Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
23.07. klo 18:00 Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY)
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 227 henk. (352 lajisuoritusta)
M 100m (13)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10.67 / 10.99
Jan-Mattias AspVasa IS11.71 / 12.11
Alexander BjörkgrenIF Drott10.60 / 10.79
Christoffer EnvallIK Falken10.67 / 10.92
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.34 / 11.34
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.51 / 10.88
Mutombo MbayaVasa IS12.19 / 12.19
Ive NtumbaVasa IS10.93 / 10.97
Benjamin OlliVasa IS10.86 / 10.86
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.83 / 10.83
Bel SerLarsmo IF - / -
Tomi ValkamaKauhavan Wisa11.60 / 11.65
Harri Yli-HuitaLaihian Luja13.76 / 15.11
 
M 200m (12)
Jan-Mattias AspVasa IS23.90 / 24.18
Alexander BjörkgrenIF Drott21.89 / 22.12
Christoffer EnvallIK Falken21.41 / 21.89
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat23.21 / 23.21
Teemu JokelaSeinäjoen Seudun Urheilijat21.53 / 23.91
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat24.07 / 24.07
Mutombo MbayaVasa IS - / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat21.42 / -
Sebastian NordbergIF Kraft22.73 / -
Ive NtumbaVasa IS22.16 / 22.81
Benjamin OlliVasa IS22.20 / 22.20
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit22.61 / -
 
M 400m (15)
Johannes EhrsIF VOM53.16 / 53.16
Rasmus EnvallIK Falken50.55 / 53.10
Isak HöglundIF Drott53.73 / -
Joni HuhtalaKauhavan Wisa51.47 / 51.78
Filiph JohanssonGamlakarleby IF47.59 / 48.73
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat51.41 / -
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit51.70 / 52.04
Mutombo MbayaVasa IS - / -
Jussi RaittinenKurikan Ryhti50.85 / 52.00
Aleksi SalmelaGamlakarleby IF56.52 / -
Elmo SavolaVasa IS48.84 / -
Alfons SödermanIF Drott51.55 / 52.22
Sakari VatunenPorin Tarmo60.22 / 60.27
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF53.03 / -
Joni VirkkalaGamlakarleby IF51.38 / -
 
M 800m (5)
Johannes EhrsIF VOM2:03.41 / 2:03.41
Joni HuhtalaKauhavan Wisa2:02.90 / 2:02.90
Rasmus LerstrandVasa IS2:01.37 / -
Teemu PihlajamäkiLapuan Virkiä2:00.82 / 2:03.84
Aleksi SalmelaGamlakarleby IF2:07.62 / 2:09.76
 
M 1500m (4)
Rasmus LerstrandVasa IS4:29.72 / -
Victor LövdahlVasa IS4:07.22 / -
Petteri MattilaKauhajoen Karhu4:22.35 / -
Joakim TräskelinVasa IS4:05.39 / 4:10:46
 
M 5000m (6)
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto15:08.07 / 15:20.30
Harri HietamäkiVasa IS15:20.08 / -
Victor LövdahlVasa IS14:42.59 / 14:55.68
Riku-Antti NaskaliKylmäkosken Veikot16:39.11 / 17:03.50
András PaukóJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Tero ReinikainenKuopion Reipas - / -
 
M 400m aj (3)
Vesa KittiläPyhäjoen Wirta53.21 / 56.68
Aleksi NieminenPorin Tarmo59.05 / 59.67
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy - / -
 
M 3000m ej (2)
Jussi EskolaJyväskylän Kenttäurheilijat9:30.42 / 9:50.47
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto9:16.02 / -
 
M korkeus (3)
Anton GrönroosSjundeå IF1.88 / 1.88
Johan GrönroosSjundeå IF2.03 / 2.02
Sebastian WidjeskogIF Åsarna1.97 / 1.85
 
M seiväs (8)
Juho AlasaariLaihian Luja5.53 / 5.53
Jere KeskinenVaasan Toverit5.32 / 5.08
Albin LundbergVasa IS5.22 / 5.12
Jesse SalmiVasa IS5.15 / 4.86
Elmo SavolaVasa IS4.80 / 4.50
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat5.00 / 4.85
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.12 / 4.50
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / -
 
