Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
06.07. klo 18:00 Distriktstävling
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 169 henk. (314 lajisuoritusta)
M 100m (1)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Tero ValtaOulun Pyrintö11.62 / -
 
M 400m (2)
Isak HöglundIF Drott 53.73 / 54.58
Alfons SödermanIF Drott 52.68 / -
 
M 800m (4)
Emil KlemetsIK Falken2:23.87 / 2:23.87
Oskari RannilaVetelin Urheilijat2:10.90 / -
Aleksi SalmelaGamlakarleby IF2:20.68 / -
Albin SödermanIF Drott2:08.93 / 2:08.93
 
M korkeus (1)
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / -
 
M kiekko (1)
Tom TommiskaIF Åland44.90 / 38.32
 
N 100m (3)
Milla HuuskoVetelin Urheilijat13.76 / -
Nathalie NystrandIF Fyren12.46 / -
Silja SoiniTampereen Urheilijat -3814.34 / 14.83
 
N 800m (7)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo2:19.05 / -
Mari BergdahlKälviän Tarmo2:28.73 / 2:40.07
Elin BjörkIK Falken2:21.83 / -
Andrea LiljaVasa IS2:18.89 / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:34.64 / 2:41.20
Jamira SuarezIF Drott2:21.64 / -
Karoliina UkskoskiPerhon Kiri2:34.64 / -
 
N korkeus (1)
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.63 / 1.63
 
N kiekko (2)
Amelie BystedtIF Femman33.08 / 33.08
Julia NystrandEsbo IF38.26 / 38.26
 
M17 seiväs (3)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 4.10
Max BodbackaIK Falken1.60 / 1.60
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.90 / 2.90
 
M17 kuula (1)
Joakim BäckIF Nykarlebynejden10.78 / 10.78
 
N17 100m (1)
Emmi BengsVasa IS15.62 / -
 
N17 seiväs (5)
Yasmine BodbackaIK Falken2.50 / 2.20
Elsi KarjanlahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat2.70 / 2.70
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.80 / 2.50
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.90 / 2.70
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.10 / 3.10
 
N17 pituus (3)
Natalie AinasojaIK Falken4.63 / 4.63
Mia BackmanIF Drott4.74 / -
Alicia BjörkvikIK Falken4.83 / -
 
N17 kuula (1)
Julia NystrandEsbo IF13.80 / 13.80
 
P15 100m (1)
Max ByströmIK Falken12.68 / 12.68
 
P15 korkeus (1)
Alec IsaacsMalax IF1.64 / 1.64
 
P15 kiekko (1)
Gabriel EklundIF Nykarlebynejden36.98 / 36.98
 
T15 100m (9)
Carolina ÅhmanIF Drott15.34 / 15.68
Matilda AinasojaIK Falken - / -
Natalie AinasojaIK Falken14.28 / 14.28
Linn BergströmIF Nykarlebynejden15.14 / -
Yasmine BodbackaIK Falken - / -
Wilma GrannasIF Drott14.98 / -
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden16.45 / -
Oona SandellIK Falken15.51 / -
Hanna VornanenHimangan Urheilijat14.86 / 14.86
 
T15 korkeus (3)
Natalie AinasojaIK Falken1.40 / 1.40
Matilda ForsIF Drott1.45 / 1.45
Tindra KockIK Falken1.50 / 1.50
 
T15 kiekko (5)
Amanda HolmlundIK Falken25.70 / 25.70
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden29.85 / 29.58
Oona SandellIK Falken20.10 / 20.10
Amanda TarvonenIK Falken25.17 / 25.17
Denise WesterlundIF Drott - / -
 
P13 60m (6)
Aron ÅkerlundGamlakarleby IF 9.35 / -
Hannes DahlbackaIK Falken 8.77 / 8.77
Niko HassilaIF Drott 9.07 / 9.07
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden 9.05 / 9.05
Melvin LindqvistIK Falken10.83 / 10.83
William StrandvallIF Åsarna 8.93 / 8.93
 
P13 1000m (8)
Tony AhlvikIK Falken3:16.01 / 3:16.01
Aron ÅkerlundGamlakarleby IF3:14.34 / 3:14.34
Elias ÅkerlundGamlakarleby IF3:03.49 / 3:03.49
Alvar AsplundIK Falken3:26.96 / 3:26.96
Oliwer DahlbackaPargas IF3:48.41 / -
Niko HassilaIF Drott3:47.79 / 3:47.79
Oscar LundénIF Drott3:18.69 / 3:18.69
William StrandvallIF Åsarna3:21.97 / 3:21.97
 
