Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
18.06. pk Keiteleen juhannusheitot Keitele 16.06. 23:59 
18.06. pk DT i Karis -Pk kisa Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 15.06. 23:59 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Tuusula, Kellokoski - 
18.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu - 
18.06. pk SATYn kiekkokisa Pori 16.06. 23:59 
18.06. pk Sisulisät Orivesi 16.06. 23:59 
18.06. pk Seivästallin juhannuksenaloituskisat Himanka 17.06. 23:59 
19.06. ak Posion Pyrinnön juhannuskisat Posio 17.06. 23:59 
19.06. pk Someron seiväskisat Somero 16.06. 23:59 
20.06. kans Kansainväliset 84.Saarijärven Juhannuskisat Saarijärvi 15.06. 23:59 
21.06. pk Juhannus kisat Leppävirta - 
21.06. pk Korona Junior Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
21.06. pk Korona Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
21.06. pk Keihäsolympiadin leirikisa Lahti, Pajulahti 17.06. 23:59 
22.06. ak LIVAL-Games Sipoo / Sibbo 19.06. 23:59 
22.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
22.06. pk Seiväs- ja heittokisat Rovaniemi 20.06. 23:59 
22.06. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 21.06. 23:59 
22.06. pk Iskun kesäkuun kisat Mynämäki 17.06. 23:59 
22.06. pk Kesäkuun aitakisat Ylivieska 21.06. 23:59 
22.06. pk Piirikunnalliset LAPPAJÄRVI 21.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Rantasalmi - 
22.06. pk Forssan Salaman estetreenikilpalut Forssa 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Keuruu - 
23.06. pk HSU:n aluekisat -lisälajit Hyvinkää 20.06. 23:59 
23.06. pk Hyppykisat Rovaniemi 20.06. 23:59 
23.06. ak Hyvinkään aluekisat Hyvinkää 20.06. 23:59 
23.06. pk Junioriheitot Tyrnävä 22.06. 23:59 
23.06. pk Kiekkokilpailut Ilmajoki 22.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Lapinlahti 22.06. 23:59 
23.06. pk Fazer Reilu Cup seiväs Lahti 21.06. 23:59 
23.06. pm 9-13-vuotiaiden pm ottelut Sastamala 19.06. 23:59 
23.06. pk Junnukisat, pikajuoksu Lieksa 22.06. 23:59 
23.06. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 20.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Iitti 22.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Hyrylä, Tuusula 22.06. 23:59 
23.06. pk Tilastopajacup limited edition 3 Turku 20.06. 23:59 
23.06. pk DT i Bennäs Pedersöre 21.06. 23:59 
23.06. pk Keuruun seiväskilpailu Keuruu 23.06. 23:59 
23.06. pk Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 Porvoo - Borgå 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Parkano 22.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 23.06. 23:59 
23.06. pk Tuloskilpailu Kempele 21.06. 23:59 
23.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 21.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
24.06. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
24.06. pk Paunu Games II Jämsä 21.06. 23:59 
24.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 22.06. 23:59 
24.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 21.06. 23:59 
24.06. kans Virtain Kansalliset Virrat 22.06. 23:59 
24.06. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 23.06. 23:59 
24.06. pm Kainuun sisuviestit Kajaani 19.06. 23:59 
24.06. pk Knattekarnevalen deltävling 1 Vasa 22.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Saarijärvi 23.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Säkylä - 
24.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
24.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
24.06. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo 21.06. 23:59 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
24.06. pk Tuloskisat II - hypyt Liminka 23.06. 23:59 
24.06. pk Haapajärven piirikisat Haapajärvi 22.06. 23:59 
24.06. pk Pk-kisa Ylitornio 22.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
24.06. pk VSVetU:n pm-kilpailut Salo 22.06. 23:59 
24.06. pk Pk-kilpailu Kajaani 22.06. 23:59 
25.-27.06. karn Lohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntö Lohja 22.06. 23:59 
25.06. pk Rastin Ratakisat 1 Suomussalmi 24.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Raahe - 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
25.06. pk Kesäkuun kisat Paimio 23.06. 23:59 
25.06. pk Lajipäiväkisat Imatra 23.06. 23:59 
25.06. pk Outokummun kisat Outokumpu 22.06. 23:59 
25.06. pk Pargas IF:n piirikisat Parainen 23.06. 23:59 
25.06. pk Seurakisat Espoo 23.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Kaavi - 
25.06. seura Seurakisat Jakobstad 24.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
26.06. pk Helsinki Central Park Run Helsinki - 
27.06. pk Klaukkalan hyppykisat 2 Nurmijärvi 25.06. 23:59 
27.06. pk Klaukkalan hyppykisat 2 (aikuisurheilijat) Nurmijärvi 25.06. 23:59 
27.-28.06. pk Pyrinnön kesäkirmaisut Tampere 24.06. 23:59 
27.06. pk Muuruveden Perinnekisat Kuopion Muuruvesi - 
27.06. pk pk-heittokisat Mikkeli / Ristiina 25.06. 23:59 
27.06. pk Lasten ja nuorten kilpailut, lisälaji Keitele 25.06. 23:59 
27.06. pk 4. KORENTOKANGAS - juoksu Pudasjärvi, Hirvaskosken koulu 25.06. 23:59 
27.06. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 25.06. 23:59 
27.06. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki, Oulu - 
27.06. pm Sisuottelut Lappi ja Länsi-Pohja Ylitornio 24.06. 23:59 
27.06. pk Veteraanikansalliset Outokumpu 24.06. 23:59 
27.06. pk Alavuden aitajuoksu- ja moukarikisat Alavus 25.06. 23:59 
27.06. pk Lasten ja nuorten kilpailut Keitele 25.06. 23:59 
27.06. pk Kesäseiväs Laitila 24.06. 23:59 
27.06. ak Teemakilpailu - Kultainen Keihäs Vantaa - 
27.06. pk Espoo Liikkuu Games -juniorikävelyt Espoo 24.06. 23:59 
27.06. ak Teemakilpailu - Espoo Liikkuu Games Espoo 16.06. 23:59 
28.06. pk Harju Cup 3 Jyväskylä 23.06. 23:59 
28.06. pk Tuiskun keihäskisat Nousiainen 24.06. 23:59 
28.06. pk Heittojen tuloskisat Pyhäntä 27.06. 23:59 
28.06. pk Kiekkokisa Alavieska 27.06. 23:59 
28.06. pk Kipinän Kisat Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 25.06. 23:59 
28.06. pk Rakokiven moukarikilpailu Lahti 27.06. 23:59 
28.06. pk Susirajan seipään tuloskisa Lieksa 27.06. 23:59 
28.06. pk Korona Junior Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
28.06. pk Korona Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
29.06. pk Keskis-Mikon Mittelöt Töysä 27.06. 23:59 
29.06. pk Luokittelukilpailut / YU-Cup 2 Savonlinna, Kerimäki 28.06. 23:59 
29.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.06. seura Seurakisat Hankasalmi 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Hankasalmi 09.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Varkaus - 
29.06. pk 58-Cup Vantaa 26.06. 23:59 
29.-30.06. seura Seurakisat Pori 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Kempele 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Vantaa 26.06. 23:59 
29.06. pk Knattekarnevalen deltävling 2 Vasa 27.06. 23:59 
29.06. pk LepU:n Viikkokokisat Leppävirta 29.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