M pituus (10)
Rasmus EnvallIK Falken6.15 / 6.06
Frans HäggblomIK Falken6.73 / 6.37
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat6.38 / 6.18
Juho KallioLapuan Virkiä6.55 / -
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit6.74 / 6.74
Pasi LinjamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat6.10 / -
Bel SerLarsmo IF - / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat6.61 / 6.31
Tomi ValkamaKauhavan Wisa7.01 / 6.47
Harri Yli-HuitaLaihian Luja5.44 / 4.49
 
M 3-loikka (2)
Frans HäggblomIK Falken13.65 / -
Daniel SjölindIF Åsarna15.49 / 13.78
 
M kuula (4)
Mika FlinkkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat17.67 / 16.40
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit13.68 / 12.45
Linus NurminenTeuvan Rivakka13.81 / 13.75
Elmo SavolaVasa IS14.27 / -
 
M kiekko (8)
Mika FlinkkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat48.06 / -
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat53.66 / 53.66
Frantz KrugerVasa IS69.97 / 59.14
Veikko LaitinenKeuruun Kisailijat52.61 / 48.87
Timo MustikkamaaTampereen Pyrintö30.13 / 30.13
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat40.45 / 33.48
Teemu PoikolainenJoensuun Kataja54.85 / 50.76
Elmo SavolaVasa IS44.90 / -
 
M moukari (2)
Lauri HirveläJämsänkosken Ilves54.40 / -
Tommy LahtiIF Femman28.97 / 28.76
 
M keihäs (6)
Jaakko Hauta-AhoTöysän Veto75.92 / 71.31
Juhani Hauta-AhoTöysän Veto65.58 / -
Elias KauppiLaihian Luja52.87 / 51.02
Adam NäseIF Åsarna55.88 / 51.26
Mika NevasaariPalosaaren Urheiluseura68.19 / 52.31
Eetu PeltokangasToholammin Urheilijat71.22 / 71.22
 
N 100m (9)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.35 / 12.35
Tilda HöglundIF Drott13.10 / 13.11
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.66 / 12.66
Tessa MoisioKaipolan Vire12.52 / 12.52
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK11.77 / 12.06
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.69 / 12.89
Nella TuuriLapuan Virkiä13.00 / 13.12
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.50 / 12.65
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.30 / 12.30
 
N 200m (7)
Anna HjulforsIF Nykarlebynejden24.51 / 25.21
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa25.32 / 25.80
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat25.38 / -
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat26.02 / 26.02
Nella TuuriLapuan Virkiä27.27 / 27.31
Simone WiklundIF Nykarlebynejden25.23 / 25.96
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä26.57 / -
 
N 400m (2)
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa56.45 / 58.96
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat58.87 / 58.87
 
N 800m (1)
Andrea LiljaVasa IS2:18.89 / -
 
N 5000m (2)
Jenni JudinKälviän Tarmo18:02.75 / 18:02.75
Natalija NylundLahden Ahkera18:35.01 / 18:51.69
 
N 100m aj (2)
Tilda HöglundIF Drott16.21 / 16.21
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat14.77 / -
 
N 400m aj (3)
Aino EnoTampereen Urheilijat -3865.80 / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat62.10 / -
Martta RautalaViipurin Urheilijat - / -
 
N korkeus (1)
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.63 / 1.53
 
N seiväs (5)
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.85 / 3.80
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.90
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.70 / 3.45
Essi MelenderVaasan Vasama4.10 / 4.10
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / 3.20
 
N pituus (15)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.84 / 5.52
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama5.76 / 5.40
Sandra GripenbergIF Drott4.56 / 4.56
Tilda HöglundIF Drott5.11 / 4.94
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva5.60 / 5.60
Ella KärkiVaasan Vasama5.38 / 5.21
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.30 / 4.91
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat5.28 / -
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.19 / 5.65
Tessa MoisioKaipolan Vire5.77 / 5.77
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.50 / 4.98
Emma PullolaVaasan Vasama6.26 / 6.22
Andrea RönnskärIK Falken5.55 / 5.52
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat5.47 / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.47 / 5.47
 
