Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
seuracup
15.06. klo 17:00 Seuracup piirikisa I
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 258 henk. (262 lajisuoritusta)
M17 200m (4)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Saku JaakkolaKauhajoen Karhu - / -
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat33.90 / -
Juho KallioLapuan Virkiä25.50 / -
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.04 / 25.04
 
M17 3-loikka (3)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat12.30 / 12.30
Veeti PihlajaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Samuel SaloAlavuden Urheilijat - / -
 
M17 kuula (5)
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat13.48 / 13.48
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat9.93 / -
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.31 / -
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat15.32 / 15.32
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit11.12 / -
 
N17 200m (8)
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa25.32 / 26.04
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit27.89 / 28.14
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat29.59 / -
Sofia MattilaLapuan Virkiä28.88 / 28.88
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti31.98 / -
Anni TakamaaLapuan Virkiä29.18 / -
Kaisa TuovinenSeinäjoen Seudun Urheilijat27.26 / 27.26
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä26.94 / -
 
N17 3-loikka (9)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat9.78 / -
Taru KillinenLapuan Virkiä10.23 / -
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit10.39 / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti10.07 / -
Iina NiemeläKauhajoen Karhu - / -
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Siiri PeräläTeuvan Rivakka - / -
Sari RantojaAlavuden Urheilijat11.29 / 11.29
Tytti VilpakkaLapuan Virkiä10.39 / -
 
N17 kuula (7)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka10.11 / -
Emilia Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat12.14 / 12.14
Siiri LeppäharjuKauhajoen Karhu9.24 / -
Viivi LoukoLapuan Virkiä11.60 / 11.60
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit7.67 / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa11.47 / 11.29
Veera SumuvuoriSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P15 100m (6)
Daniel KaurilaTeuvan Rivakka - / -
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat12.55 / 12.55
Topias KoskinenÄhtärin Urheilijat13.84 / -
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat13.89 / 13.89
Nikolai RenkoKauhavan Wisa - / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti - / -
 
P15 2000m (5)
Aleksi HauhiaSeinäjoen Seudun Urheilijat 9:01.2h / -
Aaro HölsöSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:57.88 / -
Leevi KiukkonenKauhajoen Karhu 7:08.14 / -
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat 6:59.31 / -
Miiko LampinenTeuvan Rivakka 7:53.24 / -
 
P15 seiväs (3)
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat2.20 / -
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.10 / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu1.70 / -
 
P15 kuula (8)
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat8.70 / 8.70
Konsta KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat7.67 / -
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti - / -
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit9.61 / -
Atte SaarimäkiÄhtärin Urheilijat8.52 / -
Erkki SeppänenKauhavan Wisa8.91 / -
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat12.69 / 12.69
Verneri TurunenKauhajoen Karhu6.30 / 6.30
 
T15 100m (10)
Helmi HietalaLapuan Virkiä15.28 / -
Ella KankaanpääÄhtärin Urheilijat14.62 / -
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat13.05 / -
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat13.83 / 13.93
Amelie KoivuluomaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.53 / 12.53
Olivia KumaraVähänkyrön Viesti14.86 / -
Essi KytöharjuKauhajoen Karhu - / -
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat15.11 / -
Emmi PiispanenAlajärven Ankkurit14.63 / -
Anniina ViitasaariAlajärven Ankkurit - / -
 
T15 2000m (9)
Selma HannukselaAlavuden Urheilijat10:05.66 / -
Ella HuuskonenKurikan Ryhti 7:30.74 / 7:40.29
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit 7:33.69 / 7:33.69
Mirva NäykkiLapuan Virkiä 8:14.65 / -
Jiina NiemeläIlmajoen Kisailijat 7:41.12 / -
Miia SaariKauhavan Wisa - / -
Oona SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Elviira SuksiTeuvan Rivakka - / -
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu 7:57.83 / -
 
