Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
30.05. klo 12:00 Toukokuun kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 220 henk. (243 lajisuoritusta)
M 200m (21)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles22.24 / -
Juho HaapalaTurun Urheiluliitto22.22 / -
Tuukka HuuskolaViipurin Urheilijat20.90 / -
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / -
Karim JaitehHelsingin Tarmo - / -
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo21.88 / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot26.99 / -
Samu LaaksoTapanilan Erä23.29 / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat22.77 / -
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot25.43 / -
Tuomas LehtonenLiedon Parma21.75 / -
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys23.27 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat24.59 / -
Jani RastasHelsingfors IFK22.68 / -
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas25.92 / -
Esa SalminenHelsingin Kisa-Veikot26.63 / -
Jan SärömaaHelsingin Kisa-Veikot24.80 / -
Kalle SipiläHelsingin Kisa-Veikot25.00 / -
Petri TauriainenPerniön Urheilijat23.79 / -
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske21.89 / -
Santeri VauhkonenJoutsenon Kullervo23.31 / -
 
M 400m (11)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles 48.70 / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat 53.06 / -
Oliver HeikkinenIF Raseborg 56.52 / -
Markus HurriLiedon Parma 51.58 / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 52.01 / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat 53.15 / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä 51.90 / -
Kalle NuuttilaKuhmoisten Kumu 55.63 / -
Samuel RätyKeravan Urheilijat 57.40 / -
Kalle SipiläHelsingin Kisa-Veikot 55.75 / -
Jean TuyishimeHelsingin Tarmo - / -
 
M 800m (16)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot2:07.66 / 2:07.66
Wäinö HautalaLahden Ahkera2:01.74 / -
Walte HautalaLahden Ahkera2:00.47 / -
Henri HeikkinenPaimion Urheilijat1:57.26 / -
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat1:58.06 / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat2:02.47 / -
Eero KukkulaHelsingin Kisa-Veikot2:14.53 / -
Lassi KuvaLahden Ahkera1:54.82 / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot1:50.20 / -
Lasse MinkkinenIF Raseborg1:59.04 / -
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat2:12.91 / -
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot1:59.71 / -
Aleksanteri SihvonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot1:51.53 / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat2:09.68 / -
 
M korkeus (3)
Tymofii KravchukViipurin Urheilijat - / -
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.08 / 2.07
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.21 / 2.10
 
M pituus (3)
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.54 / -
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat6.76 / -
Joska TommolaTurun Weikot Yleisurheilu7.33 / -
 
M keihäs (4)
Jere NyforsRiihimäen Kisko57.96 / -
Joar SöderholmHelsingfors IFK56.08 / -
Sami VirtoSalon Vilpas64.89 / -
Lauri WuorenrinneIF Raseborg60.14 / 60.14
 
N 200m (29)
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot24.96 / -
Jenni ElorantaVihdin Viesti27.34 / -
Minea FogelholmEspoon Tapiot25.93 / -
Johanna HaikonenHelsingin Kisa-Veikot26.42 / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö25.44 / -
Maggie HolloEspoon Tapiot - / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.62 / -
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot31.53 / -
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot28.91 / -
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot28.82 / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.82 / -
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.35 / -
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK24.12 / -
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu24.84 / -
Nelli NikulaHelsingin Kisa-Veikot27-02 / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK25.69 / -
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot29.01 / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot24.74 / -
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat27.92 / -
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry27.26 / -
Rosa SalonenKenttäurheilijat-5825.74 / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot29.13 / -
Alina StrömbergLarsmo IF23.88 / -
Sanni SuhonenEspoon Tapiot32.23 / -
Emma TainioPaimion Urheilijat25.25 / -
Sofia TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot26.37 / -
Oona VasilevTapanilan Erä27.50 / -
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot27.57 / -
 
N 400m (24)
Ida FinellBorgå Akilles 60.16 / -
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.39 / -
Maija JussilaJyväskylän Kenttäurheilijat ry - / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera 68.36 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 62.92 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles 55.26 / -
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto 58.74 / -
Noomi MalmgrenEsbo IF 59.05 / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima 56.52 / -
Noora NiininenEspoon Tapiot - / -
Jeanine NygårdVasa IS 54.64 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 65.78 / -
Viivi PatronenEspoon Tapiot 61.28 / -
Alisa PennanenForssan Salama 64.87 / -
Sofia PiispaSalon Vilpas 62.70 / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 58.68 / -
Julia RaunioHelsingin Kisa-Veikot 60.04 / -
Ada RautiainenTurun Urheiluliitto 61.87 / -
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas - / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 61.40 / -
Meeri SalomaaEsbo IF 58.52 / -
Milja ThuresonTurun Toverit 54.21 / -
Elli VainioNaantalin Löyly - / -
Tiia Ylä-PeräinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
N 3000m (27)
Emma HakalaEspoon Tapiot10:27.19 / -
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry10:20.61 / -
Pihla HokkanenKuopion Reipas10:18.61 / -
Emma KatajalaaksoLahden Ahkera10:08.68 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat - / -
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto - / -
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat10:27.99 / -
Nina LeivoNurmijärven Yleisurheilu11:37.4h / -
Anne LyytinenRunners Club11:29.85 / -
Lotta-Maria MaineTurun Urheiluliitto10:08.51 / -
Miisa MäkeläEspoon Tapiot - / -
Lotta MalmivaaraRunners Club10:33.21 / -
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat12:27.56 / -
Laura NissinenEspoon Tapiot11:43.20 / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat - / -
Jutta PuranenBorgå Akilles - / -
Anne RajaniemiLahden Ahkera10:39.78 / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu10:45.68 / -
Suvi RantalaHämeenlinnan Tarmo - / -
Selene RossiEspoon Tapiot10:49.97 / -
Suvi SelveniusHelsingin Kisa-Veikot 9:48.11 / -
Elisa SihvolaViipurin Urheilijat10:28.50 / -
Lotta SundqvistTurun Urheiluliitto - / -
Aino TengvallRekolan Raikas11:43.72 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 9:26.68 / -
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat10:26.86 / -
Veronika VirtapohjaTampereen Pyrintö10:26.12 / -
 
