Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
seuracup
09.08. klo 17:30 Pohjola Seuracup 2
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 288 henk. (288 lajisuoritusta)
M17 800m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Mika KärkkäinenKauhavan Wisa2:15.31 / 2:15.31
Miiko LampinenTeuvan Rivakka2:39.24 / 2:39.24
Arttu LuomaTeuvan Rivakka2:26.64 / 2:26.64
Severi MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Otto NiemeläKauhajoen Karhu2:38.71 / 2:38.71
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat3:01.31 / -
Veikka YlihärsiläJalasjärven Jalas2:09.50 / 2:09.50
 
M17 pituus (8)
Eetu EeliAlavuden Urheilijat4.04 / -
Niklas HuikkuIlmajoen Kisailijat - / -
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat5.73 / 5.73
Taavi LauttamusKauhavan Wisa5.01 / -
Riku NevalaTeuvan Rivakka5.32 / 5.32
Einari SuksiTeuvan Rivakka3.91 / -
Aaron TolonenIlmajoen Kisailijat - / -
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu4.52 / 4.52
 
M17 keihäs (8)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Riku KaunistoAlavuden Urheilijat - / -
Luukas KormanoTeuvan Rivakka - / -
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat - / -
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat38.67 / 38.67
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit47.71 / 47.71
Erkki SeppänenKauhavan Wisa44.17 / 44.17
Verneri TurunenKauhajoen Karhu26.52 / 26.52
 
N17 800m (7)
Selma HannukselaAlavuden Urheilijat3:00.10 / 3:00.10
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat3:11.95 / -
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit2:27.51 / 2:38.73
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:15.36
Elviira SuksiTeuvan Rivakka2:53.51 / -
Anni TakamaaLapuan Virkiä2:28.19 / 2:28.19
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu2:38.00 / 2:38.54
 
N17 pituus (8)
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat5.01 / 4.93
Ninni LepolaKauhajoen Karhu3.56 / -
Viivi LoukoLapuan Virkiä4.56 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat5.44 / 5.44
Nella PeräläTeuvan Rivakka3.63 / -
Mimmi RaninenSeinäjoen Seudun Urheilijat4.47 / 4.47
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.63 / 5.63
Anniina ViitasaariAlajärven Ankkurit4.50 / -
 
N17 keihäs (12)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat40.44 / -
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat - / -
Taru KillinenLapuan Virkiä - / -
Eevi KorpelaKauhajoen Karhu - / -
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat40.10 / 40.10
Siiri LatomäkiKauhajoen Karhu20.77 / 20.77
Elli SeppänenKauhavan Wisa37.22 / 37.22
Peppi SundbergTeuvan Rivakka18.58 / 18.58
Alisa TakamaaLapuan Virkiä30.50 / 30.50
Saana UittoKauhavan Wisa - / -
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit34.91 / -
Anni YlinenAlavuden Urheilijat17.44 / -
 
P15 300m (8)
Daniel KaurilaTeuvan Rivakka40.68 / 40.68
Leevi KiukkonenKauhajoen Karhu51.00 / -
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat48.53 / 48.53
Vilho KöykkäIlmajoen Kisailijat - / -
Martti KrihvelAlavuden Urheilijat - / -
Helmeri LonkainenSeinäjoen Seudun Urheilijat42.94 / 42.94
Lauri PeuraKauhajoen Karhu49.6h / 52.3h
Miika RajamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
 
P15 100m aj (2)
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat19.85 / -
Oskari OtsomaaTeuvan Rivakka18.83 / 18.83
 
P15 3-loikka (4)
Eemi AsunmaaAlavuden Urheilijat - / -
Rasmus KoskiKauhajoen Karhu10.58 / 10.58
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat - / -
Santtu MylläriTeuvan Rivakka9.32 / -
 
P15 moukari (6)
Konsta EngströmAlavuden Urheilijat - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Olavi LehtoTeuvan Rivakka - / -
Jussi NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Juho SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Topias Uusi-ÄijöKauhajoen Karhu35.20 / 35.20
 
T15 300m (11)
Enni Ala-FossiLapuan Virkiä - / -
Matilda HakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat51.59 / 51.59
Neea HakalaLapuan Virkiä - / -
Josefiina JokinenAlavuden Urheilijat61.0h / -
Saana KuoppalaKauhajoen Karhu50.54 / 50.54
Mirva NäykkiLapuan Virkiä47.23 / 47.23
Jiina NiemeläIlmajoen Kisailijat47.48 / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu50.85 / -
Siiri PeräläTeuvan Rivakka45.64 / 45.64
Miia SaariKauhavan Wisa - / -
Viola TakalaAlajärven Ankkurit52.5h / -
 
T15 80m aj (7)
Sofia CosletIlmajoen Kisailijat - / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä11.77 / 11.77
Essi KytöharjuKauhajoen Karhu15.54 / -
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit12.81 / 12.81
Pinja NiemistöLapuan Virkiä15.06 / 15.06
Jenni PalonenTeuvan Rivakka - / -
Emilia PenttiläAlavuden Urheilijat - / -
 
T15 3-loikka (8)
Annika EkolaTeuvan Rivakka8.46 / -
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat9.97 / -
Silva HynönenAlavuden Urheilijat8.69 / 8.69
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat9.48 / 9.48
Janika LångsjöLapuan Virkiä9.66 / 9.66
Viola LohikoskiKauhajoen Karhu10.33 / 10.33
Veera PihlajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Emmi PiispanenAlajärven Ankkurit8.91 / -
 
T15 moukari (7)
Aino JäätteenmäkiLapuan Virkiä26.01 / 26.01
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat52.81 / 50.24
Salla KalliomäkiKauhajoen Karhu45.98 / 45.98
Emmi KoskiLapuan Virkiä39.31 / 39.31
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat52.98 / 52.98
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit43.75 / 43.75
Anni PulakkaTeuvan Rivakka24.26 / -
 
P13 200m (8)
Aaro HaapamäkiKauhajoen Karhu31.27 / -
Juho KetonenTeuvan Rivakka - / -
Veikko KiviniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat32.98 / -
Veikko KöykkäIlmajoen Kisailijat - / -
Nuutti KrekoKauhajoen Karhu27.82 / 27.82
Justus LehtinenKauhajoen Karhu32.48 / -
Manu MäenpääAlavuden Urheilijat - / -
Riku-Matti UittoKauhavan Wisa34.07 / 34.07
 
P13 60m aj (5)
Roni InnanenKauhavan Wisa - / -
Joonatan KotkaniemiAlavuden Urheilijat13.24 / -
Niko KytöharjuKauhajoen Karhu11.55 / 11.55
Konsta LounatvuoriSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Hannes NärväIlmajoen Kisailijat - / -
 
P13 seiväs (4)
Tuomas JärvinenKauhavan Wisa - / -
Venni KankaanpääLapuan Virkiä2.30 / 2.30
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu2.60 / 2.60
Vihtori VuorinenIlmajoen Kisailijat1.50 / 1.50
 
P13 kuula (9)
Eemeli KallioAlavuden Urheilijat12.11 / 12.11
Akseli KangasKauhavan Wisa - / -
Joona KaurilaTeuvan Rivakka - / -
Aamos KivikangasAlajärven Ankkurit - / -
Kunto MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Joona SuokkoLapuan Virkiä9.11 / 9.11
Leo TapioIlmajoen Kisailijat - / -
Arttu YlinenKauhajoen Karhu10.75 / 10.75
Eetu YlinenKauhajoen Karhu12.87 / 12.87
 
T13 200m (18)
Emmi AhvenlampiSeinäjoen Seudun Urheilijat30.48 / 30.48
Anna-Julia HaapamattiSeinäjoen Seudun Urheilijat30.93 / -
Lumi HaapaniemiAlavuden Urheilijat32.75 / 32.75
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat32.66 / 32.66
Oona LähdesTeuvan Rivakka30.29 / 30.29
Elle ManninenAlavuden Urheilijat - / -
Ella MettäläKauhajoen Karhu29.76 / 29.76
Jemina NiemiKauhavan Wisa - / -
Emma PaalijärviAlajärven Ankkurit35.47 / 35.47
Mette PakkalaIlmajoen Kisailijat - / -
Bertta PihlajaKauhajoen Karhu - / -
Elli PihlajaKurikan Ryhti29.66 / 29.66
Lumia PiispanenAlajärven Ankkurit - / -
Anni-Sofia RajakallioLapuan Virkiä31.12 / 31.12
Neea RuotsalainenTeuvan Rivakka33.94 / -
Netta SaarelaTeuvan Rivakka - / -
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat30.64 / 30.64
Ella ViitamäkiKauhajoen Karhu - / -
 