T15 seiväs (7)
Enni Ala-FossiLapuan Virkiä - / -
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat1.40 / -
Anu JuupaluomaIlmajoen Kisailijat - / -
Elsi KarjanlahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat2.40 / -
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat2.75 / -
Jenny PeltonenKauhajoen Karhu1.40 / -
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit2.75 / -
 
T15 kuula (9)
Aino JäätteenmäkiLapuan Virkiä - / -
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat11.53 / 11.53
Salla KalliomäkiKauhajoen Karhu7.75 / -
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat11.30 / -
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat10.66 / 10.66
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit7.67 / -
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit9.62 / 9.46
Vilma Ylä-JussilaÄhtärin Urheilijat7.33 / 7.33
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat8.13 / -
 
P13 60m (12)
Aaro HaapamäkiKauhajoen Karhu 9.53 / -
Topi KeskinenLapuan Virkiä 9.46 / -
Miika KivinenVähänkyrön Viesti 9.89 / 9.89
Veikko KiviniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.39 / -
Vilho KöykkäIlmajoen Kisailijat 9.86 / -
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti10.37 / -
Miro MörönenÄhtärin Urheilijat 9.33 / -
Elias OnditiAlajärven Ankkurit - / -
Oskari OtsomaaTeuvan Rivakka - / -
Lauri PeuraKauhajoen Karhu 9.47 / -
Miska RenkoKauhavan Wisa11.16 / -
Jussi WesankoHelsingin Kisa-Veikot 8.78 / -
 
P13 1000m (8)
Aatu JoronenIlmajoen Kisailijat - / -
Konsta KalliomäkiKauhajoen Karhu3:19.10 / 3:19.10
Eetu KangasLapuan Virkiä - / -
Daniel KilponenÄhtärin Urheilijat4:04.53 / 4:04.53
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:30.77 / 3:30.77
Rasmus KoskiJalasjärven Jalas3:47.51 / -
Santtu MylläriTeuvan Rivakka3:09.50 / 3:09.50
Julius PakkaAlajärven Ankkurit - / -
 
P13 korkeus (5)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat1.37 / -
Tristen GustassonKauhavan Wisa - / -
Joni KytöharjuKauhajoen Karhu1.23 / -
Johannes OrhanenKurikan Ryhti1.38 / -
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat1.15 / 1.15
 
P13 keihäs (10)
Konsta EngströmAlavuden Urheilijat21.64 / 21.64
Tuomas KalevaTeuvan Rivakka17.17 / 17.17
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat34.17 / 34.17
Helmeri LonkainenSeinäjoen Seudun Urheilijat19.89 / -
Ilja RenkoKauhavan Wisa15.52 / -
Aatu SaarimäkiÄhtärin Urheilijat38.08 / 38.08
Veeti SaarimäkiÄhtärin Urheilijat30.33 / 30.23
Kuoppa-Aho SamuelAlajärven Ankkurit24.14 / 24.14
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu34.57 / 34.57
Toivo UlvinenLapuan Virkiä - / -
 
T13 60m (15)
Jemina EskolaKannuksen Ura 9.51 / -
Anna-Julia HaapamattiSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.99 / 9.01
Neea HakalaLapuan Virkiä10.11 / -
Josefiina JokinenAlavuden Urheilijat10.57 / 10.57
Iida KananojaKauhajoen Karhu 9.79 / -
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.85 / 8.85
Emmi KoskiLapuan Virkiä 9.46 / 9.46
Veera LuomaKauhavan Wisa 9.52 / 9.52
Neea MäkeläIlmajoen Kisailijat 9.83 / -
Emilia PenttiläAlavuden Urheilijat 9.76 / -
Jenica PessinenAlajärven Ankkurit - / -
Roosa PessinenAlajärven Ankkurit - / -
Bertta PihlajaKauhajoen Karhu - / -
Jadessa SyrjäläÄhtärin Urheilijat 9.43 / 9.43
Iida Yli-NisulaKurikan Ryhti 8.93 / -
 
T13 1000m (12)
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3:42.82 / 3:42.82
Minea JokinenAlavuden Urheilijat4:20.55 / -
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat3:55.64 / -
Taru KuhanenÄhtärin Urheilijat4:06.3h / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä4:09.97 / -
Iines OnnelaAlavuden Urheilijat4:03.84 / 4:05.97
Jenni PalonenTeuvan Rivakka3:48.25 / 3:48.25
Milla PeltolaKauhajoen Karhu3:56.65 / -
Vilma PentiläKauhajoen Karhu3:25.09 / 3:34.05
Saara SaranpääSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Viola TakalaAlajärven Ankkurit3:45.96 / 3:46.70
Saana UittoKauhavan Wisa4:05.04 / -
 
T13 korkeus (12)
Sofia CosletIlmajoen Kisailijat - / -
Angelina HeinäheimoLapuan Virkiä1.46 / 1.46
Silva HynönenAlavuden Urheilijat1.29 / 1.29
Hanna LaturiVähänkyrön Viesti1.35 / -
Anniina Latva-KivistöSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aada PiispanenAlajärven Ankkurit1.26 / -
Adriana PitkänenTeuvan Rivakka1.27 / 1.27
Venla RantamäkiKauhajoen Karhu1.14 / -
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu1.36 / -
Selma SyriSeinäjoen Seudun Urheilijat1.14 / -
Pinja ViinikkaÄhtärin Urheilijat1.30 / -
Saana VuorijärviKauhavan Wisa1.30 / -
 
T13 keihäs (10)
Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat31.25 / 31.25
Noora KallionpääKauhavan Wisa17.05 / -
Vilhelmiina KoivulaAlavuden Urheilijat13.13 / -
Eevi KorpelaKauhajoen Karhu21.31 / 21.31
Hilja KurunmäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.21 / -
Siiri LatomäkiKauhajoen Karhu21.28 / 21.21
Netta SaarelaTeuvan Rivakka22.08 / 22.08
Hanna SiiriläAlajärven Ankkurit23.76 / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä26.33 / 25.05
Veera YlikojolaIlmajoen Kisailijat - / -
 
P11 60m (9)
Miko AlhoSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.40 / 9.50
Vilho KestinmäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Veikko KöykkäIlmajoen Kisailijat 9.34 / -
Niko KytöharjuKauhajoen Karhu 9.00 / -
Konsta MäntymäkiTeuvan Rivakka - / -
Jaakob OnditiAlajärven Ankkurit - / -
Juuso SuokkoLapuan Virkiä10.38 / -
Riku-Matti UittoKauhavan Wisa - / -
Oliver VainionpääAlavuden Urheilijat - / -
 
P11 1000m (7)
Akseli KangasKauhavan Wisa3:51.69 / -
Nooa KarjalainenÄhtärin Urheilijat3:59.51 / 3:59.51
Justus LehtinenKauhajoen Karhu3:26.88 / -
Manu MäenpääAlavuden Urheilijat3:27.33 / -
Eetu MäkeläLapuan Virkiä3:57.96 / -
Rasmus NäsiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:43.84 / -
Topias RiskulaTeuvan Rivakka4:02.36 / -
 
P11 pituus (12)
Reko AspSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Joel HerleviLaihian Luja3.81 / -
Samu HietalaLapuan Virkiä - / -
Eelis HynönenAlavuden Urheilijat3.10 / -
Roni InnanenKauhavan Wisa3.59 / -
Topias KorkeavaaraKauhajoen Karhu - / -
Aapeli LehtolaKauhajoen Karhu3.72 / -
Konsta MäntymäkiTeuvan Rivakka3.73 / 3.73
Hannes NärväIlmajoen Kisailijat - / -
Kaarlo OrhanenKurikan Ryhti - / -
Santeri SaariLapuan Virkiä - / -
Julius SyrjäläÄhtärin Urheilijat3.85 / -
 
