -
-
 
14.04. pk Karikon lenkki ja Varsyn pm-maastot Turku 12.04. 23:59
-
 
15.04. seura Metsä Group Seurakisat Lapinlahti 14.04. 23:59
-
 
17.04. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
17.04. pm Helsyn 9-15v pm-maantiejuoksut ja katumaili Vantaa 14.04. 23:59
-
 
17.04. po ÅM i terränglöpning Jomala -
-
 
18.04. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 16.04. 23:59
-
 
18.04. seura Metsä Group Seurakisat Pori 17.04. 23:59
-
 
18.04. seura Metsä Group Seurakisat Hamina -
-
 
19.04. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
19.04. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
20.04. seura Metsä Group Seurakisat Leppävirta -
-
 
20.04. pm pm-tiejuoksut Ilmajoki 19.04. 23:59
-
 
20.04. pk Avoin nuorten pm-maantiejuoksu Imatra 16.04. 23:59
-
 
20.04. pk Vuoksenlenkki, Avoin Pm-maantiejuoksu Imatra 16.04. 23:59
-
 
20.04. pk LoVe Hallikisat Lohtaja 18.04. 23:59
-
 
21.04. pk 51. Kivistön lenkki Mynämäki 16.04. 23:59
-
 
21.04. maantie Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 18.04. 23:59
-
 
23.04. seura Metsä Group Seurakisat Pori 22.04. 23:59
-
 
24.04. seura Metsä Group Seurakisat HAMINA -
-
 
25.04. pk Itä-Vantaan maastot 1/3 Vantaa 25.04. 23:59
-
 
25.04. pk 76. Kuvansin Halkijuoksu Joroinen 23.04. 23:59
-
 
26.04. ak Keihäskarnevaalileirin hallikisa Lahti 24.04. 23:59
-
 
26.04. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
26.04. maantie Aurajoen Yöjuoksu Turku -
-
 
27.04. pm Norrvalla Cross Country Run / SFI-M i terränglöp / Terräng-DM (avoimet pm-kisat) Vöyri 23.04. 23:59
-
 
27.04. am Aluemestaruusmaastot, Eteläinen alue Kotka 23.04. 23:59
-
 
27.04. pk Iin testijuoksu Ii 25.04. 23:59
-
 
27.04. pk Kymenlaakson pm-maastot P/T9-13v Kotka 22.04. 23:59
-
 
27.04. seura Metsä Group Seurakisat Tuusula, Hyrylä 25.04. 23:59
-
 
27.04. pk Pentin Pinkaisu Vaajakoski / Jyväskylä -
-
 
27.04. pk Ullava Running Day - Norpan kymppi ja vitonen Kokkola/ Ullava 25.04. 23:59
-
 
27.04. pk Karttulan katujuoksu Karttula 23.04. 23:59
-
 
27.04. pk Talvisarja Rovaniemi 24.04. 23:59
-
 
27.04. pk Kevään Repäisyt Leppävirta -
-
 
27.04. pk BMW Helsinki10 Helsinki -
-
 
28.04. pk 50. Paimio-juoksu Paimio 25.04. 23:59
-
 
28.04. halli 1. Häckruset halltävling Korsholm 23.04. 23:59
F
 
29.04. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
29.04. pm Sisulisä pm-maastot Uusikaupunki 24.04. 23:59
-
 
29.04. pk Spring Cup terräng - maastot Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 28.04. 23:59
-
 
30.04. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
30.04. pk Muhos-juoksu Muhos -
-
 
01.05. ak Lohjan Heitto Cup 2024 2.osa, kiekko Lohja 29.04. 23:59
-
 
01.05. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
01.05. pk 48. Vappuhölkkä Lohijärvi/ Ylitornio 29.04. 23:59
-
 
01.05. pk Oriveden Ponnistuksen Kuulakisa Orivesi 28.04. 23:59
-
 
01.05. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 30.04. 23:59
-
 
01.05. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
02.05. pm Helsyn pm-maastot Vantaa 29.04. 23:59
-
 
02.05. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä -
-
 
02.05. seura Metsä Group Seurakisat Hamina -
-
 
02.05. pk Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit Masku 29.04. 23:59
-
 
03.05. seura Metsä Group Seurakisat Pori 02.05. 23:59
-
 
04.05. pk Suomen Aikuisurheiluliiton maastomestaruuskilpailut Kotka 27.04. 23:59
-
 
04.05. ak Tour de Hammer Tammelan osakilpailu Tammela 27.04. 23:59
F
 
04.05. pk NÅIDM terräng F/P 9-13 år Grankulla - Kauniainen 02.05. 23:59
-
 
04.05. pk Nouste moukari Nousiainen 02.05. 23:59
-
 
04.05. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 02.05. 23:59
F
 
04.05. pk Flying Finns nuorten maastojuoksukilpailut Kotka 28.04. 23:59
-
 
05.05. SM SM-Maastot Kotka 28.04. 23:59
B
 
05.05. maantie 50. Pyynikki-juoksu Tampere 30.04. 23:59
-
 
05.05. ak Kevätkisa Turku 02.05. 23:59
F
 
05.05. pk Seiväskoulun päätöskisa Tampere 04.05. 23:59
-
 
05.05. seura Metsä Group Seurakisat Alavus -
-
 
05.05. seura Metsä Group Seurakisat Kaarina 04.05. 23:59
-
 
06.05. pk Yleisurheilukoulukisa 1 Varkaus 04.05. 23:59
-
 
06.05. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
06.05. pk Telkkälän lenkki Taipalsaari 06.05. 23:59
-
 
06.05. pk Vakkamaastot Uusikaupunki 03.05. 23:59
-
 
06.05. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 06.05. 23:59
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä -
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
07.05. pk Itä-Vantaan maastot 2/3 Vantaa 07.05. 23:59
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 06.05. 23:59
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat HAMINA -
-
 
07.05. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi 05.05. 23:59
-
 
08.05. pk Seiväskisa Jyväskylä 07.05. 23:59
-
 
08.05. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
09.05. pk Palkintokeskuksen Junnukisa Turku 07.05. 23:59
-
 
09.05. ak Ahkeran helatorstain heitot Lahti 06.05. 23:59
F
 
09.05. pm HämSY:n pm-maastot ja pm-sisulisämaastot Ikaalinen 05.05. 23:59
-
 
09.05. pm Pm-maastot Ulvila 07.05. 23:59
-
 
09.05. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Liperi 06.05. 23:59
-
 
09.05. pk Heittokisat Jyväskylä 07.05. 23:59
-
 
09.05. pk Kalliojärvi-juoksu Nurmes (Valtimo) 05.05. 23:59
-
 
09.05. pk PM-maastot Lappeenranta 06.05. 23:59
-
 
09.05. pm Pm-maastot Kauhajoki 07.05. 23:59
-
 
09.05. pk SAUL Kuulakisa Vihti 07.05. 23:59
-
 
09.05. ak Tour de Hammer Vantaa 05.05. 23:59
-
 
09.05. pk Helatorstain heitot Alavieska 07.05. 23:59
-
 
09.05. pk Porin moukaripörssin kevätkiekko Pori 07.05. 23:59
-
 
09.05. ak Reilu Cup 1 Lahti 07.05. 23:59
F
 
10.05. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
10.05. po Distriktstävling Mariehamn -
-
 
11.05. maantie Helsinki City Running Day Helsinki -
-
 
11.05. ak Eerikkilän ja Tammelan leirikilpailu Eerikkilä ja Tammela 09.05. 23:59
F
 
11.05. pk Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast Porvoo - Borgå 07.05. 23:59
-
 
11.05. pm Uudyn pm-junnumaastot Mäntsälä 08.05. 23:59
-
 
11.05. pk Äitienpäiväheitot Leppävirta -
-
 
11.05. pk BaanaRun Kempele 08.05. 23:59
-
 
11.05. pk Maaninka Hölkkä Maaninka 09.05. 23:59
-
 
11.05. pk Majkastet Korsnäs 09.05. 23:59
-
 
11.05. pk Aikuisurheilijoiden leirikilpailu Kuortane -
-
 
11.05. kans Espoo Liikkuu Games Espoo 08.05. 23:59
E
 
11.05. pk Piirikunnaliset (kilpailu siirretty kesäkuulle) Ilmajoki 10.05. 23:59
-
 
11.05. pk Säästöpankin seiväskisa Somero 09.05. 23:59
-
 
11.05. pk Kaarinan junnukisat Kaarina 07.05. 23:59
-
 
12.05. pk Lusikkajuoksu Vantaa 09.05. 23:59
-
 
12.05. pk Lajipäiväkisat kiekko, keihäs Taipalsaari 09.05. 23:59
-
 
13.05. ak Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1 Sipoo / Sibbo 12.05. 23:59
F
 
13.05. pk Lilla stafettkarnevalen Jakobstad 10.05. 23:59
-
 
13.05. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
13.05. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 13.05. 23:59
-
 
14.05. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
14.05. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 12.05. 23:59
-
 
14.05. seura Metsä Group Seurakisat Kaarina -
-
 
14.05. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
14.05. seura Metsä Group Seurakisat HAMINA -
-
 
14.05. pm pm-sisulisämaastoviesti Lieto 09.05. 23:59
-
 
15.05. ak Harju Cup 1 Jyväskylä 12.05. 23:59
F
 
15.05. pk Harju Cup 1 - lisälajit Jyväskylä 12.05. 23:59
-
 
15.05. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä -
-
 
15.05. pk Masan ja Tapsan juniori kisat Seinäjoki 13.05. 23:59
-
 
15.05. ak Matti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailu Seinäjoki 13.05. 23:59
-
 
15.05. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
15.05. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
15.05. pk OmaSp-kisat Lieto 12.05. 23:59
-
 
15.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
16.05. pk Seiväskisa Helsinki -
-
 
16.05. pk HSL Group moukari 1 Nurmijärvi 15.05. 23:59
-
 
16.05. pk Itä-Vantaan maastot 3/3 Vantaa 16.05. 23:59
-
 
16.05. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
16.05. pk Moukaripörssin kevätkiekko II Pori 14.05. 23:59
-
 