29.06. seura Seurakisat Alajärvi - 
29.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Pyhtää. Huutjärvi 28.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
30.06. seura Seurakisat Keuruu - 
30.06. pk Aikuisurheilijoiden kesäheitot Kouvola/inkeroinen 27.06. 23:59 
30.06. pk Nuorten pituus ja kuula lajikisat Nakkila 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Tornio 28.06. 23:59 
30.06. pk Testikisa Tornio 28.06. 23:59 
30.06. pk Piirikunnallinen pikajuoksukisa Hamina 26.06. 23:59 
30.06. pk Aktia Junior Games del 1 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 27.06. 23:59 
30.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 29.06. 23:59 
30.06. pk KV:n iltakilpailut Kokkola 26.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Parkano 29.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 30.06. 23:59 
30.06. pk Vihdin Viestin kisat Vihti, Nummela 27.06. 23:59 
30.06. pk Visan viikkokisat Iisalmi 26.06. 23:59 
01.07. pk Seiväskoulun kisa Imatra 30.06. 23:59 
01.-02.07. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu 28.06. 23:59 
01.-02.07. pm HämSy:n 17 v pm-kilpailut Ylöjärvi 29.06. 23:59 
01.07. pk Junnut Radalle Tampere 29.06. 23:59 
01.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.07. pk DT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailu Nedervetil / Alaveteli 28.06. 23:59 
01.07. pm Kainuun sisumoniottelut Kajaani 29.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Säkylä - 
01.07. seura Seurakisat Kemi - 
01.07. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo 29.06. 23:59 
01.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
01.07. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 30.06. 23:59 
01.07. pk Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat Lappeenranta (Ylämaa) 29.06. 23:59 
02.07. pm 9-15v. Otteluhuipentuma Savonlinna 29.06. 23:59 
02.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1 Hamina 25.06. 23:59 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
02.07. pk Fazer Reilu Cup III, sarjat 8-15v Lahti 30.06. 23:59 
02.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. pk Moukarikilpailu Pori, Moukaripörssi 01.07. 23:59 
02.07. pk NYQS yleisurheilukilpailut 3. Ilmajoki 01.07. 23:59 
02.07. pm Pm moukari Pori, Moukaripörssi 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 01.07. 23:59 
02.07. pm Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä) Naantali 28.06. 23:59 
02.07. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 30.06. 23:59 
02.07. pk Kev kisat Kuusamo 30.06. 23:59 
02.07. pm Pm-sisukävelyt Pori 29.06. 23:59 
02.07. pk Seiväskisa 2 Ähtäri 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Asikkala 01.07. 23:59 
02.07. pk Sisulisät Orivesi 30.06. 23:59 
02.07. pk Miesten 200 m Outokumpu 01.07. 23:59 
03.07. kans Valkean Kaupungin Kisat Oulu 30.06. 23:59 
03.-05.07. ak KUY Games Tuusula 01.07. 23:59 
03.07. pk Chydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksu Kokkola 30.06. 23:59 
03.07. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 01.07. 23:59 
03.07. pk Tyttöjen estejuoksukilpailu Kokkola 30.06. 23:59 
03.07. pk Vankan seiväskävelyt Uusikaupunki 29.06. 23:59 
04.-05.07. pk Aikuisurheilun tuloskilpailut Lohja 02.07. 23:59 
04.07. pk Aluekilpailut Lieto 30.06. 23:59 
04.07. pk Nuorten Timanttikisat Sastamala 01.07. 23:59 
04.07. kans Timanttikisat Sastamala 01.07. 23:59 
04.07. pk Ahmon urheilukentän avajaiskisat Siilinjärvi 01.07. 23:59 
04.-05.07. am Avoimet AM moniottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
04.07. pk Knattemångkamps DM Jakobstad 01.07. 23:59 
04.07. pk Lapin Leiskautukset Rovaniemi 28.06. 23:59 
04.07. pm sisuottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
04.07. pk Juniorien heittokisat Oulu 02.07. 23:59 
04.07. pk Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat Pihtipudas 01.07. 23:59 
04.07. pk Someron seiväskisat Somero 01.07. 23:59 
04.07. pk Kosken loikat Koski Tl 30.06. 23:59 
04.07. pk Matin karnevaalit Juva 01.07. 23:59 
04.07. pk Summer Tour Pirkkola Helsinki - 
05.07. pk Jorman Moukaripörssi Leppävirta 05.07. 23:59 
05.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 03.07. 23:59 
05.07. pk Heinäheitot Laitila 02.07. 23:59 
05.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.07. 23:59 
06.07. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 05.07. 23:59 
06.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
06.07. pk Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 Borgå - Porvoo 04.07. 23:59 
06.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 05.07. 23:59 
06.07. pk Lisälaji Pituus aikuisurheilijoille Mikkeli 03.07. 23:59 
06.07. pk Paimion yleisurheilukilpailut Paimio 04.07. 23:59 
06.07. pk Lisälaji ABC3 Mikkeli 03.07. 23:59 
06.07. pk MIKV avoin ABC3 kilpailu Mikkeli 03.07. 23:59 
06.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
06.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
06.07. am Aluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinder Kyrkslätt 02.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Tammela - 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
07.07. pk Kankaanpää Games Kankaanpää 03.07. 23:59 
07.07. ak Kankaanpää Games Kankaanpää 03.07. 23:59 
07.07. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 03.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 03.07. 23:59 
07.07. pm Avoimet pm esteet Turku 04.07. 23:59 
07.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1 Lappeenranta 03.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Iitti 06.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Pori 06.07. 23:59 
07.07. ak Tilastopajacup 4 Turku 04.07. 23:59 
07.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 Urjala 05.07. 23:59 
07.07. pk Keuruun pituuskisa Keuruu 06.07. 23:59 
07.07. pk Kiskon mestaruuskisat - juoksut Riihimäki 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Parkano 06.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 07.07. 23:59 
08.07. pk 5-ottelun harjoituskisa Helsinki 05.07. 23:59 
08.07. pk Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailu Orivesi 05.07. 23:59 
08.07. pk Paunu Games III Jämsä 05.07. 23:59 
08.07. pm HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 Hämeenlinna 06.07. 23:59 
08.07. pk Junnukisat Lieksa 07.07. 23:59 
08.07. pm pm-sisulisäottelut P9-15 Loimaa 03.07. 23:59 
08.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.07. pk XIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki 06.07. 23:59 
08.07. pk Härmäläiset yleisurheilukisat Alahärmä 06.07. 23:59 
08.07. pk Knattekarnevalen deltävling 3 Vasa 06.07. 23:59 
08.07. GP Motonet GP Jyväskylä Jyväskylä 29.06. 23:59 
08.07. pk Salokylän moukarikisat Liperi 05.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
08.07. seura Seurakisat Lappeenranta (Ylämaa) - 
08.07. seura Seurakisat Säkylä - 
09.07. pk Hartolan voiman aluekilpailut Hartola 07.07. 23:59 