P13 pituus (7)
Tony AhlvikIK Falken4.31 / 4.31
Hannes DahlbackaIK Falken4.65 / 4.65
Niko HassilaIF Drott4.01 / 4.01
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden4.20 / 4.20
Melvin LindqvistIK Falken2.92 / 2.92
Oscar LundénIF Drott3.91 / 3.91
William StrandvallIF Åsarna4.05 / 4.00
 
P13 moukari (3)
Tony AhlvikIK Falken20.90 / -
Melvin LindqvistIK Falken - / -
Hugo StrandvallIF Åsarna27.96 / -
 
T13 60m (20)
Tilda ÅbergVasa IS 8.96 / 8.96
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden 9.12 / 9.12
Matilda AinasojaIK Falken 9.26 / 9.26
Linn BergströmIF Nykarlebynejden 9.01 / 9.01
Carla BjörkgrenIF Drott 9.52 / 9.52
Milla ByströmIK Falken 9.92 / 9.92
Ada DahlbackaPargas IF10.17 / 10.17
Jeanessa FinneIK Falken 9.65 / -
Isabella FloccoGamlakarleby IF 9.36 / -
Matilda ForsIF Drott10.15 / -
Olivia HärtullLarsmo IF 9.03 / 9.03
Meya HenrikssonIK Falken10.07 / 10.07
Moa HjulforsIK Falken 9.19 / 9.19
Ingrid KassVasa IS 8.71 / 8.71
Meya KastrenVasa IS 8.53 / 8.53
Ellen KockIK Falken 8.82 / 8.82
Julia LindellIF Åsarna10.05 / -
Ebba SandbackaIK Falken10.21 / 10.21
Linnea StrandvallIK Falken 9.08 / -
Amelina StrömbergLarsmo IF 8.81 / 8.81
 
T13 1000m (5)
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden3:29.68 / 3:29.68
Meya HenrikssonIK Falken - / -
Enya LönnqvistIK Falken3:36.92 / 3:36.92
Santra SuarezIF Drott3:32.13 / 3:32.13
Jessica WesterlundIK Falken3:42.81 / 3:48.41
 
T13 pituus (18)
Tilda ÅbergVasa IS4.43 / 4.43
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden - / -
Matilda AinasojaIK Falken4.40 / 4.40
Linn BergströmIF Nykarlebynejden4.32 / 4.32
Carla BjörkgrenIF Drott - / -
Milla ByströmIK Falken3.54 / 3.54
Ada DahlbackaPargas IF3.38 / 3.38
Isabella FloccoGamlakarleby IF - / -
Wilma GrannasIF Drott4.77 / 4.77
Olivia HärtullLarsmo IF3.80 / 3.80
Moa HjulforsIK Falken3.82 / -
Ingrid KassVasa IS4.40 / 4.40
Meya KastrenVasa IS4.16 / 4.16
Ellen KockIK Falken4.19 / 4.19
Julia LindellIF Åsarna - / -
Enya LönnqvistIK Falken4.01 / 4.01
Linnea StrandvallIK Falken4.79 / 4.79
Amelina StrömbergLarsmo IF4.55 / 4.55
 
T13 moukari (9)
Julia BäckIF Nykarlebynejden21.08 / -
Lydia BackmanIF Drott23.50 / -
Ada DahlbackaPargas IF - / -
Moa HjulforsIK Falken - / -
Emilia HolmlundIK Falken23.78 / -
Julia LindellIF Åsarna17.57 / -
Enya LönnqvistIK Falken18.19 / -
Ebba SandbackaIK Falken - / -
Anni SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot33.92 / 33.09
 
P11 60m (12)
Anton ÅbergVasa IS10.00 / 10.00
Colin AhlvikIK Falken 9.39 / 9.39
Elias ÅkerlundGamlakarleby IF 8.69 / 8.69
Jonas BackmanIF Drott - / -
Eric JakobssonIF Kraft - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot10.01 / -
Jon LundqvistIF Drott 9.43 / 9.43
Leon SandellIK Falken11.18 / -
Roni SjölundLarsmo IF - / -
Noel SnellmanLarsmo IF - / -
Melker StrandvallIK Falken11.13 / -
Melwin WiikIK Falken 9.64 / 9.64
 