16.05. pk Iin Testijuoksun ratakymppi Ii 14.05. 23:59
-
 
16.05. pk Kurrenkierros - Kurrerundan Kauniainen 13.05. 23:59
-
 
16.05. pk Nouste keihäs,korkeus Nousiainen 14.05. 23:59
-
 
16.05. pk Nuorten pituushyppyilta Polvijärvi 15.05. 23:59
-
 
17.05. ak Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut Lempäälä 15.05. 23:59
F
 
18.05. pk Varkaus Puolikas Varkaus -
-
 
18.05. pk ANMJ-leirikilpailu Kuortane 18.05. 23:59
-
 
18.05. pk Kaarinan moniottelut Kaarina 15.05. 23:59
-
 
18.05. pk Nuorten Kultainen Keihäs Vantaa 13.05. 23:59
-
 
18.05. pm pm-maastojuoksut Lahti 15.05. 23:59
-
 
18.-19.05. ak Pyrinnön kansalliset moniottelut Tampere 13.05. 23:59
F
 
18.05. pk Yyteri maraton Pori 15.05. 23:59
-
 
18.05. ak Ahkeran kevätheitot Lahti 15.05. 23:59
F
 
18.05. pk Ahkeran kevätheitot - lisälajit Lahti 15.05. 23:59
-
 
18.05. pk Bror Wendelinin muistokisat Turku 12.05. 23:59
-
 
18.05. pm Kainuun Pm-maantie ja nuorten maantietonni SUOMUSSALMI 17.05. 23:59
-
 
18.05. ak Kultainen Keihäs Vantaa -
F
 
18.05. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 15.05. 23:59
-
 
18.05. pk Reipas-Riento-Kataja seuraottelu Kuopio 14.05. 23:59
-
 
18.05. pk 4. Tunkiotyönnöt Jalasjärvi 15.05. 23:59
-
 
18.05. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 Kouvola/Inkeroinen 11.05. 23:59
-
 
18.05. kävely Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt Espoo 15.05. 23:59
F
 
18.05. pk Hiirenkorvakisat Leppävirta -
-
 
18.05. pk Sotkuma-juoksu Polvijärvi 16.05. 23:59
-
 
18.05. pk EPU Eliittifinaali 2024 Ilmajoki 16.05. 23:59
-
 
18.05. seura Metsä Group Seurakisat Punkaharju -
-
 
18.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 16.05. 23:59
-
 
19.05. pm Helsyn pm-ottelut 9-15v Espoo 16.05. 23:59
-
 
19.05. pk Nouste moukari Nousiainen 17.05. 23:59
-
 
19.05. maantie Pyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton) Pyhtää 12.05. 23:59
-
 
19.05. pk Keihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisa Luumäki 16.05. 23:59
-
 
19.05. ak Pyrinnön toukokuun juoksut Tampere 15.05. 23:59
F
 
19.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 16.05. 23:59
-
 
19.05. pk Kevät moukarikisat Töysä 16.05. 23:59
-
 
19.05. pk KieKuMo 1 Virrat 16.05. 23:59
-
 
19.05. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
19.05. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 17.05. 23:59
F
 
19.05. pk Kuopion keihäskoulun Pajulahti-CUP Kuopio 16.05. 23:59
-
 
20.05. seura Metsä Group Seurakisat Joroinen -
-
 
20.05. pk Heinolan Isku cup 1 Heinola 18.05. 23:59
-
 
20.05. pk Raision Kuulan aluekilpailut Raisio 17.05. 23:59
-
 
20.05. ak Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2 Sipoo / Sibbo 19.05. 23:59
F
 
20.05. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
20.05. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
20.05. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
20.05. pk Osuuspankin HIPPO-kilpailut Lempäälä 19.05. 23:59
-
 
20.05. pk Tarvasjoen Kesäkisat 1/10 Lieto/Tarvasjoki 19.05. 23:59
-
 
20.05. pk Harjoitusryhmäkilpailu Savonlinna 19.05. 23:59
-
 
20.05. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 20.05. 23:59
-
 
20.05. pk Urheilukoulun viikkokisa 1, Salamasprint Forssa 19.05. 23:59
-
 
21.05. pk Myyrmäen seiväskisa Vantaa 16.05. 23:59
-
 
21.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukari Kouvola 18.05. 23:59
-
 
21.05. pk Lajipäiväkisat Lappeenranta 17.05. 23:59
-
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 20.05. 23:59
-
 
21.05. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 19.05. 23:59
-
 
21.05. pk Tiistaikisa I Oulu 19.05. 23:59
-
 
21.05. ak Tilastopajacup 1 Turku 18.05. 23:59
F
 
21.05. pk Veve-kisa 1 Veikkola 19.05. 23:59
-
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 20.05. 23:59
-
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Hirvensalmi -
-
 
21.05. ak Nykarleby Regiontävling Nykarleby 19.05. 23:59
F
 
21.05. seura Metsä Group Seurakisat Tuusula, Hyrylä 20.05. 23:59
-
 
22.05. pk Motonet GP Jyväskylä - lisälajit Jyväskylä 15.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Lapinlahti 20.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat HYVINKÄÄ 22.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki -
-
 
22.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
22.05. pk Junnut radalle Tampere 21.05. 23:59
-
 
22.05. pk Kuulakisa Lapinlahti 20.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 21.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 20.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Mäntyharju 20.05. 23:59
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Uurainen -
-
 
22.05. ak Mikkeli avoin ABC1 kilpailu Mikkeli 20.05. 23:59
-
 
22.05. GP Motonet GP Jyväskylä Jyväskylä 15.05. 23:59
D
 
22.05. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 21.05. 23:59
-
 
23.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkat Kotka 20.05. 23:59
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat Lohja -
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat Pori -
-
 
23.05. pk Hippokisa 1 -Heitot Valkeakoski 21.05. 23:59
-
 
23.05. pk HSL Group moukari 2 Nurmijärvi 22.05. 23:59
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat Nakkila 21.05. 23:59
-
 
23.05. pk Pitkät ratamatkat Paimio 20.05. 23:59
-
 
23.05. pk Pyhäselän kevätkisat Joensuu 21.05. 23:59
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat OULU -
-
 
23.05. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
23.05. pk Teuvan Rivakka YU-Kilpailu Teuva 22.05. 23:59
-
 
23.05. pk Lieksan keihäskisa Lieksa 22.05. 23:59
-
 
24.05. pk Motonet-GP Lahti Lisälajit Lahti -
-
 
24.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukari Kotka 21.05. 23:59
-
 
24.05. GP Motonet GP Lahti Lahti 16.05. 23:59
D
 
24.05. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
24.05. pk Heittoryhmän kuulakilpailu Kotka 22.05. 23:59
-
 
25.05. maantie 36. Terwahölkkä ja -maraton Oulu -
-
 
25.05. maantie 19. Sarvilahden Maratontapahtuma Loviisa 15.05. 23:59
-
 
25.-26.05. ak Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut Kalajoki 17.05. 23:59
F
 
25.05. pk Pyrinnön heittocup, 9-12v. Tampere 24.05. 23:59
-
 
25.05. pm VARSY:n pm sisulisämoniottelut Turku 20.05. 23:59
-
 
25.05. pk Alavuden kevätseiväs Alavus 23.05. 23:59
-
 
25.05. pk Kansalliset SAUL-kisat Kuortane 23.05. 23:59
-
 
25.05. pm Pohjois-Savon pm -maastot Vieremä 19.05. 23:59
-
 
25.05. ak Lohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuula Lohja 23.05. 23:59
-
 
25.05. pk OP Pohjola Junior GP Helsinki 23.05. 23:59
-
 
25.05. pk PrimaTimber kevätheitot Liperi 22.05. 23:59
-
 
25.05. pk Heinäpään heittokisa OULU 23.05. 23:59
-
 
26.05. pk Pyrinnön heittocup, 13-19v. Tampere 24.05. 23:59
-
 
26.05. pm Uudy:n junnuottelut 1 Janakkala 23.05. 23:59
-
 
26.05. pk Hiirenkorvakilpailuiden lisälajit Rovaniemi 19.05. 23:59
-
 
26.05. ak Hiirenkorvakisat Rovaniemi 19.05. 23:59
-
 
26.05. pk Kevätheitot Joensuu 24.05. 23:59
-
 
26.05. pk Vilpas Track Games Salo 23.05. 23:59
-
 
26.05. pk SAUL kansallinen Kevätkisa Vihti 24.05. 23:59
-
 
26.05. pk Aulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukari Lappeenranta (Ylämaa) 23.05. 23:59
-
 
26.05. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 24.05. 23:59
F
 
26.05. pk KieKuMo 2 Virrat 23.05. 23:59
-
 
26.05. ak 27. Kirkon Vaiheill -kilpailu Nakkila 24.05. 23:59
F
 
26.05. am Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue Helsinki 24.05. 23:59
-
 
26.05. kans Toukokuun Kisat Helsinki 24.05. 23:59
E
 
26.05. pk Pyhäselän seiväskisa Joensuu 23.05. 23:59
-
 
26.05. pk Säästöpankin kisat Akaa, Toijala 24.05. 23:59
-
 
27.05. seura Metsä Group Seurakisat Pori -
-
 
27.05. pk Yleisurheilukoulukisa 2 Varkaus 25.05. 23:59
-
 
27.05. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 26.05. 23:59
-
 
27.05. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus -
-
 
27.05. pk Parman mestaruuskilpailut 1 Lieto 24.05. 23:59
-
 
27.05. pk Paunu Games I Jämsä 24.05. 23:59
-
 
27.05. ak Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3 Sipoo / Sibbo 26.05. 23:59
F
 
27.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: keihäs Hamina 24.05. 23:59
-
 
27.05. pk Maanantaikilpailut Leppävirta -
-
 
27.05. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
27.05. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 27.05. 23:59
-
 
28.05. ak ABC-kilpailut Savonlinna 25.05. 23:59
F
 
28.05. pk Kaarinan Uran viikkokisat 1 Kaarina 25.05. 23:59
-
 
28.05. ak Kuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliiga Kuortane 25.05. 23:59
-
 
28.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväs Kotka 25.05. 23:59
-
 
28.05. pk Lajipäiväkisat Imatra 24.05. 23:59
-
 
28.05. ak Uusimaa GP 1/4 Vantaa 25.05. 23:59
F
 
28.05. ak Ikaalisten aluekisa Ikaalinen 25.05. 23:59
F
 
28.05. kävely Landsvägsgång DM Vasa 25.05. 23:59
-
 
28.05. pk Leiskun toukokuun kisa Kankaanpää 26.05. 23:59
-
 
28.05. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
28.05. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
28.05. pk UrjU:n juoksukisat Urjala 26.05. 23:59
-
 