09.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 08.07. 23:59 
09.07. seura Seurakisat Ranua - 
09.07. seura Seurakisat Raahe - 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Tyrnävä - 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
09.07. pk Veikkolan Nuorisokisat Veikkola 06.07. 23:59 
09.07. pk Imatran INKERI kisat Imatra 05.07. 23:59 
09.07. pk LeKi YU:n välikisa Lempäälä 08.07. 23:59 
09.07. pk Släggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1 Borgå - Porvoo 05.07. 23:59 
09.07. pm HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 Akaa, Toijala 07.07. 23:59 
09.07. pk Keihäs - Matalankynnyksen harkka kisat Helsinki 08.07. 23:59 
09.07. pk Kesäkisa - 1 Helsinki 07.07. 23:59 
09.07. pk Kesäkisa 1 - lisälajit Helsinki 07.07. 23:59 
09.07. pm pm-sisulisämoniottelut T9-15 Mynämäki 04.07. 23:59 
09.07. pk Pyhäselän heinäkisat Joensuu - 
09.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
09.07. pk Viispiikkis- cup Karstula 07.07. 23:59 
10.07. pk Markkinakisat Himanka 08.07. 23:59 
10.07. pk Kuulakisa Heinävesi 09.07. 23:59 
11.-12.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 06.07. 23:59 
11.07. pk Kansaliset yleisurheilukilpailut Kouvola /Kuusankoski 08.07. 23:59 
11.07. pk KymiRing Running Day Iitti 08.07. 23:59 
11.07. pk Moukarikisat I Nousiainen 07.07. 23:59 
11.07. pm Knattestafett DM i Korsholm Korsholm 07.07. 23:59 
11.07. am Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut Kauhava 07.07. 23:59 
11.07. pk Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit Iisalmi 09.07. 23:59 
11.07. pk Naantalin Aurinkokävelyt Naantali 07.07. 23:59 
11.07. pk Sibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisat Sibbo / Sipoo 10.07. 23:59 
11.07. am Pohjois-Suomen mestaruuskilpailu Kajaani 06.07. 23:59 
11.07. pk Summer Tour Kartanonkoski Vantaa - 
11.07. pk Rantalakeusjuoksu Liminka 08.07. 23:59 
11.07. pm Sisukävelyt Kauhava 09.07. 23:59 
11.07. pk Nuorten Paavonkisa Saarijärvi 10.07. 23:59 
12.07. ak Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 08.07. 23:59 
12.07. am Aluemestaruuskilpailu 2. päivä Alajärvi 08.07. 23:59 
12.07. pk Kestilä-päivien nuorisokisat Siikalatva/Kestilä 12.07. 23:59 
12.07. pk Ylä-Karjalan Kymppi Valtimo - 
12.07. pk Alavieska-viikon kilpailu Alavieska 09.07. 23:59 
12.07. pk Iskun heittokisat II Mynämäki 07.07. 23:59 
12.07. pk TOPGAMES Sprint Porvoo - Borgå 08.07. 23:59 
13.07. pk Luokittelukilpailut / YU-Cup 3 Savonlinna, Kerimäki 12.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
13.07. seura Seurakisat Pihtipudas - 
13.07. pk Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat Hämeenlinna 10.07. 23:59 
13.07. pk Joutsan Pommin avoimet yu-kisat Joutsa 10.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
13.07. pm Avoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisat Posio 12.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pk LepU:n Viikkokokisat Leppävirta 17.07. 23:59 
13.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
13.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
13.07. seura Seurakisat Tammela - 
13.07. seura Seurakisat Nykarleby 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Heinäkuun kisa Kankaanpää 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk MIKV nuorten pikamatkat Mikkeli 12.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 Parikkala 10.07. 23:59 
14.07. ak Tilastopajacup 5 Turku 11.07. 23:59 
14.07. pk Kipinän pk-kesäkisat I Kajaani 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk KV:n iltakisat II Kokkola 12.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Nummelan Tarmon Aluekilpailut Vihti, Nummela 11.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Kajaani 13.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Parkano 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 14.07. 23:59 
14.07. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-Cup Teuva 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Yleisurheilukilpailut Muurame 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Kansalliset aik.urh. Töysän Korppukisat Töysä 14.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Kolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPo Jämsä 10.07. 23:59 
15.07. pk Akilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelut Borgå - Porvooc - 
15.07. pk Polvijärven heinäkuun kisat Polvijärvi 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.07. seura Seurakisat Heinola 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
15.07. pk Viikkokisat II Virrat 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.-16.07. pk Mansen matalankynnyksen seiväskisat Tampere 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Metalli Cup 2 Tornio 12.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Pk. kilpailu Kajaani 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. seura Seurakisat Juuka 14.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. seura Seurakisat Tornio - 
15.07. seura Seurakisat Säkylä - 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
15.07. seura Silja Line Seurakisat LIMINKA - 
15.07. GP Motonet GP Lahti Lahti 05.07. 23:59 
16.07. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 2/4 Kouvola/Inkeroinen - 
16.07. ak Olli Teijonmaan muistokisa Savonlinna 12.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk pk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisat Sulkava - 
16.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
16.07. pk Karhulan keskuskentän avajaiskilpailut Kotka 10.07. 23:59 
16.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Virkiän myötätuulisprintit Lapua 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Heinäkuun nuorisokisat Äänekoski 13.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Kesäkisa - 2 Helsinki 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 15.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Löylyn kiekkoesteet Naantali 12.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Mahdin kisat Maaninka 13.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ratakymppi Forssa 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat Tammela 13.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. seura Seurakisat Asikkala 15.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
16.07. seura Seurakisat Kaavi - 
17.-19.07. ak Janakkala Games Janakkala 14.07. 23:59Ilmoittaudu
17.07. pm Pohjois-Pohjanmaa pm-kilpailut Oulu 15.07. 23:59Ilmoittaudu
