Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
06.08. klo 13:00 SM-kilpailut P/T15-14
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 638 henk. (992 lajisuoritusta)
P15 100m (16)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Max ByströmIK Falken12.29 / 12.29
Viggo ClemesIF Åland rf - / -
Linus EkholmBorgå Akilles12.15 / 12.15
Anton HietapakkaGamlakarleby IF11.70 / 11.70
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku12.18 / 12.18
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot12.21 / 12.21
Aleksi JokelaTammelan Ryske12.11 / 12.11
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat12.19 / 12.19
Alex MitchellEspoon Tapiot11.69 / 11.69
Jonatan ÖsterholmEsbo IF12.09 / 12.09
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat12.20 / 12.20
Matias SalminenLahden Ahkera11.53 / 11.53
Topi TimonenOulun Pyrintö11.84 / 11.84
Tuukka TörnvallKalajoen Junkkarit12.27 / 12.27
Rasmus VuonorantaEsbo IF11.91 / 11.91
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura11.80 / 11.80
 
P15 300m (15)
Viggo ClemesIF Åland rf - / -
Linus EkholmBorgå Akilles40.19 / 40.19
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku40.08 / 40.08
Huiyi HuangViipurin Urheilijat39.96 / 39.96
Alvar ItämeriTurun Urheiluliitto40.02 / -
Aleksi JokelaTammelan Ryske38.79 / 38.79
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat40.52 / 40.52
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku38.92 / 38.92
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy38.13 / -
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu39.82 / 39.82
Santtu RautioKerimäen Urheilijat39.33 / 39.33
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö38.17 / 38.17
Hannes SjöblomIF Åland rf41.10 / 41.10
Wiljam SöderholmNaantalin Löyly38.28 / 38.28
Topi TimonenOulun Pyrintö37.77 / 37.77
 
P15 800m (19)
Akseli AittoniemiVehmaisten Urheilijat2:08.36 / 2:08.36
Otso BarckKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:14.66 / 2:14.66
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat2:04.82 / 2:04.82
Joonatan HämäläinenSulkavan Urheilijat -412:07.49 / 2:07.49
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat2:15.52 / 2:15.52
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku2:05.71 / 2:05.71
Ville KorhonenKenttäurheilijat-582:14.36 / 2:14.36
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy1:59.89 / -
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu2:07.66 / 2:07.70
Valtteri MäkeläLiperin Taimi2:06.83 / 2:06.83
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:09.89 / 2:09.89
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu2:14.24 / 2:14.24
Hannes SjöblomIF Åland rf2:13.81 / 2:13.81
Hannu SjöblomLoimaan Leisku2:02.24 / 2:02.24
Noah SjöblomIF Femman2:08.53 / -
Aapo TurtiainenKerimäen Urheilijat2:08.41 / 2:08.41
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot2:12.49 / 2:12.49
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat2:06.26 / 2:06.26
René-Peter VuorioMaarian Mahti2:15.32 / 2:16.24
 
P15 2000m (22)
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat 6:10.02 / 6:25.99
Joonatan HämäläinenSulkavan Urheilijat -41 6:21.95 / 6:24.12
Juho HyyryläinenVaalan Karhu 6:32.49 / 6:32.49
Iisakki JussinmäkiHalsuan Toivo 6:36.83 / -
Lauri KilpeläinenPiikkiön Kehitys 6:23.23 / 6:23.23
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat 6:34.82 / 6:34.82
Ville KorhonenKenttäurheilijat-58 6:34.82 / 6:34.82
Tero KorpiKenttäurheilijat-58 6:09.62 / -
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu 6:20.25 / 6:23.47
Olli LindroosNoormarkun Nopsa 6:34.60 / 6:34.60
Valtteri MäkeläLiperin Taimi 6:07.59 / 6:07.59
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat 6:35.35 / 6:35.35
Oliver NordbergIF Kraft 6:23.18 / 6:50.73
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset ry 6:44.47 / 6:44.47
Otto PassojaKuivasjärven Aura 6:43.76 / 6:43.76
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 6:17.21 / 6:17.21
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö 6:41.08 / 6:41.08
Patrik RautiainenSaarijärven Pullistus 6:30.71 / 6:30.71
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot 6:26.39 / 6:26.39
Armas UusitaloOulun Pyrintö 6:39.75 / 6:40.41
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 5:48.91 / 5:48.91
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat 5:57.50 / 5:57.50
 
P15 100m aj (8)
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.95 / 13.95
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.74 / 14.74
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot14.10 / 14.10
Eeli MäkeläVantaan Salamat14.92 / 14.92
Jusa NiemiRiihimäen Kisko15.53 / 15.53
Niklas PiirainenLempäälän Kisa Yleisurheilu14.91 / 14.91
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo15.09 / 15.09
Tumi SirankoVantaan Salamat14.37 / 14.37
 
P15 300m aj (11)
Huiyi HuangViipurin Urheilijat42.77 / 42.77
Ukko IkonenVantaan Salamat42.64 / 42.64
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot41.00 / 41.00
Viljami LestinenHelsingin Kisa-Veikot41.58 / 41.58
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura43.12 / 43.12
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat43.05 / 43.05
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet44.85 / 44.85
Santtu RautioKerimäen Urheilijat42.35 / 42.35
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö41.17 / 41.17
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot43.18 / 43.18
Armas UusitaloOulun Pyrintö44.75 / 44.75
 
P15 1500m ej (14)
Otto HolmGamlakarleby IF 5:30.03 / 5:30.03
Ukko IkonenVantaan Salamat 4:52.07 / 4:52.07
Edwin ItämeriTurun Urheiluliitto 5:17.34 / 5:17.34
Aleksi KarvoVantaan Salamat 5:27.46 / 5:27.46
Lauri KilpeläinenPiikkiön Kehitys 4:54.70 / 4:54.70
Viktor LiljeqvistJoensuun Kataja 5:13.82 / 5:13.82
Eino MannonenKarhulan Katajaiset ry 4:54.73 / 5:02.02
Otto PassojaKuivasjärven Aura 5:23.03 / 5:23.03
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:48.91 / 4:48.91
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu 5:04.88 / 5:04.88
Hannu SjöblomLoimaan Leisku 4:40.76 / 4:40.76
Aapo TurtiainenKerimäen Urheilijat 4:46.31 / 5:00.58
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 4:37.22 / 4:37.22
René-Peter VuorioMaarian Mahti 5:02.09 / -
 
P15 korkeus (9)
Veikka ArffmanLimingan Niittomiehet1.50 / 1.50
Elmeri AutioNokian Urheilijat1.80 / 1.80
Emil GranströmVihdin Viesti1.81 / 1.81
Kimi KeränenLimingan Niittomiehet1.68 / 1.68
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu1.75 / 1.75
Juuso MäkeläOulun Pyrintö1.63 / 1.62
Veikko PaanaNaantalin Löyly1.58 / 1.58
Sisu PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot1.70 / 1.70
Wiljam SöderholmNaantalin Löyly1.73 / 1.73
 
P15 seiväs (9)
Markus HakalaEspoon Tapiot3.20 / 3.20
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat4.07 / 4.07
Eelis HynninenHartolan Voima3.40 / 3.40
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat ry4.10 / 4.10
Eeli MustonenJoensuun Kataja3.51 / 3.51
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.60 / 3.60
Veikko PaanaNaantalin Löyly2.70 / 2.70
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.60 / 3.60
Lauri TornbergRaahen Vesa ry3.50 / 3.50
 