28.05. pk Kaiun seiväskisa KAAVI 25.05. 23:59
-
 
29.05. pk Pyrinnön heittocup, 13-19v. Tampere 27.05. 23:59
-
 
29.05. pk Rimaralli 1 Espoo 26.05. 23:59
-
 
29.05. ak Hyvän Tuulen Kisat 1 Helsinki 26.05. 23:59
F
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
29.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
29.05. ak Tilastopajacup 2 Turku 26.05. 23:59
F
 
29.05. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Siilinjärvi 26.05. 23:59
-
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Kemi -
-
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Ylitornio 28.05. 23:59
-
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 28.05. 23:59
-
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Marttila -
-
 
29.05. seura Metsä Group Seurakisat Siilinjärvi 26.05. 23:59
-
 
29.05. pk PeeÄssä Lasten ottelukilpailut 1 Varpaisjärvi -
-
 
29.05. pk Porvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1 Porvoo - Borgå 24.05. 23:59
-
 
29.05. pk PrimaTimber keväthypyt Polvijärvi 27.05. 23:59
-
 
29.05. pk Suomenselän kisat ALAVUS 27.05. 23:59
-
 
29.05. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi 26.05. 23:59
-
 
29.05. pk Harjoitusryhmäkilpailu Savonlinna 28.05. 23:59
-
 
30.05. pk Lajipäiväkisat Joutseno Joutseno 28.05. 23:59
-
 
30.05. seura Metsä Group Seurakisat Lapua -
-
 
30.05. seura Metsä Group Seurakisat Paimio 28.05. 23:59
-
 
30.05. pk Moukaripörssin kevätkiekko III Pori 28.05. 23:59
-
 
30.05. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 28.05. 23:59
-
 
30.05. pk Kokkolan Veikkojen kisat Kokkola 29.05. 23:59
-
 
30.05. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 28.05. 23:59
-
 
30.05. pm Pm-Sisukävelyt Pori 27.05. 23:59
-
 
30.05. pk Toukokuun kisat Äänekoski 28.05. 23:59
-
 
30.05. pk Harjoitusryhmäkilpailu Savonlinna 29.05. 23:59
-
 
31.05. po Distriktstävling Mariehamn -
-
 
31.05. po Distriktstävling Mariehamn -
-
 
31.05. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki -
-
 
31.05. pk Kiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekko Riihimäki 29.05. 23:59
-
 
01.06. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki -
-
 
02.06. pm Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2. Joensuu 26.05. 23:59
-
 
02.06. pk Kauko Rokalan muistokilpailu Vantaa 29.05. 23:59
-
 
02.06. pk Koskenkylän kymppi ja vitonen Rovaniemi 25.05. 23:59
-
 
02.06. ak Laidunkauden avajaiskisat Liminka 30.05. 23:59
F
 
02.06. ak PKO Games Joensuu 26.05. 23:59
-
 
02.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua 27.05. 23:59
-
 
02.06. pk Seiväskoulun hyppykisa Turku 30.05. 23:59
-
 
02.06. pk Seuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSU Seinäjoki 31.05. 23:59
-
 
02.06. pk Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2 Espoo 30.05. 23:59
-
 
02.06. ak Parkano Games Parkano 30.05. 23:59
F
 
02.06. pk Kesäkuun tuloskisa Lapinlahti 30.05. 23:59
-
 
02.06. pk PeeÄssä Cup I-osakilpailu Lapinlahti 30.05. 23:59
-
 
02.06. pk Seinäjoen seiväskisa Seinäjoki 31.05. 23:59
-
 
02.06. seura Metsä Group Seurakisat Korsholm -
-
 
03.06. ak Klaukkala Junior GP Nurmijärvi 01.06. 23:59
F
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Pori 02.06. 23:59
-
 
03.06. pk Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset Borgå - Porvoo 31.05. 23:59
-
 
03.06. pk Luokittelukilpailut / KeU cup 1 Savonlinna, Kerimäki 02.06. 23:59
-
 
03.06. pk Kymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituus Pyhtää 31.05. 23:59
-
 
03.06. pk Laitilan kesäkuun piirikunnalliset Laitila 31.05. 23:59
-
 
03.06. pk Maanantaikilpailu Leppävirta -
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Jakobstad 02.06. 23:59
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 02.06. 23:59
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
03.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 01.06. 23:59
-
 
03.06. pk Tarvasjoen Kesäkisat 2/10 Lieto/Tarvasjoki 02.06. 23:59
-
 
03.06. pk Harjoitusryhmäkilpailu Savonlinna 02.06. 23:59
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 03.06. 23:59
-
 
03.06. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
04.06. pk Kultajousi kuukausikisa 1.osakilpailu Kuopio 02.06. 23:59
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 03.06. 23:59
-
 
04.06. pk Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäivä Naantali 31.05. 23:59
-
 
04.06. pm Pm-ottelut 9-15-v. 1. osa Orimattila 31.05. 23:59
-
 
04.06. pk Kymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäs Kouvola 01.06. 23:59
-
 
04.06. pm Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17 Kouvola 01.06. 23:59
-
 
04.06. kans Marskin kisat Lappeenranta 30.05. 23:59
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 02.06. 23:59
-
 
04.06. pk Säästöpankkikisa Salo 01.06. 23:59
-
 
04.06. ak Kesäkuun kisat Ylivieska 01.06. 23:59
F
 
04.06. pk Knattetävlingar Sjundeå 04.06. 23:59
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Soini -
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Viitasaari 03.06. 23:59
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 03.06. 23:59
-
 
04.06. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
04.06. pk Tampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoret Tampere 02.06. 23:59
-
 
04.06. pk Ylöjärven juoksuilta Ylöjärvi 02.06. 23:59
-
 
04.06. pk Kaiun seiväskisa KAAVI 01.06. 23:59
-
 
05.06. pm Sisumaastot Rovaniemi 04.06. 23:59
-
 
05.06. pk Otaniemi Junior Games Espoo 02.06. 23:59
-
 
05.06. pm pm-ottelut 9-15v KeSY Jyväskylä 02.06. 23:59
-
 
05.06. pk Yleisurheilukoulukisa 3 Varkaus 03.06. 23:59
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Varkaus -
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
05.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
05.06. pk Posion Pyrinnön avoimet kisat Posio 02.06. 23:59
-
 
05.06. ak Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4 Sipoo / Sibbo 04.06. 23:59
F
 
05.06. ak Tilastopajacup 3 Turku 02.06. 23:59
F
 
05.06. pk Nopsan piirikunnalliset Noormarkku 04.06. 23:59
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 04.06. 23:59
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Ylitornio 04.06. 23:59
-
 
05.06. ak Mikkeli avoin ABC3 kilpailu Mikkeli 03.06. 23:59
-
 
05.06. pk NoU:n Kesäkuun kisa Nokia 02.06. 23:59
-
 
05.06. pk Nuorisokisat Forssa 02.06. 23:59
-
 
05.06. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 04.06. 23:59
-
 
05.06. ak Tomatspelen Närpes 03.06. 23:59
F
 
06.06. ak Eltsu Junior GP Helsinki 04.06. 23:59
F
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 04.06. 23:59
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki 05.06. 23:59
-
 
06.06. pk Pk-heittokisat KILPAILU ON PERUTTU Mikkeli / Ristiina 04.06. 23:59
-
 
06.06. pm Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt Joensuu 04.06. 23:59
-
 
06.06. ak Reilu Cup 2 Lahti 04.06. 23:59
F
 
06.06. pk Kiskon mestaruus-hypyt ja moukari Riihimäki 04.06. 23:59
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä 05.06. 23:59
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Kaarina -
-
 
06.06. ak Paimion Rata ja Kenttä 2024 Paimio 04.06. 23:59
F
 
06.06. pk Viikkokilpailu 1 Lempäälä 05.06. 23:59
-
 
06.06. ak Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga Ilmajoki 05.06. 23:59
F
 
06.06. pk Heittokisa Kurikka -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Karijoki -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuortane -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
06.06. seura Metsä Group Seurakisat Kaskinen -
-
 
06.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat Joensuu 04.06. 23:59
-
 
07.06. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
07.06. pk Jyväskylän keihäskoulun Pajulahti Cup Jyväskylä 05.06. 23:59
-
 
07.06. pk Juoksujen tuloskilpailu Rovaniemi 06.06. 23:59
-
 
07.06. ak Kuy GP Tuusula 05.06. 23:59
F
 
07.06. ak GIF:n aluekilpailut Kokkola 05.06. 23:59
F
 
08.06. pk BMW Helsinki Half Marathon Helsinki -
-
 
08.-09.06. pk KUY Games Tuusula 05.06. 23:59
-
 
08.-09.06. ak Olli Teijonmaan muistokisat Savonlinna 03.06. 23:59
F
 
08.06. ak II Kangasalan Kisan kesäkisat Kangasala 05.06. 23:59
F
 
08.-09.06. ak Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut Helsinki 06.06. 23:59
F
 
08.06. ak Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä Turku 05.06. 23:59
F
 
08.06. pk Heittokisat Iisalmi 06.06. 23:59
-
 
08.06. pk Jorman Moukaripörssi Leppävirta -
-
 
08.06. pk Nastokisat 2024 Lahti 02.06. 23:59
-
 
08.06. pk Paavon kisat Saarijärvi 05.06. 23:59
-
 
08.06. pm Sisuottelut 9-15v Oulu 05.06. 23:59
-
 
08.06. pk Stafett-DM ÖID Närpes 05.06. 23:59
-
 
08.06. kans Alavuden Kansalliset Alavus 06.06. 23:59
F
 
08.06. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki 07.06. 23:59
-
 
08.06. pk Olli Teijonmaan muistokisan lisäjaji Savonlinna 05.06. 23:59
-
 
08.-09.06. ak Porin Yleisurheilu Games Pori 04.06. 23:59
F
 
08.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 05.06. 23:59
-
 
08.06. pk Vesan juoksu Tervola 06.06. 23:59
-
 
09.06. pk PeU:n avoimet ka Aikuisurheilukilpailut Perniö 05.06. 23:59
-
 
09.06. pk Heittokisat Kalanti, Uusikaupunki 06.06. 23:59
-
 
09.06. pm Helsyn pm-viestit 15-9 v. Helsinki 04.06. 23:59
-
 
09.06. pk Kiuruvesi Junior Games Kiuruvesi 04.06. 23:59
-
 
09.06. ak Eeles Games Akaa, Toijala 07.06. 23:59
F
 
09.06. kans Seinäjoen Kansalliset Kilpailut Seinäjoki 08.06. 23:59
-
 
09.06. kans Kiuruvesi Games Kiuruvesi 04.06. 23:59
F
 
09.06. seura Metsä Group Seurakisat Korsholm -
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Lappeenranta -
-
 