17.07. seura Silja Line Seurakisat Kokkola 16.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. ak Kouvola Junior Games Kouvola 13.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. am Aluemestaruusottelut Etelä ja Kaakko Lahti 14.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. pk Heinäkuun heitot Kaustinen 16.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. ak Karhu Junior Games Kauhajoki 16.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. pk Keihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailut Keitele 16.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. pk Avoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 v Kempele 15.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 15.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pm KNATTEFINALEN för 9-13 åringar Nedervetil / Alaveteli 15.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk Hannun muistokilpailut Varpaisjärvi 15.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk Varstakisat Urjala 17.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk SFI-Prologen Närpes 17.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 18.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. seura Seurakisat Kauhava - 
19.07. pk Moukarikisat 1 Rusko (Vahto) 15.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk 9-13 -v ottelut Mikkeli / Ristiina 16.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Iisalmi 17.07. 23:59Ilmoittaudu
20.-21.07. seura Seurakisat Pori 19.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Silja Line Seurakisat Nurmijärvi 19.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
20.07. pm Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä) Raisio 15.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 18.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Kurikan Ryhdin piirinkunnalliset Kurikka 19.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
20.07. seura Seurakisat Sonkajärvi 18.07. 23:59 
20.07. pk Visan viikkokisat Iisalmi 17.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Seurakisat Tammela - 
21.07. kans Kansalliset Tähtien Kisat Orimattila 17.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Nuorten Tähtien Kisat Orimattila 17.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. seura Seurakisat Iitti 21.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. ak Uran aluekisat Kannus 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.-22.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07 Rauma 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.-22.07. pm DM 14-19 år Vasa 18.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Ratakusiaiset Lieto 17.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 18.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. seura Seurakisat Parkano 20.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. seura Seurakisat Ikaalinen - 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 21.07. 23:59 
21.07. pk Viikkokisat Urjala 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Kuohun kisat Juankoski 17.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Oulun Pyrinnön Yu-kisat Oulu 20.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. seura Seurakisat Ranua - 
22.07. pk Ilmajoki Games Ilmajoki 21.07. 23:59Ilmoittaudu
22.-23.07. am Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen- ja Kaakoinen alue Vantaa 19.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Junnukisat Lieksa 21.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. ak Piiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala Lahti Kouvola Kuusankoski 15.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.07. pk Akilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3 Borgå - Porvoo - 
22.07. pk Pk. kilpailu Kajaani 20.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. seura Seurakisat Kemi - 
22.07. seura Seurakisat Säkylä - 
22.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
22.07. seura Seurakisat Lappeenranta (Ylämaa) - 
22.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
22.07. seura Silja Line Seurakisat TUPOS - 
22.-23.07. ak Tampereen teemakisa Tampere 17.07. 23:59 
22.07. pk Vireen seurakilpailut Varpaisjärvi - 
22.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
23.07. pk Jakob Marathon Pietarsaari 16.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Ivar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu) Töysä 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt Joensuu 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Raahe - 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
23.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 20.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Kiskon mestaruuskisat - hypyt Riihimäki 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
23.07. pk Sisulisät Orivesi 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Pyhäselän heinäkisat 2 Joensuu - 
24.-26.07. ak Lohja Junior Games 2020 Lohja 20.07. 23:59Ilmoittaudu
24.-26.07. pm Pm-sisulisähuipentuma Jämsä 18.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm pm sisulisähuipentuma Turku 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pk KePY piirihuipentuma 9-15 v Haapajärvi 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm Pm- sisuhuipentuma Lapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä) 22.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Kuopio 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm Satakunnan pm-huipentuma Kankaanpää 21.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 21.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. ak Pohjan Koitokset Rovaniemi 18.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk av. kiekonheitto kilpailu Jalasjärvi 22.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk Säästöpankin heinäheitot Somero 24.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk Polvijärven Ratakymppi Polvijärvi 24.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. pk LopU:n Kesämoukarit Loppi 23.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. pk DT i Malax 1/2 Malax 25.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
27.07. pk Unikeon seiväskisat Naantali 26.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. am Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. pm Etelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma Mikkeli 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Seurakisat Hankasalmi 26.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Paimio 25.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
27.07. kans Äänekoski Games Äänekoski 23.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk DT i Malax 2/2 Malax 26.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. pm Hämsyn M/N pm-kisat Nokia 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
27.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
27.07. pk yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul Laihia 25.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
28.07. pm pm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksut Turku 25.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Pori 27.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. ak Tilastopajacup 6 Turku 25.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. pk DT i Bennäs Pedersöre 26.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. pk Kipinän pk-kesäkisat II Kajaani 27.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 Kouvola/Koria 25.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. seura Seurakisat Kajaani 27.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