N korkeus (1)
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.75 / -
 
N pituus (4)
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat4.76 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot3.94 / -
Olivia LaukkoskiViipurin Urheilijat3.90 / -
Sara SödermanViipurin Urheilijat - / -
 
N keihäs (3)
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot37.66 / -
Veera MatintaloTurun Urheiluliitto37.98 / -
Minka NurroVantaan Salamat42.03 / -
 
M19 100m (12)
Tarmo AaproEspoon Tapiot - / -
Micke BärlundTapanilan Erä11.88 / -
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.64 / -
Kimi EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.59 / -
Juho HaapalaTurun Urheiluliitto11.03 / -
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.54 / -
Tuukka IngersLahden Ahkera11.66 / -
Daniel KeaneLahden Ahkera11.18 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.83 / -
Alex MitchellEspoon Tapiot - / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot13.20 / -
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat11.36 / -
 
M19 400m aj (1)
Tomas JatskoTapanilan Erä 59.63 / -
 
N19 100m (33)
Emilia ChandrasEspoon Tapiot13.30 / -
Sara ForsströmEspoon Tapiot14.30 / -
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot12.88 / -
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.18 / -
Matilda HelminenEspoon Tapiot13.31 / -
Maggie HolloEspoon Tapiot13.66 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK12.71 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.40 / -
Charlotte KajanderHelsingfors IFK13.35 / -
Nia KellasEspoon Tapiot15.47 / -
Kaisa KivinenEspoon Tapiot13.79 / -
Eevi MaijalaEspoon Tapiot - / -
Milja MajuriVantaan Salamat12.96 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat12.73 / -
Anni NurminenEspoon Tapiot14.32 / -
Jade NymanVantaan Salamat14.51 / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK12.41 / -
Elli RantalaEspoon Tapiot13.71 / -
Iida RautioEspoon Tapiot14.81 / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.76 / -
Rosa SalonenKenttäurheilijat-5812.85 / -
Viivi SandbergEspoon Tapiot - / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.63 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot13.55 / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot13.81 / -
Kia SuniEspoon Tapiot13.22 / -
Emma TainioPaimion Urheilijat12.20 / -
Sofia TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.61 / -
Liina TervoHelsingfors IFK12.48 / -
Elvi ThiesEspoon Tapiot14.03 / -
Emma VäänänenVantaan Salamat13.92 / -
Nella VarjasEspoon Tapiot12.88 / -
Iida VerainenNousiaisten Susi12.79 / -
 
N19 400m aj (1)
Aava LajunenVantaan Salamat - / -
 
M17 300m (3)
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat37.57 / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot38.39 / -
 
M17 110m aj (3)
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Rado LindbergEsbo IF - / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot - / -
 
M17 keihäs (5)
Waltteri HelisaloHelsingfors IFK49.75 / -
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot46.64 / 46.64
Saku RönkköVihdin Viesti41.00 / -
Leo SavolainenAnjalan Liitto52.83 / 52.83
Vilho WuorenrinneIF Raseborg36.37 / -
 
N17 300m (2)
Nea HalttunenAsikkalan Raikas45.85 / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot46.47 / -
 
N17 100m aj (3)
Minea FogelholmEspoon Tapiot13.74 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot - / -
Liina TervoHelsingfors IFK13.84 / -
 
N17 keihäs (7)
Malin KarellSjundeå IF50.17 / 50.17
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset ry42.14 / 38.98
Ella RåstedtEsbo IF35.74 / -
Salla SavikkoRiihimäen Kisko - / -
Isabella SerkoHelsingfors IFK26.26 / -
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet45.53 / 45.53
Livia Von WendtHelsingfors IFK29.41 / -
 
P15 300m aj (5)
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Pyry BrandtViipurin Urheilijat - / -
Huiyi HuangViipurin Urheilijat - / -
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat46.6h / -
Tymofii KravchukViipurin Urheilijat - / -
 
P15 1500m ej (9)
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Ukko IkonenVantaan Salamat - / -
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu - / -
Daniel LeeHelsingin Kisa-Veikot - / -
Matias MikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu - / -
Josue Perez RoselloKenttäurheilijat-58 5:08.28 / -
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:55.56 / -
Jerry VileniusHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
T15 300m aj (8)
Amelie DossehViipurin Urheilijat - / -
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu44.30 / -
Matilda LahtiEspoon Tapiot - / -
Jolanda MichelssonViipurin Urheilijat - / -
Matilda PennanenEsbo IF - / -
Iina RantonenViipurin Urheilijat47.09 / -
Iida RiutankoskiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Saana SäiläViipurin Urheilijat49.62 / -
 
T15 1500m ej (5)
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot - / -
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 5:12.60 / -
Maiju MäkeläVantaan Salamat - / -
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot 5:24.11 / -
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot - / -