Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
pm-kilpailut
05.08. klo 18:00 Hämsyn N/M pm-kisat 2.päivä
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 122 henk. (157 lajisuoritusta)
M 100m (10)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Karim JaitehHelsingin Tarmo11.47 / 11.47
Joonas JyrkkäOulun Pyrintö11.05 / 11.05
Aku KallioLempäälän Kisa Yleisurheilu11.88 / 12.01
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat11.09 / 11.61
Oskari LeppänenHelsingin Kisa-Veikot11.47 / 11.47
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat11.33 / 11.56
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.90 / 10.97
Emil ViioTampereen Pyrintö12.26 / 12.26
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo10.46 / 10.46
Elias ZettermanTammelan Ryske11.53 / 11.53
 
M 400m (16)
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 51.75 / 52.15
Lauri HassiOriveden Ponnistus 49.56 / 50.95
Joni HuhtalaKauhavan Wisa 52.73 / 52.73
Pyry IltanenTampereen Pyrintö 55.90 / 55.90
Karim JaitehHelsingin Tarmo 52.68 / 52.68
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 49.08 / 51.84
Aku KallioLempäälän Kisa Yleisurheilu 54.65 / 54.65
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat 50.06 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 50.10 / 50.10
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat ry 50.97 / 51.85
Samuli LosoiTampereen Pyrintö 49.63 / 49.63
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa 56.27 / -
Eemeli MäntyläPorin Tarmo 52.55 / 52.55
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 49.80 / 50.54
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 48.80 / 48.95
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat ry 49.32 / 49.65
 
M 1500m (6)
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu 3:53.64 / 3:53.64
Joonas KuismaTeivo Stayers 4:21.14 / -
Nuutti LintunenTampereen Pyrintö 4:11.48 / 4:11.48
Joona SointuLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:16.96 / -
Teppo SyrjäläTampereen Pyrintö 3:48.73 / 4:17.77
Juhani Yli-MarttilaTampereen Urheilijat -38 5:00.90 / -
 
M 110m aj (4)
Juuso HassiOriveden Ponnistus14.76 / 15.19
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit16.57 / 16.63
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy15.43 / 15.43
Otto SeppäläLamminpään Korpi14.30 / 15.16
 
M seiväs (3)
Juuso HassiOriveden Ponnistus4.70 / 4.38
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat4.35 / 3.98
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy4.05 / 3.90
 
M 3-loikka (1)
Matti SaunanenIkaalisten Urheilijat8.74 / 7.58
 
M kiekko (11)
Jussi HämelahtiLängelmäen Urheilijat48.56 / 44.60
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit39.90 / 32.77
Risto KauppinenKangasalan Kisa43.16 / 40.62
Kalle KiviojaNokian Urheilijat51.85 / 51.85
Ville KiviojaNokian Urheilijat58.43 / 52.02
Olli-Pekka KorhonenKaavin Kaiku54.53 / 50.41
Juha LahdenrantaPorin Yleisurheilu60.90 / 52.40
Pyry NiskalaSeinäjoen Seudun Urheilijat61.66 / 53.38
Teemu PoikolainenJoensuun Kataja54.85 / 51.97
Ari SaloValkeakosken Haka47.77 / 44.46
Jouni WaldenIkaalisten Urheilijat61.95 / 49.62
 
M keihäs (9)
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat68.56 / 61.26
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit53.28 / 49.98
Risto KauppinenKangasalan Kisa40.48 / -
Henri-Jussi KurvinenVehmaisten Urheilijat68.63 / 67.34
Atte MustalahtiTampereen Pyrintö54.55 / 47.21
Joonas OksanenTampereen Pyrintö68.31 / 66.85
Sami ReunanenVammalan seudun Voima72.61 / 72.61
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy52.97 / 49.13
Matti SaunanenIkaalisten Urheilijat35.30 / 32.31
 