28.07. pk Viiskuntakisat Soini 26.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
29.07. pm Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailut Töysä 28.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Häme Games Junior Riihimäki 27.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Ola Fågelberg juoksut Helsinki - 
29.07. ak Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu Pudasjärvi 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Junnut Radalle Tampere 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.-30.07. am Aluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Borgå - Porvoo 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuula Siilinjärvi 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Salaman Holjat nuorisokisat Forssa 27.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. seura Seurakisat Säkylä - 
29.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
29.07. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 26.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. seura Seurakisat Ranua - 
30.07. kans Häme Games Riihimäki 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. po Piiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY) PORI 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. pk 3.seurakisat ja luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina - 
30.07. pk DT i Larsmo Larsmo 29.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. ak Kauhavan nuorisokilpailut Kauhava 28.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. seura Seurakisat Asikkala 29.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
30.07. pk Sisulisät Orivesi 28.07. 23:59Ilmoittaudu
31.07. pk Seuracup piirikilpailu Veteli 29.06. 23:59 
01.08. pm LaSY:n pm-huipentuma, osa 1 Asikkala 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.08. pk Mondo myötätuulikisat Lappeenranta 27.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk PNM Trail Nousiainen - 
01.-02.08. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma Outokumpu 26.07. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.08. pm Uudyn pm 9-15v Kerava 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.08. pm PM-huipentuma 9-15v Kouvola/Kuusankoski 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), Pyhtää Pyhtää/Huutjärvi 25.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Sisu huipentuma ja viestit Lappi Länsi-Pohja Kemi 27.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
01.08. pk Heittokisat Iisalmi - 
01.-02.08. pm Kainuun sisuhuipentuma Kajaani 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Karhu-Hölkkä Ranua - 
01.08. karn Moukarikarnevaalit Kaustinen 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Tuisku heitot Rusko (Vahto) 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. ak Vuosaari Games Helsinki 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi Hämeenlinna - 
01.08. pk Elokuun Kisat Kemi 27.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. GP Motonet GP Kuortane Kuortane 25.07. 23:59 
01.08. pk Helsinki Twilight Run Helsinki - 
02.08. pm LaSY:n pm-huipentuma, osa 2 Lahti 30.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. am Aluemestaruusviestit Saarijärvi - 
02.08. pk SAUL:n avoimet kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola/Inkeroinen 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk Hillamaastot Ranua 26.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk Siikalatva cup II osakilpailu Siikalatva - 
02.08. am Aluemestaruusviestit Tampere 28.07. 23:59 
02.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 30.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Seurakisat Pihtipudas - 
03.08. ak Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 02.08. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seuracup Seuracup II-osa Mikkeli 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Aktia Junior Games del 2 Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari 30.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seuracup Seuracup kilpailu Sastamala 01.08. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
03.08. pk avoimet Vakka-Suomen ratakävelyt Mynämäki 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Elokuun Kisat Ylivieska 01.08. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö, Vaasa 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
03.08. pk Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Seurakisat Tammela - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
04.08. pk Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu Riihimäki 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seuracup Seuracup II.osakilpailu Oulu 30.07. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seura Seurakisat Iitti 04.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. ak Tilastopajacup 7, Kalevan Kisojen esikisat Turku 01.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Keuruun seiväskilpailu Keuruu 03.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 Porvoo - Borgå 31.07. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
05.08. seura Seurakisat Hyvinkää 04.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. GP Motonet GP Espoo Espoo 26.07. 23:59 
05.08. pk Paunu Games IV Jämsä 02.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Seurakisat Varkaus - 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Kerava 05.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Viikkokisat III Virrat 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk HSU kilpailut Hyvinkää 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
05.08. seura Seurakisat Lappeenranta (Ylämaa) - 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 04.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Silja Line Seurakisat LIMINKA - 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
06.08. pk Janan mestaruuskisat Janakkala 03.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
06.08. seura Seurakisat Raahe - 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Nurmijärvi 05.08. 23:59 
06.08. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 04.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 04.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Kev kisat Kuusamo 02.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
06.08. seura Seurakisat Lempäälä - 
06.08. pk Sisulisät Orivesi 04.08. 23:59Ilmoittaudu
07.-09.08. SM SM-kilpailut M/N17-16 Pedersöre 30.07. 23:59Ilmoittaudu
07.-09.08. SM SM-kilpailut P/T 15-14 Naantali 30.07. 23:59Ilmoittaudu
08.08. pk Iitti-hölkkä Iitti 05.08. 23:59Ilmoittaudu
08.08. pk Kempele Z- maraton Kempele 01.08. 23:59 
09.08. pk Aikuisurheilijoiden kuula10ottelu Sulkava 03.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Kauhava - 
10.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.08. pk MIKV avoin ABC4 kilpailu Mikkeli 07.08. 23:59Ilmoittaudu
10.-11.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 08.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
11.08. pk Hippokisat Salo 07.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. iaaf Paavo Nurmi Games Turku - 
11.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Vihti, Nummela 08.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. seura Seurakisat Iitti 11.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. pk kokkolan työväen urheilijat aluekilpailut kokkola 11.08. 23:59 
11.08. pk Seuracup 2020 - piirikisat Iisalmi 07.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 09.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. pk Seuranmestaruuskilpailut Urjala 09.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. seura Silja Line Seurakisat Puolanka - 
11.08. seura Seurakisat Myrskylä - 
12.08. pk Luokittelukilpailut / YU-Cup 4 Savonlinna, Kerimäki 11.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup 2 Jyväskylä 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup 2, LaSY, KymY Lahti 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Ykköslohko seuracup Salo 07.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div Tammela 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup piirikisa Alavus 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Seuracup Etelä-Karjalan piirikisa Imatra 07.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracupin piirikisa Vantaa 08.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Tarmon kisat Pori 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Turun lohko seuracup Kaarina 08.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Kainuun seuracup Suomussalmi 08.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Nåids föreningscup / Nåid:n seuracup Esbo - Espoo 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Salo-Loimaa lohko seuracup Loimaa 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa Nokia 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
12.08. seuracup Vakka-lohko Seuracup Laitila 09.08. 23:59Ilmoittaudu
13.-16.08. SM Kalevan Kisat Turku 05.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
13.08. seura Seurakisat Paimio 11.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. seura Silja Line Seurakisat Jokela, Tuusula 12.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. pk 4.seurakisat ja luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina - 
13.08. pk Avoimet seuran mestaruuskisat Orivesi 11.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. seura Seurakisat Asikkala 12.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa Suomussalmi 15.08. 23:59 
15.08. pk Haaga Run Helsinki - 
15.08. pk Kalajoen Junkkarit 90v juhlakilpailu Kalajoki 13.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk PM-ottelut 9-15v Lappeenranta 11.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ekin muistokisat Töysä 13.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 12.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. maantie 17. Hamina puolimaraton Hamina 11.08. 23:59 
16.08. pk 53. Auliksen Olympialaiset Jämsä 13.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Einarin tonni Mäntsälä 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Lieksa 10.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pm Sisuhuipentuma I.kisapäivä Oulu 11.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
17.08. pk 49. Vasakisa Porvoo - Borgå 14.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 14.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut Nurmijärvi 15.08. 23:59 
17.08. pk ELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailut Kouvola/Valkeala 12.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
18.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 14.08. 23:59 
18.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. seura Seurakisat Kiiminki 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Seuraottelu HSU-Tarmo-Kisko Hyvinkää 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus Espoo / Esbo 18.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pm P/T13-15 pm sisulisäviestit Lieto 13.08. 23:59 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Hyrylä, Tuusula 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Aktia Junior Games del 3 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 14.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Aviisi Games Kauhava 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.08. pm Avoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailut Kajaani 12.08. 23:59 
18.08. pk Hippo-kisat Akaan Toijala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Metalli Cup 3 Tornio 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pm Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat KANNUS - 
18.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. seura Seurakisat Tornio - 
18.08. seura Seurakisat Tornio 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Ville Pörhölä Games Tornio 16.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Luokittelukilpailut / YU-Cup 5 Savonlinna, Kerimäki 18.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 14.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus Espoo / Esbo 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Seuran mestaruuskilpailu Virrat 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Viiskuntakisat Töysä 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk PeU:n 80 -vuotis kilpailu Perniö 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
19.-20.08. pm UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Vihti/Lohja 15.08. 23:59 
19.08. pk DT Närpes Närpes 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä Naantali 16.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Raahe - 
20.08. seura Seurakisat Ranua - 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa / Viiala 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. ak Eläintarha 110v Helsinki 17.08. 23:59 
20.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Pk. kilpailu Kajaani 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Kaavi - 
20.08. pk Sisulisät Orivesi 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Vakka-Suomen mestaruuskilpailut Mynämäki 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat Ylöjärvi 17.08. 23:59Ilmoittaudu
21.-23.08. SM SM-kilpailut M/N22-19 Kemi 13.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. maantie Aurajoen Yöjuoksu Turku - 
22.08. pk Helsinki Marathon Helsinki - 
22.08. pk Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat Harjavalta 12.08. 23:59 
22.-23.08. pk Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma Espoo 17.08. 23:59Ilmoittaudu