P15 pituus (13)
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat5.59 / 5.59
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet6.50 / 6.50
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima6.06 / 6.06
Viljami LestinenHelsingin Kisa-Veikot6.01 / 6.01
Henrik LounelaHelsingin Kisa-Veikot5.80 / 5.80
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura5.71 / 5.71
Jonatan ÖsterholmEsbo IF5.99 / 5.94
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo5.88 / 5.88
Matias SalminenLahden Ahkera5.80 / 5.80
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.97 / 5.97
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.62 / 5.62
Rasmus VuonorantaEsbo IF5.28 / 5.28
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura5.97 / 5.97
 
P15 3-loikka (12)
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima12.75 / 12.75
Eelis KuusjärviLempäälän Kisa Yleisurheilu11.03 / 11.03
Henrik LounelaHelsingin Kisa-Veikot11.60 / 11.60
Eeli MäkeläVantaan Salamat11.85 / -
Juuso MäkeläOulun Pyrintö11.20 / 11.06
Aleksanteri MursuPohjan Koitto11.55 / 11.55
Niklas PiirainenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.89 / 11.89
Soini RipattiSavonlinnan Riento11.23 / 11.23
Tumi SirankoVantaan Salamat12.79 / 12.79
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot11.56 / 11.56
Taavi TuominenRaision Kuula11.31 / -
Shankar UuksulainenVaasan Vasama11.79 / 11.79
 
P15 kuula (9)
Joel BlomqvistIF Fyren13.38 / 13.38
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat11.06 / 11.06
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu20.50 / 20.50
Topias KurikkaLimingan Niittomiehet13.69 / 13.69
Luka LujasmaaSalon Vilpas14.26 / 14.26
Topi RäsänenViitasaaren Viesti13.48 / 13.48
Juho TouruForssan Salama12.72 / 12.72
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat13.05 / 13.05
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske15.34 / 15.34
 
P15 kiekko (16)
Joel BlomqvistIF Fyren49.46 / 49.46
Mikael BöckermanEsbo IF42.34 / 42.34
Juho EskelinenTuupovaaran Urheilijat35.90 / 35.90
Artturi GauffinKaarinan Ura39.46 / 39.46
Santeri HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot44.46 / 44.46
Jussi HeikkiniemiJanakkalan Jana47.28 / 47.28
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot40.50 / 40.50
Ville KolehmainenMikkelin Kilpa-Veikot46.65 / 46.65
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot45.50 / 45.50
Isko KovanenJoensuun Kataja43.89 / 43.89
Matti KöykkäNokian Urheilijat42.88 / 42.88
Topias KurikkaLimingan Niittomiehet40.08 / 40.08
Mico LampinenSomeron Esa68.84 / 68.84
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat ry38.57 / 38.57
Topi ParviainenTuupovaaran Urheilijat51.59 / 51.59
Aaron RissanenLapin Lukko42.59 / 42.59
 
P15 moukari (10)
Artturi GauffinKaarinan Ura47.89 / 47.89
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu78.64 / 78.64
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot47.84 / 47.84
Ville KolehmainenMikkelin Kilpa-Veikot40.35 / 39.14
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot37.68 / 31.96
Isko KovanenJoensuun Kataja57.25 / 57.25
Mico LampinenSomeron Esa70.91 / 70.91
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat ry38.32 / 38.32
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu44.19 / 44.19
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit44.03 / 44.03
 
P15 keihäs (9)
Mikael BöckermanEsbo IF48.33 / 48.33
Juho EskelinenTuupovaaran Urheilijat58.49 / 58.49
Antto-Ville HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry50.20 / 50.20
Mico KumpulainenPihtiputaan Tuisku64.87 / 64.87
Topi ParviainenTuupovaaran Urheilijat76.42 / 76.42
Topi RäsänenViitasaaren Viesti63.44 / 63.44
Ville RekolaTammelan Ryske57.44 / 57.44
Juho TouruForssan Salama52.85 / 52.85
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske51.62 / 49.74
 
P15 3000m kävely (5)
William ForsténEsbo IF18:12.03 / 18:12.03
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu18:14.67 / 18:14.67
Oskari MatilaKuortaneen Kunto16:41.03 / 16:41.03
Pekka PeltolaEsbo IF16:06.87 / 16:06.87
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö17:22.87 / 17:22.87
 
T15 100m (25)
Jonna AaltoJoensuun Kataja12.72 / 12.72
Aada AarnioJanakkalan Jana13.28 / 13.28
Ada DjupsundGamlakarleby IF13.12 / -
Matilda HelminenEspoon Tapiot13.23 / 13.23
Milla KangasOulun Pyrintö13.28 / 13.28
Essi KoivistoVetelin Urheilijat13.15 / 13.16
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit13.30 / 13.30
Henriikka LaineMaskun Kataja13.26 / 13.26
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat12.48 / 12.64
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä13.02 / 13.02
Neea NummiKiukaisten Kisailijat13.31 / 13.31
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa12.16 / 12.16
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja12.93 / 12.93
Polina PetrovaKeravan Urheilijat12.57 / 12.57
Malin RantalaEsbo IF13.17 / 13.17
Maija RantonenHelsingfors IFK12.70 / 12.70
Veera ReponenJoutsan Pommi12.71 / 12.99
Elina RuotsalainenValkealan Kajo13.26 / 13.26
Jenni SeppäläIitin Pyrintö12.94 / 12.94
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot12.63 / 12.63
Elli SiiriläVetelin Urheilijat13.22 / 13.22
Kia SuniEspoon Tapiot13.07 / 13.07
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.67 / 12.83
Siiri VäyrynenImatran Urheilijat13.33 / 13.33
Lotte WikstedtEsbo IF13.18 / 13.18
 
T15 300m (24)
Vilma BjörkskogLarsmo IF43.55 / 43.55
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot42.87 / 42.87
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu41.65 / -
Charlotte KajanderHelsingfors IFK - / -
Oona KareinenJoensuun Kataja42.44 / 42.44
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat42.76 / 42.76
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat ry44.48 / 44.48
Essi KoivistoVetelin Urheilijat42.25 / 42.25
Unna KorjaHelsingin Kisa-Veikot43.95 / 43.95
Krista LehtiTampereen Pyrintö42.67 / 44.29
Anna LukkarilaKannuksen Ura43.71 / 43.71
Tilde NordmanVasa IS44.10 / 45.26
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa41.35 / 41.35
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja43.21 / 43.36
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot42.93 / 43.24
Enni RantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu44.68 / 44.68
Malin RantalaEsbo IF43.29 / 43.29
Elina RuotsalainenValkealan Kajo43.22 / 43.22
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat39.98 / 40.58
Nea SavolainenMaaningan Mahti42.74 / 43.87
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot42.88 / -
Matilda SilfverIF Raseborg43.66 / 43.66
Kia SuniEspoon Tapiot42.80 / 42.80
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry41.61 / 42.81
 
T15 800m (18)
Vilma BjörkskogLarsmo IF2:19.89 / 2:19.89
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot2:20.33 / 2:20.33
Helmi HaavistoNokian Urheilijat2:22.72 / 2:22.72
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet2:16.46 / 2:16.46
Anessa KisnerKuivasjärven Aura2:26.87 / 2:26.87
Saimi KiveläLappeenrannan Urheilu-Miehet2:31.92 / 2:31.92
Unna KorjaHelsingin Kisa-Veikot2:28.95 / 2:28.95
Pinja KykkänenVehmaisten Urheilijat2:27.61 / 2:27.61
Tilde NordmanVasa IS2:28.38 / 2:39.72
Karoliina OlliLoimaan Leisku2:21.05 / 2:21.05
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu2:32.26 / 2:39.93
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot2:22.68 / 2:27.14
Aada RautiainenKiihtelysvaaran Urheilijat2:26.63 / 2:26.63
Taru RepoPohjan Koitto2:33.00 / 2:33.00
Sofia RinneLahden Ahkera2:21.76 / 2:21.76
Linnea SaloNokian Urheilijat2:30.65 / 2:30.65
Matilda SilfverIF Raseborg2:28.16 / 2:28.16
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot2:16.37 / 2:16.37
 