T13 60m aj (12)
Julia HietanenTeuvan Rivakka11.88 / 11.88
Anna KoskiLapuan Virkiä11.11 / 11.11
Anna KrihvelAlavuden Urheilijat11.83 / 11.83
Emmi KurunmäkiAlavuden Urheilijat12.72 / 12.72
Justiina LehtolaKauhajoen Karhu11.17 / 11.17
Neea MäkeläIlmajoen Kisailijat11.80 / -
Viivi MäntymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.96 / 10.96
Aada PiispanenAlajärven Ankkurit11.46 / 11.46
Lotta UittoAlavuden Urheilijat13.09 / 13.09
Emmi ViitamäkiKauhajoen Karhu12.77 / 12.77
Minea ViitamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Saana VuorijärviKauhavan Wisa11.80 / -
 
T13 seiväs (6)
Vilma HakamaaKauhajoen Karhu1.70 / 1.70
Pilvi KoukkariSeinäjoen Seudun Urheilijat1.90 / 1.90
Veera LuomaLapuan Virkiä2.10 / 2.10
Iines OnnelaAlavuden Urheilijat1.90 / 1.90
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat2.20 / 2.20
Sara UittoKauhavan Wisa1.20 / 1.20
 
T13 kuula (16)
Angelina HeinäheimoLapuan Virkiä9.88 / 9.88
Heta KalevaTeuvan Rivakka7.87 / 7.87
Katariina KankaanpääIlmajoen Kisailijat8.25 / 8.25
Saana KasariSeinäjoen Seudun Urheilijat8.40 / 8.40
Vilhelmiina KoivulaAlavuden Urheilijat9.19 / 9.19
Nella KokkoKauhajoen Karhu8.17 / 8.17
Aliina LaineKauhavan Wisa5.97 / 5.97
Helmi LehtomäkiAlavuden Urheilijat7.08 / 7.08
Venla MäkinenAlavuden Urheilijat7.19 / 7.19
Sini PihlajamäkiTeuvan Rivakka8.10 / 8.10
Aliisa PollariAlavuden Urheilijat9.88 / 9.88
Venla RantamäkiKauhajoen Karhu8.60 / 8.60
Alma SaariJalasjärven Jalas - / -
Hanna SiiriläAlajärven Ankkurit10.61 / 10.61
Sara VakkilaSeinäjoen Seudun Urheilijat8.38 / 8.38
Veera YlikojolaIlmajoen Kisailijat - / -
 
P11 150m (13)
Mico HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Onni KauhajärviKauhajoen Karhu - / -
Veikko KortesmäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Tatu KoskimäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Akseli KrihvelAlavuden Urheilijat - / -
Otto KurunsaariLapuan Virkiä - / -
Aapeli LehtolaKauhajoen Karhu22.98 / 22.98
Jaakob OnditiAlajärven Ankkurit33.03 / -
Kaarlo OrhanenKurikan Ryhti - / -
Eemeli PenttiläAlavuden Urheilijat - / -
Topias RiskulaTeuvan Rivakka25.22 / -
Oliver VainionpääAlavuden Urheilijat - / -
Niilo ValtonenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P11 60m aj (7)
Reko AspSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Lauri JärvinenKauhavan Wisa13.11 / 13.11
Juuso KurunmäkiAlavuden Urheilijat - / -
Konsta MäntymäkiTeuvan Rivakka10.71 / 10.71
Vilho PentiläKauhajoen Karhu12.63 / 12.63
Juuso SuokkoLapuan Virkiä11.10 / 11.10
Viljami VuorinenIlmajoen Kisailijat - / -
 
P11 korkeus (9)
Eelis HynönenAlavuden Urheilijat1.12 / 1.12
Linus HynönenAlavuden Urheilijat0.86 / 0.86
Elias OnditiAlajärven Ankkurit1.23 / 1.23
Konsta PeräläIlmajoen Kisailijat1.10 / 1.10
Leevi PeräläTeuvan Rivakka1.18 / 1.18
Jimi PitkämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat1.12 / 1.12
Niko SaaranluomaKauhajoen Karhu1.31 / 1.31
Akseli TullilaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.13 / 1.13
Pauli VästinsaloLapuan Virkiä1.00 / 1.00
 
P11 kuula (7)
Aleksi AroIlmajoen Kisailijat7.17 / 7.13
Kalle AroKauhavan Wisa7.39 / 7.39
Kasperi EngströmAlavuden Urheilijat6.63 / 6.38
Max HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat5.75 / -
Max HarjuTeuvan Rivakka6.66 / -
Viljo Oja-NisulaKauhajoen Karhu5.41 / 5.41
Daniel TuunainenKauhajoen Karhu8.05 / 8.05
 