22.-23.08. pm NÅID flick- o pojkdagar 9-13 år Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 18.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit Kouvola/Kuusankoski 13.08. 23:59 
22.08. pk 11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄ Heinola - 
22.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Forssa 17.08. 23:59 
22.08. pm KePY:n otteluhuipentuma 9-15v Kokkola 15.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku - 
22.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 18.08. 23:59 
22.08. pm Pm-sisuviestit Lapua 17.08. 23:59 
22.08. pm Sisuhuipentuma II.kisapäivä Oulu 18.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pm UUDY:n pm-junnuottelut 2 Riihimäki 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pm Satakunnan viestihuipentuma (T/P 9-15 ) Pori 21.08. 23:59 
23.08. pm Helsyn 9-13 v. pm-kävelyt Espoo 19.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Kaarinan Aluekilpailut Kaarina 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. ak KälviäGames Kälviä 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Salonjokilaakso-juoksu Salo 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Lempäälä 20.08. 23:59 
24.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
24.08. pm Kymenlaakson pm-viestit 9-15v ja avoin viestikilpailu M/N Kotka 20.08. 23:59 
24.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 16.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
25.08. pm Lahden piirin pm-ottelut Joutsa 19.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pm pm kakkosmoniottelut P/T13 Raisio 20.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Syysmoukari 1 Nurmijärvi 23.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Iitti 25.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Viikkokisa 5 (avoin seurakisa) Nurmijärvi 23.08. 23:59 
25.08. pk DT i Jakobstad Jakobstad 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pm P/T9-11 pm-sisulisäviestit Raisio 20.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Visan viikkokisat/seuranmestaruuskisat Iisalmi - 
26.08. pk Etelä-Savon pm-viestit Savonlinna 23.08. 23:59 
26.08. pm pm-viestit 9-15-v Jyväskylä 23.08. 23:59 
26.08. pk Junnut Radalle Tampere 24.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Vetelin piirikunnalliset Veteli 23.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. tähti Eltsun tähtikisat Helsinki 22.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå 21.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Naantali 22.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Augustispelen Vörå 24.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. ak Heinola Games UUSI PÄIVÄ Heinola 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 26.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Släggtävling i Borgå 2 / Porvoon moukari 2 Borgå - Porvoo 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Kiskon mestaruuskisat - heitot Riihimäki 10.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. seura Silja Line Seurakisat Hamina - 
28.08. pk Paunu Games V Jämsä 25.08. 23:59Ilmoittaudu
29.-30.08. SM SM-moniottelut M/N22-19-17 Hämeenlinna 21.08. 23:59Ilmoittaudu
29.-30.08. SM SM-moniottelut T/P15-14 Janakkala 21.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk Helsyn 9-13 v. pm-viestit Espoo 24.08. 23:59 
29.08. pk Nåid F/P stafett Esbo - Espoo 26.08. 23:59 
29.08. pk Kiiminki-Maraton Oulu - 
29.08. pk Seuranmestaruus Heittokisat Iisalmi - 
29.08. pk Tuiskun keihäskisat Nousiainen 25.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi 25.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk PaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksu Parikkala 26.08. 23:59 
30.08. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu JALASJÄRVI 26.08. 23:59 
30.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pm Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma Rovaniemi - 
30.08. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit Oulu 25.08. 23:59 
30.08. pk SAUL kansalliset Elokuun tuloskisa Vihti 28.08. 23:59 
30.08. pk UusiLahti -juoksu Lahti - 
30.08. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 28.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pk Hervannan XXVIII Juhlakilpailut Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. am PSM-viestit Oulu 25.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Varkaus - 
31.08. pk Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio 28.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo - 
31.08. pk MIKV avoin ABC5 kilpailu Mikkeli 28.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. ak Syyskuun kisat Jyväskylä - 
01.-02.09. am Aluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Hyvinkää 29.08. 23:59 
01.09. pk Avoimet aikuisurheilukilpailut Lappajärvi 30.08. 23:59 
01.09. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Piikkiön Kehityksen aluekilpailu Kaarina 29.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pm Kainuun sisumoniottelut 2 Kajaani 29.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pk Syysheitot I Jämsä 30.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. seura Seurakisat Kempele 31.08. 23:59 
02.09. seura Silja Line Seurakisat Nurmijärvi 01.09. 23:59 
02.09. pk Syysseiväs Laitila 31.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pk Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk HIFK Heittopäivä Helsinki 02.09. 23:59 
03.-04.09. pk Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs Riihimäki 01.09. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Pitkät ratamatkat Paimio 01.09. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Sisulisät Orivesi 01.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup finaali A-sarja Ikaalinen 02.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 31.08. 23:59 
05.09. pk Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
05.09. seuracup Seuracup finaali B-sarja Lempäälä 03.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup superfinaali Lahti 02.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup-finaali C-sarja Hämeenlinna 02.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Keihäskilpailu Nurmijärvi 03.09. 23:59 
06.09. pk Avoimet hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 04.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. pk Höstkast Malax 04.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
07.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
07.09. pk 58-Cup Vantaa 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. seura Seurakisat Vantaa 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut Tammela 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk TuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelyt Turku 02.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Syysmoukari 2 Nurmijärvi 06.09. 23:59 
08.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat Lahti 05.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Seuranmestaruustonnit Nurmijärvi 06.09. 23:59 