N 100m (23)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö12.64 / 12.91
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö12.34 / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö12.50 / 12.77
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö13.12 / 13.12
Viivi HellmanTampereen Pyrintö12.67 / 12.67
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto12.38 / 12.57
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.05 / -
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.16 / 12.65
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat13.03 / 13.03
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.25
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3812.54 / 12.98
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -3813.10 / 13.30
Ilona LuomaTampereen Pyrintö12.10 / 12.10
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat12.38 / 12.38
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.02 / 13.02
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto12.83 / 12.83
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.33 / 13.76
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.95 / 12.95
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat12.60 / -
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat13.02 / 13.02
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK11.75 / -
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3813.22 / 13.28
Lotta VentoTurun Urheiluliitto12.32 / 12.32
 
N 400m (11)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö 85.33 / -
Aino EnoTampereen Urheilijat -38 61.26 / 62.21
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 56.12 / 56.12
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö 62.38 / 62.38
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 58.01 / 58.01
Lotta KoivulehtoVantaan Salamat 64.17 / 64.17
Pritne LemberNoormarkun Nopsa 60.83 / 61.74
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 60.26 / 60.26
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat 63.94 / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 55.34 / 56.00
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat 60.06 / 60.06
 
N 1500m (2)
Ronja HaavistoNokian Urheilijat 5:00.34 / 5:00.34
Suvi RantalaHämeenlinnan Tarmo 5:17.05 / 5:19.42
 
N 100m aj (11)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.15 / 14.34
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.43 / 14.51
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.17 / 14.17
Neea KäyhköSavonlinnan Riento14.28 / 14.28
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3814.19 / 14.33
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu14.61 / 14.61
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat13.68 / 13.68
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö15.51 / 15.51
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento14.50 / 14.50
Anna PyykköOriveden Ponnistus14.97 / 14.97
Lotta VentoTurun Urheiluliitto13.73 / 13.83
 
N 3000m ej (8)
Emma HakalaEspoon Tapiot10:57.42 / 11:17.50
Pihla HokkanenKuopion Reipas10:54.05 / -
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot13:04.37 / 13:04.37
Sofie LövdahlVasa IS10:21.91 / -
Venla RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu11:27.47 / -
Lotta SundqvistTurun Urheiluliitto11:30.46 / 11:30.46
Emilia TalaViipurin Urheilijat - / -
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:54.42 / -
 
N korkeus (5)
Neea KäyhköSavonlinnan Riento1.79 / 1.76
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.55 / 1.55
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.63 / 1.56
Laura LepistöPorin Yleisurheilu1.57 / 1.55
Tuuli MurtoniemiNokian Urheilijat1.40 / 1.40
 
N 3-loikka (8)
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat11.25 / 11.07
Petra KallionpääJanakkalan Jana11.85 / -
Jasmin KoivistoLaitilan Jyske10.04 / 10.04
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.39 / 12.39
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -3810.59 / -
Emmi NieminenTammelan Ryske10.32 / 9.90
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö12.33 / 12.33
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.84 / 11.84
 
N kuula (16)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö11.65 / 11.21
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö8.97 / -
Hanna-Mari HeinonenToijalan Vauhti9.01 / 8.47
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 14.21
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö10.88 / 10.88
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.38 / 15.38
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.70 / 12.83
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.20 / 15.88
Laura LepistöPorin Yleisurheilu12.81 / 11.85
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat15.36 / -
Minna-Marjatta LiimatainenHimangan Urheilijat14.36 / 13.35
Ilona LuomaTampereen Pyrintö6.76 / -
Nilla RättyäJanakkalan Jana11.65 / -
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko8.82 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö14.90 / 14.90
Oona ViljanenOriveden Ponnistus13.27 / 13.25
 
N keihäs (13)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö41.91 / 40.47
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö54.47 / 51.39
Fanny HansenNaantalin Löyly38.16 / 38.16
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö32.40 / 29.85
Janette KaukonenKaarinan Ura40.78 / 39.99
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot37.66 / 36.43
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat36.92 / 36.92
Veera MatintaloTurun Urheiluliitto42.96 / 42.96
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö38.18 / 38.18
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko34.26 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö48.88 / 48.88
Oona ViljanenOriveden Ponnistus36.85 / -
Jenni VuoriSomeron Esa50.85 / 45.83