N 3-loikka (7)
Sandra GripenbergIF Drott10.34 / 10.34
Wera HuddVaasan Toverit10.51 / 10.51
Ella KärkiVaasan Vasama11.65 / 11.00
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat12.62 / 12.62
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat11.62 / 11.13
Andrea RönnskärIK Falken11.23 / 10.80
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.94 / 11.94
 
N kuula (6)
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.94 / 15.94
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat10.63 / 9.43
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat10.88 / 10.79
Inka SinivuoriJyväskylän Kenttäurheilijat11.20 / 10.77
Linn SundVasa IS14.09 / 14.09
Johanna TikkalaIF Kraft12.74 / 12.63
 
N kiekko (7)
Lyydia HerralaTöysän Veto37.75 / 36.99
Emilia ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat35.70 / 35.70
Jaana KivistöTeuvan Rivakka47.40 / 33.57
Piia KoskiTeuvan Rivakka46.02 / 45.48
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat35.66 / 35.66
Matleena ParpalaHelsingfors IFK39.54 / 39.54
Linn SundVasa IS46.78 / 46.78
 
N moukari (2)
Emmanuela KoomsonIF Länken53.05 / 51.43
Jaana LeppinenKarijoen Tappara48.28 / 46.14
 
N keihäs (11)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka - / -
Ronja KoivistoTampereen Pyrintö45.73 / 45.73
Heidi LähdemäkiOulun Pyrintö46.27 / 46.27
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat36.92 / 31.93
Anniina MäkeläAlavuden Urheilijat48.00 / 41.03
Sanni NokelainenJyväskylän Kenttäurheilijat45.06 / 45.06
Laura PesolaReisjärven Pilke54.35 / 50.25
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Viivi RaatikainenÄänekosken Urheilijat47.76 / 47.28
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat33.93 / -
Inka SinivuoriJyväskylän Kenttäurheilijat42.20 / 37.82
 
M17 100m (9)
Nikola BäckVasa IS11.69 / 11.69
Valentino BertucciNivalan Urheilijat - / -
Max ByströmIK Falken12.29 / 12.58
Oscar GrannasIF Drott11.35 / 11.35
Yasin HawariIF Nykarlebynejden12.92 / 12.92
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat12.06 / 12.06
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat12.01 / 12.01
Joonas KohtalaKurikan Ryhti12.47 / 12.47
Taavi LauttamusKauhavan Wisa11.97 / 11.97
 
M17 200m (5)
Nikola BäckVasa IS25.01 / -
Max ByströmIK Falken25.46 / 25.67
Oscar GrannasIF Drott23.25 / 23.85
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat24.76 / 24.76
Taavi LauttamusKauhavan Wisa24.70 / 24.70
 
M17 400m (4)
Yasin HawariIF Nykarlebynejden66.31 / 66.31
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Khang NguyenIF Nykarlebynejden - / -
Albin SödermanIF Drott53.01 / 53.01
 
M17 800m (4)
Isak FinskasIF Femman2:10.06 / 2:10.06
Anton FuruGamlakarleby IF2:16.63 / 2:16.63
Noah SjöblomIF Femman2:05.45 / 2:05.45
Albin SödermanIF Drott2:03.46 / 2:03.46
 
M17 1500m (3)
Miro HeikkiläGamlakarleby IF4:30.33 / -
Lauri HiisvirtaVasa IS4:42.88 / 4:42.88
Noah SjöblomIF Femman - / -
 
M17 3000m (3)
Lauri HiisvirtaVasa IS10:14.50 / 10:26.74
Samuel KiviharjuLempäälän Kisa Yleisurheilu10:51.42 / -
Oliver NordbergIF Kraft - / -
 
M17 110m aj (1)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat15.06 / 15.06
 