T11 150m (27)
Elle Ala-FossiLapuan Virkiä26.92 / -
Aada-Emilia AnkkuriSeinäjoen Seudun Urheilijat29.32 / -
Hilda EeliAlavuden Urheilijat26.67 / 26.67
Tiia HyrskyKauhavan Wisa25.63 / 25.63
Helmi KangastieAlavuden Urheilijat29.54 / 30.57
Oona KettunenIlmajoen Kisailijat - / -
Nelli KoskiLapuan Virkiä24.92 / 24.92
Hilda KotkaniemiAlavuden Urheilijat28.97 / 28.97
Ronja KujanpääSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat22.86 / 22.86
Vieno MäkinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Mirella NäykkiLapuan Virkiä - / -
Jila NiemeläIlmajoen Kisailijat - / -
Juliette OllikkalaTeuvan Rivakka - / -
Iida PaananenAlavuden Urheilijat - / -
Minttu PatanaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Ninni PeltolaAlavuden Urheilijat25.68 / 27.44
Inna PeltonenKauhajoen Karhu25.48 / 25.48
Kaarina PihlajaKurikan Ryhti - / -
Helmi PilvolaAlavuden Urheilijat - / -
Elli-Sofia PolsoLapuan Virkiä - / -
Nelli RajakallioLapuan Virkiä - / -
Karoliina Ranta-KnuuttilaAlavuden Urheilijat28.10 / 28.10
Emilia SantalaAlajärven Ankkurit - / -
Veera SippolaLapuan Virkiä - / -
Viola TuovilaLapuan Virkiä - / -
Aune VirtanenKauhajoen Karhu - / -
 
T11 60m aj (13)
Netta KallioKauhajoen Karhu11.40 / 11.47
Saana KangasLapuan Virkiä12.69 / 12.69
Eevi KirmanenKauhavan Wisa13.35 / 13.35
Neela KontolampiAlavuden Urheilijat14.76 / 14.76
Sofia KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.08 / 11.08
Juulia OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.15 / 12.15
Sofia PiirainenAlavuden Urheilijat11.87 / 11.87
Linnea PiispanenAlajärven Ankkurit14.38 / 14.38
Neea PrustiLapuan Virkiä14.99 / 14.99
Senni PuistikkoLapuan Virkiä - / -
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat13.77 / 13.77
Linnea SaariLapuan Virkiä - / -
Sonja SamppalaTeuvan Rivakka14.07 / 14.07
 
T11 korkeus (13)
Serafiina HeinäheimoLapuan Virkiä1.23 / 1.23
Fanni-Sofia HyvönenAlajärven Ankkurit - / -
Pinja KuoppalaKauhajoen Karhu1.18 / 1.18
Saana KytöläTeuvan Rivakka - / -
Milla LöytynojaLapuan Virkiä1.35 / 1.35
Veera MäkinenAlavuden Urheilijat1.07 / 1.07
Siiri MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat1.21 / 1.21
Alma Neva-KeturiIlmajoen Kisailijat1.05 / 1.05
Hilma Neva-KeturiIlmajoen Kisailijat0.85 / -
Nea SaunamäkiKauhavan Wisa1.00 / 1.00
Olivia VälkkyAlavuden Urheilijat0.97 / 0.97
Enna YlipelkonenIlmajoen Kisailijat - / -
Sofia YlipelkonenKauhavan Wisa1.34 / 1.34
 
T11 kuula (18)
Usva HaapaniemiAlavuden Urheilijat6.64 / 6.64
Fanny HeinäheimoLapuan Virkiä8.18 / 8.18
Sara HyvärinenKauhajoen Karhu7.86 / 7.86
Neea KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat9.07 / 9.07
Venla KoskiTeuvan Rivakka5.50 / 5.50
Emma LaasanenIlmajoen Kisailijat5.27 / -
Elviira LatomäkiKauhajoen Karhu7.98 / 7.98
Minttu LuomaKauhavan Wisa7.82 / 7.82
Iita MäkinenIlmajoen Kisailijat5.90 / 5.90
Nika Novikova-TiainenAlavuden Urheilijat4.40 / 4.40
Juulia OllikkalaTeuvan Rivakka6.13 / 6.13
Milla PihlajamäkiTeuvan Rivakka5.32 / 5.32
Eerika SironenAlajärven Ankkurit6.59 / 6.59
Olivia SukuvaaraLapuan Virkiä7.21 / 7.21
Aada TolonenIlmajoen Kisailijat - / -
Henni TuomistoIlmajoen Kisailijat5.03 / 4.97
Enni UittoAlavuden Urheilijat5.35 / 5.35
Sofia UkkonenSeinäjoen Seudun Urheilijat6.95 / 6.95