08.09. pk Aktia Junior Games del 4 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 04.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk KeU:n mestaruuskilpailut Savonlinna, Kerimäki 08.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Syysheitot II Jämsä 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pm Pm-ottelut 9-15v Pori 07.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Viiskuntakisat Kuortane 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Akilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9 Borgå - Porvoo 07.09. 23:59 
09.09. pk Metalli Cup 4 Tornio 07.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. seura Seurakisat Tornio 07.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Hösttävling släggkast i Borgå / Porvoon Syysmoukari Borgå - Porvoo 06.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 08.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Sisulisät Orivesi 08.09. 23:59Ilmoittaudu
12.-13.09. SM SM-viestit Kotka 04.09. 23:59 
12.09. maantie 39. Kullervo-puolimaraton Lappeenranta 05.09. 23:59 
12.09. pk 54. Oulun Juoksu Oulu - 
12.09. pk VehUn Syyskisat Tampere 10.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk 90. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
12.09. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 10.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk Sherwood Run Kerava - 
12.09. po Sisulisäottelut ll Saarijärvi 07.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk Tuiskun heittokisat Rusko (Vahto) 08.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
12.09. pk 48.Kuulakisa Hämeenkyrö 10.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 07.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. pk 46. Paimio juoksu Paimio - 
13.09. pk Kuonan Kymppi / YU-Cup 6 Savonlinna, Kerimäki 11.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. pk Kesän ennätysten murskajaiset Töysä 10.09. 23:59Ilmoittaudu
14.09. seura Seurakisat Paimio 12.09. 23:59Ilmoittaudu
16.09. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Liperi 13.09. 23:59Ilmoittaudu
16.09. am Aluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Vantaa 13.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 15.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk Kaarinan Tonnit Kaarina 14.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pm 9-13 v. pm-moniottelut Helsinki 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pm HämSYn pm-sisulisäottelut II Tampere 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.-20.09. pk Koululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut Lahti - 
19.-20.09. pk Seuran mestaruusheitot Tampere 17.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 16.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 14.09. 23:59 
19.09. pk Ura:n, LTU:n, PiKe:n ja SauU mestaruuskisat kaarina 17.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. maantie 13. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
19.09. pm Etelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot Rantasalmi 13.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Kaarlon Juoksu 2020 Posio 17.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Maastohuipentuma Kannus 16.09. 23:59 
19.09. maantie Finlandia Marathon / SAUL SM-maraton Jyväskylä - 
19.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
19.09. pk 11. Isosyöte - Huippukymppi Pudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Iltavalojuoksu 3000m Kokkola 17.09. 23:59 
20.09. pk Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton Kokkola - 
20.09. maantie Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni Espoo - 
20.09. pk pk-heittokisat Mikkeli / Ristiina 18.09. 23:59Ilmoittaudu
20.09. pm Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot Jämsä 16.09. 23:59Ilmoittaudu
20.09. pk Merkki-Mitalicup finaali Uusikaupunki 16.09. 23:59 
20.09. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 3/4 Kouvola/Inkeroinen 15.09. 23:59 
22.09. pm Helsyn Junnumaastot Helsinki 19.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. seura Silja Line Seurakisat Nurmijärvi 23.09. 23:59 
24.09. pk MIni Maaria katujuoksu Turku 20.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 20.09. 23:59 
25.09. pk 30. Kuvansin yöjuoksu Joroinen - 
26.09. pk Helsinki Half Marathon Helsinki - 
26.09. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
26.-27.09. am Lounaisen alueen aluemestaruusottelut Laitila 21.09. 23:59Ilmoittaudu
26.09. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km Haapajärvi 20.09. 23:59Ilmoittaudu
26.09. SM SM-maantiekävelyt Lapua 19.09. 23:59 
26.-27.09. pk Syysmoniottelut Laitila 23.09. 23:59 
26.09. pk 51. Punkaharjun Halkijuoksu Punkaharju 25.09. 23:59 
26.09. pk Flying Finns -junnumaastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pm Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot Jalasjärvi 24.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. SM SM-maastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila 23.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pk Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta (Ylämaa) 23.09. 23:59Ilmoittaudu
03.10. maantie Helsinki City Running Day Helsinki - 
03.10. pm pm-sisulisämaastot Perniö 28.09. 23:59Ilmoittaudu
03.10. pk Säkylän 5. Mansikkamaraton ja SAUL:n SM-puolimaraton Säkylä 27.09. 23:59 
03.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 30.09. 23:59Ilmoittaudu
04.10. pk Turun syysheittokilpailu Turku - 
04.10. pk 55e Pargasloppet / 55. Paraistenlenkki Parainen 30.09. 23:59Ilmoittaudu
04.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 01.10. 23:59Ilmoittaudu
10.10. pk Eekoo ABC-run Lappeenranta (Rauha) 07.10. 23:59 
10.10. SM SM-maraton ja -maantiejuoksut Vantaa 02.10. 23:59Ilmoittaudu
10.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
10.10. pk X-RUN maastojuoksu Lappeenranta (Rauha) 07.10. 23:59 
11.10. pk 48. Kivistön lenkki Mynämäki 06.10. 23:59Ilmoittaudu
11.10. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 4/4 Kouvola/inkeroinen - 
24.10. pk 10. Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
24.10. pm Helsyn junnuhallien kävelyt Helsinki 20.10. 23:59Ilmoittaudu
24.-25.10. pm Helsyn junnuhallit Helsinki 20.10. 23:59Ilmoittaudu
31.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki - 
05.11. seura Seurakisat Nurmijärvi 02.11. 23:59 
14.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.11. halli Pohjola Junior GP Helsinki 09.11. 23:59Ilmoittaudu
22.11. pk Marrashallit Helsinki 18.11. 23:59 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät ratamatkat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
06.12. maantie 40. Itsenäisyysmaraton Kuopio 03.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
12.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
31.12. pk Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59Ilmoittaudu