M17 korkeus (4)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat1.57 / -
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot1.58 / -
Benjamin MånsusVaasan Vasama1.66 / 1.66
Erkki SeppänenKauhavan Wisa1.65 / 1.65
 
M17 pituus (5)
Nikola BäckVasa IS6.24 / 6.24
Valentino BertucciNivalan Urheilijat4.51 / -
Oscar GrannasIF Drott6.53 / 6.53
Khang NguyenIF Nykarlebynejden4.88 / 4.88
Erkki SeppänenKauhavan Wisa5.19 / 5.19
 
M17 3-loikka (2)
Anton SabelIF Femman13.23 / 13.23
Erkki SeppänenKauhavan Wisa11.44 / 11.44
 
M17 kuula (4)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat11.16 / 11.16
Joel BlomqvistIF Fyren13.09 / 13.09
Benjamin HolmbäckIF Åsarna14.65 / 14.65
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat9.89 / 9.85
 
M17 kiekko (7)
Joel BlomqvistIF Fyren44.16 / 44.16
Santeri HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot39.66 / 39.66
Juho HerralaTöysän Veto - / -
Benjamin HolmbäckIF Åsarna49.75 / 49.75
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot35.73 / 35.73
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot38.49 / 38.49
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat31.86 / 31.86
 
M17 moukari (3)
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot49.30 / 49.30
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit44.19 / 44.19
Eetu SaramäkiPetäjäveden Petäjäiset60.79 / 60.79
 
M17 keihäs (2)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat - / -
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit45.62 / 45.62
 
N17 100m (13)
Priscilla BoatengIF Drott12.45 / 12.64
Julia GroopIF Kraft13.71 / -
Hanna HagnäsLarsmo IF13.18 / -
Hanna HåkansVasa IS14.16 / -
Elin JakobssonIF Åsarna13.41 / 13.78
Ingrid KassVasa IS13.76 / 13.76
Helena KoivuTurun Toverit13.43 / 13.43
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit12.98 / 12.98
Lina LithénVasa IS13.06 / 13.06
Viivi LoukoLapuan Virkiä13.01 / 13.30
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat13.27 / 13.27
Mimmi RaninenSeinäjoen Seudun Urheilijat13.58 / 13.58
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit12.63 / 12.63
 
N17 200m (15)
Elvira ÅbrandtVasa IS - / -
Amanda BertulaVasa IS27.83 / 28.56
Priscilla BoatengIF Drott25.47 / 25.58
Julia GroopIF Kraft28.65 / -
Hanna HagnäsLarsmo IF26.76 / 28.09
Hanna HåkansVasa IS28.69 / 28.69
Nea HassilaIF Drott25.50 / 25.50
Elin HolmIF Åsarna28.18 / -
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat26.24 / 26.24
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat29.24 / -
Lina LithénVasa IS27.23 / -
Anna LukkarilaKannuksen Ura27.40 / 28.64
Tilde NordmanVasa IS27.68 / 28.13
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit26.81 / 27.26
Anna YrjänäLohtajan Veikot27.58 / 27.58
 
N17 400m (9)
Vilma BjörkskogLarsmo IF61.32 / 63.74
Noora HarjuSeinäjoen Seudun Urheilijat61.39 / -
Nea HassilaIF Drott57.2h / 57.2h
Ellen ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat74.98 / -
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit64.74 / 64.74
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat60.81 / 60.81
Hanna LindbergIF Femman75.8h / -
Tilde NordmanVasa IS63.78 / 66.68
Anni TakamaaLapuan Virkiä63.63 / 63.63
 
N17 800m (8)
Vilma BjörkskogLarsmo IF2:19.66 / 2:24.04
Ella ErkkiläGamlakarleby IF2:47.12 / 2:47.12
Noora HarjuSeinäjoen Seudun Urheilijat2:32.28 / 2:32.28
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit2:32.66 / 2:32.66
Emma KorhonenIF Femman2:27.04 / 2:34.48
Mirva NäykkiLapuan Virkiä2:40.24 / 2:40.24
Tilde NordmanVasa IS2:28.38 / -
Andréa NybergPargas IF2:33.78 / 2:39.12
 
N17 1500m (2)
Emma KorhonenIF Femman5:21.56 / -
Ava NieminenGamlakarleby IF - / -
 
N17 3000m (4)
Ella HuuskonenKurikan Ryhti11:45.88 / 11:45.88
Andréa NybergPargas IF11:38.76 / 11:38.76
Rebecca NybergPargas IF - / -
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit - / -
 
N17 100m aj (3)
Malin CederholmIF Nykarlebynejden16.82 / 16.82
Helena KoivuTurun Toverit15.78 / 15.86
Sofia MattilaLapuan Virkiä16.24 / -
 
N17 400m aj (2)
Mona LamppuEsbo IF - / -
Anna LukkarilaKannuksen Ura68.17 / 68.17
 
N17 korkeus (6)
Elvira ÅbrandtVasa IS - / -
Malin CederholmIF Nykarlebynejden1.60 / 1.60
Elizabeth FogdeMalax IF1.70 / 1.65
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.72 / 1.72
Vilma KnutarGamlakarleby IF1.74 / 1.71
Tindra KockIK Falken - / -
 
N17 seiväs (5)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves3.35 / 3.35
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.80 / 2.60
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.82 / 3.70
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat3.61 / 3.61
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.32 / 3.32
 
N17 pituus (12)
Elvira ÅbrandtVasa IS - / -
Malin CederholmIF Nykarlebynejden4.56 / 4.56
Elizabeth FogdeMalax IF5.52 / 5.26
Hanna HåkansVasa IS4.24 / -
Aada HovinmäkiVaasan Vasama4.25 / 4.25
Elin JakobssonIF Åsarna5.44 / 4.97
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat5.02 / 5.02
Helena KoivuTurun Toverit5.20 / 5.02
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit4.89 / 4.87
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat5.34 / 5.34
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.85 / 4.58
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.62 / 5.35
 
N17 3-loikka (6)
Elvira ÅbrandtVasa IS - / -
Senni HaapakoskiSaarijärven Pullistus10.37 / 10.37
Aada HovinmäkiVaasan Vasama9.76 / 9.73
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa9.98 / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti10.07 / -
Anna YrjänäLohtajan Veikot9.89 / -
 
N17 kuula (7)
Malin CederholmIF Nykarlebynejden11.98 / 11.98
Emma KorhonenIF Femman8.85 / -
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden10.93 / 10.93
Hanna LindbergIF Femman11.13 / 10.99
Viivi LoukoLapuan Virkiä12.72 / -
Madelén PenttinenIF VOM10.56 / 10.56
Elli SeppänenKauhavan Wisa11.47 / 10.58
 
N17 kiekko (7)
Amelie BystedtIF Femman34.90 / 34.42
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden31.99 / 31.99
Hanna LindbergIF Femman42.50 / 42.50
Rebecca NybergPargas IF - / -
Emilia ÖsterbergIF VOM27.48 / 27.48
Elli SeppänenKauhavan Wisa36.56 / 34.38
Anna YrjänäLohtajan Veikot27.98 / 27.98
 
N17 moukari (4)
Jonna JärveläKaustisen Pohjan-Veikot50.83 / 50.83
Josefina KackurLarsmo IF45.64 / 44.64
Julia NurminenKauhajoen Karhu43.06 / 38.01
Tilda PimiäSaarijärven Pullistus45.72 / 45.72
 
N17 keihäs (10)
Malin CederholmIF Nykarlebynejden32.97 / 32.97
Elizabeth FogdeMalax IF35.13 / -
Helena KoivuTurun Toverit34.35 / 34.35
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden44.12 / 44.12
Cecilia ÖsterbergIF Femman52.27 / 51.60
Madelén PenttinenIF VOM34.80 / 34.55
Elli SeppänenKauhavan Wisa36.68 / 36.68
Ida StoorIF Femman45.19 / 45.19
Fanny TairaKurikan Ryhti49.01 / 49.01
Hanna VornanenHimangan Urheilijat39.92 / 39.92