P11 600m (6)
Anton ÅbergVasa IS2:06.19 / 2:06.19
Eric JakobssonIF Kraft - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot2:13.21 / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Roni SjölundLarsmo IF - / -
Melwin WiikIK Falken2:19.99 / -
 
P11 korkeus (9)
Anton ÅbergVasa IS1.20 / 1.20
Colin AhlvikIK Falken1.31 / 1.30
Ben BjörklundIF Drott1.30 / 1.30
Oliwer DahlbackaPargas IF1.02 / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Leon SandellIK Falken - / -
Noel SnellmanLarsmo IF - / -
Melker StrandvallIK Falken1.18 / 1.18
Melwin WiikIK Falken1.10 / 1.10
 
P11 moukari (7)
Sigge AhlforsIF Nykarlebynejden - / -
Ben BjörklundIF Drott - / -
Theo HolmlundIK Falken - / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Tatu PaananenEvijärven Urheilijat - / -
Aaro SaariEvijärven Urheilijat - / -
Arttu SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
 
T11 60m (14)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden10.33 / 10.33
Noomi BjörkströmLarsmo IF 9.55 / 9.55
Cassandra DahllundLarsmo IF10.14 / 10.14
Thea FinellIK Falken - / -
Melina HakaIF Åsarna10.08 / -
Minea HjulforsIK Falken 9.91 / 9.91
Elea KorvaIF Drott11.09 / 11.09
Meya LampaIK Falken - / -
Evelina NygårdLarsmo IF 9.79 / 9.79
Silja PulkkinenIF Åsarna 9.97 / 9.97
Adriana RiskaLarsmo IF11.11 / -
Alina SandvikIK Falken 9.28 / 9.28
Julia StrandvallIF Åsarna 9.45 / 9.83
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden11.04 / 11.04
 
T11 600m (11)
Cassandra DahllundLarsmo IF - / -
Melina HakaIF Åsarna - / -
Minea HjulforsIK Falken2:21.48 / -
Diane IrankundaLarsmo IF - / -
Elea KorvaIF Drott - / -
Elea LeppänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Evelina NygårdLarsmo IF - / -
Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Silja PulkkinenIF Åsarna2:37.40 / -
Alina SandvikIK Falken2:17.35 / -
Julia StrandvallIF Åsarna2:12.84 / -
 
T11 korkeus (9)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden1.20 / 1.20
Melina HakaIF Åsarna1.05 / -
Minea HjulforsIK Falken1.10 / 1.10
Diane IrankundaLarsmo IF1.05 / 1.05
Elea LeppänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.25 / 1.25
Evelina NygårdLarsmo IF0.95 / 0.95
Adriana RiskaLarsmo IF - / -
Alina SandvikIK Falken1.10 / -
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden0.95 / -
 
T11 moukari (3)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden - / -
Adriana RiskaLarsmo IF - / -
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden - / -
 
P9 40m (11)
Edvin FinellIK Falken 8.79 / 8.79
Noel HäggblomIF Drott 8.30 / 8.30
Lukas HärtullLarsmo IF 7.01 / 7.01
Melvin HjulforsIK Falken 7.37 / 7.37
Theo HolmlundIK Falken - / -
Arvid KassVasa IS - / -
Melwin KockIK Falken 7.62 / 7.62
Erik LönnqvistIK Falken 6.98 / 6.98
Enzo ParhialaIK Falken - / -
Elmer SandbackaIK Falken 8.25 / 8.25
Casper SandinIF Nykarlebynejden - / -
 
P9 600m (7)
Edvin FinellIK Falken - / -
Noel HäggblomIF Drott - / -
Melvin HjulforsIK Falken - / -
Arvid KassVasa IS - / -
Melwin KockIK Falken2:38.26 / -
Erik LönnqvistIK Falken - / -
Alfred SandbackaIK Falken - / -
 
P9 kuula (10)
Edvin FinellIK Falken4.68 / 4.68
Lukas HärtullLarsmo IF - / -
Theo HolmlundIK Falken5.45 / 5.45
Melwin KockIK Falken4.32 / 4.28
Erik LönnqvistIK Falken6.40 / 6.40
Tatu PaananenEvijärven Urheilijat - / -
Enzo ParhialaIK Falken - / -
Alfred SandbackaIK Falken4.08 / -
Elmer SandbackaIK Falken4.49 / -
Casper SandinIF Nykarlebynejden - / -
 