10.06. pk Paunu Games II Jämsä 07.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Alavus 09.06. 23:59
-
 
10.06. pk Eekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 1 Lappeenranta 07.06. 23:59
-
 
10.06. pk Jopo 1 Joutsa 07.06. 23:59
-
 
10.06. pk Kesäkuun iltakilpailu Alavieska 09.06. 23:59
-
 
10.06. pk Maanantaikilpailut Leppävirta -
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 09.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat OULU 09.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Hamina -
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 10.06. 23:59
-
 
10.06. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
10.06. pk DT i Nedervetil Nedervetil / Alaveteli 08.06. 23:59
-
 
11.-12.06. ak Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue Nurmijärvi 09.06. 23:59
F
 
11.06. pk Iltamaastot Jyväskylä 10.06. 23:59
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
11.06. pk Virkiän pätkäsprintit Lapua 09.06. 23:59
-
 
11.06. pk Ahkeran arkiheitot Lahti 10.06. 23:59
-
 
11.06. pk Kesport kisat Iisalmi 05.06. 23:59
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 10.06. 23:59
-
 
11.06. pk Ryskeen kesäkisa I Tammela 08.06. 23:59
-
 
11.06. seuracup Seuracup 1. osakilpailu Lapua 08.06. 23:59
-
 
11.06. ak Tilastopajacup 4 Turku 08.06. 23:59
F
 
11.06. pk Veve-kisa 2 Veikkola 09.06. 23:59
-
 
11.06. pk DT Jakobstad Jakobstad 09.06. 23:59
-
 
11.06. pk Hippokisat Urjala 09.06. 23:59
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 09.06. 23:59
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 10.06. 23:59
-
 
11.06. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
11.06. seuracup Pohjola Seuracup piirikisa KÄLVIÄ 09.06. 23:59
-
 
11.06. ak RT Jakobstad Jakobstad 09.06. 23:59
F
 
11.06. pk Siikalatva Cupin Pyhännän osakilpailu Pyhäntä 10.06. 23:59
-
 
11.06. pk Kaiun seiväskisa KAAVI 07.06. 23:59
-
 
11.06. pk Piirikunnallinen Keuruu 10.06. 23:59
-
 
12.06. pk Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa I Hämeenlinna 10.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Pori -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Joensuu 09.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Tyrnävä -
-
 
12.06. pk Motonet kuukausikisa Joensuu 09.06. 23:59
-
 
12.06. pk Heittojen tuloskilpailu Rovaniemi 10.06. 23:59
-
 
12.06. pk JITA-kisat Virrat 09.06. 23:59
-
 
12.06. pk Luokittelukilpailut / KeU cup 2 Savonlinna, Kerimäki 11.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Rauma -
-
 
12.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
12.06. pm Aikuisurheijoiden (SAUL) pm-kisat Turku 10.06. 23:59
-
 
12.06. pk Hannun heitot Parikkala 09.06. 23:59
-
 
12.06. pk Hippokisa 2 Valkeakoski 10.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Kokkola 11.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Marttila -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Karkkila -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Kemi -
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 11.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Ylitornio 11.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Virrat -
-
 
12.06. pk Seuraottelu KaPo-NuKi-ViVi Vihti, Nummela 10.06. 23:59
-
 
12.06. seura Metsä Group Seurakisat Korsnäs 10.06. 23:59
-
 
13.06. pk Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat Orivesi 11.06. 23:59
-
 
13.06. ak YAG Junior GP Tampere 09.06. 23:59
F
 
13.06. ak Lampin aluekilpailut Toholampi 09.06. 23:59
F
 
13.06. pk Lieksan junnukisat Lieksa 11.06. 23:59
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä 12.06. 23:59
-
 
13.06. pk Viikkokilpailu 2 Lempäälä 12.06. 23:59
-
 
13.06. pk Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAUL Kajaani 09.06. 23:59
-
 
13.06. pk Aktia Junior Games del 1 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 11.06. 23:59
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Karijoki -
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Juuka 11.06. 23:59
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuortane -
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
13.06. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 11.06. 23:59
-
 
13.06. pk Metsolan heittokisa Mikkeli MIKKELI 10.06. 23:59
-
 
13.06. pk Piirikunalliset Kurikka 12.06. 23:59
-
 
13.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 11.06. 23:59
-
 
14.-16.06. ak Youth Athletics Games Tampere 09.06. 23:59
-
 
14.06. pk Helsinki Central Park Run Helsinki -
-
 
15.06. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 Kouvola/Inkeroinen 08.06. 23:59
-
 
15.06. pk Forssan Suvi-ilta Forssa 15.06. 23:59
-
 
15.06. pk Kenttäkarhujen heitto- ja hyppykisat Uusikaupunki 13.06. 23:59
-
 
15.06. maantie Vieskamaraton Ylivieska -
-
 
16.06. seura Metsä Group Seurakisat Korsholm -
-
 
16.06. pk Iskun heittokisat Mynämäki 11.06. 23:59
-
 
16.06. pk Apupapu Cup 1 Orivesi 13.06. 23:59
-
 
16.06. pk Joensuun keihäskoulun Pajulahti-Cup Joensuu 14.06. 23:59
-
 
16.06. pk Auran pituuskisa Oulu 13.06. 23:59
-
 
16.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.06. 23:59
-
 
17.06. pk JoKu Kesäkisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 2 Joutseno 13.06. 23:59
-
 
17.06. ak Lival-Games Sipoo / Sibbo 15.06. 23:59
F
 
17.06. pk 58-Cup Vantaa 14.06. 23:59
-
 
17.06. kävely Aluemestaruus ratakävelyt Vantaa 14.06. 23:59
F
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Lapua -
-
 
17.06. seuracup Seuracup 1, Ykköslohko Naantali 13.06. 23:59
-
 
17.06. seuracup Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit Naantali 13.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Vantaa 14.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
17.06. seuracup Pohjola Seuracup I osakilpailu Sastamala 14.06. 23:59
-
 
17.06. pk Aikuisurheilijoiden pituus ja kolmiloikka Helsinki 16.06. 23:59
-
 
17.06. pk Junispelen Oravais / Oravainen 15.06. 23:59
-
 
17.06. pk Maanantaikilpailut Leppävirta -
-
 
17.06. pk Matin Kuntokymppi Lieksa 16.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Kurikka -
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 16.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
17.06. pk Porvoon moukarikisa- Borgå släggtävling Porvoo - Borgå 14.06. 23:59
-
 
17.06. pk Tarvasjoen Kesäkisat 3/10 Lieto/Tarvasjoki 16.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 18.06. 23:59
-
 
17.06. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
17.06. pk Pyrinnön Sprintit OULU 16.06. 23:59
-
 
17.06. pk Tuloskisa 800m, kuula Varkaus 16.06. 23:59
-
 
18.06. pk Aikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisat Töysä 15.06. 23:59
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Joroinen -
-
 
18.06. iaaf Paavo Nurmi Games Turku -
-
 
18.06. seuracup Pohjola Seuracup 1-osakilpailu Vihti, Nummela 15.06. 23:59
-
 
18.06. seuracup Pohjola Seuracup I.osakilpailu Vantaa 14.06. 23:59
-
 
18.06. pk Pyrinnön heitot OULU 17.06. 23:59
-
 
18.06. seuracup Etelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailu Savonlinna 15.06. 23:59
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 16.06. 23:59
-
 
18.06. pk Kiilojen piirikisat Haapajärvi 16.06. 23:59
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Vaasa (Vähäkyrö) -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Viitasaari -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Ylämaa -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuortane -
-
 
18.06. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
18.06. pk Suomenselän kisat Lehtimäki Alajärvi 16.06. 23:59
-
 
18.06. pk 200m kisat Savonlinna 15.06. 23:59
-
 
19.06. pk Rimaralli 2 Espoo 18.06. 23:59
-
 
19.06. ak Harju Cup 2 Jyväskylä 16.06. 23:59
F
 
19.06. pk Harju Cup 2 lisälajit Jyväskylä 16.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
19.06. seuracup Pohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailu Joensuu 15.06. 23:59
-
 
19.06. ak Avoimet mestaruuskilpailut Espoo 14.06. 23:59
-
 
19.06. pk Juhannuskisat Keitele 17.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Nakkila 17.06. 23:59
-
 
19.06. seuracup Pohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKY Heinola 16.06. 23:59
-
 
19.06. seuracup Pohjola Seuracup I-osakilpailu Lapinlahti 15.06. 23:59
-
 
19.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
19.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 16.06. 23:59
-
 
19.06. seuracup Föreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 Nykarleby 16.06. 23:59
-
 
19.06. seuracup HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu Hämeenlinna 17.06. 23:59
-
 
19.06. pk Juhannusviikon moukari Virrat 18.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Karkkila -
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 18.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Ylitornio 18.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Uurainen -
-
 
19.06. seuracup NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 Borgå - Porvoo 16.06. 23:59
-
 
19.06. seuracup Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa Nokia 16.06. 23:59
-
 
19.06. kans Tampereen yu-mestaruuskilpailut Tampere 15.06. 23:59
-
 
19.06. po Ungdomsserien omgång 1 Mariehamn -
-
 
19.06. pk Viispiikkinen cup Kivijärvi 18.06. 23:59
-
 
19.06. pm Aikuisurheilijoiden (SAUL) pm-kisat 2 Turku 17.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 18.06. 23:59
-
 
19.06. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
20.06. ak Reilu Cup seiväs Lahti 18.06. 23:59
F
 
20.06. pk Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 19.06. 23:59
-
 
20.06. pk Lieksan junnukisat Lieksa 18.06. 23:59
-
 
20.06. kans Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut Pudasjärvi 16.06. 23:59
-
 
20.06. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
20.06. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
20.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu 18.06. 23:59
-
 
21.06. pk Keuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajit Keuruu 16.06. 23:59
-
 
21.06. pk Posion Pyrinnön Juhannuskisat Posio 19.06. 23:59
-
 
21.06. kans Keuruun 57. Juhannuskisat Keuruu 16.06. 23:59
F
 
21.06. ak Ikaalisten Juhannuskisat Ikaalinen 18.06. 23:59
F
 
22.06. GP Motonet GP Kuortane Kuortane 13.06. 23:59
C
 
23.06. pk Juhannuskisat Leppävirta -
-
 
23.06. kans Saarijärven 88. Juhannuskisat Saarijärvi 17.06. 23:59
F
 
23.06. pk Itä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertue KAAVI 19.06. 23:59
-
 
24.06. pm HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v Hämeenlinna 22.06. 23:59
-
 
24.06. pk Seuracup I Etelälohko Paimio 21.06. 23:59
-
 
24.06. pk Seuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajit Paimio 21.06. 23:59
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Kurikka -
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
24.06. pk Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi Mynämäki 20.06. 23:59
-
 
24.06. seuracup Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajit Mynämäki 20.06. 23:59
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 24.06. 23:59
-
 
24.06. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
25.06. seuracup Pohjola Seuracup I.osakilpailu Oulu 23.06. 23:59
-
 
25.06. ak Reilu Cup 3 Lahti 23.06. 23:59
F
 
25.06. pk Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola 23.06. 23:59
-
 
25.06. ak ABC-kilpailut Savonlinna 22.06. 23:59
F
 
25.06. pk Kehityksen Junnukisa Kaarina 22.06. 23:59
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.06. pk Riennon ABC-kisojen lisälaji Savonlinna 22.06. 23:59
-
 
25.06. ak Tilastopajacup 5 Turku 22.06. 23:59
-
 
25.06. ak Avoimet aluekilpailut Kauhava 23.06. 23:59
-
 
25.06. pk DT i Bennäs Bennäs 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.06. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 Forssa 22.06. 23:59
-
 
25.06. pk Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut Parkano 23.06. 23:59
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Soini -
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Hirvensalmi -
-
 
25.06. ak Piiriottelu EKY, KYMY, LASY Lahti 20.06. 23:59
-
 
25.06. pk Porvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2 Porvoo - Borgå 21.06. 23:59
-
 
25.06. pk V Jyrin pomppu Liperi (Ylämylly) 23.06. 23:59
-
 
25.06. pm Viestihuipentuma Kalajoki 22.06. 23:59
-
 
25.06. seura Metsä Group Seurakisat Kellokoski 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk Korkeus ja pituus pk Kajaani 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk KeskisMikon Mittelöt Töysä 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Siilinjärvi 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
26.06. seuracup Pohjola Seuracup piirikisa I Jyväskylä 23.06. 23:59
-
 
26.06. pk Seuracup lisälajit Jyväskylä 23.06. 23:59
-
 
26.06. pk Ahkeran arkiheitot Lahti 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
26.06. pk Nummelan Tarmon aluekilpailut Vihti 23.06. 23:59
-
 
26.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
26.06. pm Satakunnan 9-10 v pm-moniottelut Nakkila 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk DT Nykarleby Nykarleby 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Kokkola 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Kemi -
-
 
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Punkaharju 26.06. 23:59
-
 
26.06. ak Mikkeli avoin ABC2 kilpailu Mikkeli 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk PeeÄssä Lasten ottelukilpailut 2 Varpaisjärvi -
-
 
26.06. pm Pm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15 Akaa, Toijala 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk Rastin keskiviikkokisat Suomussalmi 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. pk SAUL:n avoimet pm-kilpailut Salo 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. po Ungdomsserien omgång 2 Mariehamn -
-
 
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
26.06. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
26.06. pk Naisten kasi Nakkila 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pk Antin Areenan seiväskisa Kalajoki 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat HYVINKÄÄ 27.06. 23:59
-
 
27.06. pk Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat Orivesi 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pk Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1 Imatra 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pk Kaarinan Uran viikkokisat 2 Kaarina 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pm Satakunnan 11-13 v pm-moniottelut Nakkila 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pk Vesan Kisat osa 1 Raahe 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-30.06. SM Kalevan kisat Vaasa 19.06. 23:59
B
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat Kuortane -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
27.06. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 25.06. 23:59
-
 
27.06. pk Suomenselän alueen kilpailu Alajärvi 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.06. pk Viispiikkinen Cup, Kyyjärven osakilpailu Kyyjärvi 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.06. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
29.06. pk Ratakelaus VASA 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.06. pk 22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailut Marttila 24.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.06. pk Albin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa -
-
 
30.06. pk Aluekilpailut Vehmaa 26.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.06. pk Seiväskisa Rovaniemi 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.06. pk KEV-heittokisa Kuusamo 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.06. pk Naantalin Aurinkokävelyt Naantali 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.06. pk Varstakisat Urjala 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk 58-Cup Vantaa 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Lapua -
-
 
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Paimio 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. ak Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki -
F
 
01.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk Urheilukoulun viikkokisa 2 Forssa 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 Borgå - Porvoo 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Vantaa 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk Someron Säästöpankin Sp-kisat Lieto 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk XVII Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. pk Arto Niemen kisat Lohtaja 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Pyhtää Huutjärvi 01.07. 23:59
-
 
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
01.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
01.07. pk Tarvasjoen Kesäkisat 4/10 Lieto/Tarvasjoki 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Karvia 01.07. 23:59
-
 
01.07. seura Metsä Group Seurakisat Himanka -
-
 
02.07. pk Hiekkalaatikon avajaiskisa Outokumpu 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. ak Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga Ilmajoki 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Kultajousi kuukausikisa 2.osakilpailu Kuopio 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Lahden seiväskisa Lahti 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Ahkeran arkiheitot Lahti 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Kaarinan Junnukisa 2 Kaarina 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. os Kouvola 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Lieksan junnukisat Lieksa 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. ak Uusimaa GP - 2. osakilpailu Vihti, Nummela 29.06. 23:59
F
Ilmoittaudu
02.07. pm Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 Taipalsaari 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. pk Kokkolan Veikkojen kisat Kokkola 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat OULU 01.07. 23:59
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
02.07. pk Metsolan heittokisa 2 Mikkeli MIKKELI 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.07. seura Metsä Group Seurakisat Korsholm -
-
 
03.07. pk Kvarken Games Vörå / Vöyri 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. seura Metsä Group Seurakisat LEPPÄVIRTA -
-
 
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
03.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
03.07. pk Suomenselän kisat Ähtäri 29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. pk Junnut radalle Tampere 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. pk Nopsan piirikunnalliset Noormarkku 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. pk Peeässä cup 2. osakilpailu Siilinjärvi 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
03.07. seura Metsä Group Seurakisat Kerava 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.-07.07. kans 45. Someron seiväskarnevaalit Somero 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.07. karn Keihäskarnevaalit, nuorten kisat Pihtipudas 29.06. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.-06.07. karn Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024 Lohja 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. karn Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut Lempäälä 02.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.07. karn Moukarikarnevaalien nuorten kisat Kaustinen 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.-07.07. karn 45. Someron seiväskarnevaalit Somero 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.-07.07. karn 45. Someron seiväskarnevaalit Somero 01.07. 23:59
F
 
04.07. karn Aitajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Joensuu 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. seura Metsä Group Seurakisat RAAHE -
-
 
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. pk Motonet kuukausikisa Joensuu 28.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. pk Hippokisa 3 Valkeakoski 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. pk Paimion junnukisat Paimio 01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Karijoki -
-
 
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
04.07. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
04.07. pk Pyhäselän heinäkisat Joensuu 02.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.-07.07. pk SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut Oulu 25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.-06.07. karn Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit Jämsä 02.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
05.07. pk Keuruun 12.yömaraton Keuruu -
-
 
05.07. pk Varpaisjärven yöjuoksu Varpaisjärvi 30.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.07. pk Vetelin markkinahölkkä Veteli -
-
 
06.07. maantie Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) Mikkeli -
-
 
06.07. karn Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut Lempäälä 02.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
06.07. pk Keihäskarnevaalien leirikilpailut Pihtipudas 06.07. 23:59
-
 
07.07. karn Moukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisa Kaustinen 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
07.07. karn Keihäskarnevaalit, pääkilpailut Pihtipudas 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
07.07. pk Heinäkuun tuloskisa Lapinlahti 05.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.07. seura Metsä Group Seurakisat Lapinlahti 05.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.07. karn Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 04.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
07.07. karn Moukarikarnevaalien pääkilpailu Kaustinen 01.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
08.07. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
08.07. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
08.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 06.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. ak EEKOO- myötätuulikisat Lappeenranta 05.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. pk Kesäheitot Joensuu 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Pori -
-
 
09.07. pk Kesport kisat Iisalmi 03.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. pk Kolmikuntaottelu Orivesi 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 07.07. 23:59
-
 
09.07. ak Virkiän myötätuulisprintit Lapua 06.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
09.07. pk III-lohkon kisat Urjala 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Ylämaa -
-
 
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.07. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
09.07. pk Vakka-Suomen rataviestit Mynämäki 06.07. 23:59
-
 
10.07. pk Ivar Wilskman heitot Töysä 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.-11.07. pk Kiskon mestaruus seiväs aidat kävely Riihimäki 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Tyrnävä -
-
 
10.07. pk Suonenjoen Vasaman polkujuoksut Suonenjoki 07.07. 23:59
-
 
10.07. ak Kankaanpää Games Kankaanpää 07.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
10.07. pk KSAT-kisat Virrat 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
10.07. pk Heinäkuun kisat Äänekoski 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Kokkola 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Marttila -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Virrat -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Kemi -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Mäntyharju 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
10.07. pk NÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 år Borgå - Porvoo 06.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. pk NoU:n Heinäkuun kisa Nokia 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. pk Tarmon nuorisokilpailut Hämeenlinna 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. pk Viispiikkinen Cup Karstula 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
11.07. pk Lahden seiväskisa Lahti 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Hämeenlinna -
-
 
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki 10.07. 23:59
-
 
11.07. pk Moukari -ilta Paimio 07.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. pk Naantalin heinäseiväs Naantali 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. ak Imatran Inkerikisat Imatra 07.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
11.07. pk Lieksan junnukisat Lieksa 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Nakkila 09.07. 23:59
-
 
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. pk Ryskeen kesäkisa II Tammela 08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. pk Viikkokilpailu 3 Lempäälä 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Karijoki -
-
 
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Hamina -
-
 
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 09.07. 23:59
-
 
11.07. ak Uran aluekisat Kannus 09.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
11.07. seura Metsä Group Seurakisat Korsholm -
-
 
12.07. ak Janakkala Games - perjantain lajit Janakkala 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.07. ak Mikkeli Games Mikkeli 05.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
13.-14.07. ak Avoimet Aluemestaruusottelut Kauhava 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.-14.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 06.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.-14.07. pk Janakkala Games Janakkala 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. pk Seniorien kansalliset heitot turku 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.-14.07. ak SFIM i friidrott 2024 Nedervetil / Alaveteli 05.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
13.07. pm Sisuottelut Kauhava 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. pk Karhulan keskuskentän kesäkisa Kotka 09.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. pk OriGames Orivesi 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. pk Timon ja Sepon lenkki VIEREMÄ -
-
 
13.07. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 Kouvola/Inkeroinen 06.07. 23:59
-
 
13.07. pk Kuohun Tasoittava Vaajakoski / Jyväskylä -
-
 
13.07. pk Seppo Välimäki -aluekisat Noormarkku 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Lempäälä 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. pk Aluekisat Lieto 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. pk Nuorten Timanttikisat Sastamala 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. pk Heittokisat Iisalmi 12.04. 23:59
-
 
14.07. pk Kenttäkarhujen miniottelut Uusikaupunki 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. pk Alavieska-viikon kilpailut Alavieska 12.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. pk Heinäseiväs Virrat 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.07. kans Timanttikisat Sastamala 11.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Joensuu 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Joroinen -
-
 
15.07. pk Motonet kuukausikisa Joensuu 11.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. ak Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki -
F
 
15.07. pk Tapsan heitot Hamina 10.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Alavus 14.07. 23:59
-
 
15.07. pk Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset Laihia 13.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 13.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
15.07. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
15.07. pk Tarvasjoen Kesäkisat 5/10 Lieto/Tarvasjoki 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.-17.07. pk Matalankynnyksen seiväskisa Tampere 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
16.07. pk Subway-kisat Kuusamo 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. ak Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga Kauhajoki 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.-17.07. ak Pm M/N17, P/T15-14 Tampere 12.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
16.07. pk PrimaTimber kiekkokisat Liperi 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.07. pk Ratakusiaiset Lieto 12.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. pk Lappeenranta Motonet GP - lisälajit nuoret Lappeenranta 12.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. GP Lappeenranta Motonet GP Lappeenranta 10.07. 23:59
D
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Pori 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Kankaanpää -
-
 
17.07. pk Ahkeran arkiheitot Lahti 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. pk Luokittelukilpailut / KeU cup 3 Savonlinna, Kerimäki 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
17.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
17.07. pk Itä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertue Lapinlahti 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
17.07. seura Metsä Group Seurakisat OULU 16.07. 23:59
-
 
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Uurainen -
-
 
17.07. pk Suomenselän kisat Soini 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
17.07. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
18.07. pk Intersport Kymijoki-Kymppi Kouvola 14.07. 23:59
-
 
18.07. pk Lahden seiväskisa Lahti 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.07. seura Metsä Group Seurakisat Lapua -
-
 
18.07. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.07. pk Fyrrypinkaasut Vaasa (Vähäkyrö) 17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.07. ak Koski-Vähälän karijasut Ylivieska 14.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
18.07. pk LETE-Fantti kisa Juuka 17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.07. seura Metsä Group Seurakisat Juuka -
-
 
18.07. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
18.07. pk Pyhäselän heinäkisat 2 Joensuu 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.07. pk Ratakymppi Forssa 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.07. am Am-kilpailut M/N, M/N17, 1. päivä Seinäjoki 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.-21.07. pm PSY 9-15v Sisulisähuipentuma Varkaus 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.-21.07. pm Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat Pori 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.-21.07. ak Kouvola Junior Games Kouvola 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.07. pm Nousiainen pm-moukari Nousiainen 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.-21.07. pm Pohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentuma Kempele 17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.07. pk PrimaTimber hyppykisat Polvijärvi 17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.07. pk 50 Pentin juhlaolympialaiset Saarijärvi 16.07. 23:59
-
 
20.07. pk Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen -
-
 
20.07. pk Space junior games Seinäjoki 18.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.07. maantie Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppi Hämeenlinna 19.07. 23:59
-
 
20.07. GP Joensuun Motonet GP 2024 Joensuu 10.07. 23:59
D
 
21.07. ak Pohjan koitokset Rovaniemi 14.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. pk Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. am Am-kilpailut MN, MN17 (2.pvä) Seinäjoki 18.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. ak Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäivä Laitila 15.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. pk Kipinän Kisat Lohja 18.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. pk Ylä-Karjalan Kymppi Nurmes (Valtimo) 16.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.07. pk Apupapu Cup 2 Orivesi 19.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.-23.07. am Aluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alue Orimattila 18.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.07. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
22.07. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi 20.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.07. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
22.07. pm Öppna Åländska Mästerskapen, dag 1 Mariehamn -
-
 
22.07. pk Pk. kilpailut Ylistaro 19.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.07. pk Salaman Holjat kisat Forssa 19.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. pk Aikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän Korppukisat Töysä 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.-24.07. pm Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v piirihuipentuma MIKKELI 20.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. kans Häme Games Riihimäki 21.07. 23:59
E
Ilmoittaudu
23.07. seura Metsä Group Seurakisat Hämeenlinna -
-
 
23.07. pk Distriktstävling Malax 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. pk Heinäkuun heitot ja hölkät Parkano 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. pk Mahtikisat Maaninka 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
23.07. seura Metsä Group Seurakisat Parkano 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
23.07. seura Metsä Group Seurakisat HIRVENSALMI -
-
 
23.07. pk Nouste keihäs,kuula Nousiainen 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.07. kävely Sisu- ja aluemestaruuskävelyt Kauhava 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.-25.07. ak EuroChallenge24 Lahti 21.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
24.07. pk Alavuden nuorisokisat ALAVUS 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.-25.07. ak Aluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alue Sipoo / Sibbo 21.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
24.07. pk Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2 Hämeenlinna 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Liminka -
-
 
24.07. pk Pyhäselän juoksukarnevaalit Joensuu 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat LEPPÄVIRTA 24.07. 23:59
-
 
24.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
24.07. ak Äänekoski Games Äänekoski 21.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Punkaharju -
-
 
24.07. pm Öppna Åländska Mästerskapen, dag 2 Mariehamn -
-
 
24.07. pk PeeÄssä Lasten ottelukilpailut 3. Varpaisjärvi -
-
 
24.07. pm Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 3 Parikkala 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. kans Pyrinnön kansalliset Tampere 20.07. 23:59
E
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07. seura Metsä Group Seurakisat Evijärvi -
-
 
24.07. pk Mettäperän lenkki Muhos, Päivärinne -
-
 
25.07. pk 48:e Jakob Marathon Jakobstad 21.07. 23:59
-
 
25.07. pk Karjalainen seiväsgaala Joensuu 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. pk Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat Orivesi 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. pk Vesan Kisat osa 2 Raahe 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. pk Tuulisähkö-kisat 1 Klaukkala 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. ak ABC-kilpailut Savonlinna 22.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
25.07. pk Lieksan junnukisat Lieksa 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. ak Space Games 1 Seinäjoki 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. pk Viikkokilpailu 4 Lempaala 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. ak Kaarinan Heittokisat Kaarina 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.07. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
26.07. ak Lohja Games 2024 Lohja 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.07. ak Kälviä Games Kälviä 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.07. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
27.07. pk Unikeon aamuhölkkä Naantali 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pk Lohja Junior Games 2024 Lohja 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pm pm-sisulisähuipentuma Kaarina 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.07. pk Lasyn Pm-huipentuma osa 2 Iitti 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pm SisuhuipentumaT/P9-15 Alajärvi 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pm DM 14-15 år Pedersöre 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pk Keski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentuma Kokkola 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pm Knattefinalen 9-13 år Pedersöre 24.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.07. ak Lapin Leiskautukset Rovaniemi 21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07. pk Pm-sisulisähuipentuma Jämsä 22.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.07. ak Siilinjärvi Games Siilinjärvi 22.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
27.07. ak Topgames Sprint Porvoo - Borgå 24.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
27.07. pk Helsinki Twilight Run Helsinki -
-
 
28.07. pk Lasy pm-huipentuma Lahti 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.07. pk Harri Mannermaan 65v-juhlajuoksu Vantaa 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.07. pk Lieksan urheilukentän avajaiskisat Lieksa 23.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.07. pk Rimaralli 3 Espoo 26.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.07. po 17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) Parkano 26.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.07. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 27.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.07. pk Luokittelukilpailut / KeU cup 4 Savonlinna, Kerimäki 28.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.07. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
29.07. seura Metsä Group Seurakisat Äänekoski -
-
 
29.07. pk Tarvasjoen Kesäkisat 6/10 Lieto/Tarvasjoki 28.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.-31.07. pm 9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma Joensuu 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. pk Ahkeran arkiheitot Lahti 27.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 28.07. 23:59
-
 
30.07. pm pm-viestit T/P13-15 Salo 26.07. 23:59
-
 
30.07. pk Suomenselän kisat Töysä 27.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. ak Uusimaa GP 3.osakilpailu Järvenpää 27.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
30.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 1 Pori 27.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. pk Kiilojen kesäkisat Haapajärvi 28.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Ylämaa -
-
 
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
30.07. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
30.07. pk Porvoon juniorikisa 3 - Borgå juniortävling 3 Porvoo - Borgå 26.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.07. pk Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat Urjala 28.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. pk Seiväskoulun päätöskisa Riihimäki 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Siilinjärvi 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat HYVINKÄÄ 31.07. 23:59
-
 
31.07. pk Eekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 3 Lappeenranta 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Valkeala -
-
 
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
31.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -
-
 
31.07.-01.08. pm Aikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL) Kajaani 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 2 Pori 28.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. pk Junnut radalle Tampere 30.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Kokkola 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.07. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
01.08. pk Hyppykoulun päätöskilpailu Riihimäki 30.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.08. pk Iitti-hölkkä Kausala 30.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.08. seura Metsä Group Seurakisat Nakkila 30.07. 23:59
-
 
01.08. pm pm-sisulisäviestit P/T9-11 Raisio 28.07. 23:59
-
 
01.08. pk Aktia Junior Games del 2 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.08. seura Metsä Group Seurakisat Vaasa (Vähäkyrö) -
-
 
01.08. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
01.08. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
01.08. seura Metsä Group Seurakisat Akaa, Toijala 30.07. 23:59
-
 
01.08. pk Viispiikkinen cup Saarijärvi -
-
 
02.-04.08. SM SM-kilpailut P/T 14-15 Helsinki 25.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
02.-04.08. SM SM-kilpailut M/N 19-22 Riihimäki 25.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
02.08. pk Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu Lahti 01.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.08. maantie 3. Hamina Tattoojuoksu Hamina 31.07. 23:59
-
 
03.08. pk Hannun heittokilpailut Varpaisjärvi 29.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.08. pk Juvan kisat Juva 29.07. 23:59
-
 
03.08. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 Kouvola/Inkeroinen 27.07. 23:59
-
 
04.08. pk SAUL Elokuun Tuloskisa Vihti 02.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Joutseno 01.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Pori 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Lapua -
-
 
05.08. pk Paunu Games III Jämsä 02.08. 23:59
-
 
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Alavus 04.08. 23:59
-
 
05.08. seura Metsä Group Seurakisat pudasjärvi -
-
 
05.08. seura Metsä Group Seurakisat Perho -
-
 
05.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 03.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. pk Hippokisat Salo 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. pk Kultajousi kuukausikisa 3.osakilpailu Kuopio 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. pk M/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit) Outokumpu 03.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Huittinen -
-
 
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. seuracup Pohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailu Outokumpu 03.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. ak Reilu Cup 4 Lahti 04.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
06.08. pk Parman mestaruuskilpailut 2 Lieto 03.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. ak Avoin pm-moukari Nousiainen 01.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
06.08. pk DT i Smedsby Korsholm 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. pk Elokuun iltakilpailu Alavieska 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Ikaalinen -
-
 
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Soini -
-
 
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.08. seura Metsä Group Seurakisat Eura -
-
 
06.08. pk Teuvan Rivakka YU-Kilpailu Teuva 05.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. pk Esbo IF löpkväll- juoksuilta Esbo / Espoo 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 05.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. seuracup Pohjola Seuracup HämSY:n I - divisioona Urjala 05.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. pk Vakka-Suomen mestaruusottelut Uusikaupunki 04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.08. seura Metsä Group Seurakisat Saarijärvi -
-
 
07.08. seura Metsä Group Seurakisat Karkkila -
-
 
07.08. po Ungdomsserien omgång 3 Mariehamn -
-
 
07.08. seura Metsä Group Seurakisat Toholampi -
-
 
07.08. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 06.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.08. seura Metsä Group Seurakisat Paimio 05.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.08. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 06.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.08. pk Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat Orivesi 06.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.08. seura Metsä Group Seurakisat Kiuruvesi -
-
 
08.08. pk Viispiikkinen-Cup Kannonkoski 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.-11.08. SM SM-kilpailut M/N 16-17 Savonlinna 01.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
09.08. pk Someron kaupunginmestaruuskisat Somero 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pk Harjavallan Allianssin aikuisyleisurheilukisat Harjavalta 26.07. 23:59
-
 
10.08. am Aluemestaruuskilpailut T/P 13 Sastamala 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 Kotka 05.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pm UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Porvoo 07.08. 23:59
-
 
10.-11.08. pk Parayleisurheilun SM-kilpailut MIKKELI 26.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pk PM-ottelut 9-15v Lappeenranta 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pk PoU sprintit Outokumpu 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pk Erkki Ahvenniemen Muistokeihäs Lappajärvi 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.08. pk Arvin Avoimet veteraanikisat Lappajärvi 07.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.08. pm Pm-viestit / Lasy Lahti -
-
 
12.08. seura Metsä Group Seurakisat Joroinen -
-
 
12.08. ak Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki -
F
 
12.08. seuracup Pohjola Seuracup II Saarijärvi -
-
 
12.08. seura Metsä Group Seurakisat Rovaniemi 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.08. seura Metsä Group Seurakisat Tuusula, Jokela 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup 2, ykköslohko Raisio 08.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit Raisio -
-
 
12.08. seura Metsä Group Seurakisat Hamina -
-
 
12.08. seura Metsä Group Seurakisat Jämsä -
-
 
12.08. seuracup Seuracup II, Pohjoislohko Laitila 08.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat Laitila 08.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.08. pk Tarvasjoen Kesäkisat 7/10 Lieto/Tarvasjoki 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Etelä-Savon Seuracupin II osa Mikkeli / Ristiina 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. pk Pohjola seuracup II Lappeenranta 08.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Pohjola Seuracup piirikisa 2 Espoo 09.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Uudy Riihimäki 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Seuracup II osakilpailu, Pohjois-Saavo Iisalmi 08.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Pohjola Seuracup 2. osakilpailu ALAVUS 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. pk Pohjola seuracup 2. Osakilpailu Toholampi 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Pohjola Seuracup piirikisa II Kankaanpää 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. pk Seuracup 2 Etelälohko Kaarina 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. pk Seuracup 2 Etelälohko, 9v lajit Kaarina 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. seuracup Föreningscupen del 2 VASA -
-
 
13.08. seura Metsä Group Seurakisat Pyhäntä -
-
 
13.08. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
13.08. seuracup NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. ak Harju Cup 3 Jyväskylä 11.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
14.08. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki -
-
 
14.08. ak Uusimaa GP - 4. osakilpailu Nurmijärvi 11.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
14.08. pk 53. Vasakisa Porvoo - Borgå 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. pk Luokittelukilpailut / KeU cup 5 Savonlinna, Kerimäki 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. seura Metsä Group Seurakisat Uurainen -
-
 
14.08. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. pk Suomenselän kisat Virrat 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.-15.08. pm HämSY:n M/N pm-kilpailut Kangasala 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. pk Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.08. seura Metsä Group Seurakisat Virrat -
-
 
14.08. seura Metsä Group Seurakisat Karkkila -
-
 
14.08. seura Metsä Group Seurakisat Punkaharju -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat HYVINKÄÄ 15.08. 23:59
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Kaarina -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Merijärvi -
-
 
15.08. seura Metsä Group Seurakisat Pello -
-
 
15.08. pm T/P12-13 pm-2ottelut ja T/P14-15 pm-ottelut Mynämäki 10.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.-17.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku -
-
 
17.08. pm PSY 9-15v Sisulisämoniottelut Varkaus 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.-18.08. pm Uudy pm 9-15 v. Järvenpää 14.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.-18.08. pm Kymenlaakson pm-huipentumat T/P9-15 Kouvola 12.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.08. pm Pm-sisuviestit Vaasa (Vähäkyrö) 13.08. 23:59
-
 
17.08. pm Satakunnan viestihuipentuma Kankaanpää 14.08. 23:59
-
 
17.08. pm Knattemångkamp Korsholm 15.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Lempaala 14.08. 23:59
-
 
17.08. GP Motonet GP Oulu Oulu 09.08. 23:59
D
Ilmoittaudu
18.08. pk 57. Auliksen Olympialaiset Jämsä 15.08. 23:59
-
 
18.08. pm Keski-Pohjanmaan Sisuottelut Toholampi 15.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08. pk Elokuun kisat Kemi 14.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08. pm Pohjois-Karjalan pm-moniottelut Lieksa 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08. ak Tour de Hammer Oulu Oulu 13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08. ak Vuosaari Games Helsinki 16.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08. pk Ekin Muistokisat Töysä 14.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.08. seura Metsä Group Seurakisat Paimio 16.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.08. pk Urheilukoulun viikkokisa 3 Forssa 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.08. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
19.08. pk Raision Kuulan mestaruuskilpailut Raisio 16.08. 23:59
-
 
19.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 17.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.08. pk IU avoimet seuranmestaruuskisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 4 Imatra 18.08. 23:59
-
 
20.08. pk Seuraottelu Esa-Salama-Ryske Somero 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.08. ak Etelä-Pohojalaanen Timattiliiga, osakilpailu 5 Kauhava 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.08. ak Hyvän Tuulen Kisat 2 Helsinki 17.08. 23:59
F
 
20.08. seura Metsä Group Seurakisat Iitti 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
20.08. seura Metsä Group Seurakisat Soini -
-
 
20.08. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
20.08. seura Metsä Group Seurakisat HIRVENSALMI -
-
 
20.08. ak Nouste kuula Nousiainen 17.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
21.08. kans Eltsun kansalliset Helsinki 17.08. 23:59
E
Ilmoittaudu
21.08. pm Etelä-Savon 9-15 Otteluhuipentuma MIKKELI 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. pk Kiskon mestaruus- Heitot ja Pitkät aidat Riihimäki 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. seura Metsä Group Seurakisat Riihimäki 20.08. 23:59
-
 
21.08. pm pm-viestit 9-15v KeSY Jyväskylä 18.08. 23:59
-
 
21.08. pk Pohjois-Karjalan pm-viestit Joensuu 18.08. 23:59
-
 
21.08. pk Elmonet/ Seuranmestaruuskilpailut Virrat 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. ak Space Games 2 Seinäjoki 20.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. ak Tarmon pikajuoksuilta Hämeenlinna -
F
 
21.08. pk Vakka-Suomen Mestaruuskilpailut Laitila 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. seura Metsä Group Seurakisat Marttila -
-
 
21.08. seura Metsä Group Seurakisat Virrat -
-
 
21.08. seura Metsä Group Seurakisat Karkkila -
-
 
21.08. pk PeeÄssä Lasten ottelukilpailut 4. Varpaisjärvi -
-
 
21.08. pk Porvoon juniorikisa 4 - Borgå juniortävling 4 Porvoo - Borgå 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.08. seura Metsä Group Seurakisat Kauhajoki 20.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pm Kymenlaakson pm-viestit 9-15v Hamina 18.08. 23:59
-
 