T15 2000m (20)
Aino AnttilaNakkilan Vire 7:35.57 / 7:40.18
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 6:45.69 / 6:45.69
Jill FribergIF Raseborg 6:58.18 / 6:58.18
Helmi HaavistoNokian Urheilijat 7:00.08 / 7:00.08
Wilma HjerpeIF Femman 6:51.03 / 7:18.53
Tiitu HjerppeLappeenrannan Urheilu-Miehet 6:51.63 / 6:51.63
Oona ImmonenSavonlinnan Riento 7:21.18 / 7:21.18
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit 7:33.69 / 7:33.69
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet 6:45.88 / 6:45.88
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 6:49.58 / 6:49.58
Anessa KisnerKuivasjärven Aura 7:19.75 / 7:19.75
Alisa LindforsPargas IF 7:36.72 / 7:36.72
Netta NieminenVammalan seudun Voima 7:37.64 / 7:37.64
Maija OksaViialan Valtti 7:28.11 / 7:28.11
Karoliina OlliLoimaan Leisku 6:57.75 / -
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 6:44.73 / 6:44.73
Venla PatrikainenNokian Urheilijat 7:28.79 / 7:28.79
Ella RepoParikkalan Urheilijat 7:38.02 / 7:38.02
Sofia RinneLahden Ahkera 6:50.23 / 6:50.23
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit 7:24.20 / 7:24.20
 
T15 80m aj (27)
Aida AhlholmJoensuun Kataja12.90 / 12.90
Kiia ÄikääHelsingfors IFK11.94 / 11.94
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto13.02 / 13.12
Emilia ChandrasEspoon Tapiot12.68 / 12.68
Vilja HautaniemiLahden Ahkera12.36 / 12.36
Matilda HelminenEspoon Tapiot12.91 / 12.91
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma12.20 / 12.20
Nathalie JakobssonEsbo IF - / -
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset ry11.94 / 11.94
Charlotte KajanderHelsingfors IFK12.16 / 12.16
Olivia KärkiLauttakylän Luja11.56 / 11.56
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot12.69 / 12.69
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.46 / 12.46
Jenny LaatikainenTampereen Pyrintö12.91 / 12.91
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö13.08 / 13.08
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu13.04 / 13.04
Neea NummiKiukaisten Kisailijat12.94 / 12.94
Wilma NybergIF Åsarna12.97 / 12.97
Theresa PeltoniemiTampereen Pyrintö12.75 / 12.75
Milja PeräläPorin Yleisurheilu12.82 / 12.82
Iina RantonenViipurin Urheilijat12.04 / 12.04
Jonna RomoKangasniemen Kalske12.44 / 12.57
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera11.93 / 11.99
Venla SimonenJoensuun Kataja12.95 / 12.95
Emmi TiljanderTurun Urheiluliitto12.03 / 12.03
Siiri VäyrynenImatran Urheilijat12.30 / 12.30
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.68 / 12.68
 
T15 300m aj (11)
Kiia ÄikääHelsingfors IFK47.51 / 47.51
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu42.52 / 42.52
Oona KareinenJoensuun Kataja47.14 / 47.14
Krista LehtiTampereen Pyrintö47.79 / 48.79
Anna LukkarilaKannuksen Ura48.06 / 49.81
Wilma NybergIF Åsarna48.05 / 48.05
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat48.20 / 48.20
Iina RantonenViipurin Urheilijat47.09 / 47.23
Aada RautiainenKiihtelysvaaran Urheilijat47.19 / 47.19
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit48.76 / 48.76
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera44.33 / 44.33
 
T15 1500m ej (11)
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 5:08.48 / 5:08.48
Jill FribergIF Raseborg 5:37.20 / 5:37.20
Tiitu HjerppeLappeenrannan Urheilu-Miehet 5:36.14 / 5:36.14
Oona ImmonenSavonlinnan Riento 6:01.78 / 6:01.78
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 5:25.61 / 5:25.61
Netta NieminenVammalan seudun Voima 5:47.45 / 5:47.45
Maija OksaViialan Valtti 5:42.48 / 5:42.48
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 5:14.31 / 5:19.42
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä 6:04.04 / 6:04.04
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit 5:44.11 / 5:44.11
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot 5:11.75 / 5:11.75
 
T15 korkeus (20)
Aino AaltoVehmaisten Urheilijat1.73 / 1.65
Elvira ÅbrandtVasa IS1.49 / 1.49
Elli AjosenpääMaskun Kataja1.52 / 1.46
Malin CederholmIF Nykarlebynejden1.55 / 1.55
Molly ForslundVasa IS1.51 / 1.51
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto1.57 / 1.57
Aljona KaramzinaJyväskylän Kenttäurheilijat ry1.54 / 1.50
Vilma KnutarGamlakarleby IF1.66 / 1.60
Tindra KockIK Falken1.50 / 1.50
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot1.60 / 1.53
Elisabeth KvistVasa IS1.45 / 1.44
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö1.50 / 1.46
Milja LehtinenTampereen Pyrintö1.50 / 1.50
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu1.49 / 1.49
Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu1.39 / 1.39
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.60 / 1.50
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus1.62 / 1.59
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat1.50 / 1.50
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit1.55 / 1.55
Camilla SilenTurun Urheiluliitto1.45 / -
 
T15 seiväs (20)
Aida AhlholmJoensuun Kataja3.15 / 3.15
Yasmine BodbackaIK Falken2.50 / 2.50
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry2.70 / 2.65
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves3.15 / 3.15
Oosa KantanenJuvan Urheilijat2.35 / 2.35
Lumi KenttäIF Raseborg3.05 / 3.05
Milla LautalaTampereen Pyrintö2.25 / 2.25
Milja LehtinenTampereen Pyrintö2.25 / 2.25
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.50 / 2.50
Iina LokistoSalon Vilpas2.47 / 2.47
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.45 / 3.45
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.85 / 2.85
Essi NurmelaSavonlinnan Riento2.97 / 2.97
Elli RantalaEspoon Tapiot3.25 / 3.25
Alisa SalomäkiMaskun Kataja2.30 / 2.30
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit2.80 / 2.80
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.20
Emma VäänänenVantaan Salamat2.90 / 2.65
Saara VirkkiSalon Vilpas2.35 / 2.27
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.10 / 3.10
 
T15 pituus (33)
Emilia ChandrasEspoon Tapiot4.92 / 4.92
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto4.80 / 4.80
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma5.05 / 5.05
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat ry5.13 / 5.13
Olivia KärkiLauttakylän Luja5.41 / 5.41
Hilma KaronenLiedon Parma4.93 / 4.79
Miia KaskelaKuopion Reipas4.68 / 4.68
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat5.34 / 5.34
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat ry4.91 / 4.91
Kaisa KivinenEspoon Tapiot5.08 / 5.08
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat4.75 / 4.75
Vilma KnutarGamlakarleby IF5.23 / 5.14
Elinda KoivulaHelsingfors IFK5.25 / 5.25
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat5.00 / 5.00
Maija LahtelaKuopion Reipas4.99 / 4.99
Unni LeinonenTampereen Pyrintö4.74 / 4.72
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot5.03 / 4.94
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat4.88 / 4.88
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä4.93 / 4.93
Nea NummenpääJanakkalan Jana5.06 / 5.06
Anni NurminenEspoon Tapiot4.87 / 4.87
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske5.18 / 5.18
Sohvi PalomäkiRauman Urheilijat5.17 / 5.17
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö5.12 / 4.72
Erika PyykköForssan Salama5.34 / 5.34
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo4.92 / 4.92
Jonna RomoKangasniemen Kalske5.14 / 4.98
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat5.01 / -
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat5.43 / 5.03
Nea SavolainenMaaningan Mahti5.19 / 5.19
Isabella StrömbergEspoon Tapiot4.87 / 4.87
Emmi TiljanderTurun Urheiluliitto5.38 / 5.24
Emelie WiikVasa IS4.92 / 4.92
 
T15 3-loikka (24)
Elli AjosenpääMaskun Kataja10.36 / 10.36
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto10.22 / 10.22
Emelie BergholmIF Raseborg10.73 / 10.73
Vilja HautaniemiLahden Ahkera9.99 / 9.99
Erica HöglundTurun Urheiluliitto9.75 / 9.75
Josefina KackurLarsmo IF10.22 / 10.22
Milla KangasOulun Pyrintö10.35 / 10.35
Hilma KaronenLiedon Parma11.07 / 11.07
Kaisa KivinenEspoon Tapiot10.65 / -
Elinda KoivulaHelsingfors IFK11.71 / 11.69
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves10.32 / 10.32
Jenny LaatikainenTampereen Pyrintö10.31 / 10.31
Unni LeinonenTampereen Pyrintö10.20 / 9.69
Sara MäkeläEsbo IF10.21 / 10.21
Oona MoisioTampereen Pyrintö10.18 / 10.18
Essi NurmelaSavonlinnan Riento10.44 / 10.44
Anni NurminenEspoon Tapiot10.58 / 10.58
Jennika OjalaSoinin Sisu10.30 / 10.30
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö11.24 / 10.11
Erika PyykköForssan Salama11.26 / 11.26
Elli RantalaEspoon Tapiot10.86 / 10.86
Alisa RauhamaaLahden Ahkera10.69 / 10.69
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat11.19 / 11.19
Isabella StrömbergEspoon Tapiot10.39 / 10.39
 
T15 kuula (21)
Ida AarnioRiihimäen Kisko11.62 / 11.62
Malin CederholmIF Nykarlebynejden10.95 / 10.95
Enni HaulistoTurun Urheiluliitto11.40 / 11.40
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto10.54 / 10.45
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.25 / 12.25
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat ry10.46 / 10.46
Marianelle KoskinenTurun Weikot Yleisurheilu10.51 / 10.51
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat10.66 / 10.66
Elisabet KujanpääValkeakosken Haka10.53 / 10.53
Tuuli KuljuJanakkalan Jana12.11 / 11.16
Martta LaineValkeakosken Haka13.02 / 13.02
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti15.75 / 15.01
Emilia MuuvilaKiukaisten Kisailijat13.37 / 13.37
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire13.32 / 13.32
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske11.19 / 11.19
Madelén PenttinenIF VOM10.31 / 10.31
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat11.68 / 11.68
Elviira TarvainenMaskun Kataja11.73 / 11.73
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat10.50 / 10.50
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko11.86 / 11.86
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat ry9.71 / 9.23
 
T15 kiekko (23)
Ida AarnioRiihimäen Kisko35.73 / 35.73
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu33.21 / 33.21
Vilma HärkönenSavonlinnan Riento35.15 / 34.79
Tara HatakkaVantaan Salamat27.46 / 27.46
Enni HaulistoTurun Urheiluliitto34.84 / 30.61
Aino IkäheimoEspoon Tapiot45.38 / 45.38
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö30.45 / 30.45
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat33.93 / 33.93
Oona KokkoTampereen Pyrintö34.90 / 34.90
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot40.32 / 39.54
Marianelle KoskinenTurun Weikot Yleisurheilu34.44 / 34.44
Martta LaineValkeakosken Haka47.51 / 47.51
Sallamari LeskinenLiperin Taimi34.84 / 34.84
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti35.26 / -
Sara MuukkaVantaan Salamat35.90 / 35.90
Eena PesonenLiperin Taimi35.03 / 34.90
Alisa RauhamaaLahden Ahkera40.53 / 40.53
Erica SyrjäläTammelan Ryske34.00 / 33.84
Elviira TarvainenMaskun Kataja37.45 / 35.76
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut42.33 / 42.33
Viivi VälimäkiTammelan Ryske32.47 / 30.73
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko36.21 / 36.21
Aada VuoriahoLaitilan Jyske38.04 / 38.04
 
T15 moukari (20)
Vilma HärkönenSavonlinnan Riento59.20 / 59.20
Tara HatakkaVantaan Salamat48.49 / 48.49
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto40.27 / 40.27
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves45.34 / 45.34
Amanda HolmlundIK Falken36.83 / 36.59
Aino IkäheimoEspoon Tapiot51.78 / 51.78
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö30.94 / 30.94
Jonna JärveläKaustisen Pohjan-Veikot42.60 / 42.60
Josefina KackurLarsmo IF43.15 / 43.15
Lumi KenttäIF Raseborg38.08 / 35.60
Oona KokkoTampereen Pyrintö35.08 / 35.08
Elisabet KujanpääValkeakosken Haka60.59 / 60.59
Melina LundqvistBorgå Akilles46.11 / 43.22
Oona MoisioTampereen Pyrintö35.44 / 35.44
Sara MuukkaVantaan Salamat46.12 / 46.12
Eena PesonenLiperin Taimi32.17 / 32.17
Tilda PimiäSaarijärven Pullistus42.06 / 42.06
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat45.27 / 45.27
Mea RosenvallNakkilan Vire42.84 / 42.84
Aada VuoriahoLaitilan Jyske53.38 / 53.38
 
T15 keihäs (16)
Aino AaltoVehmaisten Urheilijat47.00 / 44.99
Molly ForslundVasa IS38.22 / 38.22
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat44.95 / 42.64
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot44.27 / 44.27
Tuuli KuljuJanakkalan Jana36.85 / 36.85
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu41.08 / 41.08
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat38.31 / 38.31
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden40.80 / 40.80
Moa LindénIF Raseborg43.30 / 41.56
Iida MikkelssonPorin Yleisurheilu41.80 / 41.80
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire51.32 / 51.32
Saija NordströmRantsilan Raikas38.42 / 38.42
Erica SyrjäläTammelan Ryske45.04 / 45.04
Fanny TairaKurikan Ryhti46.71 / 46.71
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut44.71 / 39.33
Viivi VälimäkiTammelan Ryske36.42 / 32.14
 
T15 3000m kävely (8)
Aino AnttilaNakkilan Vire15:51.62 / 15:51.62
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu19:50.80 / 19:50.80
Emilia ElläKalannin Vankka15:47.72 / 15:47.72
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu19:17.73 / 19:27.82
Venla PatrikainenNokian Urheilijat17:29.68 / 17:29.68
Sara PuiroKenttäurheilijat-5818:31.79 / 18:34.38
Veera RantalaLempäälän Kisa Yleisurheilu17:43.19 / 18:11.24
Heidi VakkilainenVantaan Salamat18:30.14 / 19:17.73
 
P14 100m (14)
Vinski HynninenJoensuun Kataja12.50 / 12.50
Aaro KangasKälviän Tarmo12.61 / 12.61
Santtu KekkonenLahden Ahkera11.98 / 11.98
Otso KylmänenKuivasjärven Aura12.52 / 12.52
Tomi MäkitaloKankaanpään Seudun Leisku11.77 / 11.77
Jarkko MikkonenPyhäjärven Pohti12.41 / 12.41
Tobias MorenoLahden Ahkera11.96 / 11.96
Riku NaulaTurun Urheiluliitto12.46 / 12.46
Aku NyyssönenTurun Weikot Yleisurheilu12.51 / 12.51
Olli PäkkiläTurun Weikot Yleisurheilu12.67 / 12.67
Niko PartalaMaaningan Mahti12.67 / 12.67
Max SjöströmIF Raseborg12.03 / 12.03
Touko TarvonenLahden Ahkera12.66 / 12.66
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat12.68 / 12.68
 
P14 300m (12)
Vili HahtoKenttäurheilijat-5841.08 / 41.08
Eevert HapponenKuopion Reipas40.50 / 40.50
Vinski HynninenJoensuun Kataja41.40 / 41.40
Aaro KangasKälviän Tarmo42.89 / 42.89
Aapo MäkiniemiLimingan Niittomiehet40.21 / 40.21
Jarkko MikkonenPyhäjärven Pohti40.06 / 40.06
Aku NyyssönenTurun Weikot Yleisurheilu41.22 / 41.22
Onni NyyssönenJoensuun Kataja38.36 / 38.36
Antti PuustinenMikkelin Kilpa-Veikot40.09 / 40.09
Peik RiskaHelsingin Kisa-Veikot43.02 / 43.02
Elias SantalahtiTurun Urheiluliitto39.77 / 39.77
Max SjöströmIF Raseborg39.82 / 39.82
 
P14 800m (11)
Theo GullbergVasa IS2:20.90 / 2:20.90
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:17.67 / 2:17.67
Vili HahtoKenttäurheilijat-582:13.69 / 2:13.69
Eevert HapponenKuopion Reipas2:14.68 / 2:14.68
Aapo HeikkinenLiperin Taimi2:18.95 / 2:18.95
Leo HeinonenHelsingin Kisa-Veikot2:20.50 / 2:20.50
Paul HjulforsLarsmo IF2:18.60 / -
Casper HolmIF Fyren2:08.10 / 2:08.10
Ilmo LeinoJanakkalan Jana2:13.58 / 2:13.58
Aapo MäkiniemiLimingan Niittomiehet2:08.65 / 2:08.65
Kalle TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat ry2:15.19 / 2:15.19
 
P14 2000m (24)
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat 6:22.70 / 6:22.70
Lauri AlmMikkelin Kilpa-Veikot 6:45.59 / 6:45.59
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:53.07 / 6:53.31
Eeli HäikiöLiperin Taimi 6:58.20 / 6:58.20
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot 6:33.32 / 6:33.32
Adam HolmIF Nykarlebynejden 6:53.08 / 6:53.08
Casper HolmIF Fyren 6:21.26 / 6:21.26
Santeri KallioKälviän Tarmo 6:41.84 / 6:41.84
Anton KemppiNurmijärven Yleisurheilu 6:26.77 / 6:26.77
Jens-Aarne KeroIF Raseborg 6:30.04 / 6:30.04
Emil KlemetsIK Falken 6:53.00 / 6:53.00
Otto KonttinenLeppävirran Viri 6:47.07 / 6:47.07
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 6:28.87 / 6:28.87
Ilmo LeinoJanakkalan Jana 6:33.94 / 6:33.94
Ville MeriläinenPyhäselän Urheilijat 6:57.63 / 6:57.63
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu 6:21.63 / 6:21.63
Oiva OdiahPorvoon Urheilijat 6:45.32 / 6:45.32
Marius RiihimäkiTampereen Pyrintö 6:54.41 / 6:54.41
Aake RiikkinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 6:46.92 / 6:46.92
Hannes SantavuoriNaantalin Löyly 6:57.86 / 6:57.86
Kaarlo StrandströmIF Sibbo-Vargarna 6:33.27 / 6:33.27
Kalle TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 6:21.86 / 6:21.86
Jani TytärniemiReisjärven Pilke 6:56.56 / 6:56.56
Ville ViitakoskiMikkelin Kilpa-Veikot 6:01.80 / 6:01.80
 
P14 100m aj (7)
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot15.22 / 15.22
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat14.05 / 14.05
Teemu KoskelaKuivasjärven Aura14.98 / 14.98
Otso KylmänenKuivasjärven Aura16.12 / 16.12
Aleksanteri SippolaLiperin Taimi15.94 / 15.94
Juuso TapanilaJyväskylän Kenttäurheilijat ry16.38 / 16.38
Touko TarvonenLahden Ahkera15.11 / 15.11
 
P14 300m aj (4)
Perttu AakkoLappeenrannan Urheilu-Miehet43.84 / 43.84
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot44.17 / 44.17
Onni NyyssönenJoensuun Kataja44.04 / 44.04
Elias SantalahtiTurun Urheiluliitto44.13 / 44.13
 
P14 1500m ej (13)
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat 4:59.00 / 4:59.00
Anton FuruGamlakarleby IF 5:36.14 / 5:36.14
Eeli HäikiöLiperin Taimi 5:38.9h / 5:38.9h
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot 4:57.10 / 4:57.10
Anton KemppiNurmijärven Yleisurheilu 5:00.15 / 5:00.15
Jens-Aarne KeroIF Raseborg 4:58.49 / 4:58.49
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 4:59.84 / 4:59.84
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu 4:59.25 / 4:59.25
Marius RiihimäkiTampereen Pyrintö 5:34.34 / 5:34.34
Hannes SantavuoriNaantalin Löyly 5:33.25 / 5:35.75
Konsta VäisänenLahden Ahkera 4:54.76 / 4:54.76
Jerry VileniusHelsingin Kisa-Veikot 5:30.46 / 5:30.46
Aapo VirkajärviKaipolan Vire ry 5:07.28 / 5:07.75
 
P14 korkeus (13)
Alec IsaacsMalax IF1.73 / 1.73
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa1.62 / 1.62
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu1.71 / 1.71
Niko KaunistoNaantalin Löyly1.65 / 1.65
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.67 / 1.67
Santeri KnuutinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.58 / 1.58
Teemu KoskelaKuivasjärven Aura1.77 / 1.77
Veeti MähönenLeppävirran Viri1.70 / 1.66
Matias NieminenAsikkalan Raikas1.58 / 1.58
Pyry NieminenAsikkalan Raikas1.50 / 1.50
Saku PuustinenLahden Ahkera1.61 / 1.61
Samuel RuohonenTampereen Urheilijat -381.65 / 1.65
Teemu SimoinenHalsuan Toivo1.56 / 1.56
 
P14 seiväs (8)
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko3.30 / 3.30
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.35 / 3.35
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.37 / 3.37
Albert IsakssonBorgå Akilles2.68 / 2.68
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset ry3.75 / 3.75
Topias MustonenJoensuun Kataja3.20 / 3.20
Aapo NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu2.91 / 2.91
Olavi SivenLahden Ahkera3.10 / 3.10
 
P14 pituus (9)
Perttu AakkoLappeenrannan Urheilu-Miehet5.84 / 5.84
Daniel GrönvikIF Raseborg5.28 / 5.28
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko5.32 / 5.32
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko5.27 / 5.23
Santtu KekkonenLahden Ahkera5.79 / 5.79
Patrik KinnunenSaarijärven Pullistus5.42 / 5.42
Otso NyyssönenJoensuun Kataja5.60 / 5.60
Olli PäkkiläTurun Weikot Yleisurheilu5.17 / 5.17
Benedict SeppäläJoutsan Pommi5.88 / 5.88
 
P14 3-loikka (21)
Eino EskelinenLiperin Taimi10.84 / 10.84
Daniel GrönvikIF Raseborg10.37 / -
Aapo HeikkinenLiperin Taimi10.29 / -
Luca JämsenSalon Vilpas11.28 / 11.28
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa10.94 / 10.94
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu11.28 / 11.28
Niko KaunistoNaantalin Löyly10.91 / 10.91
Vilho KetonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.13 / 11.13
Kasperi KontolaNurmijärven Yleisurheilu11.62 / 11.62
Max LaurinmaaJyväskylän Kenttäurheilijat ry10.28 / 10.28
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske10.17 / -
Otso NyyssönenJoensuun Kataja11.91 / 11.91
Leevi OrtjuTampereen Pyrintö10.50 / 10.50
Oliver OvaskainenNoormarkun Nopsa10.80 / 10.80
Antti PuustinenMikkelin Kilpa-Veikot11.37 / 11.37
Peik RiskaHelsingin Kisa-Veikot10.32 / 10.32
Joona SavolainenHelsingin Kisa-Veikot9.54 / 9.54
Aleksanteri SippolaLiperin Taimi10.75 / 10.75
Tommi SivillJyväskylän Kenttäurheilijat ry10.72 / 10.72
Niko TilanderKenttäurheilijat-589.26 / -
Rasmus VankkaUrjalan Urheilijat10.26 / 10.26
 
P14 kuula (8)
Gabriel EklundIF Nykarlebynejden12.16 / 12.16
Onni KukkonenOulun Pyrintö15.12 / 15.06
Niilo LaukkanenTammelan Ryske11.91 / 11.91
Matias NieminenAsikkalan Raikas11.24 / 11.24
Pyry NieminenAsikkalan Raikas9.83 / 9.83
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.79 / 14.79
Miiro TähkänenMerikarvian Into12.38 / 12.38
Niilo TorviHimangan Urheilijat13.74 / 13.74
 
P14 kiekko (20)
Julius AntolaTurun Urheiluliitto30.60 / 30.60
Gabriel EklundIF Nykarlebynejden37.94 / 37.94
Theo GullbergVasa IS36.37 / 36.37
Aaro HartikainenTampereen Pyrintö34.53 / 34.53
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot31.93 / 31.93
Aku JärveläNokian Urheilijat33.66 / 33.66
Juho KallioNoormarkun Nopsa33.47 / 33.47
Jussi KoskelaKangasalan Kisa41.70 / 41.70
Oliver KoskelainenLahden Ahkera38.91 / 38.91
Paavo LahtiTampereen Pyrintö31.62 / 31.62
Niilo LaukkanenTammelan Ryske34.24 / 34.24
Roni MikkiläNakkilan Vire47.73 / 47.73
Tobias MorenoLahden Ahkera41.53 / 41.53
Riku NaulaTurun Urheiluliitto50.48 / 50.48
William OlliVasa IS28.65 / 28.65
Miiro TähkänenMerikarvian Into42.87 / 39.63
Niilo TorviHimangan Urheilijat36.92 / 36.92
Juuso TuuraHaapajärven Kiilat43.54 / 43.54
Miro ValtonenIkurin Vire44.50 / 44.50
Aapo VanhanenEspoon Tapiot34.67 / 34.67
 
P14 moukari (11)
Aaro HartikainenTampereen Pyrintö40.53 / 40.53
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot34.27 / 34.27
Albert IsakssonBorgå Akilles41.47 / 41.47
Onni KukkonenOulun Pyrintö70.16 / 70.16
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry39.06 / 39.06
Sakari MäkeläLahden Ahkera39.33 / 39.33
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat ry54.50 / 54.50
Eetu SaramäkiPetäjäveden Petäjäiset68.92 / 68.92
Jimi SorvariBorgå Akilles33.43 / 33.43
Aapo VanhanenEspoon Tapiot28.66 / 28.66
Wictor WernerIF Raseborg35.65 / 35.65
 
P14 keihäs (14)
Henri AavaMaarian Mahti46.96 / 46.96
Juho KallioNoormarkun Nopsa43.74 / 43.74
Aleksi KinnunenSuolahden Urho50.82 / 50.82
Jussi KoskelaKangasalan Kisa46.00 / 46.00
Oliver KoskelainenLahden Ahkera43.34 / 43.34
Nooa LaitinenKaarinan Ura43.08 / 43.08
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske51.80 / 51.80
Roni MikkiläNakkilan Vire47.14 / 47.14
Oliver OvaskainenNoormarkun Nopsa38.65 / 38.65
Akusti RuokangasJanakkalan Jana50.37 / 50.37
Benedict SeppäläJoutsan Pommi63.43 / 63.43
Teemu SimoinenHalsuan Toivo48.85 / 48.85
Juho SoikkeliValkealan Kajo52.53 / 52.53
Niklas VäliläMaarian Mahti39.39 / 39.39
 
P14 3000m kävely (2)
Joel PeltonenPorin Tarmo16:40.93 / 16:40.93
Veikka PorkkaKarhulan Katajaiset ry15:16.96 / 15:16.96
 
T14 100m (24)
Meeri HaapioTurun Urheiluliitto13.53 / 13.53
Liisi HalenLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.41 / 13.41
Aino HannikainenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.11 / 13.11
Ella HyppöläKaipolan Vire ry13.49 / 13.49
Frida IsojärviKalajoen Junkkarit13.17 / 13.17
Anniina JernvallLimingan Niittomiehet13.45 / 13.45
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat12.89 / 12.89
Aada KalliolaRaision Kuula13.37 / 13.37
Elle KariniemiLauttakylän Luja13.28 / 13.37
Janita KinnanenVammalan seudun Voima13.44 / 13.44
Amelie KoivuluomaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.39 / 12.39
Meeri KolisevaJanakkalan Jana13.07 / 13.07
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.27 / 13.27
Armi KoskelaOulun Pyrintö13.25 / 13.25
Angelina LaurénIF Åsarna13.46 / 13.46
Jade OravainenViipurin Urheilijat13.45 / 13.45
Jennifer PalinIF Åland rf13.47 / 13.47
Anniina PiipponenVeitsiluodon Kisaveikot12.79 / 12.87
Aava RaudaskoskiKokkolan Työväen Urheilijat13.18 / 13.18
Emilia SiggbergEsbo IF13.07 / 13.07
Vanessa StoreKälviän Tarmo13.05 / 13.05
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit12.92 / 12.92
Jenni VäänänenLahden Ahkera12.73 / 12.73
Ainu VerhoLempäälän Kisa Yleisurheilu12.97 / 12.97
 
T14 300m (26)
Silja FileniusHelsingfors IFK44.20 / 44.20
Meeri HaapioTurun Urheiluliitto45.30 / 45.30
Liisi HalenLänsi-Uudenmaan Urheilijat44.50 / 44.50
Aino HannikainenLappeenrannan Urheilu-Miehet43.70 / 43.70
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet45.28 / 45.28
Jenni HirvonenEsbo IF44.95 / 44.95
Frida IsojärviKalajoen Junkkarit43.01 / 43.01
Jonna JäkköHelsingfors IFK42.53 / 42.53
Anniina JernvallLimingan Niittomiehet - / -
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat42.38 / 42.38
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK43.86 / 43.86
Iida KastarinenTampereen Pyrintö41.72 / 41.72
Amelie KoivuluomaSeinäjoen Seudun Urheilijat41.98 / 41.98
Armi KoskelaOulun Pyrintö43.69 / 43.69
Matilda LahtiEspoon Tapiot - / -
Angelina LaurénIF Åsarna44.32 / 44.32
Emma MoilanenImatran Urheilijat44.70 / 44.70
Silja NiemiLahden Ahkera44.79 / 44.90
Neela OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot44.14 / 44.14
Jennifer PalinIF Åland rf47.40 / 47.40
Anniina PiipponenVeitsiluodon Kisaveikot43.71 / 43.71
Emmi PiispanenLahden Ahkera44.94 / 45.16
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas44.47 / 44.47
Juuli SaloniemiTampereen Pyrintö44.36 / 44.36
Peppi SeppänenKerimäen Urheilijat45.48 / 45.48
Vanessa StoreKälviän Tarmo42.18 / 42.18
 
T14 800m (11)
Saana KajanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:26.15 / 2:26.15
Siiri MäkeläLauttakylän Luja2:33.07 / 2:33.07
Sointu OinasPohjan Koitto2:22.72 / 2:22.72
Edit PalménEspoon Tapiot2:27.66 / 2:27.66
Inka PeltolaLahden Ahkera2:13.82 / 2:13.82
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas2:25.68 / 2:25.68
Fanny-Amanda SeppäläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:33.42 / 2:33.42
Peppi SeppänenKerimäen Urheilijat2:31.75 / 2:31.75
Elsa StadigValkealan Kajo2:22.84 / 2:22.84
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:20.35 / 2:20.35
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry2:30.18 / 2:30.18
 
T14 2000m (17)
Stella EhnströmVasa IS 7:34.60 / 7:34.60
Vilma HahtokariIF Åsarna 7:19.46 / 7:19.46
Vilja HujanenViialan Valtti 7:41.08 / 7:41.08
Taija HuovinenJoroisten Urheilijat 7:41.86 / 7:41.86
Pihla Jaakola-SiimesNurmijärven Yleisurheilu 7:27.89 / 7:27.89
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat 6:58.23 / 6:58.23
Elmiina KatajalaaksoKannuksen Ura 7:05.38 / 7:05.38
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat 7:31.70 / 7:31.70
Nanna KukkulaKalannin Vankka 7:39.83 / 7:39.83
Isabella LavertyImatran Urheilijat 7:40.35 / 7:40.35
Anni Mäki-HokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7:23.94 / 7:23.94
Inka PeltolaLahden Ahkera 6:34.99 / 6:36.14
Mona PitkänenPohjan Koitto 7:24.44 / 7:24.44
Iida RuohoTurun Urheiluliitto 7:17.47 / 7:17.47
Tilda SorvariKalajoen Junkkarit 7:36.97 / 7:36.97
Elsa StadigValkealan Kajo 7:03.68 / 7:03.68
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot 6:54.05 / 7:16.04
 
T14 80m aj (21)
Maria DjuskoHämeenlinnan Tarmo11.92 / 11.92
Mia FlinkEspoon Tapiot12.63 / 12.63
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.12 / 13.12
Ella-Sofia KaiponenSavonlinnan Riento12.68 / 12.68
Silja KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot13.08 / 13.08
Lotta KantonenNaantalin Löyly12.70 / 12.70
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat13.06 / 13.06
Anna-Riikka KlemolaKangasniemen Kalske12.68 / 12.68
Aava KoskinenTurun Urheiluliitto12.79 / 12.79
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.95 / 13.03
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit12.86 / 12.86
Siiri MäkeläLauttakylän Luja12.92 / 12.92
Ida MäkiLoimaan Leisku12.95 / 12.95
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö12.21 / 12.21
Liisa MarttilaHämeenlinnan Tarmo13.03 / 13.03
Mimmi MarttinenJoensuun Kataja12.67 / 12.67
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat12.52 / 12.52
Riina ÖsterbackaTurun Toverit12.77 / 12.77
Emilia SiggbergEsbo IF12.59 / 12.59
Iida TossavainenHelsingin Kisa-Veikot12.26 / 12.26
Enni VirjonenTurun Urheiluliitto11.97 / 11.97
 
T14 300m aj (15)
Jonna JäkköHelsingfors IFK46.35 / 46.35
Iida KastarinenTampereen Pyrintö46.48 / 46.48
Matilda LahtiEspoon Tapiot48.24 / 48.24
Olivia LainePohjan Koitto49.80 / 49.80
Miranda LehtimäkiForssan Salama47.32 / 47.32
Ida MäkiLoimaan Leisku48.30 / 48.30
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö48.10 / 48.10
Sointu OinasPohjan Koitto47.83 / 47.83
Neela OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot48.47 / 48.47
Riina ÖsterbackaTurun Toverit49.33 / 49.33
Miina PaijaUrjalan Urheilijat49.16 / 49.16
Edit PalménEspoon Tapiot48.41 / 48.41
Celina SalonenLahden Ahkera47.16 / 47.16
Juuli SaloniemiTampereen Pyrintö48.96 / 48.96
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit49.89 / 49.89
 
T14 1500m ej (13)
Pihla Jaakola-SiimesNurmijärven Yleisurheilu 5:56.37 / 5:56.37
Saana KajanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 5:30.21 / 5:30.21
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat 5:21.70 / 5:21.70
Elmiina KatajalaaksoKannuksen Ura 5:38.61 / 5:38.61
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat 6:05.84 / 6:05.84
Veronica LindbergIF Sibbo-Vargarna 6:29.67 / 6:29.67
Maiju MäkeläVantaan Salamat 5:59.88 / 5:59.88
Ida NordkvistVasa IS 6:15.35 / 6:15.35
Iida RuohoTurun Urheiluliitto 5:45.58 / 5:45.58
Saaga SassiIin Yritys 5:56.19 / 5:56.19
Elin TillanderIF Sibbo-Vargarna 6:24.38 / 6:24.38
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja 5:59.94 / 6:03.66
Nella VoutilainenJoensuun Kataja 5:52.42 / 5:56.91
 
T14 korkeus (21)
Mia FlinkEspoon Tapiot1.57 / 1.57
Aamu HuhtalaValkeakosken Haka1.47 / 1.47
Aava KoskinenTurun Urheiluliitto1.53 / 1.53
Karoliina KrookLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.47 / 1.47
Lilli LindgrenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.42 / 1.42
Ella MikkolaTampereen Pyrintö1.62 / 1.62
Hanna MustonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.57 / 1.57
Iina NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu1.56 / 1.56
Jade OravainenViipurin Urheilijat1.53 / 1.53
Elli PaananenLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.47 / 1.47
Erika PellinenImatran Urheilijat1.47 / 1.47
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat1.52 / 1.52
Venla PulliainenTurun Urheiluliitto1.40 / 1.40
Angeliina RuotsalainenTampereen Pyrintö1.53 / 1.53
Alisa SalminiemiLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.41 / 1.41
Hanna SipponenKuopion Reipas1.59 / 1.59
Nanna SohloEspoon Tapiot1.38 / 1.38
Inga-Sofia SuihkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.40 / 1.40
Venla TeuriEsbo IF1.47 / 1.47
Elin TillanderIF Sibbo-Vargarna1.49 / 1.40
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa1.65 / 1.65
 
T14 seiväs (24)
Jenni HirvonenEsbo IF2.55 / 2.55
Kerttu KaiholaJoensuun Kataja2.35 / 2.35
Elsi KarjanlahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.05 / 3.05
Sora KenttäIF Raseborg2.35 / 2.35
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko2.95 / 2.95
Inka KuuselaTammelan Ryske2.40 / 2.40
Ellen LahtivuoVehmaan Kiisto2.10 / 2.10
Venla LehtinenTurun Urheiluliitto3.20 / 3.20
Lilli LindgrenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.05 / 2.05
Mimmi MarttinenJoensuun Kataja2.65 / 2.65
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat2.80 / 2.80
Alisa MiettinenKarhulan Urheilijat3.25 / 3.25
Emma MoilanenImatran Urheilijat2.55 / 2.55
Minnea MustonenLahden Ahkera2.10 / 2.10
Iina NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.65 / 2.53
Niia NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu2.70 / 2.70
Ines ÖstmanIF Drott2.10 / 2.10
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu2.32 / 2.32
Angeliina RuotsalainenTampereen Pyrintö2.10 / 2.10
Elina RuusuvuoriJoensuun Kataja2.60 / 2.60
Alina Van HeerdenTurun Urheiluliitto1.94 / 1.94
Venla VikströmLarsmo IF2.90 / 2.90
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja2.65 / 2.60
Nella VoutilainenJoensuun Kataja2.45 / 2.45
 
T14 pituus (12)
Maria DjuskoHämeenlinnan Tarmo5.30 / 5.30
Juliana HartikainenTurun Urheiluliitto4.78 / 4.78
Anna-Riikka KlemolaKangasniemen Kalske5.01 / 5.01
Meeri KolisevaJanakkalan Jana5.00 / 4.97
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat ry5.17 / 5.17
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / 4.88
Liisa MarttilaHämeenlinnan Tarmo4.61 / 4.61
Venla ReunanenHelsingfors IFK5.32 / 5.32
Minni RuskaHelsingin Kisa-Veikot4.89 / 4.89
Vanessa SalminenForssan Salama5.33 / 5.33
Enni VirjonenTurun Urheiluliitto5.56 / 5.56
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa5.32 / 5.32
 
T14 3-loikka (28)
Aada EskolaNivalan Urheilijat10.24 / 10.24
Senni HaapakoskiSaarijärven Pullistus10.00 / 10.00
Anni HuttunenHyvinkään seudun Urheilijat10.06 / 10.06
Silja KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot10.41 / 10.41
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK10.80 / 10.80
Tuulia KiuruHelsingin Tarmo9.57 / 9.57
Helmi KunnariPohjan Koitto9.95 / 9.95
Saima LaakkonenTampereen Pyrintö9.89 / 9.89
Olivia LainePohjan Koitto10.41 / 10.41
Miranda LehtimäkiForssan Salama10.39 / 10.39
Pinja LiskiHelsingin Tarmo9.99 / 9.99
Annie LundénIF Drott10.45 / 10.45
Ella MikkolaTampereen Pyrintö10.74 / 10.56
Niia NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu10.24 / 9.70
Siiri PalomäkiRauman Urheilijat9.90 / 9.90
Matilda PennanenEsbo IF10.10 / 10.10
Emmi PiispanenLahden Ahkera9.18 / 9.18
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat10.37 / 10.37
Venla PulliainenTurun Urheiluliitto9.71 / 9.71
Venla ReunanenHelsingfors IFK10.04 / -
Minni RuskaHelsingin Kisa-Veikot10.09 / 10.07
Vanessa SalminenForssan Salama11.30 / 11.30
Celina SalonenLahden Ahkera9.98 / -
Emma SimonenKenttäurheilijat-589.77 / 9.77
Hanna SipponenKuopion Reipas10.15 / 10.15
Siiri SolalinnaTurun Urheiluliitto9.91 / 9.91
Iida TossavainenHelsingin Kisa-Veikot10.13 / -
Ainu VerhoLempäälän Kisa Yleisurheilu10.82 / 10.82
 
T14 kuula (17)
Jessica BjörkstenLiljendal IK12.44 / 12.44
Roosa HaanpääViialan Valtti12.15 / 12.15
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat9.92 / 9.92
Vilja HujanenViialan Valtti8.94 / 8.94
Elli IsometsäKankaanpään Seudun Leisku10.32 / 10.32
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat11.59 / 11.59
Lotta KantonenNaantalin Löyly10.33 / 10.33
Pinja KärhäNoormarkun Nopsa12.58 / -
Venla KärhäNoormarkun Nopsa10.03 / 10.03
Fanni KyöstiKankaanpään Seudun Leisku9.73 / 9.18
Ronja LjungbergIF Åsarna10.14 / 10.14
Matilda MehtoNaantalin Löyly10.29 / 10.29
Elli PaananenLänsi-Uudenmaan Urheilijat9.80 / 9.80
Miina PaijaUrjalan Urheilijat10.20 / 10.20
Natalie SaarinenEspoon Tapiot11.61 / 11.61
Peppi VehmaaUrjalan Urheilijat10.58 / 10.58
Julia VuoriForssan Salama11.38 / 11.38
 
T14 kiekko (18)
Jessica BjörkstenLiljendal IK39.71 / 39.71
Erin JohanssonBorgå Akilles29.79 / 29.79
Aliina KoivulaUrjalan Urheilijat22.14 / 22.14
Anni KoskinenLittoisten Työväen Urheilijat35.83 / 35.83
Fanni KyöstiKankaanpään Seudun Leisku33.14 / 33.14
Saima LaakkonenTampereen Pyrintö26.30 / 26.30
Emilia LiljendalBorgå Akilles24.69 / 24.69
Leia LommiKarhulan Urheilijat37.17 / 37.17
Matilda MehtoNaantalin Löyly37.74 / 37.74
Iida MuukkaVantaan Salamat45.37 / 45.37
Kristiina NevalainenSiilinjärven Ponnistus31.00 / 31.00
Rebecca NybergPargas IF30.15 / 30.15
Natalie SaarinenEspoon Tapiot39.60 / 39.60
Sirkku SärkkäVesannon Urheilijat28.10 / 28.10
Oona TolvanenLiperin Taimi27.13 / 27.13
Meeri TorssonenLiperin Taimi28.18 / 28.18
Roosa VälimäkiNaantalin Löyly24.42 / 24.42
Peppi VehmaaUrjalan Urheilijat33.37 / 33.37
 
T14 moukari (15)
Emilia AhoTampereen Pyrintö30.05 / 30.05
Roosa HaanpääViialan Valtti48.28 / 46.06
Elli IsometsäKankaanpään Seudun Leisku31.71 / 31.71
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat51.06 / 51.06
Salla KalliomäkiKauhajoen Karhu31.06 / 31.06
Pinja KärhäNoormarkun Nopsa55.95 / -
Venla KärhäNoormarkun Nopsa56.20 / 56.20
Anni KoskinenLittoisten Työväen Urheilijat47.38 / 47.38
Ronja LjungbergIF Åsarna37.27 / 37.27
Venla MäkiAlavuden Urheilijat36.56 / 35.66
Inka MännistöNakkilan Vire30.88 / 30.88
Iida MuukkaVantaan Salamat47.11 / 47.11
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit41.86 / 41.86
Ida StenforsIF Sibbo-Vargarna33.00 / 33.00
Miina ValtonenPaimion Urheilijat40.12 / 40.12
 
T14 keihäs (15)
Pinja HeinoJyväskylän Kenttäurheilijat ry35.09 / 35.09
Helmi JauhiainenReisjärven Pilke49.10 / 49.10
Emma-Liisa JuntunenKajaanin Kipinä32.86 / 32.86
Arianna KortelainenValkealan Kajo34.66 / 34.66
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit35.66 / 35.66
Ida MäenpääRauman Urheilijat41.18 / 41.18
Nelli MäenpääRauman Urheilijat40.97 / 40.97
Veera NiittymäkiSavonlinnan Riento34.64 / 34.64
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit34.33 / 33.78
Sonja PurmonenLiperin Taimi32.65 / 32.65
Sara SuhonenValkealan Kajo30.32 / 30.32
Jenni VäänänenLahden Ahkera44.03 / 44.03
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit37.09 / 37.09
Julia VuoriForssan Salama43.25 / 43.25
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat45.13 / 45.13
 
T14 3000m kävely (6)
Aino KiiskinenPyhäselän Urheilijat20:07.2h / 20:07.2h
Nanna KukkulaKalannin Vankka20:17.6h / 20:17.6h
Elina NiinikangasValkealan Kajo19:56.60 / 19:56.60
Nea NousiainenPyhäselän Urheilijat21:10.7h / 21:10.7h
Anni SaarinenKalannin Vankka17:37.80 / 17:37.80
Elli TainiKaipolan Vire ry18:32.41 / 18:32.41