P11 kiekko (10)
Kasperi EngströmAlavuden Urheilijat11.41 / -
Maxim HuikkuIlmajoen Kisailijat - / -
Tuomas JärvinenKauhavan Wisa16.89 / -
Aamos KivikangasAlajärven Ankkurit - / -
Vilho PentiläKauhajoen Karhu13.95 / -
Leevi PeräläTeuvan Rivakka16.97 / 16.97
Arvi SulkavaÄhtärin Urheilijat13.16 / 5.02
Daniel TuunainenKauhajoen Karhu18.49 / 18.49
Taisto UlvinenLapuan Virkiä - / -
Elmeri Ylä-JussilaÄhtärin Urheilijat21.09 / 21.09
 
T11 60m (13)
Emmi AhvenlampiSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.20 / 9.20
Netta KallioKauhajoen Karhu10.62 / -
Anna KoskiLapuan Virkiä10.15 / 10.33
Pilvi KoukkariSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.72 / 9.80
Veera LaitakariKauhajoen Karhu - / -
Veera LemponenVähänkyrön Viesti - / -
Ninni PeltolaAlavuden Urheilijat11.37 / -
Jenica PessinenAlajärven Ankkurit - / -
Roosa PessinenAlajärven Ankkurit - / -
Elli-Sofia PolsoLapuan Virkiä - / -
Roosa SuutarinenÄhtärin Urheilijat10.06 / 10.06
Aada TolonenIlmajoen Kisailijat - / -
Sofia YlipelkonenKauhavan Wisa10.45 / 10.45
 
T11 1000m (12)
Reetta HautalaÄhtärin Urheilijat3:57.90 / 3:57.90
Tiia HyrskyKauhavan Wisa - / -
Neela KallioKauhajoen Karhu3:59.87 / -
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat3:38.97 / -
Siiri Latva-HirveläKurikan Ryhti3:40.84 / 3:40.84
Lilja MetsärantaSeinäjoen Seudun Urheilijat4:08.82 / -
Ella MettäläKauhajoen Karhu3:24.00 / 3:28.91
Matilda PalomäkiVähänkyrön Viesti - / -
Linnea PiispanenAlajärven Ankkurit - / -
Karoliina Ranta-KnuuttilaAlavuden Urheilijat - / -
Veera SippolaLapuan Virkiä - / -
Katri UusitaloTeuvan Rivakka4:18.07 / -
 
T11 pituus (11)
Fanny HeinäheimoLapuan Virkiä3.88 / 3.88
Oona LähdesTeuvan Rivakka3.69 / 3.69
Aliina LaineKauhavan Wisa2.76 / -
Justiina LehtolaKauhajoen Karhu3.38 / -
Veera MäkinenAlavuden Urheilijat3.33 / 3.33
Viivi MäntymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.99 / 3.99
Malviina Oja-NisulaKurikan Ryhti2.85 / -
Emma PaalijärviAlajärven Ankkurit - / -
Sara VakkilaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.06 / 4.06
Miida ViinikkaÄhtärin Urheilijat3.88 / -
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat4.21 / 4.21
 
T11 kiekko (11)
Heta KalevaTeuvan Rivakka14.42 / 14.42
Katariina KankaanpööIlmajoen Kisailijat - / -
Saana KasariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Nella KokkoKauhajoen Karhu15.46 / 15.46
Sofia KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.00 / -
Alisa KoskinenÄhtärin Urheilijat21.48 / -
Elviira LatomäkiKauhajoen Karhu13.28 / 13.28
Lilli NortunenÄhtärin Urheilijat12.46 / 12.46
Sini PihlajamäkiTeuvan Rivakka17.36 / 17.36
Aliisa PollariAlavuden Urheilijat21.60 / -
Sara UittoKauhavan Wisa - / -