T9 40m (15)
Emelie AinasojaIK Falken 9.02 / 9.02
Engla BjörkströmLarsmo IF 7.13 / 7.13
Tyra DahlbackaPargas IF 8.09 / 8.09
Leya FagerholmLarsmo IF 7.52 / 7.52
Amanda GrannasIF Drott 7.09 / 7.09
Säde KiveläIF Drott 8.50 / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Felicia KuusisaariIK Falken - / -
Freja LiljekvistLarsmo IF 7.81 / 7.81
Julia LövsundIK Falken 7.75 / -
Moa RiskaLarsmo IF 8.19 / 8.19
Pinja RiskaLarsmo IF 8.20 / -
Alva StråkaIF Nykarlebynejden 7.45 / 7.45
Signe TallgrenIK Falken 8.37 / 8.37
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
T9 600m (8)
Tyra DahlbackaPargas IF - / -
Leya FagerholmLarsmo IF - / -
Amanda GrannasIF Drott - / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Felicia KuusisaariIK Falken - / -
Julia LövsundIK Falken - / -
Pinja RiskaLarsmo IF - / -
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
T9 kuula (13)
Emelie AinasojaIK Falken2.78 / 2.78
Molly AntusIF VOM3.79 / 3.79
Tyra DahlbackaPargas IF3.14 / -
Leya FagerholmLarsmo IF - / -
Amanda GrannasIF Drott5.17 / 5.17
Säde KiveläIF Drott3.21 / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Freja LiljekvistLarsmo IF - / -
Moa RiskaLarsmo IF - / -
Pinja RiskaLarsmo IF - / -
Alva StråkaIF Nykarlebynejden5.38 / 5.38
Signe TallgrenIK Falken2.21 / 2.21
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
P7 40m (9)
Milton HjulforsIK Falken - / -
Rasmus RönngårdIK Falken - / -
Ludwig SandinIF Nykarlebynejden - / -
Marius SjöblomIK Falken - / -
Lukas StorbjörkIK Falken - / -
Linus StrandvallIK Falken - / -
Dominik StrnadIK Falken - / -
Jacob VidjeskogIK Falken - / -
Wilmer WestersundIK Falken - / -
 
P7 pituus (10)
Milton HjulforsIK Falken - / -
Lucas LindellIF Åsarna - / -
Rasmus RönngårdIK Falken - / -
Ludwig SandinIF Nykarlebynejden - / -
Marius SjöblomIK Falken - / -
Lukas StorbjörkIK Falken - / -
Linus StrandvallIK Falken2.67 / 2.67
Dominik StrnadIK Falken - / -
Jacob VidjeskogIK Falken - / -
Wilmer WestersundIK Falken - / -
 
T7 40m (14)
Olivia AntellIF Nykarlebynejden - / -
Tyra BlomqvistIK Falken - / -
Minetta ErikssonIF VOM - / -
Agnes FinellIK Falken 8.19 / 8.19
Maja GrannasIF Drott - / -
Melissa HästbackaIK Falken - / -
Vanessa HjulforsLarsmo IF - / -
Hannah KanckosLarsmo IF - / -
Julia KuusisaariIK Falken - / -
Noomi NygårdLarsmo IF - / -
Lova PetterssonIK Falken - / -
Moah PouyeLarsmo IF - / -
Leonora SafronovsLarsmo IF - / -
Lycke SundbäckIK Falken - / -
 
T7 pituus (14)
Nella ÅbergVasa IS - / -
Olivia AntellIF Nykarlebynejden - / -
Tyra BlomqvistIK Falken - / -
Minetta ErikssonIF VOM - / -
Agnes FinellIK Falken2.22 / 2.22
Maja GrannasIF Drott - / -
Melissa HästbackaIK Falken - / -
Vanessa HjulforsLarsmo IF - / -
Hannah KanckosLarsmo IF - / -
Julia KuusisaariIK Falken - / -
Lova PetterssonIK Falken - / -
Moah PouyeLarsmo IF - / -
Leonora SafronovsLarsmo IF - / -
Lycke SundbäckIK Falken - / -