Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
05.06. klo 17:00 Marskin kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 76 henk. (91 lajisuoritusta)
M 200m (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Eelis HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet27.74 / -
Rasmus LehikoinenPolvijärven Urheilijat22.43 / -
Oskari LeppänenHelsingin Kisa-Veikot23.69 / -
Joonas LiukkonenPolvijärven Urheilijat22.34 / 22.62
Juho RönkäJoensuun Kataja22.61 / -
Konsta-Eemeli RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.44 / -
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet22.63 / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet21.91 / -
 
M 1500m (5)
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet3:51.31 / -
Eemeli HirvonenJoensuun Kataja4:10.88 / -
Jussi KarkkulainenPyhäselän Urheilijat4:07.15 / -
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet4:10.92 / -
Saku MiettinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4:21.35 / -
 
M pituus (3)
Eelis HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.41 / 5.41
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.29 / -
Sakari ValliusJoensuun Kataja6.65 / -
 
M kiekko (2)
Olli JuvonenJanakkalan Jana36.85 / 36.77
Juuso SillanpääJyväskylän Kenttäurheilijat55.12 / 46.06
 
M keihäs (3)
Ville MiettinenJuuan Urheilijat - / -
Onni RuokangasJanakkalan Jana73.06 / -
Vili ValtonenImatran Urheilijat69.03 / 66.89
 
N 200m (20)
Nelli AnttonenImatran Urheilijat25.65 / -
Sofia ArponenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Pinja EkströmLahden Ahkera29.20 / 29.37
Julia FabritiusVarkauden Kenttä-Veikot27.61 / -
Veera HäkkinenJoensuun Kataja26.45 / -
Emma HalonenSavonlinnan Riento27.85 / -
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja24.22 / -
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja24.62 / -
Silja KempasJoensuun Kataja24.94 / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura25.06 / -
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet28.82 / -
Saana LaihanenImatran Urheilijat29.00 / -
Jemina NurmelaLappeenrannan Urheilu-Miehet33.68 / -
Kiia PaanilaJoensuun Kataja25.07 / -
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja26.48 / -
Miisa ReponenImatran Urheilijat29.59 / -
Anni RuotsalainenHelsingin Kisa-Veikot29.35 / -
Venla SavolainenImatran Urheilijat27.26 / -
Emmi UotinenSavonlinnan Riento - / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat25.89 / -
 
N 800m (7)
Sofia ArponenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:57.74 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:12.19 / -
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat2:23.69 / -
Janette MahkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Sofia PiispaSalon Vilpas2:26.56 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:20.17 / 2:22.55
Elsa StadigValkealan Kajo2:22.84 / -
 
N 3000m (4)
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat10:16.54 / -
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus - / -
Emma SyväojaLappeenrannan Urheilu-Miehet11:48.32 / -
Janette VänttinenHelsingin Kisa-Veikot10:01.78 / 10:01.78
 
N 100m aj (8)
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat13.41 / -
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.12 / -
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja13.74 / -
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja13.42 / -
Neea KäyhköSavonlinnan Riento14.28 / -
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento14.18 / -
Roosa RissanenSavonlinnan Riento15.74 / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.86 / -
 
N pituus (11)
Sofia InkinenLappeenrannan Urheilu-Miehet3.96 / -
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.04 / -
Maisa LuostarinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.28 / -
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.55 / -
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.84 / -
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet4.55 / -
Jemina NurmelaLappeenrannan Urheilu-Miehet4.18 / -
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / -
Milka RiialiImatran Urheilijat5.74 / -
Roosa RissanenSavonlinnan Riento4.61 / 4.44
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.65 / -
 
N kuula (5)
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja13.25 / 12.29
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja12.84 / -
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire17.32 / 17.29
Riikka PurhoLappeenrannan Urheilu-Miehet12.37 / 11.84
Eveliina RouvaliKuopion Reipas17.51 / 17.51
 
N keihäs (6)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat40.53 / -
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto57.47 / 54.24
Neea KäyhköSavonlinnan Riento37.16 / -
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet57.90 / 53.16
Sanni NokelainenJyväskylän Kenttäurheilijat44.39 / -
Julia ValtanenRauman Urheilijat57.91 / 54.10
 
M19 110m aj (2)
Konsta-Eemeli RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Sakari ValliusJoensuun Kataja14.56 / 15.08
 
M17 110m aj (2)
Elliot SchmidtBorgå Akilles14.74 / 14.74
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.23 / -
 
M17 2000m ej (3)
Anssi MustonenKoiviston Kipinä - / -
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet7:14.26 / -
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot - / -
 
N17 keihäs (2)
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset46.64 / 43.21
Salla SavikkoRiihimäen Kisko45.26 / -