22.08. seura Metsä Group Seurakisat Lempäälä 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pk Ryskeen kesäkisa III Tammela 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pk Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus Lempaala 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa, Viiala 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pk Aktia Junior Games del 3 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 19.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. pk DT i Smedsby Korsholm 20.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.08. ak Elokuun kisat Ylivieska 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
23.08. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
23.08. pk Nouste Keihäs Lieto 20.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. pk BMW Helsinki Marathon Helsinki -
-
 
24.-25.08. ak Barents Summer Games Kemi -
F
 
24.-25.08. SM SM-moniottelut M/N 22-19-17 Laitila 16.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.-25.08. SM SM-moniottelut T/P14-15 Uusikaupunki 16.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. pm HämSYn N/M pm 10 000 m Tampere 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.-25.08. pm Helsyn junnuhuipentuma 9-13v Helsinki 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. ak Ahkeran heitto-ottelu Lahti 21.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
24.08. pk Hervannan XXXII Juhlakisat Tampere 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. pk PeeAssä Cup 3-osakilpailu Varkaus 20.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 20.08. 23:59
-
 
24.08. pk Kälviä Games II KÄLVIÄ 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.08. pk Niilon kymppi (Niilo 90-vuotta) Suonenjoki 22.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.08. pm pm-ottelut osa 2 (9-13v) Joutsa 21.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.08. pm Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma Muurola, Rovaniemi -
-
 
25.08. pk Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta (Ylämaa) 22.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.08. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 23.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.08. GP Motonet GP Tampere 18.08. 23:59
C
Ilmoittaudu
26.08. ak Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki -
F
 
26.08. pk Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5 Borgå - Porvoo 24.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 18.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.08. pk Tarvasjoen Kesäkisat 8/10 Lieto/Tarvasjoki 25.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.08. pk Urjalan kunnamestaruuskisat Urjala 24.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.08. am Aluemestaruusviestit, Eteläinen alue Espoo 21.08. 23:59
-
 
27.08. pm Etelä.Savon pm-viestit Savonlinna 24.08. 23:59
-
 
27.08. pk Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäivä Naantali 23.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.08. pk Hippo-kisat Akaa, Toijala 25.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.08. pk Kokkolan työväen urheilijoiden piirikilpailut Kokkola -
-
 
27.08. seura Metsä Group Seurakisat Viitasaari -
-
 
27.08. seura Metsä Group Seurakisat Orimattila -
-
 
27.08. seura Metsä Group Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 25.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.08. seura Metsä Group Seurakisat Nurmijärvi -
-
 
28.08. pk PrimaTimber syyshypyt Polvijärvi 26.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.08. seura Metsä Group Seurakisat Kemi -
-
 
28.08. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 27.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.08. seura Metsä Group Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 26.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.08. pk Piirikunnaliset Kurikka 27.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.08. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 26.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.08. pk Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat Orivesi 27.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.08. pk Vesan Kisat osa 3 Raahe 26.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.08. pk Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut Mynämäki 24.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08. maantie Ruotsi-ottelu 10 Helsinki -
-
 
31.08. seuracup Seuracupin superfinaali Hämeenlinna 28.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08. seuracup Pohjola Seuracup C-finaali Vantaa 27.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08. seuracup Pohjola Seuracupin A-sarjan finaali Janakkala 27.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu -
-
 
31.08. seuracup Pohjola Seuracupin B-sarjan finaali Riihimäki 29.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
01.09. pk Tampere Maraton Tampere -
-
 
02.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 30.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.09. pk Kultajousi kuukausikisa 4.osakilpailu Kuopio 30.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.09. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 01.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.09. pk Aktia Junior Games del 4 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 01.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.09. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 31.08. 23:59
F
Ilmoittaudu
03.09. pk Lempäälän mestaruuskilpailut Lempaala 02.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
03.09. pk Syyskisa Salo 31.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.09. pk Tuulisähkö-kisat 2 Klaukkala 02.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.09. pk Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 Borgå - Porvoo 02.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.09. seura Metsä Group Seurakisat Laitila 03.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.09. pk Suomenselän kisat KUORTANE 02.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.09. po Ungdomsserien omgång 4 Mariehamn -
-
 
05.09. pk 9-13-vuotiaiden moniottelut Mikkeli / Ristiina 02.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.09. seura Metsä Group Seurakisat Kuopio 03.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.09. seura Metsä Group Seurakisat Nakkila 03.09. 23:59
-
 
05.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 03.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.09. pk Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari Borgå - Porvoo 04.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.09. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
07.09. pk 38. Vaasa Maraton Vaasa 04.09. 23:59
-
 
07.09. maantie Rauhalahti-Kuopio Maraton Kuopio -
-
 
07.-08.09. SM SM-viestit Espoo 30.08. 23:59
-
 
07.09. pm Sisulisäottelut II 9-13v Äänekoski 04.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.09. pk SAUL Heitto-5-ottelun SM-kilpailut Kauhajoki 31.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.09. pk Kesän Ennätysten murskajaiset Töysä 04.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.09. pk 52. Kuulakarnevaalit Hämeenkyrö -
-
 
08.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 03.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.09. pk Höstkast Malax 06.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.09. pk KieKuMo 3 Virrat 05.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.09. pk Syysheitot I Jämsä 06.09. 23:59
-
 
09.09. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.09. seura Metsä Group Seurakisat Raisio -
-
 
09.09. pk Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 07.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 08.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.09. pk Tarvasjoen Kesäkisat 9/10 Lieto/Tarvasjoki 08.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.09. pm Avoimet pm-ratakävelyt Laitila 05.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
11.09. seura Metsä Group Seurakisat Järvenpää 10.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.09. seura Metsä Group Seurakisat HYVINKÄÄ 12.09. 23:59
-
 
12.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 10.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.09. pk Spotox JuoksuCupin pikamatkat Kaarina 09.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
13.-14.09. maantie Finlandia Marathon Jyväskylä -
-
 
13.09. seura Metsä Group Seurakisat Janakkala -
-
 
14.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut 2 Tampere 10.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. pk HSL Group moukari 3 Nurmijärvi -
-
 
14.09. pk Seniorien kansalliset heitot turku 11.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. pk Kiuaskallion heitot Jalasjärvi 11.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. pm Pohjois-Savon 9-13v. pm-moniottelut Siilinjärvi 10.09. 23:59
-
 
14.09. pm Satakunnan 9-15-v piirinmestaruusmoniottelut Kankaanpää 11.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. pm Supersisuottelut Ilmajoki 12.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.-15.09. pk 42. Syysmoniottelut Laitila 11.09. 23:59
-
 
14.09. pk 94. Kaisaniemen Juoksu Helsinki -
-
 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5 Kouvola/Inkeroinen 07.09. 23:59
-
 
14.-15.09. pk Pyhäselän XXIII heittohyppypäivät Joensuu 11.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. SM SM-maraton Jyväskylä 06.09. 23:59
B
Ilmoittaudu
14.09. seura Metsä Group Seurakisat Helsinki 13.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.09. pk Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 2/2 Espoo 12.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.09. pm UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v Hyvinkää 12.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.09. pk Pk-heittokisat Mikkeli / Ristiina 13.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
15.09. pm Etelä-Savon pm-maastot KILPAILUN TIEDOT PÄIVITETÄÄN MYÖHEMMIN, KUN NE SAADAAN KERIMÄEN URHEILIJOILTA. Savonlinna / Kerimäki -
-
 
15.09. pk Lasse Viren hölkkä Myrskylä -
-
 
15.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 Laitila 11.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.09. pk Syysheitot II Jämsä 13.09. 23:59
-
 
16.09. pk Tarvasjoen Kesäkisat 10/10. Avoimet TarU:n ja Kylänmestaruuskisat Lieto /Tarvasjoki 15.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Ikaalinen 16.09. 23:59
-
 
21.09. maantie 58. Oulun Juoksu Oulu -
-
 
21.09. pk Kansalliset kävelykisat Pori 14.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.-22.09. pk Seuraottelu Kaarina 17.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.09. pm Helsyn Junnuottelut 2 9-11 v. Helsinki 16.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.09. maantie Espoo Rantamaraton Espoo 21.09. 23:59
-
 
21.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 16.09. 23:59
-
 
21.09. pk HSL Group moukari 4 Nurmijärvi -
-
 
21.09. pk Maastohuipentuma Toholampi -
-
 
21.09. pk Myllymäki Trail Run Joutseno 15.09. 23:59
-
 
21.09. ak Nuoret mailerit syyskymppi Lahti 19.09. 23:59
F
Ilmoittaudu
21.09. SM SM-maantiekävelyt Pori 13.09. 23:59
B
Ilmoittaudu
21.09. maantie Ruissalojuoksut Turku -
-
 
22.09. pm Helsyn pm-ottelut II 12-13v Vantaa 18.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.09. pk Esbo IF öppen stavtävling / Esbo IF avoin seiväskisa Espoo 24.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.09. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 26.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.09. pk SAUL SM-polkujuoksu Ylöjärvi 19.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.09. pk Vanhan Sotatienjuoksu Kauhava 27.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
28.09. maantie 15. Huippukymppi, Isosyöte Pudasjärvi 23.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
29.09. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 26.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.10. ak Espoonlahden heittokisat Espoo 03.10. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.10. pk Haaga Run Helsinki -
-
 
05.10. pk Itämeri Maraton Östersjö Maraton 2024 Hanko -
-
 
05.10. maantie Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi- Vitonen Tampere -
-
 
19.10. pk Kaarinan Syysmaraton Kaarina -
-
 
20.10. pk SAUL SM 10km (Pukinmaki-Run Helsinki) Helsinki 13.10. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki -
-
 
09.11. pk Stadium Night Run Helsinki -
-
 
17.11. halli OP Pohjola Junior GP Helsinki 14.11. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat Espoo 01.12. 23:59
-
Ilmoittaudu
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio 02.12. 23:59
-
 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 01.12. 23:59
-
Ilmoittaudu
14.12. halli Tonttukisat Turku 10.12. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.12. pk 37. Liedon Uudenvuodenjuoksu Lieto 28.12. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59
-
Ilmoittaudu